Jubilarissen „Jaap en Keessie" ludiek in het zonnetje gezet Subsidievoorwaarden Brogum ter discussie Zuidhoek eert zijn jubilarissen met toespraken, muziek en voordracht Automobilist rijdt door na aanrijding Inbraak poging in Haamstede Zware schade bij aanrijding Brouwers haven Bruenaars dronken in de auto Raad Wester- schouwen achter komst asielzoekers centrum Vergadering commissie ro Zierikzee Jubilaris Kees Konijnenburg (2e van links) en zijn echtgenote (links) nemen de bij een jubileum ge bruikelijke felicitaties in ontvangst. Zijn collega Jaap Groen (2e van rechts) doet hetzelfde, terwijl echtgenote Geertje toekijkt. (Foto: Joop van Houdt). hoek drijft. In een periode waarin vele discussies zijn ge voerd over een andere manier van financieren en vooral ook het zelfstandig blijven van De Zuidhoek is het mede de ver dienste van -Groen en Konij nenburg geweest dat De Zuid hoek nu in een rustiger vaar water is gekomen. De Groot ontkwam er evenmin aan om op de politieke nevenfunctie van Groen te wijzen. Die heeft het daardoor in het manage mentteam volgens de directeur niet altijd even gemakkelijk. De twee petten (die van De Zuidhoek en die van de ge meente Zierikzee) die Groen soms opheeft vjprden dor de di recteur tot grote hilariteit van de aanwezigen geshowd. Auto Veel gelach ontlokte ook de puntscherpe constatering van voorzitter A. H. van Dongen van de personeelsvereniging dat Groen 'n verstokte autorij der is en dat terwijl Groen het milieu een warm hart toe draagt. Vanuit de gedachte dat het voor Groens conditie (en slanke lijn) en het milieu beter zou zijn dat Groen de fiets eens wat meer zou gebruiken kwam Van Dongen met een minia- ,tuurfiets met opbergtrommel op de proppen. Collega jubilaris Konijnenburg, een verstokte roker, kreeg van Van Dongen onder meer een specia- Ie en gemakkelijk te legen as- bak. De middag kreeg nog een on verwachte wending toen Sint en Piet zich bij de kantine meldden. Wie schetst de verba zing van de aanwezigen toen kort daarop nog een tweede Sinterklaas binnenstapte. Het optreden van het Japen' en Kezen-koor die alle positieve en minder positieve eigen schappen van de beide jubila rissen in een speciaal lied had den verwerkt voorkwam dat beide Sinterklazen elkaar uit voerig de eer van echtheid be twistten. Potpourri Het zangoptreden van de Ja pen en Kezen was niet de enige Wellicht versoepeling ZIERIKZEE - De subsidievoorwaarden die de ge meente Zierikzee hanteert ten aanzien van jongeren centrum Brogum worden tijdens de vergadering van de commissie financiën van woensdag 4 december ter discussie gesteld. De vergadering wordt gehou den in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Jaap en Keessie, mannen van formaat; 25 jaren lang al in de sw (sociale werkplaats) paraat. Jaap en Keessie, proficiat hoezee; met jullie ju bileum bij de Zuidhoek Zierikzee. Deze vocale hulde, die na een wat voorzichti ge inzet werkvoorzieningsschap De Zuidhoek uiteindelijk op zijn grondvesten deed schudden was gericht aan het adres van Jaap Groen en Kees Konijnenburg, beiden een kwart eeuw werkzaam bij De Zuidhoek. ZIERIKZEE - In de Schel- destraat te Zierikzee vond zon dag een aanrijding plaats waarbij de auto van mevrouw I. van R. uit Zierikzee licht werd beschadigd. De andere automobilist die bij de aanrij ding was betrokken reed door. Het ongeluk gebeurde zondag om ongeveer 19.50 uur. Me vrouw Van R. reed met een per sonenauto over de Schel- destraat in de richting van het centrum van Zierikzee. Iben zij enkele rechts geparkeerde auto's inhaalde kwam vanuit de tegenovergestelde richting een witte personenauto die waarschijnlijk met zijn bui tenspiegel tegen die van de auto van mevrouw Van R. aan reed. De automobilist reed door zonder zich bekend te ma ken. De politie verzoekt men sen die getuige waren van de aanrijding contact met haar op te nemen. Tblefoon 01110-14055. BURGH-HAAMSTEDE - In de nacht van zaterdag op zondag werd een poging gedaan om in te breken in een woning in de Weststraat te Haamstede. Het betrof de woning van de heer T. J. uit Haamstede. De dieven drongen de woning wel binnen, maar voor zover nu be kend, is er niets ontvreemd. BROUWERSHAVEN - Bij een aanrijding op de kruising Ou de Schouwsedijk/Meekrap- straat in Brouwershaven wer den twee personenauto's zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde zaterdag om ongeveer 11.15 uur. De heer G. uit Brouwershaven reed met een personenauto over de Oude Schouwse Dijk in de richting Brouwershaven. Voor hem reed de heer Van de S. uit Brouwers haven ook met een personenau to. Van de S. stond voorgesor teerd om linksaf te slaan de Meekrapstraat in. Dat zou G. te laat in de gaten hebben ge had. Hij reed achterop de auto van zijn voorganger. Dat kwam zo hard aan dat beide voertui gen zwaar werden beschadigd. Desondanks liep geen van de inzittenden noemenswaardige verwondingen op. BRUINISSE - Tijdens een rij dende alcoholcontrole in de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen twee Brue naars en een man uit Ouddorp. Zij bleken een auto te besturen terwijl ze veel te veel alcohol hadden gedronken. Het betrof de heren M. en B. uit Bruinisse en T. uit Ouddorp. Tijdens de routinecontrole bleek uit een eerste blaastest dat ze zoveel hadden gedron ken dat nader onderzoek via het ademanalyse-apparaat in het politiebureau te Zierikzee gewenst was. Daar bleek de hoeveelheid alcohol in het bloed van de bestuurders zo hoog te zijn dat het onverant woord was een auto te bestu ren. Tbgen hen werd proces verbaal opgemaakt. Ook kre gen ze een tijdelijk rijverbod. De alcoholcontrole waarbij ve le tientallen weggebruikers werden aangehouden voor con trole werd gehouden op loka- ties in Bruinisse, Oosterland en Zierikzee. Datum ZIERIKZEE 3 december ROOMPOT BUITEN 3 december BRUINISSE 3 december WEMELDINGE 3 december Vervolg van pag. 1 bepaalde zekerheden in te bou wen en overlast te voorkomen". Met dat in het achterhoofd is het volgens de burgemeester ook erg belangrijk dat de inwo ners van Westerschouwen uit gebreid worden geïnformeerd over de plannen. Von Berg be aamt dat: „Goede voorlichting is essentieel". Op de vraag hoe men denkt dat de bevolking van Westerschou wen zal reageren op de plannen reageert Von Berg met de op merking dat het moeilijk te voorspellen valt. „Maar het is onze ervaring dat het in een kleine gemeenschap minder problemen oplevert dan in een grote". Hoe meer men van de achter grond van asielzoekers weet, des te meer begrip kan men op brengen voor hun besluit het vaderland te ontvluchten en el ders een veilig heenkomen te zoeken. „Asielzoekers verlaten hun land niet zomaar. Het zijn vaak mensen die om politieke of religieuze gronden vervolgd zijn. Ze hebben heel wat mee gemaakt en dat moet je zien over te brengen op de bevol king," Burgemeester Tfees zegt geen onoverkomelijke problemen te verwachten. Ook hij bena drukt nog eens het belang van goede voorlichting naar de in woners van Westerschouwen toe. „Niet iedereen zal staan te juichen en voor die reactie kan ik best begrip opbrengen. Maar ik denk dat het zich uit eindelijk ten goede zal keren". Personeel Wat voor de mensen die mo menteel bij De Burght werken de overname door het ministe rie van WVC betekent is vol gens Von Berg op dit moment nog niet te zeggen. Hij ver wacht dat in ieder geval een deel van het personeel gehand haafd kan worden. Voor de ge meente Westerschouwen bete kent de komst van het asielzoe kerscentrum dat er extra per soneel aangetrokken dient te worden. Officieel zullen zij on der het ministerie van justitie vallen maar hun werk zal hoofdzakelijk uit administra tieve werkzaamheden bestaan. Het gaat naar verwachting om ongeveer zes extra perso neelsleden. Wanneer het asielzoekerscen trum in Burgh-Haamstede ge reed zal zijn om de eerste vluchtelingen onderdak te bie den is volgens burgemeester Tees sterk afhankelijk van het ministerie van WVC. Het is de bedoeling dat de bestuursover- komst tussen gemeente en WVC, waarin financiële afwik keling, sociale opvang en der gelijke geregeld worden, uiter lijk in februari ter goedkeu ring aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. ZIERIKZEE - Vandaag, maan dag 2 december, vergadert de commissie ruimtelijke orde ning van de gemeente Zierik zee. De vergadering wordt gehou den in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Aan de agenda is nog een punt toegevoegd en wel de ver deling van middelen uit het stadsvernieuwingsfonds voor 1992. Voor dat jaar beschikt de gemeente over een bedrag van 997.480,-. De commissie wordt advies gevraagd om trent de verdeling van dat geld. Wie de discussie wil volgen is welkom op de publieke tribu ne Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 01.05 155 07.10 -113 13.25 143 19.35 -137 11.55 141 06.15 -105 18.30 -131 01.10 164 07.10 -121 13.25 150 19.35 -145 01.10 174 07.15 -124 13.30 163 19.40 -150 Willen jubilea-bijeenkomsten nogal eens gekenmerkt worden door een aaneenschakeling van toespraken waarin de kwalitei ten van de jubilaris in alle toonaarden worden bezongen, de jubileumviering van Groen en Konijnenburg vrijdagmid dag vormde hierop een welko me uitzondering. Natuurlijk werden de bedrijfsleider van het industrieel toeleveringsbe drijf (Groen) en de coördine rend werkmeester metaalafde lingen van diezelfde be drijfstak verbaal in 't zonnetje gezet. Dit echter in afwisseling met andere en meer creatieve mogelijkheden (zang, film en voordracht) om de zilveren ju bilarissen voor het voetlicht te halen. Deze jubileumviering in een bomvolle kantine had dan ook meer weg van een spette rende entertainment-show, die door ladyspeaker Padmos zeer vindingrijk een marinade (in plaats van een aubade en sere nade) werd genoemd. Dubbel feest Voor het echtpaar Groen was het vrijdag bovendien dubbel feest, want behalve het jubi leum bij de Zuidhoek was het echtpaar deze dag ook nog eens dertig jaargetrouwd. Een feest dat volgens burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs, voorzitter van het bestuur van werkvoor zieningsschap De Zuidhoek nog net ietsje belangrijker was dan het jubileum bij De Zuid hoek. Het afgelopen jaar is een heel bijzonder jaar voor De Zuid hoek geweest. Eerder werd im mers ook al het 25-jarig jubi leum van mevrouw Padmos ge vierd en ook de bedrijfsresul taten van De Zuidhoek in het afgelopen jaar mogen er zijn. Door deze goede resultaten kon in het industrieel toeleverings bedrijf fors worden geïn vesteerd en kon tegelijkertijd ook het aantal arbeidsplaatsen worden uitgebreid. Met het oog op de toekomst pleitte Assel bergs er bovendien voor dat de gemeenten (en niet werkgevers en werknemers, zoals nu wordt geopperd) direct betrokken zullen blijven bij de werkvoor zieningsschappen. Na deze meer algemene woor den richtte de voorzitter de aandacht op de twee jubilaris sen die volgens Asselbergs door iedereen worden gewaar deerd zowel als persoon als om hun leidinggevende kwalitei ten. De voorzitter van het schap vergeleek beide werkne mers die 4 december 1966 bij De Zuidhoek aan de slag gin gen met twee magneten die el kaar aantrekken maar toch ook eikaars tegenpolen zijn. De wat rustiger Konijnenburg die, dat gaf hij later ook zelf toe, nogal tegen deze jubileum viering had opgezien en de meer extroverte Groen die zichtbaar genoot van deze feestelijkheden. Het kon niet missen, ook de politieke neven functies van Groen en de muzikale- en vis-activiteiten van Konijnenburg kwamen in Asselbergs betoog naar voren. „Jullie zijn een bijzonder duo, 'n paar apart" vond hij. Directeur drs P. J. de Groot, die deze middag bewees over het nodige acteertalent te beschik ken, noemde beide jubilarissen de kurken waarop De Zuid- In 1982 is aan de subsidiëring door de gemeente van de Stich ting Jongerencentrum Brogum in Zierikzee door de gemeente raad een aantal voorwaarden verbonden. „De gewijzigde ac tiviteiten van Brogum, alsme de het toekennen van een acti viteitensubsidie, roepen de vraag op of de bestaande subsi dievoorwaarden dienen te wor den gehandhaafd danwel een versoepeling dienen te onder gaan", aldus het college in een toelichting. De commissie fi nanciën wordt om advies ge vraagd. Verder op de agenda van de commissie financiën de aan koop door de gemeente van het pand Manhuisstraat 2. Met de inspecteur van de Dienst der Domeinen is overeenstemming bereikt. De totale kosten van verwerving, inbreng sloop en bouwrijp maken worden ge raamd op ruim 1,2 miljoen gul den. creatieve bijdrage van de werk nemers van De Zuidhoek, want ook de werkneemsters van de damesafdeling lieten zich niet onbetuigd. In een potpourri van meezingers bezongen zij onder leiding van mevrouw Brandenburg enkele voorval len uit het dagelijks leven in De Zuidhoek. Huisdichter Cees Hoogerwerf uit Bruinisse had voor dit dubbele jubileum zijn dichterspen weer eens ge scherpt hetgeen een lang ge dicht met allerlei gebeurtenis sen en wetenswaardigheden rond de beide jubilarissen tot resultaat had. Gerrit Krijger tenslotte sprak namens de me taalafdeling vooral over de las- kwaliteiten van Konijnenburg. De bijdrage van al deze werk nemers beperkte zich niet tot woorden en zangnoten alleen, want ook materieel gezien wer den Groen en Konijnenburg meer dan goed door hen be dacht. Videoband Een meesterlijk staaltje van creativiteit vormde de video band waarmee deze bijeen komst voor medewerkers en oud-medewerkers van de Zuid hoek werd afgesloten. Aan de hand van oude foto's en film materiaal verzameld door de vroegere bedrijfsleider Dick Dool was een band samenge steld over de loopbaan van bei de jubilarissen die er op die band soms aanmerkelijk jon ger uitzagen. Voorzien van een bijzonder humoristisch com mentaar in de streektaal, iets wat Groen in zijn dankwoord later schertsenderwijs zou bestempelen als een spraakge brek („als ik kwaad was noem de ik het een spraakgebrek") zagen de aanwezigen Konijnen burg onder meer „vissen in ei gen huis" (aquarium), terwijl Groen vooral werd afgebeeld als een campagne voerende po liticus die zich het goudgeel gerstenat bij tijd en wijle goed laat smaken. De twee commen tatoren Wannes en Jaone lieten ook de verbale kwaliteiten van Groen niet onbesproken: „Die man kan ook praten zeg, zou die nog wat doen op De Zuid hoek" vroegen beide langorige commentatoren zich verbaasd af. Nadat ook de beide jubila rissen nog het een ander kwijt wilden zat het er voor de mede werkers van de Zuidhoek op. Voor de twee feestvarkens' was „de marinade" echter nog niet voltooid, er restte hen immers nog een receptie en wellicht ook nog een feestje of etentje met familie en bekenden. Van grondverkopen verwacht de gemeente een opbrengst van 352.062,-. Blijft over een be drag van 877.017,- waar dek king voor gezocht moet wor den. In verband met de realise ring van een Scouting-gebouw aan de Van Veenlaan dient een aantal infrastructurele voor zieningen als parkeer- en groenvoorzieningen aange bracht te worden. Daar is een krediet van bijna een ton voor nodig. Het advies van de com missie wordt gevraagd. Subsidie verzoeken Ook aan de orde komt de stand van zaken voor wat betreft de samenwerking tussen de ge meente Zierikzee en het Water schap Schouwen-Duiveland. Verder op de agenda subsidie verzoeken van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Protestants Christelijke Oude renbond en de Stichting Ars Musica. Wie de discussie wil bijwonen is welkom op de pu blieke tribune. Tot 15 december Zierikzee Fototentoonstelling Aruba en Nederlandse Antillen in De Stolpe. Tijdens openingstij den. Tot en met 7 december Burgh-Haamstede Expositie Groei, fantasieën in textiel van Janneke Wessels. De Bewaerschole. Dagelijks behalve zondags van 13.30 tot 16.30 uur. Maandag 2 december Zierikzee Districtsvergadering Beter Wo nen voor leden en huurders. Vergaderzaal woningbouwver eniging, Calandweg 51. 19.30 uur. Commissievergadering ruimte lijke ordening en industrie. 19.30 uur. Nieuwerkerk Excursie Witlofstudieclub. Vis- sersweg 2. 19.30 uur. Dinsdag 3 december Zierikzee Verkoop Welfare artikelen. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Kerkwerve Sint Nicolaasmiddag bejaar- densoos. 't Zuudènde. 14.30 uur. Haamstede Sinterklaasfeest Ned. Vereni ging van Huisvrouwen in Gere formeerde kerk. 14.00 uur. Nieuwerkerk Vergadering adviescommissie algemene zaken. Gemeente huis. 19.30 uur. Oosterland Bijeenkomst NBvP. Oosterhof. 19.30 uur. Bruinisse Commissievergadering open bare werken in gemeentehuis. 19.30 uur. Woensdag 4 december Zierikzee Contactmorgen UW. UW- gebouw Kerkhof. 9.30 uur. Nieuwerkerk Adviescommissie financiën. Gemeentehuis. 16.30 uur. Bruinisse Commissievergadering in ge meentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 6 december Zierikzee Mijne heren. Brogum. 21.00 uur. Scharendijke Eerste paal nieuw clubgebouw Watersportvereniging. Jacht haven. 15.30 uur. Oosterland Vergadering SGP-Studiever- eniging Schouwen-Duiveland. In vergaderzaal Gereformeer de Gemeente. 19.45 uur. Zaterdag 7 december Brouwershaven Oud papier ophalen. In de kern. Vanaf 9.30 uur. Woensdag 11 december Zierikzee Kerstmarkt in Nieuwe Kerk. 13.00-17.00 uur. Mini-instuif voor kionderen van 5 tot 7 jaar. Driehoek. 14.00 tot 16.00 uur. Show- en verkoopmiddag feestkleding. Lichtboei. 14.00 tot 16.00 uur. Dreischor Nutsavond Tbt nut en genoegen in dorpshuis. 20.00 uur. Donderdag 12 december Zierikzee Kerstmarkt in Nieuwe Kerk. 10.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Fakkeloptocht Amnesty Inter national. Vanaf ingang Grote Kerk Kerkhof. 19.15 uur. Vrijdag 13 december Zierikzee Kerstmarkt in Nieuwe Kerk. 13.00-17.00 uur. Officiële opening kinderdag verblijf en gastouderbureau Petteflet. Scheldestraat 7.14.00 uur. Open dag kinderdagverblijf en gastouderbureau Petteflet. Scheldestraat 7. Van 15.30 tot 17.00 uur. Zaterdag 14 december Zierikzee Kerstmarkt in Nieuwe Kerk. 10.00-16.00 uur. The Nozems. Brogum. 21.00 uur. Dinsdag 17 december Haamstede Kerstviering Ned. Vereniging van Huisvrouwen in Gerefor meerde kerk. 14.00 uur. Springtij 8 december Actuele informatie over afwijkingen 06-91122353

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2