Duivelands raadslid ageert tegen te gladde vloeren Commissie bespreekt buitendijks fietspad Extra krediet voor uitbreiding van Ds. Pieter van Dijkeschool Er gebeuren ongelukken in de dorpshuizen Van bijna 30.000 Sinterklaas in Noordgouwe Vergadering Duivelandse commissie financiën Brand door strijkijzer Vergadering commissie welzijn Wester- schouwen Vergadering Waterschap Schouwen- Duiveland Show- en verkoop middag feestkleding Zierikzeese commissie bespreekt kampeernota VRIJDAG 29 NOVEMBER 1991 NR 25060 NIEUWERKERK - „Men hoort tegenwoordig veel over het beter toegankelijk maken van openbare ge bouwen voor invaliden. Maar het zou goed zijn ook aandacht te besteden aan de veiligheid binnen in ge bouwen". Het SGP/RPF-raadslid L. Meerman vroeg tijdens de rondvraag van de Duivelandse raadsver gadering aandacht voor het gevaar dat (te) gladde vloeren in de dorpshuizen in de gemeente vormen. Hij vertelde dat in het dorps huis Oosterhof te Oosterland pas geleden nog een ongeluk is gebeurd. Een vrouw gleed uit op de gladde vloer en brak daarbij haar been op twee plaatsen. Ook vanuit Nieuwer- kerk zijn al eerder opmerkin gen en klachten binnengeko men over de vloer van het Dorpshuis die gevaarlijk glad zou zijn. Dat laatste was ook bij raads voorzitter A. Bergshoeff be kend. Maar hij toonde zich ver baasd over de klachten vanuit Oosterland. ,,Die heb ik nog niet eerder gehoord". De bur gemeester probeerde het pro bleem te relativeren door er op te wijzen dat de dorpshuizen zijn gemaakt als multi-functio- nele gebouwen. ,,Ze moeten voor allerlei doeleinden ge schikt zijn. Daarom is voor een gladde vloer gekozen". Hij wees er op dat de gemeente maar moeilijk de vloeren uit de dorpshuizen kan halen van wege de klachten. „Als we er stroeve vloeren inleggen krij gen we weer andere klachten. Het is moeilijk om het ieder een naar de zin te maken". De rondvraag was nog een van de levendigste onderdelen van de raadsvergadering die met vele hamerstukken in ruim een half uur was afgelopen. Raads lid M. A. Klaassen-Meijer maakte van de gelegenheid ge bruik om er op te wijzen dat de hoorzitting die onlangs in Sir- jansland werd gehouden geen schoonheidsprijs verdiende. Zij had zich er aan gestoord dat enkel wethouder W. P, Stouten aanwezig was als vertegen woordiger van het Duivelandse college van b en w. „En blijk baar schort er wat aan het on derlinge overleg in het college want hij was niet op de hoogte van brieven die de inwoners van Sirjansland aan het college stuurden over parkeren aan de Lage weg". Burgemeester Bergshoeff wees er op dat het onderwerp van de hoorzitting (de inrichting van het gebied om de smidse) zo specialistisch was dat wethou der Stouten het best alleen af kon. „Dat er tijdens de hoorzit ting zoveel gevraagd zou wor den over andere zaken konden wij van tevoren ook niet we ten". Zoals gezegd werden tijdens de raadsvergadering de meeste voorstellen met een hamerklap aangenomen. Zo besloot de raad het reeds vorig jaar geno men voorbereidingsbesluit voor het realiseren van een nieuw bedrijventerrein aan de Middenweg te Nieuwerkerk te verlengen. Dat was nodig om dat voorbereidingen zoals het aankopen en ruilen van enkele stukken grond meer tijd in be slag nemen dan was voorzien. Ook aan het subsidieverzoek voor de cursus Anders Omgaan met spanningen werd geen woord vuilgemaakt. Unaniem besloot de raad het verzoek af te wijzen. Aan de stichting Zeeuwse Taele werd duizend gulden subsidie toegekend, voor de aanschaf van een nieu we houtversnipperaar voor de buitendienst gemeentewerken 25.000 gulden en voor dé civiele werken in het kader van de ex ploitatie van het bestemmings plan Erling Steenstraat 10.000 gulden extra op het bedrag dat al eerder voor dit doel beschik baar was gesteld. Het extra geld was volgens wethouder Stouten (VVD) nodig omdat de wegwerkzaamheden duurder uitvielen dan was geraamd. De raad ging verder accoord met een fusie van de bestuursa- cademies (de scholen waar ge meenteambtenaren cursussen kunnen volgen) Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. Het PvdA-raadslid A. J. C. Me- lieste deed dat pas na een teo- lichting van burgemeester Bergshoeff waaruit bleek dat Duiveland door de fusie 35 cent en na vijf jaar 25 cent per inwo ner gaat betalen aan de voor ziening tefrwijl dat nu nog 78^ cent is. Hoewel het SGP/RPF-raadslid Meerman zich aanvankelijk af vroeg of aankoop niet beter was, ging ook hij accoord met het plan een huurcontract aan te gaan voor de aanschaf van nieuwe computerapparatuur voor de gemeentesecretarie. De raad besloot unaniem daar bij na 36.000 gulden per jaar be schikbaar voor te stellen. Dit omdat de computerapparatuur zo snel veroudert. Als dat laat ste niet het geval zou blijken te zijn kan men de apparatuur na vijf jaar voor een minimaal be drag kopen, zo bleek uit een toelichting van burgemeester Bergshoeff. Het voorbereidingsbesluit voor het vestigen van een industrieterrein aan de Middenweg in Nieu werkerk is met een jaar verlengd. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Met algemene stemmen schaarde de gemeenteraad van Bruinisse zich gisteren achter het voorstel van het college om een extra krediet van bijna 30 mille beschikbaar te stellen voor uitbrei ding van de Ds. Pieter van Dijkeschool. Alles bij el kaar vergt de uitbreiding van de school een bedrag van ruim 275.000,- Eerder, in mei 1991, stelde de raad al een krediet van 246.048,- beschikbaar voor uitbreiding van de school. Dat krediet was echter gebaseerd op een voorlopig programma van eisen. De definitieve be dragen zijn wat hoger uitgeval len. De raad ging zonder dis cussie of hoofdelijke stemming akkoord. Weinig moeite had de raad ook met het voorstel van het colle ge om de duikboot die eerder de entree van het oorlogsmu seum in Bruinisse markeerde aan het Nationaal Oorlogs- en verzetsmuseum in Overloon te 'schenken. De gemeente kreeg de eenpersoonduikboot inder tijd cadeau van de Verenigng Zeeuwsch Oorlogsmuseum. De bedrijfsschool van de BV. Koninklijke Maatschappij De Schelde knapte het vaartuig op en de duikboot kreeg een plaatsje bij het oorlogsmu seum. Dat Bruse oorlogsmu seum bestaat inmiddels niet meer en het idee werd geop perd om de duikboot een ander plaatsje te geven. Onderzoek leerder echter dat men het vaartuig dan wel eerst een fik se opknapbeurt zou moeten ge ven. Alles bij elkaar zou dat een be hoorlijke som gelds kosten en dat vond het Bruse gemeente bestuur toch een beetje teveel van het goede. Na overleg met de bedrijfsschool van De Schel de werd besloten het museum te benaderen met de vraag of zij belangstelling hadden voor de eenpersoonsduikboot. Dat bleek het geval te zijn. De schenking op zich was voor de gemeenteraad, zo bleek tij dens de vergadering, geen pro- Wat de exacte lokatie van dit buitendijks gelegen fietspad betreft denkt het Bruse college aan de buitenzijde van de voor malige Noord Zeedijk langs de Hageweg. Of dit plan ook in uitvoering zal worden gebracht is niet alleen afhankelijk van het oordeel van de commissie bleem. Wel kwam van de kant van CDA'er J. S. Wiebrens com mentaar op de gemeente. Hij stelde dat de duikboot eigen lijk beter onderhouden had moeten worden door de ge meente. „Want nu gaat de duik boot weg wegens de kosten, an ders was hij misschien hier ge bleven". Burgemeester Vogelaar kon niet anders dan beamen dat het inderdaad aan goed onderhoud van de duikboot heeft ontbro ken. Verder kwam tijdens de gemeenteraadsvergadering een wijziging van de subsidieveror dening stads- en dorpsvernieu wing aan de orde. De raad ging zonder discussie of hoofdelijke stemming akkoord. Voornaamste wijziging betreft het invoeren van een maxi mum-subsidiebedrag voor wat betreft particuliere woningver betering. Subsidies worden pas uitgekeerd als het werk waarvoor subsidie gevraagd wordt is uitgevoerd. Een en an der is eerder in de commissie financiën van de gemeente be sproken. openbare werken maar obk van een eventuele subsidie van de provincie. Andere punten waarover de commissieleden zich moeten uispreken zijn de reconstructie van de brandpaden. Dit zal stukje bij beetje gebeuren, waarbij het college van b en w in eerste instantie denkt opne men van het brandpad burg. Hagelaan-Schipperslaan als reserveplan voor '92. In het ka der van de stads- en dorpsver nieuwing stelt het college voor om komend jaar 35.000 gulden beschikbaar te stellen voor particuliere woningverbete ring. Daarnaast denkt het col lege aan het reserveren van 25 mille ten behoeve van de mu ziektent. Dit in het kader van de derde fase van de herinrich ting van de Bruse dorpskern. Een dag later -woensdag 4 december- vergadert de com missie financiën eveneens van af 19.30 uur in het gemeente huis. Een van de punten die woensdagavond wordt bespro ken betreft een garantiesubsi die voor Bruniversails '92. De Christelijke Woningbouwver eniging Schouwen-Duiveland heeft gevraagd om een bijdra ge in de inrichtingskosten van de wisselwoningen. Ook een bijdrage voor huurderving en huurverlies wat betreft het re novatieproject Prinses Mar griet maakte deel uit van dit verzoek. Daarover moet de commisse nu een oordeel vel len. Gevraagd wordt ook om een advies inzake het machtigen van b en w om langlopende geldleningen aan te gaan in dien daarvoor de noodzaak aanwezig is. NOORDGOUWE - Morgen, za terdag 30 november komt Sin terklaas in Noordgouwe aan. De Goedheiligman wordt om streeks 13.30 uur verwacht aan de Ring. Nu een rondgang door het dorp begeeft het Spaanse gezelschap zich naar het Dorps huis. Daar begint omstreeks 16.00 uur de playbaekshow. NIEUWERKERK - Het bouw rijp maken van de tweede fase van plan Leeuwenburg in Oos terland. Dat is een van de on derwerpen die worden bespro ken tijdens de openbare verga dering van de Duivelandse ad viescommissie financiën en onderwijs. Verder brengt de commissie ad vies uit over een tariefsverho ging van de lijkbezorgings- rechten in de gemeente Duive land en de verordening precari orechten. De vergadering kan door iedere belangstellende worden bijgewoond. Om 16.30 uur in het Dorpshuis te Nieu werkerk. In de huidige situatie is het in het bestemmingsplan Buiten gebied mogelijk om in beperk te mate (maximaal vijf plaat sen en gedurende zes weken per jaar) bij de boer te kampe ren. Voor piekomvang (maxi maal vijf extra plaatsen)) biedt het bestemmingsplan geen ruimte. Met een kampeernota wil het college een aanzet ge ven tot een kampeerbeleid in Zierikzee en daarvoor vraagt het college het advies van de commissie. Een ander punt waarover de commissie zich moet uitspre ken betreft een herverdeling van de gelden uit het fonds voor stadsvernieuwing. De cember '90 heeft de gemeente raad een plan voor de verde ling van deze gelden vrijge maakt. Inmiddels is gebleken ZIERIKZEE - De Zierikzeese brandweer moest in de nacht van donderdag op vrijdag uit rukken vanwege een brand in de woning aan de Steenbank te Zierikzee. De brand bleek te zijn veroorzaakt door een strij kijzer dat niet was uitgezet. De bewoner de heer C. D. uit Zierikzee ontdekte de bran- dom ongeveer 02.00 uur in de nacht doordat hij werd gewekt doorzijn hond. Toen hij bene den kwam om poolshoogte te nemen bleekdat de woonkamer in brand stond. Dat kwam doordat een strijkijzer dat niet was uitgezet op een koffer viel waarna door de hitte brand ontstond. C. D. die zijn woning op de begane grond niet kon verlaten slaagde er in via het slaapkamerraam zijnburen te waarschuwen. Die belden de brandweer. De man verliet ook zijn woning via het slaapka- merram. BURGH-HAAMSTEDE Dinsdag 10 december verga dert de commissie welzijn.van de gemeente Westerschouwen. De vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis en be gint om 19.30 uur. Op de agenda van de vergade ring onder meer de conceptno ta Sociaal Kultureel Nood fonds. Verder komt aan de orde een verzoek om subsidie van de Protestants Christelijke Oude ren Bond. Zij vragen een finan ciële vergoeding in verband met de kosten van accommoda tie en overige activiteiten- kosten. Ars Musica vraagt een bijdrage ten behoeve van con certen in het jubileumjaar. Wie de discussie wil bijwonen is welkom op de publieke tribu ne De op de vergadering be trekking hebbende stukken liggen een half uur voor aan vang van de vergadering ter in zage. ZIERIKZEE - De heffingsver ordening verontreiniging op pervlaktewateren Schouwen- Duiveland. Daarover wordt ge praat tijdens de openbare ver gadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland. De vergadering vindt plaats op woensdag 11 december in 's Landskamer aan het Haven park te Zierikzee. Op de agen da staat verder toetreding van het Waterschap Schouwen-Dui veland tot de regeling Be- stuursacademie Zeeland. En het oprichten van een onder zoeksrichting voor het water beheer. De vergadering begint om 9.00 uur en kan door iedere belangstellende worden bijge woond. UTRECHT - De jaarlijkse prijs van het Nationaal Fonds voor de Geestelijke Volksgezond heid is vrijdag in Amsterdam overhandigd aan prof. dr. R. Giel, hoogleraar sociale psy chiatrie aan de Rijksuniversi teit Groningen. dat een herverdeling nodig en mogelijk is. Hiervoor moet de commissie maandag een ad vies geven. De Oosterschelde komt tijdens deze vergadering eveneens ter sprake. In 1985 is door de Zie rikzeese gemeenteraad een in tentieverklaring inzake het be leid met betrekking tot de Oos terschelde opgesteld. Daarbij heeft de raad gesteld dat deze intentieverklaring een geldig heidsduur van twee jaar zou moeten hebben. Na het ver strijken van deze termijn heeft de raad tot twee keer toe beslo ten om deze intentieverklaring te verlengen tot respectievelijk januari '90 en '92. Over een mo gelijke verlenging van deze verklaring moet de commissie nu een uitspraak doen. [Verwachting t/n» dinsdag 3 decemberj WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht oost 3 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 4 graden Windkracht variabel 3 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. -1 graad Mid.temp. 5 graden Windkracht noordw. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 30 nov.Zon op 08.23, onder 16.32 Maan op 01.54, onder 13.33 1 dec.Zon op 08.25, onder 16.32 Maan op 03.11, onder 13.50 2 dec.Zon op 08.26, onder 16.31 Maan op 04.28, onder 14.09 Nieuwe Maan: 6 dec. (04.56) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Weinig beweging zit er op het ogenblik in de Europese atmos feer. Een continentaal hogedrukge- bied geeft bij ons zwakke zuidooste lijke winden met een aanvoer van lucht die alleen in de onderste paar honderd meter vochtig is. De zon wordt alleen gehinderd door mist of door laaghangende bewolking die uit mist ontstaan is. Vlak na het weekend ontstaat boven de Britse eilanden een nieuw hogedrukge- bied. Dat geeft een versterking van de Noordeuropese winter. Mis schien dat begin volgende week iets van de Scandinavische kou in ons land terecht komt. ZWOLLE - Om de leefbaarheid van Noord-West Overijssel op te krikken, moet deze streek de komende jaren de kwaliteit van recreatie, toerisme, onder wijs en detailhandel verbete ren. Hiervoor is een betere sa menwerkingvan overheden en bedrijfsleven nodig. ZIERIKZEE - Op woensdag 11 december wordt in clubhuis De Lichtboei te Zierikzee een show- en verkoopmiddag van feestelijke kleding gehouden. De verkoopmiddag is een ini tiatief van Sally's Booth-iek, de winkel voor tweedehands kleding van het Leger des Heils. De show- en verkoop middag is van 14.00 tot 16.00 uur. Voor de kinderen worden videofilmpjes gedraaid en voor de ouderen is er een gratis kop je koffie. ZIERIKZEESCHEfêfl NIEUWSBODE tSÏ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-15071, 01110-12449 (niet voor bezorging). Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling f 45,00 per jaar f 169,00 losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm, „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.80. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. BRUINISSE - In het kader van de toeristisch- recreatieve ontwikkeling wordt gedacht aan de aan leg van een (buitendijks)fietspad langs de Grevelin- gen. Dit idee bespreekt de commissie openbare wer ken van de gemeente Bruinisse dinsdag 3 december. Deze vergadering wordt vanaf 19.30 uur in het ge meentehuis gehouden. - JU m '- In het kader van de toeristisch-recreatieve ontwikkeling wordt gedacht aan de ontwikkeling uan een buitendijks fietspad langs de Grevelingen. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee wil komen tot een kampeerbeleid. Daarvoor is door de stedebouw kundig adviseur een concept-kampeernota opge steld. Dit beleidsstuk wordt maandag 2 december tijdens de commissievergadering ruimtelijke orde ning en industrie besproken. De aanvang van deze vergadering is gepland om 19.30 uur. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3