DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Gemeente Westerschouwen wil grote groep asielzoekers onderdak bieden Ruim 7,5% te hard rijders in regio SAMAN BV f ZIERIKZEESCHE ^fi j NIEUWSBODE ME j dé bant van schouwen - dumhnd! Eerst nadere studie alvorens sloophamer voor Manhuisstraat M8-S2b3 Conferentie-oord De Burght wordt mogelijk opvangcentrum Gestolen auto weer terug gevonden -- 5 9 Volgens rapportage politie Jongens betrapt bij het afsteken van vuurwerk i overtrekken naar Zonnemaire? SB Ook voor dekbed Financiële consequenties sanering bekijken ZIERIKZEESCHE DONDERDAG 28 NOVEMBER 1991 148e JAARGANG NR 25059 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BURGH-HAAMSTEDE - Als het aan het college van b en w van de gemeente Westerschouwen ligt wordt christelijk conferentiecentrum De Burght in Burgh- Haamstede bestemd als asielzoekerscentrum. Als de gemeenteraad akkoord gaat komen naar schatting 280 asielzoekers naar Haamstede. Dat blijkt uit een persbericht van de gemeente Westerschouwen. opvang. Verder dient een goede sociale opvang van de asielzoe kers verzekerd zijn. Verder wordt gesproken over onder wijs voor de asielzoekers. Als de gemeente Westerschouwen met het ministerie van WVC over deze punten overeenstem ming kan bereiken wil men dat vastleggen in een bestuursak koord. Als dat bestuursakkoord er eenmaal ligt is het de bedoe ling de kwestie zo snel moge lijk voor te leggen aan de ge meenteraad. Het college wil de bestuursovereenkomst in ja nuari of februari 1992 op de agenda van de gemeenteraads vergadering plaatsen. Het is ook de bedoeling dat op korte termijn een informatieavond voor de inwoners van de ge meente belegd wordt.,,Het ge meentebestuur hecht eraan haar inwoners volledig en dui delijk te informeren over be leidskeuzes als deze", aldus het persbericht van de gemeente. Wanneer en waar de informa tieavond plaats gaat vinden is nog niet bekend. Humaan beleid Het gemeentebestuur van Wes terschouwen is, zo blijkt uit het persbericht, unaniem van mening dat 'krachtig en duide lijk' dient te worden gekozen voor een humaan beleid ten aanzien van vluchtelingen die een beroep doen op hun mede mensen. „Zeker waar het men sen betreft die op grond van hun bedreigende situatie door het betrokken ministerie als erkend asielzoeker worden toe gelaten". Bij christelijk conferentiecen trum De Burght weet in ieder geval het personeel, zo blijkt uit de reactie van de receptio niste, nog van niets. Vertegen woordigers van de directie zijn niet aanwezig en ook niet be reikbaar. Er wordt doorverwe zen naar EO-medewerker J. van den Bos. Ook hij blijkt echter niet voor commentaar bereikbaar. Ook op het gemeentehuis in Burgh-Haamstede kan men geen uitsluitsel geven op vra gen over tijdstip van komst, de duur van het verblijf en* wat een en ander voor de gemeente Westerschouwen inhoudt. De woordvoerder in deze, burge meester H. Ttees, is niet voor commentaar bereikbaar. Het RSG-gebouw aan de Manhuisstraat. (Archieffoto). huidige gebruikers van het pand". Zij beperkte zich in haar standpunt tot de aankoop van het pand. Datzelfde gold voor drs G. H. Brand. Het pand aankopen voor 75.000 gulden vond hij een prima zaak. Maar allereerst moeten alle vorens en tegens op een rijtje gezet worden, al vorens de sloophamer ter hand genomen wordt. Hij wees op het voorstel van zijn partij (PvdA) om voor mei als ge meentebestuur met een oplos sing te komen voor het nijpend huisvestingsprobleem voor de diverse verenigingen. De discussie werd niet alleen gevoerd naar aanleiding van het pleidooi van Kunst en Eer man Asma, maar ook door op merkingen van de VVD-er J. J. Geleijnse. Als de gemeente het pand koopt en het niet sloopt, gaat Zierikzee ook sanerings- kosten uit de weg. Die lopen aanzienlijk op. Tijdens de com missievergadering werd een bedrag genoemd van 375.000 gulden. Volgens directeur gemeente werken D. D. J. van der Poel zit in dit bedrag ook een som van 120.000 gulden, die alleen al no dig is om de verontreinigde grond naar de stortplaats in Borssele te krijgen. Want het idee van de gemeente om het mogelijk in Serooskerke te kunnen storten is allang passé. Samenvattend kan worden ge concludeerd, dat de gemeente het advies van de commissie wellicht zal opvolgen en daar mee het pand zal aankopen. Of en wanneer er tot sloop overge gaan zal worden, is afhanke lijk van de financiële conse quenties en de prioriteit, die aan zowel de huisvesting van de verenigingen en de bouw van de 39 woningen zal worden gegeven. SIRJANSLAND - De zondag gestolen Opel, die geparkeerd stond langs het Grcvclingen- meer aan de Dillingsweg te Sirjansland is terug. De politie heeft de wagen te ruggevonden in Oud-Vosse- meer. De dieven hadden er de wielen van ontvreemd. De eigenaar is inmiddels op de hoogte gebracht van de vondst. Al vluchtende valt men vaak midden in het ongeluk. Livius Droog HET WEER Vannacht enkele mistbanken en minimumtemp. van 5 graden. Overdag droog, wolkenvelden, maar ook zonnige perloden. Mid- dagtemp. ongeveer 9 graden. Zui delijke wind, zwak tot matig, rond kracht 3. v KERKPLEIN De inwoners van Renesse reageerden positief op het plan om het Kerkplein opnieuw in te richten. NIEUWE BOMEN Basisschoolleerlingen uit Nieuwerkerk plantten nieu we bomen in het Slingerbos. AFSCHEID De Zierikzeese directeur gemeentewerken, D. D. J. van de Poel, gaat in de VUT. KEGELEN De kegelclubs Herovema won in Zierikzee de Doeleman-beker. uit 10 pagina's SCHOUWEN-DUIVELAND - Ruim zevenenhalf procent van de dinsdag op snelheid gecontroleerde voertuigen in de regio, reed te hard. Dat is te conclu deren uit de rapportage van de politie. Van de 482 ge controleerde wagens, reden er maar liefst 37 te hard. Langs de Bogerdweg in de be bouwde kom van Dreischor werden er tussen 16.20 uur en 17.00 uur 62 wagens gesigna leerd. Geen van de wagens overschreed de maximum snel heid van vijftig kilometer per uur. langs de Stoofweg in Drei schor (eveneens bebouwde kom) werden er tussen 17.00- 18.00 uur 92 wagens gecontro leerd. Tien daarvan reden tus sen de 62 en 78 kilometer per uur en dus te hard. Buiten de bebouwde kom, lo- katie Serooskerkse weg te Se rooskerke, werden er tussen 14.15-15.15 uur 267 wagens op hun snelheid gecontroleerd. Twee-entwintig reden er 96 tot 118 kilometer per uur. In Re- nesse tenslotte stelde de politie zich dinsdag tussen 15.20-16.00 uur op langs de Vroonweg (be bouwde kom). Van de 61 gecon troleerde wagens reden er vijf te hard (varieërend van 67 tot 73 kilometer per uur). BRUINISSE - In Bruinisse be trapte de politie vier minder jarige jongens die zich bezig hielden met het afsteken van vuurwerk. De jongens werden aan hun ou ders overgedragen en het vuur werk werd in beslag genomen. Advertentie Voor: Centrale verwarming Gaskachels Constructeurs/ Installateurs Julianastraat 40 4301 NC Zierikzee Telefoon 01110-12647 Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 45.— jaarabonnement f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~i naam adres postcode plaats: telefoon handtekening: Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar 0> Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. ZIERIKZEE - Ondanks het voornemen van het Zie- rikzees gemeentebestuur is de commissie openbare werken nog niet toe aan het afbreken van het ge bouw aan de plaatselijke Manhuisstraat. Het ge bouw kan weliswaar aangekocht worden van de Dienst der Domeinen, maar of het tegen de vlakte gaan voor de geplande woningbouw of dat er wel licht toch mogelijkheden zijn voor Kunst en Eer en andere verenigingen, moet eerst nog eens bekeken worden. Dat is de uitkomst van de ver gadering van de commissie openbare werken en milieu. Wethouder en voorzitter van de commissie P. de Rijke (CDA) legde de leden een plan voor, dat zowel de aankoop als sloop van het gebouw omhelsde, als mede de sanering van het ter rein. De grond is vervuild met een 'normaal' loodgehalte en daarvoor moet een aanzienlijk bedrag neergeteld worden. Hoeveel precies zal feitelijk pas blijken tijdens die sane ring of een eventueel onder zoek daaraan voorafgaand. De leden van de commissie hoor den eerst een vurig pleidooi aan van Kunst en Eer-bestuurs lid H. Asma. Zijn muziekver eniging dreigt door de plannen van de gemeente haar oefen ruimte in het gebouw kwijt te raken en komt daarmee op straat te staan. Op straat ,,U zet toch niet één van de oud ste muziekverenigingen van het land op straat?", vroeg Asma zich hardop af. Een vraag die hij de commissie stel de, nadat hij eerder aangaf overal nul op het rekst te heb ben gekregen bij het zoeken naar een passend alternatief. En de plannen van de gemeente op verenigingen op termijn in de leegkomende Christelijke Scholengemeenschap neer te zetten, vond Asma veel te lang duren. Nadat De Rijke enkele feiten van Asma wat afzwakte, wees hij de commissie erop dat het contingent (de toegestane hoe veelheid te bouwen woningen) voor de gemeente verloren dreigt te gaan, als de bouw van de geplande 39 woningen niet door zou gaan. De suggestie van het CDA-commissielid M. A. Bij de Vaate-Rozendaal om het terrein bij de Gravestraat eens onder de loep te nemen als mogelijke locatie voor de bouw van woningen, vond De Rijke niet geslaagd. „Daar kun je er maar een paar kwijt". „Maar", zo hield mevrouw Bij de Vaate de aanwezigen voor „We willen als CDA ook een passende oplossing voor de Voorwaarden Eerder veroorzaakte het ver blijf van een groep van onge veer 35 asielzoekers in een ho tel in Westenschouwen voor de nodige commotie in de gemeen te. De asielzoekers in kwestie werden door het ministerie zonder overleg met de gemeen te op de nek van de gemeente geschoven. Binnen de gemeen teraad werden vragen gesteld en ook van de kant van het toenmalig college werd kritiek gespuid op de manier van wer ken van het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cul tuur (WVC). Het dagelijks bestuur van de gemeente Westerschouwen heeft nu te kennen gegeven me dewerking te willen verlenen aan, zo meldt het persbericht het streven van het ministerie om conferentie-oord De Burght te bestemmen tot asielzoeker scentrum. Over de voorwaar den waaronder de gemeente medewerking wil verlenen wordt momenteel onderhan deld met het ministerie. Het gaat daarbij voor de ge meente om financiering van de De Burght zou opvangcentrum moeten worden. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1