Lebbis en Jansen CD-recensie Schrijfster Erica Engels in Zierikzee Missie-zendingskalender 1992: vijf seizoenen in de Andes Levenslustige katjes 'time-out1 De dood van Iwan lljitsj Ars Musica presenteert concert harp en cello [dier in het vizier NCOV bezoek Mannenavond Infomarkt Nieuwe teelten Peter Teekamp in de Pul te Bruinisse Doordrenkt van geloof in God WOENSDAG 27 NOVEMBER 1991 9 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 4)1879- 1514. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 stot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrij dansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Ibnge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Donderdag 28 november Middelharnis In het filmhuis van het Diek huus, The match factory girl, een film van Aki Kaurismaki. Vrijdag 29 november Oude-Tonge Open-tentoonstelling voor ko nijnen en cavia's,in de sporthal De Grutterswei, georganiseerd door vereniging VDV te Oude- Tbnge plm. 650 dieren te be zichtigen. Van 20.00-23.00 uur. Zaterdag 30 november Dirksland St. Nicolaasfeest in de Victori ahal met optreden van een clown en voor ieder kind een cadeau. 14.00 uur. Oude-Tonge Open-tentoonstelling voor ko nijnen en cavia's in de sporthal De Grutterswei, georganiseerd door vereniging VDV te Oude- Tonge plm. 650 dieren te be zichtigen. 10.00-17.00 uur. 2 december t/m 9 januari Middelharnis Tentoonstelling Een spoor van vernieling, tekeningen, goua ches, schilderijen van Willem den Ouden; foto's van Freddy Rijken in het gemeentehuis van Middelharnis geopend op werkdagen van 9.00-16.30 uur. Vrijdag 6 december Middelharnis Kerstbraderie in en om Het Prieel (De Staver) een 35-tal kramen. Modeshows en diverse demonstraties, gratis sui kerspin. Aanwezigheid van de 13.0 kerstman. Van 13.00-22.00 uur. Zaterdag 7 december Middelharnis Kerstbraderie in en om Het Prieel (De Staver) een 35-tal kramen. Modeshows en diverse demonstraties, gratis sui kerspin. Aanwezigheid van de kerstman. Van 10.00 tot 17.00 uur. Dirksland In sporthal De Gooye jeugdju- dotoernooi jongens en meisjes van 6 t/m 17 jaar. 13.00 tot 17.30 SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. Tot 15 december Zierikzee Fototentoonstelling Aruba en Nederlandse Antillen in' De Stolpe. Tijdens openingstij den. Tot en met 7 december Burgh-Haamstede Expositie Groei, fantasieën in textiel van Janneke Wessels. De Bewaerschole. Dagelijks behalve zondags van 13.30 tot 16.30 uur. Woensdag 27 november Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Burgh-Haamstede Jubileumviering bejaarden- soos Burgh. De Schutse. 14.00 uur. Vergadering adviescommissie financiën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Brouwershaven Demonstratie gefingeerde ver keersslachtoffers o.l.v. Tj- Heij- boer in het Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Donderdag 28 november Zierikzee ANBO-dansmiddagbij Dans school Kramer. 14.00 uur. Informatiemiddag Woon- en leefgemeenschappen van oude ren. Informatiecentrum Beter Wonen. Van 14.00 tot 17.00 uur. Dansmiddag ANBO bij dans school Kramer. 14.00 uur. Informatie- en schrijfavond. Amnesty International. Prin ses Julianaschool. 19.00 tot 20.30 uur. Gezamenlijke schrijfavond Amnesty International. De Driehoek. 19.30 uur. Renesse Vergadering VVV in Zeeuwse Stromen. 20.00 uur. Nieuwerkerk Gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. 20.00 uur. Sirjansland Bijeenkomst Reformatorisch Contact in grote zaal kerk. 19.45 uur. Vrijdag 29 november Zierikzee Manifestatie Stichting Schouws.Spel. Auberge Mari time. 20.00 uur. Wedstrijd Kiekieres-Papaver in Concertzaal. 20.15 uur. Burgh-Haamstede Commissie ABZ. Gemeente huis. 16.00 uur. Brouwershaven Officiële afscheidsbijeen komst C. M. Padmos. Tbnnen- magazijn. 15.00 uur. Sirjansland Jaarvergadering HSV Drei- schor. Dorpshuis. 20.00 uur. Zaterdag 30 november Zierikzee Optreden van gospelband Master Switch in Hervormd Kerkcentrum. 20.00 uur. Steel against Steel. Brogum. 21.00 uur. Dreischór Aankomst Sinterklaas. Bo- gerdweg. 10.00 uur. Maandag 2 december Zierikzee Districtsvergadering Beter Wo nen voor leden en huurders. Vergaderzaal woningbouwver eniging, Calandweg 51. 19.30 uur. Dinsdag 3 december Zierikzee Verkoop Welfare artikelen. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Kerkwerve Sint Nicolaasmiddag bejaar- densoos. 't Zuudènde. 14.30 uur. Haamstede Sinterklaasfeest Ned. Vereni ging van Huisvrouwen in Gere formeerde kerk. 14.00 uur. Vrijdag 6 december Zierikzee Mijne heren. Brogum. 21.00 uur. Oosterland Vergadering SGP-Studiever- eniging Schouwen-Duiveland. In vergaderzaal Gereformeer de Gemeente. 19.45 uur. Woensdag 11 december Zierikzee Kerstmarkt in Nieuwe Kerk. 13.00-17.00 uur. Mini-instuif voor kionderen van 5 tot 7 jaar. Driehoek. 14.00 tot 16.00 uur. Dreischór Nutsavond Tbt nut en genoegen in dorpshuis. 20.00 uur. Donderdag 12 december Zierikzee Kerstmarkt in Nieuwe Kerk. 10.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Fakkeloptocht Amnesty Inter national. Vanaf ingang Grote Kerk Kerkhof. 19.15 uur. Vrijdag 13 december Zierikzee Kerstmarkt in Nieuwe Kerk. 13.00-17.00 uur. Zaterdag 14 december Zierikzee Kerstmarkt in Nieuwe Kerk. 10.00-16.00 uur. The Nozems. Brogum. 21.00 uur. Dinsdag 17 december Haamstede Kerstviering Ned. Vereniging van Huisvrouwen in Gerefor meerde kerk. 14.00 uur. Woensdag 18 december Zierikzee Officiële afscheidsbijeen komst en receptie D. D. J. van der Poel. Vierschaar stadhuis. 14.00 uur. Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Donderdag 19 december Kerkwerve Kerstmiddag bejaardensoos. 't Zuudènde. 14.30 uur. Advertentie KRABBENDIJKE - Het Ne derlands Christelijk Onderne mers Verbond (NCOV) brengt maandag 2 december een be zoek aan Zeeuws-Vlaanderen. De organisatie wil zich op de hoogte stellen van de verkeers- en vervoersproblematiek in de ze regio. Verder wil men zich oriënteren omtrent de cen trumfunctie van Terneuzen. De NCOV-leden komen allereerst om 09.45 uur bijeen in café Koophandel te Krabbendijke. Daar spreekt de Zeeuwse voor zitter M. Sinke, waarna de overtocht wordt gemaakt naar de voornoemde regio. HAARLEM - In het Teylers Mu seum in Haarlem is tot en met 27 januari een tentoonstelling over de reis van de Nederland se schilder Marius Bauer, die hij bijna honderd jaar geleden maakte door India. UDEN - In het Museum voor Religieuze Kunst in Uden zijn van 30 november tot en met 1 maart ikonen uit Polen te zien. DEN BOSCH - Het 's Herto genbosch Vocaal Ensemble voert op 15 december de volle dige Massiah van Handel uit, in de Nederlandse Hervormde kerk in Den Bosch. MIDDELBURG - Op initiatief van de Nederlandse Vereni ging tot Integratie van Homo seksualiteit COC Midden Zee- i land wordt op zaterdag 30 no- vember in Middelburg een j mannenavond gehouden. De bijeenkomst vindt plaats in het COC-pand aan de Eigen- haardstraat en begint om 21.00 GOES - In de Prins van Oranje te Goes wordt op dinsdag 3 de cember een infomarkt over nieuwe teelten gehouden. Hierbij wordt voorlichting ge geven over de teelt en afzetmo gelijkheden van nieuwe gewas sen. Gewassen als broccoli, radic chio rosso, ijsbergsla, knolven kel, allerlei soorten bloemen en pootgoed en olievlas. Op de infomarkt zijn bedrijven als Cebeco, diverse veilingen en een bloembollenbemiddelings bureau vertegenwoordigd. Evenals de dienst Landbouw Voorlichting, het AOC Zeeland en de Praktijkschool Schoon- dijke. Het evenement duurt van 10.00 tot 22.00 uur. Op vrijdag 29 november ZIERIKZEE - In het kader van een manifestatie van de Stichting Schouws. Spel komt de schrijfster Erica Engels uit Schagen naar Zierikzee. Op vrijdag 29 november is zij in 't opkamertje van Auberge Maritime waar zij voorleest uit eigen werk. Onder meer uit het boek waarmee zij debuteerde: Kind. Een boek dat zich voor een* groot deel afspeelt op het vroegere buitenhuis Rusten burg in Schuddèbeurs. De muzikale begeleiding bij het voorlezen wordt verzorgd door de zoon van de schrijfster, de gitarist Franz Neudecker uit Rotterdam. Tijdens de pau ze en na afloop van de lezing bestaat de gelegenheid om met Erica Engels van gedachten te wisselen. Ook signeert zij haar boek Kind. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. BRIELLE - Henk van Ulsen en Jim van der Hoeven zijn op zaterdag 30 november te zien in het Sociaal Cultureel Centrum De Goote, in een meesterlijke weergave van Leo Tolstoj's dramatische verhaal De dood van Iwan lljitsj. Deze theatrale bewerking van van zijn carrière wordt Iwan Tblstoj's novelle beschrijft de opeens geconfronteerd met de schokkende gebeurtenis van onvermijdelijke dood. Hier- het sterven van Iwan lljitsj Go- door tot intensief nadenken lowin, een Hoog Gerechtshof- aangezet, maakt hij de balans dienaar. Op het hoogtepunt op van een ondanks uiterlijk succes, leeg en leugenachtig le- ven De relatie met zijn gezinsleden is gestoord, het gebrek aan communicatie leidt tot een vol ledig innerlijke vereenzaming, ook nog eens onderstreept door de schokkende onverschillig heid van de artsen. Na afloop van de voorstelling speelt de Brielse pianist Cor Dedert. Kaarten voor deze en alle ande re voorstellingen in De Goote zijn verkrijgbaar bij De Goote, Reede 2 in Brielle en het VVV- kantoor, Venkelstraat 1, even eens in Brielle. HAARLEM: tot en met 27 ja nuari toont het Teylers Mu seum in Haarlem de tentoon stelling Marius Bauer - Een reis door India. In 1898 maakte hij een tocht van ruim vier maanden door India en legde zijn indrukken vast in schet sen. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is 6,50 gulden voor volwassenen en voor pas 65-houders 4,50 gulden. ACHTUNG BABY - U2 - ISLAND/BMG ARIOLA Onlangs uitgebracht op het Island label van Ariola, Achtung Baby van U2. Van dit album is hun nieuwste single The Fly afge komen en staat in korte tijd in de Top 10. De gehele stijl van deze CD is anders als het vorige materiaal van U2, drukker en opstandiger met af en toe een rustig nummer ertussen door. Zoals bijvoorbeeld One, So Cruel, Tryin to throw your arms around the world en Love is Blindless. Een typisch U2 nummer is Ultra Violet met een langzaam begin dat instrumentaal naar een hoogtepunt werkt dat uit komt in 't refrein, een hele mooie plaat. Verder valt Ach tung Baby nogal tegen, zeker als je de vorige hits in je hoofd hebt want daar lijkt deze CD totaal niet op. Kortom, een CD voor de liefhebber. Cinderella ZIERIKZEE - Op zaterdag 30 november, om 20.00 uur, zal het tweede concert in de Ars Musica-serie plaatsvinden. Deze keer als vanouds in de Lutherse kerk die na de restau ratie weer te gebruiken is als concertruimte. Een greep uit het programma levert verder namen op als L. M. Tedeschi (1867-1944) met een in romantische stijl gecompo neerde Fantasie voor harp en cello en J. Thomas (1826-1913) met een thema en variaties op een gedicht The Ministrel's Adieu tot his Native Land. M. Boekinik (eind 19e eeuw) com poneerde een etude voor cello niet een middendeel in de vorm van, een Slavische dans. Van Louis Spohr (1784-1859), die ge trouwd was met de harpiste Dorette Scheidier, zal een Fan tasie in galante stijl met vroeg- romantische elementen ten ge hore worden gebracht. Ook staat er hedendaags werk op het programma, zoals het uit 1984 daterende Duo voor harp en cello van Isang Yun (1917), waarin harp en cello voortdurend in dialoog zijn: ze reageren op elkaar en vullen elkaar aan. Uit Carnaval des Animaux van C. Saint-Saëns wordt Le cygne (de zwaan) ge speeld. Een stuk oorspronke lijk geschreven voor cello en piano. De harp verbeeldt het kabbelende water en de cello tekent de statige schoonheid van de zwaan. Wie nieuwsgie rig geworden is en dit bijzonde re concert wil bijwonen kan vanaf een half uur voor de aan vang terecht in de Lutherse kerk. Het programma wordt ver zorgd door twee bijna afgestu deerde musici van het Utrechts Conservatorium: Lenie de Meij, harp en Frank Wakel- kamp, cello. Voor de oorspron kelijk uit Oost-Souburg af komstige Lenie de Meij is het niet de eerste keer dat ze haar medewerking verleent aan een Ars Musica-concert. Als plusminus zestienjarige zong ze mee in het meisjeskoor van Titia Dijkstra dat ooit te gast was bij Ars Musica en verder speelde ze harp in het orkest bij de uitvoering van Fauré's Requiem enige jaren geleden. In het kader van de afronding van hun studie hebben deze Lenie de Mey. twee musici een programma samengesteld, waarin ze zowel in samenspel als solistisch te horen zullen zijn. Ars Musica verwacht dat dit een boeiend concert zal worden, want de combinatie harp/cello is niet zo gebruikelijk. Naast voor zich sprekende namen als J. S. Bach en C. Saint-Saëns, staat" er werk van wat minder'bekende componisten op het program ma. Van J. S. Bach zal een deel uit zijn vijfde cello-suite klin ken. Verder deel 2 uit het Italie- nische Konzert, oorspronkelijk geschreven voor clavecimbel, nu uit te voeren op de harp. BRUINISSE - De Tros popfor mule drive-in-show met disk jockey Peter Teekamp komt za terdag 30 november naar jeugdsoos de Pul in Bruinisse. Het muzikale 'geweld' barst los om 19.30 uur. Tbekamp is een bekende pre sentator, die indertijd begon met het programma Goud van oud bij Veronica. Vijf jaar gele den maakte hij de overstap naar de Tros, waar hij Gouden uren presenteert. Het radio programma Nederlands Hit- werk doet hij sinds enkele maanden. Peter Teekamp was al twee keer eerder in de Pul. NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia-Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren in Nieuwerkerk zitten twee jonge katertjes van negen weken. De kleur van de katertjes is cy pers met wit. Het zijn twee levenslustige jonge kittens die uit één nest komen. Wie denkt deze katjes een goed thuis te kunnen geven, kan voor inlichtingen bellen: lel. 01114-1583. De kater Thomas uit het Dierenasiel Schouwen-Duiveland zit nog steeds in het onderkomen aan de Zandweg. De zevpn kittens die enkele weken geleden geplaatst werden, hebben alle een thuis gevonden. Er zijn overigens nog enkele kittens te verkrij gen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De editie van de Missie-Zendingskalender (MZK) 1992 is gewijd aan authentieke Indiaanse kunst en aan de leef- en denk- waardigheid van Indiaanse christenen. De kalender bladen laten zestien kleurige schilderijen zien, die volgens een inheems procédé vervaardigd zijn door een Indiaanse kunstenaarsgroep uit Peru. De schil deringen beelden het leven uit in Sarhua, een berg dorp in de Andes. Ze tonen een oeroude Indiaanse cultuur, zoals de schilders die willen behouden. De wereld van Sarhua ver schilt hemelsbreed met die van ons. Alles draait om de tradi ties van hun boerengemeen schap. Moderne techniek ont breekt. Anders dan wij leven deze Indianen dicht bij de aar de, in harmonie met de natuur en de seizoenen. Vierjaargetij den zoals wij die kennen zijn er niet. Het jaar telt minsten vijf seizoenen: regentijd, bloeitijd, oogsttijd, stille tijd en zaaitijd. Eeuwen geleden hebben zij het christelijk geloof aangenomen. Ook dat is te zien. Hun denken en doen is doordenkt van ge loof in God. Wie de schilderijen bekijkt, zal beseffen dat ze een geïdeali seerde samenleving weerge ven. Zo ideaal bestaat het niet in Latijns-Amerika, en zeker niet in Peru. Geweld, racisme, verstedelijking, werkloosheid en armoede hebben de oor spronkelijke cultuur aange tast. Tbch is deze cultuur te be waren. Tegelijk kunnen wij de ze schilderingen zien als een gevoelige getuigenis uit een an dere cultuur. De achterkanten van de kalen derbladen zijn gevuld met in formatie over Latijns-Ameri ka. de rol van het christendom en de manier waarop Indianen er leven en geloven. Zo wil de MZK juist in 1992 aandacht vragen voor de in heemse bevolking van Ameri ka. Op 12 oktober 1492 .ont dekte" Columbus Amerika. In zijn voetspoor kwam het christendom. Onze priesters en predikanten bekeerden de In dianen - te vuur en te zwaard. Zeker, het christelijk geloof heeft grote waarden gebracht in Amerika. Maar tegelijker tijd heeft de komst van de Eu ropeanen een hoge tol geëist van de inheemse bevolking. De MZK kost tien gulden per exemplaar (exclusief eventuele verzendkosten). Hij is ver- .krijgbaar bij elke plaatselijke missie- of zendingswerkgroep. Er is een begeleidende brochu re uitgegeven met gespreksvra- gen voor groepen (gratis). ARNHEM - Het Gemeentemu seum van Arnhem houdt van 30 november tot en met 26 ja nuari een grote overzichtsten toonstelling van de schilderij en, tekeningen en theateront werpen van Wim Schumacher (1894-1986). ZIERIKZEE - In dc Concertzaal te Zierikzee is er zaterdag 30 november onder auspiciën van Uit op Schouwen-Duiveland een voorstelling van Lebbis en Jansen. Het duo brengt haar nieuwe pro gramma 'Twee keer rieleksen voor één geld' op de planken. Een en ander begint om 20.00 uur. Het duo verraadt niet veel van hetgeen ze het publiek voorschotelt. Sowieso een praktisch probleem, want Lebbis en Jansen zijn ijzersterk in actuele grappen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9