Concert te Zi WEEKEND RECEPT Uptempo metal Gebroeders Den Boer breiden groots uit Ook voor u is er de ideale- matras nieuwe leuke originele moderne en grappige kerstkaarten Zweedse film in Filmhuis Middelharnis rcjpcE Sint Nicolaas in Dirksland Melkman Wout Mourik op radio Crisisopvang op zoek naar vrijwilligers Diefstal door 'controleur' Alleen voor invaliden Vuurwerk overlast Alkohol in verkeer Uitslagen zaalvoetbal Macaroni met gehakt-groentesaus |_ja drukkerij lakenman ochtman bv t WOENSDAG 27 NOVEMBER 1991 17 ZIERIKZEE - Op vrijdag 29 november 1991 zal in de Nieuwe Kerk (Domkerk) een uniek muzikaal evenement plaatsvinden. Orgel en panfluit staan tijdens dit concert centraal. Het concert is het vierde waaraan Fred Mann (panfluit) en Martin Mans (orgel) hun medewerking verlenen in een se rie waarin nog diverse concerten zullen volgen. Het programma vangt aan en wordt besloten met orgelimprovisaties door Martin Mans, met aansluitend samenzang. Dat deze bekende organist vooral geliefd is als improvisator op het eenvoudige geestelijke lied zult u deze avond kunnen be luisteren. Daarnaast zullen Fred Mann en Martin Mans werken ten gehore brengen voor orgel en panfluit van Mozart, Handel en van Marion. Hoogtepunt in deze serie zijn de Roemeense melodieën panfluit en orgel. In de akoesttsch fantastisch klinkende Zierikzeese Domkerk zullen deze melo dieën vertolkt door koning van de panfluit" zeker tot zijn recht komen. Daarnaast zal de combi natie bariton, panfluit en orgel te horen zijn in werken van Dvorak en Skillings. Karei Bogerd zal ook samen met zijn broer Maarten enkele duetten op geestelijke liederen zingen. Het concert vangt aan om 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur. VENLO - In het Goltziusmu- seum in Venlo is van I decem ber tot en met 16 februari een tentoonstelling te zien van Rembrandt en zijn tijdgenoten. Advertentie Schuimrubber, binnenvering kombispring, polyther? In kombinatie met welke lattenbodem? Laat deze vraag u niet weerhouden van een goede nachtrust. Kom voor het antwoord en een persoonlijk advies naar Deurloo, uw bedspecialist. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond MIDDELHARNIS - Donder dag 28 november draait in het Diekhuus de Zweedse film The Match Factory Girl van Aki Kaurismaki. Het verhaal: Iris is een jonge arbeidster in een luciferfabriek. Zij controleert daar dag in dag uit etiketten op luciferdoosjes. Ze woont in een armoedig huis in een ach terbuurt bij haar moeder en stiefvader. Na haar werk in de fabriek doet ze thuis het huishouden. Haar verdiensten verdwijnen geruisloos en vanzelfsprekend in de zakken van haar liefdelo ze ouders. Als ze stiekem een mooie jurk voor zichzelf koopt, wordt ze gestraft. Iris maakt een timide indruk: ze leest stuiverromannetjes en droomt van een romantische liefde; het maakt haar eenzame en trieste leven draaglijk. Op een van haar tochten langs louche bars en dansgelegenheden - waar ze meestal niet eens wordt opge merkt - ontmoet ze een man. Deze neemt haar mee, slaapt met haar en zet haar vervol gens bruut aan de kant. Als ze zwanger blijkt te zijn, wordt ze door haar ouders het huis uit gezet. Daarmee is voor de jon ge vrouw de maat vol. Ze wil nog maar een ding: ze wil een keer in haar leven zijn als de 'koningin van de nacht', die eens per jaar volop bloeit. Ze wil eenmaal bevrijd zijn van het levenslang gedragen juk van vernedering en uitbuiting. Het camerawerk in deze bij zondere film is van Timo Sal- minen. Spiers zijn: Kati Outi- nen, Elina Salo, Esko Nikkari en Reijo Ihipale. Deze film van Filmhuis Mid delharnis begint om 20.00 uur in het Diekhuus aan het Bene den Zandpad. Tel. 01870-2400. Toegang 7,50/6,50/4,00. Pas CJp en 65+ zijn geldig. Advertentie RESTAURANT (MjÖEAU MARINA PORT Z L A N D E Er is nog veel te vieren in 1991! Een nieuw culinair adres op uw verlanglijst, èn uw mooiste kerstdiner. Bei»»/ 01117-1554 KABBELAARSBANK 1. 3253 MG OUDDORP Advertentie Suzuki Swift Sedan The Giant Suzuki Swift Sedan. Al vanaf f 23.895,- (exclusief afleveringskosten). OOSTERLAND: Autobedrijf Ista, St. Joostdijk 41,01114-1495. OUDE TONGE: Garage Nijsse B.V, Oost- dijk 15,01874-1144. DIRKSLAND - Buurtvereni ging West/Molenzicht houdt op zaterdag 30 november vanaf 14.00 uur een Sint Nicolaas- feest in de Victoriahal waar al le kinderen uit Dirksland en omgeving van harte welkom zijn. Ondanks zijn drukke werk zaamheden heeft Sint Nicolaas nog even tijd gevonden om met zijn Pieten op het feest aanwe zig te zijn. Sint Nicolaas heeft voor ieder kind een verrassing bij zich. Op donderdag 5 de cember bezoekt Sint Nicolaas tussen 18.00 en 20.30 uur alle le den van de buurtvereniging. DIRKSLAND - Radio Flakkee besteedt in het programma Flakkeecialiteiten, dat op za terdag 30 november van 9.00 tot 10.00 uur wordt uitgezon den aandacht aan de in Acht huizen wereldberoemde melk man Wout Mourik, die na een endertig jaar stopt met zijn melkwijk. Na vanaf 1960 elf jaar de zui- velartikelen met de auto te hebben bezorgd, kozen Wout en zijn vrouw Jannie voor een mi lieuvriendelijke manier. Vanaf die tijd werd hun melkkar ge trokken door hun trouwe en zeer dierbare viervoeter Willy, die negenentwintig jaar gele den als paard ter wereld kwam. Wout, Jannie en Willy gaan vanaf 30 november van hun pensioen genieten. In Flakkeecialiteiten vertelt Wout Mourik over zijn verle den als Achthuizense melk man. De samenstelling en pre sentatie van dit programma is in handen van Jaap Reedijk, Jan Lodder en Jan Verburg. Radio Flakkee zendt uit via de ether op 104,9 Mhz, via de Flakkeese kabel op 100.8 en via de TV-Kabelkrant Goeree- Overflakkee op kanaal 60 min. ZIERIKZEE - De crisisopvang van het Leger des Heils in Zie rikzee is op zoek naar vrijwil ligers. Doelstelling van de crisisop vang is het verlenen van op vang en onderdak voor korte duur. Men kan er maximaal twee nachten verblijven. De crisisopvang is bedoeld voor mensen, ongeacht leeftijd, le vensbeschouwing, nationali teit of maatschappelijke posi tie, die in een crisissituatie zit ten. In de praktijk komt het er op neer dat onderdak verleend wordt aan iedereen die een be roep doet op de crisisopvang. Het Leger des Heils neemt geen drugs- en alcoholverslaaf den op. 's Nachts is er altijd een vrijwilliger die de zogenaamde 'slaapdienst' doet. De gasten zijn dan niet alleen en kunnen zich niet verloren voelen. De groep medewerkers is echter op dit moment te klein om de slaapdiensten zonder proble men in te kunnen vullen. Wie meer wil weten kan bellen met het Leger des Heils in Zierik zee (01110-12075 of 01119-1951). OUDE-TONGE - In de Henry Dunantstraat in Oude-Tonge vond wel een erg brutale dief stal plaats. Een man die zieh uitgaf als controleur werd in een woning binnengelaten. In een onbewaakt ogenblik verliet de man de woning ech ter weer, met medeneming van een handtas met inhoud. De 'controleur' betreft een blanke jongeman van ongeveer twin tig jaar met kort blond haar. Voor eventuele tips houdt de politie zich zeer aanbevolen: 01870-2444. DIRKSLAND - De politie vraagt aandacht voor het vol gende: Het is gebleken dat, veelal tijdens de bezoekuren van het Van Weel-Bethesda zie kenhuis, de invalidenparkeer plaatsen wroden gebruikt door daartoe niet bevoegde be zoekers. Hierdoor moeten de personen, waarvoor de parkeerplaatsen in principe zijn aangelegd, uit wijken naar de verder afgele gen parkeergelegenheden. De politie maakt duidelijk dat in de komende tijd extra toezicht zal worden uitgeoefend op dit parkeren en niet alleen bij het ziekenhuis. Na de invoering van het nieuwe Regelement verkeersregels en verkeerste kens bedraagt de geldboete voor deze overtreding 100 gul den. MIDDELHARNIS - De politie kreeg reeds diverse meldingen betreffende overlast van vuur werk. Het is een jaarlijks te rugkerend fenomeen, wat voor enkelen een feest, maar voor velen een bron van ergernis be tekent. Vooral het gebruik van strijkers zorgt voor veel over last. Nogmaals wordt er op gewezen dat het gebruik van normaal vuurwerk slechts is toegestaan op de volgende tijdstippen: 30 december tussen 08.00 en 20.00 uur, 31 december vanaf 08.00 uur tot 01 januari 02.00 uur. Dit geldt echter niet voor strijkers. Strijkers vallen namelijk on der illegaal vuurwerk en mo gen dus in het geheel niet ge bruikt worden. Los daarvan wordt nogmaals gewezen op het grote gevaar van vooral dit soort vuurwerk, wat elk jaar voor te veel ongelukken zorgt. Door de politie wordt dan ook streng opgetreden bij het voor tijdig gebruik van vuurwerk of het gebruik van illegaal vuur werk. Boetes kunnen oplopen tot honderd gulden. Deze rege ling geldt overigens voor het hele eiland. In Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Na een enorme verbouwing, waarbij ondermeer het voormalige woonhuis bij de winkelruimte werd getrokken heeft de groenten- en fruithandel van de Gebroeders Den Boer uit Nieu werkerk haar deuren weer geopend. Het geheel veranderde en verbouwde interieur van de zaak van de gebroeders De Boer uit Nieuwerkerk. (Foto: Joop van Houdt). De winkel staat onder leiding van één van de gebroeders Den Boer, Wim, en zijn schoonzus Dea, vrouw van Jan den Boer. Die, hoewel hij zelf een andere baan heeft, wel nauw betrok ken is bij het beleid van de zaak. Met de verbouwing zijn verschillende veranderingen doorgevoerd. Doordat het voor malige woonhuis is gebruikt om bij de zaak te trekken is de winkelruimte nu bijna verdub beld. Van de onstane ruimte is gebruik gemaakt voor uitbrei ding van het assortiment aan produkten, maar ook om het aantal produkten uit te diepen. Hadden we voorheen alleen grote appels van een soort, dan hebben we nu ook een kleinere van hetzelfde soort. Dat ver breedt de mogelijkheden voor de klant. En is gewoon pretti ger voor hen", zo vertelt Wim den Boer. Ook het aantal bloe men en planten in de zaak is uitgebreidt. Leverancier M. de Rijke uit Zierikzee biedt de klanten nu tevens de mogelijk heid om bloemstukken te be stellen bij de zaak van de ge broeders Den Boer waarna de ze ook kunnen worden be zorgd. Snijkeuken De gebroeders Den Boer staan ook bekend om hun brede as sortiment aan gesneden sala des en groenten. Deze worden allemaal zelf gesneden. Voor heen gebeurde dit in de keuken van het woonhuis, maar omdat er hierdoor geen scheiding meer was te vinden in het zake lijke en privé leven werd beslo ten om met de verbouwing ook een aparte snij-keuken te creë ren. Omdat er ook nog gewoond moest worden natuurlijk heb- ZIERIKZEE - Jongerencentrum Brogum te Zierikzee heeft op za terdag 30 november een optreden van de hardrockband Steel Against Steel. (Zaal open 21.00 uur. aanvang 23.00 uur). Steel Against Steel is een Groningse hardrockformatie die in 1986 werd opgericht. De stijl varieert van uptempo metal tot melo dieuze ballads. In mei 1990 werd de mini-elpee From Factory To History uitgebracht. De pers in binnen- en buitenland reageerde overwegend positiefwekelijkse optredens volgden. Dat de mu- ijkale ontwikkeling niet stilstaat is te horen op de nieuwe demo Error Medicorum. De cassette bracht het zelfs tot demo van de maand in de Music Maker. Onlangs wonnen zc de derde prijs in de VPRO-wedstrijd Vermorzel een levenslied of niet', met een cover van Pappieik zie tranen in uw ogen', een nummer dat in middels is uitgegroeid tot een ware kraker. ben de gebroeders een huis ge bouwd op de voormalige keu ken en woonkamer, die nu is in gericht als snijkeuken. Hier door hoeven de werknemers voor hun werk geen gebruik meer te maken van het woon huis. ,,Het was voorheen ook zo dat je met de gesneden spul len via de achterkant naar bui ten moest om die dan via bui ten naar de winkel te vervoe ren. Dat was gewoon heel one conomisch. Dat probleem is nu met deze verbouwing ook op gelost", aldus Wim den Boer. Presenteren Met de ontstane ruimte is er ook meer plaats om alle aanwe zige produkten ruim te presen teren. Daarbij hebben de klan ten ook meer ruimte gekregen. „Vroeger stond de zaak al snel vol met mensen. Nu is er voor hen meer plaats. En voor ons is het ook makkelijker werken", zo vindt Den Boer. Den Boer vertelt een brede klantenkring te hebben, mede door het voe ren van een actief prijsbeleid waarbij geen concessies wor den gedaan op de kwaliteit van het produkt. Wie zichzelf eens wil overtuigen de zaak van de Gebroeders Den Boer bevindt zich aan Kerkring 35 te Nieu werkerk. DIRKSLAND - De politie heeft een inwoner van Dirks land aan weten te houden om dat hij met teveel alkohol op een auto had bestuurd. Hij had in Sommelsdijk een aanhan ger aangereden, maar had toch zijn weg richting huis ver volgd. Een getuige gaf één en ander echter door aan de politie, zo dat de man kon worden aange houden. Bij een ademanalyse bleek zijn ademalcoholgehalte 965 microgram per liter te be dragen. De man kreeg een rij verbod en tegen hem wordt een proces-verbaal opgemaakt. Ook een inwoner van Ouddorp werd aangehouden. Bij onder zoek bleek hij 955 microgram alcohol per liter bloed te heb ben. Deze man kreeg eveneens een rijverbod en een proces verbaal opgemaakt. Hetzelfde overkwam een man uit Oude- Tbnge. Bij de test wees zijn bloed een alcoholgehalte van 850 microgram per liter bloed aan. Bij hem volgde het zelfde proces. AMSTERDAM - De regio Am sterdam is populair bij Japan se bedrijven. Tblde dit gebied in 1987 27 Europese hoofdkan toren van Japanse onderne mingen, eind vorig jaar was dat aantal al gegroeid tot 47. OUDDORP - Hieronder vol gen de uitslagen van de zaal- voctbahvcdstrijdcn gespeeld in de Dorpstienden. Tevens volgt hier het nieuwe program ma. Uitslagen van zaterdag 23 november Bloemfontein-De Brinkers 3-4; Kopershoek-De Boppers 4-4; De Klepperstee-Wagenaar/Bel- mo 5-4; Breen Tham-Evitalia/ Assurantie 3-4. Programma voor zaterdag 30 november IRM Team-Pavoco, 19.00 uur; Delta Boys-FC Keyzcr Zn., 19.45 uur; Foto Hameeteman- De Boppers, 20.35 uur; De Klepperstee-Bloemfontein. 21.20 uur. Basisberelding bakken: Laat in een passende pan boter uitbruisen en licht bruinen. Het formaat van de pan afstemmen op de hoeveelheid vlees die wordt bereid. In een te grote pan verbrandt de boter, in een te kleine pan wordt het vlees niet gelijkmatig gebakken. Schroei het vlees aan weers zijden dicht en temper het vuur. Blijf met het vlees over de bodem van de pan schuiven en keer het regel matig. Vervolgens verder bakken tot het vereiste gaartepunt. Het vlees uit de pan nemen en de braadbo ter eventueel afblussen met water of ander vocht. V heeft nodig voor 4 personen: 400 gram runder- of lamsgehakt 2 kleine aubergines 3 groene paprika's 50 gram boter 3 teentjes knoflook 2 theelepels paprikapoeder 1 theelepel gemalen komijn 1 eetlepel chilisaus 400 gram pijpjesmacaroni 2 eetlepels fijngehakte peterselie 150 gram geraspte oude Goudse kaas- Was of schil de aubergines en snijd ze in dobbelsteen tjes. Was de paprika, snijd ze doormidden en verwijder de zaadlijsten. Snijd vervol gens het vruchtvlees in stukjes. Verhit de boter in een braadpan en bak het gehakt met een vork rul. Pers de ge pelde teentjes knoflook er boven uit en bak de groen ten even mee. Voeg ca. 1 theelepel zout, de paprika poeder, de gemalen komijn en de chilisaus toe en laat het geheel met het deksel op de pan nog ca. 10 minuten zachtjes stoven. Kook de pasta volgens de gebruiksaanwijzing. Roer de peterselie en de helft van de geraspte kaas door de ge haktsaus en voeg naar eigen smaak zout en peper toe. Voeg dit toe aan de pasta. Serveer de rest van de ge raspte kaas apart erbij. Voedingswaarde per portie: Energie: 3085 kJ (740 kcal) Eiwit: 42 gram Vet: 34 gram Koolhydraten: 67 gram HOORN - De 49-jarige M. S. uit Assen heeft bekend drie kinde ren te hebben vermoordHet zijn de 11-jarige Jessica Laven uit Blokker, de 9-jarige Salim Thattil uit Neustadt (Duits land) en de 13-jarige Marco Weisser uit Duitsland. Dit heeft een woordvoerder van het Hoornse recherche- bijstandsteam woensdagoch tend bekendgemaakt. DEN HAAG - Burgemeester Paats van Alphen aan den Rijn heeft in 1980 volledig ver trouwd op de toezichthouders op de stortplaats Coupépolder. Dat bleek tijdens de laatste hoorzitting van de commissie Engwirda dinsdagavond in Alphen aan den Rijn. DORDRECHT - Met een ruime meerderheid (25 tegen 14 stem men) is de Dordtse gemeente raad dinsdagavond akkoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethouders om de Derde Merwedehaven in te richten als berging voor bouw- en sloopafval. DEN HAAG - D66 en PvdA hebben dinsdag tijdens de eer ste ronde van de begrotingsbe handeling van buitenlandse za ken in de Tweede Kamer ge vraagd om een herschikking van prioriteiten binnen het mi nisterie van buitenlandse za ken. Het gaat hen daarbij zo wel om de diplomatieke posten als om de gang van zaken op het departement in Den Haag. Advertentie H1 Ifa ze liggen weer klaar om bedrukt te worden met uw persoonlijke kerst- en nieuwjaarsgroet voor familie vrienden en zakenrelaties maak nü alvast uw keuze uit onze nieuwe kollektie Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel 0111016551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 17