Dames WIK in slotfase alsnog onderuit tegen Ter Leede 2 Lydia Mol aangenaam verrast Voetbaltoernooi Coen Honig Competitie-resultaten Competitie-resultaten Sealdina Spannend slot hengelcompetitie Uitslagen bowling competitie Jeugd SV TOG manifesteert zich Uitslagen BC Zierikzee I HtfaH Taptoe-tafeltennis-toernooi in komende kerstvakantie De Jeugdvoetbalhoek DINSDAG 26 NOVEMBER 1991 NR 25058 9 Veronica Berrevoets weet goed de buitenspelval te omzeilen, de bezoekende keepster uit te spelen en de stand op 1-2 te brengen. (Foto: Marijke Folkertsma). KERKWERVE - Nadat WIK vorige week op bezoek geweest is in Sassenheim, kwam Ter Leede 2 zater dag naar Kerkwerve. Vorige week werd er verloren met 3-0 en thuis werd er met 1-3 verloren. Het ver schil was echter dat de Kerkwerfse dames vorige week kansloos waren en afgelopen zaterdag een 2-2 voorhanden lag, echter door pech werd het alsnog 1- 3. Met de aanwezigheid weer van Mariëtte Bolkenbaas en Ma rianne Thorndahl moest WIK sterker uit de startblokken ko men dan vorige week, echter in de eerste helft kwam dat er nog niet echt goed uit. Het was weer Ter Leede dat het initia tief nam en WIK behoorlijk on der druk zette. Tbch moest er bij hen enig geluk aan te pas komen om de openingstreffer te maken. Kansloos Een afstandsschot vanaf de zestienmeterlijn werd door een WIK-verdedigster van richting veranderd en de op haar ver keerde been staande keepster Christel Meerdink moest kans loos toezien hoe de bal de krui sing inging; 0-1 in de 10e mi nuut. WIK probeerde het aan vallend wel, maar echte sco ringskansen waren er in de eer ste helft niet. "Ibr Leede kwam echter drie minuten voor rust nog op een 0-2 voorsprong. Een goede een-twee combinatie in het strafschopgebied tussen de spits en de linkeraanvalster, werd goed afgerond door laatstgenoemde met een laag hard schot in de rechterhoek: 0- 2. ZIERIKZEE - Sealdina 1 speeldfe 5-5 tegen MZ 5. Het tweede team kreeg met 9-1 klop van MZ 6. Seal dina 3 won met 7-3 van MZ 12. ZIERIKZEE - Tijdens, de laatste wedstrijd van Hen gelsportvereniging Dreischor kon Aad Broer met grote voorsprong deze wedstrijd op zijn naam schrij ven. Het eerste team ontving MZ 5 waartegen uit ook gelijk ge speeld werd. Ook nu werd de zelfde stand bereikt, wat een goede weergave was. De Scaldina-spelers hadden niet meer in huis om de winst te pakken. Erik Stoel won twee keer en speelde een slechte laatste wedstrijd. Tégen dezelf de speler verloor ook Hans Boon een partij, Arthur Schenk kwam niet tot scoren. Omdat Boon/Stoel het dubbel wonnen, kwam er een 5-5 stand op het bord. Het tweede team was gastheer voor MZ 6, een team dat bij een overwinning kampioen zou worden van deze 4e klas. Ma rien Hogerheijde begon met een driegamer en verloor. Bou- dewijn Heijboer (opnieuw in valler voor Remko Franke) ver loor alle drie zijn partijen. Met veel inzet deed hij in dit team (3 klassen hoger) goede dingen. Dick Kouwenberg wisselde goede met slechte games af en deed zichzelf tekort door géén enkele partij te winnen. Ma rien Hogerheijde redde de eer voor Sealdina. 1-9 tegen de kampioen 4e klas B. Derde team Het derde team trad voor de eerste keer aan tegen MZ 12. De wedstrijden waar het om gaat was wel te merken, de concen tratie was daar waar hij zijn moest. Toch wonnen Danny de Boer en Rafaël v. d. Put hun eerste partijen en namen zo doende een voorsprong. Mar- Na de rust waren het echter de WIK-dames die het heft in han den namen en het de dames uit Sassenheim behoorlijk moei lijk maakten. Door die druk kwamen er ook kansen voor WIK, en was het in de 20e mi nuut Veronica Berrevoets die de buitenspelval omzeilde, de keepster goed uitspeelde en 1-2 aantekende. Gesterkt door dit doelpunt ging WIK voor de ge lijkmaker en werd Ter Leede 2 steeds zenuwachtiger en ging massaal in de verdediging. Dat maakte het wel moeilijker voor de WIK-dames omdat de speelruimte heel klein werd. Toch zag het er naar uit dat ze gelijk gingen maken. Echter niets is zo rond als een bal en het was Ter Leede dat ftiet een counter en met het geluk net als bij de eerste treffer, een van richting veranderende bal, 1-3 maakte. Met toen nog 4 minu ten te spelen was de wilskracht van WIK gebroken en bleef de stand 1-3. tijn Kieboom verloor zijn eer ste wedstrijd in 3 games van Van Thienen 21-19; 12-21 en 18- 21. De Boer/v. d. Put pakten het dubbel, al ging dat niet eenvoudig. Rafael v. d. Put moest twee partijen inleveren al was het dan steeds nipt. Martijn Kie boom won nog twee leuke par tijen en bepaalde met de ande re winstpunten de stand op 7-3 voor Sealdina. Komend weekend staat de te rugwedstrijd op het program ma waar het 3e team 5 punten moet scoren om kampioen te kunnen worden in deze 2e klas pup./welpen. Ook alle andere teams eindigen met een uit wedstrijd. Paul de Graaf speelde vrijdag avond voor de competitie in Breda tegen Belcrum 2, degra datiekandidaat. Ze speelden 5- 5 gelijk, en De Graaf scoorde lx. Zo blijft dit team op de 3e plaats le klas afd. Brabant. RENESSE - Hieronder volgen de uitslagen en nieuwe stan den met betrekking tot de be- dijfsbowlingeompetitie welke op de woensdag- en donder dagavonden wordt gespeeld in Bowling Renesse. Rest. Zeelust, Westerschou- wen-Belladonna, Renesse 4-0; Rest. Delphi, Zierikzee-Tferp- stra, Zierikzee 4-0; Waterland, Noordwelle-Tbmorrowland, Rotterdam 0-4; J. P. Staal, Renesse-Rest. Mistral, Zierik zee 3-1. Vrij: Rest. The Sailors Inn, Bruinisse; Duin en Strand, Scharendijke. Stand A groep Zeelust 8 26,5 J. P. Staal 8 17 Belladonna 8 15 Mistral 8 14,5 The Sailors Inn 8 7 B groep Delphi 8 20 Terpstra 8 19 Tomorrowland 8 18 Duin en Strand 8 15 Waterland 8 8 A groep: Hoogste gem. heren: Jan Stoel, 185 punten, J. P. Staal. Hoogste gem. dames: Mary Hoekendijk, 182 punten, Mistral. B groep: Hoogste gem. heren: Joop Dekker, 155 punten, Tbrpstra. Hoogste gem. dames: Riet Bakker, 154 punten, Tb- morrowland. Vakantiepark Schouwen BV, Renesse-Rest. De Wig, Renesse 0-4; Alprokon, Barendrecht-De Kreek, Ouddorp/Le Rabot, Re nesse 2-2; Eetcafé De Blokhut, Westerschouwen-Fun House, Renesse 3-1; Aann.bedrijf Bom, Burgh-Haamstede-Aann. be drijf Verseput, Burgh-Haam- stede 0-4. Vrij: Hotel-Eetcafé 't Swarte Schaep, Brouwersha ven; RCB Marina Port Zélande, Brouwersdam. A groep Alprokon 8 23 De Blokhut 8 20 De Kreek/Le Rabot 8 14 8 13 Fun House 8 10 B groep RCB Marina 8 21 Bert Verseput 8 18 De Wig 8 15 L. C. Bom 8 14 Vak.park Schouwen 8 12 A groep: Hoogste gem. heren: Jan Stoel 196, Alprokon. Hoog ste gem. dames: Marian Dijk man, 173 punten, De Kreek/Le Rabot. B groep: Hoogste gem. heren: Pim Muis, 165 punten, Vak.park Schouwen. Hoogste gem. dames: Jopy Meuldijk, 177 punten, De Wig. Er wordt gespeeld in beide sporthallen en de duur van ie dere wedstrijd is 22 minuten. De toernooileiding heeft twee poules samengesteld waardoor ieder team vier wedstrijden moet spelen. In poule A komen 1 uit: Bon Chance uit Maas tricht, Stella Boys uit Zierik zee, Deltfa Catering uit Drei schor en het tweede team van Coen Honig. In poule B zijn de volgende teams ingedeeld: Ci ty Boys uit Rotterdam, Bijma kelaardij uit Zierikzee, Tbren Boys uit Zierikzee en het eerste team van Coen Honig. De wed strijden zullen onder leiding staan van scheidsrechters John Pantekoek, Jan Oosterboer en Huib Bruggeman. De Nederlandse Thfeltennis- bond tekent voor de organisa tie. Dit in samenwerking met uitgeverij Malmberg uitgever onder meer van de jeugdbla den Bobo, Okki, Thptoe en Hel lo You. De opzet is zoveel mogelijk kinderen mee te laten doen, en kennis te laten maken met de tafeltennissport. VALKENSWAARD - Eddy Smulders heeft maandagavond in Valkenswaard ook zijn ze ventientje profduel gewonnen. De 28-jarige Brabander scha kelde voor eigen publiek de ge routineerde Colombiaan Di- osmel Anaya op overtuigende wijze uit. De voormalige kam pioen van Zuid-Amerika in het middengewicht werd in de tweede ronde uitgeteld. BRUINISSE - De seniorleden van SV TOG moeten steeds meer rekening gaan houden met de jeugdleden die met de week sterker gaan spelen. Dit ondervonden zowel Ad van Klinken als Adrie Versendaal tijdens de 9e ronde van de huishoudelijke competitie. Va Klinken offerde in de Ita liaanse opening tegen Hans Holwerda één loper voor 2 pi onnen in de aanval, kwam wel goed te staan, maar kon het niet afronden en offerde nog één stuk om in de aanval te blijven. Holwerda kwam hier echter ook goed uit en bood re mise aan, wat echter geweigerd werd. Toen Van Klinken daar na zijn dame weggaf l$on hij opgeven. Ook Versendaal kwam een stuk achter tegen Erik van de Bos die deze voor sprong knap consolideerde en won. Er werden tevens nog 3 bekerduels gespeeld. Erwin Wiebrens won overtuigend van Kees Deurloo en Bram van den Berge verloor na een goede konings-Indische opening als nog van Jan de Jonge door een loper weg te geven. Jenny Luyben leek haar eerste zege te behalen en stond tegen Bram van Gilst erg goed, tot dat Van Gilst die op torenwinst speelde haar per ongeluk mat zette. De overige uitslagen van de 9e ronde zijn: Marianne Luyben- Maarten Hofland 1-0; Michael Holwerda-Kees van de Bos 0-1; Ceel Houkamp-Jan de Korte 0- 1. In de 10e ronde verstevigde Kees van de Bos zijn kopposi tie door Jan de Korte in de ope ning te verslaan. De Korte speelde Dame-Indisch maar vergat om eerst Pc6 te spelen waarna Van de Bos met schaak door Da4 de loper te veroveren en daarmee de partij. Maarten Hofland speelde de partij van zijn leven en overklaste Hans Holwerda op alle fronten, to- dat Maarten mat in 2 kon geven maar in zijn haast de zetten verwisselde en zijn dame weg gaf: einde bedrijf. De overige uitslagen van de 10e ronde zijn: Bert Lagendijk- Ceel Houkamp 0-1; Bram. van Gilst-Bram van den Berge 0-1; Marianne Luyben-Janny Luy ben 1-0; Kees Deurloo-Erik van de Bos 1-0; Ad van Klinken- Adrie Versendaal 1-0; Rinus Muller-Erwin Wiebrens 1-0. Hal 1: 19.00 Coen Honig 1- Bijmakelaardij; 19.24 Coen Ho nig 2-Delta Catering; 19.48 Stella Boys-Bon Chance; 20.22 City Boys-Tbren Boys; 20.46 Bon Chance-Delta Catering; 21.10 Tbren Boys-Bijmakelaar dij; 21.34 Coen Honig 2-Bon Chance; 21.58 Coen Honig 1- Tbren Boys. Hal 2: 20.30 Coen Honig 2- Stella Boys; 20.54 Coen Honig 1-City Boys; 21.18 Stella Boys- Delta Catering; 21.42 Bijmake laardij-City Boys. Finaleron des: Hal 2: 22.22 Voor de 7e en 8e plaats. Hal 1: 22.22 Voor de 5e en 6e plaats. Hal 2: 22.46 Voor de "3e en 4e plaats. Hal 1: 22.46 Voor de le en de 2e plaats. Als mede-organisator voor Schouwen-Duiveiand, fun geert de tafeltennisvereniging Sealdina uit Zierikzee. Er wordt op drie dagen gespeeld, te weten maandag en dinsdag 23 en 24 december en op vrij dag 27 december. De deelname is gratis, en het inschrijven gaat alleen via de school. In de dichte mist klonk aan de zeedijk bij de Zeelandbrug om 9.00 uur het startsignaal van deze laatste wedstrijd meetel lend voor het clubkampioen schap. De verwachtingen wa ren bij alle deelnemers hoog gespannen omdat in de afgelo pen week op deze lokatie volop schar was gevangen. Doordat Ad van der Werf met grote voorsprong het klassement aanvoerde was hij niet bang zijn positie te verliezen. Het verschil in punten met zijn ach tervolgens was ruim 120 cm en met .Aad Broer, die tijdens de wedstrijd naast hem stond, zelfs ruim 2 meter. Tben de wedstrijd eenmaal be gonnen was leek het er op dat alle vis zich samengeschoold had bij de plaats van Aad Broer, hij ving de ene na de an dere schar terwijl de rest van de aanwezigen geen enkele aanbeet kregen. Er werd dan ook door menigeen verlangend uitzien naar het moment dat er gewisseld kon worden, dan zouden hun kansen kunnen ke ren. Na het wisselen werd er ook door anderen een visje gevan gen maar Aad Broer bleef ook vis vangen. C. Romijn en T. v. d. Zande konden elk 1 kleine schar vangen, goed voor res pectievelijk 15 en 2 punten. Ad van der Werf kon slechts toekijken hoe zijn buurman ge regeld een schar op de meetlat kon legg ?n, en zo zijn eigen ri ante voorsprong alsmaar klei ner werd. De gevangen schar ren varieerde in lengten tussen 17 en 25 zodat er 10 nodig wa ren om Ad van der Werf van zijn eerste plaats te kunnen verdrijven. Toen het eindsig naal klonk had Aad Broer 9 vissen op zijn lijst kunnen bij schrijven, zodat bij de prijsuit- Uitslagen Meisjesvoetbal: WIK-Nieuw- land 3-2. A-junioren: Zierikzee Al- Alliance Al 4-2, Serooskerke Al-Bruse Boys Al 1-4, RCS A2- DFS Al 1-3, SKNWK Al-Wol- faartsdijk Al uitg. B-junioren: Middelburg B1- Zierikzee BI 6-0, Renesse Bl- Mevo BI 8-3, Brouwershaven Bl-ZSC BI 3-5, DFS Bl-Beve- landers BI 1-3, Bruse Boys Bl- SKNWK BI afg. C-junioren: SSV'65 Cl-Zierik- zee Cl 6-4, WIK Cl-Bruse Boys Cl 0-5, Brouwershaven Cl-Dui- veland Cl 0-8, Mevo Cl- SKNWK Cl 4-7, Zierikzee C2- Kloetinge C2 3-1, DFS Cl-Veere Cl 0-8. D-pupilIen: Zonnemaire Dl- SKNWK D2 7-5, Bruse Boys D2-DFS D2 6-0, Renesse Dl- Colpl. Boys Dl 2-2, Cortgene Dl-WIK Dl 3-5, Duiveland Dl- ZSC Dl 2-2, SKNWK Dl-Mevo Dl 12-1, Heinkenszand D2- Bruse Boys Dl afg., VCK Dl- i DFS Dl 8-1, Brouwershaven j Dl-Zierikzee D2 4-1. E-pupillen: Zierikzee El- I Brouwershaven El 9-2, Drei schor El-DFS El 1-18, WIK El- Bruse Boys El 0-21, Mevo El- Ouwerkerk El 3-2, DFS E2- Duiveland E2 14-2, SKNWK El-Zonnemaire El 4-0, Arne- muiden El-Duiveland El 5-0, Kloetinge E2-Zierikzee E2 2-8, ZSC El-Bevelanders El 5-4, Wissenkerke El-Renesse E 1-8. F-pupillen: ZSC Fl- Brouwershaven F1 0-8, Bruse Boys Fl-SKNWK F1 5-2, DFS F2-Mevo F1 2-12, Duiveland Fl- DFS F1 1-7. Karakteristieken Serooskerke Al- Brusc Boys Al 1-4 Tijdens de uitwedstrijd tegen de A-junioren van Serooskerke moesten de Bruenaren de inzet i missen van zowel Dylan de Ou- reiking zal blijken wie dit com petitiejaar gewonnen heeft. De prijsuitreiking zal geschie den op de jaarvergadering van HSV Dreischor welke op vrij dagavond 29 november wordt gehouden in het dorpshuis te Sirjansland. De aanvang van de avond is om 8.00 uur en behalve de prijsuit reiking en huishoudelijke me dedelingen staat ook de be kendmaking van de wedstrij den voor 1992 op de agenda. ZIERIKZEE - Hieronder vol gen de uitslagen van de door de senioren en jeugdleden van badmintonvereniging Zierik zee gespeelde wedstrijden. Zierikzee 1-Smash 1 6-2, Zie rikzee 2-Stenge 2 3-5, Zierikzee 3-den Ossaert 2 4-3 (afgebroken wegens tijdgebrek), Zierikzee 4-Rillandia 3 7-1, Zierikzee 5- Stenge 5 4-4, Zierikzee 6- Rillandia 4 6-2. Programma Marathon 2-Zierikzee 1, Smash 4-Zierikzee 2, Netwerk 3- Zierikzee 3, Netwerk 2- Zierikzee 4, Kats 2-Zierikzee 5, Zierikzee 6-Astroïden 10. J eugdcompetitie Zierikzee 7-Astroïden 12 4-4, Zierikzee 8-Stenge 8 4-4, Zie rikzee 9-Stenge 10 6-2. Programma Marathon 9-Zierikzee 7, de Stenge 8-Zierikzee 8, Marathon Ïl-Zierikzee 9. de als laatste man André Hen gel. De Oude is overigens door een beenbreuk zeker voor eni ge maanden uit de roulatie De positie van Hengel werd prima overgenomen door middenvel der Arjan Stoutjesdijk. Bruse Boys startte zwak. Nadat Ro bert Smalheer in de 35e mi nuut de openingstreffer van zijn schoen liet vertrekken, ging het allengs beter. In de 40e minuut werd Johan Benard in het zestienmetergebied ge vloerd. De toegekende straf schop werd beheerst door Ar jan Stoutjesdijk benut: 0-2. Nog voordat er gerust kon gaan worden knalde Kees de Keyzer een vrije trap vanaf dertig me ter tegen de paal. In de re bound was het Johan Benard die alsnog wist te scoren: 0-3. De tweede helft werd rustig door Bruse Boys Al uit gespeeld. Een eigen doelpunt vlak voor tijd zorgde nog voor een 0-4 voorsprong. De gasthe ren konden toch nog de eer red den en één keer tegenscoren: 1- 4. Middelburg Bl- Zierikzee BI 6-0 De Zierikzeeënaren troffen tij dens de jongste uitwedstrijd het hoog geklasseerde Middel burg BI. In de 15e minuut werd een foutje in de Zierikzeese verdediging door de gastheren gebruikt om de openingstref fer te scoren: 1-0. Nog voordat de bezoekers de organisatie weer op poten hadden kon Mid delburg BI andermaal tegen- scoren: 2-0. Een toegekende strafschop aan de Zeeuwse hoofdstedeling zorgde voor een 3-0 ruststand. Hoewel Zierik zee BI na de thee aanvallend goed bezig was, kreeg het in de 7e minuut toch de volgende te gentreffer om de oren: 4-0. De Zierikzeese B's geloofden er nu niet meer in en kregen nog twee goals te verwerken: 6-0. Het was dankzij attent kee perswerk van doelman Leon Meerdink dat de afgang niet nog groter werd. Hij stopte in de 39e minuut onder meer een penalty. ZIERIKZEE - De zaalvoetbalvereniging Coen Honig houdt zaterdagavond 30 november haar traditionele zaalvoetbaltoernooi. In sporthal Onderdak in Zie rikzee treden acht teams aan om de begeerde beker te winnen. ZIERIKZEE - Afgelopen vrijdag is de gewezen eerste teamspeelster Lydia Mol door haar voormali ge ploeggenoten een afscheidswedstrijd aangeboden. Geheel verrast werd de 42-jarige Mol opgeno men in een team met allemaal oud-eerste teamspeelsters waarmee zij irt*de ruim 20 jaar dat zij deel heeft uitgemaakt van de hoofdmacht veel lief en leed heeft doorgemaakt. Momenteel komt Lydia Mol, die zich in 1969 reeds aansloot bij VV Delphi Mevo '80, nog uit voor het tweede team. Daar probeert zij haar jarenlange ervaring over te brengen op de met name jeugdige speelsters. De all round volleybalster toonde vrijdag met haar oud-teamgenoten, zoals onder anderen Coby de Looff, Trees Geleynse, Marjo van de Steen en Erna Terwisscha, het spelletje nog altijd te beheersen. Het huidige eerste damesteam van de Zierikzee volleybalvereniging, dat het overigens uitermate goed doet in de competitie, wist de twee gespeelde sets overigens wel te winnen: 15-10 en 15-5. ,,Het was enorm leuk, en ik was aangenaam verrast. Deze wedstrijd heeft er tevens toe bijgedragen dat we nu serieus gaan denken een grote reünie te organiseren. Dat lijkt me wel wat", aldus een opgetogen Lydia Mol. Na afloop kreeg Mol nog enige fraaie cadeaus in de handen gedrukt. (Foto: Marijke Fol kertsma). ZIERIKZEE - Alweer voor de vierde keer wordt het Taptoe-toernooi gehouden. Een landelijk toernooi, uniek in opzet, organisatie en uitvoering, omdat in alle regio's de kinderen van de basisscholen uit de groepen 5 t/m 8 uitgenodigd worden mee te doen. ZIERIKZEE - Ook de jeugd is het voorbije weekend weer op Neerlands bekendste grasmat bezig, ge weest. Hieronder de uitslagen van de door de eilan- delijke jeugd gespeelde wedstrijden. De hoogstspe- lende A-elftallen kenden een gunstige competitie- ronde en wisten alle hun wedstrijden te winnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9