Dit jaar nog voorlichting over alcohol 'Dreischor is een schitterend dat willen we zo houden' dorp, DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Gebouw Manhuisstraat tegen de vlakte voor bouw van woningen r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE j|y Nieuwe Bewonerscommissie Dreischor wil schakel zijn tussen bevolking en gemeentebestuur Voornemen Zierikzee 5 9 TAXA TIE? dé krant van schouwen - duivehnd! J 2)2b^-3^c] ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 22 NOVEMBER 1991 148e JAARGANG NR 25056 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 DREISCHOR - „Als inwoners van het dorp zijn wij de eerste belanghebbenden bij de beslissingen die de gemeenteraad ten aanzien van Dreischor neemt. Daar om willen wij daarbij een vinger in de pap hebben. We willen betrokken worden bij de voorbereidingen. Want Dreischor is een schitterend dorp en dat willen we zo houden". Het wel en wee van Dreischor blijkt de inwoners van het ringdorp zo na aan het hart te liggen dat men het initiatief nam een nieuwe bewonerscom missie op te richten: de Bewonerscommissie Dreischor. De commissie bestaat uit ze ven, door de bevolking gekozen vertegenwoordigers, die willen fungeren als een schakel tus sen de dorpsbevolking en het gemeentebestuur van Brou wershaven; de overheidsinstel ling die de bevoegdheid heeft om beslissingen te nemen die voor Dreischor van belang zijn. Zoals de manier waarop de Bo- gerdweg en de Stoofweg ver keersveiliger worden gemaakt, verbouwing of nieuwbouw van het dorpshuis en de mogelijke bouw van een woonzorgcen trum voor ouderen in het dorp. Plannen die ook de inwoners van het dorp bezig houden, maar waar zij meestal uitslui tend onderling over praten. Want de drempel naar het ge meentehuis in Brouwershaven is volgens de voorzitster van de nieuwe bewonerscommissie, mevrouw F. van de Swan-van de Heym voor de meeste men sen toch behoorlijk hoog. ,,Men werkt overdag en is daardoor niet in de gelegenheid om naar het gemeentehuis te gaan,- dat alleen 's morgens open is. En als men dat wel kan doen stuit men op het openbaar vervoer dat minimaal is". De bewoners commissie realiseert zich ook heel goed dat men als groep sterker staat. „Naar een verte genwoordiging van het hele dorp wordt eerder geluisterd". Daarom wil de nieuwe bewo nerscommissie gaan fungeren als spreekbuis van de dorpsbe woners. „Wij zijn bereid om ex tra moeite te doen om de me ning van de mensen uit Drei schor door te sluizen naar de gemeente". Uit de reacties van de bevolking is gebleken dat dit initiatief wordt gewaar deerd. Naar aanleiding van een brief die bij de bijna 300 adressen in Dreischor werd verspreid, kwamen ongeveer 50 positieve reacties ten aanzien van de oprichting van een nieuwe be wonerscommissie. Ruim 30 mensen wilden zelfs actief meedoen door zitting te nemen in de commissie. Tijdens een bijeenkomst in het dorpshuis, begin november, werden hier uit via een stemming zeven personen gekozen die nu de be wonerscommissie vormen. Behalve voorzitster mevrouw Van de Swan zijn dat de heren J. Bentvelzen, J. Slager, A. de Jonge, L. Gijzel, J. Klooster boer en mevrouw J. Penning, allen uit Dreischor. Drie van hen zijn ook geboren in het dorp of elders op Schouwen- Duiveland. Allen hebben ge meen dat het wel en wee van hun dorp hun bijzonder ter harte gaat. De bewonerscommissie wil in de eerste plaats precies weten waar de inwoners van Drei schor mee zitten ten aanzien van hun dorp. Daarom roepen zij de dorpsbewoners op om dat kenbaar te maken door een briefje bij een van de commis sieleden in /e bus te doen. „Men krijgt altijd antwoord en wij willen ons inzetten voor de dingen die op die manier naar voren komen". Door hun contacten met dorps genoten weten de commissiele den nu al in grote lijnen waar de mensen mee zitten. „De slechte openbare verlichting in het dorp, het minimale open baar vervoer, de slechte dorps huisvoorziening, het ontbre ken van een telefooncel in het dorp, de verkeersoverlast öp de Bogerdweg en Stoofweg, het behoud van het oude schoolge bouw waarin nu het Land bouwmuseum is gevestigd en het ontbreken van voorzienin gen voor jongeren van 10 tot 17 jaar". Men weet ook dat de gemeente Brouwershaven plannen aan het maken is die betrekking hebben op het verbeteren van de dorpshuisvoorziening en de mogelijke bouw van een woon zorgproject op de plaats waar nu nog het oude schoolgebouw staat, met daarin het Land bouwmuseum. „Maar we we ten niet precies wat de gemeen te wil gaan doen. Daarom wil len we graag zitting hebben in de stuurgroep die de plannen voorbereidt. Het is de bedoe ling dat wij het vaste aan spreekpunt worden dat de be volking van Dreischor verte genwoordigt". Het verzoek van de Bewoners commissie Dreischor om zit ting te mogen nemen in de stuurgroep voor het dorpshuis werd echter door het Brouwse college van b en w afgewezen omdat de bewonerscommissie geen regelmatige gebruiker van het dorpshuis zou zijn en dus niet belanghebbend. Voor zitster Van de Swan en com missielid Kloosterboer houden het er maar op dat die afwij zing het gevolg is van onbe kendheid bij de burgemeester en wethouders met de nieuwe bewonerscommissie. Men is echter van plan zodanig aan de weg te timmeren dat het Brouwse gemeentebestuur niet meer om het bestaan van de Bewonerscommissie Dreischor heen kan. „Er is waarschijn lijk verwarring ontstaan om dat naar aanleiding van de ver keersoverlast op de Bogerdweg en Stoofweg in 1988 al een be wonerscommissie werd opge richt. Maar die hield zich al leen met dat probleem bezig. Omdat er ook allerlei andere dingen spelen in het dorp is nu gekozen voor een nieuwe opzet van die commissie. Want een goed functionerende bewoners- groep kan de problemen ge richter aanpakken". Een van de eerste activiteiten van de bewonerscommissie is het bezoeken van de vergade ring van de gemeentelijke ad viescommissie die zich op 9 de cember uitspreekt over de ver keersmaatregelen die op de Bo gerdweg en Stoofweg genomen gaan worden. „Wij zullen ge bruik maken van het spreek recht voor publiek om de be zwaren naar voren te brengen die dorpsbewoners hebben te gen onderdelen van het plan. Want die bezwaren blijken bij negen van de tien inwoners het zelfde te zijn". Verder wil de bewonerscom missie zich via schriftelijk en mondeling overleg met de ge meentebestuurders inzetten voor behoud van de gevel van het dorpshuis aan de Ring en voor het oude schoolgebouw waarin het Landbouwmuseum zit. „Het zou toch zonde zijn om al die oude gebouwen af te breken. Wij vinden dat in elk geval de gevels bewaard moe ten blijven. Binnenin die ge bouwen kan men natuurlijk via verbouwingen best wat an ders creëren". De nieuwe bewonerscommissie Dreischor wil zich onder meer inzetten voor behoud van de gevels van het dorpshuis aan de Ring en het oude schoolgebouw waarin het Land bouwmuseum nu zit. (Ar chieffoto). ZIERIKZEE - Met de plannen van de gemeente Zierikzee om het gebouw aan de Manhuisstraat te kopen en vervolgens te slopen, wordt het probleem van de huisvesting voor de diverse clubs in de stad steeds nijpender. Burgemees ter en wethouders hebben het plan 39 woningen neer te zetten in de Manhuis straat; woningen in de sociale sector voorzien van een passende parkeer voorziening. In hun algemene beschouwin gen op de begroting van 1992 hebben alle fracties het gemis aan een goede multifunctione le ruimte onderstreept. Met het mogelijk tegen de vlakte gaan van het gebouw in de Man huisstraat wordt de behoefte aan een nieuw onderkomen steeds groter. Indertijd zijn er plannen ge- oppperd om het gebouw aan de Manhuisstraat een goede op knapbeurt te geven. Maar daar ziet het niet meer naar uit. En daarmee moet er voor de huidi ge gebruikers van de Man huisstraat een oplossing ge zocht worden. „Op korte ter mijn zullen we de huidige ge bruikers voor een gesprek uit nodigen. Daarnaast is het noodzakelijk om ook voor an dere groepen, die zich hebben aangemeld met een verzoek om ruimte, een passende oplossing te creëren", aldus welzijnswet houder J. Groen. De PvdA-fractie heeft de sug gestie gedaan om de in de toe komst vrijkomende gebouwen van de Christelijke Scholenge meenschap in Malta in de ga ten te houden. Ook heeft de fractie een onderzoek gevraagd naar de mogelijkheden van nieuwbouw. Partijgenoot en wethouder Groen zegt in de beantwoor ding van de vragen een haal baarheidsonderzoek toe. Het is de bedoeling om voor 1 mei van het volgende jaar iets op pa pier te hebben. Groen: „Maar welke keuze we ook maken, geld zal het kosten. Om deze re den stellen wij u nu voor een reserve in te stellen. Wij stre ven er naar al in 1992 gelden aan die reserve toe te voegen". De gemeente Zierikzee staat voor nog meer welzijnsuitga- ven de komende jaren. De hoc keyclub Schouwen-Duiveland bijvoorbeeld kan niet wachten, totdat zij een echt kunstgras veld heeft. Op die manier kan de club beter mee in de compe titie, want de meeste andere clubs zouden al zo'n kunstgras veld hebben. De gemeente Zierikzee is be reid om de mogelijkheden te onderzoeken, maar is voorals nog niet voornemens om alles uit eigen zak te betalen. Wet houder sportzaken L. J. van Gastel heeft de andere gemeen ten in de regio benaderd met de vraag of zij in principe breid zijn bij te dragen in de kosten. Van Gastel: „Afhankelijk van de getoonde bereidheid zullen wij gesprekken arrangeren met de gemeenten teneinde af te tasten welke bijdragen even tueel verwacht mogen wor den". Advertentie Het Zierikzeese college wil het pand aan de Manhuisstraat slopen en er 39 woningen neerzetten. (Archieffoto). Hoge Kerkstraat 16, 4306 CD Nieuwerkerk Telefoon 01114-1518-2658 dag en nacht Al meer dan 25 jaar.... ZIEKENFONDSRITTENBRUIDSAUTOVOLGAUTO'S GR0EPSVERV0ERKLEINBUS1 ROLSTOELVERVOER Wie wil weten wat rust is, die leer eerst de arbeid kennen. Guarim Bewolkt HET WEER Veel bewolking en nu en dan wat regen. Middagtemperatuur van 3 graden in Limburg tot 7 graden op de Waddeneilanden. Zuidwesten wind, zwak tot matig, rond kracht 3, in het Waddengebied vrij krach tig of krachtig, 5 a 6. HAVENKWARTIER De herinrichting van het Zierikzeese Havenkwartier wordt uitgesteld. VAN ZUYLEN AFGETREDEN Na 23 jaar is dr H. J. van Zuylen afgetreden als voor zitter van de WV Burgh-Haamstede. STADSWACHTEN Wellicht komen er in de toekomst toch stadswachten In Zierikzee. BILJARTEN Martin Capelle werd districtskampioen derde klas Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - De voorzitter van de stuurgroep drugsbestrijding heeft de scholen in Zierikzee drin gend in overweging gegeven dit schooljaar meer aan dacht te besteden aan de gevaren van het alcohol- en drugsgebruik. De gevaren moeten in een lespro gramma worden opgenomen. Het CDA in Zierikzee heeft tij dens haar algemene beschou wingen haar bezorgdheid uit gesproken over het toenemend alcoholgebruik onder de jonge ren in Zierikzee. Burgemeester en wethouders delen de be zorgdheid van de fractie, an derzijds wil het college de pro blematiek plaatsen in het 'ge vecht' tegen het drugsgebruik in het algemeen. Het college bij monde van wet houder J. Groen: „In deze op vatting weten wij ons gesteund door de stuurgroep drugs bestrijding". Het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs is bereid om op de scho len voorlichting te geven over (de gevaren van) gebruik van alcohol en drugs. Het ZCAD kan ook helpen bij het opzetten van een voorlichtingsproject. Het is een publiek geheim, dat er met name op de Rijksscho lengemeenschap Professor Zee man gedeald wordt in (soft drugs. Ook buiten het onder- wijscircuit neemt het gebruik van drugs zorgwekkende vor men aan. De hiervoor ingestel de stuurgroep drugsbestrij ding zet alle zeilen bij om dit de kop in te drukken. Volgens eerdere uitlatingen van burge meester mr J. J. P. M. Assel- bergs werpt dit beleid zekere vruchten af. Advertentie Makelaarskantoor HANSE VERBEEK ZIERIKZEE. TELEFOON 01110-16888 Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45,— C jaarabonnement f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam postcode plaats: telefoon handtekening: 2Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, OO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1