WEEKEND RECEPT Negen kunstenaars exposeren in de RSG Professor Zeeman Schrijfster Erica Engels in Zierikzee onze puzzelrubriëk Ook dit jaar weer kerstmarkt in de Nieuwe Kerk Zierikzee Scharendijkse gaat terug naar haar oude woonplaats Paté varia Direkt-Klaar-Service voor de alledaagse reparaties Fiets toont nieuw gezicht In verband met overgang van Rijks- naar Regionale scholengemeenschap Vergadering Wester- schouwse commissie ow Expositie textiele werk vormen in Bewaerschole Vrouwen conferentie in de Burght Afscheid Zierikzeese directeur gemeente werken Expositie David Vander- kop Jongerendag in Brogum ^IVACE Er is nog veel te vieren in 1991! f\ Van woensdag 11 tot en met zaterdag 14 december nieuwe leuke originele moderne en grappige kerstkaarten L-U drukkerij lakenman ochtman bv WOENSDAG 20 NOVEMBER 1991 Nieuwe kapsalon llona Hanson SCHARENDIJKE - De plaats Seharendijke heeft een nieuwe ondernemer. De Scharendijkse llona Hanson is na het behalen van haar kappersdiploma even werkzaam geweest voor een baas, maar toen zij de kans kreeg een eigen salon te openen heeft zij de ze kans met beide handen aangegrepen. ZIERIKZEE - De overgang van Rijksscholengemeen schap naar Regionale scholengemeenschap, van be stuurd worden door de rijksoverheid naar bestuurd worden door de zes gemeenten op Schouwen-Duive- land. Dat was de directe aanleiding voor de exposi tie die van 19 november tot 21 december wordt ge houden in de RSG Professor Zeeman, de scholenge meenschap voor MAVO, HAVO en Atheneum. V heeft nodig voor 4 personen: 100 gram roompaté 150 gram Ardenner paté 150 gram peperpaté 1 mango 3 eetlepels crème fralche zout peper 2 sjalotjes 1 eetlepel citroensap 1 eetlepel Calvados of cognac 1 theelepel kerriepoeder 2 theelepels bruine basterdsuiker 1 doosje tuinkers Voorbereiding: Schil de mango en snijd hem in kleine stukjes. Schil en snipper de sjalotjes. Maak van de roompaté en 1 eetlepel crème fraiche een gladde crème. Maak het op smaak met zout en peper. Doe de mango en de citroen sap in een kommetje. Voeg de Calvados of cognac en 2 eetlepels crème fraiche toe en schep het door elkaar. Breng het op smaak met zout en peper, kerriepoeder en basterdsuiker. Bereiding: Verdeel de Ardenner paté en de peperpaté in 4 repen. Spuit op ieder bordje met een spuitzak een toefje roompété. Leg de Ardenner en peperpaté er bij. Verdeel de mangocompóte over de bordjes en garneer het met een toefje tuinkers. Tip: Lekker met bleekselderijsa lade met ham en walnoten en warm stokbrood. Voedingswaarde per portie: Energie: 1915 kJ (455 kcal) Eiwit: 11 gram Vet: 39 gram Koolhydraten: 16 gram Op vrijdag 29 november ZIERIKZEE - In het kader van een manifestatie van de Stichting Schouws.Spel komt de schrijfster Erica Engels uit Scha gen naar Zierikzee. Ilona Hanson, dochter van de eigenaar van camping De Gre- velingen, volgde na haar MA VO de kappersschool in Goes. Tijdens die opleiding liep zij twee jaar stage bij kapsalon Van Dam in Zierikzee. Na ook nog een tijdje in Goes te heb ben gewerkt, waar zij mee stopte omdat het te ver reizen was kreeg zij de kans om voor Ron Kotoun te werken in zijn zaak in Renesse. Niet lang ech ter, want rond die tijd kreeg zij ook te horen dat de kapsalon in Seharendijke een nieuwe eige naar zocht. Opnieuw ingericht Na enige overweging, ,,Het hebben van een eigen zaak is tenslotte niet niks", besloot zij de stap te zetten. Vader en neef werden aan het werk gezet bij de herinrichting van het pand je. ,,Ik wilde het eigenlijk eerst zo laten als het was, in lila achtig paars. Maar op een gege ven moment bedacht ik dat ik mezelf dan toch niet thuis zou voelen in de zaak, dus hebben we besloten om alles van nieu we verf en nieuw behang te voorzien", zo vertelt Ilona Han son. Een goede keuze, blijkt. De salon heeft nu een interieur in zacht roze en bordeaux, wat alles een beetje een romantisch stijlvol uiterlijk geeft. ,,Ik was even bang dat het er uit zou HAARLEM - Bij het Haarlems Toneel gaat op Nieuwjaarsdag ,,De troefkaart" van Gabriela Zapolska in première. Deze sa tirische komedie beschrijft een decadent huwelijksleven. Het stuk gaat over twee echtparen die tijdens een onschuldige lo geerpartij verwikkeld raken in een onderlinge machtsstrijd. De paren worden gespeeld door Anne-WII Blankers, Paul Cammermans, Aafke Bruining en Jim Berghout. De regie is in handen van Joanna Bilska. zien als een snoepwinkeltje, maar het is heel mooi gewor den". De opening, die vorige week plaatsvond, ging gepaard met een ware 'regen' van bloem stukken en succeswensen. ,,Ik kon mijn ogen niet geloven. In totaal zo'n 86 gelukswensen in de vorm van bloemstukken, bossen bloemen en droogboe- ketten. Prachtig allemaal. Op een gegeven moment wist ik gewoon niet meer waar ik alles kwijt moest", aldus een uiterst tevreden uitziende Ilona. Helemaal vol En dat is niet de enige reden dat Ilona tevreden is. In de eer ste week dat zij actief was •stond haar afsprakenboek al tot de rand gevuld met klanten. ,,Ik kon het niet geloven. Het loopt prima. En het is heerlijk om in je eigen zaak te staan. Ik heb een prima tijd gehad bij mijn bazen, maar er gaat na tuurlijk niets boven'je eigen kapsalon, met je eigen spulle tjes. Ik was dan ook zo gewend. Ik had bij de eerste klant direct het idee alsof ik er al jaren stond". Dat een eigen zaak ook andere dingen met zich mee brengt merkte Ilona aan de ve le vertegenwoordigers die in kapsalon Ilona een potentiële kandidaat dachten te zien voor hun produkte. ,,Ik begin nog maar net, dus ik moet niet te veel van alles hebben. Het zal niet meevallen, maar ik moet af en toe gewoon ook nee dur ven zeggen tegen de vertegen woordigers. maar ook dat zal wel wennen", zo vindt zij. Kapsalon Ilona is een kinder-, dames en heren-kapsalon. De openingstijden zijn van dins dag tot en met zaterdag. Dins dag tot en met vrijdag overdag van 08.30 tot 17.30 uur, Vrijdag loopt het door tot 21.00 uur en op zaterdag is de kapsalon ge opend van 7.30 tot 15.30 uur. Voor meer informatie: kapsa lon Ilona, Dorpsstraat 5, tele foonnummer 01117-2319. BURGH-HAAMSTEDE - De aanschaf van een nieuw blus- voertuig voor de bluseenheid Haamstede van de Wester- sehouwse brandweer. Dat is een van punten die aan de orde komen tijdens een openbare vergadering van de Westerschouwse adviescom missie openbare werken. De commissie vergadert op don derdag 21 november in het ge meentehuis te Haamstede. Op de agenda staat verder de ver vanging van het plafond in de gymzaal te Haamstede en de aanschaf van zandbanden voor het Unimog voertuig van de dienst gemeentewerken. De vergadering begint vroeger dan gebruikelijk is, namelijk om 19.00 uur. Iedere belangstel lenden kan de vergadering vanaf de publieke tribune vol gen. BURGH-HAAMSTEDE - Van 23 november tot en met 7 de cember is in de Bewaerschole in Burgh-Haamstede een expo sitie te zien van textiele werk vormen. Geexposeerd wordt werk van Janneke Wessels uit Goes. De Bewaerschole is open van maandag tot en met zater dag van 13.30 tot 16.30 uur. De expositie in De Bewaer schole staat in het teken van het thema groei. De werkstuk ken zijn een soort collages van verschillende stukken stof met de hand en met de naaimachine aan elkaar gezet. Met behulp van verf zijn schilderingen op de stoffen aangebracht in veel al paars, rood, blauw en pastel tinten. Door het toepassen van stiksels zijn kleurmengingen ontstaan. Janneke Wessels ge bruikt voor haar werkstukken voornamelijk katoen, zijde en wol. De natuur, bomen en groeisels inspireren haar tot het maken van een werkstuk, maar ook herinneringen spe len een belangrijke rol. Eerder was werk van Janneke Wessels te zien in het Lunchcafé en Ter Valcke in Goes. BURGH-HAAMSTEDE - Op woensdag 27 en donderdag 28 november vindt in het christe lijk cultureel centrum De Burght een vrouwenconferen tie plaats. Het thema van de bijeenkomst is Doorgeven, een levenshouding. Wim en Willy de Knijff spre ken aan de hand van dit thema over de manier waarop vrou wen medewerkers van God kunnen zijn. De identiteit van de vrouw en waaraan ze die ontleent. Een dag later spreekt het echtpaar over de manier waarop vrouwen met proble men omgaan. Ook komt ver zoening aan de orde. De bijeen komst wordt georganiseerd door het team van EO Vrouw Zijn. Belangstellenden die de conferentie willen bijwonen kunnen zich aanmelden via te lefoonnummer 01115-3030. ZIERIKZEE - Op woensdag 18 december wordt in de Vier schaar van het stadhuis te Zie rikzee officieel afscheid geno men van de directeur gemeen tewerken, D. D. J. van der Poel. De heer Van der Poel beëindigt zijn werkzaamheden om ge bruik te maken van de moge lijkheid tot vrijwillig ver vroegd uittreden, de VUT. De officiële afscheidsbijeenkomst in de Vierschaar begint om 14.00 uur. Aansluitend op dit officiële gedeelte wordt een re ceptie gehouden waarop ieder een die dat wil afscheid kan ne men van de heer Van der Poel. DIEPENHEIM - In en om de Kunstvereniging Diepenheim vindt van 21 december tot en met 16 februari een project van de Amsterdamse beeldhouwer Pjotr Müller plaats. Hij koos als uitgangspunt voor deze ex positie de nauwe samenwer king tussen kunstenaars en Diepenheimers. Het project be staat uit tien houten bouwwer ken, die worden geplaatst in particuliere tuinen en geduren de de tentoonstellingsduur on derdak zullen bieden aan sculpturen van Pjotr Muller. De school wordt op 17 decem ber overgedragen aan het nieu we regionale bestuur. In ver band daarmee heeft de school kunstenaars die op Schouwen- Duiveland wonen gevraagd of 'Geestelijk vader' van de kerst markt, die dit jaar voor de tweede keer wordt gehouden, is L. M. van der Zwan uit Zie rikzee, die namens de Stichting Oude Zeeuwse Kerken (de or ganisator van de markt) zitting heeft in de orgelcommissie. De stichting probeert aan de kerstmarkt nog een centje over te houden voor het onderhoud van de kerk en de restauratie van het orgel. Voor de inkomsten is de stich ting volledig afhankelijk van de deelnemende organisaties en bedrijven. Subsidie aan de gemeente is er n jet gevraagd en ook de bezoekers hoeven niets te betalen om de markt te be zoeken. „Dat doen we bewust niet om de drempel zo laag mo gelijk te houden", legt van der Zwan uit. Hij sluit overigens niet uit, dat er op termijn mis schien wel bij de gemeente aan geklopt gaat worden voor een bijdrage. Met het starten van deze Direkt-Klaar-Service wil gara ge en Opel-dealer Akkerdaas de drempel verlagen die is ont staan bij de klanten. „Mensen denken altijd dat een dealer duurder is dan een gewone ga rage", aldus directeur J. Smit- se. „Wat zij zich vaak niet reali seren is dat een garage toch ook onderdelen moet halen en dit toch meestal doet bij een dealer. Dus aan het einde blijft de prijs hetzelfde". Geen afspraak Het principe van de Direkt- Klaar-Service houdt in dat de klant niet eerst een afspraak hoeft te maken, maar gewoon naar de garage in Noordgouwe kan komen. Daar wordt dan een diagnose gesteld en tegelij kertijd krijgt de klant te horen hoeveel de reparatie gaat kos ten. Na het stellen van de diag nose kan de klant zeggen of hij/zij het ziet zitten, waarna direct een factuur wordt opge steld. Dat laatste betekent dat de prijs van te voren vast staat en dat er dus naderhand geen extra kosten meer zullen zijn. Tbrwijl de klant wordt ontvan gen met koffie gaan de vak mensen van de Opel-garage aan de gang. Gegarandeerd wordt dat de reparatie maxi maal een uur duurt. Het be treft hier wel reparaties die al gemeen zijn. Zwaardere techni sche reparaties, waarvoor de garage denkt meer tijd nodig te hebben worden gemeld aan de klant en deze kan dan be sluiten wel of niet de auto ach ter te laten of er op te wachten. De reparaties die vallen onder de Direkt-Klaar-Service zijn: repareren/vervangen van uit laat;-banden verwisselen/repa- zij enkele kunstwerken ter be schikking wilden stellen voor een expositie die naar aanlei ding van de overdracht plaats vindt in de gangen van het schoolgebouw. Voorlopig is dat niet het geval. Dit jaar wordt er voor de eerste keer ruimte geboden aan het bedrijfsleven. Vorig jaar werd die ruimte geboden aan de ex positie over 25 jaar Zeeland- brug. De bedrijven, die inmid dels hebben toegezegd acte de présence te geven zijn Braber Groenvoorziening (Europa- tuin), Sporthuis Zierikzee (wintersport), Van Fraassen reisburo en Vlieto Zelfmaak- mode. Er wordt nog met enkele andere bedrijven gesproken. „Het probleem voor de deelne mers is meestal de bezetting van de stands. De deelnemers moeten immers vier dagen lang iemand beschikbaar heb ben", aldus Van der Zwan. Maar de volgende instellingen met een goed doel zijn er toch weer in geslaagd: Amnesty In ternational, CJV, SOS Kinder dorpen, Stichting Oude Zeeuw se Kerken, Tferres des Hommes, Unicef, UW, Wereld Natuur Fonds en de Wereldwinkel. Af- reren; olie verversen; remmen (blokjes) controleren/vervan gen; V-snaar nazien/vervan gen; bougies vervangen; schok dempers controleren/vervan gen, waterpeil controleren, fil ter controleren, accu's na zien/vervangen. Ook de APK- keuring en de seizoenbeurten vallen onder de Direkt-Klaar- Service. Getraind Alle reparaties worden gedaan door Opel-getrainde vakmen sen. Tbch zijn alle merken wel kom bij de garage in Noord- gouwe. Het uitgangspunt tot het overgaan tot dit soort snel le reparaties was voor garage Akkerdaas het feit dat mensen steeds minder vaak in de gara ge komen, aangezien auto's steeds minder vaak voor service-beurten naar de garage hoeven. „Vroeger was een klant gemiddeld 2,2 uur in de garage, nu zie je een klant nog geen 1,2 uur per jaar in je garage", zo vertelt J. Smits. „Je verliest hierdoor steeds meer het per soonlijke contact met je klant. We hopen met het geven van de ze snelle service bestaande klanten te behouden, nieuwe klanten te winnen en oude klanten terug te winnen". Bij de direkt service kan de klant ook terecht voor het in zetten van een radio, voor de milieu-afstelling en voor ande re kleine reparaties. Om de klant die in de werkweek geen tijd heeft ook tegemoet te ko men heeft garage Akkerdaas ook een Service dienst op za terdag. en wel van negen tot twaalf uur. Alles om de klant voor honderd procent tevreden te stellen, tegen vaste tarieven en betaalbare prijzen. 1 Galerie 'Galerij' is de naam van deze expositiemogelijk heid die in de eerste plaats is bedoeld voor de schoolbevol king zelf. Maar ook andere be langstellenden kunnen de ex positie elke maandag van 14.30 tot 15.30 uur bezoeken of na te lefonische afspraak. Zij vinden in Galerij kunstwerken van ne gen kunstenaars die op Schou- wen-Duiveland wonen en wer ken. Namelijk Arie Berkulin, Marinus van Dijke, Tien Hees termans, Tbja van Hoften, Da vid van de Kop, Jan van Munster, Jon van de Riet, Gust Romijn en Gerrit van der Ven. gehaakt zijn het Leger des Heils en de Novib. De Stichting Oude Zeeuwse Kerken hoopt ook geld binnen te krijgen via de verkoop van CD's van de eilandelijke ko ren. Tevens is er een gezellig koffiecafé. Dat de stichting nu ook bedrijven binnenlaten, wil volgens Van der Zwan nadruk kelijk niet zeggen, dat de ideë le instellingen ruimte gaan in leveren. Het accent blijft op de deze organisaties liggen. Donderdagavond 12 december vertrekt Amnesty Internatio nal vanaf de Nieuwe Kerk met haar traditionele fakkelop tocht door het centrum van Zie rikzee. De groep komt er ook weer aan, waarna de deelne mers evenals vorig jaar gedich ten gaan voorlezen. Volgens Van der Zwan staan er nog meer speciale activiteiten op stapel, maar de precieze infor matie daarover kan hij nog niet geven. Gedacht moet worden aan demonstraties. De openingstijden van de beurs zijn alsvolgt: Op woens dag van 13.00-17.00 uur, donder dag 10.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur, vrijdag van 13.00-17.00 uur en van 19.00-. 21.00 uur en zaterdag van 10.00- 16.00 uur. Een andere service die de gara ge biedt zijn de seizoensbeur ten met begeleidend certifi caat. Deze wordt uitgereikt wanneer de garagemedewerker na controleren van de verschil lende onderdelen van de auto tot de conclusie is gekomen dat deze de komende drie maanden (het seizoen) geheel veilig en in orde is. Wanneer bij controle een defect wordt gevonden wordt dit in overleg met de klant gerepareerd. De klant krijgt hierna een certificaat. Bij alle reparaties, zowel voor Direkt-Klaar-Service als voor de seizoenbeurt, dat ook een onderdeel is van de direkt ser vice, geldt een garantie van twaalf maanden op de onder delen en drie maanden op het arbeidsloon. Voor nadere infor matie kan men terecht bij gara ge en Opel-dealer Akkerdaas. Het telefoonnummer is 01112- 1284. HAARLEM: tot en met 27 ja nuari toont het Tbylers Mu seum in Haarlem de tentoon stelling Marius Bauer - Een reis door India. In 1898 maakte hij een tocht van ruim vier maanden door India en legde zijn indrukken vast in schet sen. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs is 6,50 gulden voor volwassenen en voor pas 65-houders 4,50 gulden. Voor meer informatie: 023-319010. MIDDELBURG In dc Ko ninklijke Vertrekken van het Zeeuws Museum is van 16 no vember tot en met 12 januari een expositie te zien van dc Drcischorsc kunstenaar David Vandcrkop. Het betreft beelden die over ruimte en de ordening van ruimten gaat. Dat komt zowel in do beelden zelf als in hun re latie met de omgeving tot uiting. De expositie is van za terdag tot en met maandag van 13.30 tot 17.00 uur geopend en van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op eer ste kerstdag en een januari is de expositie gesloten. Op vrijdag 29 november is zij in 't opkamertje van Auberge Maritime waar zij voorleest uit eigen werk. Onder meer uit het boek waarmee zij debuteerde: Kind. Een boek dat zich voor een groot deel afspeelt op het vroegere buitenhuis Rusten burg in Schuddebeurs. De muzikale begeleiding bij Uit alles blijkt dat ernaar ge streefd wordt om aan de heden daagse fiets een nieuw gezicht te geven, een trend die reeds een aantal jaren zichtbaar is. Daarbij wordt gezocht naar ei gentijdse vormgeving en mo derne kleuren, passend bij de nieuwe status die de fiets ge kregen heeft. Natuurlijk wordt ook verder gewerkt aan de nieuwe soorten fietsen, zoals de ATB, de city bike en vooral ook aan de zogenoemde hybri de fietsen, een mengvorm die het sportieve karakter van de fiets onderstreept. Opwaardering Het hybride-principe ga je in steeds meer typen fietsen te rugvinden. Door nieuwe vin dingen en toepassingen wordt de fiets technisch duidelijk op gewaardeerd, waarbij vooral gezocht wordt naar verhoging van de veiligheid en comforta bel rijden. Met de wensen van de gebruikers wordt steeds meer rekening gehouden. De eenheidsfiets gaat steeds meer tot het verleden behoren, om dat ontwerpers en fabrikanten duidelijk op zoek zijn om de in- het voorlezen wordt verzorgd door de zoon van de schrijfster, de gitarist Franz Neudecker uit Rotterdam. Tijdens de pau ze en na afloop van de lezing bestaat de gelegenheid om met Erica Engels van gedachten te wisselen. Ook signeert zij haar boek Kind. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. dividuele trekken van ieder ty pe zoveel mogelijk te on derstrepen. Nog voordat het complete nieu we assortiment in de fietsen- handel te zien is, kan iedereen van het aanbod 1992 kennis ne men tijdens de FietsRAI 1992, die in het komend jaar van 21 t/m 23 februari in het RAl-ge bouw in Amsterdam wordt ge houden, gecombineerd met een breed opgezette fietsvakantie- markt. Voor iedere fietser data om alvast in de nieuwe agenda te noteren. ZIERIKZEE - Op initiatief van de werkgroep Jeugd van de ge zamenlijke kerken wordt op zaterdag 15 februari in hel jon gerencentrum Brogum te Zie rikzee een jongerendag gehou den. Het thema van de dag is Kleur het leven. Men wil op deze wij ze jongeren met elkaar in con tact brengen en hen tonen wat geloven kan inhouden. Advertentie RESTAURANT iH/|EAU MARINA PORT Z L A N D E Een nieuw culinair adres op uw verlanglijst, èn uw mooiste kerstdiner. Bel mi 01117-1554 KAttBELAARSBANK 1. 32Sj MG OLDDORF Advertentie De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 6 november zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 1 25,- H. Meijers, Brabersweg 2, Burgh-Haamstede De tweede prijs. Een waardebon van f 15.- L. WJelbouwer, Vrouwtfesweg 33, Stad aan t Haringvliet. De derde prijs: Een waardebon van f 10.- E. M. v. d. Kllft, St. Domusstraat 67, Zierikzee Het sleutelwoord van de puzzel van 23 oktober is Merelnest ZIERIKZEE - Wie zijn of haar naaste met de kerst eens een alternatief cadeautje wil geven, doet er ver standig aan om een bezoekje te brengen aan de twee de kerstmarkt, die van woensdag 11 tot en met zater dag 14 december in de Nieuwe Kerk te Zierikzee wordt gehouden. Dan presenteren zich weer negen ideële instellingen naast een vijftal bedrijven. Bij Akkerdaas in Noordgouwe NOORDGOUWE - Nederland kent vele automobi listen. Enkele daarvan hebben een auto voor de da gelijkse boodschappen, maar het grootste deel heeft de auto voor het woon- en werkverkeer. En dan is er meestal weinig -tijd voor een bezoek aan de garage. De firma Akkerdaas uit Noordgouwe heeft hier nu iets op gevonden; en wel door het geven van Direkt- Klaar-Service. ZIERIKZEE - De fietsenfabrikanten zijn op het ogenblik hard bezig met hun nieuwe modellen, die in 1992 op de markt zullen worden gebracht. Door middel van zogenoemde dealershows zijn de fietsen handelaren reeds van het nieuwe aanbod op de hoog te gebracht. ze liggen weer klaar om bedrukt te worden met uw persoonlijke kerst- en nieuwjaarsgroet voor familie vrienden en zakenrelaties maak nü alvast uw keuze uit onze nieuwe kollektie Jannewekken tl 4301 HH Zierikzee Tel 01110-16551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5