SSantte Een huis geplaatst binnen tien weken Nieuwe shirts badmintonjeugd Delta Discs meet zich nieuw jasje aan met pand aan Mol te Zierikzee meubqen Gezamenlijke schrijfavond Amnesty Na vier jaar in historisch pand te hebben gewerkt Gevarieerde najaarsactie van Renesser ondernemers Bijeenkomst NCVB Kaarsen- verkoopactie Tentoon stelling Zang en Kleur Zangdienst Gasthuiskerk Themamiddag PCOB :lya:p Meubelrama WOENSDAG 20 NOVEMBER 1991 Binnen één dag staat het casco en kan worden begonnen aan de rest van het huis. (Foto: Bouwontio. Avereest B.V.) Ook op Schouwen-Duiveland KERKWERVE - Bouwontwikkeling Avereest bv uit Dedemsvaart is gespecialiseerd in de bouw van energie-zuinige huizen. Op zich niets bijzonders mis schien, maar wat te denken van een kant en klaar huis waarvan het casco in één dag staat en dat bin nen tien weken af is? Zeer opmerkelijk, niet. In de buurt van Dedemsvaart al een bekend verschijnsel en sinds kort staat er ook zo'n huis in Kerkwerve, aan de Heuvelsweg. Het opmerkelijke van deze hui zen kenmerkt zoch voorname lijk door de praktische inde ling, door het onderhoudsarme materiaal, de korte bouwtijd natuurlijk, maar ook door de extra-hoge isolatie-waarde van de spouwmuren en het dak" De standaard uitvoering van de huizen bestaat uit een funde ring, het buitenwerk, de vloe ren, de binnenwanden, de iso latie, standaard kunststoffen kozijen en deuren en de begla zing en de trap, een vurenhou ten met hardhouten leuning. Afwerking De staat van afwerking hangt af van het type huis waarvoor de consument kiest. Er wordt een hal, een toilet, een woonka mer, een keuken, een overloop, enkele slaapkamers een dou che en een garage standaard in en bij gebouwd. Het type be paalt het soort afwerking. Bij de bouw van de huizen wordt gebruik gemaakt van Durox elementen. Durox gasbeton is een steenachtig materiaal met een unieke cellenstructuur. De ze zorgt voor een laag gewicht en voor de goede warmte- isolatie met behoud van de ove rige gunstige eigenschappen van steenachtige materialen. Daarbij is Durox ook milieu vriendelijk. Het bestaat uit de natuurlijke grondstoffen zand, kalf en cement. Bij het energie zuinige produktieproces ko men geen schadelijke stoffen vrij. De massa van steenachti ge bouwmaterialen ligt nor maal rond de 2000 kilo per ku bieke meter. Durox gasbeton wordt in verschillende kwali teitsklassen geproduceerd, van 400 tot 800 kilo per kubieke meter. Dit lage gewicht heeft grote voordelen bij de verwer king en leidt tot lichtere funde ringen en draagconstructies, terwijl het materiaal tegelij kertijd zeer goed thermisch isoleert. 1 Schimmelt niet Durox gasbeton is bestand te gen alle weersinvloeden over eenkomstig alle andere steen achtige bouwmaterialen. Du rox rot en schimmelt niet. Gas beton is bestand tegen water en lost daar dus niet in op. Het vraagt daarbij technisch net zo weinig onderhoud als andere steenachtige materialen. Schoonwerk van gasbeton kan tegen vervuiling worden be schermd door de gebruikelijke maatregelen, zoals impregne ren. Het heeft het vermogen om warmte op te slaan. Dit wordt warmte-accumilatie ge noemd. Door deze themisch- fysische eigenschap ontstaat een faseverschuiving tussen het temperatuursverloop aan de buiten- en binnenzijde van de constructie. Deze faseverschuiving gaat ge paard gaat gepaard met een sterke afvlakking van het tem peratuursverloop. Het gevolg is een relatief lage dagtempera tuur bij sterke zonnestraling in de zomer en een relatief hoge nachttemperatuur bij sterke afkoeling in de winter. Met an dere woorden 's zomers blijft het lékker koel en 's winters behaaglijk warm. Gasbeton is onbrandbaar en verspreidt bij brand geen rook. Ook komen er bij brand geen gassen vrij. Duroxvloeren, -wanden en - daken leveren dus een grote bijdrage aan het verkleinen van de brandrisico's. TNO- testrapporten zijn op aanvraag verkrijgbaar. Een consequent handelen in dit opzicht zal zon der twijfel resulteren in een besparing op brand-assuran- tiepremies. Nog interessanter wordt het, wanneer assuran- deuren overgaan tot bereke ning van gedifferentieerde pre mies. Informatie Voor nadere informatie over deze vorm van bouw kan men terecht bij Bouwontwikkeling Avereest bv in Dedemsvaart. Zij kunnen zorgen voor verdere documentatie en kunnen ant woord geven op specifieke vra gen. Het adres van dit bedrijf is Bouwontwikkeling Avereest bv, Laty russtraat 14, 7701 CX Dedemsvaart, telefoon 05230- 13336. Het achtste jeugdteam van de Zierikzeese badmintonvereniging, in de leeftijdscategorie twaalf tot en met veertien jaar, heeft on langs nieuwe shirts gekregen. De nieuwe kledij werd ze aangebo den door de plaatselijke kledingzaak Agnes Mode. (Eigen foto). ZIERIKZEE - Vanaf morgen, donderdag, hebben echte muziekliefhebbers in Zierikzee en omstreken er een nieuw paradijs bij. Vanavond wordt namelijk in een besloten kring op feestelijke wijze de nieuwe zaak van Carla en Vincent Loos geopend verklaard. De klanten kunnen vanaf morgen hun hart ophalen. Hoewel de naam van de zaak, Delta Discs, nog blijft bestaan is dat wel het enige dat herinnert aan hoe de zaak Delta Discs was. Hoewel, Carla en Vincent blij ven hun klanten de beste service verlenen en zorgen ervoor dat de zaak net zo knus wordt als die in de Visstraat. Maar buiten moeten wachten omdat de zaak bomvol staat behoort tot het verleden. Een winkeloppervlakte van ruim tweehonderd vierkante meter moet ervoor gaan zorgen dat iedereen kan vinden wat hij of zij zoekt. Evenals een CD-voorraad van zo'n zestien tot zeventienduizend stuks. Al lemaal opgeslagen in een geau tomatiseerd systeem. Hoewel de zaak in de Visstraat ook een voorraad van vijftienduizend CD's bood hadden de klanten volgens Vincent Loos te weinig ruimte om rustig te zoeken in de bakken. ,,Het was meer zo dat er eerst een paar moesten worden uitgehaald voordat men lekker in de bakken kon neuzen. Nu, in de nieuwe zaak kan iedereen rustig kijken. Al les is ruimer opgesteld in meer rekken". Goede tijd Hoewel het echtpaar Loos dol blij is met hun nieuwe lokatie zullen ze, naar eigen zeggen, met goede herinneringen aan het pand in de Visstraat terug denken. ,,We hebben daar vier jaar gezeten en er een gezellige en goede tijd gehad. De ruimte daar was echter tot op de laat ste centimeter gebruikt. Ook de zolders stonden ei-vol met dozen en apparatuur. Voor uit breiding was simpelweg geen plaats meer. Tben we dus de kans kregen om het pand aan Mol 15 te huren hebben we deze kans met beide handen aange grepen", verklaart Vincent Loos de verhuizing. Een andere reden voor de verhuizing noemt hij het veranderende parkeerbeleid van de gemeen te. „Tberisten vergeten een beetje het Havenkwartier. Het pand aan de Mol ligt in de rou te van het winkelend publiek". Delta Discs heeft de klanten al tijd een opperste service ver leend. Hun muziekcollectie be staande uit onder meer pop, klassiek, operette, geestelijke muziek, jazz, blues, een kin derrepertoire, Nederlandsta lig, New Age en wat al niet meer trekt klanten uit alle hoe ken en zelfs vanuit België en Duitsland die speciaal naar Zierikzee komen omdat Delta Discs het heeft. En wanneer het niet in voorraad is, wat vol gens Vincent Loos nauwelijks voorkomt, wordt ervoor ge zorgd dat het binnen vieren twintig uur in het bezit van de klant is. Audio-apparatuur Tben Carla en Vincent Loos vier jaar geleden begonnen met hun in CD's gespecialiseer de zaak werd er door sommige mensen hoofdschuddend ge reageerd. 'Want wie had er op Schouwen-Duiveland nu een CD-speler?', werd er gezegd. Toch liet het ondernemersecht paar zich niet tegenhouden en daar hebben ze vast nog geen dag spijt van gehad. Want in die vier jaar is de CD-speler met explosieve kracht doorge drongen tot de Nederlandse- en dus ook de Schouwen-Duive- landse huisgezinnen. Ook Del ta Discs levert audio-appara tuur. Stond de apparatuur in de Vis straat achterin de zaak ietwat zieligjes opgesteld, in de nieu we zaak heeft zij een geheel ei gen afdeling gekregen. „We hebben de zaak voor éénderde ingericht met personal audio, zoals video's, hifi, televisies en aanverwante apparatuur. Tweederde deel wordt inge- Het nieuwe pand biedt veel meer ruimte en veel meer mogelijkheden om de duizenden CD's kwijt te kunnen. (Foto: Joop van Houdt). richt met CD's", aldus Vincent Loos. Hiermee heeft Delta Dis cs zich het uiterlijk aangeme- teri dat zeker ook thuis past in de grotere steden. Luister-eiland Absolute trekpleister in de nieuwe zaak is vast het luister- eiland dat midden in de ruimte is geplaatst. ,,In de Visstraat was het altijd duwen en haasten wilde een klant naar iets luisteren. Dit omdat de af speelapparatuur zich aan de balie bevond. Op die manier kon een klant nooit rustig luisteren en besluiten ja dan nee een CD mee te nemen. Ten tweede was het voor mensen die slecht ter been zijn ook niet te doen. Vandaar dat we heb ben besloten om een luisterei land te maken. Daar k,unnen klanten onder het genot van een kopje koffie en het lezen van een tijdschrift rustig luisteren of een CD hen be valt". Voor hen die even snel een single willen afluisteren blijft de mogelijkheid bestaan om dit aan de balie te doen. Deze wordt namelijk veel groter dan die in de Visstraat en er blijft dus genoeg ruimte over voor andere klanten om hun artike len af te rekenen. Wat betreft het luisteren naar de mogelijk heden van de audio-appara tuur; ook daar is aan gedacht. „Achterin de zaak is voldoende ruimte gecreëerd om te luiste ren naar boxen en dergelijke", zo vertelt eigenaar Loos. „Ik ken zaken die hiervóór een spe ciale ruimte hebben die akoestiek dood is, maar wij vinden dat je dat juist niet moet doen, aangezien een huis kamer ook niet akoestiek dood is. Lukt het een klant niet om tot een beslissing te komen dan krijgen ze verschillende boxen mee naar huis om het daar uit te proberen". Hoog in vaandel Het geven van service staat bij Delta Discs hoog in het vaan del. „We geven onze klanten goede voorlichting, zorgen voor reparaties als er iets stuk gaat aan hun apparatuur en in stalleren deze in de meeste ge vallen ook thuis, voor dezelfde prijs", aldus Vincent Loos. De zaak heeft volgens Loos ook een ideale ligging met betrek king tot parkeren en laden en lossen. „We hebben in de buurt twee grote parkeerplaatsen. Eén voor en één achter. En voor het laden en lossen hebben we een eigen parkeerplaats achter de zaak. Dus opstoppingen voor onze deur omdat een van onze leveranciers komt zullen niet voorkomen". Voor klanten die apparatuur kopen bestaat de mogelijkheid om deze op de eigen parkeerplaats van Delta Discs in te laden. Wat gesleep met zware dingen uitsluit. De zaak behoudt haar zelfde dealers als in de Visstraat, zij het dat de voorraad appara tuur nu wordt uitgebreid en er ook televisies en dergelijke verkocht zullen worden. Mer ken als Philips, Sony, Pioneer, Sansui, JVC, Onkyo en Grun- dig blijven verkrijgbaar. „We willen graag rust behouden in de merken die bij ons verkrijg baar zijn", verklaart Vincent Loos. „Daarbij geven deze mer ken ook goede na-service. Als iets reparatie nodig heeft zor gen zij daarvoor". Zo af en toe is Delta Discs ook leverancier van witgoed. „Sommige klan ten komen vragen of we ook witgoed kunnen leveren. En dat kan dan ook, met dezelfde service die we geven op audio". Voor seizoen Carla en Vincent Loos zijn blij dat de verhuizing voor het nieuwe seizoen heeft kunnen plaatsvinden. „In de Visstraat hebben we tijden gehad dat on ze klanten buiten moesten wachten voordat ze naar bin nen konden, omdat de zaak he lemaal afgeladen was. Dat wekt irritaties op, dat zal in de ze nieuwe zaak niet zo snel voorkomen", aldus Loos. Toch vertelt hij het interieur van de nieuwe lokatie net zo te hebben gemaakt als in de Visstraat. „De kleurencombinatie beige met boerengroen beviel ons goed, dus waarom zouden we veranderen?". Net als voorheen zijn de muren en andere lege plekken van Delta Discs aan de Mol weer bekleed met allerlei promotie materiaal van de diverse mu ziekstijlen. „We hebben hele goede contacten met de ver schillende platenmaatschap pijen en die hebben allemaal weer een etaleur gestuurd om ook hier voor de nodige sfeer te zorgen", vertelt Vincent Loos. Hij vertelt dat het promotie materiaal dat in de Visstraat hangt wordt weggegeven aan klanten die daarom vragen. Posters van Dire Straits en an deren wachten op een nieuwe muur of deur om aangeplakt te worden. Niets nieuws, want Delta Discs geeft al haar pro motiemateriaal na verloop van tijd, als het geen functie meer heeft in de zaak, weg aan klan ten die al weken van tevoren vragen wanneer de 'grote dag' zal zijn. Andere grote dag Morgen, donderdag 21 novem ber, is al een andere 'grote dag'. Dan gooien Carla en Vincent Loos de deuren van hun 'spiksplinternieuwe' zaak aèn Mol 15 te Zierikzee open. Vaste klanten zullen hun favoriete muziekstijlen uitgebreid zien. En nieuwe klanten zullen vast binnen korte tijd ook tot de 'stamgasten' behoren. Het is in ieder geval een kijkje waard. Sinterklaas komt 23 november RENESSE - Zaterdag 23 november maakt Sint Nico- laas zijn opwachting in Renesse. De Sint geeft met zijn komst het startsein voor een najaarsactie van de Renesser ondernemers. Naast een Kerstmarkt staat onder meer een kindershow van Hans Kazan op het programma. Op donderdag 28 november wordt op initiatief van Am nesty International in De Drie hoek te Zierikzee een geza menlijke schrijfavond gehou den. Het programma staat in het te ken van het dertig-jarig be staan van Amnesty, Dat komt onder meer tot uiting via een video over die dertig-jarige pe riode en een video plus inlei ding over Peru. Natuurlijk neemt het schrijven van kaar ten en brieven ten behoeve van 30 gewetensgevangenen ook een belangrijke plaats in. De bij eenkomt begint om 19.00 uur. Vertegenwoordigers van de On dernemersvereniging Renesse en het gemeentebestuur wach ten Sinterklaas zaterdag 23 no vember op op het parkeerter rein aan de Laone. De Goedhei ligman wordt omstreeks 14.00 uur verwacht. Vanaf het par keerterrein vertrekt de Spaan se kindervriend met zijn ge volg richting dorpshuis. Daar volgt een gezellige middag voor de kinderen. Cadeaus De Renesser ondernemers draaien voor een keertje de rol len om en roepen de kinderen op iets moois voor de Sint te maken. De werkstukken kun nen ingeleverd worden bij J. P. Staal, De Schouwse Winkel en Doe-Land Renesse. Voor iedere leeftijdsgroep zijn aantrekke lijke prijzen beschikbaar. Zaterdag 14 december wordt in het dorpshuis een Kerstmarkt gehouden en wel van 11.00 tot 16.00 uur. Dit jaar is de netto opbrengst van de Kerstmarkt bestemd voor de Stichting Va kantiehuis Thuredriht ten be hoeve van jeugdige kankerpa tiëntjes en hun familie. De uit reiking van de opbrengst staat gepland tussen 15.00 en 16.00 uur. Een spectaculaire kindershow van Hans Kazan staat gepland voor zaterdag 21 december. Een show compleet met dwaze clowns, swingende muziek, jongleurs en uiteraard de goo chelkunsten van Hans Kazan. Wie een en ander bij wil wonen dient een volle stempelkaart in te leveren. Die stempels in kwestie krijgt men na aankoop in één van de winkels van Re nesse. Stempelkaarten zijn te krijgen bij Doe-Land, Bakkerij Everaers, De Schouwse Winkel en J. P. Staal. Folderdropping Voor dinsdag 24 december Staat vanaf 11.00 uur een groot se folderdropping gepland. Al le folders die vanuit een heli kopter worden uitgestrooid, zijn genummerd. In elke win kel kunnen vinders van folders kijken of zij een winnend lot hebben opgeraapt. Men maakt kans op een reischeque van 1000,-. Die hoofdprijs wordt omstreeks 15.00 uur uitgereikt. In feestmaand december wordt in Renesse voor alle zestigplus sers een koud buffet georgani seerd in het dorpshuis. De On dernemersvereniging Renesse sluit haar feestmaand decem ber af met een kerstboomver branding. Renessenaars wor den opgeroepen hun kerstbo men te bewaren. Het vreugde vuur wordt zaterdag 4 januari om 18.00 uur ontstoken. Een exacte lokatie is nog niet be kend. EINDHOVEN - Het Stedelijk Van Abbemuseum in Eindho ven exposeert van 23 november tot en met 12 januari werken van de Spaanse beeldhouwer Juan Munoz (38). RENESSE - Na een grootse puzzelactie, gehouden in C1000 filiaal Renesse, werd onder toeziend oog va7i eigenaar Van den Hoek de finale-trekking gehouden. Enkele winnaars, in totaal zo'n elf stuks, waren uitgenodigd om naar Renesse te komen en daar mee te dingen naar de tweede prijs die be stond uit één minuut gratis winkelen. De hoofdprijs, bestaande uit een magnetron, was al getrok ken en werd gewonnen door Y. Dalebout uit Renesse. De overige kanshebbers leverden hun puzzel briefkaart weer in en deze werden in een emmer gedaan waarna de winnende kaart eruit werd ge trokken. Winnares werd mevrouw B. Brinkhof uit Serooskerkc. Totaal overdonderd ging zij de strijd aan met de klok om in één minuut zoveel mogelijk boodschappen in haar karretje te verza melen. De winkel was voor deze gelegenheid geheel ontruimd, zodat niemand in de weg kon lopen. De schok leek de winnares toch iets te hebben beïnvloed, want de buit bleef beperkt. In totaal wist zij boodschappen ter waarde van 89,55 gulden te vergaren. Twee keer jammer, want mevrouw Brinkhof stelde de boodschappen ter beschikking van een goed doel. Dit zijn de illegalen in de Pau- luskerk in Rotterdam. En mevrouw Brinkhof ging daarna naar huis met een goed gevoel, een hele ervaring rijker en een prachtige bos bloemen. Ook degenen die niets wonnen gingen niet met lege handen naar huis. Voor hen was er ook een bos bloemen en nog een CD. (Foto: Joop van Houdt) KERKWERVE - Vanavond, woensdag 20 november, vindt in het dorpshuis 't Zuudènde de maandelijkse bijeenkomst plaats van de afdeling Kerk wede van de NCVB (Neder landse Christen Vrouwen Bond). Daarbij spreekt mevrouw J. de Jong-Koustaal over de manier waarop kinderen met leerpro blemen kunnen worden bege leid. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Behalve NCVB- leden zijn ook andere belang stellenden welkom. ZIERIZKEE - Het CJV Samen Verder houdt op vrijdag 22 no vember een kaarsenverkoopac- tie in Zierikzee. Daarbij worden huis-aan-huis kaarsen te koop aangeboden die zijn gemaakt in Brugzicht, het dagverblijf voor verstande lijk gehandicapten aan de Scheldestraat te Zierikzee. De kaarsen zijn verkrijgbaar in verschillende kleuren en de op brengst ervan is bestemd voor het jeugdwerk te Zierikzee. ZIERIKZEE De afdeling Schouwen-Duiveland van de vogelvereniging Zang en Kleur houdt dit jaar op vrijdag 22 en zaterdag 23 november haar jaarlijkse vogeltentoonstel ling in het Huis van Nassau te Zierikzee. Tientallen leden van de vereni ging. zorgen voor honderden tropische vogels in diverse kleuren. Ook wordt een aantal droogboeketten tentoon gesteld. Verder omvat het eve nement een rad van avontuur met fraaie prijzen. De vogel tentoonstelling is op vrijdag geopend van 19.30 tot 22.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 22.30 uur. Iedere belangstellen de kan het evenement bezoe ken. De toegang is grat;s. ZIERIKZEE - In de Gasthuis- kerk te Zierikzee wordt op zondag 24 november een zang- dienst gehouden. Tijdens de bijeenkomst worden liederen gezongen uit de oude gezan genbundel Johannes de Heer, jiet Liedboek en de opwek kingsbundel. Ds N. de Boo houdt een medita tie rond het thema de schep ping tweede dag. De muzikale begeleiding van de dienst wordt verzorgd door Mar van der Veer en Maurits van Wijck ui.t Middelharnis verzorgt solo zang. De zangdienst begint om 18.20 uur. ZIERIKZEE - Op initiatief van de afdeling Schouwen-Duive land van de PCOB (Pro testants Christelijke Ouderen Bond) wordt op 26. november een themamiddaggehouden over verantwoord medicijnge bruik. Het thema wordt behandeld door mevrouw U. van Dalen uit Goes. De bijeenkomst vindt plaats in De Driehoek en be gint om 14.00 uur. Behalve le den van de PCOB zijn ook an dere belangstellenden welkom. Advertentie ^^fotografie T fouwrepor layos portret huadieren totografie LQna<>«»0 HM n m y/ Advertentie UNIEKE AKTIE BU MEUBELRAMA DtLn/MVHA b|i 1 GRATIS meubelR&SOfFOur aankopen 1 EJ&jwbj» woonfjpriwoM

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3