Crescendo uit Dreischor viert het 90-jarig bestaan met reünie GRATIS ADVERTENTIE DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS deurloo intermeubel Levensvatbaarheid honkbalvereniging Uitnodigende en sfeervolle show wekt verlangen op naar de kerst U Poging tot beroving bank in Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nieuw, prachtige collectie meubelen BOUWPLANNEN?? Energie zuinige woningen Reünie met leden, oud-leden en hun familieleden Fakkeloptocht Amnesty International LINGERIE DIANE Vroege kerstshow bij Europatuin Braber Renesse J NIEUWSBODE WOENSDAG 20 NOVEMBER 1991 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND f Kom kijken Haringvlietplein 4 - Zierikzee HAAMSTEDE - De politie in Zierikzee is op zoek naar getuigen van een vermoedelijke poging tot be roving van de ABN-AMRO-bank in Haamstede op dinsdagmorgen omstreeks 10.00 uur. Twee onbekenden hielden zich voor de bank op; gemaskerd met integraal helmen met donkere schermen. Eén van de verdachten droeg waarschijnlijk een moker onder de jas. Tben de twee man nen in de gaten hadden, dat ze door een passant waren gezien, lie pen ze naar een personenwagen met kofferdeksel en reden weg over de Kloosterweg richting Vertonsweg. De wagen stond gepar keerd op het voetpad langs de Kloosterweg aan de kant van het parkeerterrein. De politie zoekt getuigen of mensen, die op voornoemd tijdstip in de buurt van de bank waren (of het VVV-kantoor). Zij kunnen bel len met de politie in Zierikzee (01110-14055) of de meldkamer in Middelburg (01180-33333). De Zierikzeesche Nieuwsbode zal in haar donderdageditie uitvoeriger ingaan op het gebeuren. In Ou de-Ton ge OUDE-TONGE - De afgelopen maanden is ge bleken dat er op Goeree-Overflakkee, en ook Schouwen-Duiveland, voldoende interesse be staat voor de honk- en softbalsport. Vandaar dat donderdag -28 november aanstaande een oprichtingsvergadering wordt gehouden in d'Ouwe School te Oude-Tonge. Het ligt in de bedoeling vanaf volgend seizoen onder de naam The Islanders met vier teams mee te gaan doen aan de competitie. Bij de nieuwe vereni ging, die tevens voornemens is een speciaal za terdagteam te gaan vormen, kunnen zich even wel nog steeds dames, heren, jongens en meis jes aanmelden. Belangstellenden zijn tijdens de oprichtingsvergadering, aanvang 19.30 uur, derhalve van harte welkom. Tijdens de oprichtingsvergadering donderdag 28 november in d'Ouwe School (Schoolstraat, Oude-Tonge), wordt het bestuur in spé voorgesteld aan de aanwezigen, lévens wordt door toekomstig voorzitter Jan Zwerus verslag ge- daan van de stand van zaken. Zo komen tijdens de bijeen komst onder meer aan de orde de contributiegelden en de trainingstijden. Bovendien worden plannen ontvouwd over het inrichten van een honkbal-accommodatie op het sport veld aan de Van Halenstraat te Oude-Tonge. Zaterdag Daar gebleken is dat in de regio de behoefte bestaat aan het bedrijven van de honk- en softbalsport op de zaterdagen, wordt serieus gedacht aan het vormen van één, of meerde re, negentallen die op de eerste dag van het weekend com petitie gaan spelen. Geïnteresseerden krijgen tijdens de oprichtingsvergadering ook hieromtrent nadere uitleg. Liefhebbers, jong en oud, die niet in de gelegenheid zijn de oprichtingsvergadering te bezoeken kunnen te allen tijde telefonische informatie inwinnen bij: Jan Zwerus, 01874- 1863, Ben Hameeteman, 01874-1138 of Rob Klaasen, 01870- 7050. Advertentie Neem dan één van onze vrijstaande uitgevoerd in het massieve elementen bouwsysteem. Opmerkelijke kenmerken van deze woningen zijn: zeer goed geïsoleerd onderhoudsarm korte bouwtijd inspraak mogelijkheid diverse typen ook als casco leverbaar Prijzen vanaf 139.500,- incf. B.T.W. voor vrijblijvende informatie: Bouwontwikkeling Avereest bv Bouwpartners Latyrusstraat 14, 7701CX Dedemsvaart Tel 05230-13336 Fax: 05230-16803 of Sturm Aannemersbedrijf Dorpsstraat 44. 4356 AK Oostkapelle Tel 01188-3643 jmmam Advertentie GEBOORTE. HUWELIJK. JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Kaarten bij ons besteld en gedrukt geven recht op een gratis plaatsing van uw advertentie in de Zierikzeesche Nieuwsbode. (aanbod geldt van i september tot 31 december 1991) drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 Zierikzee Tel 01110-16551 DREISCHOR - Het was feest zaterdag in het dorps huis van Dreischor. Daar werd namelijk het negentig-jarig bestaan van Muziekvereniging Cres cendo gevierd. Een groots opgezet feest dat werd bij gewoond door leden, oud-leden en hun familieleden. Met deze reünie ging tevens één van de grootste wen sen in van voorzitster Riet van der Weijde-Smits. De reünie werd geopend door de voorzitster. Zij vertelde één en ander over het verleden van de muziekvereniging. Veel van de huidige leden zaten al in Crescendo toen deze nog een harmonie was. Volgens de voorzitster is de muziekvereni ging echter nooit een harmonie naar de geldende regels ge weest. „Een hobo, fagot en alt klarinet hebben nooit tot onze bezetting gehoord. Er waren wel klarinetten, maar de ver houdingen waren een beetje scheef", aldus Riet van der Wei j de. Sinds 1976 is men overgescha keld naar fanfarebezetting, zonder klarinetten. Ook ver haalde de voorzitster over de uniformen die in de loop van de jaren veranderd zijn. Vroe ger droeg men een pet met een stropdas, maar tegenwoordig bestaat de concertuitrusting uit een grijs kostuum met zwart colbertje en bordeaux strikje. Naar aanleiding van de feestelijkheden is het kostuum enige tijd uitgebreid met een bordeaux grijs vestje. Iedere donderdag wordt er ge oefend. De vereniging besteedt veel geld aan de opleiding van haar leden. En dat levert vol gens de voorzitster financiële problemen op. De kosten van de dirigent, instructeur slag werk en een instructeur koper werk slaan telkens een flinke bres in de financiële pot van de vereniging. Het aantal leden zorgt af en toe ook voor proble men. En wel op twee manieren. Aan de ene kant kunnen er bij na geen nieuwe leden geplaatst worden omdat de oefenruimte in het dorpshuis van Dreischor steeds krapper wordt, maar aan de andere kant zit de ver eniging altijd om nieuwe leden te springen. „Door de studiefa ciliteiten hier in de buurt ver laten veel jeugdige muzikanten na verloop van tijd Zeeland om elders hun studie te vervolgen. We proberen dat op te vangen door het starten van een blok- fluitgroep, waarmee we al in een vroeg stadium kinderen willen attenderen op de moge lijkheden van een vereniging", aldus Riet van der Weijde. De voorzitster eindigde haar speech met de woorden dat ze hoopte dat iedereen naar harte lust herinneringen zou kunen ophalen gedurende deze mid dag. Na het openingswoord nam de kersverse dirigent Jo- han de Witte het dirigeerstokje op om samen met de fanfarele den een kort concert, „meer een openbare repetitie", te ge ven. Deze uit Zeeuws Vlaande ren afkomstige dirigent is de dertiende dirigent die de ver eniging heeft mogen begroeten in haar negentigjarig bestaan. Tijdens een kort concert werd een drietal muziekstukken ten gehore gebracht. Hoewel voor zitster Riet van der Weijde in haar openingswoorden sprak over de weinige ruimte die de muziekvereniging tot haar be schikking heeft was dit zeker niet te merken aan het optre den. Zuivere klanken van een wals, een prelude en een deel uit een vierdelig muziekstuk over de Vogezen, gedirigeerd door Johan de Witte brachten dromerige blikken in de ogen van de oud-leden. Deze kregen later echter ook nog de kans om mee te spelen tijdens een concert dat tesa- men werd gegeven, met oud- en nieuwleden. Als extraatje tijdens de reünie mochten oud-leden nog een keer meespelen met muziekvereniging Crescendo in Dreischor. (Foto: Joop van Houdt). waren betrokken bij de viering van het vijftigjarig bestaan in 1951. Twee jaar later werd de vereniging opnieuw zwaar ge troffen, nu door de Waters noodramp. Dirigent J. van der Weijde zette destijds zijn schouders er weer vierkant on der en maakte de vereniging weer sterk. In 1961 werd voor het eerst geüniformeerd aange treden en kon het burgerklof fie worden opgeborgen. Drumband In 1974 werd ook een drum band opgericht. Maar na meer downs dan ups werd deze in 1990 weer opgeheven. Tbch is men enkele weken terug weer begonnen met een drumband. Vorig jaar werd een investering gedaan van negenduizend gul den in nieuwe trommels. Deze stonden echter na de opheffing nutteloos in de kast, vandaar dat men enige tijd terug weer leden voor de drumband is gaan werven. De mininumleef- tijd voor de groep is negen jaar. De vereniging kan nog steeds nieuwe leden gebruiken. Na een hele middag praten en het ophalen van herinneringen ging iedereen aan het einde van de middag weer huis waarts. Hoewel het bestuur rond de honderd uitnodigingen had verstuurd liet een deel van de genodigden verstek gaan door de dichte mist. Toch kan Crescendo met een tevreden ge voel terugkijken op deze reü nie. Met in het achterhoofd al vast de plannen voor het hon derdjarig jubileum dat vast met nog meer feestelijkheden gepaard zal gaan. Fototafels Voor degenen die even terug wilden kijken op de geschiede nis van de muziekvereniging was een viertal tafels neergezet waarop een fotocollage was ge maakt van het verleden van de vereniging. De oudere muzi kanten herinnerden zich nog heel goed de verschillende con coursen die op het scherpst van de snede werden uitgevochten onder auspiciën van de Schouwse Bond. De periode 1940-1945 is ook voor Crescendo een zwarte bladzijde. Veel moest na de de sastreuze oorlogsjaren weer overwonnen worden. Men kampte met een gebrek aan in strumentarium en muzikan ten. Een kleine kern van leden pakte de opbouw van een nieuw korps energiek aan. En vele inwoners van Dreischor Advertentie Meubelen. tapijt. gordijnen, binnen- zonwering Dc juiste produkten tegen de juiste prijs. Kom nu naar onze zaken en overtuig uzelf. MOOI EN~BET ALBAAR EEM PUZZEL «PZICH! ZIERIKZEE - Op donderdag 12 december wordt op initiatief van de Amnesty International Groep Schouwen-Duiveland in de binnenstad van Zierikzee een fakkeloptocht gehouden. Een jaarlijks terugkerend eve nement waarmee men aan dacht wil vragen voor de men sen die gevangen worden ge houden vanwege hun politieke of godsdienstige overtuiging. Iedereen die aan de optocht wil deelnemen kan zich aanslui ten. De leden van Amnesty ver zamelen zich om 19.00 uur bij de ingang van de Grote Kerk aan het Kerkhof te Zierikzee. Om 19.15 uur vertrekt men voor de tocht door de binnen stad. Na afloop is er gelegen heid om in de Grote Kerk kof fie te drinken en de stand van Amnesty International te be zoeken. Advertentie LAAT SINT IETS PERSOONLIJKS GEVEN Onze gehele koljektie nachtkleding pyama's en dusters is nu binnen komt u gerust kijken en overtuig u zelf Dam 21 - Zierikzee Tel. 01110-12471 RENESSE - Voor wie een bezoek brengt aan het tuincentrum van Europatuin Braber in Renesse kan het niet snel genoeg kerst zijn. In het winkelgedeelte van het tuincentrum is namelijk een grootse kerst show opgesteld met vanalles dat te maken heeft met kerst en de versiering die daar bij hoort. Honderden kerstballen, linten en vele, vele andere decoratiema terialen kunnen niets anders dan er voor zorgen dat het een kleurige en sfeervolle kerst wordt, in ieder- geval in de huiskamer. Al in het voorjaar bezochten medewerkers van het centrum een grote Europatuin beurs waar in totaal zo'n tweeënvijf tig kramen stonden waar van alles verkrijgbaar was dat te maken heeft met de kerstperio de. Hoewel de klant in het voorjaar nog niet echt bezig is met de kerst stonden in de zo mertijd de magazijnen van het tuincentrum al vol met spullen voor de komende kerstshow. Waarom wachten Nadat alles dat met de zomer te maken heeft, zoals tuinsets, was opgeborgen in het maga zijn begon men al snel na te denken over de komende show. „We worden gelukkig steeds bedrevener in het maken van een kerstshow. In het begin maakten we een klein hoekje waar we wat neer zetten, maar tegenwoordig gaat er een hele planning aan vooraf. We hebben nu eerst een plan gemaakt, daarna materiaal be steld en zijn we van start ge gaan. Een beetje vroeg, maar waarom wachten", aldus be drijfsleider Perry Besling. Hoewel iedereen actief bezig is geweest met het realiseren van deze kerstshow, die deze keer nog ruimer opgezet is dan vo rig jaar, heeft Michel Tanis een groot aandeel gehad in de op zet. Hij mocht zijn ruimschoots aanwezige creativiteit naar hartelust spuien. Iets wat, aan het resultaat te zien, zonder problemen aan hem kon wor den overgelaten. Op Schou wen-Duiveland gebeurt weinig op het gebied van kerstshows en daarom komen veel mensen een kijkje nemen bij Braber voor de kerstbenodigdheden. Lila doek De ruimte waar alles staat op gesteld heeft als basisaankle ding lila doek. Dit geeft alles een beetje een dromerige sfeer. Wanneer dan de schuifdeuren naar de winkel open gaan is het helemaal de adem inhou den, want dan loopt men een zaal binnen waar het al hele maal kerst is. Kunstbomen, kaal en ingetuigd al dan niet bespoten met sneeuw staan aan de entree. Perry Besling vertelt dat de verkoop van kunstbomen ieder jaar toe neemt. „Dc reden hiervoor ligt waar schijnlijk in het feit dat men sen steeds meer voor het milieu bezig zijn. Daarbij zien ze er te genwoordig zo levensecht uit, met die mooie takken, dat veel mensen kiezen voor een kunst boom. En die valt natuurlijk ook niet uit". Ook kleine huis gezinnen kiezen vaker voor een kunstboompje. Door de aanwe zigheid van kunstbomen en de verbetering van de kwaliteit treedt ook een stabilisatie op •in de verkoop van echte kerst bomen bij het Renesser tuin centrum. Jaar van Mozart De kerstshow van Braber staat deze keer onder meer in het te ken van het Jaar van Mozart en de teddy-beren-trend. Kleurig bedrukt muziekpapier, beplak te ballen en andere kerstdeco raties voeren de klant terug naar de achtiende eeuw en de sfeer en melancholie van die tijd. Wie meer van modern houdt kan zijn of haar hart ook ophalen, want er zijn ballen en pieken, van glas, riet, en pa pier, verder zijn er nog slin gers, adventkalenders, klok ken, raamdecoraties. Het valt zo gek niet te verzinnen of het is te vinden. Naast de boomdecoraties zijn er dit jaar ook veel nevenarti kelen te vinden op de kerst show. Pluche beesten in kerste nue, kerstmannen van papier en pluche, kerststalletjes van keramiek en hout, speeldozen. En natuurlijk niet te vergeten de kaarsen. In allerlei vormen en kleuren met en zonder kaar senstandaard. Ook de doe-het- zelver kan het hart ophalen met het flinke assortiment aan materiaal dat aanwezig is om zelf een kerststuk te maken. Verder zijn er linten in vele A 0 kleuren en prints verkrijgbaar voor de decoratie van cadeaus en kaarsen. Een ieder die nog niet weet in welke stijl dit jaar kerst ge vierd gaat worden moet eigen lijk even een kijkje gaan ne men bij de kerstshow in Renes se. Door de vele voorbeelden die daar te zien zijn komt men vast wel op een paar ideeën. Het is bijna onmogelijk om met lege handen naar huis te gaan, want de keuze is zo groot en overweldigend dat er altijd wel iets gevonden wordt dat bij het interieur past. Velen gin gen al voor, want in de maand oktober kende de kerstshow al een record aantal bezoekers voor die tijd en ook de verkoop was zeer bevredigend te noe men. Perry Besling wijt deze toena me van kerstinkopen aan de hunkering naar sfeer en gezel ligheid. Kerst neemt ook steeds meer de plaats in van het Sinterklaasfeest. Hoewel deze traditie voor kleine kin deren nog wel zal blijven be staan, worden de pakjes steeds vaker onder de kerstboom ge legd. Ook horecagelegenheden grijpen de kerst steeds vaker aan om hun interieur sfeervol te versieren en te voorzien van een immense kerstboom. Poolse dames Omdat tachtig procent van de kerstballen nog op de ouder wetse wijze worden gemaakt, en wel met de hand geblazen door Poolse vrouwen, leek het Europatuin een leuk idee om enkele van deze glasblazendc dames naar Nederland over te halen. In de week van 8 tot en met 15 devember zullen twee dames in de zaak van Braber glasblazen. Tegen een geringe vergoeding kunnen de klanten een kerstbal dan laten voorzien van bijvoorbeeld een naam of motief. Wie er echter van verze kerd wil zijn een ruime keuze in alles te hebben kan beter al eerder een kijkje gaan nemen. Want zoals bij elke zaak geldt: 'op is op'. l Advertentie FOTO KLAAR SJË Fl KL Ml terwi^u H winkelt! m _L fotografie-video foto's in 1 uur klaar FOTO VERSCHOORE ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Advertentie Al het nieuws van Schouwen-DuiVéland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement 1 45,— jaarabonnement f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee -4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1