Bloedstollende handbaltopper eindigt in zege Delta Sport Eerste damesteam Delphi Mevo '80 verdedigt karaktervol tweede plaats Heren lijden 3-2 nederlaag Scaldina 1 verliest van koploper Arnemuiden 2 MAANDAG 18 NOVEMBER 1991 I NR 25053 ZIERIKZEE - In gelijk een Thialf aandoende entourage heeft het eerste herenteam van HV Delta Sport za terdag naaste concurrent UDSV met een minimaal verschil weten te verslaan: 20-19. Met het Zierikzeese pu bliek als extra speler gelukte het Jaco Vleeshouwer vijftien seconden voor het eindsignaal de winnende treffer te scoren. Spelers, leiding en de 300 aanwezige, hoofdzakelijk Delta Sport supporters, waren door het dolle heen. Na een zinderende en spannende finale leek het er even op alsof de blauwhemden een kam pioenschap in de wacht hadden gesleept. De ontlading was maximaal. Zelden vond in de Zierikzeese hand balgeschiedenis in sporthal Onderdak een dergelijke bloedstollende en meeslepende ontmoeting plaats. Een adembenemend handbalduel welke van de eerste tot de laatste minuut boeide. De selectie van trainer/coach Rob de Vos heeft door de zege op de nummer twee, UDSV, nu maar liefst een voorsprong ge nomen van zes punten. Een riante uitgangspositie voor het verdere verloop van de compe titie derhalve. De Vos keek ove rigens terug op een 'zware wed strijd', zoals hij de zojuist afge lopen wedstrijd typeerde. Externe factoren ,,We hebben ons teveel laten lei den door externe factoren", was de eerste reactie van de Zierikzeese keuzeheer. Ook gaf hij toe dat Delta Sport verrast werd door de speelwijze van het bezoekende UDSV, dat vol gens het zogenaamde 2-4 sy steem te werk ging. Dit hield in dat de blauwhemden in aan vallend opzicht telkens één tot twee spelers, door een persoon lijk mandekking, moesten mis sen. Vooral voor rust gaf dat de no dige onrust bij de Zierikzeeë- naren. UDSV wist hiervan dui delijk te profiteren en behield in het eerste bedrijf dan ook telkens de voorsprong. ,,We hebben bewust voor deze me thode gekozen. We hoopten er op dat Delta Sport zodoende niet in de wedstrijd kon ko men, en dat is mijn inziens goed gelukt. Je hebt dan in de slotfase pech met schoten op de paal en zo, anders had het heel anders uitgepakt", meende UDSV-trainer/coach Geert van Thuyl na afloop. Ook voormalig aanvoerder Bert de Vos was overrompeld door de offensieve dekking van UDSV. ,,We hebben er alles aan gedaan het allemaal zo goed mogelijk in het gareel te krij gen. Je hebt dan ook wel het geluk dat je niet zover achter komt, en in een tweede helft beter met hun systeem uit de voeten kan", was zijn korte evaluatie. Opvallende rol Een opvallende rol tijdens het treffen tegen UDSV was nu weggelegd voor hoekspeler Ricky Evertse, die in totaal vier treffers voor zijn rekening nam. Op cruciale momenten wist hij middels fraaie doel punten met de linker arm van uit de rechterhoek Delta Sport in de race te houden. Niet voor niets werd hem derhalve door zowel Rob de Vos als naamge noot Bert een belangrijke rol toebedeeld. ,,De eerste paar ballen in deze wedstrijd gingen nog fout. Maar toen ik eenmaal het eer ste doelpunt maakte, ging het steeds beter. Ik moet zeggen dat ik vanavond ook mijn beste wedstrijd tot nu toe voor het .eerste team heb gespeeld", toonde Evertse zich ook duide lijk blij met de aan zijn adres geuite lovende woorden. Nadat het, overigens zwak lei dende, arbitrale duo Selder en Sevriens het eerste fluitsignaal in de bomvolle Oosterschelde- hal van sportcentrum Onder dak had laten schallen, was het UDSV dat het spel naar zich toetrok. Mede door de toege paste mandekking op telkens twee spelers van Delta Sport, kon UDSV dankbaar gebruik maken van de verwarring bij de gastheren. Voorsprong Binnen tien minuten liepen de Utrechtenaren zodoende uit naar een 1-4 voorsprong. Delta Sport-keeper Matthee Pipping was ook duidelijk nog niet bij de les, terwijl pogingen van zo wel Lefèvre als Evertse voor alsnog de mist ingingen. Naar mate Pipping beter zicht kreeg op voornamelijk de schoten uit de tweede lijn en ook de verde diging meer kansen om zeep wist te helpen, kwamen de Zie- rikzeeënaren steeds beter in hun spel. Met een doelpunt van Bert de Vos kwam Delta Sport in de 16e minuut dichtbij UDSV: 5-6. Nu kon de aansluiting behou den blijven en wist de oppo nent niet meer uit de greep van de koploper te geraken. Via een keihard schot van meester- schutter Peter Lefèvre kwam Delta Sport in de 24e minuut voor de eerste keer langszij: 7- 7. Twee minuten later kreeg de zelfde robuuste aanvaller de kans zijn team voor het eerst op voorsprong te brengen uit een strafworp. Lefèvre zag zijn pingel evenwel door UDSV- doelman John Agterberg ge weerd. Vier seconden voor de rust gelukte het Bert Nuijens, na daarvoor een break-out te hebben verprutst, zich te re vancheren en een 8-8 ruststand op de borden te brengen. Meer vat Na de hervatting kreeg Delta Sport allengs meer vat op de door de bezoekers gehanteerde speelwijze. Een doelpunt in de tweede minuut van Jean Marie Tbubiana zorgde ervoor dat de Zierikzeeënaren voor de eerste keer in de wedstrijd de leiding namen. UDSV kon evenwel niet van het lijf worden ge schut. Naarmate de tijd verstreek en de spanning steeg, werd ook de sfeer in Onderdak voelbaar. Iblkens ophieuw werd Delta Sport als het ware tot scoren gebruld. Halverwege de twee de helft bracht Utrechtenaar Andy van Schaik zijn ploeg weer langszij door een straf worp te verzilveren: 13-13. Even leek Delta Sport na een fraaie actie van Bert de Vos de finitief weg te lopen van de te genstander, Op dat moment kwam evenwel de Tunesische international, Mohsen Daghrir, dit seizoen ingelijfd door UDSV, in actie. Pas tien minu ten voor het einde liet hij zich gelden en wist vier doelpunten op rij te scoren. Hierdoor kwam UDSV zelfs weer even met 16-17 voor te staan. Nadat aan beide kanten een strafworp werd gemist trok Lefèvre de stand met nog vijf minuten te spelen weer ge lijk: 17-17. Het publiek bevond zich toen al gedeeltelijk op de banken. Drie minuten voor het einde nam UDSV wederom de leiding: 18-19. Nadat Patrick de Jong twee strafminuten opliep, wist Delta Sport het ontstane overtal in de slotfase uiteinde lijk te benuten en middels doelpunten van respectievelijk Bert de Vos en Jaco Vleeshou wer een 20-19 eindstand te be werkstelligen. Doelpuntenmakers De scores voor HV Delta Sport kwamen op naam van: Peter Lefèvre 5x, Bert de Vos 5x, Ric ky Evertse 4x, Jaco Vleeshou wer 2x, Erwin Schaalje 2x, Bert Nuijens lx, Jean Marie Toubiana lx. Eerste divisie B WIK-Saturnus '72 22-25 NOAV-Pius X 20-17 Loreal-PSV 24-18 Delta Sport-UDSV 20-19 Delta Sport 6 6 0 0 12 128 - 10S Saturnus '72 4 3 0 1 6 101 - 84 NOAV 4 3 0 J 6 83 - 82 Lorcal 5 3 0 2 6 99 - 101 UDSV 6 2 2 2 6 123 - 121 Aalsmeer 3 5 2 0 3 4 94 - 99 WIK 6 1 1 4 3 119 - 124 Pius X 4 1 0 3 2 68 - 76 PSV 4 1 0 3 2 77 - 87 Quintus 4 0 l 3 1 62- 75 ROTTERDAM - Het eerste herenteam van VV Delphi Mevo '80 heeft tijdens de uitwedstrijd tegen Sprengel- meijer/SW een 3-2 nederlaag geleden. Mede omdat de Zierikzeeënaren niet lekker draaiden, maar puur op karakter toch nog twee sets pakten was ook trainer/coach Arie de Kreij na afloop toch tevreden met het ene winstpuntje. De blauwhemden bezetten hierdoor met negen punten momenteel een zevende plaats op de ranglijst. ,,Er had meer in gezeten", was De Kreij de mening toegedaan. De beste dames van de Zierikzee se volleybalvereniging deden het beter en wisten met succes de tweede plaats in het klassement te verdedi gen. De uitwedstrijd tegen Alcom/Capelle 2 werd door de vrouwen van trainer/coach Peter Daver met 1-3 gewonnen. en gingen meteen ook maar door naar de setwinst: 10-15. Stroef Vol goede moed werd de vierde set aangevangen. Toch liep het in de beginfase weer enorm stroef en keek men op een gege ven moment toch weer tegen een 11-5 achterstand aan. Door pure inzet en vechtlust toonde het scorebord enige acties later ineens een 14-14 tussenstand. De Schouwse dames drukten nu door en wonnen de beslis sende set met een 14-16 winst: 1-3. De herenselectie van Delphi Mevo '80 draaide tegen oppo nent Sprengelmeijer verre van optimaal. Ook de gastheren konden overigens niet echt im poneren. Mede omdat de Zie rikzeeënaren echter niet in goe de doen verkeerden kwam Sprengelmeijer toch als over winnaar uit de bus. Geen lijn In de eerste set werd meteen al duidelijk dat Delphi Mevo '80 als team slecht functioneerde. Teveel individuele acties zorg den ervoor dat er weinig tot geen lijn zat in de scores. Toch gelukte het de mannen van trainer/coach Arie de Kreij in eerste instantie een 8-11 voor sprong te nemen. Het toch al verstoorde ritme werd nog eens verder gehin derd toen Reginald Weber dacht een contactlens kwijt te zijn. Na enig zoeken bleek deze zich evenwel toch nog in het oog te bevinden. De onderbra king en een toegepaste wissel waren er indirect de reden van dat de openingsset alsnog ver loren ging: 15-12. Ook in de tweede set bleef Delphi Mevo '80 echter achter de feiten aanlopen. De pass was opnieuw niet best, terwijl ook de anders zo goede blokke ring nu beduidend onder het gemiddelde bleef. Slechts tot het derde punt konden de be zoekers bijhouden. Sprengel meijer pepte zich goed op en won ook de tweede set: 15-6. Werklust Gezien het ook weinig inspire rende spel van de gastheren, waren de Zierikzeeënaren het er over eens dat van deze ploeg toch eigenlijk niet verloren mocht worden. In de derde set werd deze gedachte omgezet in werklust en inzet. Puur op ka rakter, en met weinig fraai vol leybal, kon de derde set op de eigen naam gezet worden: 10- 15. Datzelfde spel werd in de vier de set voortgezet. Karaktervol gaf Delphi Mevo '80 partij. Vooral Bram van Mourik speel de in aanvallend opzicht een belangrijke rol. Hij nam ver schillende voorname scores voor zijn rekening. Ook Regi nald Weber deed met zijn tacti sche ballen een aanzienlijke duit in het zakje. In navolging van de voorgaan de set kwam ook dit derde ge deelte op naam van Delphi Me vo '80: 11-15. Het vertrouwen voor de vijfde set was derhalve groot. Het gelijktrekken van de stand had echter waar schijnlijk zoveel energie ge kost, dat nóg zo'n set, en dan nog wel volgens het tie-break syteem, teveel van het goede was. De gastheren namen dan ook al vlot een 8-3 voorsprong. Bij 14- 6 wisten de Zierikzeeënaren nog even wat terug te doen. maar kwamen niet verder dan 14-10. Sprengelmeijer maakte het matchpoint en won dit duel zodoende verdiend met 3-2. Hoewel moeizaam wist het eer ste damesteam van VV Delphi Mevo '80 de uitwedstrijd tegen Capelle 2 uiteindelijk met 1-3 te winnen. Reeds in de ope ningsset toonden de Zierikzee se dames zich de sterkste par tij. Geconcentreerd werd de eerste set in een 7-15 winst af gesloten. Alles wat in de eerste set goed verliep ging in de daaropvol gende set verkeerd. Het blok faalde, de driemeter-aanvallen lukten niet meer, terwijl ook de pass en services een omme keer van 180 graden te zien ga ven. De gastvrouwen wisten zich zelfs in één keer naar een 8-1 voorsprong te serveren. De set kwam uiteindelijk met 15-4 eenvoudig op naam van Capel le 2. De malaise bij Delphi Mevo '80 zette zich ook in de derde set voort. Bij een 6-0 achterstand vond er echter een positieve kentering voor hun plaats. De tegenstander kwam niet meer tot scoren. De Zierikzeese da mes knokten zich terug tot 6-6 Heren promotieklasse Vollido-Rowido 3-2 Sprengclm.-Delphi Mevo 80 3- Rijnmond 4-Ibis 3-0 Schovocomca-Ekspalvo 2-3 Slicdr. Sp. 2-Smash '66 3-0 Spivo-Alcazar 3-0 Schovocomca 6 5 0 1 16 17 - 6 Slicdr. Sp. 2 6 5 0 1 15 16- 5 Spivo 6 5 0 1 13 15 - 8 Vollido 6 5 0 1 13 16 - 10 Sprengclm. 7 4 0 3 12 16 - 12 Ekspalvo 6 3 0 3 9 13 - 12 Delphi Mevo 80 6 2 0 4 9 12 - 12 Smash '66 5 2 0 3 6 8 - II Rijnmond 4 6 2 0 4 6 7 - 13 Rowido 6 1 0 5 4 9 - 16 Alcazar 5 1 0 4 3 5 - 13 Ibis 7 1 0 6 2 4 - 20 Dames Ie klasse B Flits 2-Hou Stand 2-2 J uiora-MVC 2 3-0 Ecr/Krim 2-Ekspalvo 3 1-3 Spivo 2-lntcrmczzo 0-3 Alcom/Capcl 2-Dclphi Mevo 1-3 Ekspalvo 3 6 6 0 0 12 18 - 2 Delphi Mevo 6 4 2 0 10 16 - 6 Ecr/Krim 2 6 3 2 1 8 14 - 8 Intermezzo 6 3 2 1 8 13 - 8 Rowido 6 2 2 2 6 10 - 10 MVC 2 6 2 2 2 6 10-11 Spirit 6 2 1 3 5 10-11 Futora 6 1 3 2 5 9 - 12 Alcom/Capcl 2 6 11 3 3 5 7 - 11 Flits 2 6 0 3 3 6 - 15 Hou Stand 6 0 2 3 2 5 - 13 Spivo 2 6 10 5 2 5 - 16 Tweede team blijft goed scoren ZIERIKZEE - De eerste uitwedstrijd tegen Arne muiden 2 verloor de hoofdmacht van 1TV Scaldina met 8-2, mede door het ontbreken van Hans Beukert. In de thuiswedstrijd was Beukert wel aanwezig maar verloor Scaldina toen met 4-6. Scaldina 2 won vrij gemakkelijk van Arnemuiden 5 met 8-2. In het voor het eerste team van Scaldina belangrijke duel te gen Arnemuiden 2, omdat Ar nemuiden voor aanvang van deze wedstrijd 7 punten voor sprong had, moesten ze een goede uitslag zien te bgreiken. M. Holm verloor vrij kansloos van J. Meerman, en Beukert won vervolgens van Symour. Hierna moest Bom aantreden tegen P. de Feyter, wat een .ver- liespartij opleverde voor Bom. Spannend Het dubbelspel Beukert/Holm tegen Meerman/De Feyter was erg spannend. Beukert/Holm wonnen de eerste game, maar gingen in de tweede game ten onder. In de beslissende derde game ging het gelijk op, maar bij een stand van 20-21 sloeg Holm een smash over tafel en dat betekende verlies (1-3). Beukert won vervolgens zijn tweede partij, en won later ook zijn derde partij. Holm verloor in drie games van P. de Feyter: 21-10, 14-21, 19- 21. En ook in de partij tegen Symour ging het in 3 games, al leen nu stond Holm in de derde game voor met 20-15. Maar niet Holm maar Symour won toch met 20-22. Bom wist uit zijn 2 laatste en kelspelen er één in winst om te zetten en wel tegen Symour. Een 4-6 nederlaag dus, wat be tekent dat het kampioenschap Arnemuiden 2 niet meer kan ontgaan. Geen problemen In de uitwedstrijd tegen MZ 6 had Soldina 1 geen proble men. Hans Beukert bleef on geslagen en Bom en Holm ver loren alleen van R. Hofman. Ook het dubbel werd gewon nen, zodat een 2-8 overwinning werd geboekt. Hierdoor is de volgende stand ontstaan: die verloor van R. v. d. Maas. Cor Smalheer bleef ook nu weer ongeslagen door goed en sterk spel. Geen risico Omdat Scaldina 2 geen risico durfde te nemen speelde Von Berswordt in plaats van Kik tegen MZ 8. Ook nu weer moest Vólkeri één partij inleveren. Dit gebeurde ook weer in drie games, waar van de derde game weer met 21- 23 werd verloren van R. van Belzen. Von Berswordt stak niet in zijn beste vorm gezien de twee ne derlagen die hij leed tegen R. van Belzen en D. Grip. Smal heer was weer de beste man door zijn drie enkelspelen in winst om te zetten. Het dubbel Volkeri/Smalheer won vrij simpel zodat een 7-3 zege werd geboekt. De stand na zes wed strijden is nu als volgt: Scaldina 2 Big Smash 3 Yerseke 2 MZ 8 't Zand 5 Arnemuiden 5 6-53 6-32 5-32 6-25 6-22 5-13 In de thuiswedstrijd van Scal dina 3 tegen Oudelande 4 leed Scaldina weer een nederlaag, nu werd het 3-7. De drie punten kwamen van twee overwinnin gen van Vroegop en één van Ri ta v. d. Zande. Jacco Èlenbaas wacht nog steeds op zijn eerste overwinning. In de uitwedstrijd tegen MZ 9 scoorde Rita v. d. Zande het enige tegenpunt. Stand: 't Batje 2 Kapelle 5 Oudelande 4 't Zand 8 MZ 9 Scaldina 3 6-54 6-39 6-29 6-23 6-21 6-14 'Arnemüïdén 2 Scaldina 2 Slagvast 1 Big Smash 2 Effect 2 MZ 6 6-45 6-37 6-32 6-27 6-22 6-17 Voor Scaldina 2 is het kam pioenschap bijna een feit. Nu werd Arnemuiden 5 verplet terd met 2-8. Het enige min puntje was dat Volkeri gelijk in zijn eerste partij tegen R. de Gier van zijn 100% werd af geslagen. Volkeri won de eerste game nog met 13-21, maar ver loor de tweede met 21-17, en de derde ging net ten onder met 23-21. Het andere verliespunt kwam op naam van Von Berswordt Scaldina 4 dat het goed doet in de 5e klas moest met 4-6 zijn "méerdére erkennen' in de' kop loper Big Smash 5. Na afwezigheid van een paar weken speelde M. Kristalijn weer één wedstrijd. Ze verloor de openingspartij, maar de daarop volgende twee partijen won ze. Ook W. Renes zorgde voor twee overwinningen. P. Stout- jesdijk kwam er niet aan te pas, en verloor zijn 3 enkelpar tijen. De stand is hier geworden: Big Smash 5 Scaldina 4 Yerseke 4 Oudelande 5 Westerzicht 4 Kapelle 7 6-40 5-32 6-32 5-28 6-19 6-19 SYDNEY - Het Australisch Olympisch Comité heeft een advocatenkantoor opgedragen een onderzoek in te stellen naar de publikaties over omko ping van IOC-leden door ,,Der Spiegel". Het Duitse blad meldde onlangs dat de Ameri kaanse stad Atlanta een aantal leden van het Internationaal Olympisch Comité had overla den met geschenken, tot gou den credit cards aan toe, als ze maar bereid waren de kandida tuur van de stad voor de Spelen van 1996 te steuneij. Atlanta won de verkiezing voor Athe- BOXTEL - Winkeliers in het centrum van Boxtel hebben be sloten hun zaken maandag niet te openen. Ze protesteren daar mee tegen het feit dat zwaar vrachtverkeer naar een plaat selijk industrieterrein nog steeds dwars door het centrum moet. In het verleden heeft dat geleid tot diverse ernstige aan rijdingen waarbij meerdere do den vielen. ROTTERDAM - De binnen- vaarttanker ,,Esso Dieze" (2251 ton) is zaterdagochtend op de Nieuwe Maas in Rotterdam in brand gevlogen na een aanva ring met het binnenschip „Ro sé". Het ongeluk gebeurde in dichte mist. De oorzaak is vol gens een woordvoerder van de politie nog onduidelijk. KERKRADE - Het Wereld Mu ziek Concours (WMC) in Ker- krade, hèt podium voor de na tionale en internationale blaasmuziek, eist een zodanige steun van de Nederlandse over heid dat daarin de grote bete kenis van dit vierjaarlijkse evenement duidelijk naar vo ren komt. Dit zei mr. H. van de Weijcr, voorzitter van de stich ting WMC. bij de herdenking van het 40-jarig jubileum van deze stichting. UTRECHT - De Nederlandse Spoorwegen en Streekvoer- voer Nederland gaan een lan delijk telefonisch reisinforma tienummer exploiteren. Zij verwachten dat de gemeenten Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Groningen, Arnhem, Nijmegen, Dordrecht en Maastricht - die over een ei gen openbaar-vervoerbedrijf beschikken - ook zullen mee doen. NS en Streekvervoer Ne derland hebben dat maandag meegedeeld. De overeenkomst is aangegaan voor vijf jaar. Het project gaat in mei volgend jaar van start. BREDA - De nu elf maanden oude baby Sandra die 20 sep tember in Breda te vondeling werd gelegd, heeft de Franse nationaliteit. De politie ver denkt de vader van het kind er van zijn toen negen maanden oude dochtertje na een echtelij ke ruzie te hebben ontvoerd. De man, een in woner van Ly- on, werd vorige maand in die stad gearresteerd. De man ont kent overigens zijn dochter te vondeling hebben gelegd. HILVERSUM - In de eerste helft van dit jaar is het aantal mensen met aids gedaald in vergelijking met vorig jaar. In het eerste half jaar van 1991 hebben 191 mensen aids gekre gen. In dezelfde periode van vorig jaar waren dat er 213. Dat blijkt uit cijfers van de Natio nale Commissie Aids Bestrij ding (NCAB). die zondag voor de IKON-radio bekend werden gemaakt. VELDHOVEN - Het Explosie ven Opruimings Commando (EOC) heeft zaterdagmiddag in Veldhoven een bom uit de Tweede Wereldoorlog tot ont ploffing gebracht. Het oprui men van de bom, een Ameri kaanse 1000-ponder, is zonder problemen verlopen. Ricky Evertse scoort zijn eerste van in totaal vier doelpunten tegen het bezoekende XJDSV. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7