streeknieuws 'Wens die VVV Burgh-Haamstede niet naast zich neer kan leggen' Commissie bijeen Bestuur WV-Burgh-Haamstede over mogelijk samengaan met VW-Renesse: STICHTING TER BEVORDERING VAN KOMISCHE EN KRITISCHE NOTEN Waarde Noot zaken Mensen in noot DINSDAG 12 NOVEMBER 1991 NR 25050 5 VVV-Renesse, of VVV-Burgh- Haamstede voort blijven be staan. Eén VVV Als het aan de gemeente Wes- terschouwen ligt komt er in die gemeente één VVV waarin bei de huidige VVV's opgaan. Het bestuur van de VVV-Burgh- Haamstede vindt het hoog tijd worden dat een en ander met de leden doorgesproken wordt. „Het zou te gek zijn wanneer wij dat alles op ons af zouden laten komen en niét zelf als vereniging een standpunt en een visie op de toekomst zou den hebben", aldus het bestuur. Dat in ieder geval een aantal leden zich wat dat betreft met die gedachte kan verenigen is al gebleken. De Vereniging van Camping- en Bungalowbedrij- ven richtte zich eerder in een brief tot het VVV-bestuur. In die brief werd aandacht ge vraagd voor onder meer de één wording van de VVV's, de per sonele bezetting en de ope ningstijden van de VVV-kanto- ren. „Op ons bestuur rust in de eer ste plaats de plicht op zo kort mogelijke termijn de noodza kelijke voorstellen voor te be reiden. Dit kan inhouden het vormen van één VVV in de Westhoek van Schouwen, uit gaande van de gedachte dat dit één samenhangende recreatie ve regio is met in belangrijke mate verblijfsrecreatie naast het dagtoerisme", aldus het be stuur. „Op zichzelf zou dat vol komen verantwoord en noodza kelijk kunnen zijn, gelet op het belang van deze toeristisch- recreatieve regio". Bestuursverkiezing Verder op de agenda van de al gemene ledenvergadering een evaluatie van het seizoen 1991 en de begroting voor 1992 van de VVV-Burgh-Haamstede. Na de pauze wordt aandacht ge vraagd voor de bestuursverkie zing. Voorzitter dr. H. J. van Zuylen is aftredend en stelt zich niet herkiesbaar. Het be stuur stelt voor in zijn plaats te benoemen D. Mooijaart uit Burgh-Haamstede. Mooijaart is commercieel directeur van Cebeco Zuidwest. Eveneens aftredend en niet herkiesbaar is H. T. Lande- gent. Ook L. S. de Feiter heeft laten weten af te treden als be stuurslid. Het bestuur stelt voor in de plaats van Lande- gent en De Feiter te benoemen L. C. van der Graaf, exploitant kampeercentrum Ginsterveld, en J. C. - Landsbergen, eige naar/directeur van hotel/ca fé/restaurant Vliegveld. Secre taris A. M. J. van Holthe tot Echten-Boomsma is aftredend en herkiesbaar. Het bestuur stelt voor haar opnieuw te be noemen. NIEUWERKERK - De Duive- landse commissie financiën en onderwijs vergadert donder dag 14 november in het ge meentehuis te Nieuwerkerk. De openbare bijeenkomst be gint om 16.30 uur. Op de agenda staat de vervan ging van een houtversnippe- raar, waarvoor vijfentwintig mille uitgetrokken moet wor den. Ook is er een subsidiever zoek van de Stichting de Zeeuwse Thele. De gravenadmi- nistratie staat op het punt geautomatiseerd te worden en er moet 750 gulden uitgetrok ken worden voor het beusje in Nieuwerkerk. OUWERKERK Sinterklaas Sinterklaas heeft als eerste voor Ouwerkerk zijn program ma bekend gemaakt. Om 14.00 uur is de intocht aan de Ring, waarbij Nieuw Leven tekent voor de muzikale begeleiding. In de muziektent wordt de Sint om 14.00 uur toegesproken door burgemeester A. Bergs- hoeff. Aansluitend gaat de Sint naar restaurant Steilöóre waar de kinderen tot 4 jaar een pro gramma krijgen aangeboden. Tussen 14.15-16.30 uur is er een feestprogramma voor de basis schoolleerlingen in 't Stoofje. Om 16.30 uur verlaat de Sint Ouwerkerk. BRÜINISSE Henry Dunant op bezoek In de Bruse vissershaven arri veert vanmiddag, dinsdag, het hospitaalschip Henry Dunant. Het schip maakt dit jaar de 37ste weekreis met gehandi capten uit de kring Gelder land. Gisterochtend werd in Rhenen ingescheept waarna in Schoonhoven is overnacht. Vanavond krijgen de gasten het Bruse Jeugd Rode Kruis op be zoek. Het tweede gedeelte van de avond wordt verzorgd door de, Bruse Boerenkapel Een Stuitje Leut. Woensdagmorgen vertrekt het hospitaalschip naar Terneuzen. Voordat de gasten vrijdag in Tiel ontsche pen wordt de nacht doorge bracht in Willemstad. JAARGANG 2 NO 6 HOOFDREDACTEUR: N1COLAAS NOTENBAERD BURGH-HAAMSTEDE - „Nog niet lang geleden is door leden van het college van b en w én de gemeen teraad van Westerschouwen in het openbaar uiting gegeven aan de wens dat er in Westerschouwen één VVV zal zijn. Het dunkt ons een wens die de VVV- Burgh-Haamstede niet naast zich neer kan leggen". Dat schrijft het bestuur van de VVV-Burgh- Haamstede in een notitie over de toekomst. De noti tie komt aan de orde tijdens de algemene ledenver gadering die donderdag 21 november wordt gehou den in hotel/restaurant Haamstede in Haamstede. De vergadering begint om 20.00 uur. Het bestuur van de VVV- Burgh-Haamstede stelt in de notitie dat er in toenemende mate redenen zijn om zich te beraden over de toekomst van de vereniging. „Het lijkt niet onwaarschijnlijk dat ook de le denvergadering op vrij korte termijn in verband met die ont wikkelingen vergaande, be langrijke besluiten zal moeten nemen", aldus het bestuur. Meer kwaliteit Alle VW's in Nederland zijn leden van de overkoepelende vereniging, de Algemene Ne derlandse Vereniging van VW's (ANVV). De ANW heeft op aandringen van het ministerie van binnenlandse zaken taken en organisatie van de VW's onder de loep geno men. Het resultaat van dat on derzoek is vervat in het Forma tierapport 92. „Het is zeker dat de besluiten van de ANVV voor alle leden, dus ook voor de VW-Burgh-Haamstede van grote invloed voor de toekomst zullen zijn", aldus het bestuur. In het Formatierapport 92 wordt uitgegaan van een nieu we organisatievorm. Men wil de kwaliteit opvijzelen door een betere en meer uniform ge presenteerde service naar de consument. Om dat te bereiken komt er een stelsel van minimum-eisen waar een VW aan dient te voldoen. Kantoren die zelfstandig in staat zijn te voldoen aan die eisen krijgen een A-status. Een kantoor dat op onderdelen is aangewezen op samenwer king met een ander kantoor om aan die minimum-eisen te kun nen voldoen krijgt de S-status. Daar komt bij dat de ANVV als regel stelt dat op het grondge bied van één gemeente slechts Eenwording VVV's Renesse en Burgh-Haamstede: meer dan al leen samen in de hus. (Archieffoto). één VW-organisatie voor er- Met andere woorden; in de ge- kenning in aanmerking komt. meente Westerschouwen kan of Ars Musica Mevrouw Hoekman won on langs de speciale Ars Musica- puzzel. Zij reageert op poëti sche en lyrische wijze: Verrast en blij met het abonne ment van 'Ars Musica'. Fijn! Een concertserie met zang, dans en opera, 'k Hoop dat de Commissie Cultuur de aan vraag voor dansensemble Volta zal accepteren en Ars Musica met subsidies zal honoreren. Nu de muzikale treinen van A tot G 1 E, 2 G, 3 A, 4 D, 5 B, 6=C, 7 F. U ziet ook deze keer puzzelde ik mee. Met een vriendelijke groet van juffrouw Hoekman (Olé). Foto Een onbekende hand zond een foto met daarop een afbeelding van de achterzijde van de heer Notenbaerd. Op de enveloppe stond: Voor den opperzang- meester. Namens het Noot ver band hartelijk dank. Muzikale treinen In het gedicht van Mevrouw Hoekman las u reeds de juiste dienstregeling van de muzika le treinen die in Duitsland rij den. Maar zij was de enige niet die op het goede spoor zat. Met name geldt dit voor A. L. Pat mos uit Zierikzee. De bon gaat dan ook spoorslags richting Caustraat 30. Evenals de trei nen wensen we de bon een goe de bestemming toe. Mijn eerste gitaarboek De nieuwe puzzel is gebaseerd op het eerste gitaarboek waar in de drie Kerkwerfse jongeda mes aan het studeren zijn. (Zie rubriek: Mensen in Noot). De voorzijde van dit boekje is op vrolijke wijze versierd met af beeldingen die bij bepaalde liedjes uit het boekje zelf ho ren. De tekeningen zijn ge maakt door een andere talent volle jongedame. Christa Bij de Vate. De opgave luidt als volgt: In deze aflevering treft u een aantal van die vrolijke plaatjes aan. De vraag is: Wel ke oud-Hollandse liedjes beel den deze plaatjes uit? Oplos singen binnen week naar: Het Notenverband p/a Jannewek- ken 11, Zierikzee. (van een van onze verslagge vers) Onlangs werd in een bekend restaurant aan de Oude Haven een geheim concert gegeven door een drietal koren. Dit con cert was niet toegankelijk voor belangstellenden en zeker niet voor leden van het mannelijk geslacht. Een enkele uitzonde ring daar gelaten. Men zong uitsluitend voor elkaar. Naar verluidt traden de volgende koren op: het Pl.Vr.K. Sch. o.l.v. Mevr. v. d. L, het Pl.Vr.k. Duiv. o.l.v. Mevr. L. V. en het Pl.Vr.k. Noordw. o.l.v. Mevr. A. C. H. Naar wij uit betrouwbare bron vernomen hebben schijnt dit concert van hoge kwaliteit ge weest te zijn en werden zelfs Engelse, Duitse en Franse tek sten gezongen dat het een lieve lust was. Kort samengezet was de boodschap: Ich fahr dahin door de green valley op een surfplank. Aan het eind van het concert schijnen de leden van de koren allerhande pau ken, orgels, fluiten, trompet ten en carillons naar binnen gesleept te hebben en zo luid keels gezongen te hebben dat een dinerende gast in het na bije restaurant zich letterlijk krom lachte en in deze benarde situatie in het Rode Kruis Zie kenhuis is opgenomen alwaar diverse chirurgen zich in boch ten moesten wringen om de man weer recht te krijgen. Hij ligt nog steeds PLAT en heeft TErecht het LAND alS VROU WEN weer eens van slag raken. Als de stemcentrale Van Urk uit Rotterdam de pianostem beurten plotseling met maar liefst 25% verhoogt, raken ze een gevoelige snaar en zou je nota bene zelf ontstemd ra ken. En dan nu de stelling van de week: Het heeft in het geheel geen zin om maanden tevoren een concert aan de muzieka genda door te geven, want er bestaat geen enkele zekerheid dat zonder enig overleg toch meerdere concerten op dezelf de avonden zullen worden ge organiseerd. U kunt reageren tot 21 december. Met spoed gevraagd: pia nostemmer. U kunt zich mel den in onze Foyer. De Zierikzeesche Nieuwsbo de: uw thuiskrant. en allen die met ons in de noot verhonden zijn. Arme musicus die zich waagt in het web van het bazar- wezen en het gebrek heeft om geen 'nee' te kunnen zeggen. Overal om je heen duiken vrouwen van de Zonnebloem en de UW op die je proberen te verleiden. Zodra je een blik naar een kraampje slaat be gint een vriendelijke dame je over te halen om vooral toch even aan een touwtje te trek ken terwijl aan de andere kant aan je jas gesjord wordt om een paar lootjes voor het rad van avontuur te kopen of het spel 'ringsteken in een rolstoel' te proberen. 'Raad u mee hoelang deze worst is?' roept weer een ander. Wat een probleem. Ik schat een meter negenennegentig en bedenk dat het een nog groter pro bleem zal zijn dat ding te moe ten verorberen. Ach, het zal me ook worst wezen. Ik win 'em toch niet. Gabri de Groot staat met een gek petje op bij het rad van avontuur bijvoeglijke naam woorden te oefenen: een 'ver rukkelijke' chocoladetaart, 'prima' wijn en 'heerlijke' eie ren. Maar ze gaan allemaal aan m'n neus voorbij. En passant raad je nog eens de waarde van een fruitmand en ding je mee naar een weekend Amsterdam voor twee personen. Alles te vergeefs....of Is er nog muziek op de bazar van de Cornelia? Nostalgische liedjes proberen een Oudhol landse sfeer op te roepen. En het doel van alles is: een ge luidsinstallatie. Met een beetje goeie wil kun je daar ook iets muzikaals in zien. Maar het meest muzikale was een zie- kenverzorgster die een heer in een rolstoel langs de kraam pjes reed. Over haar witte schort had ze een zwarte trui aangetrokken en op die trui: noten, woorden, muziek. Het was een zelfgebreide trui met daarop het lied: Yesterday van Lennon en McCartney. ..Over zo'n trui kun je vast wat schrij- De drie jeugdige muzikanten. (Foto: Joop van Houdt). ven" fluistert Gabri in m'n or. In gedachten hoor ik het lied: Gisteren, al mijn zorgen le ken zo heel ver weg. Vandaag lijken ze te blijven. Ik verlang naar gisteren". Het lied lijkt symbolisch voor de bewoners van de Cornelia. Want vroeger was alles beter. Toen was je gezond en geluk kig. Maar nu heb je geen eigen huis meer, zitje in een rolstoel, nu moet je geholpen worden. Is het wel een goei trui? Zou er op een trui in Cornelia niet het lied Tomorrow" moeten staan? ,,Dag van morgen! Ik hou van jou".... Maar ik schud die trui snel van me af. Hij is me te goedkoop. Dan toch maar het lied over het goede 'Gisteren'. Dat hoef je toch ook niet te verzwijgen? Maar dan komt er nog een lied in me op. 'Love is here to stay'. Wie op een bazar in de Corne lia rondloopt ontdekt dat het vooral om 'vandaag' gaat. Je leeft vandaag. Van deze dag maken we iets. Vandaag is de bazar. Vandaag zingen we met elkaar. Vandaag vieren we een muziekfeest. Vandaag leven we. Kijk maar om naar giste ren. Wees niet bang voor mor gen. Dan zijn we er ook voor jou. Net als vandaag. De verpleegster rijdt langs al le kraampje. Met de trui over 'toen' helpt ze je vandaag en morgen staat ze weer voor je klaar. Wat een geweldig werk. Laat ik dat maar eens schrij- ven in de krant. Of roepen door een geluidsinstallatie. Gegroet NOTENBAERD Martine, Marieke en Sharon "Ifel jie tot drie of doe ik het?' vraagt Martine, 'Ik doe het wel' zegt ze zonder een ant woord af te wachten. 'Eén, twee, drie!. En daar gaat Vader Jacob van start. Een concert door drie aankomende gitari- tes. Bij het 'alle klokken luiden' gaat het wat minder. De klok ken lijken nogal van slag. Maar gelukkig komen ze alle drie op de laatste noot gelijk uit. 'Ik heb kleefhanden van de zenu wen' zegt Sharon. Maar het valt ook niet mee om na amper twee maanden gitaarles een liedje zonder fouten voor te spelen. 'Ik wilde altijd al gi taar spelen' zegt Marieke als ik vraag waarom ze juist voor de gitaar gekozen heeft... De één maakte de ander warm en zo gaan sinds september el ke week drie Kerkwerfse da mes, Martine de Kok, Marieke den Boer en Sharon den Boer op stap naar Dik de Koning om er weer een nieuw liedje bij te leren. Dat is natuurlijk hartstikke leuk. Geen verve lende oefeningen maar alleen maar leuke liedjes. Trots laten ze het door Dik de Koning zelf ontworpen lesboekje zien. Op de voorkant staan allemaal vrolijke plaatjes die de liedjes uitbeelden. Het is natuurlijk hard werken geblazen want op 23 november zullen ze tijdens de voorspeelmiddag in de Lichtboei al met elkaar optre den. Ze zitten in groep 5, 6 of 7 van de basisschool in Kerkwer- ve. En dan valt het niet mee om met je kleine handen zo'n grote gitaar te bespelen. Maar geluk kig zijn er ook kleine gitaren die ze bij Dik kunnen huren totdat ze zelf een eigen 'echte' gitaar zullen aanschaffen. En dat zit er „Dik" in. Want aan het eind van de les laat Dik wel eens wat horen en dan genieten de dames: „Hij kan heel mooi gitaar spelen". Zover zijn de drie meisjes nog lang niet. Want het is soms best moeilijk. „Je moet snel je vin gers kunnen verzetten en goed naar de snaren kijken". Het gesprekje wordt afgesloten met een nieuwe poging tot het spelen van een gezamenlijk muziekstuk. En af en toe lukt het. Maar wacht maar eens. De meisjes vliegen voor uit. En wie het niet geloven wil komt maar luisteren op 23 november.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5