ca GRATIS ADVERTENTIE DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS deurloo intermeubel Burgemeester Tees opent nieuwe onderkomen Straijer Aannemer Het Rode Kruis wil veel meer bloed zien Grote bazar voor jong en oud in Scharendijke Schoonheidsspecialiste Michelle Boer vanaf nu in Brouwershaven <b U) c ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nieuw, prachtige collectie meubelen 1 ".r n Jeu de boules-baan voor dorpsgemeenschap Vogeltentoon stelling in Oosterland Na een tijdje ambulant te zijn geweest Nieuwe rijdende winkel Speelgoed beurs Computerdag drukkerij lakenman ochtman bv FOTO VERSCHOORE LINGERIE DIANE NIEUWSBODE WOENSDAG 6 NOVEMBER 1991 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SC H O U W E N DU IV E L A N D L Kom kijken i Haringvlietplein 4 - Zierikzee NOORDWELLE - De burgemeester van Wester- schouwen, H. Tees, heeft het nieuwe onderkomen van Straijer Aannemer en Straijer Geveltechniek aan de Weilandweg te Noordwelle officieel geopend. Hij deed dat bijgestaan door de twee zonen van het aannemersechtpaar, Tim en Merijn door het weg trekken van een gordijn, dat de entree van het nieu we bedrijf verhulde. Alvorens Tees echter aan de openingshandeling kon begin nen, sprak aannemer G. J. Straijer de genodigden toe. ,,Voor ons bedrijf betekent deze dag een mijlpaal in ons vrij jonge bestaan. In 1988 is ons bedrijf opgericht en ben ik sa men met mijn vrouw begonnen vanuit ons huis aan de Hoge- zoom met een gehuurde werk plaats in Burgh", aldus Straij- De definitieve aanzet voor de start van het bedrijf werd in dertijd gegeven door de fami lies Troost en Koppenaal, die door Straijer een twee-onder- een-kapwoning lieten neerzet ten aan de Vlasakkers te Burgh-Haamstede. Beide fami lies waren aanwezig bij de fees telijke opening. ,,Het laten bouwen van een wo- ning is al een hele stap, laat staan dit te laten doen door een startend bedrijf", aldus Straij er. Het bedrijf groeide snel en het werd duidelijk, dat een ge scheiden kantoor en werk plaats niet werkbaar waren. ,,Toen wij in december 1989 van de gebroeders Hoogeboom dan ook deze 'schuur' aangeboden kregen, zagen we hierin gelijk een geschikte lokatie, mede ge zien het feit dat wij inmiddels vertegenwoordiger voor Zee land van Reckendrees kozijnen geworden waren". Razend tempo In een razend tempo werd de aardappelloods omgebouwd tot kantoor, showroom en werkplaats. Met name de showroom biedt de klant een prima gelegenheid om kozij nen in diverse soorten, maten, kleuren en van diverse mate rialen te bekijken. Burgemeester Tees was de eer ste, die dat kon bevestigen. Hij was erg enthousiast over het re sultaat en feliciteerde de fami lie Straijer en haar werkne mers met deze mijlpaal. De Dorpsgemeenschap Noord welle werd door Straijer in de bloemetjes gezet. „Op deze dag vinden wij het een goede gele genheid om de dorpsgemeen schap een cadeau aan te bie den. Het had natuurlijk voor de hand gelegen, dat wij ons bedrijf op de Rotery in Haam stede gevestigd hadden. Mede dankzij de steun van de dorps gemeenschap hebben we toe stemming gekregen ons hier te vestigen", aldus Straijer. En verder: „Door een vrij ster ke onderlinge band, die toch speels en vrij is, en een grote gemeenschapszin is Noordwel le een bijzonder dorp. Zo is ook het spel jeu de boules, of heel simpel spel met ballen". Straij er Aannemer heeft achter het dorpshuis bij het nieuwe sport veld een aanvang gemaakt met het aanleggen van een boulo- drome (jeu de boules-baan). Straijer overhandigde zowel Tees als de voorzitter van de dorpsgemeenschap, Arjen de Jonge een set ballen. De Jonge toonde zich verheugd met de baan, zodat schade aan het grasveld langs de ring nu tot het verleden zal behoren. Hij nodigde meteen de burgemees ter uit voor een eerste spel; het geen de burgervader meteen aanvaardde. Anja Kristelijn, medewerkster van Straijer Aannemer, bood de twee zonen van Straijer, Tim en Merijn, een cadeau aan voor hun inzet en namens het personeel sprak J. Meijer nog een kort woordje. Ondernemen is wat hem betreft het nemen van risico's en het afleveren van kwaliteit. Aan de mede werkers van het bedrijf de taak om zorg te dragen voor die kwaliteit. Hij overhandigde de aannemer een tinnen bord en werd daarvoor bedankt door Straijer's echtgenote Lenneke. Na het officiële gedeelte volg de er open huis, dat ook zater dag verder ging. De catering werd verzorgd door restaurant de Schelphoek uit Seroosker- ke. De kinderen hadden zater dag de gelegenheid om met een huifkar door het dorp te trek ken. Burgemeester H. Tees (midden) verrichtte de officiële opening. (Foto: Joop van Houdt). Woensdag 6 november vanaf 19.00 uur BRUGH HAAMSTEDE - Bloedneven, een nood zaak. Bent u gezond, greef het dan", zo luidt de slo gan van Rode Kruis Schouwen-Westhoek. Zij willen bloed zien. Dit moet echter wel, zo vinden zij, want er is steeds meer bloed nodig. Voor ontelbare patiën ten, voor wie dit bloed een redding betekent. Van avond, 6 november, van 19.00 tot 21.00 uur kan men bloed geven in het brandweercomplex te Burgh-Haamstede. Het Rode Kruis heeft ongeveer 296 trouwe bloeddonors, maar zij heeft er veel meer nodig. Ie dereen die gezond is en tussen de achttien en de zeventig jaar wordt verzocht zich op te geven bij Rode Kruis afdeling Schou wen-Westhoek. Wel mag men geen ernstige operaties, ziek ten of een bevalling (kort) ach ter de rug hebben. Op de avond zelf wordt voor de zekerheid van de patiënt en die van de artsen bij iedereen een bepaling van het bloedgehalte gedaan en een bloeddrukme ting terwijl een arts aanwezig is. „De beloning bestaat niet uit geld, maar uit iets veel ge- weldigers, het gevoel dat men in deze kille wereld iets heel positiefs heeft gedaan voor een medemens", aldus het Rode Kruis. Dorkashulp Internationaal SCHARENDIJKE - Op zaterdag 16 november wordt in het Verenigingsgebouw bij de Nederlandse Her vormde kerk te Scharendijke een grote bazar gehou den. Deze bazar wordt georganiseerd door de drie ei- landelijke Dorkasgroepen, Zierikzee, Scharendijke en Burgh-Haamstede, en is ten bate van de Russi sche christen Alexander Ogorodnikov te Moskou. In samenwerking met Dorkas hulp. Nederland bereikt Alexander oTaoor middel van een gaarkeuken de allerarm sten van Moskou met dagelijks een warme maaltijd en het Evangelie van Jezus Christus. De grote bazar is van 10.00 tot 16.00 uur en biedt voor elk wat wils. Jong en oud kan terecht voor: boeken en de bekende kerstkaarten met Bijbeltekst van Dorkas, eigengemaakte handwerken, advocaat en krui den, goede 2de hands kleding, planten groot en klein, mate riaal voor huis,Juin en keuken. Spelletjes voor de kinderen: grabbelton, toptafel, touwtje trekken, lolly lotto, bus gooi en, marsje wippen en dergelij ke. Er worden koffie, thee, ge bak, tosties, pizza's en dergelij ke aangeboden. Ook is er gelegenheid tot het bekijken en beluisteren, in een doorlopende voorstelling, van een videofilm over het werk van Alexander Ogorodnikov te Moskou. OOSTERLAND - Op initiatief van de vogelvereniging Koli- bri uit Oosterland wordt op vrijdag en zaterdag 8 en 9 no vember in dorpshuis De Oos terhof een bijzondere vogel tentoonstelling gehouden. Daarbij zijn 404 vogels in aller lei verschillende soorten te zien. Er is ook een verkoop- klasse vogels aanwezig. Het evenement wordt vrijdag 8 no vember om 20.00 uur geopend door het districtsbestuur Zee land van de vogelvereniging. Zaterdag kan iedere belang stellende van 10.00 tot 21.30 uur terecht in de Oosterhof. Voor de kinderen is er een grote grabbelton, er draait een Rad van Avontuur en de trekking van een loterij wordt verricht. Advertentie BROUWERSHAVEN - Na ruim een jaar ambulant te zijn geweest vond séhoonheidsspecialiste/pedicure Michelle Boer uit Zierikzee het wel genoeg geweest. Toen ze hoorde dat er een woon-zorgcentrum werd gebouwd in Brouwershaven schreef zij een open brief aan de gemeente met de vraag of zij hierin haar praktijk mocht opzetten. Na een positieve procedure kon Michelle afgelopen maandag de deuren van haar salon open zetten. UW SPECIAALZAAK IN LINGERIE, NACHTKLEDING FOUNDATION Michelle heeft de driejarige op- leiding M DGO-UV gevolgd. Tijdens deze opleiding kreeg zij alles op het gebied van de schoonheidsbehandelingen en van pedicure. Zij heeft zich ook op verschillende onderdelen van de opleiding gespeciali seerd. Enkele hiervan zijn li chaamsmassage, ontharing en make-up. Zelfstandig Hoewel de ruimte waar Michel le haar salon heeft is gevestigd in woon-zorgcentrum Poorters- hof is de schoonheidsspecialis te verder geheel zelfstandig. „Ik huur de ruimte van de ge meente. Ik behandel mensen uit dit centrum, maar er ko men ook mensen van buiten af", zo vertelt Michelle. „Er was hier helemaal niets op het gebied van schoonheidssa lon/pedicure in Brouwersha ven. Er is dus duidelijk vraag naar". Michelle koos voor een vaste praktijk omdat het ambulante werk haar te veel tijd kostte. „Daarbij kwam nog dat ik nooit al mijn instrumenten en spullen mee kon nemen naar de patiënten". Zij geeft ver schillende behandelingen; op het gebied van de huid en van de voeten. „Als pedicure geef ik de mensen ook zo veel moge lijk advies", vertelt de schoon heidsspecialiste. „Ik begin met het maken van een voetonder- zoek. Dit gebeurt met een ap paraat waar iemand op gaat staan; waardoor ik een soort blauwdruk van de voeten krijg. Via die blauwdruk kan ik zien of een patiënt verkeerd loopt of dat er iets anders af wijkt aan de voeten. Van daar uit kan ik dan gaan werken". Klantenkaart Of iemand nu komt voor een pedicure- of schoonheidsbe handeling, Michelle maakt al tijd een klantenkaart op. „Er zijn namelijk patiënten die een bepaalde ziekte hebben, als suikerziekte, en daar moet ik dan rekening mee houden met de behandeling. Als er een wondje ontstaat moet deze bij een suikerpatiënte anders wor den behandeld dan bij iemand zonder suikerziekte. Dat vul ik in op de klantenkaart", aldus Michelle. Bij de pedicure-behandeling begint zij met het weghalen van de pijnlijke punten. „Daar begin ik mee en daarna werk ik pas aan de dingen die min der urgent zijn". De pedicure behandeling neemt de eerste keer ongeveer drie kwartier in beslag. Afhankelijk van de voeten duurt het normaal een half uur. „Het is voor mensen heel prettig om hun voeten ver zorgd te krijgen. Ze komen bin nen met pijnlijke, vermoeide voeten en ze gaan als het ware weer dansend weg", aldus Mi chelle. Zij vertelt erbij dat elke pedicurebehandeling wordt af gerond met een voetmassage als ontspannende kroon op de behandeling. Standaard Voor de schoonheidsbehande lingen heeft Michelle naast de aparte onderdelen ook een 'standaard'-behandeling. Deze duurt ongeveer anderhalf uur. Hierbij wordt het gezicht eerst intensief gereinigd, daarna wordt er geëpileerd, worden poriën schoongemaakt, krijgt de klant een gezichtsmassage, een masker en wanneer ge wenst een verzorgde make-up. Dit laatste wordt niet gedaan als de klant kiest voor een pee ling. Michelle Boer koos voor het werk omdat ze erg graag met mensen omgaat. Vooral de oudere medemens trekt haar erg. „Zij praten meestal over hoe het vroeger was enzo, en dat vind ik gezellig. Daarbij komen sommige mensen ook voor het sociale contact", aldus de schoonheidsspecialiste. Ze vindt het pedicurewerk zelf het leukst. „Dat je werkelijk iets merkbaars kunt doen voor die mensen". Oude geneeswijze Michelle werkt in haar salon met produkten die zijn geba seerd op oude geneeswijzen. Zij gebruikt hiervoor voor- namlijk het produkt Derma- prime, een hypo-allergeen merk uit Zwitserland. In deze middelen wordt veel gebruik gemaakt van plantenextracten. Voor de pedicure-behandeling gebruikt zij produkten geba seerd op kamille. Voorlopig zit Michelle Boer al leen op maandag en donderdag van 09.00 tot 17.00 uur in Poor tershof. Het is haar bedoeling om deze dagen uit te breiden naar meer per week, maar dat zal pas na verloop van tijd zijn. De schoonheidsbehandelingen variëren in orijs. Voor de stan daardbehandeling is het 45 gul den. Voor de pedicure-behan deling geldt een prijs van 19,50 gulden. In de openingsmaand, november, gaat er van alle prij zen nog eens tien procent af. Voor het maken van een af spraak kan men bellen naar de Poortershof, 01119-1606. Vanaf vrijdag 8 november heeft Mi chelle Boer ook in haar salon telefoon, dat nummer wordt 01119-2311. Schoonheidsspecialiste/pedicure Michelle Boer. (Foto: Joop van Houdt). 1 ZIERIKZEE - Vrijdag 8 novcm- ver opent M. de Jonge uit Zie rikzee zijn nieuwe SRV 2000 rijdende winkel. Tbr gelegenheid van de inge bruikname van de nieuwe rij dende winkel houdt De Jonge open huis op donderdag 7 no vember van 19.00 tot 21.00 uur. ZIERIKZEE - In de speel-o- theek te Zierikzee is er zater dag 9 november een speelgoed beurs tussen 10.00-12.00 uur. Artikelen kunnen aangeboden worden op donderdag 7 novem ber in de speel-o-theek aan de Mosselboomgaard tussen 15.30-21.00 uur. De prijs wordt in overleg vastgesteld. Het speelgoed, dat niet verkocht wordt kan zaterdag worden op gehaald. Advertentie zitten op een stoel van Gelderland Montis Artilort de Sede Giorgetti Label Frighetto Thonet Rohé Hennie de Jong Leolux Koekoek Wittmann Pastoe ZZ3 3 ZIERIKZEE - De jaarlijkse computerdag van de Computer Club Zeeland wordt zaterdag 9 november gehouden in de Prinses Julianaschool te Zie rikzee. Beginnende computergebrui kers kunnen deze dag uitleg krijgen over het werken met tekstverwerker, spreadsheet en andere toepassingen. Gevor derden kunnen ervaringen uit wisselen. Bruno van der Hoek verzorgt demonstraties met de Ion pc kit, de Logitech handscanner met OCR-optie, de draadloze Logitechmuis, pc radio en een 486 computer met Super VGA. De beurs duurt van 10.30-16.00 uur en computergebruikers die hun computer willen opstellen kunnen om 10.00 uur terecht in de voormalige school. Advertentie Meubelen, tapijt, PuZ„z! gordijnen, binnen- £0%* zonwering. Dc juiste produkten tegen de juiste prijs. Kom nu naar onze zaken en overtuig uzelf. MOOI EN~BETAALBAAR HÊÊri puzzel op zi«5T~ Advertentie GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Kaarten bij ons besteld en gedrukt geven recht op een gratis plaatsing van uw advertentie in de Zierikzeesche Nieuwsbode. (aanbod gelcjl van 1 september tot 31 december 1991) Jannewekken 11 Zierikzee Tel. 01110-16551 Advertentie tpoio rrmw- LMBJg rinkelt! fotograf fotografie video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus, ja, ik wil een kwartaalabonnement f 45.— jaarabonnement a f 169. en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af ~l naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: 2C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CQ Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee -J Dam 21 - Zierikzee Tel. 0III0-I247I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1