'Tapijt kan het beste droog worden gereinigd' CD-recensie 1 time-out Trendsktf AUTO STICKERS dier in het vizier Twee zusjes uit één nest Berichten uit de Gezondheidswijzer nieuwe leuke originele moderne en grappige kerstkaarten t-ü drukkerij lakenman ochtman bv Studiedag over werken met poëzie VVD- gedeputeerde Hennekeij te gast in Burgh- Haamstede CNV op werkbezoek in Zierikzee Verzamelaars jaarbeurs 1991: op 16 en 17 november Met Sebo poedertapijtreiniger I WOENSDAG 6 NOVEMBER 1991 11 F" (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12,00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917. 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 1514. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te. 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In vvijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge- bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tonge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. Tot 15 december Zierikzee Fototentoonstelling Aruba en Nederlandse Antillen in De Stolpe. Tijdens openingstij den. Tot en met 16 november Burgh-Haamstede Expositie aquarellistenkring Waterkrinkel. Bewaerschole. Van maandag tot en met zater dag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 9 november Zierikzee Expositie schilderijen ZMLK- leerlingen Beatrixschool in De Eenhoorn. Dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur. Op donderdag ook van 10.00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en op za terdag alleen van 10.00 tot 12.00 uur. Donderdag 7 november Zierikzee Werkbezoek CNV-delegatie. Gereformeerde kerk, Sint Do- musstraat 35. 9.00 uur. Dreischor Verkoping De Schutse in dorpshuis. 14.00-17.00 uur. Vrijdag 8 november Zierikzee Ledenvergadering Volkstuin vereniging Kaaskenshof. Huis van Nassau. 19.30 uur. Toneeluitvoering pas de deux door Amateur Comedie Zierik zee. Foyer Concertzaal. 20.00 uur. Noordwelie Vogeltentoonstelling in dorps huis. Oosterland Vogeltentoonstelling. Ooster hof. Vanaf 20.00 uur. Zaterdag 9 november Zierikzee Speelgoedbeurs in speel-o- theek Mosselboomgaard. 10.00- 12.00 uur. Computerdag in Prinses Julia- naschol. 10.30-16.00 uur. Tentoonstelling postduivenver eniging Zierick. Clubgebouw Manhuisstraat 4. 15.00 tot 22.00 uur. Toneeluitvoering pas de deux door Amateur Comedie Zierik zee. Foyer Concertzaal. 20.00 uur. Noordwelie Vogeltentoonstelling in dorps huis. Oosterland Vogeltentoonstelling. Ooster hof. Van 10.00 tot 21.30 uur. Bruinisse Rommelmarkt Nu met Hope. Verenigingsgebouw Deestraat. 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 10 november Zierikzee Toneeluitvoering pas d' deux door Amateur Comedie Zierik zee. Foyer Concertzaal. 20.00 uur. Maandag 11 november Zierikzee Presentatie studies medische geschiedenis van Zierikzee. Stadhuis. 16.00 uur. Zonnemaire Verkoping Welfare Rode Kruis in Groene Kruisgebouw. 14.00- 16.00 uur. Woensdag 13 november Zierikzee Mini-instuif voor kinderen van 5 tot 7 jaar. Driehoek. 14.00 tot 16.00 uur. Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Bijeenkomst In Perspektief in Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Bezoek NBvP-Brouwershaven aan expo Het sterke geslacht in Zeeuwse Bibliotheek Middel burg. Donderdag 14 november Zierikzee Verkoping Welfare-artikelen. Bejaardenoord De Wieken. Van 14.00 tot 16.00 uur. Borstvoedingsinformatie avond La Leche League. Schou- wenbank 111. 20.00 uur. Vrijdag 15 november Zierikzee Jan Rot solo. Brogum. 21.00 uur. Zaterdag 16 november Zierikzee Anton Geesinkband. Brogum. 21.00 uur. Dreischor Reünie en tentoonstelling har monie Crescendo. Dorpshuis. 14.30 uur. Dinsdag 19 november Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 20 november Burgh-Haamstede WD-bijeenkomst met gedepu teerde Hennekeij. Hotel res taurant Haamstede. 20.15 uur. Vrijdag 22 november Zierikzee Gemeentereiniging. Brogum. 21.00 uur. Oosterland Verkoping en rommelmarkt Hervormde kerk (Voorkerk). 13.30-17.00 en 19.00-21.00 uur. Zaterdag 23 november Zierikzee Intocht Sint Nicolaas. Oude Haven. 14.00 uur. Woensdag 27 november Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Burgh-Haamstede Jubileumviering bejaarden- soos Burgh. De Schutse. 14.30 uur. Brouwershaven Demonstratie gefingeerde ver keersslachtoffers o.l.v. Tj. Heij- boer in het Tbnnenmagazijn. 20.00 uur. Donderdag 28 november Zierikzee Informatie- en schrijfavond. Amnesty International. Prin ses Julianaschool. 19.00 tot 20.30 uur. Vrijdag 29 november Burgh-Haamstede Commissie ABZ. Gemeente huis. 16.00 uur. Zaterdag 30 november Zierikzee Steel against Steel. Brogum. 21.00 uur. Dinsdag 3 december Zierikzee Verkoop Welfare artikelen. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Kerkwerve Sint Nicolaasmiddag bejaar- densoos. 't Zuudènde. 14.30 uur. Vrijdag 6 december Zierikzee Mijne heren. Brogum. 21.00 Woensdag 11 december Zierikzee Mini-instuif voor kionderen van 5 tot 7 jaar. Driehoek. 14.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 14 december Zierikzee The Nozems. Brogum. 21.00 uur. Woensdag 18 december Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Donderdag 19 december Kerkwerve Kerstmiddag bejaardensoos. 't Zuudènde. 14.30 uur. Vrijdag 20 december Zierikzee Roland van Rillaer. Brogum. 21.00 uur. Zaterdag 28 december Zierikzee Roots Syndicate. Brogum. 21.00 uur. Woensdag 1 januari Zierikzee Nieuwjaarsnachtfeest. Bro gum. 21.00 uur. Advertentie reclame uitgeb. ass. v.a. 5.75 Middelharnis. Tel (01870) 6366 Goes Tel. (01100) 32570 MIDDELBURG - Zaterdag 16 november 1991 houden de pro vincies Oost- en West Vlaande ren (België) en de ^provincie Zeeland een interprovinciale studiedag over het werken met poëzie in het onderwijs. Studenten en docenten van pe dagogische academies en lera renopleidingen uit de drie pro vincies buigen zich in de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg over de mogelijkheden poëzie, gericht op kinderen tus sen 6 en 14 jaar, in het taalon derwijs op te nemen. Hoofdonderdelen van de stu diedag zijn een gesprek met Jan van Coillie en Ed Leeflang over poëzie voor de jeugd en deelname aan twee workshops, waarin het werken met poëzie voor een bepaalde leeftijdsca tegorie wordt behandeld. De Nederlandse en Vlaamse schrijvers Daniel Billiet, Jan van Coillie, Geert de Kockere, Nannie Kuijper, Ed Leeflang en Tbd van Lieshout verzorgen de workshops taalonderwijs voor 6- tot 9-jarigen, 9- tot 12- jarigen en 12- tot 14-jarigen. BURGH-HAAMSTEDE - De ondercentrale Schouwen-Dui- veland van de VVD houdt woensdag 20 november een openbare bijeenkomst met als gastspreker gedeputeerde J. I. Hennekeij. De bijeenkomst wordt gehou den in hotel restaurant Haam stede aan de Hogezoom in Haamstede en begint om 20.15 uur. De heer Hennekeij staat die avond stil bij zijn werk als gedeputeerde. Naar verwach ting komen er ook actuele Zeeuwse zaken aan de orde. Verder wordt tijdens de bijeen komst aandacht geschonken aan het vertrek van WD- statenlid J. M. Geluk. AMSTERDAM - In het Amster damse Theater Bellevue is van 5 t/m 9 november „aliud" van Cie. Angelika Oei te zien. Deze produktie, een choreografie voor zes dansers, is onlangs in première gegaan tijdens het Klapstuk Festival in het Belgi sche Leuven. De dansvoorstel ling gaat ook naar Rotterdam, Tilburg, Alkmaar, Nijmegen, Groningen, Zwijndrecht en Breda. ZIERIKZEE - Donderdag 7 no vember brengt het CNV een werkbezoek aan Zierikzee. Er wordt onder meer een bezoek gebracht aan Koninklijke Zee- landia H. J. Doeleman BV. Het werkbezoek gaat om 9.00 uur van start in de Gerefor meerde kerk aan de St. Domus- straat. J. Nienhuis van streek- vervoersmaatschappij Zuid- West Nederland verzorgt een inleiding over de ZWN als be drijf. Aan de orde komt onder meer de spitsopvang en de sa menwerking met de reiswe reld. A. Geutjes, eveneens van de ZWN, vertelt een en ander over het sociaal beleid, het ziekteverzuim, de onderne mingsraad en de vakbonden. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan Zeelandia. Daar wordt de bedrijfsfilm bekeken, wordt de lunch gebruikt en wordt een bezoek gebracht aan het bedrijf. Er worden diverse inleidingen verzorgd en wel over produktinnovatie, de posi tie van Zeelandia in de regio, de positie van Zeelandia in Eu ropa en de arbeidsverhoudin gen. UTRECHT - De Verzamelaars jaarbeurs '91 wordt dit jaar ge houden op zaterdag 16 en zon dag 17 november 1991 in de Jaarbeurs in Utrecht. Gedu rende de 10 achtereenvolgende jaren dat de Verzamelaarsjaar beurs werd gehouden, bezoch ten vele duizenden serieuze verzamelaars,, geïnteresseer den en nieuwsgierigen deze unieke beursmanifestatie. De Verzamelaarsjaarbeurs is uniek te noemen; door de veel heid en variatie van het aan bod is er voor de bezoekers op praktisch ieder verzamelge bied iets van hun gading vin den. Ook kan men contacten opdoen met verzamelaars voor verdere afspraken of geïnspi reerd worden deze fascineren de hobby op te pakken. Stijgend aantal Natuurlijk zijn op de beurs de traditionele 'Collectors items' zoals postzegels, suikerzakjes, luciferdoosjes en munten te vinden. Maar het aantal verza melaars stijgt de laatste jaren behoorlijk en daarmee ook het aantal niet traditionele verza melingen: historisch gereed schap, antieke medische in strumenten, oude schaatsen, antieke speelautomaten, re- kenlinealen, vingerhoeden en koffiemolens, muizenvallen en rattevallen, om maar een greep te doen uit het zeer brede aan bod van verzamelingen dat te zien is op de Verzamelaars jaar beurs. Evenals in de voorgaande jaren ligt de organisatie in handen van de Jaarbeurs in samenwer king met de Nederlandse Ver eniging De Verzamelaar. Deze vereniging viert dit jaar haar 40-jarig bestaan. De Verzamelaarsjaarbeurs wordt gehouden in de Juliana- en Margriethallen van de Jaar beurs in Utrecht. De beurs is zaterdag 16 november en zon dag 17 november geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia-Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren in Nieuwerkerk zitten twee poesjes van drie maanden oud. Het zijn twee zusjes en hun kleur is donker cypers en donker cypers met wit. Daar ze uit één nest komen, en altijd samen zijn geweest, zou het prettig zijn als ze al lebei in één gezin geplaatst kunnen worden. Het is een leuk stel katten met een lief karakter. Ze zijn ingeënt en ontwormd en door de dierenarts nagekeken op hun gezondheid. Wie denkt de ze katjes een goed tehuis te kunnen geven, kan voor inlichtingen bellen: tel. 01114-1583. De hond Bas uit het Dierenasiel Schouwen-Duiveland is geplaatst in Renesse. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Sebo poedertapijt reiniger is geen wonder. Maar het is wel veel beter dan vochtreiniger". Dat zegt de heer J. Meulmeester uit Oost-Souburg. Hij heeft daar een agenturenhan- del in tapijtreiniging en toebehoren en tapijten. Uit hoofde van zijn beroep heeft de heer Meulmeester contacten met acht bedrijven op Schouwen-Duive land en Goeree-Overflakkee waar men Sebo poeder tapijtreiniger verkoopt. Een produkt dat ongeveer vier jaar geleden op de markt werd gebracht en dat volgens Meul meester momenteel de beste mogelijkheid is om vloerbe dekking te reinigen. „Vroeger werd dat meestal met een spe ciale shampoo gedaan, natte reiniging dus. Maar uit onder zoek is gebleken dat het tapijt daarna veel sneller terug ver vuilt dan wanneer het droog wordt schoongemaakt". Dat komt volgens de heer Meulmeester vanwege de stati sche elektriciteit die altijd in vloerbedekking aanwezig is. ,,Dic neemt toe wanneer het ta pijt nat wordt en door die stati sche elektriciteit wordt vuil aangetrokken". Daarom stre ven fabrikanten er tegenwoor dig naar om reinigers te maken waarin zo min mogelijk vocht zit. Alcohol In Sebo tapijtreiniger zit een minimale hoeveelheid IPA- alcohol, een lichte soort alco hol die het vuil heel snel absor beert. ,,Mcn is nu bezig met het ontwikkelen van een tapijtrei niger die nog droger is, want bij tapijtreiniging moet zo wei nig mogelijk vocht worden ge bruikt". Mensen die hun vloerbedek king met Sebo tapijtreiniger willen schoonmaken kunnen bij een van de acht meubel- en vloerbedekkingszaken in de regio een of meerdere zakjes schoonmaakpoeder kopen en daarbij een inborstelapparaat en eventueel een speciale stof zuiger huren. Men strooit het poeder over het tapijt, rolt het door middel van het inborstel apparaat tot onder bij de vezels van de vloerbedekking en laat het een uurtje intrekken. Ondertussen kan men gewoon over het tapijt heenlopen. Na een uurtje heeft de IPA-alcohol het vuil in de vloerbedekking geabsorbeerd. Dan kan de poe der uit de vloerbedekking wor den opgezogen. Dat kan vol gens de heer Meulmeester het beste gebeuren met een zoge naamde rolborstëlstofzuiger. Een apparaat dat het tapijt openklopt en daarbij wat om hoog haalt. .Daardoor wordt het poeder er veel gemakkelij ker uit gezogen". Want de meeste stofzuigers trekken volgens Meulmeester aan het tapijt. ,,Dat is totaal fout. Ook veel bedrijven wer ken nog met slechte stofzui gers. Ze hebben veel zuig kracht maar halen toch het vuil niet goed uit de vloerbe dekking. „Rolborstelsiofzui- gers zijn te huur of te koop via de bedrijven waar ook de Sebo reinigingspoeder kan worden gekocht. Sinds kort is een lich tere uitvoering van de rol borstëlstofzuiger ook via meu belzaken te koop. Schouwen-Duiveland De bedrijven op Schouwen- Duiveland waar men terecht kan voor Sebo spullen zijn ta- pijthandel De Sprit en inte rieurshop Den Boer, beide in Zierikzee. Delta Warenhuis bv in Renesse. Woninginrichting Mcubclrama in Nieuwerkerk. Tbxtiel/parfumerie Kosters in Burgh-Haamstede en Paauwc Meubelen in Zonnemaire Goeree-Overflakkee Op Goeree-Overflakkee kan men terecht bij woninginrich ting Hameeteman in Ouddorp. Woningtextiel Van V^iet in Middelharnis en Woningtextiel en mode Braber in Dirksland. MARIAH CAREY - EMOTIONS - CBS - Onlangs kwam van CBS de nieuwe CD van Mariah Carey uit met als titel Emo tions. Deze zangeres, die steeds maar weer qua stemgeluid met Withney Houston vergeleken wordt, levert met dit al bum weer een kwaliteitsprodukt. Veel lekkere Up Tempo dansnummers afgewisseld met gevoelige ballads. De titel song Emotions was al een aardig succes. Eindelijk weer eens geen Rap of House maar een vrolijk swingend num mer met een lekker ritme. Een soortgelijk ritme vind je te rug in de nummers Make it Happen, You're so Cold en Tb Be Around You, waarvan You're so Cold een opvallend intro bevat. In dit intro gebruikt ze alle facetten van haar glashel dere stem, prachtig gewoon. Ook een jazzy-nummer name lijk The Wind. Deze opname is even wennen omdat ze een stijl gebruikt die je niet van haar gewend bent. Verder zijn er op Emotions voornamelijk ballads te vinden zoals Can't let Go, If it's over, And you don't remember, So Blessen en Till the End of Time. Als je het debuutalbum van Mariah Carey kent is het duide lijk dat dit album volwassener, minder trendy klinkt en ze ker weer of beter nog een groter succes zal worden. Cinderella Maandthema: geslachtsziekten OUDE-TONGE - De Gezondheidswijzer Zuidhol landse Eilanden is een informatiecentrum van de GGD waar iedereen vragen kan stellen op het ter rein van de gezondheid. De Gezondheidswijzer ver strekt naar gelang de vraag folders, artikelen, adressen van patiëntenverenigingen of cursussen op het gebied van ziekte, gezondheid en gezondheids zorg. Veel materiaal is kosteloos te verkrijgen. Daarnaast besteedt de Gezondheidswijzer iedere maand extra aandacht aan een bepaald thema. Deze maand besteedt de Gezondheidswijzer extra aan dacht aan geslachtsziekten. Vroeger sprak men uitsluitend van geslachtziekten, tegen woordig heeft men het ook over Sexueel Overdraagbare Aandoeningen (SOA). Met aids zijn veel mensen bekend, wat men echter vaak niet weet is dat SOA/geslachtsziekten veel voorkomende infectieziekten zijn. Naar schatting worden in Nederland jaarlijks 100.000 mensen met een SOA besmet. Dit is voor de GGD aanleiding om mensen hierover te infor meren, onder meer via een in formatiepakket van de Ge zondheidswijzer. DEN BOSCH - Tot en met 24 november toont het Noordbra bants Museum in Den Bosch de tentoonstelling Rijke oogst van schrale grond". De Gezondheidswijzer heeft een informatiepakket samen gesteld waarin men folders kan vinden over de meest voor komende SOA's, hoe men besmet kan raken en vooral hoe een besmetting voorkomen kan worden. Ook vindt men in de folder van de GGD adres en telefoonnummers waar men als men denkt een SOA te heb ben, terecht kan met vragen. Dit informatiepakket is koste loos aan te vragen bij de Ge- zbndheidswijzer, het informa tiecentrum van de GGD. Het adres is Kon. Julianaplein 1, 3201 CH Spijkenisse. De Ge zondheidswijzer is ook telefo nisch te bereiken, tel. 01880- 20222. In de bibliotheek in de buurt vindt men ook een klei ne tentoonstelling over dit on derwerp. Advertentie ze liggen weer klaar om bedrukt te worden met uw persoonlijke kerst- en nieuwjaarsgroet voor familie vrienden en zakenrelaties maak nü alvast uw keuze uit onze nieuwe kollektie J Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel 01110-16551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 11