§3 DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Westerschouwen wil zelf controle op illegaal kamperen ter hand nemen Wedstrijden jeugdbrandweer zijn dit jaar in Bruinisse Herbestemming vrijkomende gebouwen Bru ter discussie Geen politiespreekuur meer in Nieuwerkerk n ZIERIKZEESCHE 1 NIEUWSBODE Ij 32b 8 -3 Ook voor luxe gordijn- ophangsystemen naar Zonnemaire? Jazeker!! In verband met uitblijven structurele uitbreiding politiekorps Op zaterdag 2 november CJV verhuist van Dreef naar Molenstraat Presentatie boeken medische geschiedenis Zierikzee Commissie financiën Bruinisse 9 TAXA TIE? I dé krant van schouwen - duivehnd! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 1 NOVEMBER 1991 148e JAARGANG NR 25044 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 M A 1 1 h" BURGH-HAAMSTEDE - De aanpak van het illegaal kamperen in de gemeente Westerschouwen heeft haar vruchten afgeworpen. Die conclusie trekt het colle ge van b en w van Westerschouwen in haar aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1992 van de gemeente. Probleem is echter dat een structurele uitbreiding van het politiekorps, dat moet controleren op illegale recreatie, er voorlopig niet inzit. En als er niet gecontroleerd wordt komt er niet veel terecht van een effectieve bestrijding van illegaal kamperen. Het college wil bekijken of het mogelijk is dat de gemeente die controle op illegaal kamperen zelf ter hand neemt. In de aanbiedingsbrief bij de begroting spreekt het college haar grote zorg uit over het uit blijven van verhoging van de politiesterkte. ,,Een zeer zorg wekkende situatie en een mis kenning door de minister van de problemen die in Zeeland en met name in onze regio spelen. Want hoe kun je als gemeente een goed preventief beleid voe ren wanneer dit niet gevolgd wordt door enige vorm van re pressief toezicht?", zo stelt het college. Rustig Het college tekent daar meteen bij aan dat het zomerseizoen in de Schouwse Westhoek dit jaar gunstig is verlopen. „De activi teiten van de Stichting Recrea tie-activiteiten Westerschou wen hebben daar mede toe bij gedragen. Een voortzetting in deze lijn verdient dan ook aan beveling. Met betrekking tot het illegaal kamperen stelt het college dat de controle daarop in haar ogen ook uitgebreid moet worden naar minder toe gankelijke gebieden zoals bij voorbeeld de duinen. Ook wil het college verder gaan met een strenge controle van""de campings. Wié meer kampeermiddelen op zijn of haar terrein toelaat dan is toe gestaan kan op optreden van de kant van de gemeente reke nen. In de aanbiedingsbrief bij de begroting haalt het college, niet voor de eerste keer, uit naar een aantal recreatie-on dernemers. „Een jaarlijks terugkerend probleem is de opvang van jon- dit jaar heeft een beperkt aan tal campings slechts selectief jongeren opgenomen. Dit bete kende dat met name groepen jongeren niet op de campings terecht konden". De jongeren geren", aldus het college. „Ook in kwestie kwamen volgens het college grotendeels terecht op kampeerterrein Klaverweide in Ellemeet. Een kampeerter rein dat door het college om schreven wordt als een 'nood- kampeerterrein'. Kwantiteit Klaverweide functioneerde volgens het college gedeelte lijk als alternatief voor het ge meentelijk noodopvangterrein. Het gemeentelijk noodopvang terrein is in 1991 alleen tijdens het Pinksterweekend ge bruikt. ,;Het waren nagenoeg allemaal Duitse jongeren die op het noodopvangterrein te- Illegale kampeerders. Als het aan het college ligt wordt het 'Inpakken en wegwezen'. (Archief foto). recht kwamen. Dat openstel ling van het noodopvangter rein in de zomerperiode niet nodig is geweest komt vooral door de aanwezigheid van Kla verweide", aldus het college. Men tekent daar meteen bij aan dat wat dat betreft ook een goede doorverwijzing van de recreant naar het achterland meespeelt. Overigens kan men in 1992 geen gebruik meer ma ken van de lokatie die de afge lopen drié jaar als noodop vangterrein heeft gefunctio neerd. Het college is daar niét rouwig om. Liefst wil men in de toekomst ook geen noodop vangterrein meer. „Het open stellen van een noodopvang doorkruist ook het streven naar hoge kwaliteit van het aanbod. Een noodopvang biedt slechts kwantiteit en geen kwaliteit. Ter voorkoming van een structurele noodopvang is een nieuwe lokatie eigenlijk niet gewenst". In de aanbiedingsbrief ook aandacht voor de vraag hoe een streekplan voor de gemeente Westerschouwen eruit zou moe ten zien. „Wij zijn van mening dat u (de gemeenteraad, red.) wanneer daarom wordt ge vraagd duidelijk een bepaald beleid voor ogen zal moeten hebben' over hoe een uitwer king van het streekplan voor onze gemeente eruit dient te zien". Veel te lang Het collegé vervolgt met de op merking dat het niet zo moet zijn dat de provincie alleen die lijnen uitzet en kondigt aan dat men binnen afzienbare termijn een beleidsnotitie over de ma terie tegemoet kan zien. In de aanbiedingsbrief bij de begro ting gaat het college ook in op een mogelijke herinrichting. „Wel willen wij u op voorhand laten weten dat wij niet ak koord zullen gaan met een her inrichtingsplan indien daar de gemiddelde proceduretermijn van zevenentwintigeneenhalf jaar voor géldt. Voor een dyna mische gemeente als de onze is dat veel en veel te lang. Elke ondernemingslust zal daar door worden gefrustreerd met alle gevolgen van dien", aldus het college. BRUINISSE - In het Bruse centrum loeit aanstaan de zaterdag 2 november regelmatig de sirene van brandweerauto's. Op deze dag zullen in het vissers dorp acht verschillende Zeeuwse jeugdbrandweer- korpsen op initiatief van de gezamenlijke Zeeuwse jeugdleiders worden verwelkomd voor jeugd wedstrijden. Na afloop worden door burgemeester A. Vogelaar de prijzen uitgereikt. De traditionele jeugdbrand- weerwedstrijden vinden dit jaar in Bruinisse plaats. Het Bruse korps treedt voor de eer ste keer als gastheer op. Nadat de brandweer bij de Bruse jeugd enkele jaren op een laag pitje stond, werd vorig jaar door gemotiveerde jongens en fanatieke jeugdleiders het korps nieuw leven ingeblazen. De totale organisatie van het festijn is in handen van de Bru se jeugdleiders Wim Jumelet en Chris Hartoog. Van de hand van deze twee vuurbestrijders is een boekje met gegevens over deze wedstrijd uitgege ven. Collega's van het vrijwil ligerskorps in Bruinisse zullen assisteren bij de organisatie op deze dag voor de jeugd. De deelnemers zijn afkomstig uit alle delen van Zeeland. De korpsen die aantreden zijn Tbr- neuzen, Goes, Middelburg, Vlissingen, Veere, Wester schouwen, Sint-Philipsland en Bruinisse. Alle korpsen zijn ondergebracht in twee ver schillende groepen. De junio ren zijn verdeeld in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. Om .als Adspirant deel te mogen ne men moet men de leeftijd van 16 tot 18 jaar hebben. De jeugdkorpsen strijden op verschillende onderdelen om de hoogste plaats. De adspiran- ten rukken uit voor een brand melding naar de gemeentelijke werkplaats aan de Molenweg. Het Kerkplein wordt voorzien met een wedstrijdbaan voor ju nioren. In de Lange Ring wordt het nieuwe parkeerterrein om getoverd tot een hindernis- baan. Ibt slot wordt een hard loopwedstrijd over twee kilo meter door het centrum gehou den. De wedstrijd start om 8.30 uur en eindigt ongeveer om 17.30 uur. Burgemeester Vogelaar reikt na afloop in het Hervormd Ver enigingsgebouw aan de bevel voerders van de jeugdploegeh de prijzen uit. BRUINISSE - De afdeling Bruinisse van de CJV krijgt een ander onderkomen. De Christelijke Jon geren Vereniging verhuist van het krakkemikkige gebouwtje aan de Dreef naar het voormalige Rode Kruis-gebouw aan de Molenstraat in Bruinisse. De gemeenteraad van Bruinisse ging tijdens haar ver gadering gisteren, donderdag, in het gemeentehuis in Bruinisse, akkoord met een reeks voorstellen van het college met betrekking tot herbestemming van vrijkomende gebouwen in Bruinisse. Eigenlijk stond het onderko- men van de CJV aan de Dreef niet op het lijstje van vrijko mende gebouwen in de ge meente Bruinisse. Naar aanlei ding van klachten van de CJV echter is het nu wel op dat lijst je gekomen. Onderzoek wees uit dat verschillende vloerbal ken dermate slecht waren dat de vloer van het gebouwtje dreigde te verzakken. Zelfs de wandconstructie liep gevaar om op verschillende plaatsen te verzakken. Hoog tijd om om te zien naar een ander onderko men voor de vereniging. Het college legde gisteravond het voorstel aan de raad voor om het gebouw aan de Molen straat waar tot oktober '90 het Rode Kruis bivakkeerde aan te bieden als vervangende huis vesting voor de CJV. Om het gebouw geschikt te maken voor huisvesting van de CJV moet een en ander gebeuren. Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de raad ak koord met het voorstel om voor die opknapbeurt 7500.- be schikbaar te stellen. In de aanbiedingsbrief bij de begroting voor '92 liet het col lege al weten positief te staan tegenover het plan van tennis vereniging Bru-Tèn om een vijfde tennisbaan aan te leg gen. Om aanleg van dat vijfde veld mogelijk te maken zou het onderkomen van peuterspeel zaal De Krukels aan de Dokter de Kockstraat moeten verdwij nen. Het college heeft daar niet zo veel moeite mee. „Gelet op de onderhoudsstaat van het voor malige gebouw van de peuter speelzaal stellen wij u voor thans reeds in te stemmen met de verwijdering van het ge bouw en wel door verkoop bij inschrijving", aldus het colle ge. Of het gebouw elders in de gemeente nog neergezet en ge bruikt gaat worden is op dit moment nog niet duidelijk. Gymnastieklokaal Voor wat betreft het oude gym nastieklokaal aan de Dreef stelt het college dat dit gebouw zich niet leent voor realisering van een brandweergarage. „Wij zijn van mening dat verkoop van het gebouw voor detail handel (non-food), de dienst verlenende sector, kantoor doeleinden of voor woning bouw het meest voor de hand ligt". Een zienswijze waar de raad zich, zo bleek tijdens de vergadering, in kon vinden. Vogelvereniging De Nachte gaal zou eigenlijk het liefst het clubgebouw verruilen voor het voormalige Rode Kruis-ge bouw. Die wens bleek echter niet in vervulling te gaan. „Dit bleek niet tot de mogelijkhe den te behoren", stelt het colle ge. Wel wil men het bestaande clubgebouw voor een symboli sche prijs aan de vereniging verhuren. De vereniging zorgt dan zelf voor beheer en onder houd. Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de gemeente raad verder akkoord met het voorstel van het college tot vaststelling van de verorde ning betaald ouderschapsver lof. Het ouderschapsverlof is in de eerste plaats bedoeld als werkgelegenheidsmaatregel en is een vervolg op de experi mentele regeling waar tot dus ver mee gewerkt werd. ZIERIKZEE - Op maandag 11 november worden in het stad huis te Zierikzee twee studies over de medische geschiedenis van Zierikzee gepresenteerd. De werken werden gemaakt door rustend huisarts dr. C. M. van Hoorn. Tijdens de bijeenkomst wor den diverse inleidingen gehou den. Onder andere door hoog leraar aan de Vrije Universi teit te Amsterdam professor doktor M. J. van Lieburg, me vrouw dr. J. L. Kool-Blokland en streekarchivaris H. Uil. Professor dr. P. A. Henderikx, die eindredacteur is van het Archief Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen houdt een inleiding en pre sentatie over het onderwerp Zierikzeese medici vanaf de veertiende eeuw tot circa 1600. En de voorzitter van de Vereni ging Stad en Lande van Schou- wen-Duiveland H. Doeleman Hz houdt een inleiding en pre sentatie onder de titel Over zicht van doctores medicinae, heelmeesters en artsen in Zie rikzee en op Schouwen-Duive- land gedurende de negentiende eeuw. De bijeenkomst begint om 16.00 uur. BRUINISSE - De commissie fi nanciën van de gemeente Brui nisse komt maandag 4 novem ber bijeen in het gemeente huis. De vergadering begint om 19.30 uur. De commissieleden spreken onder meer over de grondprijs voor het havengebied, een kre diet voor de Ds Pieter van Dij- keschool, een subsidie voor particuliere woningverbete ring, een gratificatie voor de Bruse ambtenaren, het aanpas sen van grootschalige basis- kaarten. Een goed doel kan slechts door goede middelen bereikt worden. Dickens Vannacht regen HET WEER Vannacht af en toe regen. Overdag vanuit het westen perioden met zon. Minimumtemperatuur ongeveer 10 graden. Middagtemperatuur om streeks 13 graden. Wind uit zuid tot zuidwest, vrij krachtig, 5, aan de kust en op het IJsselmeer hard, 7. i: STOLPWEG Er komt op korte termijn een plan voor het nemen van verkeersremmende maatregelen op de Stolpweg. ECOPARK Een meerderheid van de Duivelandse raadsleden wil geen verdere uitbreiding van recreatie bij Ouwerkerk. EXPOSITIE In de Bewaerschole is een expositie van het werk van vijf aquarellisten. RONDE VERDER Het herenteam van Delphi Mevo '80 kwam op een voudige wijze een ronde verder. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's NIEUWERKERK - Doordat er bijna geen mensen waren die gebruik maakten van het wekelijkse spreekuur van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland op woensdagmiddag in Nieuwerkerk is dat spreek uur afgeschaft. Dat maakte de Duivelandse burgemeester A. Bergshoeff bekend tijdens de begrotings raadsvergadering in het ge meentehuis te Nieuwerkerk. In plaats van te zitten wachten tot er (n)iemand naar het spreek uur komt gebruikt de politie nu die tijd voor extra surveil lances in de gemeente. Wanneer op woensdag tussen 13.00 en 15.00 uur in het ge meentehuis alsnog iemand komt opdagen die de politie wil spreken worden de dienst doende agenten via een spe ciaal systeem vanuit het poli tiebureau in Zierikzee verzocht naar het gemeentehuis te rij den. Zo kan het consult toch plaatsvinden. Een idee van L. Meerman (SGP/RPF) om de politie te verzoeken niet zomaar een keer door een kern te rijden, maar regelmatig terug te ko men, wees Bergshoeff van de hand. Daar'zou de politie niet genoeg tijd en personeel voor hebben. Mevrouw G. van den Ouden-Zwart sprak tijdens de begrotingsraad haar-twijfels-er over uit of de reorganisatie van het politiekorps tot een regio naal korps in de praktijk wel een verbetering zal zijn. Maar volgens de burgemeester be oogt men met de verandering onder meer de overheadkosten te verminderen. „Met als doel meer mensen op straat te krij gen die het eigenlijke politie werk kunnen verrichten". Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. BURO VISSER ELLEMEET 01117-1875 Erkend Lid V.E.B. Advertentie Makelaarskantoor HANSE VERBEEK ZIERIKZEE, TELEFOON 01110-16888 Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wif een kwartaalabonnement a f 45.— jaarabonnement f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1