Nasty Girls in Brogum Het land van de glimlach jg^ggBaa DE HOEVE AAN DE LINGE Schouws.Spel in d'Ouwe Smisse ■yggiSg-"-,,, Begin concertseizoen Stichting Ars Musica streeknieuws 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ba 9*a*£ls£ ,-. E 'rSjSMHttMViMbi iSCi i» w -^s«ar»«SMi8.-v^g wmib'W—naii -..«R üj^^iggy WKC «ras*a ZIERIKZEE - Op zaterdag 2 november voert de Goese Operette Vereniging in de Concertzaal te Zie- rikzee de operette Het land van de glimlach op'van Franz Lehar op. Het stuk speelt zich grotendeels af in een Chinees paleis. De Duitse gravin Lisa is haar man, de Chinese prins Sou-Chong daarheen gevolgd. Zij worden geconfronteerd met de starre Chinese tradities die verpersoonlijkt worden door de strenge oom Tchang. Hij wil Lisa niet als volwaardige echtgenote van zijn neef accepteren en dwingt hem met vier Mandoerijnse prinsessen te trouwen. Dat leidt tot een scheiding tussen bei de gelieven waarbij enkel bitterheid en haat overblijven. Lisa vlucht met behulp van de Duitse graaf Pottenstein het paleis uit. De hoofdrollen in de operette worden gespeeld door twee Belgi sche beroepsspelers, Christiane Buyle en Luk van der Heijden. Hans Swinnen dirigeert het Belgi sche orkest dat de muziek bij de operette maakt en Peter Swinnen is de toneeldirigent. De regis seur is Jan Joris. De uitvoering van de operette vindt plaats onder auspiciën van Uit op Schouwen- Duiveland. Aanvang 20.00 uur. (Op de foto links Piet Verhage die Graaf Ferdinant Liechtenfels speelt en daarnaast Rien de Koning die de gongspeler vertolkt). ZIERIKZEE - Het concertseizoen van Ars Musica is weer begonnen en wel met een concert in de Sint Wil- librorduskerk in Zierikzee, dat grotendeels in het te ken stond van de opera Dido and Aeneas van Henry Pureell. Uitvoerenden waren het Ma drigaalkoor en het Strijkersen semble van de Zeeuwse Mu ziekschool in Middelburg en Ruud Kerkhove (klavecimbel). Behalve de opera van Pureell stonden ook twee werken op het programma waarin strij kers en de klavecinist apart te horen waren. Het concert werd geopend met de Chaconne in g voor strijkers van Pureell. Blijkbaar moesten de strijkers nogal wennen aan de akoestiek want hier en daar was het wat aarzelend. Als ouverture van* dit concert was de Chaconne een prima keuze. Heel charmant was het tweede klavecimbelconcert van Johan Nicolaas Lentz, een Duitse clavecimbel-meester die door zijn huwelijk in Rotterdam te recht kwam. Dit stuk werd door Ruud Kerkhove op virtuo ze wijze vertolkt. Purcell's opera Dido and Ae neas geldt als de eerste opera die in Engeland werd gecompo neerd. In 1689 beleefde dit stuk zijn première. Het libretto is gebaseerd op verhalen uit de Griekse oudheid en bevat alle ingrediënten voor het verwer ken van alle menselijke emo ties. Dirigent Rinus Hillebrand wist koor, orkest en solisten met vaste hand door de moei lijke partituur te loodsen en de enorme zeggingskracht van de ze muziek op zijn gehoor over te brengen. De rol van Dido kreeg een geweldige geladen heid van Helen Stroo. Zij werd bijgestaan door Wil Kerpel in de rol van Belinda en Ben van Trirum als Aeneas. Het idee, de solisten over het podium te ver spreiden bleek een goede vondst; met name de rol van to venares Liesbeth Franken kreeg hierdoor allure. Hadden de solisten nog wel eens last van intonatieproble men, geen spoor daarvan in de koorgedeelten. Het Madrigaal koor, gecoached door Titia Dijkstra zong trefzeker en zo wel technisch als qua expressie op hoog niveau. Begunstigd door de fraaie akoestiek van de kerk, was het bijwonen van de ze uitvoering zeker een beleve nis, De ruim honderddertig toehoorders zullen dat ook zo hebben ervaren. %GRONINGEN - Groningen gaat de Grote Markt, het cen trale plein van de stad, op knappen. ZIERIKZEE Bazar in de Corneliastichting Op zaterdag 2 november wordt in het verpleeghuis Cornelia stichting te Zierikzee een bazar in Hollandse stijl gehouden. Men hoopt met het evenement voldoende geld bijeen te bren gen voor de aanschaf van een lichtinstallatie voor het po dium. De Hollandse bazar wordt gehouden in de recrea tiezaal van het verpleeghuis. Ze omvat een Rad van Avon tuur, een verloting, een rommel- en boekenmarkt, een touwtrekkraam, grabbelton en oud Hollands snoepkraam. Men kan tijdens het evenement ringrijden en busgooien. Op het terras kan men wafels, pof fers, erwtensoep, chocolade- en anijsmelk eten en drinken. Aan de bazar wordt meege werkt door bewoners van het verpleeghuis, familieleden van hen en vrijwilligers van de UW en Zonnebloem. Het eve nement duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Door MIEN VAN 'T SANT 91 En met een schamper lachje op zijn niet on knap gezicht: 'Enfin! Nu heb je er een, die zelf visjes vangt. Maar jij vangt hem niet; dat kan ik je nu al wel zeggen. Ik moet hem nog gelijk geven ook. Na een week van hard werken, wat hij stellig doet, liefst als een doorgefourneerde dienstklopper, een week end hier. Lekker eten, een onderdak, dat er zijn mag en als tijdpassering maar lek ker visjes vangen'. 'Ik verbied je zo over mijnheer Timmer te spreken, Arie. Jou legt hij geen haarbreed in de weg en mij heeft hij over een moeilijk punt heengeholpen. Door zijn toedoen heb ben we toch maar weer een bedrijfsleider gekregen'. Arie schiet in de lach. 'Gelukkig een, die scheel kijkt en af en toe nog stottert ook. Tbnminste ongevaarlijk, als je weet wat ik bedoel V 'Je bent unfair. Maak jij dan dat je je diplo ma haalt. Dan kun jij in het bedrijf komen. Werk je nu vast wat meer in in plaats van datgene wat je nu met je vrije tijd doet. Voor de paarden zorg je prima. Het overige werk op het bedrijf laat je blijkbaar koud'. 'Zo is het precies. Ik hoef al die rompslomp niet. Maar laten we daar alsjeblieft niet op nieuw over beginnen. Eén ding kan ik je wél zeggen. Als je mc die mijnheer via zijn visjes als toekomstige vader voorschotelt, zie je me hier niet meer. Ik heb nog wel een of andere vrind, die me in dat geval onder dak wil verlenen'. 'Wie zegt dat ik iets dergelijks van plan ben?' Hij haalt zijn schouders op. 'Het zou de eer ste keer niet zijn. Die mijnheer Benders, met wie je na je wintersportreis kwam aan dragen, die had ik desnoods als vader wil len aanvaarden. De enige van al je zoge naamde aanbidders, die het oprecht met je meende. Maar die moest je niet. Weet je waarom?' En als ze niets zegt, opnieuw haar tranen de vrije loop latend: 'Omdat je de mannen alleen maar als speelgoed be schouwt. Ze moeten een leemte opvullen, ze moeten vooral voor zichzelf geen voorwaar den stellen Misschien heb je niet hele maal schuld. Vader was een dictator. Zijn wil was hier in huis wet. Voor jou op den duur onaanvaardbaar. Eerlijk gezegd zou het dat voor mij ook geworden zijn. Reina heeft precies zijn aard. Alleen heeft ze bij Leo weinig kans. Maar goed dat ze weer een kind verwacht, dan kan ze zich daarop uit leven Die kerel hier erin, dan ik eruit. En schei nu alsjeblieft uit met dat gejank. Doe dat maar bij die zedenpreker van je. Al leen ik waarschuw je maar die kan er ook gauw dik genoeg van krijgen'. Dien de Jong kan haar tranen nu helemaal niet meer bedwingen. 'Ga weg alsjeblieft', zegt ze helemaal overstuur. 'Heul dan maar met al die anderen, die het op me gemunt hebben. Jullie krijgen me toch niet uit het dorp weg. Jij niet en geen van de anderen'. 'Je hoeft ook niet weg hier. Maar laat einde lijk eens zien dat je volwassep geworden bent. Niet langer een dreinend kind, dat pas tevreden is, als ze datgene waarop ze haar zinnen gezet heeft veroverd heeft. Om het dan want daar gaat het langzamer hand op lijken te vertrappen of zonder enig mededogen voor een ander stuk speel goed te ruilen'. 'Otto, je moet me helpen. Ik weet wel dat je liever niet hebt, dat ik je hier opzoek, maar ik kan eenvoudigweg niet anders meer'. En als Otto Timmer wat verbaasd opkijkt: 'Jet moet maar niet meer in het weekend naar ons komen. Arie is zo vreselijk tegen me te keer gegaan. Ik vind het zo erg dat jij mee de dupe wordt. Maar stellig weet jij wel een andere plaats te vinden, waar we elkaar ontmoeten kunnen. Ik mag immers niet ris keren dat ik ook nog mijn zoon zou verlie zen'. Otto Timmer's gezicht staat vreemd zake lijk. Heel anders dan op die verrukkelijke weekends. Het valt Dien onmiddellijk op, maar het houdt geen waarschuwing voor haar in. (wordt vervolgd) Informatie-avond over tuinbouw Op initiatief van de Vereniging Oud-Leerlingen Tuinbouw Wintercursus wordt op dinsdag 5 november in het Huis van Nassau te Zierikzee een infor matie-avond over tuinbouw ge houden. Het evenement wordt verzorgd door de ANB/AMRO- bank. Op het programma staat de glasgroenteteelt (zware stook), het kweken van snij bloemen onder glas, de aard beienteelt, subsidieregelingen in de tuinbouw, het borgstel lingsfonds voor de landbouw en de startende ondernemer. Nadat al deze onderwerpen zijn behandeld wordt een dis cussie gehouden. De informa tie-avond begint om 20.00 uur. De Stolpe Aruba en de Nederlandse An tillen vormen samen met Ne derland de Nederlandse Antil len. De Stichting voor Surina- mers, Antillianen en Arubanen in Middelburg heeft een expo sitie over deze eilanden samen gesteld bestaande uit meer dan tweehonderd foto's die samen een kleurrijk beeld geven van deze overzeese gebiedsdelen. Deze fototentoonstelling is tot 15 december te zien in de Stol pe. Behalve foto's zijn ook ko raal, schelpen en gesteenten die op de Antillen zijn gevon den tentoongesteld. Daarnaast staat er in de bieb ook een boe kentafel met boeken over de Antillen en van Antilliaanse schrijvers. Deze expositie is op de volgende tijden voor het pu bliek toegankelijk. Maandag: van 14.00-17.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Woensdag van 14.00 tot 17.00 uur. Donderdag van 9.30 tot 12.00 uur; van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur. Speciaal voor on derwijsdoeleinden kan een les- koffer plus fotokist, lesmateri aal en videódiaseries worden besteld bij de organiserende stichting (tel'efóon 01180-38070). BROUWERSHAVEN Jantje Beton De Nationale jeugdcollecte Jantje Beton wordt dit jaar ge houden van drie tot en met ne gen november. De opbrengst van de jeugdcollecte komt ten goede aan activiteiten die spe ciaal voor kinderen worden ge organiseerd. Zo is de opbrengst van de de collecte in Brouwers haven bestemd voor de stich ting Peuterspeelzaal Dé BlokT kendoos. De leidsters van de speelzaal hopen hiervan wat nieuw speelgoed te kunnen ko pen. OOSTERLAÏ^D Vogeltentoonstelling Op initiatief van de vogelver eniging Kolibri uit Oosterland wordt op vrijdag en zaterdag 8 en 9 november in dorpshuis De Oosterhof èéh bijzondere vo geltentoonstelling gehouden. Daarbij zijn 404 vogels in aller lei verschillende soorten te zien. Er is ook een verkoop klasse vogels aanwezig. Het evenement wordt vrijdag 8 no vember om 20.00 uur geopend door het districtsbestuur Zee land van de. vogelvereniging. Zaterdag kan iedere belang stellende van 10.00 tot 21.30 uur terecht in de Oosterhof. Voor de kinderen is er een grote grabbelton, er draait een Rad van Avontuur en de trekking van een loterij wordt verricht. BRUINISSE Actie Polen In het kader van de actie Brui- nisse helpt Polen kunnen men sen niet alleen bij de familie Bal in de Steinstraat goederen afleveren. Maar ook bij de fa milie Van den Bos in de Molen straat 51. Men kan bij beide fa milies ook terecht voor infor matie over de actie. GOES Aglow De afdeling Goes van de Wo men's Aglow Fellowship houdt woensdag 13 november een bij eenkomst in hotel Terminus (naast het NS station) in Goes. Helen Benard uit Zwijndrecht zal tijdens de bijeenkomst, die om 9.45 uur begint spreken over Stromen van levend water. Voor kinderoppas wordt ge zorgd. MIDDELBURG Verhuizing Het kantoor van het FNV- district Zeeland en de FNV- Rechtskundige Dienst is vanaf een november gevestigd aan de Dam 2 te Middelburg. Door de verhuizing zijn ook de tele foonnummers van de diensten veranderd. Het FN V-dist riet Zeeland is te bereiken via 01180-25655 en de Rechtskundi ge Dienst via het nummer 01180-40040. Vrijdag 1 november NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.05 uur Zicht op zee, pro gramma over mensen en water. Herh. 16.31 uur Natuurlijk genezen, medisch magazine. Herh. 16.56 uur De roze panter, teken film. 17.08 uur KR O's Tekenfilm festival. 17.30 uur Woef, Engelse jeugd serie. 17.59 uur Boggle, spelprogram- ma. 18.28 uur Ja, natuurlijk extra, natuurdocumentaire serie. 18.57 uur Dinges, volwassenen raden wat kinderen bedoelen. 19.28 uur Ha, die pa, Neder landse comeyserie. 20.00 uur Journaal 20.26 uur Ted d tête met..., "léd de Braak in gesprek met Wil lem Duys. 21.17 uur Rondom tien, praat programma. 22.03 uur Jessica Fletcher (Murder she wrote), misdaad serie. 22.52 uur Document: Ceci n'est pas une voiture! Portret van de Deux Cheveau, beter bekend als de Lelijke Eend. 23.19 uur Miniatuur. Allerhei ligen: Sléchts uit de verte heb ben zij gezien. 23.24 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal. 16.05 uur Kijk TV, populair we tenschappelijk programma. 16.32 uur Derrick, Duitse mis daadserie. 17.32 uur De wereld op een postzegel, programma over fi latelie. Les 6. 17.50 uur De tv dokter, medi sche tips door dr. Ferdinand Zwaan. 18.00 uur Journaal 18.20 uur De teenage hero turt les, tekenfilmserie. 18.47 uur Te land, ter zee en in de lucht, vandaag: Tbbbedan- sen. Herh. 19.30 uur Ministars, program ma waarin onbekend talent teksten zingt op bestaande hits. 20.00 uur Op goed geluk jr, spelprogramma voor school kinderen. 20.40 uur 'Allo 'allo, comedy serie. 21.14 uur De tv dokter, medi sche tips door dr. Ferdinand Zwaan. 21.15 uur TROS Kompas TV ster, lezers van TROS Kompas nomineren TV persoonlijkhe den en programma's. 21.20 uur In the heat of the night, politieserie. 22.05 uurr Eigen baas. Ivo Nie- he in gesprek met drie initia tiefrijke ondernemers. 22.40 uur TROS Hollywood boulevard, filmmagazine. 23.15 uur Gung Ho, Ameri kaanse speelfilm. 01.08 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 09.00 uur Huisje boompje beestje, les 30. 09.30 uur Landen in Europa, les 1. 10.00 uur Nieuws uit de natuur, les 7. 11.00 uur Schooltv-weekjour- naal, les 6. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal 18.45 uur Het klokhuis 19.00 uur Wat doe jij nou? Pro gramma over school- en beroe- penkeuze. 19.30 uur Monopolie, Deense serie. 19.54 uur Uitzending van de VVD. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Het orkest, program ma over de muziek, de geschie denis, de instrumenten en de uitvoering door presentator Dudley Moore en Sir Georg Solti. Afl. 5. 20.55 uur Begin van een nieuw tijdperk, documentaire over jonge mensen in Oost en West tegen het licht van de grote ver anderingen op wereldschaal. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Studio sport jour naal. 22.30 uur NOS-Laat, achter grondinformatie. 23.10 uur Een dag, een leven, portret van choreograaf/regis seur Hans van Manen. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 14.45 uur Tijd voor mirakels, Joegoslavische speelfilm. 16.20 uur Samsonclips. 16.30 uur Samson, dolle avon turen bij Samson en Gert in de huiskamer. 17.30 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 305. 18.05 uur Postbus X, jeugdse rie. 18.30 uur TV 1 - Top 30, de 30 best verkochte singles in Vlaanderen. 19.00 uur Buren, Australische serie. 19.20 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.25 uur Extra politieke tri bune. 19.30 uur Nieuws en sport. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur Sledge Hammer, Amerikaanse komische poli tieserie. 20.30 uur Baraka, drie kandi- datenkoppels spelen o.l.v. Do naat Deriemaeker voor de we reldreis. 21.35 uur Geheim van de Saha ra, 7-delige serie van Alberto Negrin. Afl. 5. 22.25 uur Kunst-zaken. Aansl. Paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur Een ja^r in Vietnam (Tour of duty), Amerikaanse serie. 23.40 uur Coda, Julia Tulkens leest voor uit eigen werk. Van daag: Laat me dan leven, heer. BRT 2 18.55 uur Journaal 19.00 uur Schooltelevisie 19.30 uur Grensstad, Frans/Ca nadees/Amerikaanse serie. 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, een stad, gemeente of een thema wordt toeristisch uitgelicht. 20.35 uur Kijk uit! 20.40 uur Ommekaar: Shisha Pangma, reportage over de Bel gische Tibet-expeditie Shisha Pangma '91 vanaf de eerste trainingen tot en met de con frontatie met de reus van meer dan 8000 meter hoogte. 21.30 uur Journaal en sport. 22.00 uur Première film vi deo, filmmagazine. 22.30 uur Concert, Messe in c KV 427 van W. A. Mozart. ZIERIKZEE - In het Zierikzeese jongerencentrum Brogum treedt op zaterdag 2 november de mei denband Nasty Girls op. Een optreden van de Nasty Girls wordt omschreven als overdonderend. Men brengt zowel met scheurgitaren doorspekte vertolkingen van James Brownmuziek als eigen werk vol riffs. Maar ook heavy rap ontkomt niet aan de hardhandige Nasty-aanpak. De met een enorm stemgeluid gezegende Marion Reingoud draait er haar hand niet voor om. Met tientallen op tredens in binnen- en buitenland hebben de zes professionele muzikantes van de band de afgelopen maanden laten zien dat ze hard op weg zijn een van de Nederlandse fopbands te worden. Hun optre den in Brogum begint om 23.00 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. Wandeltocht Op initiatief van de Zeeuwse Wandelsport Bond wordt op za terdag 9 november in Middel burg de zogeheten sluitings- tocht gehouden. Een wandel tocht waarbij men kan kiezen tussen de afstanden dertig, vijf, tien en vijftien kilometer. De starttijd voor de 30-kilome- terlopers is om 10.00 uur, de deelnemers aan de overige wandeltochten kunnen vanaf 12.00 uur vertrekken. De start plaats is het ontmoetingscen trum Dauwendale aan de Vrij landstraat 51 te Middelburg. Iedereen die interesse heeft kan aan het evenement deelne men. Nadere informatie: tele foon 01184-71004. ZONNEMAIRE - De beeldend kunstenares Hcdi Bogaers is door de Stichting Schouws. Spel uitgenodigd om vrijdag 1 november iets te vertellen over haar manier van werken. Deze avond die om 20.30 uur begint, wordt gehouden in d'Ouwe Smisse in Zonnemaire. Schouws.Spel dat in 1989 werd opgericht als een platform voor beeldend kunstenaars en kunstminnaars heeft verschil lende artistieke manifestaties achter zijn naam staan. De laatste activiteit met schrijver Wim Hofman in Auberge Mari time heeft de stichting een aan tal nieuwe donateurs opgele verd. Met name voor deze groep wil Schouws.Spel regel matig een avond in d'Ouwe Smisse houden. Vrijdag 1 no vember bijt Hedi Bogaers het spits af. Voor donateurs is deze avond, die om 20.30 uur begint gratis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4