Beau Rivage en Le Bateau, twee restaurants met Frans uiterlijk A Successen voor drum- and bugle corps Rust Roest 0 DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS n 5 '4 deurloo intermeubel Purcell's Dido Aeneas bij Stichting Ars Musica mm ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I Voor gezellige meubelen naar: Persoonlijk tintje voor beide restaurants Eerste prijzen in novice Classe Drum Corps Holland en SDM-festival in Ouddorp Programma open dag Cornelia- stichting Themamiddag PCOB r Concert in kerk Burgh Kinderzang avond in Haamstede AI Fl mÊKL NIEUWSBODE EXTRA Kom kijken WOENSDAG 23 OKTOBER 1991 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND Haringvlietplein 4 - Zierikzee OUDDORP - Wie over de Brouwersdam rijdt kan het grote bungalowpark niet over het hoofd zien. En sinds juni is er nog een twee&e trekpleister bijgekomen. Marina Port Zélande. Een haven waar iedereen met en zonder jacht terecht kan. Om een kijkje te nemen bij de in scheepvaart gespecialiseerde bedrijven of ge woon om te genieten van de sfeer die er heerst hij deze Frans-ogende haven. Op dit laatste aspect inspelend zijn er ook twee horeea-gelegenheden die zeker een kijkje en een bezoekje waard zijn. Dit zijn Restaurant Beau Rivage en Brasserie Le Bateau. Twee eetgelegenheden met een geheel eigen stijl, maar beidfe met een keuken die een omweg waard is. Gastronomische hoogstandjes in het restaurant en gezellig, volle borden in de brasserie. De beide horeca-paren (v.l.n.r.: Anita van de Bergh-Leynse en Ludo van de Bergh van Beau Rivage met Karin van Hoeven en Gerard de Groot van Le Bateau). Op de achtergrond het restaurant. (Foto: Joop van Houdt). Beide restaurants bevinden zich in hetzelfde gebouw. Dit Frans uitziende bouwwerk dat vanaf de boulevard van Marina Port Zélande een prachtig uit zicht heeft over de haven is ei gendom van ondernemer Deine Leynse. Deze besloot echter om niet zelf de leiding van het ho- recagebeuren op zich te nemen, maar dit over te laten aan twee koppels. Een daarvan bestaan de uit dochter Anita van de Bergh-Leynse en schoonzoon Ludo van de Bergh; zij leiden restaurant Beau Rivage. Het andere paar bestaande uit Ge rard de Groot en Karin van Hoeven leidt Le Bateau. Deze beide paren hebben als taak om elk van de eetgelegenheden een eigen stijl en persoonlijk heid te geven. Geen gemakke lijke taak, maar één waar ze zich met veel energie aan heb ben gewijd. Informeel en chique De doelgroep van de beide restaurants verschilt een beet je. Hpewel iedereen natuurlijk welkom is richt de brasserie zich voornamelijk op het pu bliek dat 'gewoon' gezellig uit eten wil, maar zich hiervoor niet in pak of gala wil verto nen. Informeel gekleed, genie tend van een uitstekend maal op (over)volle borden, glaasje wijn erbij of een pilsje. Le Ba teau heeft het. Ook voor groe pen. Restaurant Beau Rivage is een uitstekende gelegenheid voor een avondje uit op chique. Een intiem feestje voor twee of meer, maar ook om gewoon lekker uitgebreid verwend te worden. Een uitstekende keu ken met eigen specialiteiten voor de nodige luxe. Wild, ge vogelte of zoals dat hoort bij een omgeving als Marina Port Zélande, vis en schaaldieren. Naar elk seizoen een aange paste kaart. Zo heeft men dit seizoen een kaart waarop het wild centraal staat. Zowel Le Bateau als Beau Rivage heb ben een eigen keuken, met ei gen koks. Gerard de Groot en Ludo van de Bergh omschrij ven de keuken als 'regionaal; aangevuld met internationale ervaring'. Een veelbelovende omschrijving. Drie gangen Om mensen te trekken is Le Bateau begonnen met een drie gangen-menu voor nog geen veertig gulden. Gerard de Groot en Karin van Hoéven ho pen in de toekomst de kaart die ze nu hebben uit te breiden. ,,Maar", zo verklaart De Groot, ,,het is in het begin altijd even aftasten wat gevraagd wordt. De drie-gangen-menu's hebben nu een soort trekkersfunctie. De goede kwaliteit en de ambi ance zorgen voor de rest". Gerard de Groot heeft plannen genoeg. Zo is hij bij het opzet ten van Le Bateau ook bezig met de realisatie van partymo gelijkheden in de beide restau rants. ,,We hebben al verschil lenden boekingen voor gezel schappen die voor zaken in het trade-center verblijven en dan bij ons komen eten. Ook voor bruiloften hebben wij allerlei mogelijkheden op het gebied van een feest, dineetje en re ceptie". Bruiloften Wat de bruiloften betreft heeft De Groot veel meer plannen en ideeën. „Het lijkt me leuk om paren de mogelijkheid te bie den op een bijzondere wijze in het huwelijk te treden", vertelt hij enthousiast. „Zo denken we erover om ze bijvoorbeeld op internationale wateren te trou wen op een ouderwetse kotter. Op internationale wateren mag de kapitein het paar namelijk zelf in de echt binden, dus dat zou kunnen. Dat zijn natuur lijk toekomstplannen, maar als er enthousiasme voor zou bestaan valt het te overwegen", aldus Gerard de Groot. De komende maanden werkt Beau Rivage nauw samen met Gran Dorado en Port Zélande voor verschillende arrange menten. Een goede manier om meer bekendheid bij het pu bliek te krijgen. Hoewel het met bekendheid bij het pu bliek wel goed lijkt te zitten. Afgelopen zomer werd .het haven-plaatsje door vele toe risten bezocht. En ook in de winter verwachten Ludo van de Bergh en Gerard de Groot veel bezoekers die herinnerin gen ophalend aan de zomer ook weer een bezoek brengen aan de haven en alles wat daar bij hoort. Hoge eisen Beide restaurants stellen hoge eisen aan hetgeen zij hun gas ten voor zetten. Gerard de Groot; „Wij hebben recht streeks contact met de verko pers en vissers. Op die manier kunnen we onze gasten garan deren dat alles wat ze voor ge zet krijgen uiterst vers is. Dat zelfde geldt voor onze pattise- rie. We hebben eigen koks die hiervoor zorgen". Restaurant Beau Rivage heeft ook een uitstekende wijn kaart. „We halen de wijnen zelf rechtstreeks uit de landen van herkomst. We hebben hiervoor een eigen wijninkoper die de kleine wijnhuizen langsgaat en deze van daaruit direct naar onze restaurants vervoert", al dus Ludo van de Bergh. „Het niveau van de keuken van het restaurant behoort tot de top vijf van Zeeland", zo vertelt De Groot met enige trots. ZIERIKZEE - Het drum- en bugle corps Rust Roest uit Zierikzee behaalde in ok tober met zijn show twee keer een eerste prijs. Dat gebeurde tijdens festivals in Ouddorp en Dordrecht. Het drum- and hugle corps Rust Roest in actie (Eigen foto.) Begin oktober nam het drum and bugle corps deel aan de fi nales van Drum Corps Holland in Dordrecht, Met een totaal aantal van 50.6 punten eindig de men daar als eerste in de no vice klasse. Afgelopen zaterdag nam Rust Roest deel aan een SDM- festival dat onder auspiciën van de KNF werd georgani seerd in Ouddorp. Met 77.33 punten behaalde men daar een eerste prijs in de afdeling show. Dp jury bleek uitermate tevreden over de prestaties van het Zierikzeese drum- en bugle corps. Men prees hun wervelen de show. Het publiek, dat het festival in Ouddorp in groten getale bij woonde, reageerde laaiend en thousiast op de optreden van Rust Roest. Daarom gaf het drum- en bugle corps na de prijsuitreiking nog een toegift in de vorm van een gedeelte van de show dat men nog eens uitvoerde. Voor Rust Roest betekenen de ze resultaten uiteraard een prachtige afsluiting van het seizoen 1991. Volgens leider Ge rard van Wagtendonk gaat men nu hard werken aan het instu deren van een nieuwe show voor het seizoen 1992. Het drum- and bugle corps kan daarbij nog wat nieuwe leden gebruiken. Voor inlichtingen daarover kan worden gebeld met Gerard van Wagtendonk. Tblefoon 01110-15109. Aangezien de beide restaurants in een prachtige, rustgevende omgeving liggen hopen de bei de ondernemers-paren dat er ook zakenmensen gebruik zul len gaan maken van de moge lijkheden die zij te bieden heb- hjen. Daarbuiten willen zij de mogelijkheid bieden aan parti culieren om hun feesten, bij eenkomsten en andere bijzon dere gelegenheden in één van de restaurants te houden onder het motto; 'je eigen restaurant voor één dag'. Wanneer mensen ruim van te voren reserveren wil Gerard de Groot ook voor selecte gezel schappen dag-arrangementen gaan organiseren. Met een rondvaart op het Grevelingen- meer of een dagtocht naar één of andere bezienswaardigheid in de omgeving. Ludo van de Bergh maakt echter duidelijk dat mensen dit wel ruim van te voren moeten regelen omdat daar nogal wat organisatorisch werk bij komt kijken. Wie het culinaire en maritieme sprook je eens van dichtbij wil bekij ken kan in de winter iedere dag behalve op maandag de beide restaurants bezoeken. Voor in formatie over party- en bijeen komstmogelijkheden kan mén vragen naar Gerard de Groot of naar Ludo van de Bergh. Beau Rivage en Le Bateau bevinden zich bij Marina Port Zélande aan de Brouwersdam, Kabbe- laarsbank 3, 3253 MG Oud dorp. Iblefoon 01117-1554. Personeel Plannen in overvloed, dat is duidelijk. Deze plannen kun nen natuurlijk niet worden ge realiseerd zonder de nodige be langstelling. Maar even zo be langrijk is goed personeel. Beau Rivage en Le Bateau zoe ken nog versterking van hun .tbam medewerkers. En dan voornamelijk voor de bedie ning. Zowel full-time als part time. Omdat het ook in de win ter druk gaat worden is enige ervaring gewenst en natuurlijk ook een enthousiaste en gast- gerichte instelling. Voor infor matie over een baan in één van de beide restaurants kan men bellen naar 01117-1554. ZIERIKZEE - Verpleeghuis Corneliastichting in Zierikzee heeft het definitieve program ma rond van de landelijke open dag van de gezondheids zorg op zaterdag 26 oktober. Een open dag die van 10.00- 16.00 uur duurt. Er zijn rondleidingen door het gehele gebouw. De afdelingen Hoge Duin en Schelphoek zijn voor de bezoekers toeganke lijk. Er zijn videofilms over verpleeghuizen in het alge meen en de Corneliastichting in het bijzonder. De afdelingen werkruimten kunnen worden bezichtigd. Ook zijn er diverse demonstra ties van werkzaamheden door fysiotherapie, ergotherapie, lo gopedie, activiteitenbegelei ding, verpleging en verzorging, dagbehandeling, keuken, lin nenkamer, technische dienst, magazijn en transport en huis houdelijke activiteiten. Er is informatie over opleidingen en werken in de Corneliastich ting. De boerenkapel Oor ons noe geeft acte de présence en omstreeks 09.00 uur wordt er een hete luchtballon opgelaten. Mario de Goochelaar gaat het gehele gebouw door en de zie kenomroep Nomen Nescio ver zorgt interviews en muziek. Ook de Unie van Vrijwilligers is aanwezig. ZIERIKZEE - Op woensdag 30 oktober wordt op initiatief van de Protestants Christelij ke Ouderen Bond (PCOB) een themamiddag gehouden in de Driehoek. De heer F. Babijn van de Inter gemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland geeft hierbij infor matie over allerlei vormen van bijstand. Zowel leden van de ouderenbond als andere be langstellenden kunnen de bij eenkomst bijwonen. Aanvang 14.00 uur. In Willibrorduskerk Zierikzee ZIERIKZEE - Liefhebbers van Purcell dienen zich zaterdag 26 oktober onverwijld naar de Willibror duskerk in Zierikzee te begeven. Het eerste concert dat de Stichting Ars Musica in haar jubileumserie presenteert is een uitvoering in concertvorm van de opera Dido Aeneas van Henry Purcell. Deze opera leent zich uitstekend voor een uitvoering in concert- vorm, dat wil zeggen het gehele stuk wordt uitge voerd zonder decors en kostuums. Er wordt ook niet echt geacteerd, het stuk wordt evenwel zeer beel dend uitgevoerd. Dat bleek al bij een eerdere opvoe ring door dezelfde musici op 15 juni jl. in de Luther se kerk te Middelburg. Het concert begint om 20.30 uur. De opera Dido Aeneas werd oorspronkelijk gecomponeerd voor een Engelse meisjeskost school. In 1689 werd het daar ook voor het eerst uitgevoerd. Het is de enige volledige opera van Henry Purcell en kan ook gezien worden als de eerste En gelse opera ooit gecomponeerd en uitgevoerd. Onder invloed van de in toenmalig Engeland heersende Puriteinen, kreeg de opera in het algemeen weinig kans. Deze opera is wereldbe roemd geworden, niet in het minst door de slotaria Dido's Lament (When I Am Laid In Earth). Het drama Het drama in deze opera be helst het tragische conflict tus sen liefde en plicht. Het ver haal plaatst de toeschouwer/' luisteraar in het oude Grieken land; Na de dood van haar echt genoot heeft koningin -*Dido van Carthago de liefde afge zworen om alleen nog te leven voor het geluk en de welvaart van haar volk. Aeneas, een tro- jaanse held, die de val van Tro- je heeft overleefd, krijgt van Zeus de opdracht met zijn ge volg naar Italië te varen en daar de stad Rome weer op te bouwen. Onderweg doet hij Carthago aan en komt terecht aan het hof van Dido Wat begint als een romantisch sprookje eindigt, door tussen komst van de godin Juno - in de opera uitgebeeld door heksen, daar deze in het toenmalige Engeland als reële wezens aan vaard werden - op tragische wijze. Het stuk is opgebouwd in een stijl die in de Franse Baroko- pera gebruikelijk was, dat wil zeggen recitatieven en aria's af gewisseld met koren en ballet ten. Het koor vervult een be langrijke functie: van de 39 nummers die de opera telt, worden er 15 door het koor uit gevoerd. De stukken zijn kort en vol dramatische spanning. De muziek is van een grote emotionele zeggingskracht. De uitvoerenden De opera wordt uitgevoerd door het Madrigaalkoor en het Strijkersensemble van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van Rien Hillebrand. De clavecimbelpartij is in han den van Ruud Kerkhove. Het koor, dat voornamelijk bestaat uit zangleerlingen van zangpe dagoge Titia Dijkstra, studeer de de stukken ook onder haar leiding in. De vele solisten zijn eveneens leerlingen «...of oud leerlingen van Titia Dijkstra. Genoemd mag worden dat zangpedagoge Francine Frege- res een belangrijk aandeel had in het uitwerken van de hoofd rol en de rol van de Sorceress (de aanvoerster van de heksen). De opera, die slechts 50 minu ten duurt, wordt op 26 oktober voorafgegaan door een Chacon ne voor strijkers van Purcell en een Concerto voor. clavecimbel en strijkers van de componist J. N. Lentz (1719-1782). Kaarten Kaarten voor deze uitvoering zijn te verkrijgen vanaf een half uur voor aanvang aan de St. Willibrorduskerk. DORDRECHT - Het bezoekers centrum De Hollandse Bies- bosch in Dordrecht laat tot en met 5 januari de tentoonstel ling zien „Water nu en later?". Advertentie dvies Er zijn veel manieren om inhoud te geven aan het begrip advies. Ons advies is gebaseerd op uw wensen en mogelijkheden Binnen deze grenzen zetten wij de perfecte lijnen uit voor het creëren van uw nieuwe ruimte. Advertentie UIT ONZE FOLDER Tf - LINGERIE DIANE Dam 21 - Zicrikzcc - Tel. 011(0-12471 BURGH - Het barokensemble the Rotterdam Consort geeft vrijdag 18 oktober een concert in de Nederlandse Hervormde kerk in Burgh. Dit concert be gint om 20.15 uur. Het programma bestaat uit Ita liaanse muziek. Lian Huyben (blokfluit), Ariane James (cel lo) en Corinne Rieske (clave cimbel) spelen deze avond com posities van G. Cima, G. P. Fontana en Frescobaldi. The Rotterdam Consort is opge richt door Corinne Rieske die evenals de andere twee leden van dit muziekgezelschap een conservatoriumopleiding heeft. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij het VW kantoor in Burgh-Haamstede en voorafgaande aan het con cert ook in de kerk. HAAMSTEDE - In de Neder landse Hervormde kerk te Haamstede wordt er zaterdag 2 november een kinderzanga vond gehouden, waaraan door zo'n 160 kinderen wordt deel genomen. De kinderen zingen vanaf 19.30 uur ten behoeve vhn de gehan dicapten. Aan de uitgang is er een collecte en zijn er cassettes te koop. Medewerking wordt verleend door Jubilate uit Ar- nemuiden onder leiding van Nelly van Belzen, Blijde Stem men onder leiding van Joop de Visser uit Middelburg, Jong Begonnen onder leiding van Arry Proos uit Middelburg cn de Jonge Zangers uit Vlissin- gen onder leiding van Jan Dek ker. Advertentie FOTO KLAAR winkelt! mm fotografie video foto's in 1 uur klaar FOTO VERSCHOORE ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 45. l jaarabonnement a f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Cy Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie CQ Antwoordnummer 12. 4300 V8 Zierikzee 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1