Jan Hoek en Johnny Quaak sterk tijdens Nollecross De Wild verstevigt zijn leiderspositie Eerste nederlaag voor dames WIK All-Ready naar promotie-poule Fraaie prestaties TTV Scaldina Ramses Bekkenk wint bij de B-junioren Ondanks verlies bij koploper Jeugdteams Uitslagen bowlen DINSDAG 22 OKTOBER 1991 NR 25038 7 VLISSINGEN - Met de start van de eerste Zeeuwse crosscompetitie in Vlissin- gen zorgde een aantal Delta Sport-atleten voor uitstekende prestaties. Op het zware parcours, dat was uitgezet in het Nollenbos en op het strand bij Vlissin- gen, streden Jan Hoek en Johnny Quaak onder elkaar een verbeten strijd uit. Dit resulteerde erin dat Jan Hoek op een knappe vierde plaats eindigde en zes seconden later kwam Quaak als vijfde over de streep. Peter Jordaan maakte met een twaalfde plaats het succes van de heren Delta Sport-equipe compleet. Hier door neemt Delta Sport de leiding in het herenploegenklassement. De overwinning ging echter Ezhou die in de eindsprint op naar de Marokkaan M'barek het strand Leon van der Velden Ook Johnny Quaak gaf tijdens de Nollecross meteen zijn visite kaartje af. Hij eindigde achter clubgenoot Hoek op een vijfde po sitie. wist te verslaan. Bij de dames won Jopie Daane afgetekend met één minuut voorsprong op Nellie van Horssen uit Middel burg. Corrie den Boer uit Re- nesse zorgde met een zesde plaats voor een uitstekend re sultaat. Ramses Bekkenk, vorig jaar Zeeuws kampioen cross bij de C-junioren, zette in zijn eerste wedstrijd als B-junior de zege tocht voort. De 16-jarige Bek kenk uit Zierikzee won ook in deze leeftijdscategorie de eer ste wedstrijd in de Zeeuwse crosscompetitie. Leon Loeve zette een keurige zesde plaats neer in het sterke deelnemersveld. Bij de meisjes C behaalde Thnja Gerards een podiumplaats door als derde te eindigen en Jacqueline van de Wijck en Posine Provoost wer den bij de C-pupillen respectie velijk tweede en derde. Ten slotte was er voor Harro Heij- boer een derde plaats bij de jongens B-pupillen. Uitslagen: Heren 9000 meter: 1. M'barek Ezhou, Dy 31.32; 2. Leo van de Velden, AV 31.54; 3. Kees van Koeveringen, Atl. 32.18; 4. Jan Hoek, Delta Sport 32.21; 5. Johnny Quaak, Delta Sport 32.27; 12. Peter Jordaan, Delta Sport 34.15; 23. Kees Dijkman, Delta Sport 35.17; 35. Renè Baartse, Delta Sport 36.19; 47. Peter Vader, Delta Sport 39.47. Heren veteranen 9000 meter: 1. Sam Polderman, Atl. 33.16; 2. John Overweel, Dy 33.32;.3. Adrie Hollaar, Del ta Sport 34.42; 6. Daan Hoek, Delta Sport 35.48; 30. Gerard Koorneef, Delta Sport 41.52; Tijdens de eerste wedstrijd voor de nieuwe Zeeuwse cross compe titie liet Delta Sport-atleet Jan Hoek meteen een prima vierde plaats noteren. 35. Jan Kloet, Delta Sport 46.25; 36. Koos Resoort, Delta Sport 46.52. Dames 4000 meter: 1. Jopie Daane, Atl. 20.18; 6. Corrie den Boer, Delta Sport 22.09; 11. Jolien Bekkenk, Del ta Sport 23.50. Heren/Ja korte cross 4000 meter: 1. Edwin de Leeuw, AV 16.56; 10. Michel Pleune, Delta Sport 19.59. Jon gens A 5000 meter: 1. Theo Ra- bout, Wiel. 17.04; 4. Alfred Stins, Delta Sport 19.50. Jon gens B 2500 meter: 1. Ramses Bekkenk, Delta Sport 11.06; 2. Remco v. d. Winkel, SS 11.15; 3. Pascal Meerman, Atl. 11.29; 6. Leon Loeve, Delta Sport 12.40. Jongens c 1500 meter: 1. Ezra v. Doorn, AV 8.55; 12. Maarten v. d. Voordt, Delta Sport 10.36; 15. Wouter v. Hooijdonk, Delta Sport 10.58. Meisjes C 1000 me ter: 1. Karin Stolk, Wiel. 4.59; 2. Cindy de Leeuw, AV 5.14; 3; Ihnja Gerafds, Delta Sport 5.28. Meisjes D 1000 meter: 1. Annemarie v. Dongen, Wiel. 5.17; 32. Jessica Welmer, Delta Sport 7.16; 35. Anneke Pro voost, Delta Sport 7.50. Jon gens D 1000 meter: 1. Michel Schrier, Atl. 4.40; 21. Jeroen van Hooijdonk, Delta Sport 5.44. MPA 2e jaars 1000 meter: 1. Cathinke v. Waesberghe, RK 5.42; 13. Saskia v. Nieuwen- huijse, Delta Sport 7.30; 14. Mieke v. Doorn, Delta Sport 8.05. MPA le jaars 1000 meter: 1. Cindy Snoeck, SS 5.46; 5. Martine v. d. Cingel, Delta Sport 6.00; 9. Antoinette v. Wijck, Delta Sport 6.27; 12. Ma- riek Werry, Delta Sport 6.40. JPA 2e jaars 1000 meter: 1. Sjoerd 't Hart, AV 5.16; 9. René Holkers, Delta Sport 5.53; 19. Jimmy Niemans, Delta Sport 6.48; 21. Pepijn v. Eyk, Delta Sport 7.24. JPA le jaars 1000 meter: 1. Stefan Schrier, Atl. 5.29; 11. Arjo Nieuwkoop, Del ta Sport 6.38. MPC 1000 meter: 1. NikhePorck, Atl. 7.01; 2. Jac queline v. Wijck, Delta Sport 7.30; 3. Josine Provoost, Delta Sport 7.34. JPB 1000 meter: 1. Joost de Lange, Dy. 5.38; 3. Harro Heijboer, Delta Sport 5.50; 12. Arnaut Welmer, Delta Sport 6.39. MIDDELHARNIS - Ondanks de nederlaag bij Good-Luck speelt KV All-Ready na de zaalcompetitie toch in de promotie-poule. In deze poule kan eventueel pro- ipotie naar de landelijke klasse behaald worden. Een beslissingswedstrijd bleek overbodig omdat ook concurrent Volharding verloor. De wedstrijd tegen koploper Good-Luck werd onder slechte terreinomstandigheden ge speeld. Snel spel bleek niet mogelijk en door de harde wind werd er weinig van af stand gescoord. Ondanks dit alles was Good-Luck-All- Ready een goede wedstrijd met een grote inzet van beide ploe gen. Ook van de zijde van Good-Luck ondanks dat er voor de ploeg uit Middelharnis weinig meer op het spel stond. All-Ready startte in de eerste aanval met Mijam van Tiggel- hoven, Anita in 't Veld, Martin Rijn en Wim in 't Veld. De ver dediging bestond uit Esther Scherpenisse, Anne-Marie van Goudoever, Wouter van Marle en Jaco Stoutjesdijk. Het was Good-Luck dat de beste start had en uit de eerste twee aanvallen evenzoveel ke ren wist te scoren. Geheel vrijstaand scoorde Anne-Marie van Goudoever daarna van af stand: 2-1. Toch had Good-Luck in deze fa se van de wedstrijd het beste spel. Door middel van twee doorloopballen wisten zij dit ook in scores om te zetten zodat All-Ready tegen een 4-1 achter stand aankeek. Met veel inzet kwam All-Ready terug via een strafworp gescoord door Mar tin Rijn. Het tweede aanvalsvak creëer de mede door het stugge verde digen van de tegenpartij der mate weinig kansen. Tbch was het Jaco Stoutjesdijk die na een schitterende pass van Wou ter van Marle van afstand 4-3 wist te scoren. Good-Luck had echter snel een antwoord door alweer een doorloopbal te sco ren. Het eerste aanvalsvak kwam weer voor de korf. Het iets te doelgerichte spel werd uitein delijk toch beloond. Het was Martin Rijn die een strafworp mee kreeg en deze zelf benutte: 5-4. All-Ready kwam steeds be ter in de wedstrijd maar een fout zorgde er voor dat de rust stand op 6-4 uitkwam. Na de rust werd er gezien de omstandigheden wederom een attractieve en spannende wed strijd gespeeld. Het enige wat in de tweede helft uitbleef wa ren de doelpunten. Het tweede aanvalsvak combineerde goed, wist ook kansen te creëren, maar faalde in de afwerking. Zowel Jaco Stoutjesdijk als Wouter van Marle misten enke le vrije doorloopballen en ook een strafworp ging mis. Vanuit een gesloten verdediging bleef het tweede aanvalsvak naar kansen zoeken en uiteindelijk scoorde Jaco Stoutjesdijk van afstand: 6-5. Voor de invallers Arjan Hage en Hetty Melissant was de tijd daarna te kort om de gelijkma ker te scoren. Door middel van een strafworp vergrootte Good-Luck de afstand weer tot twee punten. Omdat er daarna nog slechts één minuut te spe len was- kon ook het eerste aan valsvak niet meer scoren zodat de eindstand 7-5 bleef. Op zaterdag 2 november speelt All-Ready nog een bekerwed strijd op sportpark Bannink. Eindstand in de poule: Good-Luck 6-10 (naar promotie-poule); All-Ready 6-6 (naar promotie-poule); Schel- devogels 6-4 (naar degradatie poule); Volharding 6-4 (naar degradatie-poule). ZIERIKZEE - Het eerste team ontving koploper Westerzicht 1 en deelde de punten. Scaldina 2 was gastheer voor STV 1 en won met 9-1. Het pupil len/welpenteam 4 stuurde Arnemuiden 3 naar huis met een 10-0 nederlaag. Duidelijk is ondertussen wel dat het eerste jeugdteam nog niet de vorm heeft van vorig seizoen. In deze 3e klas spelen ze bovenin mee, maar de tech niek laat duidelijk te wensen over. Erik Stoel opende met een verliespartij tegen Corve- leïjn: 19-21,13-21. De tegenstan der van Hans Boon was de ster ke Bislip waartegen hij heel moeilijk stond te spelen, hij kon dan ook maar net winnen. Gemakkelijk Arthur Schenk begon in zijn eerste partij met een verlies- game (7-21). waarna hij zich herpakte en daarna vrij ge makkelijk toch de partij won: 21-11 en 21-15. Vreemd was wel Hat Stnel pn Roon van deze soe- ler verloren. Het duo Stoel/Boon won het dubbel, waarna Hans Boon in een goe de wedstrijd (21-14 en 21-6) Cor- veleijn versloeg. Ondertussen was de stand dus 4-1 in het voordeel van Scaldina. Wester zicht kwam zeer goed terug en pakte vier punten óp rij (4-5). Erik Stoel pakte nog 1 punt in een slechte partij tegen Bislip. Met deze uitslag blijven ze de tweede plaats bezetten in de 3e klas B. Het tweede team kreeg STV 1 op bezoek dat met twee spelers aantrad zodat Scaldina bij aan vang al 3 punten voorsprong had. Veel problemen zou de tegen stander niet opleveren waar door Marien Hogerheijde (beste man), Dick Kouwenberg en Remko Franke een fraaie 9-1 overwinning pakten. Alleen het dubbel Kouwenberg/Fran- ke moest één punt afstaan. Hiermee houden ze in de 4e klas B twee ploegen onder zich zodat ze ruim de onderkant verlaten. Het 4e jeugdteam moest aan treden tegen Arnemuiden 3 dat met een vrijwel nieuwe opstel ling naar Zierikzee kwam. Pech hadden ze wel in de Raamstraat Mathijs van IJssel- dijk, Wilco Vermeule en Ma rian Pankow tegen het lijf te lopen. Er werd lekker rustig gespeeld, opdrachten uitge voerd en met plezier gespeeld. Alle drie wonnen ze hun en kelspelen waarna het dubbel Mathijs van IJsseldijk/Marian Pankow de 10 volmaakten. 10-0 dus wat hen op de ranglijst wel wat zal doen stijgen. Het 3e team speelde niet van wege afwezigheid van enkele jeugdleden. A.s. weekend uitwedstrijden en één thuiswedstrijd Scaldina 3-Scaldina 4. RENESSE - Hieronder volgen de uitslagen en nieuwe stan den met betrekking tot de be- drijfsbowlingcompetitie in Bowling Renesse. Rest. Zeelust, Westerschou- wen-Belladonna, Renesse 1-3; Rest. Delphi, Zierikzee-Terp- stra, Dreischor 3-1; Waterland, Noordwelle-Tbmorrowland, Rotterdam 1-3; J. P. Staal, Renesse-Rest. Mistral, Zierik zee 0-4. Vrij: Rest. The Sailors Inn, Bruiniise; Duin en Strand, Scharendijke. A groep: 1. Zeelust 4 10,5; 2. J. P. Staal 4 9; 3. Belladonna 4 8; 4. Mistral 4 6,5; 5. The Sailors Inn 4 6. B groep: 1. Delphi 4 13; 2. Duin en Strand 4 10; 3. Tferpstra 4 10; 4. Ibmorrowland 4 4; 5. Water land 4 3. A groep: Hoogste gem. heren: Wim Tuk, 187, Belladonna. Hoogste gem. dames: Willy Dorreman 158, Belladonna. B groep: Hoogste gem. heren: Albert J. Slappendel 174, Del phi. Hoogstegem. dames: Mar tha Schippers 146, Terpstra. Vakantiepark Schouwen BV, Renesse-Rest. De Wig 2-2; Al- prokon, Barendrecht-De Kreek, Ouddorp/Le Rabot, Re nesse 4-0; Eetcafe De Blokhut, Westerschouwen-Fun House, Renesse 3-1; Aann. bedrijf Bom, Burgh-Haamstede-Aan. bedrijf Verseput, Burgh- Haamstede 3-1. Vrij: Hotel- Eetcafé 't Swarte Schaep, Brouwershaven; RCB Marina Port Zélande, Rrouwersdam. Stand A groep: 1. Alprokon 4 13; 2. De Blokhut 4 13; 3. 't Swarte Schaep 4 7; 4. De Kreek-Le Ra- bot 4 4; 5. Fun House 4 3. B groep: 1. RCB Marina 4 11; 2. De Wig 4 9; 3. L. C. Bom 4 7; 4. Vak.park Schouwen 4 7; 5. Bert Verseput 4 6. A groep: Hoogste gem. heren: Jan Stoel 197, Alprokon. Hoog ste gem. dames: Helene Bake- laar 187 De Kreek-Le Rabot. B groep: Hoogste gem. heren: Tbnny Jonker 147, L. C. Bom. Hoogste gem. dames: Tiny Staal 158, Bert Verseput. TILBURG - Gari Kasparov heeft niet veel op met de jongste schaaklichting. De 28- jarige wereldkampioen noem de onlangs aanstormende schaaktalenten als Gata Kams- ki en de Fransman Lautier computers, die geen partijen van vlees en bloed kunnen spe len. Kasparov vindt, dat ze te veel in de watten worden ge legd en schromelijk worden overschat. STOCKHOLM - De wereldti telstrijd tafeltennis in 1993 wordt gehouden in Göteborg. Dat heeft de Zweedse bond maandag bekend gemaakt. Gö teborg organiseerde eerder het WK van 1985 en de Europese ti telstrijd van vorig jaar. ZIERIKZEE - Voor de dnder- linge competitie van damvere niging Zierikzee werden vier partijen gespeeld. Jos de Wild verstevigde zijn leiderspositie door te winnen van Cor Boot. Deze nam een foutieve afruil in het eindspel, waarna het in eens uit was. Chris van der Wielen nam snel schijfwinst tegen John Honig en bouwde dat voordeel tot winst uit. Jan Flikweert won in een bijzonder moeilijke po sitiepartij van Jan de Jonge. In een inhaalpartij hielden Rinus van der Wielen en Cor Boot het op remise. Van der Wielen had het eindspel eenvoudig kunnen winnen, maar merkte een en ander niet op. In de eerste ronde van de Zeeuwse hoofdklassecompeti tie voor clubteams won Zierik zee uit tegen Souburg met 7-9. De volgende wedstrijd is op vrijdag 25 oktober thuis in het UVV-gebouw tegen het sterke Lammerenburg, dat in de eer ste ronde uit verrassend met 4- 12 won van regerend kampioen Aagtekerke. Het zal een moei lijk karwei worden voor Zie rikzee. Uit slagen eerste ronde hoofd klasse Zeeland: Gapinge-Goes 5-11; Souburg-Zierikzee 7-9; Middelburg II-Lammerenburg II 11-5; 's Gravenpolder III- BDV 7-9; Aagtekerke-Lamme- renburg I 4-12. ZIERIKZEE - Afgelopen zaterdag stonden SV WIK en Serooskerke tegenover elkaar. Beide vorig sei zoen gepromoveerd en allebei goed bovenin mee draaiend in de huidige competitie. De dames van WIK speelden niet slecht, maar ondanks dat werd er toch met 2-0 verloren. In de eerste helft had WIK de wedstrjd in handen. Met goed combinatiespel werd Seroos kerke op alle fronten vastge zet, alleen het scoren bleef uit. Dit kwam voornamelijk ook door de voorhoede van WIK, die niet echt goed op dreef was. Voe r het meeste scoringsgevaar zorgde de mid-mid Mariëtte BolkenLaas die met twee af standsschoten het dichtst bij een doelpunt kwam. De eerste werd goed gestopt door de keepster van Seroos kerke en de tweede ging rake lings over de lat. Ondanks het goede spel van WIK, was het Serooskerke dat uit een snelle counter pal voor rust 0-1 maak te via Inge Cevaal. In de twee de helft had WIK niet alleen moeite met Serooskerke, maar ook met de fel aangewakkerde tegenwind. Het was dan ook Serooskerke dat in de tweede helft het bete re spel had en voor het meeste gevaar zorgde. De verdediging van WIK ving echter deze aan vallen goed op en bouwde van daaruit weer zelf de aanval op om te proberen de gelijkmaker te scoren. Halverwege de tweede helft was het toch Serooskerke dat de voorsprong uitbouwde naar 0-2. Een doeltrap werd 25 meter voor de goal onderschept door Carolien Duine van Seroosker ke, die rende door het midden het strafschopgebied in en maakte zonder twijfel laag in de hoek schietend: 0-2. WIK probeerde het daarna nog wel, maar de echte scoringskansen bleven uit. Eindstand 0-2. ZIERIKZEE - Ook de eilandelijke jeug-dteams moes ten het voorbije weekend weer aan de bak. De A- junioren van Bruse Boys blijven vooralsnog preste ren en boekten ook nu weer een overwinning. Deze keer ging het ten koste van Vlissingen A2: 3-0. Ver derop in deze rubriek een verslagje van die wed strijd. Duiveland Dl 8-3, ZSC Dl-Me- vo Dl 4-1. E-pupillen: Kapelle E2-Zierik- zee E2 3-5. Meisjesvoetbal: WIK-RCS 4-3. A-junioren: Zierikzee Al- HVV'24 Al 3-3, Bruse Boys Al- Vlissingen A2 3-0, Middelburg A3-DFS Al 0-7, SKNWK Al- SSV'65 Al 3-0. B-junioren: RBC Bl-Zierikzee BI 16-1, Colpl. Boys Bl-Bruse Boys BI 1-7, DFS Bl-Wissen- kerke BI uitg., Mevo Bl- SKNWK BI 10-1 C-jupioren: Kapelle Cl-Zierik- zee Cl 5-3, WIK Cl-SKNWK Cl 2-4, Bruse Boys Cl-Duiveland Cl 6-2, Brouwershaven Cl-Me- vo Cl 6-8, DFS Cl-Colpl. Boys Cl 1-11. D-pupillen: Bruse Boys Dl- Karakteristieken Bruse Boys Al- Vlissingen A2: 3-0 De wedstrijd tussen de A- junioren van Bruse Boys en Vlissingen liet goed voetbal zien van beide ploegen. In de 35e minuut scoorden de gasthe ren de openingstreffer. Omdat de bezoekende doelman onre glementair twee keer de bal in de handen nam, kreeg Bruse Boys een indirecte vrije trap toegewezen. Deze werd door Arjan Stoutjesdijk opzij ge schoven voor de voeten van Kees de Keyzer, die met een droge knal voor 1-0 zorgde. In de 40e minuut rondde Johan Benard een goed opgezette aanval succesvol af: 2-0. Dezelfde Benard kon nog voor rust de stand zelfs op 3-0 bren gen. In de tweede helft trachtte Vlissingen A2 uit alle macht de aansluiting te realiseren. De Bruse defensie, met keeper Bert Lagendijk als betrouwba re sluitpost en laatste man An- dré Hengel die de lijnen uitzet te, stond geen enkele tegentref fer toe. Ralph van de Ouden kreeg de mogelijkheid nog iets aan de stand te doen, maar zag de bal op de paal belanden. Enige dagen voor het compe titie-treffen tegen Vlissingen A2 speelden de A-junioren van Bruse Boys nog een oefen wedstrijd tegen de Zeeuwse se lectie onder de 16 jaar. Dit duel verloor de Bruse toekomst nipt met 6-7. De doelpunten voor de paars- hemden kwamen op naam van: Ralph van den Ouden (1-2), Jo han Benard (2-3), Ralph van den Ouden (3-4), Johan Benard (4-6), Arjan Stoutjesdijk (5-6), doelman Bert Lagendijk (6- 6). Een spelmoment uit de door Bruse Boys A1 gewonnen wedstrijd tegen Vlissingen A2. (Foto: Marij ke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7