Wives' v& Wuj® Helft belastingdienst Zierikzee verhuist in april 1992 naar Goes Minister heeft geen oor voor smeekbede Schouwen-Duiveland scnouwen J. POLDERMAN Gedeelte dienst blijft in Zierikzee gevestigd voor belastingheffing en Schouwen-Duiveland ill Oude Ansichten inning van particulieren in de regio Brief aan vaste Kamercommissie Politie JONAGOLD G0UD-REINET HANDPEREN KNOLSELDERIJ WINTERPEEN UIEN in net 5 kilo 3,98 SPLITERWTEN CLEMENTINES Q Q MEULBL0K KIP HELE SCHARRELKIP -Q- nu per Rno/,9D KALKOEN RUNDERSCHNITZELS HAMBURGERS 1 nn KOGELBIEFSTUK 0 cn ZEEUWSE METWORST DINSDAG 22 OKTOBER 1991 NR 25038 Efaiimui& SCHOUWEN-DUIVELAND - Er is op Schouwen- Duiveland onvoldoende politiezorg terwijl werk druk en sociale belasting binnen het politiekorps zeer hoog zijn. En ook al toont een overzicht van de groepscommandant aan dat er tussen beschikbaar politiepersoneel en werkzaamheden een kloof be staat, heeft het ministerie van justitie tot nu toe geen gehoor gegeven aan de smeekbeden van de bur gemeesters van de zes Schouwen-Duivelandse ge meenten om extra aandacht. Daarom hebben de zes burgemeesters nu de vaste Kamercommissie Politie ingelicht over de gang van zaken. In hun brief zetten de Schou wen-Duivelandse burge meesters kort uiteen hoe hun contacten met het ministerie over het (structureel) uitbrei den van het politiekorps op Schouwen-Duiveland tot nu toe zijn verlopen. Hun pogin gen om in Den Haag aandacht voor deze problematiek te krij gen zijn tot dusverre weinig succesvol geweest. Niet realistisch De zes burgemeesters wijzen erop dat het vaststellen van de omvang van het politiekorps op grond van het aantal inwo ners in een recreatiegebied als Schouwen-Duiveland, waar het aantal (tijdelijke) inwoners in het zomerseizoen aanmerke lijk toeneemt, niet realistisch is. Volgens de burgemeesters kan dan ook zonder meer wor den gesteld dat de rijkspolitie in de regio de reguliere taken niet langer aankan. Afzonderlijk onderzoek Tot nu toe hebben de' zes ge meenten te horen gekregen dat dit probleem regionaal moet worden opgelost. Een sei zoensprobleem met structurele middelen aanpakken is vol gens het ministerie niet moge lijk en ook de hoop van de bur gemeesters dat er voor Schouwen-Duiveland een af zonderlijk onderzoek naar de sterkte van het politie apparaat zou worden ingesteld is door minister Hirseh Ballin inmiddels de grond ingeboord. Dit aparte onderzoek wordt voorgesteld in een in maart verschenen onderzoeksrapport van de Directie Politie van Justitie en de Algemene In- spektie van het Korps. In dit rapport wordt een uitbreiding van (bruto) negentien arbeids plaatsen voorgesteld. Vruchteloos Alle pogingen van de Schou wen-Duivelandse burgemees ters om bij het ministerie ge hoor te vinden zijn tot nu toe vruchteloos gebleken. Iets, dat de burgemeesters in hun schrij ven aan de vaste Kamercom missie van de Tweede Kamer als een bijzonder frustrerende ervaring betitelen. ,/Ifen depar- temente bestaat er blijkbaar geen enkele bereidheid open oog en oor te hebben voor de si tuatie waarmee wij en de be volking van Schouwen-Duive land worden geconfronteerd". In de aangedragen oplossing van een regiopolitie geloven de burgemeesters niet erg. Dit zal huns inziens een forse reductie van het politiepotentieel in het Zeeuwse betekenen, waardoor hulp van buitenaf in het hoog seizoen niet meer mogelijk zal zijn. Deze reorganisatie bete kent volgens de briefschrijvers dan ook geen (structurele) oplossing van het probleem van onvoldoende politie. Hoe nijpend de situatie is^be- wijzen de overzichten die door de groepscommandant van de rijkspolitie zijn opgesteld. Hieruit blijkt een discrepantie tussen de hoeveelheid beschik baar politiepersoneel en het aantal activiteiten. Het verder voortduren van deze situatie van „volstrekt onvoldoende po litiezorg" achten de zes burge meesters dan ook onverant woord. Kamercommissie "Daarom doen de bestuurders nu een beroep op de vaste Ka mercommissie voor politieza ken om aandacht te besteden aan hun verzoek een onderzoek te laten verrichten naar de sterkteproblematiek van het politiekorps op Schouwen- Duiveland. Het zou de burge meesters zeer tegenvallen als ook de vaste Kamercommissie in dit verband zou verwijzen naar de toekomstige politie reorganisatie. ZIERIKZEE Clubwerk CJV Samen Verder Het CJV Samen Verder is weer gestart met het clubwerk voor jongens en meisjes vanaf 6 jaar. De clubs vinden wekelijks op dinsdag plaats in.de Driehoek. Ze zijn ingedeeld naar leeftijd. Van 16.00 tot 17.30 uui- is het club voor kinderen van zes tot acht jaar. Van 18.30 tot 20.00 uur is er een club voor jongens van negen tot en met elf jaar en een club voor meisjes van die leeftijd. Elke maandag van 19.00 tot 20.30 uur is het club voor jongens en meisjes van 12 jaar en elke zondag vaq 19.30 tot 21.00 uur kunnen jongeren van 13 tot en met 15 jaar aan een jeugdclub deelnemen. Be langstellenden kunnen gewoon een kijkje komen nemen of op bellen naar Jan Heikamp, 01110-17671. Voor kinderen van vijf tot zeven jaar wordt op woensdag 13 november en 11 december een mini-instuif ge houden. Van 14.00 tot 16.00 uur. KERKWERVE Ledenvergadering NCVB De afdeling Kerkwerve van de Nederlandse Christen Vrou wen Bond (NCVB) kwam voor een vergadering bijeen in dorpshuis 't Zuudènde. Na sa menzang uit psalm 25:2 en 6 en gebed opende presidente Hui- gens-Stoel de bijeenkomst met een meditatie die de titel droeg Vrouw, achter wie ga je Na en kele huishoudelijke medede lingen was het woord aan da Van Zoelen die het onderwerp Zijn er grenzen aan ons kunnen behandelde. Tbr inleiding las zij een sprookje voor anno 2035, het kind met de zeven ou ders. Via reageerbuisbevruch ting en een draagmoeder krijgt een gesteriliseerd echtpaar een baby waarvan het intelligentie-quotiënt via gene tische manipulatie nog wat is opgevoerd. Maar toch had men de haarkleur iets anders ge wild. Mevrouw Van Zoelen stelde dat het hele leven door keuzes gemaakt moeten wor den en dat de bijbel daarbij als richtlijn dient. Zij legde de aanwezige NCVB-leden de vraag voor of men voor een du re reageerbuisbevruchting (60 80.000 gulden) mag kiezen terwijl daardoor meer elemen taire behandelingen in het ge drang komen. Na het beant woorden van enkele vragen kreeg mevrouw Van Zoelen als dank voor haar lezing een en veloppe van de presidente waarna de avond werd afgeslo ten met gebed. SIRJANSLAND Zendingsavond Op vrijdag 25 oktober wordt in de zaal van de Nederlandse Hervormde kerk te Sirjans- land een zendingsavond gehou den ten bate van de hulp aan vluchtelingen in Zuid Oost Azië. (ZOA vluchtelingenhulp). ZOA-voorlichter L. H. de Jong verzorgt een lezing over Azië die hij toelicht met dia's. De avond begint om 19.45 uur en kan door iedere belangstellen de worden bijgewoond. BRUINISSE Collecte De collecte voor geestelijk ge handicapten die in de kern Bruinisse werd gehouden bracht 1621,20 op. Namens de organisatoren van de collecte wordt iedereen die via een gift of door te collecteren aan dit resultaat heeft meegewerkt hartelijk bedankt. Men heeft nog wat nieuwe collectanten 91/378. Op deze fotokaart uit 1902 zien we vrijwel dezelfde situatie als de vorige. Links zien we de Nederlandse Hervormde kerk in Kerkwerve, die toen pas nieuw was want deze werd in 1900 ge bouwd. Een steen boven de ingang van het kerkgebouw herinnert aan de stichtingsdatum. Aanne mers waren metselaar W, Lemson en timmerman E. Hordijk. De uit 1700 daterende kansel werd uit de oude naar de nieuwe kerk overgebracht terwijl de oude luidklok in de nieuwe dakruiter gehan gen werd. Deze klok werd echter tijdens de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers geroofd en nooit meer teruggevonden. Pas in 1950 kwam er een nieuwe klok voor in de plaats. Rechts bij de ingang van dorpsherberg De Driesprong staat kastelein-kleermaker Pieter Evertse. Naast hem staan zijn dochter en zijn vrouw, Neeltje Evertse-Moelker. Achter het café bevond zich nog een paardenstal ten behoeve van zijn klanten. De vrouw, die op de hoek van het café Staat met eenteste" met was goed is Lien Kloet-Geleijnse. Rond de kerk werd in de dertiger jaren door J. de Jonge een basalt muur gebouwd, waardoor tijdens de Watersnoodramp van 1953 de schade aan kerk en school be perkt bleven. Correspondentie over deze rubriek Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. nodig. Mensen die belangstel ling hebben kunnen zich aan melden via telefoonnummer 01113-1990. NCVB-bijeenkomst De onlangs gehouden ledenver gadering van de afdeling Brui nisse van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) werd goed bezocht. Presidente mevrouw Knop heette de aanwezigen welkom. Na het zingen van enkele psal men en gezangen werden enige huishoudelijke mededelingen gedaan. Daarna kreeg me vrouw Van der Hoop uit Mid delburg het woord. Aan de hand van dia's vertelde zij waar op gelet moet worden als men- gezond moet en wil eten. Na de pauze werden in ver schillende groepen allerlei lek kere hapjes gemaakt en ge proefd. Mevrouw Knop sloot de vergadering af met het ge dicht Herfst van Nel Benschop. Vogeltentoonstelling Vrijdag 25 en zaterdag 26 okto ber houdt vogelvereniging De Nachtegaal uit Bruinisse haar jaarlijkse vogeltentoonstel ling. De vogeltentoonstelling wordt gehouden in het dorps huis. Getoond worden vogels van diverse pluimage: kleur en kuifkanaries, tropische vo gels, grote parkieten. Woens dag worden de vogels door keurmeesters van de Neder landse Bond van Vogelvereni gingen gekeurd. De tentoon stelling is toegankelijk op vrij dag van 19.30 tot 22.30 uur en op zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur. Op beide dagen draait het Rad van Avontuur en wordt voor jong en oud het Eierspel gespeeld. KAPELLE Orgelconcert In de Nederlandse Hervormde kerk te Kapelle is er zaterdag 26 oktober een orgelconcert van Margreeth C. de Jong (1961). Ze studeerde orgel en kerkmuziek bij Arie J. Keijzer en Barend Schuurman. Ze ver volgde haar studie bij Jean Langlais en Marie-Louise Ja- quet aan de Scola Cantorum te Parijs. Tijdens het concert dat om 20.00 uur begint, brengt zë werken van Zwart, Pasquini, Kuhnau, Mendelssohn, Vierde, Widor, Reger en Bovet. lastingdienst ook Goeree- Overflakkee, maar niet Tho- len. De hoofdvestiging Goes krijgt een steunpunt (in Tter- neuzen) en de hoofdvestiging Middelburg vier, waaronder Zierikzee. Volgens de heer Ketting wordt in Zierikzee de belastinghef fing en inning van zo'n 23.000 particulieren behandeld. Op een nieuwe manier waarbij de inning en heffing meer met el kaar verweven is en die minder ambtelijk en dus sneller wordt aangepakt. „Het is de bedoe ling dat belastingaangiftes en bezwaarschriften binnen enke le maanden worden verwerkt". Een doelstelling die onderdeel vormt van een meer klant vriendelijke manier van wer ken die met de hele reorganisa tie wordt nagestreefd. Een an der voordeel is volgens de heer Ketting dat ondernemers straks in Goes terecht kunnen voor zowel hun directe belas ting, hun omzetbelasting, hun vennootschapsbelasting als hun loonbelasting. „Nu moet men daarvoor bij belasting kantoren in drie verschillende steden zijn". Als nadeel van de verhuizing stelt hij dat daarmee weer een stukje werkgelegenheid van Schouwen-Duiveland ver dwijnt en dat personeelsleden die in Zierikzee blijven wonen terwijl ze in Goes gaan werken dagelijks een eind moeten gaan reizen om bij hun werk te komen. „Verder is het natuur lijk een vorm van kapitaals vernietiging dat een gedeelte van het belastingkantoor dat 10 jaar geleden voor 7,5 mil joen is neergezet nu niet meer wordt gebruikt door de be lastingdienst". In december wordt op Schou wen-Duiveland huis-aan-huis een folder rondgebracht waar mee de inwoners worden geïn formeerd over de op handen zijnde verhuizing en de conse quenties die dat heeft. HELE WEEK APPELWEEK Mooie Hollandse klas I export handappelen 2 kilo.... 4,95 Mooie Holland Klas I rode rode van boskoop 2 kiloT'jt/O Mooie Holland klas I doyènné du cornice 2 kilo WOENSDAG DONDERDAG: SNERTWEER! per stukU, f O 2 kilo1,00 Nieuwe oogst! (uit baal) 1 kilo van 2,50 voor I VRIJDAG ZATERDAG Verse Holland WITLOF per kiloI Ze zijn er weer! De echte Spaanse zoet en zonder pit 10 stuks éC ,<7ü Kerkstraat 2, Burgh Telefoon 01115-1627 VERS - MAGER VOL VAN SMAAK maiskipfilet (scharrel) O Cn 500 gram«7,OU nu HAASJES O QC 500 gramO,«70 SNEL KLAAR: t 100 gram2,60 mager rundvlees, per stuk f I jUU Van dikbii KLAAS: De lekkerste 250 gramO,OU (rundvlees) Cf\ 100 gram 1,98 nuI jOls SLAGERIJ Kerkstraat 28 - Burgh-Haamstede Telefoon 01115-1440 Het beste uit de Schouwse polder! ZIERIKZEE - Volgend jaar, 1992, is voor de belastingdienst die is gevestigd aan het Kerkhof Zuidzijde te Zierikzee een belangrijk jaar. In het kader van een lan delijke herstructureringsoperatie verhuist ruim de helft van de dienst naar Goes, waar momenteel naast het station een nieuw belastingkantoor wordt ge bouwd. Men wordt daar onderdeel van één centrale dienst die belastingen aan ondernemers oplegt en int. De andere helft van de Zierikzeese belastingdienst, 32 van de 67 personeelsleden, blijft werkzaam op de eerste verdieping van het belastingkantoor te Zierikzee. Zij houden zich bezig met de belastingheffing en inning van particulieren op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Volgens de heer Ketting is de hele operatie de eerste en grootste verandering sinds het belastingkantoor ongeveer tien jaar geleden nieuw werd ge bouwd aan het Kerkhof. „De rijksoverheid heeft ongeveer drie jaar geleden besloten om de hoeveelheid inspecties en belastingkantoren in Neder land drastisch terug te bren gen. In het grootste gedeelte van het land is dat al gebeurd. Vanaf januari 1992 begint men er mee in Zuid-Holland, Zee land en Noord-Brabant". Zij worden daarmee een van de vier steunpunten in Zeeland die onderdeel vormen van de hoofdvestiging voor particulie re belastingheffing en inning in Middelburg. Een steunpunt dat volgens hoofd administra tie en personeelszaken, H. Ket ting, in de loop van de jaren via natuurlijk verloop steeds ver der zal worden afgeslankt. „Ik verwacht wel dat Zierikzee al tijd een baliefunctie zal blijven houden". Dat wil zeggen dat al naar gelang de gegevens van de particuliere belastingplichti gen worden opgeslagen in de computer, steeds minder perso neel nodig zal zijn voor de ver werking van de belastingaan slagen. Desondanks kan men als particuliere belastingplich tige wel in het kantoor terecht voor hulp bij het invullen van het aangifteformulier of voor andere inlichtingen. de heffing en inning van belas- Middelburg. Het ambtsgebied tingen van particulieren in Zeeland omvat voor de be- Dat houdt in dat in Zeeland twee hoofdvestigingen komen. Een voor de heffing en inning van (alle) belastingen van on dernemers in Goes en een voor Het ontvangkantoor der Directe Belastingen in Zierikzee wordt in 1992 een steunpunt van het hoofdkantoor voor belastinghef fing en inning van particulieren. H. Ketting wordt teamcoördi nator van het steunpunt. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5