Politie wil zich vestigen in leegkomend belastingkantoor m i's__ 1 DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS tl JE (aars) lm Toeristenbelasting Westerschouwen verhoogd naar 85 cent per nacht 0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE mgm Ook voor een ver stelbare Auping- bodem naar Zonnemaire? Jazeker!! Onderhandelingen met de Rijksgebouwendienst mr:pm Diefstal van vier sier velgen Inbraak in auto Raad verdeeld over wijziging verordening rioolrechten 3 MAALTIJDVOORZIENING 3 TUININRICHTING 5 VERHUIZING 7 NEDERLAAG Kritiek op uitblijven automobiliteitsscenario I dé krant van schouwen -duivektnd! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 22 OKTOBER 1991 148e JAARGANG NR 25038 WAARIN QPGENOMEN Dt ZIERIKZEESCHE COURANT m&m o m ZIERIKZEE - De Rijkspolitie Schouwen-Duiveland wil verhuizen naar de benedenverdieping van het belastingkantoor aan het Kerkhof Zuidzijde te Zie- rikzee. Dat gedeelte van het belastingkantoor komt in april 1992 leeg. Ruim de helft van de Zierikzeese belastingdienst verhuist dan, in het kader van een landelijke reorganisatie van de belastingdienst, naar Goes. Op de eerste verdieping van het gebouw blijft een steunpunt van het hoofdkantoor voor par ticuliere belastingheffing en inning in Middelburg gevestigd. rustig met iemand kunnen pra ten als dat nodig is. En de toe gang tot het politiebureau plus het gedeelte bij de balie is zeer krap en publieksonvriende- lijk". Zowel het huidige politiebu reau, het UVV-gebouw als het belastingkantoor zijn eigen dom van de Rijksgebouwen dienst. Wanneer de rijksover heid bereid is om het benodig de geld beschikbaar te stellen voor de verbouwing van het UW-gebouw en het aanpassen van het onderste gedeelte van het belastingkantoor, kan de verhuizing doorgaan. Het hui dige politiebureau zou dan leeg komen en een andere bestem ming moeten krijgen. Volgens de heer Ketting is er nog een tweede gegadigde voor het vrijkomende gedeelte van het belastingkantoor. ,,Maar de politie heeft als eerste een optie lopen. Zij gaan er van uit dat ze volgend jaar al in dit ge bouw zitten". Groepscommandant Lenselink vertelde dat dat op zijn vroegst in het najaar van 1992 zal zijn. ,,De plannen zijn nog in een prematuur stadium. Er is nog niets zeker. Momenteel zijn al leen concept-tekeningen ge maakt en is berekend hoeveel uitvoering van de plannen zou kosten". Hij vertelde dat voor de aanpassing van het be lastingkantoor en verbouwing van het UVV-gebouw tot cel- lencentrum naar verwachting zo'n 600.000 gulden nodig is. Volgens het huidige hoofd ad ministratie en personeelszaken van de belastinginspectie Zie- rikzee, de heer K. Ketting wor den momenteel door de be lastingdienst, de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland en de Rijksgebouwendienst onder handelingen gevoerd over een mogelijke verhuizing van de politie naar het belasting dienstgebouw, dat bijna naast het huidige politiebureau aan het Kerkhof staat. Dat wordt bevestigd door de groepscommandant van de Rijkspolitie Schouwen-Duive land, M. P. Lenselink. Hij ver telde dat de verhuisplannen zijn ontstaan omdat de inde ling van het huidige politiebu reau onpraktisch is. ,,Het ge bouw heeft te weinig kamers. We worden er regelmatig mee geconfronteerd dat we niet De benedenverdieping van het huidige belastingkantoor daar entegen heeft een ruime entree, een grote hal en is veel ruimer. Het plan is verder om het UVV- gebouw, dat tussen het be lastingkantoor en het politie bureau staat, zodanig te ver bouwen dat daarin een aantal cellen wordt gecreëerd. Die worden door de politie ge bruikt om arrestanten die moe ten worden verhoord tijdelijk op te sluiten. Snel duidelijkheid ,,De Rijksgebouwendienst wil zo snel mogelijk duidelijkheid geven over het al dan niet be schikbaar stellen van het geld". De heer Lenselink sprak daarbij de verwachting uit dat die beslissing binnen vier we ken wordt genomen. P:>: r II - Het onderste gedeelte van het beldstingkantoor korrit in april 1992 leeg. (Archieffoto). ZIERIKZEE - Van een auto die stond geparkeerd in de Man huisstraat te Zierikzee werden vier siervelgen gestolen. De benadeelde is mevrouw G. B. uit Zierikzee. Zij ontdekte dinsdagmorgen dat de velgen van de wielen van haar auto waren gehaald. RENESSE - Maandag werd in gebroken in de auto van de heer D. G. uit Duisburg. Het voertuig stond geparkeerd aan de Wilhelminastraat te Re- nesse. De dieven namen een au toradio en zeven cassetteband jes mee. De inbraak werd tus sen de middag ontdekt. BURGH-HAAMSTEDE - De toeristenbelasting in de gemeente Westerschouwen gaat omhoog van 70 naar 85 cent per persoon per nacht. Dat werd giste ren, maandag, besloten tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Westerschouwen. De raad ging met algemene stemmen akkoord met het voorstel van het college, maar er werden wel enige kritische kanttekeningen geplaatst. Het is de bedoeling dat in 1992 bekeken gaat worden of recreatiebedrijven in verschillende categorieën, waar dan weer verschil lende tarieven voor gelden, ingedeeld kunnen wor den. De gemeente Westerschouwen heft sinds 1971 toeristenbe lasting. Achterliggende ge dacht is dat de gemeente veel moet investeren in voorzienin gen voor de recreant. Door de toeristenbelasting betalen de (verblijfs)recreanten ook mee aan de investeringen die voor hen gepleegd worden. Toename En in de toekomst, zo Iaat het college weten, zal er nog be hoorlijk geïnvesteerd dienen te worden. Vanwege de betere bereikbaarheid van de kust strook en mede door toename van de vrije tijd zal de druk op onze gemeente toenemen en zullen de voorzieningen ten be hoeve van de recreant moeten worden uitgebreid", aldus het college. Men voegt daar aan toe dat ook voor de komende jaren een aantal investeringen ten behoe ve van de recreatie op stapel staat. Met dat in het achter hoofd stelt het college de raad voor de toeristenbelasting te verhogen van 70 naar 85 cent per persoon per nacht. Eerder lag het voorstel ter tafel om be halve die verhoging met 15 cent het zogenaamde forfaitaire ta rief te verhogen. Daar bleken echter nogal wat haken en ogen aan te zitten. ,,Een dergelijke aanpassing be tekent een inhoudelijke wijzi ging van de verordening die zonder nader onderzoek niet goed onderbouwd kan wor den", aldus het college. Het is wel de bedoeling, zo stelt het college dat op termijn in ieder geval de mogelijkheid tot ver hoging van het forfaitaire ta rief bekeken wordt. Overleg PvdA-woordvoerder C. Verton stelde tijdens de gemeenfe- raadsvergadering dat zijn frac tie achter het voorstel van het college kan staan. „Maar wij vinden het wel jammer dat er blijkbaar nogal wat onvolko menheden in het belasting stelsel zijn", aldus de sociaal democraat. WD-voorman C. A. Hoorweg sloot zich daarbij aan. Hij drong aan op goed overleg tus sen gemeente en recreatieon dernemers als men de verorde ning toeristenbelasting onder de loep gaat nemen. J. van den Berge (SGP/RPF/GPV) liet in een eerste reactie op het voor stel van het college weten lie ver in plaats van een eenmalige verhoging van 15 cent een structurele verhoging met 5 cent per persoon per nacht te zien. Desalniettemin stemde hij in met het voorstel van het college. CDA-vertegenwoordiger A. J. Padmos tenslotte: „We kunnen niet anders doen dan dit voor stel ondersteunen". Padmos stelde dat de opmerkingen van CDA-zijde, bij monde van H. J. Klatter, bij het college blijk baar niet aan dovemansoren gericht zijn geweest. Padmos deed verder nog de suggestie te bezien of het mogelijk is om te komen tot een tarief per per soon per dag naast het tarief per persoon per nacht. Wethou der G. J. W. van der Salm rea geerde daarop met de opmer king dat een dergelijk systeem in de praktijk lastig te verwe zenlijken valt. Rioolrecht Wat meer discussie ontstond bij de behandeling van het voorstel van het college tot wij ziging van de verordening ri oolrechten. Het college stelt vóór het vastrecht voor parti culieren te handhaven op 72,50 maar het vastrecht vóór bedrijven te verhogen van dat bedrag naar 210,- Dat schoot met name de VVD in het ver keerde keelgat, zo bleek tij dens de vergadering. „Het is maar de vraag of de vervuiler, zoals de PvdA stelt, ook inderdaad betaalt", aldus WD-vertegenwoordiger Hoor- Verblijfsrecreanten in de gemeente Westerschouwen betalen voortaan 35 cent per persoon per nacht. Archieffoto weg. „Wij hebben grote moeite met de verhoging van het vast recht voor bedrijven. Een siga renwinkelier bijvoorbeeld loost niet meer water dan een particulier", aldus Hoorweg. Hij zou liever zien dat de hoe veelheid geloosd water als maatstaf dient voor het vast recht. „Ik vind het een beetje vreemd dat een dergelijke dif ferentiatie blijkbaar niet kan". Volgens Hoorweg betekent de verhoging van het vastrecht voor bedrijven van 72,50 naar 210,- voor een aantal bedrij ven een aanzienlijke verhoging van de lasten. Hij stelde voor, om de pijn wat te verzachten, het tarief voor gebruikers niet vast te stellen op één gulden per kubieke meter geloosd wa ter maar op 75 cent per kubieke meter. Volgens berekeningen van Hoorweg zou dat voor de gemeente een inkomstender ving van ongeveer 80.000,- be tekenen. „Dan moet het opstel len van een beheersplan uitge steld worden", aldus Hoorweg. In eerste instantie schaarde CDA-woordvoerder A. J. Pad mos zich achter dei VVD. Zijn vraag richting college was of men toch wel goed nagedacht had over de consequenties van de wijziging van de verorde ning voor de bedrijven. Hij koppelde daar de opmerking aan vast dat zijns inziens een bedrag van 210,- niet goed te verdedigen is. Economisch voordeel Wethouder G. J. W. van der Salm stelde in reactie op de kanttekeningen vanuit de raad dat aan bedrijven een hoger vastrecht berekend wordt om dat zij economisch voordeel hebben bij een aansluiting op het rioleringsstelsel. Hij kon niet anders dan toegeven dat het voor sommige bedrijven ze ker een forse verhoging van de lasten zal betekenen. „Het principe dat de vervuiler be taalt gaat hier wel op, maar dat kun je natuurlijk niet met een schaartje knippen", aldus Van der Salm. „Voor de een zal het mee- en voor de ander zal het tegenvallen. Maar het moet uit de lengte of uit de breedte ko men". Uiteindelijk kwam het aan op stemming. CDA-woordvoerder Padmos had daarvoor al laten weten toch achter het voorstel van het college te kunnen staan. „De wethouder heeft ons overtuigd", aldus Padmos. De VVD volhardde in haar af wijzing van het collegevoorstel dat derhalve met acht stemmen voor en drie tegen aangenomen werd. Een welomschreven doel is het geheim van duurzaam succes. Cousin Wolkenvelden HET WEER Vannacht kans op een mistbank, minimumtemp. omstreeks 4 graden en plaatselijk vorst aan de grond. Overigens wolkenvelden en moge lijk een bui. Middagtemp. ongeveer 11 graden. Wind uit noordwest tot noord, matig, kracht 3è4. Subsidiëring maaltijden van Tafeltje Dek Je moet onder voorwaarden mogelijk zijn vindt commissie welzijn. Westerschouwse raad is verdeeld over plannen om tuin bij het gemeentehuis opnieuw in te richten. In april 1992 verhuist de helft van de belastingdienst uit Zierikzee naar Goes. De voetballende dames van WIK leden hun eerste ne derlaag van dit seizoen. Dit nummer uit 8 pagina's A. J. Padmos: Kind nog steeds niet geboren BURGH-HAAMSTEDE - „Het is een olifantsdracht geworden, en het kind is nog steeds niet geboren". Met die woorden gaf CDA-raadslid A. J. Padmos gis teravond, maandag, tijdens de vergadering van de gemeenteraad van Westerschouwen uiting aan zijn ongenoegen over het feit dat het vorig jaar reeds be loofde automobiliteitsscenario nog steeds het le venslicht niet heeft gezien. Padmos, kwam met zijn kritiek tijdens de rondvraag. De CDA- afdeling Westerschouwen heeft onderzoek gedaan naar de ef fecten die het toeristenseizoen heeft op het functioneren van zowel de inwoners van Wester schouwen als de gasten die er in de zomermaanden verblij ven. Autovrij Conclusie van het CDA-onder- zoek is dat de afgelopen zomer een gezellige goede tijd met slechts weinig knelpunten is geweest. Men koppelt daar wel meteen de opmerking aan vast dat er gedurende het hoogsei zoen sprake is van grote drukte in de kernen Haamstede en Re- nesse. Het CDA vindt het daarom ge wenst dat genoemde kernen in het hoogseizoen autovrij wor den gemaakt. Bevoorrading van bedrijven zou dan volgens het CDA diénen te geschieden voor tien uur 's ochtends. Ver der zouden de bushaltes buiten de drukke hoofdstraten gesitu eerd moeten zijn en zou er veel meer controle uitgeoefend moeten worden op parkeren en snelheid van het (auto)verkeer. Als het aan het CDA ligt wor den de wegen bekleed met geluids-arm asfalt, wordt de bewegwijzering sterk verbe terd en komen er borden 're creatiegebied snelheid mati gen'. De suggestie wordt ook gedaan om bij reserveringen routebeschrijvingen mee te sturen waarbij de recreant bui ten de kernen om naar de plaats van bestemming wordt geleid. Het CDA probeerde de raad en het college met name een uit spraak te ontlokken over het idee om de kernen Renesse en Haamstede autovrij te maken. Volgens het CDA is dat betrek kelijk eenvoudig te realiseren en zijn de kosten te overzien. Wethouder ir. C. W. Veerhoek liet zich niet uit zijn tent lok ken. Wel stelde hij dat de mees te punten die het CDA noemt terugkomen in het automobili teitsscenario. De wethouder reageerde op de kritiek van Padmos met de me dedeling dat het automobili teitsscenario bij de drukker ligt en in ieder geval nog voor de kerst bij de raadsleden zal belanden. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 45,— jaarabonnement a f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~l naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. "1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1