Rabobank schenkt 10.000,- aan de Bruse scoutinggroep DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS Mogelijk extern onderzoek naar dichtslibben centrum ZIERIKZEESCHE I Tl NIEUWSBODEHl 1Drugsbeleid zal vruchten afwerpen' Ooit 'n Acorflex-lat- tenbodem beproefd? Dat kan, in ZonnemaireU Goederenverdeelcentrum weer ter sprake in Zierikzee Diefstal uit hotelkamer Vernieling ruiten van peuter speelzaal Flessen trekkerij in Zierikzee Aanrijding in Zierikzee Met teveel op achter het stuur Voor aanpassing van het clubgebouw aan mindervalide scouts Automobilist in Bruse vissershaven verdronken 1 I dé krant van schouwen - duiveland! RIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 21 OKTOBER 1991 148e JAARGANG NR 25037 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 o CO ZIERIKZEE - Burgemeester en wethouders van Zierikzee overwegen een extern bureau in de arm te nemen om een oplossing te zoeken voor het dichtslibben van het centrum; veelal veroorzaakt door het laden en lossen vaij het vrachtverkeer bij de winkels. Dat laat het college weten in haar toelichtingsbrief bij de begro ting voor 1992. Met de invoering van het betaald parkeren hebben zich geen onoverkomelijke problemen voorge daan. De evaluatie volgt nog. (Archieffoto). Het komt regelmatig voor, dat de belangrijkste toevoerwegen naar het centrum dichtslibben als gevolg van laad- en los- werkzaamheden. Vrachtwa gens parkeren voor winkels en sluiten daarmee de verkeersar men af met als gevolg dat er binnen de kortste keren lange wachttijden ontstaan voor het verkeer. De herinrichting van de binnenstad is hieraan mede debet volgens het college. Ook kan het gemeentebestuur zich niet aan de indruk ont trekken, dat de binnenstedelij ke bedrijven te kampen heb ben met logistieke problemen. Een extern bureau kan mis schien een oplossing aandra gen. „Daarbij zal tevens aan dacht geschonken worden aan aspecten als verkeerscirculatie, consumentenbelangen, afstem men van bodediensten, (on)mo- gelijkheid van een goederen verdeelcentrum etcetera", al dus burgemeester en wethou ders. Een goederenverdeelcentrum is al vaker ter sprake geweest. Gedacht moet worden aan een distributiecentrum op het in dustrieterrein, waar leveran ciers van de diverse winkels hun waar kwijt kunnen. Met kleinere wagens wordt de bin nenstad vervolgens bevoor raad. B en w willen hiervoor ook in overleg treden met de Zierikzeese Ondernemers Cen trale. De gemeente moet er re kening meehouden, dat er geld uitgetrokken moet worden voor een onderzoek. In dit najaar komt ook het on langs ingevoerde betaald par keren ter sprake. „De eerste er varingen met het betaald par keren zijn naar ons oordeel overwegend positief. Dit na jaar zal de toegezegde evalua tie plaatsvinden", aldus het college in haar toelichting op de begroting voor volgend jaar. Gêlet op de reacties vanuit de bevolking zal het item belang hebbenden-parkeren een be langrijk onderdeel van de bespreking vormen. Dat heeft het gemeentebestuur overigens ook duidelijk aangekondigd bij de invoering van het be taald parkeren. In het najaar komt er ook een evaluatie van de snelheidsrem- mende maatregelen in de West straat, de verkeerssituatie op de Scheepstimmerdijk en de proef met éénrichtingsverkeer in de Nieuwe Bogerdstraat. Zo als bekend kan men de Nieuwe Bogerdstraat niet meer in van af de Nieuwe Haven. -25% Met ingang van 1991 is de rege ling voor de uitkering van re sultaatpremies van de actie - 25% gewijzigd. Om voor een re sultaatpremie in aanmerking te komen, is het nodig dat het aantal letselslachtoffers in een gemeente lager is dan het peil- gemiddelde (het gemiddeld aantal slachtoffers in de jaren 1984, 1985, en 1986) en dat het aantal slachtoffers lager is dan in het jaar daarvoor. In 1990 zijn in geen enkele gemeente deze criteria bereikt. Dit najaar wordt, evenals in 1990, door de Zeeuwse gemeen ten met het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland een cursus verkeerseducatie voor 16-17-jarigen gestart. B en w van Zierikzee hebben beslo ten hieraan ook een bijdrage te willen leveren voor maximaal veertig cursisten. Eind oktober komt er een voorstelling naar de gemeenteraad. RËNESSE - Mevrouw M. uit Luxemburg deed bij de politie aangifte van diefstal van haar draagbare eompaet-disespeler. M. logeerde in een hotel in Re- nesse. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een raam van de kamer geforceerd en werd de hotelkamer doorzocht. Het gaat om een compact-discspe- ler van het merk Somy. Bij de politie is geen schadebedrag bekend. BRUINISSE - Door de ge meente Bruinisse werd bij de politie aangifte gedaan van vernieling van een zestal rui ten van de peuterspeelzaal. De schade bedraagt volgens de gemeente Bruinisse 2500,-. Uit politie-onderzoek bleek dat drie minderjarige jongens uit Bruinisse en Sommelsdijk verantwoordelijk zijn voor de vernieling. De schade wordt verhaald op de ouders. ZIERIKZEE - Door een horeca bedrijf uit Zierikzee werd bij de politie aangifte gedaan van flessentrekkerij. Vorige week genoot de 44- jarige W„ een man zonder vaste woon- of verblijfplaats, kost en inwoning in het horecabedrijf. Bij vertrek verzuimde de man echter de onkosten te betalen. Inmiddels is W. in Tilburg aan gehouden. De politie Schou- wen-Duiveland verzoekt hore cabedrijven met de politie con tact op te nemen indien soort gelijke gevallen in de afgelo pen weken ook elders op Schouwen-Duiveland zijn voorgevallen. ZIERIKZEE - Twee auto's raakten vrijdag beschadigd bij een aanrijding in Zierikzee. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde toen me vrouw M. uit Zierikzee met haar personenauto over de d'Aillystraat reed in de rich ting van de kruising met de Ze vengetij straat. Over de Zeven getij straat reed mevrouw Z. uit Brouwershaven in de richting van de d'Aillystraat. Volgens de politie zou mevrouw M. geen voorrang hebben verleend aan de voor haar van rechts ko mende mevrouw Z. Beide auto's raakten beschadigd. ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd B. uit Bergen op Zoom door de poli tie een rijverbod opgelegd. B. weigerde zich te onderwer pen aan een ademtest. Tbgen de man werd proces-verbaal opge maakt en hem werd een rijver bod van acht uur opgelegd. Ook zijn passagiere, mevrouw S. uit Bergen op Zo om, werd op de bon geslingerd. Zij maakte aanstalten het voertuig te gaan besturen terwijl zij volgens de politie ook alcoholhoudende drank had genuttigd. Later in de nacht werd mevrouw S. als nog rijdend in de personenauto aangetroffen terwijl het rijver bod tegen haar nog van kracht was. Beiden namen uiteinde lijk een taxi richting huis. BRUINISSE - D, A, N, K, U, dank u, dank u, dank u. Met deze scoutingyell be dankten de leden van de Bruse scoutinggroep Prinses Margriet de Stichting Steun door Rabobanken. In het Rabobankgebouw in Bruinisse ontvingen zij vrijdagmorgen namens deze stichting een cheque van 10.000 gulden. Geld dat wordt gebruikt om het scoutingclubhuis aan de Jachthavenweg te Bruinisse zo danig aan te passen dat het ook geschikt is om te worden gebruikt door minder- validen. De cheque werd namens de YV stichting Steun door Raboban ken overhandigd door alge meen directeur Rabobank Oost-Duiveland J. Luyben. Hij vertelde dat de stichting na mens alle Rabo-banken in Ne derland jaarlijks drie mijoen gulden beschikbaar stelt om projecten voor minder bedeel de groepen mensen in Neder land en de Derde Wereld finan cieel te steunen. Het plan van Scouting Bru om haar nieuwe clubhuis aan te passen voor mindervalide scouts paste in de doelstellin gen van de stichting. Directeur Luyben sprak daarover in een korte toespraak zijn blijdschap uit. „Het is heel fijn dat een dergelijk project door de scouts wordt uitgevoerd. En dat het ook nog binnen het werkgebied van de Rabobank Oost Duiveland valt". Hét was voor de tweede keer dat de Stichting Steun door Ra bobanken via een financiële bijdrage een project op Schou wen-Duiveland steunde. Onge veer viif iaar geleden betaalde men mee aan de aanschaf van een mobiele caravanstudio voor de ziekenomroep Nomen Nescio. De cheque voor de Prinses Margrietgroep werd in ont vangst genomen door de voor zitter van de stichting Scouting Algemeen directeur van de Rabobank Oost-Duiveland, J. Luijben (rechts), overhandigde de cheque van 10.000 gulden aan scoutingvoorzitter F. Niese. (Foto: Marijke Folkertsma). Bru, F. Niese. Hij vertelde dat in Nederland diverse scouting groepen bestaan waarvan ook gehandicapte kinderen lid zijn of die uitsluitend uit gehandi capte kinderen bestaan. „Het is bijzonder belangrijk dat ge zonde en minder gezonde kin deren met elkaar scoutingacti- viteiten kunnen doen". De aanpassingen aan het scou tingclubhuis bestaan uit het vergroten van de toiletruimte, het verwijderen van de drem pels, het maken van oprijplan ken naar het terrein waar het clubhuis staat en het aanpas sen van een steiger zodat daar ook met een rolstoel overheen kan worden gereden. De werk zaamheden worden groten deels uitgevoerd door de zeven leiders van de Prinses Mar grietgroep plus enkele vrijwil ligers. „We zouden eigenlijk veel meer helpers moeten heb ben". Desondanks bedragen de materiaalkosten voor de aan passing nog zo'n 12.500 gulden. Maar het grootste deel daarvan wordt nu gedekt door de che que van de Stichting Steun door Rabobanken. De heer Niese sprak de hoop uit dat de aanpassingen in het voorjaar van 1992 gerealiseerd zullen zijn. Dan kunnen niet al leen de 70 kabouters, welpen, padvindsters en verkenners van de Prinses Margrietgroep van hun clubgebouw genieten, maar ook de groepen gehandi capte scouts die onder andere in Steenbergen en Goes zijn ge vestigd. De bijeenkomst in het Rabo bankgebouw in Bruinisse werd ook bijgewoond door de voor zitter van het bestuur van de Rabo-bank Oost Duiveland M. K. Krepel en de directeur van de bank L. Ottens. En uiter aard was een delegatie scouts van de Prinses Margrietgroep aanwezig. Een straat vol mans, en een hand vol verstands. Spreekwoord Wolkenvelden HET WEER Vannacht mistbanken en een mini- mumtemp. van ongeveer 3 graden met in het binnenland plaatselijk vorst aan de grond. Overdag wol kenvelden en vrijwel overal droog. Middagtemp. ongeveer 11 graden. Noordwestenwind, rond kracht 4. s* LENING Watersportvereniging Den Osse gaat 3,2 miljoen gul den lenen. MUSEA Samenvoeging van de Zierikzeese musea lijkt defini tief van de baan. SYMPOSIUM De kustvoge! staat centraal tijdens een symposium vrijdag op Neeltje Jans. VOLLEYBAL Het eerste herenteam van w Kwiek is nog steeds aan kop in het klassement. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's College Zierikzee: ZIERIKZEE - Burgemeester en wethouders van Zierikzee zijn ervan overtuigd, dat het drugsbe leid zoals dat door de gemeente is ingezet, zijn vruchten zal gaan afwerpen. Er volgt een evalu atie, maar nu al hechten b en w veel waarde aan voortzetting van het project. In april van dit jaar heeft de gemeenteraad geld vrijge maakt voor de tijdelijke aantrekking van een zorg- coördinator. De inspannin gen op dit terrein zijn niet voor iedereen even zicht baar en tastbaar. B en w me nen -dat de problematiek zich hier niet voor leent. Maar dat betekent volgens het college geenszins, dat er niets gebeurt. Het college is optimistisch over de resultaten. „Aangezien in het kader van de sociale vernieuwing tevens gelden beschikbaar komen voor verslavings zorg, behoeven financiële consequenties van continue ring van het project in elk geval geen beletsel te vor men", aldus b en w in hun toelichting op de begro ting. BRUINISSE - De 42-jarige C. A. Padmos uit Bruinisse is zaterdagavond omstreeks 21.00 uur bij een verkeersonge val in zijn woonplaats met zijn auto in de haven geraakt en om het leven gekomen. Het slacht offer en de auto is geborgen door duikers van de brand weer uit Goes. Omstreeks 21.00 uur sloeg een onbekend gebleven persoon alarm in een aan de haven gele gen café. De politie schakelde in samenwerking met brand weercommandant M. Jumelet een duikploeg in. Het slachtof fer werd door duikers van het Goese brandweerkorps uit de auto gehaald. Vervolgens werd de auto door takelbedrijf Ista uit Oosterland uit het water ge takeld en afgevoerd. Getuigen van het ongeval wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie op het bureau in Zierikzee, telefoon 01110-14055. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een C kwartaalabonnement f 45,— jaarabonnement 1 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: ZE Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, OO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1