Record aantal jeugdige tennissers strijdt om de eilandelijke titels Recreatievolleybal Indoor-tennisseizoen in Onderdak van start Overwinningen voor Scaldina-teams Zaalvoetbal SV TOG schaken I 4 VRIJDAG 18 OKTOBER 1991 t\IR 25036 ZIERIKZEE - De uitslagen van de wedstrijden wel ke onlangs werden gespeeld ten behoeve van de re- creatie-volleybalcompetitie vindt u hieronder. Te vens de daarbij behorende nieuwe standen. A-poule PTT-H. de Vries 1-2 Verb./Cluzona-Geense/Kwiek 0-3 Geense/Kwiek 4 H. de Vries 4 Zeelandia 4 Pigalle/Renes. 3 Taxi Lemsom 4 Sporthuis/PJZ 4 De Schorpioen 3 De Stulp 4 PTT 4 Leon Sport 4 Rabo Zierikzee 4 Leon Sp./Mevo 4 Verb./Cluzona 4 De Vlinder 4 B-poulc Brouw-Zeelandia 2 2-1 WIK-PTT 2 3-0 Fa. Bouwman- Bouwman wat.sp 3-0 VVOZ-Marco Holm 0-3 Geesbergen-Delphi/Mevo 4 0-3 A8N/AMRO-Mol.Schuddeb. 1-2 Marco Holm 5 5 0 5 4 1 12 5 4 1 12 4 4 0 10 4 3 1 9 4 3 1 7 3 2 1 6 5 2 3 5 4 1 3 4 4 1 3 4 4 1 3 4 4 1 3 3 4 1 3 3 4 1 3 3 2 0 2 1 5 0 5 1 Health Studio Cafeetje/Ren. Europatuin Br. Kwiek D Zeelandia D Brouw D2 WIK Fa. Bouwman Delphi/Mevo 4 IBD Delphi/Mevo 5 VVOZ Brouw Zeeuwse Str. Zeelandia 2 Mol.Schuddeb. Geesbergen Bouwman wat.sp ZWN ABN/AMRO PTT 2 Dl-poule Schot/WJK Dl-De Zandsnor 1-2 Zeeuwse Str. D-Brouw Dl 2-1 Schot/WIK Dl 4 3 19 Zeeuwse Str. D 5 3 2 8 De Zandsnor 3 3 0 7 Verb.Cluzona D 3 2 16 Brouw Dl 4 2 2 6 Meulblok/DFS 4 0 4 3 Vier Jaarget. 3 0 3 0 D2-poulc Kwiek D-Zeelandia D 2-1 Europatuin Br.-Brouw D2 2-1 Het programma voor vrijdag 18 oktober is als volgt: Bouw man Watersport-Mol/Schudde- beurs; Sporthuis Zierikzee- Verboom/Cluzona; Health Stu- dio/WIK D2-Kwiek D; Léon Sport-De Stulp; Léon Sport/ Mevo-PTT; ABN/Amrobank- Marco Holm; Meulblok/DFS- Vier Jaargetijden; IBD-Delphi Mevo 5; WOZ-Bouwman Sleepdienst; Tbxi Lemsom-Pav. De Schorpioen; Europatuin Braber-'t Cafeetje/Renesse; Boekhandel De Vries-Rabo- bank Zierikzee; Zeelandia- Pigalle/Renesse; Zeelandia 2- Van Geesbergen Mode; Pav. De Zandsnor-Verboom/Cluzona D; ZWN-Delphi Mevo 4. SCHIEDAM - De scheidsrech- terscommissie van de Interna tionale Handbal Federatie be nut het Hollandtoernooi om ar biters op te leiden. BRUINISSE - In de 5e ronde van de huishoudelijke compe titie van SV TOG won Ceel Houkamp van Maarten Hof land, die hierdoor de rode lan taarn van Houkamp overnam. Kees Deurloo deed weer goede zaken en won van Jenny Luy- ben. Erik van de Bos zette een goede aanval in met open to- renlijnen en een dame die het centrum beheerste, maar niet goed af wikkelde tegen Mi chael Holwerda die hiervan profiteerde en de vijandelijke dame insloot. Rinus Muller is nog een maatje te groot voor Marianne Luyben en won vrij gemakkelijk. Ad van Klinken zette zijn partij zeer rustig op tegen Kees van de Bos, en verkreeg in het mid denspel goed spel in het cen trum waardoor Van de Bos steeds verder terug moest cn tenslotte op kon geven. Adri Versendaal is een geduchte te genstander, dit ondervond Bram van Gilst. die van hem verloor. Erwin Wiebrens kwam zoals gewoonlijk slecht uit de opening maar Hans Holwerda profiteerde hier niet van en verloor alsnog de partij. Uitslagen Tbnslotte nog de uitslagen van de 3e en 4e ronde. 3e ronde: K. v. d. Bos-J. de Jon ge 1-0; M. Luyben-H. Holwerda 0-1; J. de Korte-A. v. Klinken 1- 0; K. Deurloo-M. Holwerda 0-1; A. v. d. Berge-M. Houkamp 1-0; M. Muller-B. Lagendijk 1-0; A. Versendaal-J. Luyben 1-0; E. v. d. Bos-M. Hofland 1-0. 4e ronde: H. Holwerda-J. de Korte 0-1; E. Wiebrens-K. v. d. Bos 0-1; R. Muller-A. v. d. Berge l/2-'/2; B. v. Gilst-M. Luyben 0-1; E. v. d. Bos-A. Versendaal 0-1; B. Lagendijk-M. Holwerda 0-1; M. Hofland-J. Luyben 0-1; K. Deurloo-M. Houkamp 1-0. BIELEFELD - Porsche keert de formule 1 weer de rug toe. De Duitse sportwagenfabrikant zal de samenwerking met me de-financier Footwork stopzet ten, omdat binnen afzienbare tijd geen geschikt chassis cn motor te verwachten is, die meekunnen op niveau. ÈPGDEfiF ZIERIKZEE - Deze week is in de nieuwe Grevelin- genhal van sporthal Onderdak weer een start ge maakt met het winter indoor-tennisseizoen. Ten- nisleraar Theo Gorsse, die een en ander coördineert krijgt de komende maanden ongeveer een 300 en thousiastelingen over de vloer. De heren werken het zogenaamde heren-team circuit af, terwijl voor de dames het Fissler-daiïiescircuit en het dames-dubbel circuit op het programma staat. Het heren-team circuit is een competitie waarbij door een twaalftal viertallen, verdeeld in een A- en B-poule, onderling wordt gestreden om de hoogste eer. De in de A-poule ingeschre ven teams zijn: Lagendijk, Noordwelle Las Vegas, Dool, Zeelandia en Brouwers haven. In de B-poule komen uit de teams: Maaskant Shipyards, Zierikzee, Westhoek, Léon Sport, Pattiselanno, Bru. Eerste wedstrijden De eerste wedstrijden voor de ze indoor-tenniscompetitie zijn inmiddels alweer gespeeld. Zo wist team Noordwelle be staande uit Arthur van de Vet, Eef Schönberger, Piet Verkaart en Henk Slootweg, een 10-2 overwinning te boeken op te genstander Zeelandia, dat is samengesteld uit de sterren: Gerard Janse, Hans van Urk, Johan Bottema en Hans van Ditmarch. Het eveneens in de A:poule uit komende team Lagendijk, be staande uit Jan Lagendijk, Ruud Pieters, Wim Mulder en Piet van Gelder, boekte ook haar eerste overwinning. Op ponent Brouwershaven, waar in acteren Guus Marchand, Jan de Romph, Tbn Blommensteijn en Joop Krips, ging met 9-3 ten onder. De derde wedstrijd in de hoogste poule ging tussen de viertallen Dool en Las Vegas. Laatstgenoemde ploeg, be staande uit Wim Schenk, Aart de Looff, Daan Bezuyen en Jaap M°eri.and, dwong de te genstanders Dick Dool, Gerard Boekholt, Jan Nienhuis en Aad Neijen met 8-4 op de knieën. In poule B won team Maaskant Shipyards met 11-1 van Bru. De ploeg van Pattiselanno speelde met 6-6 gelijk tegen Zierikzee. De derde partij in deze poule ging tussen Léon Sport en Westhoek. Eerstgenoemde bracht hier de overwinning: 8- 4. Fissler-damescircuit In het zogenaamde Fissler-da- mes-tenniscircuit strijden de komende maanden acht eilan delij ke vijftallen om een plaatsje bij de eindronde welke in april 1992 in Bergen op Zoom wordt gespeeld. Niet al leen op Schouwen-Duiveland, maar ook in Bergen op Zoom, Vlissingen en Goes wordt mo menteel namelijk dezelfde competitie afgewerkt. In april komen de vier winnaars van de verschillende rayons dan tegen elkaar uit. De Schouwen-Duivelandse teams welke hiervoor gaan strijden zijn: TV Brouwersha ven, LTC Scharendijke, Wester- schouwen 1, Brouw, Pols, Scel- veringhe, Zondag en Zierikzee. Ook deze dames hebben inmid dels de eerste ronde erop zit ten. De eerste winnaars zijn teams: Zondag (Zondag, Ge- rards, Schotte, Van de Wetering en Van Daalen), Westenschou- wen 1 (Glimmerveen, Den Ou den, Van Rooy, Bil, Boom), Pols (Van de Pols, Stuut, Geleynse, De Coninck), Zierikzee ('t Man netje, Jol, Koper, Schell) en Brouw (Van Blooijs, Krips, Blokland, Hanse en Ingenerf). Ttevens speelde Brouw nog één keer gelijk (4-4) tegen team Scelveringhe (Hoogerhuis, Van Kluyven, Van de Roest, Moel- ker en Hop). ZIERIKZEE - Alle drie de seniorenteams die afgelo pen week in actie kwamen boekten overwinningen. Scaldina 1 won met 3-7 van Big Smash 2, Scaldina 2 won vrij simpel van Yerseke 2 met 8-2 en ook Scaldi na 4 behaalde een grote overwinning ten koste van Kapelle 7: 8-2. Scaldina 1 is nog steeds in ach tervolging op koploper Arne- muiden 2. Het verschil is 5 pun ten, en aangezien Arnemuiden met 7-3 van Big Smash won moest Scaldina 1 ook met 3-7 of een grote uitslag zien te win nen om niet verder achterop te raken. Hans Beukert scoorde weer de volle 100%, en dat lukte ook Michel Holm, al had hij één partij nipt in de derde game met 22-24 gewonnen van Ria Fi- lius. Ook het dubbel Beu- kert/Holm werd in winst om gezet. Een wat tegenvallende Bom, die normaliter 1 of 2 par tijen wint, moest het nu zonder winstpartijen doen, zodat de eindstand 3-7 werd. Ook in de vierde wedstrijd te gen Yerseke 2 lukte het Cor Smalheer en Hans Voikeri om ongeslagen uit de strijd te ko men. Dat betekent dat ze op 12 partijen de volle 100% binnen haalden. Jan Kik had meer moeite met de spelers uit Yerseke. Hij won van Kees de Blaey en verloor van Vincent Klip en Fred v. d. Boogerd. Smalheer/Voikeri die samen het dubbel vormen van Scaldina 2 kenden geen problemen. Einduitslag 8-2. Scaldina 4 boekte een grote overwinning ten koste van Ka pelle 7: 8-2. Piet Stoutjesdijk die voor het eerst dit seizoen weer mee deed, moest nog even wennen en won slechts een par tij. Wim Renes en Rob v. d. Noord deden voor elkaar niet onder, ze wonnen beiden alle drie hun partijen. Het dubbel Renes/Stoutjesdijk bleek ook te sterk voor het dubbel uit Ka pelle. ZIERIKZEE - Hieronder volgen de uitslagen en nieuwe standen met betrekking tot de Schouwen- Duivelandse zaalvoetbalcompetitie. Tevens het pro gramma voor de volgende ronde, deze keer alleen op de woensdagavond. lc klas Mcvo-Rcst. Dc Bcuzc 2-7 Spons. Jonkcr-Nola Boys 3-2 WIK-Torcn Boys 3-7 Ncffcn d'Eulo-PTT 0-8 PTT 6 4 1 1 9 30 10 Rest. Dc Bcuzc 5 4 0 1 8 28 16 Sporth. Z'zec 5 4 0 1 8 21 11 Toren Boys 6 4 0 2 8 25 18 WIK 6 3 0 3 6 24 24 Sports. Jonker 6 3 0 3 6 14 17 Ncffcn d'Etilc 6 2 0 4 4 29 - 35 Cocn Honig 1 4 1 1 2 3 15 24 Nola Boys 6 J 0 5 2 14 25 Mevo 6 1 0 5 2 13 33 2c klas Pinky Boys-Garage Slager 5-2 Dc Kcicn-Rijsch. Delia 5-3 Stella Boys I-FC Kcrkwcrvc 2-5 Steil. PJZ-Dclta Catering 3-5 Rijsch. Delta Steil. PJZ De Keien FC Kerkwcrvc Stella Boys I Stella Boys 2 Dc Steeg Delta Catering Pinky Boys Garage Slager 3e klas Dc Vuurtorcn-L&O 3-2 Brabcr Grocnv.-Bijmakclaardij 3-8 Dcltan-Knippie 4-4 Bijmakelaardij 6 6 0 Zeelandia 4 4 0 De Roo&vd Veen 5 4 0 Droptick Pass Knippic Cocn Honig 2 Dc Vuunoren Brahcr Groenv. Deltan l&O 0 I 10 27 - 16 0 1 8 36 - 12 0 1 8 22 - 17 0 2 8 28 - 21 0 2 8 20 - 17 0 2 6 14 - 14 Het programma voor woens dag 23 oktober is: Coen Honig 2-De Roo&vd Veen; Restaurant De Beuze-Sporthuis Zierikzee; Garage Slager-Dc Steeg; Zee- landia-Droptick Passage; Coen Honig 1-Mevo; Stella Boys 2- Pinky Boys. Wisselbekers NIEUWERKERK - De onlangs gehouden Schouwen-Duivelandse jeugdtenniskampioenschappen kreeg een record aantal deelnemers te verwerken. In totaal kreeg de organisatie, de jeugdcommissie van tennisvereni ging Duiveland, met 100 inschrijvingen van doen. Nog nooit kreeg dit eilandelijk gebeuren zoveel jonge ten nissers op de baan. Mede vanwege de gunstige weersomstandigheden konden de kampioenschappen zonder noemenswaardige haperingen worden verspeeld. In de oudste leeftijdscategorie, tot en met zeventien jaar, werd bij de meisjes Berbel Korenhof, van TV Duiveland, de jeugdkampioen 1991 en bij de jongens gelukte dit Jan-Willem de Coninck, lid van de LTC Zierikzee. dreun uit: 7-6. Lianne was hier door zo aangeslagen dat de Nieuwerkerkse de derde set heel gemakkelijk met 6-0 wist te winnen. Op haar weg naar de finale had Berbel eerst nog verslagen Elsje van Beek en Li- senka Boom. Lianne de Looff was in de finale gekomen door Brenda Cortie en Jolanda Mos selman op een zijspoor te zet ten. Op dat zijspoor, oftewel de ver liezersronde, werd echter ook nog fanatiek gestreden om de beste eindplaatsen. Het instel len van een dergelijk schema werd door een ieder met open armen ontvangen. Vooral om dat het verschil met de top en de wat mindere goden toch enorm te noemen is. Bij de meisjes tot en met veertien jaar gelukte het Marleen Pol derman, van TV Westerschou- wen, de finale van Marjolein 'Stuut te winnen: 6-3 en 6-0. Nij de jongens gelukte dit Arjan Klompe, van TV Den Haene. In de eindstrijd wist hij succesvol Hidde van de Veer op de knieën te dwingen: 6-2, 6-1. In de oudste categorie was het bij de jongens Camiel Folmer, van LTC Zierikzee, die de ver liezersronde op zijn naam wist te brengen. In die finale bleef hij overtuigend mede-finalist Wilmer Kloosterziel de baas: 6- 4, 6-1. Bij de meisjes gelukte dit Brenda Corti, van TV Dui veland. Zij had drie sets nodig om de. andere finaliste, Krista Verkaart, te verslaan: 5-7, 6-4, 6-1. Alle finalisten van de Schouwen-Duivelandse jeugdkampioenschappen 1991 vereeuwigd. Ook de jeugdcommissie van de organise rende vereniging TV Duiveland bevindt zich tussen de gelukkigen. De jeugdcommissie van TV Duiveland, bestaande uit Ina Korenhof, Annemiek van de Pol, Ans Knijnenburg en Rieki van de Zande, kreeg een record aantal partijen te verwerken ten behoeve van de Schouwen- Duivelandse jeugdkampioen schappen. In totaal schreven 93 jeugdigen zich in. Omdat som migen deelnamen in twee leef tijdscategorieën moesten er 100 inschrijfformulieren worden ingepland. Jongste categorie Vooral in de jongste categorie, tot en met elf jaar, was het een gekrioel van jewelste. In eerste instantie waren hier de jon gens ingedeeld in zeven ver schillende poules en de meisjes moesten eerst in vier poules hun wedstrijden afwerken. In deze groep duurde elke partij telkens een half uur. Na deze voorrondes gingen vervolgens zowel bij de meisjes als de jon gens acht spelers over naar het 'normale' schema. Bij de jongens betekende dit dat de nieuwe Schouwen-Dui- velands kampioen gezocht moest worden tussen Christian Lagendijk, Marcel Aerts, Koos Alberda, Niels Bos, Arnaud Lansdorp, Niek de Jong, Wou ter Voikeri en Remco de Oude. Ook in dit schema werd de tijdsduur van een half uur per partij gehandhaafd. Niels Bos en Remco de Oude wisten hier tot in de finale door te dringen. Het LTC-Zierikzee lid Niels Bos wist een nipte overwin ning van 5-4 te realiseren, zo dat hij de hoofprijs mocht gaan afhalen. Remco de Oude dien de genoegen te nemen met het zilver. De acht meisjes tot en met 11 jaar welke wisten door te drin-, gen tot het hoofdschema wa ren: Hilke van de Pols, Noortje Wehrmeyer, Esther Geleynse, Ingrid Saman, Esmé Hogen- doorn, Fiona Kroon, Eveline Ludlam, Geke Flach. Hier was het Hilke van de Pols, van TV Bru Tèn, die met kop en schou- ers boven haar leeftijdsgenoot jes uitstak. De finale wist zij eenvoudig ^met 8-0 te winnen van Geke Flach. De elfjarige Van de Pols, deze week toegela ten tot het landelijke Audi B- circuit (zodoende behoort zij momenteel tot de beste 50 speelsters van Nederland, in haar leeftijd), deed overigens ook mee in de categorie tot en met veertien jaar. Daar sneu velde zij overigens in de finale tegen Maartje Wehrmeyer. Finaleplaats De Bru Tèn-speelster wist hier in twee sets Hilke van de Pols te verslaan: 6-2 en 7-5. Wehr meyer had haar finaleplaats verdiend door achtereenvol gens Miranda van den Berge, Andreas Bos en Marije van de Sande vrij overtuigend te ver slaan. In dezelfde leeftijdscate gorie bij de jongens was het Johnny Otte, eveneens van Bru Tèn, die de nieuwe Schouwen- Duivelandse tenniskampioen werd. In de beslissende partij wist hij de lastig te bespelen Brian van Geer in drie sets naar een tweede plaats te wij zen: 3-6, 6-3, 6-2. De twaalfjarige Van Geer speelde overigens een indruk wekkend toernooi. Hij schreef namelijk ook in de oudste groep tot en met zeventien jaar in. Ook daar kwam de talent volle jonge Zierikzeeënaar een heel eind. In de halve finale evenwel moest hij zijn meerde re erkennen in de latere kam pioen Jan-Willem de Coninck. Ondanks de verwoede aanmoe- dingspogingen van pa van Geer moest zijn met pet getooi de zoon het onderspit delven. De finale in deze oudste catego rie ging dus tussen Jan-Willem de Coninck, van LTC Zierikzee, en René van Dijke, lid van de organiserende vereniging TV Duiveland: De Coninck- ging in de eindstrijd gedecideerd voor bij tegenstander Van Dijke: 6- 2, 6-2. Naast Brian van Geer had De Coninck ook al Jorg Frank uitgeschakeld. De ande re finalist, René van Dijke, had voordat hij zijn Waterloo kreeg Erjen Nierop en Jan-Cees van de Stigchel verslagen. Bij de meisjes tot en met zeven tien jaar, kwam de 'eeuwige' fi nale tevoorschijn tussen Ber bel Korenhof (TV Duiveland) en Lianne de Looff (TV Bru Tèn). Ondanks het feit dat Ber bel Korenhof, na een avondje stappen slechts van een erg korte nachtrust had kunnen ge nieten, wist zij op pure vecht lust toch De Looff haar wil op te dringen. Vooral in de tweede set, nadat de Bruse de eerste set met 2-6 had gewonnen, deel de Korenhof een gevoelige Naast de door de individueel kampioenen te winnen wissel bekers kon ook door de vereni ging zelf nog de zogenaamde Sporthuis Zierikzee-bokaal worden gewonnen. Deze prijs kan worden gewonnen door die club welke in alle leeftijdscate gorieën had ingeschreven, en het hoogste aantal punten door haar leden zag verzameld. Dit keer gelukte dat de organise rende vereniging TV Duive land. De Schouwen-Duivelandse' jeugdtenniskampioenschap pen worden elk jaar opnieuw bij toerbeurt door een andere eilandelijke vereniging georga niseerd. Volgens jaar ligt de verantwoording bij TV Westen- schouwen. Het verbeten koppie van Brian van Geer die in twee leeftijdscategorieën inschreef. In de groep tot en met 14 jaar verloor hij juist de finale. (Foto: Joop van Houdt). I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7