WEEKEND RECEPT Werken voor Unicef Cursus stemvorming in Middelharnis TrendsKir AUTO STRIPING Interessant seminar programma tijdens Contactdagen in Goes Méér genieten in uw verstelbaar bed Poes Fiona zoekt baasje Gevulde koolrolletjes in satésaus Provinciale VVV vergadert Cursussen popmuziek Zeeland I Leden vergadering Oranje vereniging Telefoonkaart te koop bij VVV Overflakkee Ingebruik name fietspad en weg 117 WOENSDAG 16 OKTOBER 1991 13 U heeft nodig voor 4 personen: 400 gram varkensgehakt of half-om-half gehakt 8 grote witte- of groene koolbladeren 1 ui 1 gekookte aardappel 1 teentje knoflook Vs zakje santen 1 ei 2 theelepels ketoembar zout peper nootmuskaat 4 deciliter satésaus 4 eetlepels gemalen kokos Bereiding: Breng in een grote pan ruim water met zout aan de kook. verwijder van de kool de buitenste lelijke bladeren. Haal dan voorzichtig de an dere bladeren van de kool er af. Leg de bladeren in het kokende water en kook ze ca. 3 minuten tot ze slap zijn. Laat ze uitlekken in een vergiet. Pel en snipper de ui heel fijn. Maak de aardappel met een vork fijn. Doe het gehakt in een kom en pers het teentje knoflook er boven uit. Meng door het gehakt de ui, het aardappelkruim, de santen, het ei, de ketoembar, zout, peper en nootmuskaat naar smaak. Spreid de koolbla deren uit op een plank en haal de harde nerf uit de bladeren. Verdeel het ge hakt over de bladeren en rol de bladeren op. Bind de bla deren dicht met draad of prik het vast met een prik ker. Leg de rolletjes met de sluitkamt naar beneden in een ovenschaal die is inge vet met een beetje olie. Maak de satésaus volgens de gebruiksaanwijzing op het zakje en schenk de saus over de rolletjes. Strooi er vervolgens de kokos over. Verwarm de oven voor op 200°C. Bak de koolrolletjes in ca. 45 minuten gaar en goudbruin. Lekker met bami-goreng of mihoen en een taugé salade. Voedingswaarde per portie: Energie: 3325 kJ (770 kcal) Eiwit: 28 gram Vet: 63 gram Koolhydraten: 25 gram (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 1514. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tbnge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tbnge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. T/m zaterdag 19 oktober Middelharnis Japanse Week in winkelcen trum D'n Diek. Ibt 18 oktober Middelharnis Boekententoonstelling over Ja pan in bibliotheek. Woensdag 16 oktober Sommelsdijk Kinderbingo van 14.00-16.00 uur in wijkgebouw De Zwa luw. Donderdag 17 oktober Sommelsdijk Klaverjastoemooi in wijkge bouw De Zwaluw. Zaterdag 19 oktober Sommelsdijk Concert in de Nederlandse Hervormde kerk. Grote zang en orgelavond. Het Duivelands Mannenkoor, het jongenskoor Psallite Deo, solisten Ruud Lems, hobo; Paul Kieviet orgel en piano; Hans Kom en Henk Mackloet trompet. Zondag 20 oktober Oude-Tonge Dansmiddag door middel van platen in de Grutterswei. 14.30 uur. Donderdag 24 oktober Middelharnis Familie-avond in het Prieel De Staver door het CNV. Film in de filmzaal van het Diekhuus Ju Dou van regisseur Zhang Yimou. Sommelsdijk Najaarsdialezing Slikken van Flakkee door de heer H. Kok. In de landbouwschool. 19.30 uur. Vrijdag 25 oktober Middelharnis Zangavond in De Staver t.b.v. 90-jarig bestaan Rabobank. 19.30 uur Dirksland Concert in de Nederlandse Hervormde kerk, orgel met zang. 20.00 uur. Zaterdag 26 oktober Dirksland Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Concert Kleinkoor Toonkunst o.l.v. Hans v. d. Hombergh. 20.Q0 uur. Melissant le open kampioenschap van Goeree-Overflakkee. Sportvis sen in het Zuiderdiep. 9.00- 14.00 uur. Donderdag 31 oktober Sommelsdijk Klaverjastoernooi in wijkge bouw De Zwaluw. Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. T/m 31 oktober Brouwershaven Ttentoonstelling Brouwersha ven Berijmd; tentoonstelling Zeeuwse klederdrachten en Zeeuws houtsnijwerk. Mu seum De Vergulde Garnaal, Markt 5. Maandag t/m zater dag 9.00-12.00 uur en 13.15-14.15 uur. Tot en met 26 oktober Burgh-Haamstede Expositie Poppenhuizen. Be- waerschole. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. (Behalve zondags). T/m donderdag 17 oktober Zierikzee Vakantiebijbelclub voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar in Christe lijke Gereformeerde kerk. Van 9.30 tot 11.30 uur. Woensdag 16 oktober Zierikzee Vakantie bijbelclub. Christelij ke Gereformeerde kerk. 9.15 uur. Kerkwerve Ledenvergadering NCVB. Dorpshuis 't Zuudènde. 19.45 uur. Brouwershaven Hospitaalschip Henry Dunant bezoekt Brouwershaven. Los- wal. 14.00 uur. Donderdag 17 oktober Zierikzee Vakantie bijbelclub. Christelij ke Gereformeerde kerk. 9.15 uur. Nieuwerkerk Commissievergadering finan ciën gemeente Duiveland. 16.30 uur. Sirjansland Winteravondlezing Reformato risch Contact Orgaan. Kerk zaak 19.45 uur. Vrijdag 18 oktober Zierikzee Poppentheater van Anderle in Brogum. 20.00 uur. Optreden marionettenspeler Anton Anderle in jongerencen trum Brogum. 20.00 uur. Burgh Concert The Rotterdam Con sort in Nederlandse Hervorm de kerk. 20.15 uur. Zaterdag 19 oktober Zierikzee Rommelmarkt Vrijzinnige Ge meente. Onder de Beuze. Vanaf 08.00 uur. Big Bam Boom Band. Brogum. 23.00 uur. Zondag 20 oktober Zierikzee Concert Rodi Dean. Café de Vlinder. 15.30 uur. Maandag 21 oktober Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering. Voorafgaand aan de officiële opening van de beurs organise ren de Kamers van Koophandel van Tbmeuzen en Middelburg op maandagmiddag 28 oktober 1991 het Trefpunt Zakelijk Zee land met als thema Zeeland verkoopt beter. Op de tweede dag van de beurs vinden er drie voorlichtingen plaats. Het Innovatiecentrum houdt om 13.00 uur een voorlichting over bodemsanering. Er zal met name worden ingegaan op onderwerpen als: het meten van verontreiniging in de bo dem en mogelijkheden, knel punten en toekomstige ontwik kelingen van bodemsane ringstechnieken. In de tweede helft van de middag organiseren de Kamer van Koophandel en het Insti- 1 Dinsdag 22 oktober Zierikzee Naj aars-ledenvergadering ZOC. Mondragon. 20.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Vergadering Algemeen Be stuur Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland. Kantoor Rint 10. 16.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering commissie welzijn in het gemeentehuis. 19.30 uur. Woensdag 23 oktober Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Gezamenlijke vergadering CPB en NCVB in Gereformeer de kerk. 19.45 uur. Bijeenkomst interkerkelijke werkgroep In Perspectief in Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Diapresentatie in Tbnnenma- gazijn door A. Rommers over De Natuur van maand tot maand voor NBvP-Brouwers- haven. 20.00 uur. Bruinisse Vergadering commissie ABZ. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 24 oktober Scharendijke Gemeenteraad Middenschou- wen in gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 25 oktober Zierikzee Voorronde Zeeuws Popcon cours. Brogum 21.00 uur. Zaterdag 26 oktober Renesse CJ V-bejaardendag in CJV- kamp. 9.30-17.00 uur. Woensdag 30 oktober Zierikzee Interkerkelijke vrouwen kof- fie-ochtend. Hervormd Kerk centrum. Vanaf 8.45 uur. Donderdag 31 oktober Zierikzee Ouderavond Theo Thijssen- school. 20.00 uur. Vrijdag 1 november Zonnemaire Hedi Bogaers vertelt over haar werk. De Smidse. 20.30 uur. Nieuwerkerk Speldag voor ouderen in dorps huis. Vanaf 09.00 uur. Zaterdag 2 november Dreischor Solistenconcours (leden van Crescendo). Dorpshuis. 14.30 uur. Dinsdag 5 november Zierikzee Verkoop Welfare artikelen. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Advertentie reclame uitgeb. ass. v.a. 5,75 Middelharnis. Tel. (01870) 6366 Goes. Tel. (01100) 32570 tuut Midden- en Kleinbedrijf een starters-oriëntatie-bijeen- komst, waarin het complete ondernemingsplan besproken zal worden. Van 18.30 tot 20.00 uur organi seert het Innovatiecentrum Zeeland een bijeenkomst over het toepassen van plc's voor de besturing van prqcessen of pro- duktie. De voorlichting is ge richt op zowel nieuwe toepas sers van PLC's of ervaren ge bruikers. Tijdens de voorlich ting wordt een plan van aan pak toegelicht. De derde beursdag biedt drie voorlichtingen. Het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf organiseert een interessante voorlichting over kengetallen. Er zal op een duidelijke wijze een uiteenzet- Advertentie Thee met beschuit op bed. Geniet extra in uw verstelbaar bed. Voor slaap en leefcomfort. Bedspecialist Deurloo geeft u graag informatie en persoonlijk advies. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gestolen. Donderdagavond koopavond MIDDELBURG - In hotel Ar- neville te Middelburg wordt op donderdag 24 oktober het beleidsplan 1992-1996 en het activiteitenplan 1992 van de provinciale VVV Zeeland ge presenteerd. Tijdens de presentatie houdt de voorzitter van de VW Zee land, J. B. Ventevogel een inlei ding onder de titel Samen sterk voor het toerisme. Een onderhandeling over het over heidsbeleid ten aanzien van de VW's en de toeristische pro motie. P. H. van Zeil van de ANVV geeft een toelichting op de toekomstplannen van de VW in Nederland. Ook gede puteerde mevrouw G. de Vries- Hommes houdt een inleiding. De bijeenkomst begint om 17.00 uur. MIDDELBURG - De Stichting Popmuziek Zeeland heeft voor de komende periode nog een tweetal cursussen op het pro gramma staan, waarvoor be langstellenden zich nog kun nen aanmelden. Aike Jordans uit Bergen op Zoom verzorgt de cursus arran geren. Het geeft popgroepen meer inzicht in het arrangeren van hun muziek. Aan de hand van bekende en minder beken de luistervoorbeelden wordt ingegaan op de achtergronden van het arrangement en de functie van ritme, harmonie en akkoorden. Hoe wordt ik de studio de baas luidt het motto van het project de studio. Het helpt beginnen de bands bij het wegwijsma- ken in de studio. Het project bestaat uit een viertal sessies van elk ongeveer 4,5 uur. Infor matie over beide cursussen kan verkregen worden bij de stich ting, 01180-82650. ting worden gegeven wat de be tekenis is van verhoudingsge tallen voor de kleinere onder nemingen. De tweede voorlichting op deze dag gaat over materiaalskeuze. Tijdens de voorlichting zal een informatie worden gegeven over verschillende soorten kunststoffen. Met behulp van een computerprogramma kan op een eenvoudige manier de juiste materiaalsoort worden gekozen. Het Innovatiecen trum Zeeland organiseert deze bijeenkomst voor construc teurs en met name voor die mensen die betrokken zijn bij de keuze van kunststofonder delen in de machine- en appa ratenbouw. De laatste voorlichting tijdens de Contacta gaat over innove ren in de praktijk. Tijdens de voorlichting zal aan de hand van een stappenplan en een aantal praktische voor beelden een uiteenzetting wor den gegeven over hoe een on dernemer een innovatieproces kan aanpakken. Een onderne mer uit de regio vertelt over een innovatieproces in zijn be drijf en over de problemen die hierbij aan de orde komen. De seminars vinden plaats in en bij het beursrestaurant van de Zeelandhallen te Goes op 28, 29 en 30 oktober aanstaande. Inlichtingen en aanmelding bij de organiserende instituten. LAREN - Tot en met 19 oktober wordt in het Singer museum in Laren de tentoonstelling ge houden waarin de antieke per- zische tapijten centraal staan. Deze tapijten zijn vastgelegd door 17e eeuwse Hollandse schilders. DIRKSLAND - Het bestuur van de Oranjevereniging houdt op dinsdag 29 oktober een algemene ledenvergade ring in het verenigingsgebouw De Schakel in Dirksland. De agenda voor deze vergade ring bestaat uit: Het verslag van de vergadering op 4 fe bruari 1991; financieel verslag; verslag van de kascommissie 1992; vaststelling contributie 1992; bestuursverkiezing; bespreking bejaardenavond en Koninginnedag 1992 en een rondvraag. De algemene leden vergadering begint om 20.00 uur. MIDDELHARNIS - De VVV Overflakkee in Middelharnis is begonnen met de verkoop van zogenaamde telefoonkaar ten, waarbij het niet langer no dig is om klein geld op zak te hebben voor een snel telefoon tje in de cel. Opbellen vanuit een telefoon cel gebeurt steeds meer met de telefoonkaart in plaats van de gebruikelijke kwartjes. De VVV heeft daarom in samen werking met PTT-telecom een eigen telefoonkaart ontwik keld, zoals die bijvoorbeeld op Schouwen-Duiveland al wordt gebruikt. Een kaart met twintig tikken kost vijf gulden. Vijfenveertig tikken kost tien gulden en als er vaak wordt gebeld, is het mogelijk een kaart met 115 tik ken aan te schaffen voor vijfen twintig gulden. Het voordeel van de kaart voor de PTT is, dat er steeds minder contant geld in de cel te 'halen' valt door vandalen. De gebruiker is af van het wisselen van groot geld voor kwartjes. MIDDELHARNIS - De Zuid hollandse gedeputeerde T. F. J. Jansen stelt vrijdag 1 novem ber een fietspad langs de ge lijktijdig gereconstrueerde tertiaire weg 117 tussen Mid delharnis en Den Bommel in gebruik. Een gezelschap van genodig den wordt deze dag ontvangen in het Prieel van recreatiecen trum de Staver in Middelhar nis. Dat gebeurt om 14.00 uur. Na een welkomstwoord door dijkgraaf H. L. van Kampen hout is er een bezichtiging per touringcar. Na terugkomst is er een aantal toespraken. MIDDELHARNIS - Bij vol doende deelname zal er eind oktober een cursus stemvor ming van start gaan in Middel harnis. Begeleidster Herien Wieringa studeerde gedurende 6 jaar aan het conservatorium, zowel 3 jaar lichte- als 3 jaar klassiek zang. Herien: ,,de zangtechniek (en ademtech- niek) is de laatste 10 jaar be hoorlijk veranderd. Zo onderwees men vroeger veel het zingen vanuit de hoge borstademhaling, die veel energie kostte en verkeerde spanningen in het lichaam opleverde. Tfegemvoordig leert men de meest natuurlijke en veel eenvoudiger lage buikade- ming en werkt men volledig vanuit de ontspanning. Deze techniek ontwikkelde zich van uit de yoga via de logopedie tot in de zang- en acteerstemtech- niek". De cursus met als thema adem klank, is geschikt voor ie dereen (vanaf 18 jaar) die graag en/of regelmatig zingt en zich eens wat meer in de techniek en achtergrond wil verdiepen. Uiteraard ook voor diegenen die in een koor zingen en terug kerende zangersklachten zoals onder meer het zogenaamde ..aangezongen" zijn (dit is het te veel op de keel zingen, zodat deze pijnlijk wordt) of adem nood enz. tot het verleden wil len laten behoren. Ook zonder klachten is men natuurlijk van harte welkom. Het zal zowel koorleden als de koren zeker ten goede komen. De cursus be staat uit 10 lessen van één uur, zal gegeven worden in Het Diekhuus in Middelharnis. Men kan zich opgeven voor de maandagavond van 20.00-21.00 uur of voor de woensdagavond van 19.00-20.00 uur of van 20.00-21.00 uur. Voor informa tie en eventuele opgave kunt u bellen naar Herien Wieringa 01870-4646. (Ook voor privé ademtechniek en /of stemvor ming of voor zangles klassiek en/of licht). ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee verblijft momenteel een zwart/wit ge kleurde poes van vier jaar oud. Fiona is haar naam en ze is geste riliseerd. Fiona is een lieve, makkelijke poesdie rustig van aard is. Met honden kan ze absoluut niet overweg, maar met katten kan ze het goed vinden. Kinderen kan Fiona ook waarderen. Wie Fiona een goed thuis wil geven kan bellen met het dierenasiel: tel. 01110-17013. De Duitse herder Nero is geplaatst in Achthui zen. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Tijdens de beurs Contacta, die gehouden wordt van 28 tot en met 30 oktober aanstaande in de Zeelandhallen te Goes, bieden de Kamers van Koop handel In Zeeland, het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf en het InovatieCentrum Zeeland een interessant seminarprogramma aan. SCHOUWEN-DUIVELAND/GOEREE-OVERFLAKKEE - Naast school een baantje. Nu eens niet als meer dan welkome aanvulling op het zakgeld maar als bijdrage aan de actie Voor Wat Hoort Wat van Unicef. Dat deden de eerste- en tweedejaars studenten van het MBO-college Oude-Tonge twee dagen lang. Vorige week woensdag en donderdag staken zij bij verschillende bedrijven in de regio Schouwen-Duiveland/Gocree-Overflakkee en ook elders (Hoekse Waard, Tholen en Noord- Brabant) de handen uit de mouwen en ook werd met een goedgevulde bloemenmand huis-aan-huis gegaan. Zo gingen leerlingen aan de slag bij Zeelandia in Zierikzee. Geronimo en Caravan bedrijf Bruinisse en bij het Duivelands Meubelhuis in Nieuwerkerk. Op Goeree-Overflakkee gingen leer lingen aan de slag bij verschillende vestigingen van Albert Heijn. bij Warninks in Middelharnis het gemeentehuis van Oostflakkee. De Boed Natuurfarm in Nieuwe-Tonge, Pakomi in Oude-Tonge. - Tanis Banket in Ouddorp en de Nipius Koekfabriek in Stad aan het Haringvliet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 13