IPGDEnr Van Tiggelen ziet Oranje weer zitten Start Zwemvierdaagse in Onderdak Co Quartel Zeeuws kampioen Schakers Zierikzee ondergaan vuurdoop Omstreden Eklund arbiter bij Olympisch schaatsen Uitslagen bowling Dammers Zierikzee winnen van Souburg De Jeugdvoetbalhoek Samengestelde wedstrijd DINSDAG 15 OKTOBER 1991 NR 25034 9 ZIERIKZEE - Hieronder de uitslagen van dè ge speelde jeugdwedstrijden van het voorbije weekend. Tevens enkele karakteristieken. Uitslagen A-junioren: Beker: Wolfaarts- dijk Al-SKNWK Al 0-12, Meeuwen Al-Bruse Boys Al 5- 6, Wissenkerke Al-Zierikzee Al 1-10. B-junioren: Beker: Jong Am- bon Bl-Zierikzee BI 3-4, Mid delburg B2-Mevo BI 10-1, Re- nesse Bl-SKNWK BI 8-2. C-junioren: Beker: WIK Cl-Zie- rikzee Cl 0-3, Bruse Boys Cl- SKNWK Cl 2-6. Karakteristieken Meeuwen Al- Bruse Boys Al 2-6 (beker) Bruse Boys begon voortvarend en kwam reeds in de tweede minuut op voorsprong, nadat Ralph van de Ouden na een knappe solo de openingstreffer scoorde: 0-1. Middels goed voet bal werden de gastheren goed onder druk gehouden. In de 20e minuut scoorde Johan Benard 0-2. Dezelfde Benard liet vlak voor rust nog één keer de tou wen vibreren zodat er een 0-3 tussenstand tevoorschijn kwam. Na de hervatting lieten de Bruenarcn de teugels wat vieren, maar behielden wel het initiatief. Bruse Boys kon ech ter niet verhinderen dat Meeu wen de stand op 1-3 bracht. Ralph van de Ouden scoorde hierna zijn tweede doelpunt (1- 4) en, nadat opnieuw Meeuwen had tegengescoord, nam hij ook de vijfde treffer voor zijn rekening: 2-5. Adrie van Strien bracht de eindstand tenslotte op 2-6, waardoor Bruse Boys Al zich overtuigend plaatste voor de volgende bekerronde. Jong Ambon Bl-Zierikzee BI 3-4 (beker) Zierikzee BI begon ongecon- treerd en zwak spelend aan het bekerduel tegen Jong Ambon BI. Dit werd nog sterker toen René Willemse reeds in de vier de minuut Zierikzee op voor sprong schoot: 0-1. De rood zwarten leden veelvuldig bal verlies en waren te solistisch bezig. Hierdoor kon Jong Am- bon binnen 25 minuten de stand naar 3-1 optrekken. Uit een corner van Jarno Vermeule was het Arjan Rossen die de 3-2 ruststand inkopte. Na een har tig woordje tijdens de rust door de technische leiding, startte Zierikzee BI in de twee de helft met beter spel. Vooral het centrale verdedigingsduo Hans van Zoest en Arjan Ros sen nam nu de hele ploeg op sleeptouw. Het was Rossen die in de 10e minuut de gelijkma ker scoorde: 3-3. Ondanks de vele kansen bleef de score voor alsnog uit. In de 40e minuut was het wederom Arjan Rossen die de winnende score binnen kopte: 3-4. Ook Zierikzee BI gaat door naar de volgende be kerronde. HELMOND - Erica van den Heuvel is weer begonnen met de training. De Helmondse badmintonster was ruim vier maanden uit de roulatie we gens een ontsteking op de knie schijf. Het is de bedoeling dat de dubbelspel-partner van Eli- ne Coene begin november klaar* is voor een trip naar Azië, waar het tweetal aan ster ke evenementen in Thailand en China deelneemt. DEN HAAG - De Zweed Carl- Olaf Eklund en de Noor Odd- Jens Bjerkli zullen tijdens de schaatswedstrijden van de Olympische Winterspelen op treden als scheidsrechter. Eklund leidt in Albertville het mannentoernooi, Bjerkli de wedstrijden bij de vrouwen. De arbiters worden geas sisteerd door respectievelijk de Rus Panov en de Duitser Rip per. Eklund leidde eind vorig seizoen op de Olympische piste wereldbekerwedstrijden, die op de eerste dag door het slech te weer en ondeskundige ijs- verzorging een farce waren. Ondanks veel kritiek, die ook Eklund gold, rapporteerde ISU-afgevaardigde Jean Hec- kly enthousiast over die test. Ard Schenk, de Nederlandse chef de mission naar de Win terspelen, drong er vervolgens bij de Internationale Schaats Unie vergeefs op aan de ijsbe- reiding in handen te stellen van een internationaal drietal, dat over meer ervaring be schikt dan de Franse ijsmeester. De wereldbeker wedstrijden voor vrouwen, die 7 en 8 december worden gehou den, vormen de generale repe titie voor de baan in Albertvil le. RENESSE - Hieronder volgen de uitslagen van de jongste bowlingwedstrijden in Bow ling Renesse. Restaurant The Sailors Inn, Bruinisse-J. P. Staal, Renesse 0-4; Duin en Strand, Scharen- dijke-Waterland, Noordwelle 4- 0; Tbmorrowland, Rotterdam- Restaurant Delphi, Zierikzee 0-4; Restaurant Mistral, Zierik- zee-Restaurant Zeelust, Wes- terschouwen Vfe-3%. Vrij: Bella donna Renesse; Terpstra, Dreischor. Stand A-groep Zeelust 3 9% J. P. Staal 3 9 The Sailors Inn 4 6 Belladonna 3 5 Mistral 3 2 V2 B-groep Delphi 3 10 Duin en Strand 4 10 Terpstra 3 9 Waterland 3 2 Tbmmorowland 3 1 A-groep hoogtste gemiddelde heren: Leo Dorreman, Zeelust 180 punten. Hoogste gemiddelde dames: Mary Hoekendijk, Mistral 171 punten. B-groep: hoogste gemiddelde heren: Koos Buys, Delphi, 179 punten. Hoogste gemiddelde dames: Jopy Meuldijk, Duin en Strand, 167 punten. RCB Marina Port Zelande, Brouwersdam-Aannemersbe- drijf Bom, Burgh-Haamstede 3-1; Hotel-Eetcafé 't Swarte Schaep, Brouwershaven-Eet café De Blokhut, Westerschou- wen 1-3; Fun House, Renesse- Alprokon, Barendrecht 0-4; Aannemersbedrijf Verseput, Burgh-Haamstede-Vakantie- park Schouwen BV, Renesse 0-4. Vrij: De Kreek/Le Rabot, Ouddorp-Renesse; Restaurant De Wig, Renesse. Stand A-groep De Blokhut 3 10 Alprokon 3 9 't Swarte Schaep 4 7 De Kreek/Le Rabot 3 4 Fun House 3 2 B-groep RCB Marina 4 11 De Wig 3 7 Bert Verseput 3 5 Vak.park Schouwen 3 5 L. C. Bom 3 4 A-groep hoogste gemiddelde heren: Daan Blom, De Blok hut, 182 punten. Hoogste gemiddelde dames: Mary Hoekendijk, Fun House, 153 punten. B-groep hoogste gemiddelde heren: Gerard Keuzenkamp, RCB Marina, 185 punten. Hoogste gemiddelde dames: Martha Schippers, Vakantie park Schouwen, 162 punten. NOORDWIJK - Voor het eerst sinds een jaar zal Adrie van Tiggelen weer getuige zijn van een wed strijd van het Nederlands elftal. Omdat hij eindelijk weer eens door bondscoach Michels is geselecteerd. Tussen Portugal uit - de laatste keer dat hij meedeed - en Portugal thuis (woensdagavond) zag de verdedi ger Oranje niet aan het werk. „Wedstrijden op internationaal niveau zijn vaak saai. Ik ga geen anderhalf uur voor de te levisie m'n tijd zitten te ver doen. Daarvoor zijn er te veel leukere dingen." Het had niets met rancune te maken. „Aan vankelijk baalde ik, nadat ik uit de ploeg was gezet. Dat duurde niet zo lang. Maar als je er niet meer bijzit, verflauwt He helanpstelline al gauw. Als ik straks ben gestopt zullen ze me ook niet meer terug zien in een stadion. Hooguit nog eens bij m'n oude amateurclub." Ondanks zijn weinig prettige vertrek in oktober 1990 heeft Van Tiggelen nooit overwogen zich bij Michels definitief af te melden. „Daarvoor ben ik te veel liefhebber. Bovendien, als ik er geen trek meer in had zou ik dat eerder kenbaar hebben moeten maken. Niet nu ik weer in beeld ben. Ik zie het wel zit ten. Ik heb ook de indruk dat ik er klaar voor ben. Ondanks dat ik nog maar een paar wed strijdjes heb gespeeld." In Porto speelde Van Tiggelen destijds ook nadat hij door een blessure aan de kant had gestaan. „Ik had pas anderhalf duel in de benen. Ik was er ab soluut niet klaar voor. Goed, Michels deed een beroep op me en ik voelde me gevleid. Het werd m'n slechtste interland ooit. Ik kon nog geen bal goed geven over drie meter. Bij wer kelijk elke actie kwam ik te laat." Michels heeft de PSV'er echter verzekerd dat de drama tische partij op de doorweekte mat van Porto destijds niet de reden voor zijn plotselinge ver trek was geweest. „Dat duel heeft hij me nooit aangerekend. Door een blessu re raakte ik daarna buiten beeld. De vervangers deden het goed, de resultaten waren goed. Vandaar dat Michels ver der wilde met de nieuwe jon gens." Van Tiggelen keerde te rug omdat Van Aerle gebles seerd was. Wegens zijn enorme routine kreeg hij de voorkeur boven ploeggenoot Valckx en Feyenoorder Fraser. Tïbch re kent hij niet op een eenmalig optreden. „Dat hangt van me zelf af. Als ik me goed mani festeer en we winnen, blijf ik er mogelijk bij. Nog een Euro pees toernooi aan het einde van het seizoen zie ik wel zitten." Samen met Blind zal Van Tig gelen woensdagavond waar schijnlijk in de mandekking staan. „Het is te hopen dat Por tugal niet met meer aanvallers speelt. Wij hebben namelijk niet meer verdedigers. Maar die jongens zullen het wel voor zichtig aan doen. Het initiatief moet van ons komen. Niet erg, aanvallend voetbal ligt ons toch het beste." ZIERIKZEE - Zaterdag moest het eerste team van schaakvereniging Zierikzee naar Middelburg. Dit was voor de Zierikzeeënaren de vuurdoop in de hoofdklasse. Eerder speelde Zierikzee wel in de hoofdklasse, maar dat is inmiddels vele jaren gele den. Voor het team in deze samenstelling was dit een nieuwe situatie, en het was de vraag of zij daar wel thuishoren. Middelburg, dat in deze klasse als één van de favorieten voor de eindzege geldt, zou een lastige tegenstander zijn. Ger- rit Visser schoof aan bord één zijn tegenstander S. Sanders van het bord: 1-0 voor Zierik zee. Hans Aangeenbrug speel de aan bord drie, hij wist met een mooi kwaliteitsoffer een prachtige stelling op het bord te toveren, maar maakte een kleine misrekening, wat je te gen een tegenstander als W. van Wijnen niet moet doen, 1-1. Spaans Owe Boersma aan bord twee speelde een Spaanse partij, waarbij het lange tijd er naar uitzag dat M. Westerweele met een remise naar huis kon gaan, maar in het eindspel wist Boersma hem toch ervan te overtuigen dat hij genoegen moest nemen met de 0; 2-1. Hans Baris aan bord zes spe lend, moest na een zetverwisse- ling in een Spaanse partij toe zien hoe zijn tegenstander het centrum volledig ging beheer sen en diegene die het pionnen- diploma heeft weten te beha len, weet hoe belangrijk dit is: 2-2. Richard van der Vèken aan bord vier bood in een gewon nen stelling op de 29ste zet re mise aan, maar zijn tegenstan der B. Schelhaas nam dat niet aan: 3-2. Martin Krijger kreeg een partij Frans op het bord. Krijger speelde zijn partij zo gedegen, dat dit bij Gerrit Vis ser duidelijk bewondering oogstte, 4-2. DÜSSELDORF - Fortuna Düs- seldorf heeft overeenstemming bereikt over de transfer van Zeljco Petrovic. De 26-jarige middenvelder van Gradjanski Zagreb, het vroeger Dynamo, kan zaterdag al debuteren in de Bundesliga in het duel met Schalke 04. PARIJS - De ploeg van Peter Post heeft door het resultaat van de klassieker Parijs - Tours de eindzege in de strijd om de wereldbeker voor ploe gen veilig gesteld. In de indivi duele rangschikking is Mauri- zio Fondriest, de Italiaanse kopman van Panasonic, nog steeds eerste. Martin in 't Veld werd aan bord zeven langzaam weggeschoven, 4-3, maar aan het achtste bord speelde Otto Vleeshouwer te gen A. Jonkheer een prachtige partij. Lang stond hij iets be ter, maar het vroege, in betere stelling aangeboden remise, nam zijn tegenstander niet aan. De stelling bleef lang remise-achtig, maar in het eindspel onderschatte Vlees houwer een torenmanoeuvre van zijn tegenstander: 4-4. Een prachtige prestatie van dit Zie- rikzeese team. Hopelijk zijn al le te spelen wedstrijden net zo spannend. ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging Zierikzee is de nieuwe competitie van de Zeeuwse hoofdklasse goed be gonnen. In de uitwedstrijd te gen het op papier niet zo sterke Souburg werd een kleine 7-9 overwinning behaald. De opening was voor Souburg door het verlies van Jan de Jonge na schijf verlies in het middenspel. Voorzitter John Honig won snel na een combi natie naar dam. Aart Walraven besloot tot een tactische remi se. Zierikzee nam een 3-7 voor sprong door winstpartijen van Jan Flikweert en Cor Boot. Na de remise van Jos de Wild werd het nog even spannend nadat Rinus van der Wielen vanuit een voordelige positie de mist inging en jammerlijk verloor. Chris van der Wielen hield het hoofd koel en stelde de Schouwse 7-9 winst veilig door een goede remise te behalen. Uitslagen De persoonlijke uitslagen van Souburg-Zierikzee: W. de Beer-C. v. d. Wielen 1-1 P. C. Allaart-M. J. Walravenl-1 M. Bronke-C. L. Boot 0-2 P. Filius-J. de Wild 1-1 M. Buytendijk-J. de Jonge 2-0 J. v. 't Padje-M. v. d. Wielen2-0 A. Alewijnse-J. M. Honig 0-2 J. Brasser-J. J. Flikweert 0-2 ZIERIKZEE - In het Zierikzeese zwembad Onderdak is maandag voor de zestiende keer de Zwemvierdaagse van start gegaan. Deel nemers tot en met tien jaar trokken enthousiast hun tien af te leggen baantjes, terwijl zwemmers van elf jaar en ouder twintig keer het 25 meter lange bassin doorkliefden. Tijdens de eerste dag kreeg zwembad Onderdak een kleine zeshonderd hoofdzakelijk jeugdi ge deelnemers te verwerken. De gehele week is het nog mogelijk de resterende drie stempels bij elkaar te zwemmen. Vrijdag 18 okto ber is de laatste avond. Er kan gezwommen worden 's morgens tussen 07.00 uur en 12.00 uur en in de avonduren van 18.00 uur tot 21.00 uur. (Foto: Joop van Houdt): Bij de paarden in de Lichte klasse kwam Eline Struyk met Zamora uit. Zij eindigde als 3e Zeeuwse met 124,10 pnt. In de dressuur kwam zij tot - 85,6 pnt., reed een foutloos wegpar- cours, noteerde 28V2 fout in de cross en sprong tenslotte een foutloze rit in het L-springen. Jan de Croo met Conti greep in deze klasse de titel en mag als kampioen na ar Wassenaar. Bij de L-pony's streed Anne- mieke Klompe met Nandor met de besten mee. In de dres suur kwam zij tot - 61,6 pnt. en reed zowel het wegparcours, de cross als het springparcours foutloos. Het feit dat Carolien Abrahamse met Annoeska van Oranjezon dit eveneens deed, doch in de dressuur op - 56,8 pnt. uitkwam, maakte dat An- nemieke het zilver uitgereikt kreeg. Niettemin een prima prestatie van Klompe die met Nandor hier haar ponytijd af sloot. WISSEKERKE - De Schouwse Ruiter Co Quartel is afgelopen zaterdag in Wis senkerke, in het natuurgebied De Schotsman nabij de Veerse dam Zeeuws kam pioen geworden in de Middenklasse SGW. Iedereen die Quartel een beetje kent weet dat samengestelde wedstrijden zijn grote hobby zijn. De 54-jarige installa teur uit Noordgouwe, die vrij laat met de paardensport begon, was in 1989 al ti telhouder in de Lichte klasse, doch maakte ook in andere wedstrijden furore. Wassenaar, Vlaardingen, Baarle-Nassau, allemaal ken den ze Quartel bij de deelne mers en veelal waren de resul taten best. Zo goed zelfs dat Co Quartel, wegens het behalen van 20 winstpunten naar de M- klasse moest promoveren. Nu moet gezegd dat zijn paard An- tigoon (een 9-jarige ruin) voor Quartel een superpaard is. Een atleet zegt hij zelf, die met na me in de cross-country en het springen op zijn best is. Na de dressuur bleek Quartel - 82,5 pnt. te hebben verza meld en dat was niet slecht. Jantine Bestebreurtje ging hem hier voor, doch later bleek zij in de cross niet bij machte Co te volgen. Zijn grootste con currenten waren Huub Jansen met Evita van de Midlandrui- ters uit Utrecht en Petra Bouw man met Dschingis Khan van de Biesboschruiters uit Wer kendam. Jansen scoorde in de dressuur - 87,6 pnt., Bouw man zelfs - 80. Maar ja, de cross-country, dan is Quartel op zijn best. Antigoon toonde aan in zeer goede doen te zijn („Deze titel is voor 80 aan mijn paard te danken", zei Co na afloop) en sprong de soms lastige obstakels foutloos. Met name de afsprong in het water, van nature is een paard toch wat angstig daarvoor, was van grote klasse. Nul strafpunten dus voor Co Quartel die vooraf best wat te gen deze cross opzag. Huub Jansen kreeg in de cross V2 strafpunt wegens een tijdfout en Petra Bouwman liep zelfs tegen 46V2 fout op. Ook het wegparcours leverde voor Co en Antigoon geen problemen op: ook nul fouten. In het af sluitende springconcours maakte Quartel opnieuw geen fouten. En dus stond de titel vast, immers Huub Jansen's to taal van 88.10 was ten opzichte vanr de 82,5 van Quartel te veel. Petra Bouwman eindigde als 3e met 136Vz pnt. Feest dus na afloop, hoewel de kampioen wat beduusd niet de 40 cm hoge beker zijn winst zat uit te tel len. Over 14 dagen start Quar tel dus als Zeeuws titelhouder in de SWG te Wassenaar. Maar in de schaduw van Quar tel reed nog een viertal combi naties van de Dreischorse club op de Schotsman. Laurice Boonman met Fedor en Harry van Doorn met Alanda, die de buteerden in een veelzijdig heidswedstrijd, haalden de fi nish niet. In de cross weigerden de paarden 'de hindernissen te nemen en dus was diskwalifi catie onvermijdelijk. De nieuwe Zeeuwse kampioen Samengesteld rijden. Co Quartel, en zijn trouwe viervoeter Anti goon. (Foto: Joop van Houdt). In de Zware klasse tenslotte pakte Gilles Quist met Casper van de Zwinruiters uit Nieuw- vliet de Zeeuwse titel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9