NCB-directeur Rabbae: „Wij krijgen achteraf meestal toch wel gelijk" FNV dreigt met een staking bij V en D Ambtenaar met dure opleiding niet zonder meer weg waterstanden Minister weerspreekt zichzelf en Kamer in Bosio-affaire Bodemdaling door gaswinning in Grijpskerk Zware straffen voor milieu criminelen D'Ancona stuurt Dales brief over regionale steunfuncties 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE UTRECHT - De Dienstenbond FNV stuurt dinsdag: een ultimatum naar de directie van het warenhuis concern Vroom en Dreesmann dat vrijdagochtend afloopt. Als V en D niet tegemoet komt aan de eisen die de bond stelt in verband met de op handen zijnde reorganisatie zullen de werknemers in zoveel moge lijk filialen worden opgeroepen tot een staking op woensdag 23 oktober. Dit is maandagavond besloten op acht vergaderingen van de bond in het land. Om half elf was de uitkomst van zeven ver gaderingen bekend: ruim 1.300 aanwezigen („een enorme op komst", aldus de bonds woord voerder), van wie 1.300 voor een staking stemden en twin tig tegen of blanco. Bij het reorganisatieplan van V en D zijn 1.100 van de 16.000 banen betrokken. Daarvan moeten er 450 verdwijnen. De directie heeft beloofd al het mogelijke te doen om de be trokken werknemers aan de slag te houden, maar de bond eist de garantie dat niemand in de ww terechtkomt. Niet inleveren Bovendien wil het personeel niet, zoals bij eerdere reorgani saties, opnieuw loon inleveren: de loonsverhoging in de nieu we cao moet overeenkomen met de gemiddelde stijging in het bedrijfsleven. Het inleve ren van 6,5 atv-dagen, zoals door V en D gevraagd, wijst het personeel eveneens af. De 23ste oktober wordt een lande lijke actiedag. Zonodig zullen daarna acties per provincie of per regio volgen, aldus de woordvoerder van de diensten bond. De bijeenkomsten van de dienstenbond zijn maandag door in totaal 1.454 mensen be zocht, van wie 1.411 zich voor de staking uitspraken. Gezien de massale opkomst verwacht de bond dat het werk op 23 ok tober in een groot aantal filia len zal worden neergelegd. Op die dag is er in Amsterdam ook een bijeenkomst voor de sta kers. Het ultimatum aan V en D loopt vrijdagochtend om ne gen uur af. DEN HAAG - Van rijksambtenaren die van de over heid dure en marktwaarde-verhogende opleidingen hebben mogen volgen, moet kunnen worden ver wacht dat zij niet zonder meer naar het bedrijfsleven afreizen. Minister Maij van verkeer en waterstaat poneerde dinsdag dit - persoonlijk - idee tijdens een debat met de Tweede Ka mer ovejb de handhaving van de milieuwetgeving. Maij klaagde erover dat haar ambtenaren die de wet verontreiniging op pervlaktewateren (WVO) hand haven bij bosjes haar departe ment verlaten. Nu, op dit moment, is er een te kort van twaalf tot dertien mensen, aldus Maij. Proble men met het aantrekken zijn volgens haar de specifieke des kundigheid die nodig is voor de controle op de WVO, de con currentie met het bedrijfsleven en de snelle uitstroom van ambtenaren naar het bedrijfs leven. Maij vond het te rechtvaardi gen om van „mensen die een toch wel marktwaardige oplei ding hebben gehad te verplich ten een paar jaar bij de rijks overheid te blijven werken in die baan. Dat doet het bedrijfs leven ook vaak als mensen toch een vrij specifiek en kostbare opleiding hebben gevolgd die hun marktwaarde vergroot", aldus Maij. Maij zei haar persoonlijk idee met haar diensten te zullen be spreken. „Het lijkt mij een creatief idee om aan mijn Rijkswaterstaat voor te leg gen". Minister Dales van bin nenlandse zaken reageerde sceptisch. „Voorzitter, ik denk dat ik als verantwoordelijke voor de rechtspositie van de ambtenaren nog wel op een an der moment even met me vrouw Maij daarover spreek", aldus repliceerde Dales. Maij zag de bui al hangen. „Ik hoor het al, maar goed, creativiteit mag nooit worden stopgezet heb ik altijd geleerd en door verteld", aldus Maij. Zij zegde Dales toe dit probleem eerst met haar te zullen bespreken. „Dan zijn we het dus eens", al dus minister Dales. GRIJPSKERK - Door aardgas winning zal de bodem in Grijpskerk, in het westen van de provincie Groningen, maxi maal 22 centimeter dalen. De ze maximale daling wordt be reikt in het jaar 2050. Dat is de conclusie van een voorlopig onderzoek dat door de Nederlandse Aardolie Maat schappij (NAM) is verricht naar de gevolgen van aardgas- winning in Grijpskerk. De re sultaten van het onderzoek zijn maandagmiddag door de pro vincie Groningen bekendge maakt. Het onderzoek werd uitgevoerd naar aanleiding van de vondst van aardgas in Grijpskerk in 1990. Volgens de NAM is het een winbare hoe veelheid. Het gaat om een in verhouding tot de aardgasbel in Slochteren klein veldje, maar in vergelij king tot andere kleine aargas- veldjes behoort het veld in Grijpskerk tot de grotere. Het ligt in de bedoeling het aard gas de komende jaren te gaan exploiteren. De winning zal on geveer 20 tot 25 jaar gaan du ren. Volgens een woordvoerder van de provincie Groningen is er momenteel ook een studie aan de gang naar de maatrege len die genomen moeten wor den in Grijpskerk en omgeving om de gevolgen van de aardgas- winning het hoofd te bieden. Het gaat om maatregelen ten behoeve van de waterhuishou ding. Al eerder is er onderzoek ge daan naar de bodemdaling door aardgaswinning in Sloch teren. Tijden en standen volgens getijdetafel Hydro-meteocentrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 16 oktober 08.05 110 02.10 - 89 21.00 112 14.45 -112 17 oktober 09.05 93 03.25 - 82 22.30 107 16.05 -111 ROOMPOT BUITEN 16 oktober 07.15 102 01.50 - 81 20.15 101 14.30 -105 17 oktober 08.30 85 03.05 - 75 21.55 98 15.40 -104 BRUINISSE 16 oktober 08.20 120 02.00 - 93 21.05 121 15.05 -114 17 oktober 09.15 102 03.45 - 86 22.30 111 16.20 -118 WEMELDINGE 16 oktober 08.15 123 02.10 - 98 21.05 122 14.50 -118 17 oktober 09.20 103 03.35 - 88 22.40 116 16.15 -117 Doodtij: 17 oktober Actuele informatie over afwijkingen 06-91122353 Dales groeit richting Bolkestein UTRECHT -„Hebben migranten hier ooit gedemon streerd tegen de Nederlandse rechtsorde, tegen de Nederlandse regels en normen? Waarom moet minis ter Dales er dan zo nadrukkelijk op wijzen dat wie zich tegen die regels verzet, hier niet thuishoort? Wij zijn de laatsten om daar tegen te zijn. Nee, ik ken mevrouw Dales, ik verdenk haar nergens van, maar ik vind haar opstelling van de laatste twee weken wat vreemd. Ze groeit een beetje in de richting van een aantal bizarre opmerkingen van Bolkestein." De 50-jarige Mohamed Rabbae, sinds negen jaar directeur van het Nederlands Centrum Bui tenlanders (NCB) in Utrecht, trakteert zijn personeel op ge bak als dinsdag 15 oktober de Tweede Kamer instemt met het kabinetsvoorstel voor een soe peler naturalisatiebeleid. Dat groene licht zit er wel in, denkt Rabbae, en hij is er verschrik kelijk blij mee. „Het is het re sultaat van vijftien jaar door- drammen. Het versterkt de rechten van migranten, van hen die al langer in Nederland wonen. Het regelt verblijfs recht, sociale zekerheid, stem recht en bovendien krijgen mi granten overal in Europa een gelijke rechtspositie. Gelijke rechten en kansen, integratie dus eigenlijk." Later in het gesprek glimlacht Rabbae dat „wij achteraf meestal gelijk krijgen. Als je ze maar de instrumenten aan reikt en zelf methodes ontwik kelt, dan werkt het heus wel." Integratie: het woord is de af gelopen weken wel vaker ge vallen nadat WD-leider Bol kestein het op een congres in Luzern tot zijn stokpaardje maakte. Het in Nederland ge voerde minderhedenbeleid heeft sindsdien nog nooit zo in de belangstelling gestaan - hoe wel ook de recente Duitse neo- nazistische aanval op buiten landers en wellicht zelfs het vermeende racistische kinder boek van Thea Beekman daar debet aan zijn. De VVD-leider stelde dat moslims in Nederland zich zul len moeten aanpassen aan de Nederlandse waarden en nor men. En minister Dales, coör dinerend bewindsvrouw voor het minderhedenbeleid, bena drukte later ook nog eens dat er „in ons land regels zijn die voor allen gelden". Rabbae over Bolkesteins relaas: „Hij wilde een thema aanpakken, als liberaal denker die wat in zijn mars heeft, die boeken leest en naar toneelstukjes gaat. Hij pakte de moslims aan, diskwalificeerde die hele groep. En niet op een analyti sche manier, maar op een popu listische en laag bij de grond- se." Bolkestein was zich waar schijnlijk niet bewust van dat diskwalificatie-effect, denkt Rabbae, maar „alles duidt er wel op dat hij er politieke munt uit heeft willen slaan". Dat is hem in elk geval gelukt bij een „aantal racisten die hem in de Volkskrant gelijk ga ven en op hem zullen gaan stemmen". J anmaat-achtig' Rabbae voorspelt dat de VVD met dit integratie-verhaal niet alleen verbitterde PvdA- kiezers naar zich toetrekt, maar nu ook de eigen kiezers „met Janmaat-achtige ideeën" binnen zijn partij heeft weten te houden. En het zou hem niet verbazen als Bolkestein „poli tiek gescoord" heeft in een heel andere hoek: hij vreest dat aanhangers van de ultra rechtse Centrumdemocraten naar de VVD overstappen om dat die partij „groter en dus machtiger is maar toch onge veer hetzelfde wil: krachtiger optreden. Wel in een veel be schaafder kader, dat wel." Minister Dales heeft Bol kesteins handschoen opgepakt en Nederland maakt zich op vooreen breed opgezette confe rentie over de integratie van minderheden. Om „wolligheid en ongecontroleerd gepraat" te voorkomen, moet er in dat de bat overeenstemming komen over de aanpak van „vier a vijf" concrete problemen, heeft Rabbae al geadviseerd. Deelnemers: „Voor mijn part Lubbers, de burgemeesters van de grote steden, werkgevers en werknemers en migranten zelf." Op de agenda: een herin richting van het onderwijs, met meer aandacht voor de in dividuele leerling en met zo min mogelijk uitval. Want hoe wel steeds meer buitenlandse jongeren een universitaire stu die aanpakken, verlaat nog steeds 80 procent van de jonge ren in de grote steden de be roepsopleiding voortijdig. Verder moet er worden gepraat over werkloosheid onder mi granten die teruggedrongen moet worden van 50 procent nu tot 20 procent over vijf jaar. Over het huisvestingsbeleid, want ook dat is belangrijk voor integratie. „Het automa tisme achter het loket van 'Oh, jij bent een Marokkaan, ga maar in Lombok wonen' moet weg. Iemand die in een wijk met Nederlanders wil wonen, krijgt niet eens de kans. Ieder een moet zelf kunnen kiezen waar hij wil wonen", vindt Rabbae. Hij is niet tegen stu ring daarin (via het spreidings- beleid) maar dat moet dan wel op vrijwillige basis gebeuren. Poot Tot slot zou het Nationale De bat moeten gaan over wat Rab bae als de belangrijkste poot van het beleid in de' komende tien jaar ziet: preventief beleid en dus opvang van nieuwko mers, goed onderwijs en vol doende mogelijkheden voor Nederlandse taalcursussen. Nog steeds bestaan voor die cursussen lange wachtlijsten. „Pas als je die problemen aan pakt, bestaat de kans dat de werkloosheid onder migranten teruggaat naar normale pro porties." Het minderhedenbe leid kent wel degelijk positieve ontwikkelingen, erkent Rab bae. Zo komen steeds meer bui tenlanders terecht op belang rijkeposities: de woordvoerder van minister D'Ancona op dit gebied is een Marokkaan, er zijn twee allochtone Kamerle den, twee wethouders en er ko men steeds meer buitenlanders in gemeenteraden. Maar pas als het brede minder- hedendebat goed en concreet wordt aangepakt, dan kan Rabbae als 60-jarige in het jaar 2000 misschien wel met voldoe ning terugkijken op de huidige ontwikkelingen, zegt hij. „He laas wordt momenteel alles nog overschaduwd door de twee grote problemen in het onderwijs en op de arbeids markt. En als ik dan denk aan Bolkestein, dan zeg ik dat we daar maar één les uit kunnen trekken. En dat is juist de aan dacht te vestigen op preventief beleid en wel op zo groot moge lijke schaal." ZWOLLE - De rechtbank in Zwolle heeft dinsdag Jenny Goeree-Manschot (54) uit Zwol le veroordeeld tot een gevange nisstraf van twee maanden we gens het beledigen van joden in het blad Evan 25. Verder is de tenuitvoerlegging van nog eens twee maanden gelast, die Goe- ree in maart 1989 door het ge rechtshof in Leeuwarden als voorwaardelijke straf kreeg opgelegd voor de nummers 10 en 12 van Evan. DEN HAAG - Een onbekende man heeft in de nacht van maandag op dinsdag in de Kromhoutkazerne in Utrecht de wacht tijdens een patrouille overvallen. DEN HAAG»- Minister Hirsch Ballin van Justitie (CDA) en zijn voorganger Korthals Altes (VVD) heb ben de Tweede Kamer de afgelopen jaren onjuist geïnformeerd over de zogenoemde affaire-Bosio. De Tweede Kamer heeft op haar beurt verkeerde con clusies getrokken na de Bosio-zaak ruim twee jaar te hebben onderzocht. DEN HAAG - Personen die op zettelijk zware milieudelicten plegen, krijgen in de toekomst veel zwaardere straffen dan nu het geval is. De straffen wor den verhoogd naar maximaal vier jaar gevangenisstraf en geldboetes van maximaal 25.000 en 100.000 gulden. Minister Hirsch Ballin van ju- sitie heeft dit maandag gezegd tijdens een debat over de hand having van milieuwetgeving. De maximale straffen voor mi lieudelicten zijn nu maximaal zes maanden gevangenisstraf en maximaal 10.000 gulden. Hirsch Ballin en zijn collega Alders van Milieubeheer heb ben overeenstemming bereikt over de aanscherping. Artikel 1 van de Wet op de eco nomische delicten wordt uitge breid met een categorie zware milieudelicten. Het wetsvoor stel wordt volgend jaar bij de Raad van State aanhangig ge maakt, aldus Hirsch Ballin. De Kamer toonde zich maandag tevreden met een hardere aan pak van milieucriminelen. Mi nister Maij van verkeer en wa terstaat zei dat haar ministerie lozingen op de oppervlaktewa teren zeer streng controleert. Een onlangs gehouden controle bij 346 bedrijven toonde aan dat 18 procent illegale lozingen verrichtte. Er werden door 200 ambtenaren van haar ministe rie en 80 man van de rijkspoli tie in totaal 52 processen- verbaal opgemaakt en 22 in verband met het waterbeheer. Tévens kwamen er bij het on derzoek 49 illegale dumpingen aan het licht, aldus Maij, die van een verbijsterend resultaat sprak. Minister Hirsch Ballin wees er maandag tevreden op dat de herstelverplichting in de Wet op de economische delicten de laatste tijd in toenemende mate wordt toegepast. Vervui lers worden op hun kosten ver plicht hun wederrechtelijke toegebrachte schade te herstel len, aldus Hirsch Ballin. Dit blijkt maandag uit de schriftelijke antwoorden op vragen van Groen Links over deze geheimzinnige affaire. Groen Links-woordvoerder Lankhorst wil deze week een spoeddebat met de minister van justitie. Hirsch Ballin geeft nu voor het eerst toe dat de Nederlandse politie de Bel gische douane in 1985 heeft ge tipt over een container met drugs in de haven van Antwer pen,, die op naam stond van de in Arnhem wonende Fransman Michel Bosio. Dat kon de poli tie doen dank zij informatie van een onbekende man die contacten had met de Drugs Enforcement Administration DEA, de Amerikaanse wereld wijd infiltrerende narcotica brigade. De verbindingsoffi cier van de DEA in Nederland had de Centrale Recherche In formatiedienst CRI naar de man verwezen, aldus de minis ter. Hirsch Ballin heeft de kamer commissie voor de verzoek schriften, die de zaak in onder zoek had, begin dit jaar voor gehouden dat de CRI de Belgen heeft kunnen tippen dank zij de bemoeienis van Bosio zelf. Bosio heeft dat altijd ontkend. Korthals Altes heeft als minis ter het bestaan van de affaire zelfs ontkend. Als kamerlid had hij later de leiding van het onderzoek van de commissie. Kamerlid Lankhorst, wiens fractie in juni als enige het waarheidsgehalte van de be vindingen van de commissie in twijfel trok, wil nu heropening van het onderzoek. „Uit de mooie antwoorden van de mi nister blijkt dat zijn Belgische collega meer de waarheid heeft gesproken dan Hirsch Ballin in de Tweede Kamer. Verkeerde been Hij heeft de commissie op het verkeerde been gezet. Doordat zij fout geïnformeerd was, heeft zij de zaak laten lopen", aldus Lankhorst maandag. De Belgische minister van justitie Wathelet heeft eerder vragen uit het parlement in Brussel over de affaire beantwoord. Zijn verhaal kwam niet over een met wat Hirsch Ballin en voor hem Korthals Altes aan het Nederlandse parlement hadden verteld. In het kort komt het erop neer dat Bosio in 1982 onder beden kelijke omstandigheden 650.000 gulden subsidie kreeg van oud-staatssecretaris Van Zeil (CDA) van Economische Zaken om een bedrijfje in air conditioners voor personenau to's te beginnen. Bedenkelijk omdat Bosio een failliete on dernemer was die onder cura tele stond. Van Zeil, nu burgemeester van Heerlen, plaatste een rege ringscommissaris boven Bosio, die twee vertegenwoordigers aantrok, de Arnhemmer H. J. Parisius en de Amerikaan C. O'Kelly. Door tegenwerking van de regeringscommissaris, G. J. B. Belderbos, kwam er van het bedrijf niets terecht. Belderbos had volgens Bosio talrijke contacten met interna tionale wapenhandelaars en de subsidie verdween als sneeuw voor de zon. Tben Bosio te veel lucht van de duistere praktij ken van Belderbos kreeg, werd hij in 1983 ontslagen. Ruim twee jaar later benader de Parisius hem met het ver zoek of hij een ander bedrijfje van Bosio als bestemmingsa dres mocht gebruiken voor een partij kokosnoten uit Ghana, die hij daar had gekocht. Bosio kon er een paar duizend gulden mee verdienen en omdat hij krap bij kas zet stemde hij toe. In oktober 1985 wordt Bosio ge beld door Parisius met de me dedeling dat er 645 kilo mari huana in de container met ko kosnoten zit. Op dezelfde dag confisceert de Belgische doua ne de smokkelwaar in de Ant werpse haven. Bosio voelt zich genomen en vertelt het verhaal een week later aan de politie in Arnhem. Zij seint de CRI in Den Haag in, maar die dienst wist het al, want zij had de Bel gische collega's zelf getipt, zo blijkt nu. Schoon In België weet Bosio zich schoon te praten, in Nederland wordt niets tegen hem onder nomen. Later heeft Parisius hem verteld dat hij en zijn be drijfje misbruikt zijn voor ille gale wapen- en drugshandel waarbij de CIA betrokken was. Als hij er werk van maakt en zich bij Justitie beklaagt, ver dwijnen Parisius en O'Kelly van de aardbodem. Belderbos sterft plotseling. Doodsoor zaak onbekend. In 1989 wendt Bosio zich tot de kamercommissie voor de ver zoekschriften, die klachten van individuele burgers over de rijksoverheid behandelt. Korthals Altes, die als minis ter de affaire had ontkend, krijgt in die commissie de lei ding van het onderzoek. In april 1991 concludeert de com missie dat Bosio de subsidie nooit had mogen krijgen, maar dat er verder niets aan de hand was. Hirsch Ballin ontkende maan dag dat de CIA betrokken zou zijn geweest bij de container zaak. De redactie van het tv- programma Veronica Nieuws lijn heeft getuigen gevonden die O'Kelly kenden als CIA- agent en Belderbos als wapen handelaar. Parisius, zo zou de Arnhemse politie Bosio heb ben verteld, werkt(e) voor de DEA. Volgens Bosio is Parisius de informant van wie Hirsch Ballin maandag repte. Voorzitter Dijkstal van de com missie voor de verzoekschrif ten kon maandagavond niet reageren op de nieuwe lezing van Hirsch Ballin van de ge beurtenissen. Hij wil eerst de brief lezen die de minister zijn commissie maandag heeft ge stuurd naar aanleiding van de „nieuwe feiten". UTRECHT - Minister D'Anco na (Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur) zal snel een com missi e benoemen die moet na gaan of het wenselijk en moge lijk is de regionale steunfunc tie-instellingen voor minder heden te decentraliseren. Haar departement heeft dat maan dag bekendgemaakt. Het ministerie van binnen landse zaken had daar eerder in een brief aan de Tweede Ka mer op aangedrongen. Uit een „amicale" brief van D'Ancona aan collega Dales (Binnenland se Zaken) van vorige week blijkt dat de bewindsvrouw van WVC zich aan die medede ling aan de Kamer „zeer heeft gestoord". D'Ancona vindt dat decentralisatie op dit moment „politiek buitengewoon onge legen" komt, zo schreef ze aan Dales. De steunfuncties zijn een be langrijke schakel in het min derhedenbeleid. Ze behartigen belangen van migranten op re gionaal niveau op zaken als ar beidsmarkt, scholing en huis vesting. Binnenlandse Zaken wil de instellingen nu via het fonds sociale vernieuwing on derbrengen bij de gemeenten. T/m 31 oktober Brouwershaven Tentoonstelling Brouwersha ven Berijmd; tentoonstelling Zeeuwse klederdrachten en Zeeuws houtsnijwerk. Mu seum De Vergulde Garnaal, Markt 5. Maandag t/m zater dag 9.00-12.00 uur en 13.15-14.15 uur. Tot en met 26 oktober Burgh-Haamstede Expositie Poppenhuizen. Be- waerschole. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. (Behalve zondags). Dinsdag 15 oktober Zierikzee Vakantie bijbelclub. Christelij ke Gereformeerde kerk. 9.15 uur. Burgh-Haamstede Bijeenkomst NCVB. Zaal Gere formeerde kerk. 19.45 uur. Dinsdag 15 t/m donderdag 17 oktober Zierikzee Vakantiebijbelclub voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar in Christe lijke Gereformeerde kerk. Van 9.30 tot 11.30 uur. Woensdag 16 oktober Zierikzee Vakantie bijbelclub. Christelij ke Gereformeerde kerk. 9.15 uur. Kerkwerve Ledenvergadering NCVB. Dorpshuis 't Zuudènde. 19.45 uur. Brouwershaven Hospitaalschip Henry Dunant bezoekt Brouwershaven. Los- wal. 14.00 uur. Donderdag 17 oktober Zierikzee Vakantie bijbelclub. Christelij ke Gereformeerde kerk. 9.15 uur. Nieuwerkerk Commissievergadering finan ciën gemeente Duiveland. 16.30 uur. Sirjansland Winteravondlezing Reformato risch Contact Orgaan. Kerk- zaal. 19.45 uur. Vrijdag 18 oktober Zierikzee Poppentheater Don Gionvanni. Brogum. 20.00 uur. Optreden marionettenspeler Anton Anderle in jongerencen trum Brogum. 20.00 uur. Burgh Concert The Rotterdam Con sort in Nederlandse Hervorm de kerk. 20.15 uur. Zaterdag 19 oktober Zierikzee Big Bam Boom Band. Brogum. 23.00 uur. Zondag 20 oktober Zierikzee Concert Rodi Dean. Café de Vlinder. 15.30 uur. Maandag 21 oktober Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 22 oktober Zierikzee Najaars-ledenvergadering ZOC. Mondragon. 20.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Vergadering Algemeen Be stuur Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland. Kantoor Rint 10. 16.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering commissie welzijn in het gemeentehuis. 19.30 uur. Woensdag 23 oktober Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Bijeenkomst interkerkelijke werkgroep In Perspectief in Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Diapresentatie in Tbnnenma- gazijn door A. Rommers over De Natuur van maand tot maand voor NBvP-Brouwers- haven. 20.00 uur. Bruinisse Vergadering commissie ABZ. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 24 oktober Scharendijke Gemeenteraad Middenschou- wen in gemeentehuis. 19.30 Woensdag 30 oktober Zierikzee Interkerkelijke vrouwen kof- li e-ocht end. Hervormd Kerk centrum. Vanaf 8.45 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2