y Eerste nederlaag voor team PTT Bruse Boys uitgeschakeld voor verder optreden in strijd om districtsbeker SV Renesse voor schut gezet Dames WIK spelen gelijk: 1-1 Ouwerkerk op karakter voorbij opponent: 3-4 Unie erekruis voor Erik de Bruin Vermeule komt tekort MAANDAG 14 OKTOBER 1991 NR 25033 7 HALSTEREN - Het eerste elftal van voetbalvereniging Bruse Boys is afgelopen zaterdag voor een verder optreden in de strijd om de districtsbeker uitgeschakeld. De uitwedstrijd tegen derde klasser WC '68, uit Halsteren, werd met 2-1 verloren. De wedstrijd in de na-competitie tegen deze Brabantse ploeg, het vorig seizoen, eindigde toen in een 2-2 gelijkspel. WC '68, momenteel de koploper in de derde klasse, bleek even wel enorm gebrand op revanche. Terwijl ook de Bruenaren de kansen wisten te creëren maar slechts één keer tot scoren konden komen, waren het de gastheren die fortuinlijker met het afronden der mogelijkhe den bleek. Bruse Boys moest het tijdens de bekerwedstrijd tegen WC '68 stellen zonder de inzet van de vorige week, tegen Roda Boys, uitblinkende Jos van Unen. Tijdens dat duel vorig weekeinde heeft Van Unen zich dermate geblesseerd dat hij nu vervangen diende te worden door Ton van Kampen. Zijn broer Egbert van Unen deed evenwel, na geruime tijd ge blesseerd te zijn geweest, weer één helft mee. Veldoverwicht Na de eerste aftrap waren het de Bruse voetballers die het heft in handen namen en vlot een veldoverwicht creëerden. De gastheren kwamen eigen lijk niet gevaarlijk voor het doel. van keeper Jaap Knop. De paarshemden kregen uitgele zen kansen via onder andere Peter Willemse, Jacob van den Berge en Harold van den Ber ge. Alledrie kregen het leer er echter niet in. Tevens had voor stopper Martin Verspoor wei nig geluk toen hij een doelpo ging op de lat zag stranden. Het spel van Bruse Boys oogde dan ook te onzorgvuldig en te nonchalant om de scores te kunnen afdwingen. Zodoende moest met een 0-0 tussenstand gerust gaan worden. Na de theepauze werd Egbert van Unen vervolgens gewisseld voor tweede elftalspeler Rini van Opijnen, die derhalve op de linksback-positie kwam te spelen. Wel betekende dit dat op deze kant nu meer gaten vie len. Na de hervatting was WC '68 duidelijk van plan iets aan de score te gaan doen. Het tempo ging omhoog en de acties wer den duidelijk feller uitgevoch ten. De nu gretiger spelende thuisploeg wist in de 15e mi nuut de bal op het middenveld te onderscheppen, waardoor uit een voorzet de openings treffer kon worden ingetikt: 1- 0. Wanorde Even was het spel van Bruse Boys hierna in wanorde. Dit duurde echter niet lang. Slechts vijf minuten later kon alweer de gelijkmaker worden aanschouwd. Uit een vrije trap werd de bal door aanvaller Ha rold van den Berge in het zestienmetergebied gebracht. Daar stond spits Jacob van den Berge met het hoofd klaar om zijn werk te doen: 1-1. Evenals in het eerste bedrijf kreeg Bruse Boys hierna legio kansen de wedstrijd te belis- sen. Zowel Tbn van Kampen, Harold van den Berge als Ja cob van den Berge lieten deze mogelijkheden echter onbenut. Vier minuten voor tijd werd tot overmaat van ramp een aanval van Bruse Boys onderbroken waaruit WC de winnende tref fer kon scoren: 2-1. Zelfs in de korte tijd die Bruse Boys nu nog restte werden toch nog enkele kansen gecreëerd. Johan Nieuwersteeg kreeg daarbij nog de beste. Min of meer voor open doel kreeg hij de bal echter niet goed op de schoen, waardoor het speeltuig langs /le verkeerde kant van de paal over de achterlijn ver dween. Heilig vuur ,,Het ontbrak Bru vandaag aan het heilige vuur. We hadden in principe zeker met 5-1 of zo kunnen winnen. Maar het is helaas anders gelopen", rea geerde trainer Cees van Dijk na afloop. Zijn gedachten gin gen overigens alweer uit naar aanstaande zaterdag. Dan staat de - waarschijnlijk - pitti ge uitwedstrijd tegen Bevelan ders op het programma. HANSWEERT - „Dit is karakter", zo typeerde Ouwerkerk-trainer Peter Goedegebuure de zwaar bevochten 3-4 overwinning van zijn ploeg welke het had weten te behalen in de uitwedstrijd bij Hans- weertse Boys. Na een bijna kansloze 3-0 achterstand bij rust slaagden de Ouwerkerkers erin deze achter stand ongedaan te maken en uiteindelijk met twee punten rijker naar Schouwen-Duiveland terug te ke ren. Voor trainer Goedegebuure was het na afloop van het duel onbegrijpelijk dat zijn ploeg een wed strijd had kunnen spelen met twee gezichten. „Met name de eerste helft was er sprake van een zekere ge makzucht bij de spelers, ter wijl ze vooraf duidelijk inge prent waren dat je in deze klas niets cadeau krijgt en dan ze ker niet van een ploeg die van onderen bivakkeert. Ondanks de te matte instelling die de ploeg in de eerste helft aan de dag legde, moet ik ze compli menteren met de inzet en wils kracht die ze in de tweede helft tentoonspreidden. Mede door dit laatste halen we toch twee punten weg maar ik realiseer mij donders goed dat je dit nor maliter maar één keer flikt en hoop dan ook dat de ploeg dit in het vervolg niet meer zo ver laat komen." Leed Na een hoopgevend begin waarin Ouwerkerk middels een actie van Peter Bezemer van zijn aanwezigheid deed spreken, zakten de blauwwit- ten om onbegrijpelijke rede nen ver terug en kwamen zij in de 12e minuut na slecht uitver dedigen van Jakkoo Brouwer door Gerald Rozenmeier mid dels een diagonaal schot in de rechterbovenhoek op achter stand: 1-0. Een voorsprong die door diezelfde Rozenmeier in de 27e minuut (overigens in buitenspelpositie) werd ver dubbeld: 2-0. Hiermee was ech ter het leed nog niet geleden voor de bezoekers want het was in de 41e minuut Thurus Kraay- enbrink die een foutje van Re- né Manni genadeloos afstrafte: 3-0. Na rust leek de formatie van trainer Goedegebuure een wa re metamorfose te hebben on dergaan. In een alles of niets poging werd getracht om het tij te doen keren en nadat in de 53e minuut aanvoerder Willi am Remeeus op de rand van het strafschopgebied werd on deruit gehaald, was het ten slotte Jakkoo Brouwer die de toegekende vrije schop langs de muur en via de binnenkant van de paal raak schoot: 3-1. Vier minuten later was het an dermaal raak voor de bezoe kers, na een luchtduel tussen de doelman van de thuisclub en Ouwerkerk-aanvaller Peter Bezemer kwam de bal uitein delijk voor de voeten van Eric Bleiji die met links hard en on houdbaar raak knalde: 3-2. Heel even zag het er naar uit dat de gelijkmaker slechts een kwestie van tijd zou zijn, doch de inhaalrace bleek bij sommi ge Ouwerkerk-spelers iets te veel van het goede gevergd te hebben. Juist in deze fase van de strijd sleepte Ouwerkerk- doelman Michel Begeman mid dels een aantal fraaie reddin gen zijn medespelers er door heen. De gedrevenheid waar mee Begeman zijn doelvlak schoon hield, bleek inspire rend te werken op zijn teamge noten en het was acht minuten voor tijd Peter Bezemer die uit een voorzet van Eric Bleiji de gelijkmaker binnenkopte: 3-3. De koek bleek echter nog niet op te zijn voor Ouwerkerk want het was tenslotte Johnny Hage die in de 44e minuut na een rommelige situatie voor het Hansweert-doel het hoofd koel hield en zijn ploeg naar de 3-4 overwinning schoot. „Een overwinning waarin je in de rust natuurlijk alleen maar op hoopt maar eigenlijk niet aan durft denken. We hebben in de tweede helft van meet af aan een risico genomen door ach terin één op één te gaan spelen. Met een 3-0 achterstand heb je in principe ook geen andere keus maar het moet dan ook wel mee zitten en dat deed het gelukkig ook. Voor hetzelfde geld ga je met een nulletje of 6 de boot in en dan heb je dat in feite te wijten aan de van onze kant knullig gespeelde eerste helft", memoreerde Goedege buure het gebeuren. RENESSE - Tijdens de gisteren, zondag, gespeelde thuiswedstrijd is het eerste elftal van SV Renesse door Schoondijke waarlijk voor schut gezet. De be zoekers stuurden de nieuwe ploeg van trainer Ed van Lent meedogenloos het bos in: 2-6. In de eerste helft gaf Renesse nog goed partij en ontvouwde zich op het sportveld aan de Laone één van de betere voetbalduels van het huidige seizoen. Toen de rood- witten vlak na rust op een 1-3 achterstand kwamen, gingen de kopjes naar beneden en liet men zich ge willig naar het abattoir afvoeren. Boze tongen beweren dat het huidige elftal van SV Renesse uit veel te jonge spelers be staat. Twee punten uit vijf wedstrijden is inderdaad bij ster slecht te noemen. Vandaar dat hier en daar de wens is te beluisteren tot het herinvoeren van enkele oudgedienden. Ook trainer Van Lent heeft die ge luiden opgevangen. „Deze jon gen kunnen inderdaad een te genslag moeilijk verwerken. Als ze eenmaal achterkomen verdwijnt het geloof in eigen kunnen. Toch hebben ze van daag in de eerste helft laten zien het toch wel- te kunnen. Dus dan vraag ik mezelf af...", aldus een somber klinkende Van Lent. Gelukkig Terwijl tijdens voorgaande wedstrijden door Renesse te af wachten een duel werd begon nen, werd tegen Schoondijke meteen het initiatief gegrepen. Enigszins gelukkig viel reeds in de 6e minuut de openings treffer. Knullig balverlies bij de bezoekers zorgde ervoor dat Raldo Indeweij tot de eigen verbazing ineens de bal in de voeten kreeg. Hij twijfelde geen moment en bracht zijn ploeg op voorsprong: 1-0. Nog geen vijjf minuten later stond de stand echter alweer gelijk. Een soortgelijke situa- tialdo Indeweij (midden) profiteert van een misverstand in de verdediging van Schoondijke, dat overigens uiteindelijk won met 2-6. (Foto: Joop van Houdt). tie, maar nu in het doelgebied van Renesse, zorgde ervoor dat onzeker spel tussen laatste man Mischa van de Hoek en doelman Ad Hendrikse door Schoondijke zonder pardon werd afgestraft: 1-1. Hierna toonden beide ploegen zich gelijkwaardig aan elkaar. Over en weer werden er kans jes gecreëerd. Het publiek werd fraai voetbal voorgescho teld. Eén minuut voor rust werd een aanval van Renesse abrupt afgeslagen en volgde een lange trap naar voren. Het op dat moment aanvallend in gestelde Renesse bevond zich in de achterhoede nu ineens in een één tegen drie situatie. Lat Schoondijke wist deze situatie uit te spelen, maar knalde het leer in eerste instantie op de lat. De rebound werd vervol gens door de hardwerkende Wilco Hoogerhuis met de hand uit het doel geslagen. De door scheidsrechter Cees Dalebout (die als toevallige toeschouwer verzocht werd te fluiten, omdat de aangestelde arbiter niet was komen opdagen) terecht toege kende strafschop werd wél door de bezoeker benut: 2-1. Deze zo vlak voor rust opgelo pen achterstand betekende meteen een domper voor de gastheren. Hoewel oefenmees- ter Van Lent tijdens de thee pauze gelijk een psycholoog op zijn manschappen insprak, daalde nu reeds het geloof in eigen kunnen. Tben binnen vijf minuten na rust Schoondijke dankzij een blunderende doel man Hendrikse 1-3 kon maken, kwam er een onherkenbaar Re nesse tevoorschijn. Al mopperend en scheldend op elkaar werd er niets meer ge presteerd. De voorhoede stond nagenoeg geheel stil, terwijl de verdedigers geen van allen meer hun plaats hielden. Schoondijke rook haar kans. Bijna elke aanval werd nu om gezet in een doelpunt. Dat Re nesse via een benutte penalty van Mischa van den Hoek nog op 2-6 kwam was puur aantrek kelijk voor de statistieken. TOKYO - Stefan Edberg steekt in glanzende vorm. De Zweed se nummer één van de wereld bracht zondag in Tokyo voor de derde achtereenvolgende keer een toernooi op zijn naam. Na de open Amerikaanse titel in New York won Edberg vorige week in Sydney. In de Japanse hoofdstad zegevierde de Zweed over de verrassend ver doorge drongen Amerikaan Derrick Rostagno: 6-3 1-6 6-2 in een uur en 36 minuten. BUNNIK - Erik de Bruin is zondagavond tijdens het ban ket na het WK 15 kilometer in Bunnik onderscheiden met het Unie erekruis. De nationale re cordhouder discuswerpen en kogelstoten kreeg de onder scheiding voor de prestaties die hij geleverd heeft. De Bruin behaalde in een tijds bestek van nauwelijks een jaar bij internationale kampioen schappen twee zilveren medail les. Eerst bij het EK in Split en zes weken geleden bij het WK in Tokyo. EINDHOVEN - De jacht van John Vermeule op de Olympi sche limiet in de marathon van Eindhoven is zondag mislukt. De 30-jarige bankwerker van Dynamo'70 uit Middelburg had onder de grens van 2 uur, 11 minuten en 30 seconden moeten lopen om voor Olympi sche nominatie in aanmerking te komen. Hij werd echter tien de in 2.16,46. De Sovjetrus Vla dimir Kotov zegevierde in een nieuw parkoersrecord van 2.14,03. Vermeule, die vorig jaar op de Europese titelstrijd in Split te gen een tafeltje botste, gaf na afloop toe, dat hij zich enigs zins aan de opdracht had 'ver tild'. „Ik had sinds Eindhoven vorig jaar geen marathon meer gelopen. Nu weet ik weer hele maal hoe lang het is en,hoeveel inspanning het kost. Het is jammer dat het niet is gelukt, maar ik ga het in het voorjaar nog een keer proberen. Waar weet ik nu nog niet." Geblesseerd De Zeeuw, vorig jaar eerste in Eindhoven in 2.15,03, maar daarna lange tijd geblesseerd, lag - mede dank zij haas Jan van Rijthoven (zelf binnenkort in de marathon van New York actief) - halverwege de wed strijd nog goed in de race. Maar in de tweede ronde was Ver meule,- die begin van de week nog nachtdienst draaide op zijn werk, zijn ritme kwijt. Hij kwam dan ook bij lange na niet toe aan zijn persoonlijk record, dat sinds de Westlandmara- thon van 1989 op 2.12.22 staat. „Tbch geloof ik, dat die 2.11.30 haalbaar is. Het moet er een keer uitkomen", bleef -de Zeeuw, die aanwijzing voor de Spelen van Seoul' in 1988 op vier seconden na miste, opti mistisch. winstpunten werden verza meld ten koste van L&O, dat momenteel de rode lantaarn drager is in die laagste klasse. Ie klas In zaalvoetbalcompetitie ZIERIKZEE - Door het 3-4 verlies tegen het team van WIK is het in de eerste klas debuterende PTT haar koppositie nu kwijtgeraakt. Sporthuis Zierik- zee dat met 8-2 won van die andere promovendus, Neffen d'Eule, heeft hierdoor de eerste plaats voor alsnog overgenomen. De jongste wedstrijden in de eerste klasse gaven overigens nagenoeg allemaal ho ge uitslagen te zien. Opvallend daarbij was echter dat ze alle geflatteerd te noemen zijn. De jongste wedstrijden in de eerste klasse kregen eigenlijk allemaal pas in de slotfases hun definitief beslag. Lange tijd wisten de ploegen elkaar in evenwicht te houden, waar door in de laatste minuten als nog getracht werd een overwin ning te forceren. Hiervan maakte echter telkens juist de tegenpartij gebruik. Gelijke hoogte Zo kon het gebeuren dat Coen Honig 1 de wedstrijd tegen No- la Boys met 6-3 op de naam wist te brengen. Ook Toren Boys en Sportsurf Jonker ble ven nagenoeg de gehele wed strijd op gelijke hoogte. In de slotfase was het echter Toren Boys dat vlot kon uitlopen naar een uiteindelijke 6-1 zege. Datzelfde deed koploper Sporthuis Zierikzee ten koste van Neffen d'Eule: 8-2. In de tweede klasse van de ei- landelijke zaal voetbalcompeti tie boekte koploper Rijschool Delta haar vijfde overwinning. De tot nu toe ongeslagen degra dant liet tegenstander Stella Boys 2 in het stof bijten: 4-0. Ook nog altijd ongeslagen in diezelfde klasse is het uit de derde klasse afkomstige team Steilóóre/PJZ. Met één wed strijd minder dan de lijstaan voerder werd tegen opponent De Steeg de vierde seizoensze ge gerealiseerd: 7-2. Ook Stella Boys 1 doet nog goed bovenin het klassement mee. Mede door de recente 2-1 overwinning tegen Delta Cate ring D, bezetten de Zierikzeeë- naren een gedeelde tweede plaats met het eerder genoem de Steiloore/PJZ. In de derde klasse zijn de ploegen Bijma kelaardij en Zeelandia nog im mer ongeslagen. Rode lantaarndrager Bij makelaardij wist de voor bije week met 4-3 te winnen van De Vuurtoren. Hierdoor voert eerstgenoemde de rang lijst vooralsnog aan met tien winstpunten. Ook de nummer twee, Zeelandia, won haar jongste wedstrijd. De twee Nola Boys-Coen Honig 1 3-6 Toren Boys-Sports. Jonker 6-1 PTT-WIK 3-4 Sporth. Z'zee-Neffen d'Eule 8- 2 Sporth. Z'zee 5 4 0 1 8 21 - 11 PTT 5 3 1 1 7 22 - 10 Rest. De Beuze 4 3 0 1 6 21 - 14 WIK 5 3 0 2 6 21 - 17 Toren Boys 5 3 0 2 6 18- 15 Neffen d'Eule 5 2 0 3 4 29 - 27 Sports. Jonker 5 2 0 3 4 11 - 15 Coen Honig 1 4 1 1 2 3 15 -24 Nola Boys 5 1 0 4 2 12-22 Mevo 5 1 0 4 2 11 -26 2e klas Rijsch. Delta-Stella Boys 2 4-0 FC Kerkwerve-De Keien 5-3 Delta Catering-Stella Boys 1 1-2 De Steeg-Steil. PJZ 2-7 Rijsch. Delta 5 5 0 0 10 24 - 11 Steil. PJZ 4 4 0 0 8 33 - 7 Stella Boys 1 5 4 0 I 8 18 - 12 De Keien 4 3 0 I 6 17 - 14 FC Kerkwerve 5 3 0 2 6 23 - 19 Stella Boys 2 5 3 0 2 6 14 - 14 De Steeg 5 1 0 4 2 17 - 24 Garage Slager 3 0 0 3 0 5-20 Delta Catering 5 0 0 5 0 12 - 22 Pinky Boys 5 0 0 5 0 14 - 34 3e klas L&O-Zeelandia 1-3 Bijmakelaardij-De Vuurtoren 4-3 Knippie-Braber Groenv. 6-1 De Roo&vd Veen-Deltan 6-2 Bijmakelaardij 5 5 0 0 10 24 - 7 Zeelandia 4 4 0 0 8 23 - 6 De Roo&vd Veen 5 4 0 1 8 25 - 14 Droptiek Pass. 5 3 0 2 6 16 - 19 Coen Honig 2 4 2 0 2 4 16-16 Knippie 5 2 0 3 4 14 - 17 Braber Groenv. 5 2 0 3 4 17-28 De Vuurtoren 5 10 4 2 15 - 20 Deltan 5 1 0 4 2 12-23 L&O 5 0 0 5 0 10 - 22 Programma Het zaalvoetbalprogramma voor deze week ziet er als volgt uit: Maandag 14/10: Mevo- Restaurant De Beuze; Pinky Boys-Garage Slager; Droptiek Passage-Coen Honig 2; Sport surf Jonker-Nola Boys; De Keien-Rijschool Delta; De Vuurtoren-L&O. Woensdag 16/ 10: Stella Boys 1-FC Kerkwer- ve; Braber Groenvoorzie- ning-Bijmakelaardij; WIK-Tb- ren Boys; Steilööre/PJZ-Delta Catering D; Deltan-Knippie; Neffen d'Eule-PTT. KERKWERVE - In de vijfde wedstrijd van dit sei zoen moesten de WIK-dames het opnemen tegen Wit- Rood-Wit uit Brielle. Net als de Kerkwerfse dames hadden de dames uit Brielle tot nu toe geen wed strijd verloren en ook afgelopen zaterdag kwam daar geen verandering in. Met de einduitslag van 1-1 werden de punten gedeeld. Een spelmoment uit de wedstrijd tussen de dames van SV WIK en Wit-Rood-Wit: 1-1. (Foto: Joop van Houdt). Met name in de eerste helft werd er goed gevoetbald. Het was voor het eerst dit seizoen, met uitzondering van de eerste wedstrijd, dat het eindelijk weer eens beter ging bij de da mes van WIK. In de eerste 40 minuten ging het spel op en neer en waren er kansen voor allebei de teams. Bij Rood-Wit- Rood kwam één keer de bal op de lat door een kopbal en werd er, door een afstandsschot van de 16-meterlijn, een bal uit de kruising weggetikt door de WIK-keepster Christel Meer- dink. 0-0 Aan de andere kant ging Ciska Berrevoets alleen door op de keepster van Brielle, die de bal tot twee keer toe goed stopte. Met een stand van 0-0 ging de 2e helft in en toen was het bin nen drie minuten wel raak voor Rood-Wit-Rood. Monique Berrevoets haalde een speel ster onderuit in het strafschop gebied en de bal werd terecht op de elfmeterstip gelegd. Het was Mieke van Doorn die vanaf die plek 0-1 maakte, In het begin van de tweede helft hadden de Kerkwerfse dames, gezien het spel van de eerste helft, weer een terugslag en duurde het een kwartier voor het einde dat het WIK- offensief begon. Nadat eerst Ciska Berrevoets de bal kei hard op de lat geschoten had, was het zeven minuten voor het einde Esmerelda de Vos die op rechts doorging, de bal voorgaf op Veronica Berrevoets, die tikte de bal gelijk door voor de goal en was het de inlopende Mariska Hart die 1-1 maakte, tevens einduitslag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7