Brinkhorst verdedigt invoering Europese energieheffing '93 Turkije voert aanvallen uit op Kurden in Irak Jacht op illegale dierenhandel Mol Toekomstige positie van zelfstandig Rijks museum nog steeds onduidelijk Baker ontmoet vrijdag Sovjet collega Pankin in Jeruzalem agenaa Cel voor agent uit Vlissingen Herfst vakantie veroorzaakt enorme drukte op Schiphol Man komt om tijdens duiken Vlissingen 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MOL - De Belgische justitie heelt zondag op de dié- renmarkt in Mol een grootscheepse controle uitge voerd. Justitie vermoedt dat op de wekelijkse markt in Mol illegaal wordt gehandeld in beschermde dier soorten. De speciale aandacht van de Belgen ging uit paar Neder landse handelaren die op de markt in Mol hun inkopen zou den doen. Op de wegen rondom Mol werden alle Nederlandse auto's aangehouden en door zocht. De actie vond plaats in nauwe samenwerking met de Nederlandse autoriteiten. Behalve de douane namen van Nederlandse zijde de Algeme ne Inspectie Dienst, de veldpo litie en de inspectiedienst van de dierenbescherming aan de actie deel. Op diverse grens overgangen met Nederland werden eveneens auto's gecon troleerd. Of de zoekactie iets heeft opgeleverd is onduide lijk. De Belgische, noch de Ne derlandse autoriteiten wilden zondag iets loslaten over het re sultaat. De dierenmarkt in Mol, die el ke zondag wordt gehouden, staat bekend als plaats waar beschermde dieren, veelal af komstig uit Afrika en Zuid- Amerika, worden verhandeld. Met name Nederlandse hande laren zouden de markt, die niet ver van de Nederlands-Belgi sche grens ligt, regelmatig be zoeken. De justitiële actie van zondag moest aan die praktijken een eind maken. Of dat is gelukt is zeer de vraag. Aanvankelijk was het de bedoeling de markt 's morgens om 9 uur met eep bliksemactie af te zetten en vervolgens uit te kammen. Tot grote verbazing van de Neder landse opsporingsinstanties kozen de Belgen onverwacht voor een andere aanpak. Enke le tientallen Belgische politie agenten en veldwachten, zowel in uniform als in burger, liepen rustig over de markt en contro leerden de aanwezige handela ren op illegale praktijken. De Belgen hoopten dat handelaren met een slecht geweten zich naar hun auto's zouden haasten die rondom het plein gepar keerd stonden. Het vermoeden bestond dat juist in die auto's de verboden koopwaar was verstopt. Daarop zouden de handelaren kunnen worden aangehouden. Enkele aanwezige Nederlandse ambtenaren toonden zich niet bijster enthousiast met die tac tiek. ,,Zo lek als een mandje", zo luidde de kwalificatie. Daar kwam bij dat diverse handela ren lucht hadden gekregen van de op handen zijnde actie en maar waren thuisgebleven. Het marktplein in Mol ver toonde diverse lege plekken, terwijl het op andere zondagen flink vol is. Handelaren die te voren niet waren gewaar schuwd, werden alsnog gealar meerd doordat een camera team van BRT 1 zich al vroeg installeerde om de politieover- val te filmen. De Belgische po litie was niet alleen in Mol ac tief. Op de wegen die van de stad naar de Nederlandse grens leiden, werden alle auto's met Nederlandse num merborden staande gehouden en de bagageruimtes door zocht. De Nederlandse douane deed hetzelfde aan enkele grensovergangen tussen Neder land en België. Daarbij werden voor zover bekend geen grote vangsten gedaan. Dierenmark ten komen in België in diverse plaatsen voor. In Nederland mogen sinds 1961 geen huisdie ren meer op markten of op straat worden verhandeld, met name om verspreiding van be smettelijke dierziekten tegen te gaan. AMSTERDAM - Het Rijksmuseum in Amsterdam moet een grotere onafhankelijkheid gaan ontwikke len ten opzichte van de rijksoverheid, maar tegelij kertijd moet de hand met het rijk sterk blijven, van wege de speciale positie die het museum inneemt als nationale schatkartier. Hoe die band er in de toekomst uitziet is nog niet aan te geven. Dat zei de directeur van het Rijksmuseum, H. van Os, in Amsterdam bij de presentatie van de beleidsnota 1991-1999: „Zorg voor de Nationale Schat kamer". Van Os vertelde dat het museum „het, proces van verzelfstandiging" nog niet is ingegaan. De onderhandelin gen met de rijksoverheid zijn nog niet begonnen, maar moe ten vanaf 1 januari volgend jaar beginnen. Tijdens de on derhandelingen moet duidelijk worden wat voor rechtsvorm het zelfstandige museum in de toekomst moet krijgen. Van Os: „De overheid wilde aan vankelijk dat alle musea in één en dezelfde rechtsvorm zouden worden ondergebracht. Dat is nu van de baan. Er wordt per museum onderhandeld." Uiterlijk in 1995 moeten de rijksmusea zelfstandig zijn, maar het Rijksmuseum acht die termijn te krap. De term „nationaal" die in de titel van de beleidsnota is opgenomen, staat er volgens Van Os niet voor niets. Wat daarmee wordt bedoeld kan hij het beste aan de hand van een anecdote dui delijk maken. „We krijgen hier heel veel klassen scholieren binnen, die vaak voor meer dan de helft uit kinderen van buitenlandse afkomst bestaan. Bezoek aan ons museum is vol gens de onderwijzers de beste manier voor die kinderen om zich thuis te voelen in Neder land", aldus Van Os. De komende jaren wil het mu seum ook meer Nederlandse bezoekers trekken, want 75 procent van het bezoekersaan tal bestaat uit buitenlandse toeristen. Van Os: „Dit is het enige museum waar je als scho lier verplicht bent binnen ge weest, en daarna dus nooit meer naar toe gaat." Dat moet volgens hem veranderen. Het aantrekken van nieuw (Ne derlands) publiek wil het mu seum ook bewerkstelligen met het organiseren van tentoon stellingen elders in de stad. Op 6 februari gaat daarom in de Nieuwe Kerk in Amsterdam de expositie „Beeldhouwkunst in Indonesië" van start. Die ten toonstelling sluit nauw aan bij de collectie van het museum, maar kan daar wegens ruimte gebrek niet worden opgesteld. „We willen het publiek duide lijk maken dat vergelijkbare voorwerpen die daar worden getoond, dagelijks in het mu seum zijn te bezichtigen", ver telt het hoofd presentatie van het museum, A. Vels-Heijn. In 1994 gaat het museum ook in de Beurs van Berlage een ten toonstelling organiseren over „100 jaar Sociaal Democratie". Of het museum in de toekomst vaker tentooonstellingen bui ten het museumgebouw gaat organiseren kan Vels-Heijn niet zeggen. „Het is nadrukke lijk als proef bedoeld." Tijden cn standen volgens getijdctafel Hydro-mcteoccntrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwatcr tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 15 oktober 07.25 127 01.10 -102 20.00 130 13.40 -120 ROOMPOT BUITEN 15 oktober 06.10 122 00.15 - 95 19.00 120 13.00 -110 BRUINISSE 15 9ktober 07.30 138 01.15 -109 20.05 140 13.35 -125 WEMELDINGE 15 oktober 07.30 144 01.20 -114 20.05 144 13.40 -130 Doodtij: 17 oktober Actuele informatie over afwijkingen 06-91122353 MIDDELBURG - De officier van justitie in Middelburg heeft vrijdag op de zitting van de rechtbank in Middelburg één maand gevangenisstraf geëist tegen de 27-jarige (in middels) ex-agent van de Vlis- singse gemeentepolitie G. K. wegens diefstal van vuurwa pens in dienstbetrekking. Tijdens een zogeheten generaal pardon in 1989 voor burgers die hun wapens bij de politie inle verden kwam ook een aantal vuurwapens op het bureau van de Vlissingse politie terecht. K., die geobsedeerd was door vuurwapens, nam het afgelo pen jaar een aantal geweren, pistolen en een hoeveelheid munitie mee naar huis om deze op hun technische mogelijkhe den te onderzoeken. Dat hij ge woon had kunnen verzoeken de wapens (tijdelijk) mee naar te huis te mogen nemen, was niet bij hem opgekomen, omdat er binnen het Vlissingse korps een taboesfeer rond vuurwa pens hing en daar dus niet over werd gepraat. Tben de politie uiteindelijk een aantal wapens miste en K. in de kraag werd gevat, kreeg hij het verzoek om ontslag te ne men. De officier van justitie had overigens geen bezwaar om de onvoorwaardelijke ge vangenisstraf om te zetten in veertig uur dienstverlening. Uitspraak 25 oktober. SCHIPHOL - De luchthaven Schiphol heeft het afgelopen weekeinde een ongebruikelijk groot aantal chartervluchten verwerkt. De chartermaat schappijen Martinair en Tran- savia vervoerden in totaal ruim 62.000 vakantiegangers naar landen als Griekenland, Spanje en andere bestemmin gen rond de Middellandse Zee. Zaterdag en zondag alleen al verwerkte de luchthaven circa 70 chartervluchten van beide maatschappijen. Dit hebben woordvoerders van Martinair, Transavia en Schiphol zondag middag bekendgemaakt. De maatschappijen hebben niet eerder zo'n drukte te verwer ken gehad. Volgens de woord voerder van Martinair komt een dergelijke piek alleen voor tijdens de zomervakantie. „Het is een absoluut topweek- einde geweest", zo zei hij. De woordvoerder van Transavia sprak van een inhaalmanoeu vre van de vakantiegangers. „We hebben een slecht voorsei zoen gehad met de Golfoorlog en mensen halen dat nu kenne lijk toch in. De vluchten zaten tjokvol", aldus de woordvoer der van Transavia. Beide char termaatschappijen zetten ove rigens al enige tijd extra mate rieel en mensen in, omdat zij ook de reizigers vervoeren die bij Air Holland hadden ge boekt. Air Holland verkeert momenteel in surséance van betaling. Op de wegeivwas het alleen za terdagochtend nog druk door de herfstvakantie-uittocht. De rest van het weekeinde was het rustig, aldus een woordvoerder van de verkeerscentrale van de rijkspolitie in Driebergen zon dagmiddag. VLISSINGEN - De 37-jarige J. P. van H. uit Antwerpen is zon dagavond tijdens een duikexa- men in de Oosterschelde om het leven gekomen. Dit heeft de rijkspolitie te water in Vlis singen bekendgemaakt. Het slachtoffer en een collega duiker waren ter hoogte van de gemeente Wemeldinge te water gegaan. Het tweetal ging tot een diepte van 42 meter. Zij maakten daarna een opstijging tot 15 meter zonder mondstuk. Op 15 meter diepte werd het mondstuk opgedaan. Daarna zou de leerling-duiker in pro blemen zijn geraakt en werd een snelle opstijging gemaakt. Eenmaal aan de wal werd de Antwerpenaar onwel. Door col lega duikers en een arts werd reanimatie toegepast. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Oosterschelde Zieken huis in Goes waar hij later overleed. De rijkspolitie te wa ter en de technische recherche van de rijkspolitie in Vlissin gen stellen een nader onder zoek in naar het ongeval. AMSTERDAM - De milieuheffing op energie die de Europese Gemeenschap vanaf 1993 wil invoeren, tast de macro-economische ontwikkeling van de twaalf lidstaten „nauwelijks" aan. De heffing is van grote beteke- nis binnen het milieubeleid van de gemeenschap, maar ook als „signaal" naar de ontwik kelingslanden dat de geïn dustrialiseerde wereld de zorg voor het milieu ernstig neemt. Dat zei L. J. Brinkhorst, direc teur-generaal milieubeheer van de Europese Commissie, in Amsterdam op een bijeen komst van The European Club. Dit weekeinde vond in Amster dam de informele raad van de Europese milieuministers plaats, onder voorzitterschap van minister Alders. Brink horst zette de Europese ener gieheffing in het licht van de grote VN-conferentie over Mi lieu en Ontwikkeling (UN- CED), volgend jaar juni in Bra zilië. Volgens de DG zullen de industrielanden tijdens UN- CED aan de Derde Wereld „minstens" moeten tonen „dat wij onze levensstijlen aan het veranderen zijn". Vandaar, aldus Brinkhorst, on der meer het Europese streven om in het jaar 2000 gezamen lijk uit te komen op stabilisa tie van de uitstoot van kooldy- oxide (CO2), het gas dat voor de helft verantwoordelijk wordt geacht voor het Zogeheten broeikaseffect. De EG is doen de dit stabilisatie-streven con creet in te vullen. Dan blijkt, zo meent de Europese topamb tenaar, dat met maatregelen voor energiebesparing alleen, de gewenste stabilisatie (op het niveau van de uitstoot in 1990) niet zal worden gehaald. Element „Een extra element is nodig", aldus Brinkhorst, doelend op de energieheffing, die geleide lijk zal worden ingevoerd. Energie-intensieve bedrijfssec toren, zoals de chemie en de staal, zullen vanwege hun con currentiepositie met niet- Europese bedrijven de eerste tijd van de heffing worden uit gezonderd. De opbrengst van de heffing kan gebruikt wor den voor lastenverlichting el ders, bijvoorbeeld een verla ging van de belasting op ar beid. Brinkhorst onderstreepte in zijn toespraak in Amsterdam de snelle opkomst die de zorg voor het milieu volgens hem binnen de EG heeft doorge maakt. Het is nu van belang, aldus de directeur-generaal, milieubeleid te „integreren" binnen zaken als landbouw en transport. Daarbij is ook een „culturele" omslag noodzake lijk. Tijdens de UNCED-bijeen- komst in Brazilië zal volgens Brinkhorst de verhouding tus sen het rijke Noorden en het ar mere Zuiden centraal staan. Voor de Europese Gemeen schap acht hij in dat verband een leidende rol weggelegd, on der meer vanwege het kolonia le verleden dat veel Europese landen met de Derde Wereld delen. Het rijke Westen heeft ook zelf alle baat bij een krach tig milieubeleid, aldus Brink horst. De zorg voor de mense lijke leefomgeving is volgens hem niet langer „luxe" maar een zaak van „industriële con currentiekracht". Daarbij acht hij het van grote betekenis dat West-Europa in het proces van milieu en ontwikkeling nauw samenwerkt met de landen van het vroegere Oostblok. CAIRO - De Amerikaanse minister van buitenland se zaken, James Baker, is zondag in de Egyptische hoofdstad Cairo gearriveerd, de eerste etappe van een nieuwe rondreis - zijn achtste - door het Midden- Oosten. Baker hoopt met zijn reis de laatste obsta kels uit de weg te ruimen voor een vredesconferentie over de toekomst van het Midden-Oosten. Baker zal, vandaag, maandag de Egyptische president Hosni Mubarak ontmoeten en vervol gens Jordanië, Syrië en Israël aandoen. Volgens de Israëli sche radio en Amerikaanse re geringsfunctionarissen zajl hij vrijdag in Jeruzalem ook zijn Sovjet-collega Boris Pankin ontmoeten. Pankin wordt donderdag al in Jeruzalem verwacht, waar hij besprekingen zal voeren met de Israëlische premier Yitzhak Shamir. -Punt van gesprek zal onder meer zijn het herstel van de diplomatieke betrekkingen tussen de Sovjetunie en Israël. Pankin kondigde onlangs al aan dat hij nog voor het begin van de MO-vredesconferentie de diplomatieke relaties met Israël, die in 1967 na de Zes daagse oorlog werden verbro ken, wil herstellen. De Sovjet minister zal binnenkort ook een aantal andere hoofdsteden in het Midden-Oosten bezoe ken. Volgens het Egyptische ministerie van buitenlandse zaken komt Pankin op 21 okto ber naar Caïro. Uitnodiging-en De Sovjetunie en de Verenigde Staten zijn de initiatiefnemers van de vredesconferentie, die als het Baker ligt, nog in okto ber gehouden wordt. Maar of het zover komt is de vraag, om dat de uitnodigingen tien da gen voor het begin van de con ferentie de deur uit moeten. Met name de samenstelling van een Palestijnse delegatie blijft een probleem, waarover de partijen van mening ver schillen. Zo weigert Israël aan één tafel te zitten met Palestij nen uit Oost-Jeruzalem of PLO-verte- genwoordigers. Baker zei voor zijn vertrek naar Egypte dat ook Syrië geïnteresseerd blijft in de voortgang van het vre desproces in het Midden-Oos ten. Volgens de Amerikaanse minister is er geen enkele aan wijzing dat Syrië niet aan de belangrijke bilaterale vredes besprekingen met Israël zou willen deelnemen. Syrië zei zondag bij monde van de mi nister van buitenlandse zaken, Farouk al-Chareh, te hopen dat Baker de Israëlische obstakels voor de vredesconferentie kan wegnemen. „Israël heeft nog geen duide lijk ja gezegd op de voorstellen van president Bush", aldus Fa rouk al-Chareh, daarmee aan gevend dat Is-9a-raël niets voelt voor het principe de be zette gebieden op te geven in ruil voor vrede en een begin te maken met de bouw van nieu we nederzettingen. Ameri kaanse regeringsfunctionaris sen meldden dat Baker zater dag in Washington met vier Pa- lestijnen had gesproken. Daar bij zouden belangrijke vorde ringen zijn gemaakt. Het doel van de gesprekken - concrete onderhandelingen over een gezamenlijke missie van Palestijnen uit de door Is raël bezette gebieden en Pa lestijnen uit Jordanië aan de vredesconferentie - zou dichter bij gekomen zijn. De Jordaan se koning Husayn sprak zich zaterdag in Amman uit voor deelname aan de vredesconfe rentie. Hij schetste een pessi mistisch beeld van de economi sche situatie in zijn land en waarschuwde tegenstanders het vredesproces niet te dwars bomen. Een Amerikaanse di plomaat in Amman heeft alle vertrouwen in de Jordaanse koning. „De Jordaanse etappe van Ba ker zal de gemakkelijkste van zijn achtste toernee zijn", zei hij. PLO-leider Yasir Arafat viel zondag fel uit naar de Ver enigde Staten, die hij ervan be schuldigde geen duidelijke uit spraken te doen over de status van Jeruzalem en de Israëli sche nederzettingenpolitiek. Uit vrees voor terroristische aanslagen zijn in Egypte tij dens het bezoek van Baker strenge veiligheidsmaategelen genomen op vliegvelden, in ha vensteden en bij de grenzen met andere landen. Baker zei vorige week nog dat terroristen mogelijke aansla gen zouden plegen om te probe ren de vredesconferentie te ver hinderen. CUKURKA/ZAKHO - Voor de derde achtereenvol gende dag hebben zondag Turkse troepen, vliegtui gen en helikopters aanvallen uitgevoerd in Irak op Kurdische opstandelingen. Dit hebben ooggetuigen verklaard. Ze zeiden dat zeker tien vlieg tuigen boven Irak waren ver schenen en honderden soldaten het buurland waren binnenge marcheerd vanuit de grensplaats Cinarli. Ook heli kopters vlogen boven noord- Irak op zoek naar Kurdische bases. De Turkse legerstaf kon de informatie niet direct be vestigen. Ook zaterdag deden duizenden Turkse militairen aanvallen op opstandige Kurden in het noor den van Irak. Ongeveer 3.000 commando's, 200 burgerwach ten en speciale veiligheidstroe pen drongen het land binnen bij de steden Cukurka en Ulu- dere, zo verluidde uit militaire bron. De Turkse luchtmacht had vrijdag al aanvalsvluchten ondernomen tegen bases van Turkse Kurden. Opstand Daarbij werden drie Kurdische guerrillastrijders gedood en negen verwond, zo zei een woordvoerder van het Kur- disch Front. Dit Front verte genwoordigt de Kurdisch De mocratische Partij (KDP) en de Patriottische Unie van Kur distan (PUK), die beide in opstand zijn tegen het bewind van Saddam Husayn in Bagh dad. De Turkse acties zijn gericht tegen de (marxistische) Kurdi sche Arbeiderspartij (PKK) die bases heeft in het noorden van Irak. Deze groep strijdt sinds 1984 voor een autonome staat in het zuidoosten van Turkije. Legerwoordvoerder kolonel Nccdet Ipek zei dat de vliegtui gen en troepen vrijdag en za terdag al hun doelen hadden vernietigd en naar hun bases waren teruggekeerd. „Het was geen grote operatie", aldus Ipek. Begin augustus stuurde Ankara vliegtuigen, helikopters en soldaten af op PKK-opstandelingen in het noorden van Irak, nadat de PKK een dorp had aangevallen waarbij negen Turkse militai ren en een dorpswachter om kwamen. Volgens het leger kwamen toen 35 guerrillastrij ders van de PKK om. In het zuidoosten van Tu.rkije zijn sinds 1984 meer dan 3.300 mensen gedood. In Turkije wo nen ongeveer 10 miljoen Kur den. Tbgen de aanvallen is he vig geprotesteerd door de Iraakse regering en Iraakse Kurden. Volgens het Iraakse persbureau INA heeft Bagh dad Ankara gewaarschuwd dat de Turkse militaire operaties „ernstige gevolgen" kunnen hebben als ze doorgaan. Het Iraakse ministerie van buiten landse zaken beschuldigde het Turkse leger van het bombar deren van dorpen en burgers met napalm. In Zakho demon streerden duizend Kurden te gen de Turkse aanvallen. De Turkse president Turgut Ozal riep zondag het Turkse volk op zich achter het centraal gezag te scharen om het pro bleem in het zuidoosten van Anatolië, het gebied waar de Kurdische opstandelingen ope reren, op te lossen. „Ik wil hel pen, ik wil dat vrede en broe derschap heersen aan onze grenzen", zei Ozal tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Hakkari. T/m 31 oktober Brouwershaven Tentoonstelling Brouwersha ven Berijmd; tentoonstelling Zeeuwse klederdrachten en Zeeuws houtsnijwerk. Mu seum De Vergulde Garnaal, Markt 5. Maandag t/m zater dag 9.00-12.00 uur en 13.15-14.15 uur. Tot en met 26 oktober Burgh-Haamstede Expositie Poppenhuizen. Be- waerschole. Dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur. (Behalve zondags). Maandag 14 oktober Brouwershaven Tbkenen samenwerkingsover eenkomst zorgorganisaties en HZO. Stadhuis. 14.30 uur. Nieuwerkerk Excursie witlofstudie. Bedrijf M. W. Kik, Loensweg 27. 19.30 uur. Dinsdag 15 oktober Zierikzee Vakantie bijbelclub. Christelij ke Gereformeerde kerk. 9.15 uur. Burgh-Haamstede Bijeenkomst NCVB. Zaal Gere formeerde kerk. 19.45 uur. Dinsdag 15 t/m donderdag 17 oktober Zierikzee Vakantiebijbelclub voor kinde ren van 4 t/m 12 jaar in Christe lijke Gereformeerde kerk. Van 9.30 tot 11.30 uur. Woensdag 16 oktober Zierikzee Vakantie bijbelclub. Christelij ke Gereformeerde kerk. 9.15 uur. Brouwershaven Hospitaalschip Henry Dunant bezoekt Brouwershaven. Los- wal. 14.00 uur. Donderdag 17 oktober Zierikzee Vakantie bijbelclub. Christelij ke Gereformeerde kerk. 9.15 uur. Sirjansland Winteravondlezing Reformato risch Contact Orgaan. Kerk zaak 19.45 uur. Vrijdag 18 oktober Zierikzee Poppentheater Don Gionvanni. Brogum. 20.00 uur. Optreden marionettenspeler Anton Anderle in jongerencen trum Brogum. 20.00 uur. Zaterdag 19 oktober Zierikzee Big Bam Boom Band. Brogum. 23.00 uur. Zondag 20 oktober Zierikzee Concert Rodi Dean. Café de Vlinder. 15.30 uur. Maandag 21 oktober Burgh-Haamstede Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 19.30 uur. Dinsdag 22 oktober Zierikzee Najaars-ledenvergadering ZOC. Mondragon. 20.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Vergadering Algemeen Be stuur Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland. Kantoor Rint 10. 16.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering commissie welzijn in het gemeentehuis. 19.30 uur. Woensdag 23 oktober Zierikzee Bijeenkomst NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Bijeenkomst interkerkelijke werkgroep In Perspectief in Gereformeerde kerk. 20.00 uur. Brouwershaven Diapresentatie in Tbnnenma- gazijn door A. Rommers over De Natuur van maand tot maand voor NBvP-Brouwers- haven. 20.00 uur. Bruinisse Vergadering commissie ABZ. Gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 24 oktober Zierikzee Voorronde Zeeuws Popcon cours. Brogum. 21.00 uur. Woensdag 30 oktober Zierikzee Interkerkelijke vrouwen kof- fie-ochtend. Hervormd Kerk centrum. Vanaf 8.45 uur. Vrijdag 1 november Zonnemaire Hedi Bogaers vertelt over haar werk. De Smidse. 20.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 2