3 d> C Musica jubileum Stichting Ars viert tienjarig Wintermode in beeld gebracht tijdens modeshow Patty Monard DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS deurloo intermeubel C/I Keukens half geld ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Voor gezellige meubelen naar: r a Habo Renesse informeert over winter- beurt tuin Stap de Hülsta-wereld binnen. xCl Fl aüRj jx FOTO VERSCHOORE 1 Maak je eigen draak Open dag streek- archivariaat Met Coen Honig Optiek, Verton Schoenen en Lingerie Diane NIEUWSBODE WOENSDAG 9 OKTOBER 1991 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND Kom kijken Haringvlietplein 4 - Zierikzee RENESSE - De laatste beurt vóór de winter is de zogenaam de winterbeurt. Zo'n laatste beurt is erg belangrijk. De tuin ligt er dan gedurende de winter perfect bij en tevens wordt de basis gelegd voor het tuinplezier in 1992. Dat zegt Habo Hovenier in Renesse. Aan welke, min of meer, stan daard werkzaamheden moet gedacht worden bij het winter- klaar maken van de tuin? Snoeien, maaien, graskanten steken, bekalken, verwijderen van éénjarige planten, blad ruimen, grondbewerking, eventuele organische bemes ting, bollen planten enz... Het najaar is ook bij uitstek geschikt om grote- en kleine veranderingen in de tuin te doen. Bijvoorbeeld het rooien, of verplanten van bomen en heesters, veranderingen aan terras, of paden, een meer bloeiende tuin maken, vijver aanleggen, (sfeer-) verlichting aanbrengen (er is nu halogeen tuinverlichting op zwak stroom), tuin onderhoudsar mer maken, een nieuw gazon aanleggen enz.. Hoveniers, die zijn aangesloten bij Park Tuin Service, zijn erkend en vakbekwaam. Spe cialisten, die u met alle voorko mende werkzaamheden in de tuin van dienst kunnen zijn. Het eerste gesprek is altijd vrijblijvend. Wil iemand een Park -& Tuin Service hovenier iets laten doen, dan krijgt hij eerst een aanbieding, waarin de werkzaamheden en bijbeho rende kosten precies zijn om schreven. Geen onaangename verrassingen achteraf, eerder men aangename verrassing vooraf. Doordat Park Tuin Service hoveniers werken met moderne machines en gereed schappen, bereiken zij een ho ge arbeidsprestatie per uur. Dit in combinatie met hun vak manschap biedt een gunstige kwaliteit/prijs verhouding. Advertentie zitten op een stoel van Gelderland Montis Artrfort de Sede Giorgetti Label Frighetto Thonet Rohé Henme de Jong Leolux Koekoek Wittmann Pastoe Advertentie ROTTERDAM - Hans Verkerk Keuken-import houdt magazijn verkoop aan de 'Stadionweg 41A in Rotterdam. Diverse showmodellen en opkooppartij en van de Duitse fabrieken wor den direkt aan particulieren voor de halve prijs verkocht! Hierbij zijn moderne en klassie ke keukens in diverse kleuren aanwezig en tevens inbouwap- paratuur. Wie binnenkort een keuken nodig heeft, kan dus nu_ zijn slag slaan bij Hans Verkerk' aan de Stadionweg 41A in Rot terdam. De verkoop is vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 oktober. Voor informatie 010-4834441. Advertentie hülsta !2 Zuidweg 20a, Zonnemaire. Tel. 01112-1318 t Advertentie FOTO KLAAR KL winkelt' m fotografie video foto's in 1 uur klaar ZIERIKZEE - DAM 5 - TELEFOON 01110-12796 Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement a f 45. jaarabonnement a f 169.— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet. maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode telefoon plaats: handtekening: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee ZIERIKZEE - Dit seizoen is het tien jaar geleden dat de Stichting Ars Musica van start ging met het orga niseren van kleine concerten in intieme sfeer. Dat betekent dat ze dit jaar een jubileum te vieren heb ben! Anders dan in het vorig sei zoen, staan er dit jaar weer zes concerten op het programma. Eén daarvan geldt als echte ju bileumuitvoering, terwijl voor de andere concerten gezocht is naar een programmering die naar de mening van de organi satoren bijzonder de moeite waard is. Op 26 oktober staat er een con certuitvoering van de bekende opera ,,Dido Aeneas" van Henry Purcell op het program ma. Dit werk zal het Zierikzee- se publiek zeker aanspreken, daar het in het verleden reeds werd uitgevoerd door het toen malig Zierikzeesch Kamerkoor onder leiding van Riet van den Dungen. Nu is de uitvoering in handen van het Madrigaalkoor en Strijkersensemble' van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van Rinus Hillebrand. Solisten zijn Heieen Stroo, Ben van Trierum, Wil Kerpel, Lies- beth Franken e.a. De uitvoe ring vindt plaats in de St. Wil- librorduskerk. Aanvang 20.30 uur. Een concert waarin de bijzon dere samenklank van harp en cello ten gehore gebracht zal worden, is gepland voor 30 no vember in de Lutherse kerk. Uitvoerenden zijn Lenie de Meij, harp en Frank Wakel- kamp, cello. Er zal onder meer werk van Saint-Saëns en Tede- schi worden uitgevoerd. De uit voerenden zijn beiden gevor derde studenten aan het Con servatorium te Utrecht. Aan vang 20.00 uur. Op 21 december het traditione le „Kerstconcert bij kaars licht" met het Zeeuwse Vokaal Ensemble onder leiding van Kees van Eersel. Dit jaar weer als vanouds in de zo sfeervolle Lutherse kerk. Aanvang 20.00 uur. ,,Wie eenmaal de majestueuze samenklank van vier trombo nes heeft ondergaan, is voor goed gewonnen voor dit veel zijdige blaasinstrument". Zo luidt de aankondiging van Het Nederlands Trombone Kwar tet. Ze zijn te zien en te horen op 8 februari in de Lutherse kerk. Aanvang 20.00 uur. Recital Een recitgal voor zang, fluit en piano door Francine Fregeres, sopraan; Hanni Barendrecht, dwarsfluit; Wim Boer, piano met op het programma onder meer de bekende liederency clus „Frauenliebe une - Leben" van Robert Schumann. Verder een werk voor sopraan, dwars fluit en piano van de Franse Laat romantische componist Gaubert. Dit op 14 maart in de Zeeuwse Muziekschool. Aan vang 20.00 uur. Op Koninginnedag, donderdag 30 april, vindt dan het echte jubileumspektakel" plaats, namelijk de uitvoering van het Historisch Dansensemble Vol ta met Barokdans in histori sche kostuums, omlijst met le vende muziek. Deze groep danste ooit eerder op het Ars Musica-podium. Tussen toen en nu hebben ze kennelijk niet stil gezeten, want het is een ZIERIKZEE - In het kader van Branding 2 (de tweede editie van de Zeeuwse kindercul-. tuurmaand) heeft Uit in Zee land in samenwerking met het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming in de Zeeuwse theaters een aantal voorstellingen geprogram meerd van de produktie Dra ken bestaan!. Draken bestaan!, op zaterdag 19 oktober te zien in de Concertzaal te Zierikzee, is een vrolijk èn spannend sprookje voor kinderen van 7 tot 12 jaar, gespeeld door Figu- rentheater Taptoe uit Gent. Een meisje dat voor haar klas een spreekbeurt houdt over draken, belancjt pardoes in de Middeleeuwen tussen ridders, minstrelen en drakendoders. Theater Taptoe maakt van dit gegeven een fascinerende kin dervoorstelling met poppen- en acteursspel, muziek, projectie en prachtige illusionistische effecten. Rond deze theatervoorstelling organiseert Uit in Zeeland een wedstrijd onder het motto Maak je eigen draak, waarbij kinderen worden opgeroepen zelf een draak, monster of an der gedrocht te maken. De ma teriaalkeuze en uitvoering is geheel naar eigen keuze; van hout, van klei, van papier ma- ché, getekend of geschilderd, piepklein of angstaanjagend groot, alles mag! Op vrijdag 11 oktober aan staande tussen 15.00 en 17.00 uur kunnen de kinderen hun eigengemaakte monsters (voorzien van naam, adres en leeftijd) inleveren bij de Zie- rikzeese Concertzaal, alwaar van de ingeleverde werkstuk ken een tentoonstelling zal worden ingericht. De draken- expositie is daar dan op zater dag 19 oktober, voorafgaande ban de theatervoorstelling, van 13.00-15.00 uur te bezichtigen. Bij een wedstrijd horen na tuurlijk ook prijzen. Een jury kiest de origineelste, mooiste, gekste, griezeligste monsters uit en maakt na afloop van de theatervoorstelling de 10 prijs winnaars bekend die kaartjes kunnen winnen voor tal van andere kindervoorstellingen die Uit in Zeeland dit seizoen nog verder op het programma heeft staan. Draken bestaan! begint om 15.00 uur en duurt ongeveer 75 minuten. Kaarten zijn vanaf 9 oktober in voorverkoop bij de VVV Zierikzee en dagelijks van 19.00 uur tot 20.00 uur tele fonisch te reserveren via (01110) 12192. DEN HAAG - Smclik en Stok- l king Galleries aan het Noord- einde in Den Haag toont van 12 oktober tot en met 2 november ..Art from the mean streets" van de Britse realist Chris Ste vens. Schilderde hij een kleine tien jaar geleden vooral voet balvandalen, intussen heeft hij zich op onder meer body buil ders en skinheads geworpen. veel gevraagd gezelschap in kringen van liefhebbers van ouds muziek. Laatst waren ze onder meer aan het werk te zien tijdens het Festival Oude Muziek in Utrecht. Het is een vrij unieke groep in Nederland en Ars Musica is dan ook bij zonder verheugd deze uitvoe ring in haar programma te kunnen aanbieden. De uitvoe ring zal plaats vinden in de Nieuwe Kerk. Aanvang 18,30 uur. Abonnement Wie al deze concerten wil bij wonen kan een abonnement be stellen bij de Stichting Ars Mu sica. De prijs van zo'n abonne ment bedraagt f 30,- voor de zes uitvoeringen. Losse kaar ten bedragen 7,50 voor de eer ste vijf concerten en 12,50 voor de jubileumuitvoering op 30 april. Voor jongeren tot 18 jaar gelden bedragen van respectivelijk 5,- en 7,50. Ook is het mogelijk Ars Musi ca te steunen door middel van donateurschap. Dit geldt ook voor niet-abonnementhouders. Deze donateurs kunnen de ju bileumuitvoering bijwonen voor f 10,-. Volta. nieuwe kleuren. Kleuren die een zekere stijl geven aan de ondermode. Jachtthema De avond in de Concertzaal kreeg als thema de jacht mee. Alle modellen gekleed in de meest schitterende avond- kledij kondigden dit aan. Na een korte rondgang verlieten zij het podium maar kwamen terug met ieder een lid van het Eerste Zeeuwse Jachthoorn Korps uit Tholen aan de arm. Deze groep speelde als inter mezzo enkele hoornstukken voor de bezoekers. Dit gaf de modellen achter de coulissen de kans om alles in gereedheid te brengen voor de climax van de avond, die na het diner kwam, de meer exclusieve kle ding. Iedere combinatie van mannequins werd met eigen muziek begeleid. Opus Sound uit Goes zorgde voor deze mu zikale begeleiding. Uitgebreide wintercollectie Ook in de exclusievere mode komt de legging voor; gemaakt van bijzondere weefsels. Zo toonde één van de modellen een legging gemaakt van een goudkleurig materiaal. Het goudkleurige gaf de legging een chique uiterlijk. Patty Mo- nard heeft een zeer uitgebreide wintercollectie, dat werd dui delijk tijdens deze show. Jas sen in de trendy A-lijn, vesten, truien, pullovers, broeken, rokken, alles van prachtige materialen. Hoewel werd ge tracht om een zo volledig mo gelijk beeld te geven van de wintermodecollectie bij Patty Monard kon natuurlijk niet al les getoond worden. Wie niet de mogelijkheid had om een kijkje te nemen bij de mode shows kan zeker eens langs gaan bij de winkels van Patty Monard. Deze bevinden zich in Zierikzee, Middelhamis en Roosendaal. ZIERIKZEE - Op zaterdag 12 oktober kan iedereen die dat wil een kijkje nemen in het Streekarchivariaat Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland te Zierikzee. Het archivariaat dat is gevestigd in het stadhuis aan de Meclstraat te Zierikzee houdt open dag van 10.00 tot 17.00 uur. De aanleiding daarvan is het honderdjarig bestaan van de Vereniging van Archivarissen in Nederland (VAN). Behalve in Zierikzee zijn vele oude ar chieven in heel Nederland ge opend voor publiek. Onder meer het Rijksarchief Middel burg, en de gemeente-archie ven van Middelburg, Veere, Goes en Axel. ZIERIKZEE - Tijdens drie druk bezochte mode shows van mode-boutique Patty Monard gaven Cla- rie Morks en Hans Wohl, eigenaren van deze zaak, een uitgebreid overzicht van hetgeen zij deze herfst en winter in hun collectie zullen hebben. Dit gebeur de in samenwerking met Coen Honig Optiek, Verton Schoenen en Lingerie Diane, zodat men een zo volle dig mogelijk beeld kreeg van wat het modebeeld het komende seizoen gaat worden. Eén van de drie mode-shows vond plaats in de Concertzaal te Zierikzee. Lady-speaker de ze avond was Wil van Son, zij gaf het begeleidende commen taar bij de modellen. Het ac cent van de modeshows van Patty Monard lag ook deze keer veelal op de truien. Vol gens lady-speaker Wil van Son worden de truien dit seizoen lang tot zeer lang gedragen; iets wat goed valt te combine ren met de legging. Toch staan de lange truien ook mooi op een kort rokje, iets wat de mo dellen tijdens de modeshow toonden. Door de samenwer king met Vertori Schoenen en Coen Honig Optiek kreeg de toeschouwer een idee welke schoenen te combineren zijn met welke kleding. En zoals de lady-speaker opmerkte; met de veelvoudigheid aan verschil lende monturen die Coen Ho nig te bieden heeft is er bij ie dere kleding wel een ander montuur te vinden. Want ook in de brillenmode verandert er ieder seizoen wel iets. applicaties zijn veelvoudig te rug te vinden in de truien mode. Accessoires Dat Patty Monard ook veel aandacht besteed aan accessoi res werd duidelijk tijdens de show. Byoux van Monet, Trifa- ri, Ermani Bulati en Giovanni passeerden de revue, gecombi neerd met pullovers, jumpers, rokken en wat al niet meer. Ac cessoires passen duidelijk bij alle kleding. Dat accessoires soms worden verwerkt in kle dingstukken was te zien in de koningsblauwe trui die als grappig accent een rugzakje op de rug verwerkt had. De baret in dezelfde kleur zorgde voor een geheel dat af is. Verton Schoenen toonde dat de diabolo-hak zeer actueel is de ze winter. Samen met de lak schoen en het half-hoge laarsje. Voor degenen die regelmatig naar gelegenheden toegaan waar gepaste kleding gewenst is toonde Verton dat steeds va ker tassen en schoenen als één set te koop zijn. Met een zelfde print of kleur. Dat voorkomt een lang zoeken naar een ge paste combinatie. Vlakverde ling in schoenen, tassen en ook in kleding is iets wat veelvul dig terugkomt. Voorkeurkaart Hoewel de mannequins tussen de tafels doorliepen zodat de bezoekers een zo goed mogelijk beeld konden krijgen van het geen werd getoond was er tij dens de show zelf weinig tijd om het goed en uitgebreid te bekijken. Daarom kreeg men een zogenaamde voorkeur- kaart. Telkens wanneer de mo dellen werden getoond werd hierbij een nummer genoemd. Wanneer iemand iets beter wil de bekijken kon dit aan het einde van de mode-show. Bij vermelding van het nummer werd de gevraagde kleding op gezocht en kon men het even tueel aanpassen of in de ge wenste maat reserveren. Na de 'sportieve' afdeling werd de eerste gang opgediend en konden de gasten even nabab- belen over hetgeen ze hadden gezien. Een veelbelovende start, daar was iedereen het over eens. Stevige discussies, over wat nu wel of niet mooi was, activeerden de spijsverte ring. Tijdens de maaltijd zorg de het subtiele pianospel van Maarten Bruynes voor een goe de sfeer, klaar voor het volgen de onderdeel; de lingerie. Lingerie Diane De mannequins voor Lingerie Diane toonden onderkleding, nachtkleding, dusters en bad jassen. Onderkleding, zo kan men het tegenwoordig best noemen. De degelijke witte on derbroek die nooit was te zien lijkt terrein te verliezen aan de lingerie van satijn, zijde en an dere mooie weefsels, wat af en toe speels boven de blouse mag uitkomen. De luxe glans van het satijn doet het ook goed bij de nachtkleding, zo toonden de mannequins. Satijnen pyama's met ingeweven nop kunnen worden gedragen onder een duster van hetzelfde materiaal, maar het hoeft niet, want ze zijn mooi genoeg om zo te dra gen. Ook bij de pyama komt de leg ging voor dit seizoen. Tricot leggings in frisse tinten met bijpassend shirt. Lange en kor te nachthemden, lange en korte badjassen, volop keuze. Ook komen er steeds meer kleurva- riaties in de lingerie. Was het vroeger wit en crème en als te genpool zwart en rood, tegen woordig komen ook kleuren als diep paars, donkerblauw, petrol, bordeaux rood en groen voor; dit als een greep uit de Met diner Vooropgezet doel was om een gezellige avond te verzorgen die zowel de man als de vrouw wist te bekoren. Daarom kozen Clarie Morks en Hans Wohl ook voor modellen die uit de omgeving van Zierikzee ko men, zodat de bezoekers zich met hen konden identificeren. Het eerste deel van de mode show bestond uit kleding die voor ledereen toegankelijk is. Dagelijks te dragen mode, van uitstekende kwaliteit, die na werk en in de vrije tijd goed te dragen valt. De truien met ho ge en lage col doen het goed dit najaar. Ook de opdrukken en Bij Patty Monard is ook volop lingerie te koop. (Foto: Joop van Houdt). Zoals bij elke modeshow van Patty Monard was er ook deze keer weer een geheel verzorgd diner voor de bezoekers. In de Concertzaal werd dit verzorgd door Restaurant Mondragon. Het diner, bestaande uit ge rookte zalm en gerookte pa ling, gebraden speenvarken met honingsaus en flensjes met vanille-ijs en sinaasappelsaus, werd opgediend tussen de ver schillende mode-'blokken' door.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1