Hans Saman prolongeert clubtitel Jeugdige vissers in de prijzen De Ruiter haalt Taument bij selectie WIK-dames draaien goed bovenin mee Tijdens clubkampioenschappen AV Delta Sport Timman verliest weer Uitslagen bowling Krajicek in top-30 Ajax welkom De Jeugdvoetbalhoek DINSDAG 8 OKTOBER 1991 NR 25030 ZIERIKZEE - Zierikzeeënaar Hans Saman heeft tijdens de clubkampioenschappen van AV Delta Sport zijn titel van vorig jaar succesvol weten te verdedigen. Opnieuw werd de veelzijdige atleet Saman de nieuwe clubkampioen van de Zierikzeese atletiekvereniging. Niet alleen prolongeerde Saman zijn clubtitel, maar wist hij tevens het traditionele sluitstuk van de kampioenschappen, de 3000 meter steeple, op zijn naam te zetten. Met soppende schoenen finishte hij in de winnende tijd van 10.55.2 minuten. De jaarlijks tijdens de clubkampioenschappen uit te reiken Miss Klaver-bokalen kwamen in handen van respectievelijk Renate van de Hoek en Ramses Bekkenk. In de categorie meisjes pupillen B zette atlete Martine van de Cingel haar beste beentje voorzoals hier bij het verspringen waarmee zij een tweede plaats behaalde (3,20 meter). Zij greep met haar behaalde zilveren medaille net naast de titel. (Foto: Joop van Houdt). Aan de clubkampioenschappen 1991 werd door 114 atleten van AV Delta Sport deelgenomen. Bij de heren bleek Hans Sa man - wederom - het meeste kaasgegeten te hebben van de verschillende atletiekonderde- len. Zowel de disciplines ver springen, de 100 meter sprint als de 1000 meter kwamen op naam van de titelverdediger. Zo landde Saman bij het ver springen op 5,41 meter, liep hij de 100 meter in twaalf secon den rond en had hij 2.35.2 mi nuten nodig om 1000 meter op de kunststofbaan af te leggen. Slechts bij het kogelstoten diende Saman een clubgenoot voor te laten gaan. Cor de Jon ge wierp de kogel namelijk naar de bij de heren winnende afstancf van 8,91 meter. In het eindklassement eiste De Jon ge, mede door dit resultaat, een uiteindelijke derde plaats voor zich op. Prooi Ook de 3000 meter steeple werd dit jaar een prooi voor Hans Saman. Tijdens het traditione le sluitstuk van- de clubkam pioenschappen werd ook nu weer in en rondom de water bak enorm veel plezier beleefd. Tijdens de 2000 meter steeple had veterane Jolien Bekkenk zich geheel 'gewapend' tegen deze natte hindernis. Zij had namelijk voor de gelegenheid eèn heuse duikbril met snorkel opgezet. Saman hield het evenwel se rieus en trachtte, zonder de balk* te raken, in één reu- zesprong zover mogelijk buiten de waterbak te springen. De koploper kon nog het beste worden gevolgd door Seroos- kerkenaar René Baartse, die dan ook een uiteindelijke tweede plaats bemachtigde. De derde plaats was, evenals vorig jaar, opnieuw voor veteraan Hans van Elzelingen. Hij bracht de klok tot stilstand op 11.35.3 minuten. Zoals te doen gebruikelijk werd na de marathon-prijsuit reiking, waarbij alle clubkam pioenen in de verschillende ca- tegorieën van hun prijs werden voorzien, nog aan twee talent volle atleten van AV Delta Sport de zogenaamde Miss Klavér-bokaal uitgereikt. Deze prijs kan alleen door junioren in de wacht worden gesleept. Het winnen van de bokaal is een stukje erkenning en onder steuning vanuit de club voor een verdere atletiekcarrière. Tevens moeten eventuele kan didaten de naam van Delta Sport een warm hart toedragen en zich inzetten voor de vereni ging. 4 Meisjes Bij de meisjes kwam de prijs in het bezit van Renate van de Hoek, uit Oud-Beijerland. Haar presties en bereidheid training te geven aan de pupil len had bij de toekenningscom missie precies de juiste snaar getroffen. De prestaties, waar van enkele op nationaal ni veau, zorgden voor menig nieuw clubrecord. De presta ties waarmee Van de Hoek de Klaver-bokaal verdiende wa ren: 100 meter, 13.0; 200 meter, 27,0; 400 meter, 63.0; 800 meter, 2.28.91; 100 meter horden, 14,98; verspringen, 5,33; hoog springen, 1,50; hss, 11,00 (club record); kogel, 12,60; speer, 32,76; discus, 27,86; meerkamp, 4565 punten (clubrecord). Jongens Bij de jongens werd de prijs door Mies Klaver persoonlijk overhandigd aan Ramses Bek kenk. Vooral ook het feit dat binnen de vereniging op hem nog nooit vergeefs een beroep is gedaan, sprak in zijn voor deel. Maar daarnaast is Bek kenk tevens bezig aan de op bouw van een fraaie atletiek carrière. Zijn voorkeur gaat uit naar de middenlange afstand en de crosswedstrijden. Vooral zijn prestatie op de 1500 meter sprak een ieder tot de verbeel ding. Zijn tijd van 4.22.9 werd nog nooit in de Zeeuwse ge schiedenis door een C-junior geëvenaard. De prestaties welke Ramses Bekkens de afgelopen tijd boekten waren: 100 meter, 14.0; 800 meter, 2.08.6 (clubrecord); 1000 meter, 2.51.2 (clubrecord), 1500 meter, 4.22.9 (clubrecord), AMSTERDAM - De Amster damse politie heeft maandag avond in een woning aan de Overtoom een 32-jarige Pool aangehouden, die ervan wordt verdacht in de nacht van zater dag op zondag een landgenoot om het leven te hebben ge bracht. Volgens een politie woordvoerder heeft de ver dachte M.T. een grotendeels bekennende verklaring" afge legd. REYKJAVIK - Jan Timman heeft in de twaalfde ronde van het wereldbeker-toernooi schaken in Reykjavik verloren van de Sovjetrus Beljavski. De Amsterdammer staat met vier punten en een afgebroken par tij laag in het klassement. Timman had zondag, tegen Sa- lov, voor het eerst een partij ge wonnen in Reykjavik en had met de zwarte stukken tegen Beljavski een gerede kans op de tweede zege. In een spannen de wedstrijd geraakte hij ech ter in tijdnood, waardoor hij na 41 zetten van wit verloor. De IJslander Hjartarsson behaal de tegen Speelman zijn eerste overwinning van het toernooi. De koplopers Karpov en Ivantsjoek. beiden uit de Sov jetunie, speelden remise tegen respectievelijk Nikolic en Lju- bojevic. 100 meter horden, 19.9; ver springen, 4,64; hoogspringen, 1,45- kogelstoten, 7,88; speer werpen, 25,90; discuswerpen, 20,30; meerkamp, 3825 punten. In zijn categorie wist Bekkenk tevens ook het clubkampioen schap 1991 op de naam te bren gen. Kampioenen De clubkampioenen 1991 van AV Delta Sport in de verschil lende categorieën zijn gewor den: Heren: Hans Saman; Jon gens D: Jurgen de Lang; Meis jes pupillen B: Antoinette van Wijck; Meisjes pupillen Al: Saskia Nieuwenhuyse; Meisjes pupillen A2: Sandra van Leeu wen; Jongens pupillen B: Car los Slinkert; Jongens pupillen Al: René Holkers; Jongen pu pillen A2: Johnny Pantekoek; Heren vet. 1: Ab Heijboer; He ren vet. 2: Jan Kloet; Heren vet. 3: Gerard Koornneef; He ren recreanten; Henk van Dun- gen; Jongens C: Ramses Bek kenk; Jongens B: Ibm van de Ouden; Jongens A: Jan Hanse; Meisjes A/dames: Liesbeth Oud; Meisjes B: Petra Jonker; Dames vet.: Greet Schipper; Dames recreanten: Jeanette van Grunsven; Jongen mini: Maurits Hohman; Jongens pu pillen C: Harro Heijboer; Meis jes mini: Rosan d'Anjou; Meis jes pupillen C: Emmely Schot; Meisjes C: Miranda van Nieu wenhuyse; Meisjes D: Tbnja Gerards. KERKWERVE - De dames van SV WIK hebben het moeilijk in dc interregionale klasse. Ondanks dat werd in en tegen 's Gravenzande toch met 1-2 ge wonnen. Vorig seizoen, voet ballend in de afdeling Zee land, kon er nog Wel eens een wedstrijd op het gemak ge speeld worden, maar in deze klasse moeten dc dames, aan gezien ze het niet van het tech nische vlak moeten hebben, el ke week hun vechtersmentali teit naar boven zien te halen. Dit kost de dames echter zowel lichamelijk als geestelijk zo veel inspanning, dat er onder ling spanningen ontstaan. Om dat het nu pas de 4e wedstrijd was, zullen die spanningen, naarmate het seizoen vordert en iedereen een beetje gewend is aan het spel in deze klasse, ook wel van voorbijgaande aard zijn. Zo verwacht trainer Denny de Vos. Voorsprong In 's Gravenzande kwamen de dames van WIK in de 20e mi nuut op een 1-0 voorsprong. Een bal die van het middenveld geschoten werd, gaf zoveel ver warring tussen de verdediging RENESSE - Hieronder de uit slagen van de jongste bowling wedstrijden in de bedrijfscom- petitie. Belladonna, Renesse-Restau rant Mistral, Zierikzee 2-2; Tbrpstra, Dreischor-Tbmorrow- land, Rotterdam 3-1; Restau rant Delphi, Zierikzee-Duin en Strand, Scharendijke 3-1; Res taurant Zeelust, Westerschou- wen-Restaurant The Sailors Inn, Bruinisse 3-1. Stand A-groep: 1. Zeelust 2-6; 2. The Sailors Inn 3-6; 3. J. P. Staal 2- 5; Belladonna 3-5; 5. Mistral 2- 2. Hoogste gemiddelde heren: W. Hoekendijk, Mistral, 183 pnt.; Leo Dorreman, Zeelust 183 pnt. Hoogste gemidddelde dames: Mary Hoekendijk, Mistral 165 pnt. B-groep: 1. Terpstra 3-9; 2. Delphi 2-6; 3. Duin en Strand 3- 6; 4. Waterland 2-2; 5. Tbmor- rowland 2-1. Hoogste gemiddelde heren: Koos Buijs, Delphi, 181 pnt. Hoogste gemiddelde dames: Bep Kriens, Tomorrowland, 157 pnt. Restaurant De Wig, Renesse- Aannemersbedrijf Verseput, Burgh-Haamstede 1-3; De Kreek/Le Rabot, Ouddorp/ Renesse-Fun House, Renesse 3- 1; Alprokon, Barendrecht-Ho- tel-Eetcafé 't Swarte Schaep, Brouwershaven 4-0; Vakantie park Schouwen BV, Renesse- RCB Marina Port Zélande, Brouwersdam 0-4. Stand A-groep: 1. De Blokhut 2-7; 2 't Swarte Schaep 3-6; 3. Alprokon 2-5; 4. De Kreek/Le Rabot 3-4; 5. Fun House 2-2. Hoogste gemiddelde heren: Jan Stoel, Alprokon 177 pnt. Hoogste gemiddelde dames: Helene Bakelaar, De Kreek/Le Rabot 177 pnt. B-groep: 1. RGB Marina 3^8; 2. De Wig 3-7; 3. Bert Verseput 2- 5; 4. LC Bom 2-3; 5. Vakantie park Schouwen 2-1. Hoogste gemiddelde heren: Ge rard Keuzenkamp, RBC Mari na 182 pnt. Hoogste gemiddel de dames: Bep Kriens, RCB Marina 152 pnt. DEN HAAG - Richard Kraji cek is doorgedrongen tot de beste dertig tennissers van de wereld. De 19-jarige Hagenaar steeg door zijn goede presta ties tijdens het toernooi in Toulouse van 38 naar 30 op de wereldranglijst van maandag.' Krajicek won in de Franse stad van de hoger geplaatsten Hlasek en John McEnroe, waarna hij in de halve eind strijd verloor van de latere winnaar Forget. Krajicek is de eerste Nederlan der sinds Michiel Schapers die de top-30 haalt. De Rotterdam mer-Schapers bereikte op 25 april 1988 de hoogste klasse ring in zijn loopbaan, de 25ste plaats. Krajicek is sinds het einde van vorig jaar precies honderd plaatsen gestegen. Hij stond toen 129ste. Naast Kraji cek bevinden zich nog vier Ne derlandse tennissers onder de beste honderd van de wereld: Paul Haarhuis (37), Jan Sieme- rink (40), Mark Koevermans (51) en Jacco Eltingh (95). Bij de vrouwen is Brenda Schultz de beste Nederlandse. Ze bleef 29ste. en de keepster van 's Graven zande, dat de bal voorbij de keepster rolde, tegen de paal kwam. Het was Ciska Berre- voets die de bal inknalde. Na dat doelpunt werd de druk van 's Gravenzande groter op de WIK-helft, maar ondanks dat werd het toch 0-2. Een vrije trap, genomen door Monique Berrevoets op het middenveld, ging over de ver dediging heen cn daar was het de rappe spits Veronica Berre voets die met een prachtig lob schot de bal over de keepster in de kruising schoot. De dames van 's Gravenzande vonden 4 minuten voor rust toch de aansluiting, doordat ze met een hard schot in de krui sing 1-2 maakten. WIK had in het begin van de 2e helft het initiatief, maar aangemoedigd door het publiek en een aantal verkeerde beslissingen van de scheidsrechter, in het nadeel van WIK, nam 's Gravenzande dat snel over. Met bijna het he le WIK-elftal in de verdediging lukte het 's Gravenzande toch niet om de eigenlijk verdiende gelijkmaker te scoren. En met het feit dat de WIK-dames het moeilijk hebben in deze klasse, draaien ze door dit resultaat toch bovenin mee. ZEIST - Feyenoorder Gaston Taument is een van de zestien spelers, die door bondscoach Nol de Ruiter zijn opgeroepen voor Jong Oranje, dat volgen de week dinsdag in Utrecht de Olympische kwalificatie wedstrijd tegen Jong Portugal speelt. De zestien geselecteerden zijn: doel: Van der Sar (Ajax) en Zoetebier (Volendam); verdedi ging en middenveld: Roest (FC Utrecht), Elzinga (FC Twente), Vink (Ajax), Karnebeek (FC Twente), Numan (FC Twente), Gorré (SVV/Dordrecht), Frank de Boer (Ajax), Maas (RKC) en Cocu (Vitesse), aanval: Thu- ment (Feyenoord), Ronald de Boer (FC Twente), Scheepers Uitslagen Meisjesvoetbal: Kloetinge- WIK 1-9. A-junioren: NAC A2-Zierikzee Al 0-2, Serooskerke Al-Bruse Boys Al 1-7, DFS Al-RCS A2 5- 2, Kruiningen Al-SKNWK Al uitg. B-junioren: Zierikzee Bl-Ter- neuzen BI 0-7, Mevo Bl-Renes- se Bl 1-2, ZSC Bl-Brouwersha- ven Bl 6-5, Bevelanders Bl- DFS,Bl 1-4, Bruse Boys Bl-Wis- senkerke Bl uitg., SKNWK Bl- Kloetinge Bl 3-2. C-junioren: Zierikzee Cl- SSV'65 Cl 4-3, WIK Cl-Bruse Boys Cl 4-4, Duiveland Cl- Brouwershaven Cl 10-2, SKNWK Cl-Mevo Cl 3-3, Kloe- tinge C2-Zierikzee C2 0-6, Veere Cl-DFS Cl 9-0. D-pupillen: SKNWK D2-Zon- nemaire Dl 1-9, DFS D2-Bruse Boys D2 4-10, Colpl. Boys Dl- Renesse Dl 0-1, WIK Dl-Cort- gene Dl 3-4, ZSC Dl-Duiveland Dl 1-6, Mevo Dl-SKNWK Dl 1- 11, Bruse Boys Dl-Heinkens- zand D2 5-4, DFS Dl-VCK Dl 0- 4, Zierikzee D2-Brouwersha- ven Dl 2-9. E-pupillen: Brouwershaven El- Zierikzee El 1-14, DFS El- Dreischor El 5-5, Bruse Boys El-WIK El 8-0, Ouwerkerk El- Mevo El 7-6, Zonnemaire El- SKNWK El 0-4, Duiveland El- Arnemuiden El 4-3, Zierikzee E2-Kloetinge E2 4-1, Bevelan ders El-ZSC El 4-0, Renesse El- Wissenkerke El 4-2, Duiveland E2-DFS E2 1-8. F-pupillen: Brouwershaven Fl- ZSC F1 3-0, SKNWK Fl-Bruse Boys F1 4-5, Mevo Fl-DFS F2 11-0, DFS Fl-Duiveland F1 6-2, Zierikzee Fl-Kapelle F1 2-4, Wissenkerke Fl-Renesse F1 uitg. Karakteristieken NAC A2-Zierikzee Al 0-2 Vanwege blessures diende Zie rikzee Al tijdens de uitwed strijd tegen NAC A2 te starten met twee B-junioren. Tben na slechts een half uur spelen Pie- ter Kristelijn met duizeligheid moest uitvallen, diende een derde B-speler te worden inge zet, te weten Collin Struik. Hard werkend en met goed voetbal ging Zierikzee Al van start. In de 15e minuut werd een verdiende 0-1 voorsprong genomen via een doelpunt van Wilfred Nelissen uit een cor ner. Dit was tévens de rust stand. Na de hervatting gooi den de gastheren er een schepje bovenop, waardoor enkele klei ne kansjes konden worden ge creëerd voor het doel van de róód-zwarten. Laatste man An- dré Goudzwaard regeerde evenwel als een vorst in de de fensie van Zierikzee. In de 15e minuut schoot Barry Schoute keihard vanaf 25 meter de bal in de kruising: 0-2. Het was me de dankzij goed keeperswerk van doelman Sander Kloos dat Zierikzee Al overeind bleef. (PSV), Overmars (Willem II) en Van Hooydonck (NAC). AMSTERDAM - De autoritei ten van Düsseidorf hebben er geen bezwaar tegen dat Ajax zijn thuiswedstrijd in de twee de ronde van het toernooi om de UEFA-beker opnieuw in het Rheinstadion speelt. De Am sterdamse club kreeg maan dag uit de Duitse stad te horen welkom te zijn. Ajax speelde in de eerste ron de, tegen örebro, eveneens in Düsseidorf. Serooskerke Al- Bruse Boys Al 1-7 Hoewel de Bruse A-junioren in de eerste helft qua score nog niet zo op dreef waren, ging het na rust stukken soepeler. In de gelijkopgaande eerste helft nam Bruse Boys Al door een benutte penalty van Arjan Stoutjesdijk een 0-1 voor sprong. De gastheren kwamen langszij door eveneens een toe gekende strafschop: 1-1. Robert Smalheer zorgde met een fraaie kopbal dat er een 1-2 ruststand op het scorebord kwam. Na de hervatting werd het verzet van Serooskerke snel gebroken. Mede doordat Johan Benard na een verre uit trap van keeper Lagendijk de gehele verdediging zijn hielen liet zien en 1-3 scoorde en Arjan Stoutjesdijk hier vlot. van af stand 1-4 maakte. Middels doelpunten van Emiel Wie- laart, Ralph van de Ouden en Robert Smalheer kon zodoen de eenvoudig een 1-7 eindstand worden bereikt. Activiteiten Jeugdplan 1991/1992 Ook de komende wintermaan den is ten behoeve van het Jeugdplan Schouwen-Duive- land weer een tweetal ploegen samengesteld uit talentvolle spelers uit de regio. Evenals voorgaande jaren zullen de trainingen weer onder leiding staan van Gerard Olijhoek en Jaap van Huizen, die geheel op vrijwillige basis wederom hun medewerking verlenen. De ge selecteerde spelers voor het elf tal onder de 13-jaar zijn: M. Kristelijn (Brouwershaven), B. van de Ouden, R. van de Berg, A van den Berge (Bruse Boys), M. Aarts, P. Dalebout, P. van de Heuvel. E. Keus (DFS), R. van der Have, P. Goudzwaard, M. Stouten (Duiveland), E. Trom pen K. Lems, E. de Vries (Me vo), M. van Malland. R. Fennet (Renesse), J. Loos, Th. Vos, H. Kloosterziel (SKNWK), D. Ne lissen, R. de Vos, Y. Vogelzang (Zierikzee). De groep onder 14- jaar is samengesteld uit de spe lers: J. Flach (Brouwershaven), L. Bal, D. Ruitenbeek, R. Kok (Bruse Boys), M. Rouw (DFS), E. Soeters, J. Staal, A. van Zwol (Mevo), L. de Vrieze, N. Plandsoen (Renesse), R. van de Zande, B. Manni (SKNWK), A. Kloet, R. Stouten (WIK), J. Vol- keri, R. Vrijdag, P. Muller (Zie rikzee). De trainingen voor beide selec ties staand gepland op: maan dag 28 oktober, terrein SV Re nesse; maandag 25 november, terrein SV WIK; maandag 23 december, terrein SV Duive land; maandag 27 januari 1992, terrein VV Zonnemaire; maan dag 24 februari 1992, terrein SKNWK. Regio-selectiewedstrijden wor den gespeeld op: 11 mei 1992, Schouwen-Duiveland-Bevelan- den; 18 mei 1992, Walcheren- Schouwen Duiveland (onder 13 jaar); 29 april 1992, Schouwen Duiveland-Bevelanden; 14 mei 1992, Walcheren-Schouwen Duiveland (onder 14 jaar). ZIERIKZEE - Tijdens de onlangs gehouden jeugdviswedstrijden in de grachten van Zierikzee zijn Paul Willemse (l) en Jan-Leen de Bel kampioen geworden in hun categorie. Paul bemachtigde de hoofdprijs in de leeftijdsklasse tot cn met acht jaar. terwijl Jan- Leen het beste presteerde tussen zijn leeftijdsgenootjes tot en met twaalf jaar. Beiden ontvingen een fraaie beker. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het hoogst spelende Schouwen-Duive- landse jeugdteam, Zierikzee Al, heeft het voorbije weekend haar tweede overwinning van het huidige seizoen geboekt. De uitwedstrijd tegen het Bredase NAC A2 kwam met een 0-2 zege op naam van de Zie- rikzeeënaren. Zij bezetten hierdoor nu een midden- moot-positie in de interregionale klasse. Hieronder tevens de overige uitslagen van de door Schouwen- Duivelandse jeugdteams gespeelde wedstrijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7