Gezellige drukte tijdens open dag in Zierikzees dierenasiel Zorginstellingen verbinden zich met woonzorgcentrum Trouwe leden onderscheiden Beschamend Ook CNV protesteert tegen tolheffing Zeelandbrug Nieuw thuis voor aantal asieldieren Eerste bewoners krijgen 16 oktober de sleutel van hun woning in de Poortershof Strengere controle op gebruik gordel Kennis makings bijeenkomst voor nieuwe inwoners Stichting Oude Zeeuwse Kerken op excursie naar Gent Tentoon stelling postduiven vereniging Zierick Natuur monumenten naar half miljoen leden DINSDAG 8 OKTOBER 1991 NR 25030 3 Toen deze krant in augustus van dit jaar de foto publiceer de van de twee in koelen bloe de afgeslachte honden uit Kerkiverve, werd er door ve len geschokt gereageerd. Vol komen begrijpelijk. Het aan gedane dierenleed (vastbin den, doodschieten en dumpen in het water) is met geen pen te beschrijven. Een beschamend tafereel. Terecht is de Vereni ging Politie, Dier en Milieu een 'klopactie' gestart op de dader. Wie iets meer van deze zaak weet, kan er vijfhonderd gul den mee verdienen. Jammer, dat een beloning uitgeloofd moet worden om deze pure vorm van misdaad op te los sen. Maar wat echt beschamend is, is het feit dat die beloning van vijfhonderd gulden waar schijnlijk hoger is dan de straf die de dader boven het hoofd hangt. De rechtspraak in Ne derland ten aanzien van die renmishandeling is volledig uit het lood. Dierenmishande ling en/of verwaarlozing wordt door de rechter vaak met een geringe geldstraf afge daan. Blijkbaar staan de rech terlijke macht geen flinke sancties tot haar beschikking. Het wordt hoog tijd, dat hierin verandering komt. Dieren die nen anno 1991 evenals mensen recht te hebben op wettelijke bescherming. Dat houdt jam mer genoeg niet in, dat brute moorden zoals in Kerkwerve niet meer zullen voorkomen. De mensheid heeft al veel te vaak bewezen bedenkelijke manierente hebben ten aan zien van dieren. Maar de die- reneigenaren en alle dieren vrienden, die door berichtge ving over dierenmishandeling diep gekwetst vjorden, hebben recht op een passende straf maat voor daders. AvdW ZIERIKZEE - Ook het Christe lijk Nationaal Vakverbond (CNV) heeft via een brief aan gedeputeerde staten van Zee land geprotesteerd tegen mo gelijke voortgang van de tol heffing op de Zeelandbrug na een januari 1993. Men zegt met verbazing kennis te hebben genomen van de me dedeling van gedeputeerde Hennekeij dat beëindiging van tolheffing voorlopig niet aan de orde is als gevolg van kos- tenoverschrijdingen betreffen de het groot onderhoud van de brug. Een besluit dat volgens het CNV haaks staat op dat van gs om de brug in 1993 tolvrij te maken. „Voor het CNV is het onaanvaardbaar wanneer de onderhoudskosten wederom in een ruim percentage worden verhaald op de inwoners van Zeeland. We namen reeds eer der stelling tegen dit melkkoe effect van de Zeelandbrug". Advertentie Een goede nachtrust Is de basis voor een gezond en aktief leven. Bezuinig dus niet op uw slaap comfort. Uw bedspecialist deurloo geeft u graag een persoonlijk advies als het gaat om gezond en behaaglijk slapen deurloo intermeubel Haringvlielpleln 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 Maandags gestolen Oonderdagavond koopavond ZIERIKZEE - „Die kleintjes raak je zo kwijt, maar om een nieuw thuis voor de moeder te vinden, dat is een stuk moeilijker". Aan het woord is M. Simpe laar, penningmeester van het Dierenasiel Schouwen- Duiveland. Hij toont zich zeer tevreden met de be langstelling tijdens de open dag zaterdag van het dierenasiel. Een fors aantal mensen maakte van de gelegenheid gebruik een kijkje te nemen in het ge bouwtje aan de Zandweg. Tijdens de open dag werd voor een aantal katten een nieuw thuis gevonden. Niet alle dieren waren even ge charmeerd van alle iïieuwsgie- rige blikken. Poes Astra ver school zich gewoontegetrouw onder haar dekentje in de kat- tenmand maar desalniettemin bleek de enkele keer dat zij zich vanonder haar dekentje waagde om zichzelf aan den volke te vertonen voldoende. Binnenkort verhuist Astra. Geen impulsaankopen Beheerster Jolanda Meerman uit Zierikzee verwacht dat in de komende tijd mensen nog een keer een bezoek zullen brengen aan het asiel. „Op zo'n open dag is het eigenlijk te druk om echt plaatsingen te re gelen. Bovendien moet je zien te voorkomen dat mensen im pulsaankopen doen. Het is be ter als ze er thuis eerst nog eens even goed over nadenken". Ondanks het feit dat het Zie- rikzeese dierenasiel al zo'n ze ven jaar aan de weg timmert was het volgens Jolanda Meer man voor veel bezoekers toch een eerste kennismaking met het dierenasiel. Volgens de be heerster hebben toch nog steeds veel mensen een ver keerd beeld van een dieren asiel. Een asieldier wordt nog maar al te vaak als een zielig afgedankt dier gezien. „Dat is nogal hardnekkig", aldus de beheerster. Middels de open dag probeer den de mensen van het dieren asiel te laten zien dat bij hen de gezondheid en het welzijn van het dier voorop staat. Wie een dier uit het asiel neemt kan er, zo benadrukken de mensen van het dierenasiel, zeker van zijn dat het dier gezond is. Er wor den regelmatig medische con troles uitgevoerd en er wordt veel aandacht besteed aan de juiste voeding van de dieren. Quarantaineruimte In de zqven jaar van haar be staan heeft het dierenasiel haar bestaansrecht ruim schoots bewezen. „De dieren zitten hier in de regel niet lang", aldus Jolanda Meerman. „De honden worden meestal vrij snel geplaatst. We werken ook met oproepen in de krant en dat werkt heel goed. Het is Vooral de kleine poesjes trokken veel bekijks. (Foto: Joop van Houdt). alleen weleens- moeilijk om wat oudere katten geplaatst te krijgen". Momenteel wordt het dieren asiel bevolkt door 33 katten en vijf honden. In de praktijk houdt dat in dat er eigenlijk te weinig plaats is in het asiel. En zo kan het gebeuren dat een hok dat eigenlijk voor honden bestemd is door katten bevolkt wordt. Penningmeester Simpe laar: „Eigenlijk zou het asiel uitgebreid moeten worden. Wat we echt nodig hebben is een quarantaineruimte". Elke nieuwe bewoner, zo legt Simpelaar uit, gaat eerst in quarantaine. „Je weet tenslotte niets van zo'n beest af. Het kan wel van alles onder de leden hebben", aldus de penning meester. Bij gebrek aan een aparte quarantaineruimte wor den nu de gewone kattenver blijven als quarantaineruimte gebruikt. „Maar helaas is er geen geld voor de bouw van zo'n ruimte", aldus Simpelaar. „We kunnen alleen maar hopen dat er een of andere kapitaal krachtige weldoener opduikt". Altijd tekort Simpelaar voegt daar meteen aan toe dat je als dierenasiel ei genlijk altijd gebrek aan geld hebt. „Alles bij elkaar hebben we per jaar zo'n 53.000,-nodig voor de exploitatie van het asiel en van de gemeente krij gen we 17.000,- subsidie. Ui teraard heeft het asiel inkom sten via de plaatsing van die ren. De klant betaalt bijvoor beeld voor een gezonde kat 70,-. Een bedrag waar sommi ge toch wel tegenaan hikken. Voor dat bedrag krijgt men echter een gezond dier. En mocht het dier in kwestie nog niet gecastreerd of gesterili seerd zijn dan kan die ingreep op kosten van het asiel verricht worden. Overigens zit het bestuur van het dierenasiel niet stil voor wat betreft de fondsenwerving. Zaterdag 12 oktober wordt on der de Beuze in het centrum van Zierikzee een grote snuffel- en boekenmarkt ge houden. Vanaf 11.00 uur zijn de vrijwilligers van het dieren asiel present. jer een zorgcentrum dat spreek kamertjes bevat voor de hulp verleners die bij de bewoners aan huis komen. De bouw van de Poortershof is zo goed als afgerond. Op 16 ok tober krijgen de eerste bewo ners hun sleutel. Eind januari wordt het woonzorgcentrum officieel geopend door staats secretaris Heerma. BROUWERSHAVEN - Op maandag 14 oktober vindt in het stadhuis te Brouwershaven een bijeen komst plaats waarbij vijf zorgorganisaties uit de re gio zich via het tekenen van een samenwerkings overeenkomst verbinden aan het woonzorgcentrum de Poortershof te Brouwershaven. Op 16 oktober krijgen de eerste bewoners van het woonzorgcen trum de sleutel van hun woning. De vijf zorgorganisaties die zich met de Poortershof verbin den zijn de Federatie Maat schappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland, de Kruisver eniging Rondom de Ooster- schelde, de Stichting Vrijwilli ge Hulpdienst Brouwershaven, het verpleeghuis Cornelia- stichting en het verzorgings huis Borrendamme. Zij ver plichten zich om dwars door de al bestaande manieren van zorgverlening heen op een flexibele manier ondersteu ning te geven aan de bewoners van de Poortershof. Zij tekenen daarvoor tijdens een feestelijke bijeenkomst een overeenkomst met de Stichting voor Huisvesting van en Zorg voor Ouderen Brou wershaven en omstreken (HZO) die het woonzorgcen trum gaat beheren en de eige naar van het gebouw, de Hu manistische Bouwstichting Be jaardenhuisvesting. Uitgangspunt van het woon zorgcentrum is dat de bewo ners er zelfstandig wonen, ook al hebben zij daarbij nu of in de toekomst enige ondersteu ning nodig. Die ondersteuning kan bestaan uit het verstrek ken van warme maaltijden, huishoudelijke hulp of hulp bij het wassen en aankleden. Zorg- coördinator Thnja Speijer be spreekt met elke bewoner indi vidueel welke ondersteuning nodig is en zorgt ervoor dat de benodigde hulp aan huis wordt geleverd. Zorg op maat dus. In de Poortershof beschikt elke bewoner over een volwaardige, zelfstandige woning met vol doende ruimte voor de eigen huishouding. De woning is in gedeeld zonder onnodige drem pels, krappe doorgangen, of onhandig grote afstanden tus sen de verschillende ruimten. Alle woningen zijn aangeslo ten op een alarmerings systeem. Behalve over hun eigen woning beschikken de bewoners van de Poortershof ook over een ont moetingsruimte waar ze ge makkelijk met elkaar in con tact kunnen komen. Verder is BREDA - De snoepwarenfabri- kant Van Melle heeft een Ne derlands onderzoeksinstituut opdracht gegeven voor een on afhankelijk onderzoek naar „de vermeende besmetting" met cocaïne van een deel van zijn produkten in Brazilië. Het bedrijf heeft dat maandag meegedeeld. ZIERIKZEE - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het gebouw van de Christelijke Gereformeer de kerk aan de Zevengetijstraat in Zierikzee zijn onlangs drie leden van de Hout- en Bouwbond CNV onderscheiden. De heren Folmer en Van den Houten kregen de onderscheiding vanwege hun 50-jarig lidmaatschap van de Hout-en Bouwbond. J. van der Wekken kreeg de bondsspeld voor zijn 25-jarig lidmaatschap. De jubilarissen kregen hun onderscheiding opgespeld door districts bestuur der T. J. van Rijssel. (Foto: Joop vpn Houdt). ZIERIKZEE - De Afdeling Ver keer en de groepen Walcheren/ Noord-Beveland en Schou- wen-Duiveland van de Rijks politie zullen vanaf 14 oktober aanstaande tot eind januari 1992 op het traject Middelburg- Veersegatdam-Stormvloedke- ring-Bruinisse een controle- actie houden op het dragen van autogordels. Deze actie maakt onderdeel uit van het zogenaamde Gericht Vèrkeers Toezicht-project, dat in samenwerking met Rijkswa terstaat, Provinciale Water staat en het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland wordt uitgevoerd. Naast deze verhoogde controle op het autogordelgebruik zul len ook snelheid en andere ver keersregels worden gecontro leerd. ZIERIKZEE - Eén keer per jaar organiseert het gemeente bestuur van Zierikzee een ken nismakingsbijeenkomst voor iedereen die zich de afgelopen twaalf maanden in Zierikzee heeft gevestigd. Deze avond wordt gehouden op dinsdag 29 oktober a.s. Personen die tus sen oktober 1990 en september 1991 in Zierikzee zijn komen wonen, krijgen binnenkort een uitnodiging om deze avond bij te wonen. De kennismakingsbijeen komst begint op 29 oktober om 19.30 uur met een kopje koffie in de Vierschaar van het stad huis. Na een welkomstwoord door burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs geven de leden van het college een toelichting op de taken, waarvoor zij ver antwoordelijk zijn. Tevens kan men kennis maken met de ge meentesecretaris, de raadsle den en de directeur gemeente werken en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Om 20.30 uur wordt de dia serie Zierikzee, stad vol gehei men vertoond, waarna de di verse ruimten in het stadhuis, zoals de trouwzaal, raadzaal, werkvertrekken van burge meester en secretaris en het Stadhuismuseum bekeken kunnen worden. ZIERIKZEE - De Stichting Ou de Zeeuwse Kerken gaat zater dag 26 oktober op excursie naar Gent. Men wil in de Bel gische stad diverse oude ker ken gaan bekijken waaronder de St. Baafskerk en de St. Ni- colaaskerk. Vorig jaar maakte het gezel schap een excursie onder lei ding van de zeer betreurde pa ter Carlos Geysen naar Gent. In afwachting van de komst van een nieuwe reisleider heeft M. P. de Bruin zich bereid ver klaard de excusie te leiden. Als geheugensteuntje worden in de bus fotokopieën van kaar ten, plattegronden en afbeel dingen van monumenten aan geboden. Onderweg wordt de opbouw van het Vlaamse land schap belicht. De bus vertrekt om 7.30 uur vanaf de Balie bij de St. Lievens Monstertoren in Zierikzee. Men hoopt om streeks 10.45 uur in Gent te ar riveren. Wie mee wil met de ex cursie dient zich voor 16 okto ber aan te melden (01184-14981) ZIERIKZEE - Op zaterdag 9 november houdt de postdui venvereniging Zierick weer haar jaarlijkse tentoonstel ling. Het evenement vindt plaats in het clubgebouw aan de Man huisstraat 4. Van 15.00 tot 22.00 uur kan iedere belangstellende de mooiste duiven van de leden van de vereniging bezichtigen. Verder omvat het evenement een rad van avontuur. De toe gang is gratis. Verwachting t/m zaterdag 12 okt. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht oost 3 Vrijdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht oost 4 Zaterdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 9 okt. Zon op 06.53, onder 18.00 Maan op 09.01, onder 18.02 10 okt. Zon op 06.55, onder 17.58 Maan op 10.17, onder 18.30 Eerste Kwartier: 15 okt. (18.31) HETWEEROVERZICHT DE BILT - De komende nacht vormt zich weer plaatselijk mist en het kwik daalt hierbij tot omstreeks 9 graden. De mist verdwijnt in de loop van de ochtend. Vooral in de middag maken de wolkenvelden plaats voor perio den met zon. De middagtemperatuur wordt ongeveer 17 graden. De wind waait uit de oosthoek en is overwe gend matig. Dit rustige herfstweer wordt veroorzaakt door een nog in betekenis toenemend hogedrukge- bied boven Rusland. Het houdt een opvullende depressie bij Ierland uit de buurt. 'S-GRAVELAND - De Vereni ging tot Behoud van Natuur monumenten heeft in één maand tijd 150.000 nieuwe le den ingeschreven. Dinsdag kon het half miljoenste lid worden verwelkomd, zo heeft de ver eniging bekendgemaakt. De snelle groei van het ledental is het gevolg van een huis-aan- huis-campagne van Natuurmo numenten. Daarin vroeg de vereniging mensen „Vrienden van de Natuur" te worden. Als welkomstgeschenk werd een handboek aangeboden met alle natuurterreinen in Nederland. Natuurmonumenten beheert in Nederland ruim 62.000 hectare natuurgebied, verspreid over 200 lokaties. Bij de vereniging werken ruim 400 mensen. De omzet van Natuurmonumenten bedroeg in het boekjaar 1990/1991 circa 42 miljoen gul den. ZIERIKZEESCHEtëS. NIEUWSBODE® Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00; per jaar f 169,00; losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik- zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag, donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes- jes" (t/m 4 regels) f 630. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3