WIK te sterk voor Mevo Bruse Boys zet koploper op nummer DFS wint met 5-1 van zwak Apollo ZSC deelt de punten Voetballer overlijdt in kleed kamer Dreischor speelt slechte wedstrijd Duiveland omzeilt VCK MAANDAG 7 OKTOBER 1991 NR 25029 7 BRUINISSE - Onder het motto 'in Bru is altijd wat te beleven', heelt het eerste elftal van VV Bruse Boys zaterdag verrassend de koploper van de tweede klassse A op haar nummer gezet. Nadat er met een enigszins uitzichtloze 0-2 gerust ging worden, trokkeu de mannen van trainer Cees van Dijk in het tweede bedrijf alle registers open en zetten het bezoekende Roda Boys uiteindelijk middels een 5-3 nederlaag op haar nummer. Eindelijk zorgden de paarshemden dan toeh voor het aan het begin van de competitie beloofde voetbalspek takel. Zal deze eerste overwinning een ommezwaai betekenen in het presteren van de 'Boys'? „Dat durf ik niet te zeggen. Volgende week verlies je misschien weer met 6-0 of zo", hield oefenmeester Van Dijk zich desgevraagd op de vlakte. Roda Boys-keeper Arie Vemooy (r.) kijkt beduusd hoe het 'opwippertje' van Tonny van den Berge door neef Jacob (buiten beeld) op speelse wijze in het doel werd gevolleerd. Ook het publiek houdt even de adem in. (Foto: Joop van Houdt). Koelbloedig en met een flinke portie speelsheid beslisten de neven Jacob en Tonny van den Berge in de 89e minuut op lu dieke wijze het treffen tegen koploper Roda Boys. Een te ne men vrije trap op achttierrme- ter van het doel werd door Tbn- ny van den Berge handig opge wipt, waarna spits Jacob van den Berge het leer over de op gestelde muur-en keeper Ver- nooy in het dak van de goal vol leerde: 5-3. Alsof gezegd wilde worden voor geen enkele oppo nent ontzag te hebben, maar op eigen kracht in principe ieder een de baas te kunnen. Inzet Het was dan ook die, met name in de tweede helft, getoonde niet aflatende inzet waardoor Bruse Boys uiteindelijk meer dan verdiend haar eerste sei zoenszege greep. Ook trainer Cees van Dijk moest tot een dergelijke conclusie komen. ,,Na twee eigenlijk knullige doelpunten zijn we op achter stand gekomen, maar op pure inzet zijn we weten terug te ko men. Van die inzet zullen we het toch ook de komende we ken moeten hebben". Trainer Hans Muskens van Ro da Boys was enorm teleur gesteld. Enigszins begrijpelijk, juist tegen één van de onderste werd de eerste seizoensneder laag geleden. Muskens bleef evenwel opjectief. „Bruse Boys heeft geheel terecht gewonnen. Zij hebben er hard voor ge knokt. Zo zie je dat elke wed strijd op zichzelf staat. Roda is nu eenmaal geen ploeg die heel gemakkelijk over een tegen stander heen loopt". Tevens moest hem van het hart dat de inzet van de afwezige spits Ka- rel Bauman node werd gemist. Bij Bruse Boys had de opstel ling ten opzichte van vorige week (tegen Arnemuiden) geen veranderingen ondergaan. Door de blessure van Egbert van Unen werd de linksback positie wederom ingevuld door* Jan Stoutefi, die deze taak meer dan voorbeeldig op zich nam. Hoewel hij niet één van de gemakkelijkste tegenstan ders tegenover zich vond, te 1 weten de rappe Stevan Aipas- sa, liet hij zich niet inpakken. Puik Op het middenveld werd een puike prestatie geleverd door Jos van Unen. De duiker van beroep toonde zich zaterdag duidelijk als een vis in het wa ter. De zich nooit zo gracieus voortbewegende Van Unen leg de evenwel een ontembare werklust aan de dag en zorg den voor vele gevaarlijke situa ties. Verschillende beslissende voorzetten en passes kwamen van zijn voet. Dit gesjouw was hem echter niet in de koude kleren gaan zitten. Acht minu ten voor het einde moest de ge heel afgebrande Van Unen noodgedwongen vervangen worden. In de eerste helft had de bezoe kende doelman Arie Vernooy duidelijk éen engeltje op de lat zitten. Ondank de verschillen de door Bruse Boys gecreëerde kansen, wilde de bal er maar niet in. Van meet af aan pro beerde Roda Boys te openen via haar rappe man op de rech tervleugel, Stevan Aipassa. Linksback Stouten was er ech ter debet aan dat hiervandaan- relatief weinig goede voorzet ten konden worden gegeven. Na verschillende kansen aan beide zijden werd de score in de 27e minuut geopend. Hoe wel scheidsrechter Van de Lin den, uit Zaltbommel, gedeelte lijk stond afgewend, en er vol gens velen niets aan de hand was, gaf hij toch een penalty wegens een vermeende overtre ding van Jan Stouten op lin kerspits Omar Kaya. Via de vingertoppen van doelman Jaap Knop en de paal miste John Nefkens evenwel de straf schop in eerste instantie. De re bound wérd door hem echter wel benut: 0-1. Reflex Vooral in het laatste kwartier van de eerste helft kreeg Bruse Boys verschillende reële kan sen. Zo werd een schot van Ja cob van den Berge echter in een reflex door de doelman ge weerd. In de 34e minuut kreeg Roda Boys een vrije trap te ne men nabij de rechterhoek van het zestienmetergebied. Ter wijl rechter middenvelder Maurits van Driel over de bal stapte gelukte het Stevan Ai passa de bal fraai in de linker bovenkruising te krommen: 0- 2. Hierna trapte Harold van den Berge de bal nog net over de kruising en zag Jacob van den Berge andermaal de kee per precies op de goede plaats staan. Collectief Hoewel Roda Boys, ondanks de 0-2 voorsprong, reeds in de eer ste helft niet echt overtuigde, zakte het na de hervatting steeds verder weg. Wel legden de Bruenaren nu overigens col lectief een niet aflatende inzet aan de dag. In de 14e minuut kwam geheel verdiend de aan sluiting tevoorschijn. Na pri ma onderscheppen van Peter Willemse, schoot hij vervol gens op de paal. De terugsprin gende bal werd nu wel een prooi voor Jacob van den Ber ge: 1-2. Roda Boys was duidelijk aan geslagen, waarmee de Bruena ren nu hun voordeel deden. Uit een voorzet vanaf rechts, door Jos van Unen, kopte Jacob van den Berge zijnjploeg langszij: 2-2. De bezoekers uit Aalst lie ten de kopjes nu steeds meer hangen. Bruse Boys had even wel de smaak te pakken en greep in de 20e minuut de voor sprong. 'Een door Tonny van den Berge genomen vrije trap werd door voorstopper Martin Verspoor goed ingekopt: 3-2. Onoplettendheid De paarshemden, helemaal door het dolle heen, vergaten even dat er nog een halve twee de helft moest worden afge werkt. Hiervan wist Roda Boys te profiteren en kwam door onoplettendheid in de Bruse defensie vlak hierna weer langszij via Omar Kaya: 3-3. In de 27e minuut maakte uitblinker Jos van Unen aan alle illusies een eind. Een steekpas je van Jacob van den Berge werd koelbloedig door Van Unen in de touwen ge werkt: 4-3. Er volgde een hectisch slot, waarbij de bezoekers toch ook nog enige mogelijkheden kre gen de stand gelijk te trekken. Het ontbrak ze echter aan over tuiging, terwijl ook Bru- doelman Jaap Knop goed het kopje erbij hield. Eén minuut voor tijd toonde Bruse Boys middels het eerder beschreven speelse doelpunt totaal geen ontzag te hebben voor de kop loper. Eindstand 5-3. ZIERIKZEE - Vorig seizoen eindigde de ontmoeting tussen het Zierikzeese Mevo en WIK uit Kerkwerve nog in een 2-2 gelijkspel. Ditmaal echter bleek de be zoekende ploeg van trainer Jaap de Ridder met een 2-4 overwinning te sterk te zijn voor de oranjehem den uit Zierikzee. Met name in de eerste 25 minuten van de wedstrijd was de ploeg uit Kerkwerve heer en meester en leek de thuisploeg naar een grote neder laag gespeeld te gaan worden. Dat er uiteindelijk na negentig minuten wedstrijd maar een 2-4 eindstand op het scorebord stond was in hoofdzaak te wijten aan de onnauwkeurige afwerking van de bezoekers. Mevo-oefenmeester Thine Tig- gelman kon na afloop van het duel in ieder geval vrede heb ben met het dragelijke verlies van zijn ploeg. ,,Je weet van te voren dat je weinig kans maakt tegen WIK en dan calculeer je vooraf een nederlaag in, alleen de wijze waarop wij vanmid dag onze tegendoelpunten moesten incasseren roept bij mij toch enige vraagtekens op". Tiggelman doelde met na me op de enorme flater die zijn doelman Niels Goudzwaard be ging in de allerlaatst"1 minuut van de eerste helft en 'aarmee WIK een 1-3 voorspi ng be zorgde. Verrassend Mevo startte overigens verras send en nam reeds in de tweede minuut de leiding. WIK-speler Elmar Verhage leed aan de lin kerkant van het veld slordig balverlies en het was tenslotte René Dekker die na een viertal WIK-verdedigers te hebben uit gespeeld zijn ploeg naar 1-0 schoot. Lang vreugde had de thuisploeg overigens niet van de snelle voorsprong want het was diezelfde Elmar Verhage die zijn ploeg in de achtste mi nuut langszij bracht; J-l. Nadat Theo Wittenberg een doelpoging op de paal had zien belanden en diezelfde Witten berg even later geen kans zag om doelman Goudzwaard te passeren was het in de 17e mi nuut uiteindelijk toch raak. Joost Rotte profiteerde koel bloedig van een misverstand tussen doelman Goudzwaard en laatste man René Verwijs en zette zijn ploeg op voorsprong: 1-2. In de 45e minuut was het wederom Joost Rotte die na een enorme flater van doelman Goudzwaard (hij liet een on derschepte voorzet als een be ginneling uit zijn handen val len) de marge op twee bracht; 1- 3. Zo aardig als de eerste helft bij vlagen was, zo slap en mat was de tweede helft. Mevo wilde wel maar kon niet beter en sommige Kerkwervenaren ge loofden het wel. De opmerking van trainer Jaap de Ridder 'Er zijn er een paar niet bij de les', sprak daarom ook boekdelen. Ondanks het mindere spel wis ten de bezoekers in de 59e mi nuut de score verder op te voe ren en wederom was het Joost Rotte die een voorlangs gescho ten bal van Eric van de Sande bij de tweede paal binnentikte: 1-4. Afgestraft Twaalf minuten voor tijd ten slotte strafte Mevo-invaller Kees de Ruyter (op aangeven van René Verwijs) slecht uit verdedigen van de WlK-defen- sie af: 2-4. Met name Theo Stouten en Theo Wittenberg verzuimden hierna de score ho ger op te voeren zodat er in de stand geen wijziging meer kwam. Met acht punten uit vier gespeelde wedstrijden (waarvan drie uitwedstrijden) heeft trainer Jaap de Ridder daarom ook geen klagen en blijft zijn ploeg ongeslagen. NIEUWERKERK - Na afloop van de zaterdag jongstleden gespeelde voetbalwedstrijd tussen SKNWK 3 contra Mevo 3 is geheel onverwacht de bij de Zierikzeeënaren debuterende Jan van Remden in de kleedka mer overleden. De 45- jarige leider van de B- junioren van Mevo, die onlangs besloot ook zelf weer een balletje te gaan trappen, had slechts een half uur meegespeeld. Nadat hij zich had ge- douched en aangekleed overleed Van Remden plotseling aan een hartstilstand. Direct toegepaste reanimatie mocht vooralsnog niet meer baten. Jarenlang speelde Jan van Bemden in het verle den in zowel het eerste als tweede elftal van de zaterdagvereniging Me vo. Daarnaast was hij een bezield leider van verschillende jeugdelf- tallen. Na ook nog lid te zijn geweest bij de zustervereniging VV Zie rikzee, was Van Bemden dit seizoen weer terugge keerd op het 'oude nest'. Leider In beginsel trad hij dit seizoen op als leider van de B-junioren. Al snel gaf hij echter ook te ken nen zelf weer graag de voetbalschoenen aan te willen trekken. Afgelo pen zaterdag maakte hij zodoende zijn debuut in het derde elftal van Me vo, De geboren en geto gen Zierikzeeënaar speelde slechts een half uurtje mee en maakte volgens omstanders geenszins een vermoeide indruk. Na de wedstrijd werd hij evenwel getrof fen door een dodelijke hartstilstand. Van Bem den laat een vrouw en twee kinderen achter. HEINKENSZAND - Het eerste elftal van sportvereniging Dreischor heeft tijdens één van haar mindere duels toch weer een riante overwinning weten te boeken. De uitwed strijd tegen het derde elftal van Luctor '88 werd met 1-4 ge wonnen door de mannen van trainer Tony Tettero. „Het was geen denderende wedstrijd, maar we hebben wel weer twee punten", concludeerde Tettero na afloop. Geen enkel moment liep het echt lekker bij het Dreister elf tal. Er werd in de voorhoede te weinig bewogen, terwijl er te vens veel te onzorgvuldig werd gepasst. Tévens ontbrak het de koploper van de 3e klas A aan de juiste creativiteit. Hoewel reeds diverse eerdere kansen waren gecreëerd viel pas in de 15e minuut de openingstreffer. Tweede paal Na een goed lopende aanval gaf Luck Heijboer de bal voor bij de tweede paal, alwaar Jan Witte nog maar net het hoofd behoefde te knikken: 0-1. Hier na liet Dreischor weinig meer zien op één aanval na in de 36e minuut. Daar kwam wel de tweede treffer uit voort. Uit een voorzet van Serge van de Bos stapte Jan Witte handig over de bal, waarna Luck Heij boer de stand naar 0-2 tilde. Ook na de hervatting werd het voetbal er niet beter op. In de 24e minuut wisten de gasthe ren zelfs "de aansluiting te sco ren uit een vrije trap: 1-2. Ein delijk* lieten de groen-witten dan toch zien niet voor niets dc ranglijst aan te voeren. De laatste tien minuten werd toch nog even volgens de regels dei- kunst gespeeld. Hierdoor kon alsnog een 1-4 zege worden ge- boe"kt. REYKJAVIK - Jan Timman, die in Reykjavik zo ongeveer het beroerdste schaaktoernooi uit zijn loopbaan afwerkt, heeft zondag in de elfde ronde eindelijk zijn eerste winstpar tij geboekt. De Nederlander, die na tien partijen met drie punten en een afgebroken par tij troosteloos onderaan de ranglijst bungelde, haalde met de witte stukken zijn gram te gen Salov. KOUDEKERKE - Door een 0-1 overwinning in de uitwedstrijd tegen VCK blijft het Oosterlandse Dui veland aardig meedraaien in de eerste klas van het zaterdagafdelingsvoetbal. De formatie van trainer Cees Willemse wordt zodoende toch een ploeg waar terdege rekening mee gehouden moet gaan worden in de strijd om het kampioenschap. Hoewel afgelo pen zaterdag niet hetzelfde niveau werd gehaald dan een week eerder tegen Mevo, liet de ploeg in Koude- kerke een gedegen indruk achter. Met name de Duiveland-verde- diging functioneerde prima en gaf weinig tot geen kansen weg. Zo kon het daarom ook gebeuren dat doelman Sjaak Verhoek niet of nauwelijks in actie behoefde te komen on danks dat de thuisploeg een optisch veldoverwicht had. Het enige dat trainer Cees Willem se zijn spelers na afloop kon verwijten was het meegaan van zijn ploeg in het lange- halen-snel-thuis-spel van de thuisploeg. Desondanks kre gen René van der Werf en Jacco de Bruine ieder een mogelijk heid hun ploeg al in de eerste helft op voorsprong te brengen. Mede door de tomeloze inzet die Duiveland in de tweede helft aan de dag legde en het betere combinatie voetbal (eer ste helft te veel lange ballen) werd de thuisclub onder druk gezet. Dit alles leidde ertoe dat er scoringskansen kwamen en met name René van der Werf had de pech dat hij een doelpo ging op de paal zag belanden. Uiteindelijk was het tien mi nuten voor tijd toch raak. Op aangeven van André van de Berge scoorde Jaap Brekel- mans middels een goed ge plaatste bal 0-1. Verdiend suc ces dus voor trainer Willemse en zijn mannen, die met veel vertrouwen het verdere ver loop van de competitie tege moet zien. BURGH-HAAMSTEDE - Ook in haar derde thuis wedstrijd van het seizoen behield de ploeg van trai ner Nico Kind, DFS, haar ongeslagen status. Dit maal werd het bezoekende Apollo uit 's- Gravenpolder met 5-1 aan de zegekar gebonden. Toch wenste Kind na afloop van het duel niet al te veel conclusies aan de 5-1 score te verbinden. „Apol lo was tot dit moment in ieder geval de zwakste te genstander die we gehad hebben en ik heb zo'n voor gevoel dat het over veertien dagen in de uitwedstrijd tegen Borssele voor ons echt gaat beginnen". Toch smaakt het zoet van een overwinning goed bij de man nen uit Burgh-Haamstede. Met zes punten uit drie gespeelde wedstrijden doet de ploeg het goed'én lijkt het er op dat de ploeg van plan is het verloren gegane terrein zo snel mogelijk te heroveren. Trainer Kind blijft desondanks waakzaam voor overmoed en realiseerde zich na afloop van het duel met Apollo terdege dat zijn ploeg een zwakke tegenstander had getroffen en dat met name het benutten van de scoringskan sen in de toekomst beter zal moeten. Het benutten van de vele sco- ringsmogelijkheden was ook afgelopen zaterdag het grote manco bij de thuisclub. Toch was het in de 15e minuut Ro nald Braam die uit een vrije trap raak schoot: 1-0. Twintig minuten later zorgde Huib Nortier op aangeven van Eddy Dijkman voor 2-0 alvorens An dré van Eenennaam namens Apollo kon tegen scoren: 2-1. Eén minuut voor rust bepaalde Anco van de Linde met een kopbal de 3-1 ruststand. Vijf minuten na de rust was het Eddy Dijkman die voor 4-1 zorgde en weer vijf minuten la ter bepaalde Henk van Nieu- wenhuize uit een strafschop de 5-1 eindstand. SCHARENDIJKE - Het thuis- spelende ZSC uit Scharendijke en het bezoekende Wissenker- ke deelden afgelopen zaterdag broederlijk de beide punten Na een gelijkopgaande strijd rolde er een 1-1 eindstand uit de bus. Een uitslag waarmee beide ploegen zich konden ver enigen. Zo ook ZSC-trainer Sjaak Dorreman, deze sprak na afloop van het duel dan ook over een terechte uitslag. „Geen van beide ploegen ver diende deze wedstrijd te win nen zodat een gelijkspel de juiste afspiegeling van de krachtsverhouding binnen de lijnen was". De bezoekers uit Wissenkerke openden sterk en al in de vijfde minuut wisten zij de score te openen. Na een rommelige si tuatie voor het doel van Johan van der Horst wist een Wissen- kerke-speler de bal in het doel te werken: 0-1. Na een kwartier wedstrijd kwam er een beetje kentering in de strijd. De thuisclub werd allengs sterker en kwam in de 35e minuut ver diend langszij. Via een aanval over de rechterzijde van het veld, opgezet door Jan Me- ganck kwam de bal via Michel van de Vaate voor de voet van Ko Louwerse die zich geen mo ment bedacht en in de korte hoek raak schoot: 1-1. Scherpte Evenals vele andere eilandelij- ke ploegen kent ook het Scha- rendijkse ZSC het probleem van scherpte in de afwerking. Het creëren van de kansen wil meestal nog wel lukken doch het afronden ervan was ook in het duel met Wissenkerke weer een probleem. Zo kregen pa de 'rust onder andere Niels van de Moezel en Ko Louwerse kans jes hun ploeg op voorsprong te brengen, terwijl Johnny Dorre- man zijn doelpunt zag afge keurd wegens eer^ vermeend handsgeval. Ook de Wissenker- ke-aanvallers wisten zich geen raad met enkele goede sco ringskansen (eenmaal zelfs moest de paal doelman Van der Horst assisteren) zodat de 1-1 eindstand de enige juiste uit slag was en bleef. ZSC was na afloop tevreden over het behaalde 1-1 gelijkspel te gen het bezoekende Wissenkerke. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7