Promovendus PTT Belangrijke eerste zege Delta Sport koploper le klasse Delphi Mevo '80-heren het ongelukkigst Heren Kwiek winnen proloog Zonnemaire speelt gelijk Ploegen Den Helder verliezen Op aartsrivaalSaturnus ,72 2-3 verlies na verloren vijfde set Voorlaatste viswedstrijd HSV De Krabbe 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZONNEMAIRE - Het eerste elftal van VV Zonnemaire heeft haar tweede seizoens wedstrijd met 4-4 gelijk ge speeld. Tegenstander Zeeland Sport wist een 1-3 ruststand op het scorebord te brengen. Na de hervatting begon het thuisspelende Zonnemaire echter aan een inhaalrace en wist zodoende alsnog één puntje uit het vuur te slepen. Zonnemaire moest het doen zonder de inzet van de beide keepers Ruud de Bruin en Er- lin Louwerse en de nog immer geblesserde middenvelder Marcel de Vlieger. Het doel werd voor deze gelegenheid verdedigd door speler Sander Menten. Ook spits Marco Duin houwer was niet geheel fit. On danks een ingepakte ge kwetste enkel deed hij op ka rakter mee. Onrustig Zonnemaire begon veel te on rustig en ongecontroleerd. Veel foute passes en slechts uitver dedigen zorgden ervoor dat Zeeland Sport de kansen kon creëren. In de 5e minuut kon den de bezoekers profiteren van balverlies bij Zonnemaire. Middels een lob werd keeper Menten voor de eerste keer ge passeerd: 0-1. Zonnemaire was geheel van slag en kon niet echt in de wed strijd komen. In de 10e minuut werd weer eens verkeerd uit verdedigd, waarvan de bezoe kers andermaal dankbaar ge bruik maakten: 0-2. Hierna ging het vervolgens wat beter lopen bij de mannen van trai ner Wim Kommer (die vanwege een operatie aan de knie overi gens nog thuis zat). Kansjes kwamen er onder andere voor Danny Jonker, en Edwin de Vlieger. In de 25e minuut zorgde Marco Duinhouwer, op aangeven van Edward Schenk, voor de aan sluiting: 1-2. Zeeland Sport kwam er hierna eigenlijk niet meer aan te pas. Nadat de - on ervaren - doelman van Zonne maire twee minuten voor rust de bal twee keer oppakte, kreeg Zeeland Sport een indi recte vrije trap te nemen op vijf meter van de doellijn: 1-3. Aanval Na de rust wordt het accent bij Zonnemaire meer op de aanval gelegd, door het inzetten van Roberto Risco en Arjan van Leersum. In de 7e minuut so leerde Duinhouwer naar de overkant van het veld en brengt de stand op 2-3. Drie mi nuten later zette dezelfde Duin- houwer een één-tweetje op met Hans Goemans, en scoort ook de derde treffer voor Zonne maire: 3-3. Wegens hands in het strafschopgebied kreeg Zonne maire via Marco Duinhouwer een penalty te nemen: 4-4. Zonnemaire dat een perfecte inhaalrace had opgezet kwam tot vijf minuten voor het einde eigenlijk niet echt meer in de problemen. Tben spits Marco Duinhouwer echter alsnog van wege zijn opspelende blessure vervangen moest worden, viel Zonnemaire aanvallend in el kaar. In de 40e minuut kon Zee land Sport zodoende door niet goed wegwerken van de defen sie de stand gelijk trekken: 4-4. DEN HELDER - De vrouwen- en de mannenploeg van Den Helder hebben donderdag avond op het Europees front verloren. De vrouwen leden in eigen huis een nipte nederlaag van 55-58 (23-22) tegen Wlokni- arz. De mannen moesten in Jeruza lem veertien punten toegeven op de Israëlische kampioen Maccabi 89-75 (49-41). De Noordhollandse vrouwen maakten een bliksemstart. maar na de eerste flitsen, die resulteerden in een voorsprong van 11-2, klaarde de lucht voor de Poolse tegenstander weer sne.l op. Dat gebeurde mede door onbegrijpelijk balverlies en slordig afspelen. De partij en hielden elkaar in de tweede helft goed in balans in de mati ge wedstrijd. Uiteindelijk sloeg de weegschaal in het voordeel van de Poolse tegen stander uit. De mannen van Den Helder hadden last van de hitte. De thermometer in de sporthal wees 35 graden aan. In de slotfase leken de Nederlan ders echt door de hitte bevan gen. In 21 tellen groeide de draaglijke achterstand van acht tot veertien punten. Den Helder had het verlies echter geheel aan zichzelf te wijten. RIDDERKERK - Tijdens haar eerste competitiewedstrijd heeft eerste-divisionist HV Delta Sport meteen een belangrijke overwinning gehoekt. De uitwedstrijd tegen 'aartsrivaal' Saturnus '72 kwam na een span nende finale met de cijfers 21-2S op naam van de Zierikzeeënaren. Vorig seizoen ging de wedstrijd in Ridder kerk nog verloren. Tevens toonden de mannen van trainer/coach Rob de Vos niet meer afhankelijk te hoeven zijn van individuele spelers. Hoewel gangmaker Bert de Vos vanwege een tijdens de voorbe reiding opgelopen schouder- blessure slechts korte tijd kon meespelen, bleef Delta Sport ook zonder de inzet van haar belangrijke animator gecon centreerd handballen. Deze er varing heeft De Vos een goed vertrouwen gegeven voor de komende tijd. Omdat Peter Lefèvre, één van de meest scorende schutters van de Zierikzeese ploeg, een nieuwe baan heeft waarbij hij zich twee weken op een boor eiland in de Noordzee bevindt en vervolgens twee weken thuis, zal hij de nodige wed strijden voor Delta Sport de komende maanden moeten missen. Met name na het zien van de proloog tegen Saturnus is trainer/coach De Vos de me ning toegedaan: ,,We kunnen denk ik ook zonder Peter. Ze ker wanneer we diverse aan passingen doorvoeren. Natuur lijk blijft het een belangrijk gemis wanneer hij er niet bij Gezien de ervaringen, welke de afgelopen jaren zijn opgedaan tegen het Ridderkerkse Satur nus '72, hadden de blauwhem- den zich met de nodige zorg voorbereid op deze wedstrijd. Uitermate geconcentreerd werd zodoende aan dit duel be gonnen. Om deze opponent te kunnen verslaan moet zowel aanvallend als verdedigend verstandig worden gespeeld. En dat was wat Delta Sport zondag goed uitvoerde. In de beginfase van de eerste helft kwamen ze nog wel even op een 3-1 achterstand, waarna de stand evenwel alweer vlot werd gelijk getrokken. Gerui me tijd ging de score nu gelijk op. Bij de achtste score liepen de gastheren even twee punten uit. Delta Sport liet in die eerste helft vooral punten liggen door te weinig haar cirkelspeler Jean-Marie Toubiana in sco- ringspositie te dwingen. Ook wisten de hoekspelers voorals nog te weinig druk uit te oefe nen, door ook zonder bal de aandacht van de defensie van Saturnus op zich te vestigen. Na een 12-10 ruststand waren het de gastheren die de score opnieuw openden. Trai ner/coach Rob de Vos die zijn selectie tijjdens de theepauze te kennen had gegeven onder andere cirkelspeler Tbubiana van meer ballen te voorzien, zag deze opdracht nu stukken beter uitgevoerd. Mede door enkele prima passes scoorde de kleine Tbubiana vijf keer op rij. Zodoende nam HV Delta Sport nu een 16-14 voorsprong. Tbt vijf minuten voor tijd bleef het verschil met Saturnus telkens twee punten. Even leek het er op alsof de Ridderkerkers als nog langszij konden komen. Toen Delta Sport echter 21-23 kon scoren was de opponent ge broken. De scores bij HV Delta Sport kwamen op naam van: Peter Lefèvre 9x, Jean-Marie Tbubia na 9x, Bert Nuijens 4x, Fran- gois Verijzer 2x en Jacco Vlees houwer lx. Quinius-WIK 14-19 PSV-Aalsmeer 3 24-19 Pius X-UDSV 22-16 Saturnus '72-Delta Sport 21-25 Pius X 1 1 0 0 2 22 - 16 PSV 1 1 0 0 2 24 - 19 WIK 1 1 0 0 2 19 - 14 Delta Sport 1 1 0 0 2 25 - 21 NOAV 0 0 0 0 0 0-0 Loreal 0 0 0 0 0 0-0 Saturnus '72 1 0 0 1 0 21 - 25 Aalsmeer 3 1 0 1 0 19 - 24 Quintus 1 0 0 1 0 14 - 19 UDSV 1 0 1 0 16 - 22 ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Delphi Mevo '80 heeft haar eerste wedstrijd voor de competitie 1991/1992 met 2-3 verloren. De echter goed aan tegenstander Smash '66 gewaagde Zierik zeeënaren waren in de vijfde set, middels het tiebreak-systeem, uiteindelijk het ongelukkigst. Tijdens de wisselvallig verlopende wedstrijd moesten de blauwhemden duidelijk nog wennen aan het spelen volgens het reeds veelbesproken 1-5 systeem. „De druk is dan veel groter. Maar met vlagen is het best goed gegaan", aldus de nieuwe trainer/coach Arie de Kreij na afloop. Het eerste damesteam won heel eenvoudig met 3-0 van het bezoekende Spirit. Hoewel de nieuwe trainer/ coach (en wanneer het nodig is ook nog speler) van W Delphi Mevo '80 eigenlijk nooit tevre den is, was hij best te spreken over dit eerste optreden van zijn nieuwe ploeg. „Voor een eerste wedstrijd is dit geen slecht resultaat. Laten we zo maar proberen verder te gaan de komende tijd", aldus de in Middelharnis woonachtige De Kreij. Slordig In de wisselvallig verlopen wedstrijd tegen Smash '66 heb ben de Zierikzeeënaren overi gens wel de kansen gehad de partij naar zich toe te trekken. In rally-situaties werd echter nogal eens te slordig gespeeld. Dit gebrek aan precisie brak ze regelmatig op. Vooral op mo menten wanneer het setpoint stond. Ook werd zo nu en dan teveel risico genomen met de services. „Maar wanneer dit wisselvalli ge omgezet kan worden in een constante prestatie, zie ik het positief in. Voor mijn gevoel is de sfeer goed er. ook dat is be langrijk", legt trainer/coach Arie de Kreij uit. Geen enkele speler uitgesloten had bij de nieuwe keuzeheer van Delphi Mevo '80 aangetoond, in het eerste team thuis te horen. „Ie dereen die gespeeld heeft van avond hoort erin. Ook Koos (Vrolijk) en Ralph (Kooper) die nu wat minder aan bod kwa men". In de eerste set begon VV Del phi Mevo '80 met een achter stand. Zenuwachtigheid was de reden van de enigszins zwakke start. Naarmate de wedstrijd vorderde wisten de gastheren terug te komen. Ze. wisten zelfs op matchpoint te komen: 14-10. Tbch gaven ze het juist op dat beslissende mo ment alsnog uit handen. Smash '66 bleef wel scoren en sloot de openingsset winnend af: 14-16. Frank en vrij In de tweede set ging het bij de blauwhemden beduidend be ter. De spanning was van de schouders geworpen en men Na een wisselvallig verlopen duel waarbij Delphi Mevo '80 niet onderdeed voor het bezoekende Smash '66, moest het toch een 2-3 nederlaag incasseren. (Foto: Joop van Houdt). speelde nu frank en vrij. Zon der grote problemen werd nu een 15-8 setwinst geboekt, waardoor de tussenstand weer gelijk getrokken werd: 1-1. Vooral de twee daaropvolgende sets werden door beide zestal len wisselvallig afgewerkt. In de derde set gingen de Zie rikzeeënaren eigenlijk kans loos ten onder. De bezoekers boekten een uiterst eenvoudige 3-15 overwinning. In de vierde set werden de rollen evenwel omgedraaid. Nu toonden- de mannen van De Kreij zich weer heer en meester. Met een fraaie succesvolle sprong-service van Gerrit van Splunder kwam dit gedeelte met een 15-5 zege op naam van Delphi Mevo '80. Vooral in de vijfde set toonden beide ploegen evenwel weinig voor elkaar onder te doen. Heel lang ging de score gelijk op. Bij een tussenstand van 9- 10 nam Smash '66 echter een definitieve voorsprong die niet meer uit handen werd gegeven. Ook een tweede time-out en spelverdeler-wissel (Arie de Kreij voor René Maas) bracht niet de zo gewenste omme zwaai. Smash '66 won uiteinde lijk met 12-15 deze vijfde set en met 2-3 zodoende de partij. Damesteam Het eerste damesteam had een eenvoudige proloog. Het bezoe kende Spirit werd in sporthal Onderdak middels een snelle 3- 0 nederlaag huiswaarts gezon den. Hoewel trainer/coach Pe ter Daver 'zijn' dames, voor het eerst, de gehele wedstrijd vol gens het 1-5 systeem liet spe len, werd deze opdracht prima uitgevoerd. „Er werd goed ge communiceerd in het veld en vele variaties toegepast", aldus Daver. Vele punten kwamen ook op naam van zowel Hennie van Liere als Jeanet Minnaard die een libero-functie hadden bin nen het team. De eerste set werd meteen door de Zierik zeese dames met 15-8 gewon nen. Wel stonden ze in de be ginfase nog even achter. In de tweede set kregen ze het weer even moeilijk, maar kwamen niet echt in de problemen; 15- 10. In de derde set liep Delphi Me vo '80 uit naar een 8-0 voor sprong. Bij het twaalfde punt stokte de produktie even. Spi rit wist nu vier punten op rij té scoren. Maiar dit bleken de eni ge scores te worden; 15-4. „Het invoeren van nieuwe speelsters en nieuwe elementen in het spel, is naar mijn idee precies op tijd gekomen voor dit team. Hierdoor heeft iedereen er weer zin in en is dit hopelijk aan de prestaties terug te zien", vertelt Daver. BRUINISSE - Het eerste herenteam van volleybalvereniging Kwiek heeft haar eerste thuiswedstrijd, sinds jaren, meteen met een 3-0 overwinning weten af te sluiten. De in sportzaal De Vanger ontvangen opponent Ibis, uit Hellevoetsluis, bleek door het vertrek van enkele belangrijke spelers danig verzwakt. Ook de Bruenaren konden evenwel niet in hun sterkste formatie aantreden. Ondanks de overwinning was Kwiek derhalve niet geheel tevreden over het getoonde spel. Het eerste damesteam van de Bruse volleybalvereniging gaf de overwin ning min of meer weg en ging met een 0-3 nederlaag ten onder. Het eerste herenteam kon tij dens haar eerste echte thuis wedstrijd in ongeveer tien jaar, niet beschikken over de inzet van toch niet de minste spelers: Tbnie van Breda, André Groe nendijk en Henk Appel. Dien tengevolge moest worden te ruggevallen op de tweede teamspelers Michel van Duij- vendijk en Dirk-Michiel Roest, die naar vermogen speelden. Rode draad Als een rode draad door de ge hele wedstrijd liepen de mis verstanden onderling en rela tief veel servicesfoutcn. Wel werd in de eerste set meteen een 9-4 voorsprong genomen. Tegenstander Ibis, dat zich door het vertrek van enkele sleutelfiguren dit seizoen ver zwakt ziet, speelde een en an der toch zeker ook in de kaart door vele foutjes te begaan. De openingsset kwam zodoen de vrij eenvoudig op naam van de gastheren: 15-5. In de twee de set nam Ibis het heft in han- ZIERIKZEE - In de hoogste klasse van de eilandelij- ke zaalvoetbalcompetitie staat het vorig seizoen ge promoveerde PTT nog immer ongeslagen aan kop. Tijdens de jongste competitieronde boekten zij hun vierde overwinning, ten koste van Sportsurf Jonker: 0-3. De andere promovendus, Neffen d'Eule, wist weer goede zaken te doen voor het doelgemiddelde. Ook zij wonnen hun laatste wedstrijd, en wel van Mevo: 9-2. In de tweede klasse bezet het gedegradeerde Rijschool Delta nog ongeslagen de eerste plaats. Samen met het even eens ongeslagen Steilöó- re/PJZ. De club-derby in deze klasse tussen het eerste en tweede team van Stella Boys werd door de hoofdmacht met 3-1 gewonnen. Mede door de 5-3 winst van de reserves op het uit de derde klasse afkomstige Garage Slager, dat nog geen punten heeft verzameld in het nieuwe seizoen, staan beide teams van Stella Boys momen teel op een gedeelde derde plaats. Het gepromoveerde Steilööre/PJZ boekten een 12-2 monsterzege op Pinky Boys, dat na vijf wedstrijden punt loos onderaan bungelt. De koppositie in de derde klas se wordt in beslag genomen door Bijmakelaardij, dat even als collega-koplopers, nog al tijd ongeslagen de ranglijst aanvoert. Ook in de derde klas se is er nog een ploeg dat nog geen punten heeft weten te ver zamelen. Na vier wedstrijden heeft team L&O nog slechts ne derlagen moeten incasseren. Uitslagen Hieronder volgen de uitslagen en nieuwe tussenstanden met betrekking tot de Schouwen- Duivelandse zaalvoetbalcom petitie: le klas Sports. Jonker-PTT 0-3 WIK-Sporth. Z'zee 4-2 Neffen d'Eule-Mevo 9-2 Coen Honig 1-Rest. De Beuze 1-5 PTT 4 3 1 0 8 19 - 6 Rest. De Beuze 4 3 0 1 7 21 - 14 Sporth. Z'zee 4 3 0 1 6 13 - 9 Neffen d'Eule 4 2 0 2 5 27 - 19 WIK 4 2 0 2 5 17 - 14 Sports. Jonker 4 2 0 2 4 10 - 9 Toren Boys 4 2 0 2 4 12 - 14 Nola Boys 4 1 0 3 2 9 - 16 Mevo 5 1 0 4 2 11 - 26 Coen Honig 1 3 0 1 2 1 9 - 21 2e klas De Keien-Delta Catering 5-4 Stella Boys 1-Stella Boys 2 3-1 Steil. PJZ-Pinky Boys 12-2 Stella Boys 2-Garage Slager 5-3 Steil. PJZ 4 4 0 0 8 30 - 5 Rijsch. Delta 4 4 0 0 8 20 -11 Stella Boys 1 4 3 0 1 7 16 - 11 Stella Boys 2 4 3 0 1 7 14 - 10 De Keien 3 3 0 0 6 14 - 9 FC Kerkwerve 4 2 0 2 4 18 - 16 De Steeg 4 1 0 3 2 15 - 17 Delta Catering 4 0 0 4 1 11 - 20 Garage Slager 3 0 0 3 0 5 - 20 Pinky Boys 5 0 0 5 0 14 - 34 3e klas De Vuurtoren-Knippie 2-1 Braber Groenv.-De Roo&vd Veen 3-10 Deltan-Droptiek Pass. 1-3 Zeelandia-Coen Honig 2 5-2 Bijmakelaardij 4 4 0 0 8 20 - 4 Zeelandia 3 3 0 0 7 20 - 5 De Roo&vd Veen 4 3 0 1 7 19 - 12 Droptiek Pass. 5 3 0 2 7 16 - 19 Coen Honig 2 4 2 0 2 4 16 - 16 Braber Groenv. 4 2 0 2 416 - 22 Knippie 4 1 0 3 3 8 - 16 De Vuurtoren 4 1 0 3 2 12 - 16 Deltan 4 1 0 3 2 10 - 17 L&O 4 0 0 4 0 9 - 19 Het programma voor deze week luidt als volgt: Maandag 7/10; Rijschool Delta-Stella Boys 2; L&O-Zeelandia; Nola Boys-Coen Honig 1; FC Kerk- werve-De Keien; Bijmakelaar- dij-De Vuurtoren; Toren Boys- Sportsurf Jonker. Woensdag 9/10: Knippie-Braber Groen voorziening; PTT-WIK; Delta Catering D-Stella Boys 1; De Roo&vd Veen-Deltan; Sport- huis Zierikzee-Neffen d'Eule; De Steeg-Steilööre/PJZ. den en toog, gebruikmakend van foute services en mis verstanden bij Kwiek, naar een 2-6 voorsprong. Tben Kwiek-aanvoerder Kees Arens- man evenwel aan opslag kwam werd snel verandering ge bracht in die stand. Arensman, één van de weinige Bruenaren waarbij de service wél lukte, bracht zijn ploeg op die wijze terug in de wedstrijd: 5-7. Ondanks het feit dat Ibis een korte adempauze inlaste, mid dels een time-out, kon niet voorkomen worden dat de gast heren bleven scoren. Even nog ging het gelijk op, maar toen opnieuw Arensman bij een 11- 11 tussenstand aan service kwam, kon Kwiek een defini tieve voorsprong nemen. Bij 13- 11 duurde het echter geruime tijd voordat Kwiek eindelijk matchpoint kon maken. Na en kele wissels lukte dit dan toch en werd ook deze set winnend afgesloten: 15-12. Kopie De derde set werd min of meer een kopie van de openingsset. Wederom nam W Kwiek een voorsprong, maar op een gege ven moment stokte de produk tie en kon Ibis zelfs weer langs zij komen: 12-12. Aanvallend ging teveel fout, terwijl verde digend overigens deze keer meer pakte dan anders. Mede door eigen fouten werd het zo doende toch nog een spannend slot. De laatste set kwam wel met 15-12 op naam van de Brue naren. Een 3-0 winst derhalve. Het eerste damesteam van W Kwiek heeft een minder goede start van het nieuwe seizoen gemaakt. Het met kampioens aspiraties rondlopende Ibis wist op Bruse bodem vrij ge makkelijk een 0-3 overwinning te behalen. In de openingsset kwam W Kwiek meteen al in de problemen. Mede omdat het afgesproken systeem, waarbij aan het net verschillende wis selingen moeten plaatsvinden, niet geheel uit de verf kwam, maakte onzekerheid zich mees ter van de ploeg. Hierdoor zorgden teveel mis verstanden ervoor dat Ibis ge woon kon blijven scoren en de eerste set zodoende met 10-15 kon afronden. In de tweede set oogde het spel van de Bruse da mes enigszins beter. Tbch ble ken de bezoeksters meer kijk op het spelletje te hebben en minder fouten te maken, waar door een 5-15 setwinst kon wor den genoteerd. Voorsprong In - de laatste set nam W Kwiek in eerste instantie een voorsprong, mede door enkele goede services van Marjo Arensman, die overigens niet geheel haar dag had. De Helle- voetse dames namen vlot het initiatief over en togen naar een 10-15 setwinst en 0-3 eind zege. AMSTELVEEN - Kemal Akte- pe heeft zondag in Amstelveen zijn nationale titel karate alle categorieën geprolongeerd. Aktepe, van Turkse komaf, versloeg in de finale Hans Nij- zingh. Voor het eerst waren de organisatoren verplicht ook karateka's zonder Nederlandse paspoort (allochtonen) tot de nationale titelstrijd toe te la ten. Het ministerie van WVC had de bond daartoe op straffe van intrekking van de subsidie (30.000 gulden per jaar) ver plicht. OUDDORP - Tijdens de voor laatste viswedstrijd van het huidige seizoen heeft de koplo per Jan Hart, van HSV De Krabbe, zijn positie wederom weten te verstevigen. Samen met Elma Deurloo en Chris de Graaf zal tijdens de laatste wedstrijd, zondag 20 oktober aanstaande, gestreden gaan worden om het kampioen schap van de Burgh-Haairï- steedse hengelsportvereni ging. Tijdens de recent verviste wed strijd, aan het Noordzeestrand nabij Ouddorp, deden 26 deel nemers mee. Gezien de vijf tiental gelande vissen, mocht de vangst uiteindelijk matig genoemd worden. Koploper Jan Hart deed evenwel goede zaken en bracht het meeste ge wicht op de schaal; 2183 gram. Uitslag De uitslag van de voorlaatste wedstrijd was als volgt: Senio ren: 1) Jan Hart, 2183 gram; 2) Joop de Regt, 1358 gram; 3) Ma- ris van der Wielen, 1123 gram; 4) Ad Deurloo, 948 gram; 5) Dries van der Bijl, 905 gram; 6) Anneke van der Bijl, 611 gram; 7) Peter van Splunter, 577 gram; 8) Bram de Rijke, 544 gram; 9) Wim van de Panne, 521 gram; 10) Wendrich, 398 gram. Junior: 1) Peter Brussé, 825 gram. De laatste wedstrijd voor leden van HSV^De Krabbe wordt gehouden op zondag 20 oktober aanstaande. Verzame len bij de Schelphoek. CALAIS - De Franse bokser Thierry Jacob heeft zondag avond in Calais zijn Europese titel in het bantamgewicht met succes verdedigd. Het gevecht tegen zijn Italiaanse uitdager Antonio Picardi, dat was afge sloten op twaalf ronden, werd bij het begin van de vijfde ron de gestaakt. MONTREAL - Eric van Lanc- ker heeft zondag de Grote Prijs van de Amerika's gewonnen. De Belg uit de ploeg-Post zege vierde in de sprint. Het was de tweede seizoenzege van de Belg in de wereldbeker wedstrijd. Van Lancker was tij dens de tiende wedstrijd voor de wereldbeker in Montreal de beste spurter van een kopgroep van zeven renners voor Steven Rooks (tweede) en Mauro Gia netti (derde). Rooks probeerde in de slotfase vergeefs alleen weg te komen. De Nederlander werd op de streep achterhaald.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6