dit biedt de beeldbuis DE HOEVE AAN DE LINGE Sommigen gingen echt met armenvol kleren naar buiten' Wetenschapsdag goed bezocht Winterkledingbeurs levert peuterspeelzaal 130,- op V I n 1 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BROUWERSHAVEN - „De opbrengst is ons een beetje tegengevallen 130,-). Maar we gaan wel ge woon door met deze kledingbeurzen". Dat zegt Ria van Dijk van Stichting Peuterspeelzaal De Blokken doos uit Brouwershaven. Zaterdag hield de stichting voor de eerste keer een winterkleding- en speelgoed beurs in Brouwershaven. Alles bij elkaar kwamen zo'n dertig mensen vrijdag kleding ter verkoop aanbieden. Op de vraag hoeveel kopers zich heb ben gemeld blijven de mensen van de peuterspeelzaal het ant woord schuldig. ,,Ik weet al leen dat het vanmorgen heel druk is geweest. Om half tien stonden ze al te wachten tot de deur open ging", aldus me vrouw Van Dijk. Voor de mensen van de peuter speelzaal was het allemaal nieuw. ,,Maar het is ons goed bevallen. Het was heel leuk om te doen. Sommige mensen gin gen echt met armenvol kleding weer naar buiten. Er waren er bij die voor honderd gulden kleding meenamen. En dan moet je toch aardig wat uitzoe ken want we proberen de prij zen zo laag mogelijk te houden. Dat is de kracht van deze kle- I dingbeurs ook", stelt mevrouw Van Dijk. Behoefte Hoewel de opbrengst van de kleding- en speelgoedbeurs een beetje tegen is gevallen is men vooralsnog van plan door te gaan met het organiseren van twee van dergelijke beurzen per jaar. ,,Het voorziet heel duidelijk in een behoefte", al dus mevrouw Van Dijk. ,,De kopers kwamen niet alleen uit Brouwershaven hoor. Ze kwa men van overal op Schouwen- Duiveland. Er zijn zelfs een paar Duitsers binnen geweest". Het gaat goed met de Brouwse peuterspeelzaal. Sinds een jaar heeft men iedere morgen zo'n 15 peuters te gast. Men heeft twee leidsters in vaste dienst en ook over het nog niet zo lang geleden helemaal opgeknapte onderkomen heeft men geen klagen. Alleen op financieel gebied liggen er nog wensen. „Eigenlijk krijgen we te wei nig subsidie, maar daar gaan we over praten met de gemeen te", aldus mevrouw Van Dijk. Eerste keer Zoals al aangestipt was het za terdag de eerste keer dat de winterkleding- en speelgoed beurs door de peuterspeelzaal gehouden werd. In voorgaande jaren was het de inmiddels op geheven Stichting Knutselclub Brouwershaven die in voor- en najaar gebruikte kleding en speelgoed verkocht. „Voor ons was het wat dat be treft makkelijk", aldus me vrouw Van Dijk. ,,Er lag al een compleet draaiboek. We heb ben gewoon precies hetzelfde systeem aangehouden zoals dat ook door de knutselclub ge bruikt werd", In de praktijk houdt dat in dat wie kleding ter verkoop aan wil bieden daags voor de verkoping naar De Blokkendoos komt. In overleg met de aanbieder worden de prijzen van de te verkopen kledingstukken be paald. Als het kledingstuk in kwestie verkocht wordt gaat 10 procent van de opbrengst naar de organisator die in feite als tussenpersoon optreedt. Een beproefd recept dat in voor gaande jaren goed bleek voor een aardig extraatje in de stichtingskas. Truien en sweatshirts De belangstelling van de ko pers ging zaterdag, zo blijkt uit het relaas van mevrouw Van Dijk, vooral uit naar truien en sweatshirts. ,,Het zijn vooral ook de grotere kindermaten ge weest waar belangstelling voor was. Er was eigenlijk nauwe lijks vraag naar kleding voor baby's en peuters", aldus me vrouw Van Dijk. iv ■Js -9 1 Snuffelen en zoeken... (Foto: Joop van Houdt). ZIER1KZEE Ideeënbeurs Op initiatief van de Stichting Jeugd wordt op donderdag 10 oktober in De Driehoek te Zie- rikzee een ideeënbeurs gehou den. Het evenement is speciaal bedoeld voor mensen die in peuterspe'elzalen werken of jeugdwerk doen. Er worden een aantal activiteiten, idééën, programmasuggesties en workshops gepresenteerd die inspirerend kunnen werken. De ideeënbeurs duurt van 19.00 tot 22.30 uur. Tijdens het evene ment wordt in diverse zalen van De Driehoek via works hops informatie gegeven over zaken die met jeugdwerk heb ben te maken. Zoals belastin gen en jeugdwerk, toneel, pro jectmatig werken, en een mi lieuproject. Belangstellenden die willen deelnemen aan een of meerdere workshops kun nen dat tevoren opgeven. Tele foon 01110-1356. BURGH-HAAMSTEDE Collecte De collecte voor de Vereniging tot steun aan de Nierstichting heeft in Burgh-Haamstede 2780,55 opgebracht, in Renes- se 1141,20, in Noordwelle 348,00 en in Serooskerke 179,85. Namens de Nierstich ting bedanken de organisato ren van de collecte alle mensen die door hun gift of door te col lecteren aan dit resultaat mee werkten. BROUWERSHAVEN Henry Dunant Op woensdag 16 oktober legt het vakantie-hospitaalschip van het Nederlandse Rode Kruis, Henry Dunant om onge veer 14.00 uur aan bij de Los- wal te Brouwershaven. Aan boord is een aantal gasten uit Noord-Holland. Bij redelijk weer maken zij, begeleid door een aantal vrijwilligers een wandeling door Brouwersha ven. Om 20.00 uur begint aan boord van het schip een avond programma dat werd samenge steld door het bestuur van de afdeling Brouwershaven van het Rode Kruis. Nadat de gas ten zijn begroet door de burge meester van Brouwershaven, L. N. Labruyère, leest me vrouw Van de Bruinhorst een aantal gedichten van Annie M. G. Schmidt voor met muzikale omlijsting. De boerenkapel van Nut en Uitspanning uit Zonnemaire geeft een concert en alle gasten krijgen van de Brouwse Rode Kruis, afdeling een presentje en een map met informatie over Brouwersha ven. DREISCHOR Collecte De collecte ten bate van de Nierstichting heeft in Drei- schor 605,80 opgebracht. Ge vers en collectanten worden be dankt. BRUINISSE Opknappen woningen In totaal 35 woningen van de Christelijke Woningbouwver eniging Schouwen en Duive- land zijn onlangs voorzien van een nieuwe keuken. Onder meer een aantal keukens van woningen in Ouwerkerk werd gemoderniseerd, in Bruinisse zijn de machinekamers van eën aantal woningen in de Dokter de Kockstraat, Oesterstraat, Mosselstraat en de Weststraat gemoderniseerd, het tegelwerk in de keukens werd gelijktijdig vernieuwd. De hoofdaannemer Door MIEN VAN T SANT 77 Het gekke idee komt in haar boven dat zo'n dier als Jerfnifer het in dat opzicht heel wat gemakkelijker heeft. En nog minder gecom pliceerd ligt het liefdesprobleem bij de die ren in het wild. Hun wordt helemaal geen rekenschap van hun daden op het gebied van de erotiek gevraagd. Dien heeft er haast haar binnenpretje om. Nu dus weer Dien! De naam Diana wordt straks als die voor Jennifers dochter inge schreven, blijft daarmee toch in de familie. Frank Benders moest eens weten dat ze voor een groot deel al over haar verdriet heen was! Straks de reisgids pakken en een mooie zomerreis uitzoeken. Wie weet dook er dan wel weer iemand van het manlijk ge slacht op, die een toekomstige levenspart ner in haar zag! Een, die wat minder zwaar op de hand zou zijn en niet met een lastige, veeleisende zuster opgescheept zat. Ze moest het Arie vanavond maar ineens ver tellen dat het met Frank Benders uit was. Hij groeide in zo'n razend tempo naar de volwassenheid toe, dat ze er elke keer weer door verrast was. Hij maakt het haar nog ongewild gemakke lijk. 'Niet naar stad?' informeert hij, als hij zijn moeder, haar pantoffels aan, op de bank ziet zitten. 'Of komt je nieuwe vrind vanavond hier? Van mij mag het, hoor! Ik vind hem tot nu toe een geschikte vent'. 'Ik heb er een eind aan gemaakt, Arie. Praat er alsjeblieft met niemand over. Je had misschien wel gelijk, toen je beweerde dat ik niet met hem mocht spelen. Zoiets zei je tenminste'. Arie haalt zijn schouders op. 'Ik had hem als tweede vader nog niet de beroerdste ge vonden. Enfin! Zonder is mij ook goed. Was jij het echt, moeder, die hem de bons gaf? Niet omgekeerd dus?' 'Je kunt me geloven, Arie. Tben ik naar de stal kwam, had ik de brief juist in de bus gestopt. Wees nu maar wat aardiger tegen je moeder. Vooral nu jouw Jennifer er een dochter bij gekregen heeft'. VSeef me dan maar koffie, dan blijf ik nog een halfuurtje hier. Is er iets behoorlijks op de televisie?' 'Ik heb nog niet gekeken. Daar ligt de gids'. Mét de radiobode haalt Arie de vakantie gids voor de dag, bladert er éven in. Dan als hij een paar reizen aangekruist ziet: 'Weer plannen, moeder? Ook weer met een gezel schap?' Ze knikt. 'Ik zou dit keer graag naar Italië willen, versta daar geen woord. Allicht dat je dan je toevlucht tot een gezelschapsreis neemt. Als jij overgaat, mag je ook wait be denken. Hij schudt zijn hoofd. 'Vergeet het maar, dat overgaan van me! Het ziet er niet zo best uit allemaal'. Dien zit ineens rechtop. 'Arie! Dat meen je toch niet?' 'Ik meen het wèl. Ik heb de pest aan die school. Later wil jik toch in ernst met de paardenfokkerij beginnen. Ik zou beter nu direct in die richting wijsheid kunnen ver zamelen'. 'Dat kun je toch! Om te beginnen kun je de hele zomervakantie naar Drenthe gaan. Op de boerderij van je oom zul je praktijk ge noeg kunnen opdoen. Ik vind het allemaal goed. Alleen ik sta erop, dat je de Middelba re Landbouwschool afmaakt. Doe er maar een schepje op; je hebt er tijd genoeg voor? 'Oké! Zeur er dan maar niet langer over. Ik ga nog even bij Jennifer kijken. Schenk in tussen maar een kop koffie voor me in. Ik moet nog even weg'. Als Kersten bij Dien in de keuken zit, als ze bezig is koffie te zetten, kan hij zijn ogen niet van zijn werkgeefster afhouden. Of werkgeefster? Zo voelt hij de verhouding helemaal niet. Hij is nog altijd de zelfstan dige boer, die omdat zijn vrouw het ginds niet volhouden kon, nu hier op een eigen be- doeninkje zit. Nóg altijd vrije boer dus. Maar helaas ook echtgenoot van een altijd klagende vrouw. (wordt vervolgd) van deze werkzaamheden was Bouwbedrijf Van der Velde uit Bruinisse. Reconstructie Molenstraat In het kader van de reconstruc tie van de Molenstraat is de af gelopen dagen door gemeente werken een reeks bomen aan de westzijde verwijderd. Sinds de realisering van het komplan in het Bruse centrum is in deze doorgaande straat het ver keersaanbod drastisch ver hoogd. Deze drukte die dik wijls gepaard gaat met de no dige snelheden heeft bij de be woners al veel stof doen op waaien. Aan beide zijdeii van de straat zullen om en om par keervakken worden aangelegd die de snelheid van voertuigen moeten verminderen. In de ver nieuwde Molenstraat zal ook weer een aantal bomen worden aangeplant. Door aannemers bedrijf Van dér Velde uit Brui nisse zal de betreffende straat met ingang van 7 oktober wor den afgesloten. De aannemer hoopt de reconstructie op 1 no vember te hebben voltooid. Burgerlijke stand In september werden in de ge meente Bruinisse vier kinde ren geboren, overleed een per soon en werden drie huwelij ken gesloten. Geboren: Esther Johanna Fluijt, Michaïl Geor ge Hans Hoogendoorn, Wilhel- mina Jacomina Knop en Ange- lo den Dikken. Overleden: Adriaan Goosen. Getrouwd: Marius Leendert Stoutjesdijk en Adriana.van der Spek. Jacob Cornells Giljam en Cor nelia Lokerse. Stijntje Knop en Wouter Hoek. GOES CDA en WAO De afdeling Zeeland van het CDA houdt donderdag 10 okto ber vanaf 19.15 uur in de Prins van Oranje te Goes een bijeen komst rond de WAO. Tijdens de conferentie worden de plannen met betrekking tot de bestuur lijke vernieuwing van het CDA in deze provincie gepresen teerd en toegelicht. De Zeeuw se afdeling beschouwt de con ferentie als een nieuwe start. De christen-democraten zijn in de achterliggende periode, me de door de belastingaffaire in Middelburg en de daarop vol gende interne verschuivingen, wat verdeeld naar buiten geko men. Daaraan is wat het CDA nu betreft een einde gekomen. Alleenstaanden Op zaterdag 12 oktober wordt in wijkcentrum De Spinne te Goes een dans- en ontmoetings avond gehouden voor al leenstaanden tot ongeveer 45 jaar. De bijeenkomst wordt ge organiseerd door de vrienden kring voor alleenstaanden Ka- pasi en begint om 21.30 uur. Informatiedag voor ouders Op initiatief van de Federatie van Ouderverenigingen Pro vinciaal Samenwerkingsver band Zeeland wordt op 2 no vember een informatiedag voor ouders van kinderen met een verstandelijke handicap gehouden. Hierbij wordt ge sproken over allerlei aspecten die een rol kunnen spelen bij de opvoeding. Dat gebeurt via lezingen en workshops. Er kunnen ook vragen worden ge steld. De informatiedag wordt gehouden in het Goese Lyceum. Aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG Vakvrouwschap Op donderdag 24 oktober pre senteert het Zeeuws Netwerk Meisjes, Vrouwen en Techniek in de Schouwburg te Middel burg de informatiemap Zij kiest Tfechniek. Het gaat om een overzicht van alle techni sche scholingsmogelijkheden in de provincie Zeeland. Behal ve beroepsopleidingen zijn in de map ook alle oriëntatie- en schakelcursussen gebundeld. De informatiemap wordt om 14.00 uur officieel overhandigd aan de voorzitter van het regio naal Bestuur Arbeidsvoorzie ning, mevrouw J. Boogerd- Quaak. HEINKENSZAND Bal voor Rode Kruis 'In het dorpshuis De Stenge te Heinkenszand wordt op vrij dag 25 oktober een bal gehou den waarvan de opbrengst be stemd is voor de afdeling Goes- Borsele van het Rode Kruis. Het evenement wordt georga niseerd door de Lions Club Borsele ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan. Tijdens het bal treedt de zangeres Lori Spee op. Kaarten zijn verkrijg baar via de NMB-bank te Goes. Dinsdag 8 oktober NEDERLAND 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 uur Vrouw zijn, geva rieerd vrouwenmagazine. 10.50 uur TV-Fruitmand, gees telijke liederen op verzoek. 11.15 uur Mag ik 's met je pra ten, mensen vertellen hun le vensverhaal. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.08 uur Het kleine huis op de prairie, Amerikaanse serie. 17.00 uur Ik ben Benjamin Ben, kinderprogramma. 17.30 uur Tijdsein 1, actualitei tenmagazine. 18.10 uur Broers voor het le ven, 6-delige Canadese jeugd serie. Afl. 2. 18.35 uur Blackout, quiz. 19.04 uur Op weg naar Avon- lea, Amerikaanse serie. 19.50 uur Even voor achten. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Overleven in de na tuur, BBC-natuurdocumentai- re. 21.20 uur Tijdsein 2, actualitei tenmagazine. 21.54 uur God verandert men sen, mensen vertellen over de verandering in hun leven door Jezus Christus. 22.45 uur Antenne: De cocaïne route, documentaire. 23.30 uur Tenslotte, kort slot woord. 23.35 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.05 uur Bobobobs, tekenfilm serie. 17.31 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 18.00 uur Journaal 18.16 uur Daar komen de schut ters, comedyserie. 18.49 uur Lingo, woordspel. 19.16 uur Kinderen voor kinde ren festival 1991, voorronde van het festival op 16 november a.s. 20.11 uur Laat maar zitten, Ne derlandse comedyserie. 20.37 uur Gewoon Toon, 4- delige documentaire over leven en werk van Toon Hermans. Deel 2. 21.32' uur In voor en tegen spoed, comedyserie. 22.00 uur Achter het nieuws, acutaliteitenmagazine. 22.30 uur Wings, Amerikaanse comedyserie. 23.03 uur Met Witteman, actu eel praatprogramma. 23.51 uur Museumschatten. 00.00 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Warreltaai, les 13. 10.30 uur Lief en Leed, les 4. 10.30 uur Techniek en samenle ving, les 2. 11.30 uur Nieuws uit de natuur, les 4. 14.00 uur Skoalle-tv: Sybe sa- tellyt co. 14.00 uur Geheugencursus, les 1. 16.55 uur Andiamo, Portugees voor beginners, les 1. 17.25 uur Zelf cosmetica ma ken, les 4. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat. 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.45 uur Het klokhuis. 19.00 uur Liefde, leugens en vi deotheken, reportage over bui tenlandse videotheken. 19.30 uur Vogels kijken, na tuurserie. 19.53 uur Spotje Open Univer siteit. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Jansen en co, muzika le talkshow. 21.24 uur Suite 215, Nederland se serie. 22.00 uur Journaal. 22.15 uur Studio Sport jour naal. 22.30 uur NOS-Laat, achter grondinformatie met om 23.00 uur Den Haag vandaag. 23.30 uur Ruimteschip Aarde, les 4. 00.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie. 17.30 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik tak, animatiese rie. Afl. 281. 18.05 uur Liegebeest, 17-delig kleutermagazine. Afl. 6. 18.20 uur Het station, geva rieerd kindermagazine. 18.35 uur Elly en Jools, 12- delige Nieuwzeelandse jeugd serie. Afl. 6. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars en mededelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Nieuws en sport. 20.00 uur Kwislijn. 20.05 uur De drie wijzen, kwis. 20.40 uur Zeker weten? Recht streeks praatprogramma. 22.00 uur Vreemd volk? Deel 12. 22.30 uur Kunst-zaken. Aansl. Kwislijn. 22.35 uur Vandaag en Sport. 22.55 uur Supermachten: Rus land en de Sovjetunie, docu mentaire serie. Afl. 6. 23.30 uur Coda, The little ne gro, van Debussy uitgevoerd door het Arrundo-klarinet- kwartet. BRT 2 18.55 uur Journaal 19.00 uur Schooltelevisie 19.30 uur Grensstad, Frans/Ca nadees/Amerikaanse serie. 20.00 uur Programma van de Vlaams-Nationale Omroep Stichting. 20.30 uur Belgisch accent, 4- delige serie over de architec tuur. Deel 3. 21.15 uur Sterren, Duitse te kenfilm. 21.30 uur Journaal en sport 22.00 uur Vrouw tussen hond en wolf, Frans/Belgische speelfilm. HEERLEN - Voor de zesde keer sinds 1988 is zondag in zuide lijk Zuid-Limburg een actie ter bestrijding van hondsdolheid gehouden. Het gebied, ruim 250 vierkante kilometer groot, ligt beneden de autoweg Heerlen-Geleen. De actie was gericht op de vos omdat dit dier wordt beschouwd als de grote verspreider van de ziekte. AMSTERDAM - In zijn flat in Amsterdam-Zuidoost is zondag een 27-jarige Pool overleden. De Amsterdamse politie ver moedt dat de man elders in de stad bij een vechtpartij betrok ken is geweest. Na thuiskomst zou hij aan zijn verwondingen zijn overleden, zo maakte een politiewoordvoerder zondag bekend. NEELTJE JANS- Een kleine veertig mensen deed zondag mee aan een excursie door het duingebied op Neeltje Jans. De wandeling was een onderdeel van de Nationale Wetenschapsdag,,De belang stelling was voor mij onverwacht groot", aldus excursieleider T. Sluijter. ..En ze kwamen ook uit het hele land". Iets minder belangstelling was er voor de lezing in het Ir. J. W. Topshuis van J. W. Jeremiasse. Voor vijfentwintig belangstellenden vertelde hij wat er gedaan wordt om de Storm vloedkering in top-conditie te houden. De bezoekers viel een primeur ten deel. Voor de eerste keer werd de video-presentatie Keren en Beheren vertoond. Deze video-film handelt over het doel van de Stormvloedkering en de sluitingstrategie. De her Dijkema verzorgde aansluitend aan lezing over mari- en aquacultuur. Deze lezing werd bezocht door 20 mensen. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 4