Kriskrasraadsel streeknieuws onze puzzelrubriek berichten uit het verleden Vrouwen werkgroep 3T Een geldig alibi Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten Van den Broek heeft onderhoud met Milosevic en Tudjman Tuinbonen kunnen kanker verwekkend zijn Ook in luxe vazen en potten Hotelketen trekt zich terug uit Domburg VRIJDAG 4 OKTOBER 1991 NR 25028 9 MIDDELBURG - De vrouwen werkgroep COCOV van het COC Midden-Zeeland houdt vrijdag 11 oktober een vrouwe navond. Op het programma staat disco. De vrouwenavond begint om 21.00 uur en wordt gehouden in het pand van de COC aan de Ei- genhaardstraat in Middelburg. COCOV is op zoek naar mede werkers voor het draaien van bardiensten, meedenken over de invulling en voorbereiding van vrouwenavonden. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Spanbroek-Op meer en Hensbroek-Opdam en Hoogwoud: mevr. C. M. de Groot, kandidaat te Akersloot. Bedankt voor Zoetermeer: J. Kamerling te Maarn-Maarsber- gen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Neede: T. Groen veld te Anna Paulowna en Enk huizen. Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland OOSTERLAND - Dinsdag 8 oktober, 19.30 uur ds. T. Klok, Kinderdijk. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. N. de Boo, kinder- dienst. 11.00 uur ds. Lecompte, Brasschaat. Kinderneven- dienst. 18.30 uur ds A. E. de Bruijn, Aagtekerke. Kerkwer- ve: 9.30 uur ds. R. J. ten Have, Burgh, voorbereiding H.A.. Kindernevendienst 4-8 jaar. Se- rooskerke: 10.00 uur dhr. P. van der Hoff, Gorinchem. 11.30 uur zondagsschool. 19.00 uur zang- dienst m.m.v. Bruse kinder koor. Burgh: 10.00 uur ds J. F. van Roijen, Rotterdam. 10.00 uur zondagsschool. Haamste de: 10.00 uur ds. C. Haas noot, 19.00 uur ds. M. de Boer, Middelburg. Renesse: 9.30 uur ds C. Bregman. 19.00 uur avondgebed. Noordwelle: 11.00 uur ds. C. Bregman. Scharen- dijke: 11.00 uur ds. R. J. ten Ha ve, Burgh, voorber. H.A. Kin dernevendienst 4-8 jaar. Brou wershaven: 09.30 uur ds H. J. Buijs, viering H.A. en bevesti ging van een ambtsdrager. Zon- nemaire: 11.00 uur ds. H. J. Buijs, viering H.A. 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11.00 uur kand. F. van den Tem pel, Capelle a/d IJssel. Drei- schor: 9.30 uur kand. F. van den Tempel, Capelle a/d IJssel. 11.30 uur zondagsschool. Ouwerkerk: 10.00 uur A. Ot- ten. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds H. A. Klip, bevestiging ambts dragers in Geref. kerk. 17.00 uur ds. J. H. Becker, Rotter- maar ik ging heen naar .Arabië Galaten 1 17m Een opmerkelijke tekst voor een meditatie. Gemakkelijk zou u over deze woorden kun nen heen lezen. Eigenlijk lij ken ze niet meer dan een korte reis- en verblijfsnotitie. Door Paulus eigenhandig (Gal. 6 11) neergeschreven. Moeten we ze maar niet overslaan? Het gaat in Paulus' leven toch om de prediking onder de heidenen in de wijde wereld. Juist in dat verband zijn deze tekstwoor den niet zonder betekenis. De Heilige Geest doet ze Paulus hier opschrijven. Die woorden waaruit blijkt dat Paulus drie jaren in de Arabische zand woestijn heeft vertoefd. U leest daarvan niets in Handelingen 9 waar de Heere via Paulus' be kering deze fanatieke vervol ger tot een vurig prediker maakt. Toen was die be wijsplaats niet nodig. Toen werd Paulus bediening nog niet ondergraven. Bovenal: toen werd Christus werk nog niet gelasterd. Nu wel. En dat via Paulus's bediening. Dwaalleraars in de Galatische gemeenten betwisten de zui verheid van Paulus' prediking. Hij komt maar met een half Evangelie. Er moet nog wat bij - zo zeggen de Judaïsten. De besnijdenis bijvoorbeeld. De onderhouding van de spijswet ten, de reinigingsgebruiken. Kortom heel de last van de Mo zaïsche wet willen de Ju daïsten leggen als een zwaar juk over de harteivvan dierba re kinderen Gods. Als argu ment om Paulus in een kwaad daglicht te krijgen en daarmee zijn prediking verdacht te kun nen maken, voeren ze Paulus' verleden aan. Hij heeft de ge meente Gods vervolgd. Hij heeft Christus niet gezien. Hij heeft zijn ambt en last ook niet van boven, bij godelijke open baring. Maar is na zijn beke ring naar Jeruzalem gereisd en heeft van hen die vóór hem apostelen waren de kunst van het preken afgekeken. Pas op voor Paulus woord. Het is een half evangelie en dus géén evangelie. En jullie - Gala ten - ondervinden dat aan den lijve: ge zijt niet eens besne den Zie daar de achtergrond voor het ontstaan van de brief aan de Galaten. Geleid door de Heilige Geest grijpt Paulus naar zijn aposto lische pen. Want hier is meer aan de hand dan dat Paulus' persoon verdacht gemaakt wordt. Hier wordt dat dierbare borgwerk van Christus geloo chend in de volmaaktheid er van. En de verkondiging daar van heeft heel Paulus' nieuwe leven in beslag genomen. Van daar het uitvoerige levensver haal van deze dienstknecht in Galaten 1. Vandaar onze tekst woorden. Paulus is niet in Jeruzalem ge weest. Maar ik ging heen naar Arabië. Vanwaar dan Paulus' last en macht. Door de openba ring van de Heere Jezus Chris tus. Paulus heeft een sluitend alibi. Paulus is drie jaar in die Arabi sche zandwoestijn geweest. Wat heeft hij er gedaan? Hij was er uit lijfsbehoud. Die woestenij was hem een schuil plaats voor de stadhouder van koning Aretas (2 Kor. 11 32, 33V Maar ook meer. De woes tijn heeft in de Schrift altijd het aspect van afzondering om wat te leren. Hier onderwijst de Heilige Geest Paulus in de openbaring van Christus. Want als er één kon begrijpen waar de dwaling van de Judaïsten uit voortkomt, dan Paulus wel. Het 'doe-het-zelf' zit ook deze zondaar zo in het bloed. Gal. 1 14 en b.v. Fil. 3 4-6 zijn daarvoor sprekende be wijsplaatsen. Nu moet Paulus in de woestijn leren zich te bergen in de Borg Christus, van Wie zijn Evange lie vol mag zijn. Kinderlijk moet hij leren wat hij knechte- lijk gaat uitdragen. Wat de Heere hem daar gelèerd heeft blijft het heilgeheim tussen de Heere en Paulus ziel. De vrucht van dat geestelijk onderwijs blijkt wel. Leest u bijvoor beeld in Galaten 2: Want ik ben door de wet der wet gestorven, opdat ik Gode leven zou. Ik ben met Christus gekruisigd; en ik leef, doch niet meer ik, maar Christus leeft in mij en hetgeen ik nu in het vlees leef dat leef ik door het geloof van de Zoon van God Die mij liefgehad heeft en Zichzelf voor mij over gegeven heeft (vs. 19, 20). Pau lus dacht een bijzonder goede theologie te hebben. Precies als de dwaalgeesten in het Ga latische land nu. Maar toen de Heere Jezus in Paulus leven kwam ging heel Paulus' stelsel van de zelfverlossing radicaal overboord. Dan blijft een ver loren zondaar over. Maar ook - Gode zij dank! - een gekruisig de Christus, de verrezen Heere, de triumferende Koning, die aan de rechterhand van God de Vader Zijn werk voort zet. Zalig wie in deze Christus de volkomen zaligheid leerde ken nen. In Hem is geen tekort. In Hem is God goed, zo eindeloos goed! God eist niets meer van Zijn Christus. God ontving al les in Zijn Christus en God geeft alles in Zijn Christus. Door de Heilige Geest. Zalig, als een verloren zondaar deze gekruisigde Christus mag overhouden. Want verlosser is Hij. Zo volkomen volmaakt. Zo aanbiddelijk schoon. Zo onbe- driegelijk vast. Zo barmhartig zalig! Zo eeuwig zeker. Daar heeft de apostel het geleerd dat Gods Geest de toevlucht doet nemen in de klove der steenrot sen. Zo dicht bij de Heere. Daar heeft Paulus in principe ver staan dat de Heilige Geest de band legt met Christus in het hart. En hoe Hij dat doet. Ver nieuwend, versterkend, verze gelend in het kindschap Gods. Hij heeft er bevindelijk iets van verstaan. En daarom wil hij in zijn prediking ook van niets, van Niemand anders we ten dan van deze Heere en Diens volbrachte werk. 'Wee mij indien ik Christus niet ver kondig'. Zalig wie het verstaat. Ramp zalig wie er nog vreemd aan is. Want u hebt dan geen geldig alibi als God u zoekt in Zijn recht. Maar wie hier zoekers geworden zijn doordat de Hee re hen zoch in Zijn genade die komen nooit meer los van die Borg. Die brengt de Heere steeds op het uitgangspunt te rug. Die moeten gedurig zingen - maar zo zingende komen ze ook aan - Wees mij een rots om in te wonen een schuilplaats waar mijn hart steeds toevlucht vindt in smart Uw hoog bevel zal blijkbaar tonen dat Gij. o groot Ontfermer, mijn Burcht zijt en Beschermer! (Psalm 71 2) J. Oosterbroek dam. Oosterland: 10.00 uur dhr. M. J. Rouw, Ouwerkerk. Zondagsschool. 18.00 uur ds. J. C. Hanekamp. Sirjansland: 10.00 uur ds. T. E. van Spanje, Herkingen. 18.30 uur ds. K. ten Klooster, Middelharnis. Brui- nisse: 10.00 uur ds. J. C. Hane kamp, Oosterland, viering H.A. 17.00 uur ds. A. N. Riet veld, Sliedrecht, voortzetting H.A. en dankzegging. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht. Viering H.A. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 4o.OO uur dr. A. Job- sen, Israël-zondag, 18.30 uur drs. L. J. Lingen, Haamstede. Haamstede: 10.00 uur drs. L. J. Lingen, 19.00 uur dr. A. Jobsen, Zierikzee. Scharendijke: 10.00 uur da. De Ridder van Megge- len, 19.00 uur dhr. K. Baas, Ooltgensplaat. Brouwersha- ven/Zonnemaire: 10.00 uur drs. O. Boersma, Nieuwerkerk, 18.30 uur dhr. A. van Westen, Borssele. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds.. H. A. Klip. Bevestiging ambtsdragers in Geref. kerk, 17,00 uur ds. J. H. Becker, Rot terdam. Bruinisse: 10.00 uur ds. A. Gootjes, H.A., 17.00 uur ds. L. J. Lingen, Haamstede, dankzegging. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. W. F. Wisselink. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 19.00 uur ds. J. Oosterbroek. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. H. Kor ving. Haamstede: 10.00 uur leesdienst, 16.00 uur ds. H. Korving. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 15.00 uur dhr. W. Visscher. Nieuwerkerk: 09.30 en 15.30 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur ds. J. de Groot, Rijssen. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Kooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur Woord- en Communiedienst rond Franciscus van Assisi. Zondag 9.30 uur Eucharistie viering. Haamstede: Zondag 11.30 uur Woord- en Communie dienst rond Franciscus van As sisi. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur dienst. Leger des Hejls Zierikzee: 10.00 uur samen komst. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zondagen om 10.00 uur en op de woensdagavonden om 20.00 uur. Apostolische Kerk Zierikzee: 10.00 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 18.00 uur ds. J. Oosterbroek. SEROOSKERKE Zangdienst In de Nederlandse Hervormde kerk te Serooskerke wordt op zondag 6 oktober een zang- dienst gehouden waaraan het Bruse Kinderkoor onder lei ding van Rianda Dalebout meewerkt. Het thema van de zangdienst is Wij zingen van Jezus onze Koning. De dienst begint om 19.00 uur. AMSTERDAM - De Slowaakse marionettenspeler Anton An- derle maakt van 15 oktober t/m 2 november een tournee door Nederland. Hij brengt twee produkties: ..Faust" (tien keer) en ..Don Giovanni" (acht keer). De voorstellingen rich ten zich in eerste aanleg op een volwassen publiek. Anderle doet de volgende plaatsen aan: Amsterdam, Berkhout, Den Haag. Dordrecht, Gorinchem, Gouda, Haarlem, Hilvaren- bcek, Oss, Roermond, Rotter dam, Sneek, Tilburg, Utrecht, Voorschoten. Zierikzee en Zwolle. 90/374. We zien hier in 1930 aan de beurtschipperszaete het motorschip Dijkwater van schipper H. Barendregt liggen. De beurtschipper vervoerede aanvankelijk niet alleen goederen, maar tot eind vorige eeuw ook personen. De haven Beldert was het station tussen Dreischor en Rotterdam en het beurtschip als het ware de schakel tussen het platteland en de grote stad. Vóór het jaar 1374 was Dreischor een apart eilandje, noordelijk gelegen tussen Schouwen en Duiveland. Vervoer per schip was in feite de enigste gelegenheid om buiten de gemeente te geraken. De motorkraan, die we hier afgebeeld zien werd in 1925 op het havenplateau geplaatst en in 1930 omgebouwd tot elektrische kraan. Links staat peetartreerder M. van 't Hof en rechts - in karakteristieke houding - kraanma chinist Jaap L. van Dijke. De laatste was ook op Beldert woonachtig. Correspondentie over deze rubriek Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. DEN HAAG - Minister Van den Broek van buitenlandse zaken is omstreeks elf uur vrijdag ochtend begonnen aan zijn on derhoud met de presidenten van de Joegoslavische deelre publieken Servië en Kroatië, Slobodan Milosevic en Franjo Tudjman. Bij het gesprek dat voorafgaat aan de plenaire Joegoslavië- conferentie zijn tevens de fede rale minister van defensie Velj- ko Kadijevic, lord Carrington (voorzitter van de Joegoslavië- conferentie) en Henry Wij- naendts, de speciale EG- ambassadeur in Joegoslavië, aanwezig. Minister Van den Broek heeft de Joegoslavische presidenten bij zich ontboden omdat de strijd zich de afgelo pen dagen verhevigd heeft. WAGENINGEN - Wie grote hoeveelheden tuinbonen eet die niet in melk zijn gekookt, loopt kans op maagkanker. In tuinbonen blijkt namelijk een stof voor te komen die in een zure omgeving (de maag) en in combinatie met nitriet, dat ook in de maag gevormd wordt, kankerverwekkend is. .Dit effect wordt voorkomen door caseïne, een stof die in melkprodukten voorkomt. Dat blijkt uit een proefschrift van ir. H. Tiedink, die daarop vrij dag aan de Landbouwuniversi teit in Wageningen hoopt te promoveren. Mevrouw Tiedink onderzocht dertig Nederlandse soorten peulvruchten en kool. Bij andere peulvruchten dan tuinbonen heeft de promoven da nog geen verhoogd kanker- risico gevonden. De gevolgen van veel kool eten moeten na der onderzocht worden, aldus de promovenda. Tuinbonen be vatten naast stikstofhoudende verbindingen, die in alle peul vruchten en kolen voorkomen, een bepaalde chloorgroep. Als deze chloorgroep in contact komt met nitriet, dat in de maag gevormd wordt uit ni traat in drinkwater, kan het schade aan het DNA veroorza ken en tumorgroei bevorderen. In Columbia, waar tuinbonen een vast bestanddeel van de da gelijkse voeding uitmaken, komt maagkanker veelvuldig voor, aldus de promovenda. Ir. Tiedink voorziet nog geen gro te risico's voor de Nederlandse bevolking, aangezien hier in de dagelijkse voeding veel melk produkten voorkomen. Ook mag het nitraatgehalte in drinkwater niet stijgen.' Bo vendien vindt de promovenda dat de kankerverwekkende ef fecten van andere peulvruch ten nader onderzocht moeten worden, aangezien peulvruch ten wereldwijd gepropageerd worden vanwege de hoge voe dingswaarde. De twee boekenbonnen van 10,- als prijs van de vorige week- puzzel gaan naar: C. Schaap, Jannewekken 16, Zierikzee I. C. Vermaas, Mr. P. Moggestraat 29, Dreischor De oplossing van vorige week, vrijdag 27 september, luidt als volgt: Herfstkleuren. De oplossing van de nieuwe puzzel-kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik zee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk woensdag 9 oktober in ons bezit zijn. Onvoldoende gefrankeerde enveloppen dingen niet mee naar een prijs. Horizontaal: 1. dun pannekoekje; 5. gebrande suiker; 9. blik semstraal; 11. Europeaan; 13. verhindering; 15. grenswacht; 18. slagzin; 20. vervoermiddel; 21. snoep; 23. soort zeewier; 26. be schroomd; 27. deel van de mond; 28. munteenheid; 32. laag vet; 34. uitstapje; 35. vogel; 37. het hoogste dat ooit is bereikt; 39. fles van aardewerk; 41. vloeistof; 43. makker (mv.); 46. ondoorzichtig glas; 47. op rooftocht gaan. Verticaal: 1. hevig; 2. enzovoorts; 3. glanzende stof; 4. getal; 5. deel van het gezicht; 6. opstandeling; 7. insekteneter; 8. stuk hout; 10. elpenbeen; 12. bijenhouder; 14. glazuur; 16. dier; 17. beroep; 18. jongen (populair); 19. eveneens; 21. kathedraal; 22. orgaan; 24. boom; 25. dreumes; 29. bouwland; 30. dier; 31. halsdoek; 32. droog; 33. aanvankelijk; 36. vrucht; 38. vat met hengsel; 39. berg rug; 40. afgelopen; 41. noodsein; 42. zojuist; 44. berg; 45. senator (afk.). De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes: 5, 29, 44, 25, 41, 38 en 26, 40, 1, 11, 36, 27. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes: 5 29 44 25 41 38 26 40 1 11 36 27 Horizontaal: 1 dun pannekoekje; 5 gebrande suiker; 9 bliksemstraal; 11 Europeaan; 13 verhindering; 15 grenswacht; 18 slagzin; 20 vervoermiddel; 21 snoep; 23 soort zeewier; 26 beschroomd; 27 deel van de mond; 28 munteenheid; 32 laag vet; 34 uitstapje; 35 vogel; 37 het hoogste dat ooit is bereikt; 39 fles van aardewerk; 41 vloeistof; 43 makker (mv.); 46 ondoorzichtig glas; 47 op rooftocht gaan. Verticaal: 1 hevig; 2 enzovoorts; 3 glanzende stof; 4 getal; 5 deel van het gezicht; 6 opstandeling; 7 insekteneter; 8 stuk hout; 10 elpenbeen; 12 bijenhouder; 14 glazuur; 16 dier; 17 beroep; 18 jongen (populair); 19 eveneens; 21 kathedraal; 22 orgaan; 24 boom; 25 dreumes; 29 bouwland; 30 dier; 31 halsdoek; 32 droog; 33 aanvankelijk; 36 vrucht; 38 vat met hengsel; 39 bergrug; 40 afgelopen; 41 noodsein; 42 zojuist; 44 berg; 45 senator (afk.) Uit de krant van 50 jaar geleden hebben wij nog ruime keuze, met bijpassende bloemen en planten. Mooie schalen voor bloembollen Aanbevelend, Bloemenmagazijn ,de Lelie" l.ange Nobelstraat, Zierikzee, tel. 244 DISTRIBUTIE VAN BROOD, AARDAPPELEN EN BOTER Het liet zich al eenigen tijd aanzien, dat het broodrantsoen niet op dezelfde hoogte als tot nu toe kon worden gehand haafd, daar de grondstoffen er voor niet in voldoende mate aanwezig waren en goede ver vangingsmiddelen niet zijn ge vonden. Men heeft zich dus ge dwongen gezien, dit rantsoen te verlagen en wel van 2000 gram per week per persoon op 1800 gram. Dit heeft men be reikt door op de vier enkelvou dige broodbonnen (die tot he den recht gaven op één rant soen brood van honderd gram) slechts een half rantsoen te ver strekken. Men kan dus vier maal 400 gram en viermaal 50 gram per week verkrijgen, dat is in totaal 1800 gram. Toezicht op publieke vrouwen Het gisteren verschenen Veror deningenblad bevat een besluit van den secretaris-generaal van justitie en van sociale za ken, welke het toezicht bepaalt en regelt op publieke vrouwen, d.w.z. vrouwen, die van on tucht haar beroep maken. Zij zullen zijn verplicht, steeds een legitimatiebewijs bij zich te dragen en moeten zich op be paalde tijden onderwerpen aan een geneeskundig onderzoek. Uitgesloten slagers Het rijksbureau voor de voed selvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat 20 slagers wegens frauduleuze slachtin gen of het voorhanden hebben van vleesch, afkomstig van frauduleuze slachtingen, voor geruimen tijd van het verkrij gen van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederland- sche Veehouderijcentrale zijn uitgesloten. RENESSE - Het najaarscon cert dat Zondagmiddag door het fanfarecorps „Luctor et Emergo" alhier gegeven werd, trok groote belangstelling, zoo wel uit deze als uit andere ge meenten. Mede door het mooie windstille weer kwam de uit voering goed tot zijn recht. Ho pen we dat „Luctor et Emergo" in volgende seizoenen ons des zomers meer op dergelijke uit voeringen vergast. DOMBURG - De hotelketen Dorint uit München-Gladbach (Duitsland) heeft zich terugge trokken uit het vakantiepark Hof Domburg en het kuur oord/recreatiepark Dorimare in Domburg. Dat heeft de Stichting Badplaatsbelangen Domburg (SBD) donderdag avond meegedeeld. Dorint had oen managemento- vereenkomst merSBD. De ho telketen heeft twee jaar gele den de exploitatie van de beide toen nog in aanbouw zijnde centra op zich genomen. Dorint is verder exploitant van een groot aantal hotels en vakan tieparken in het westen van Duitsland, in Nederland. Zwit serland, Oostenrijk en België. De Duitse hotelketen voerde de exploitatie van Hof Dom- burg/Dorimare voor rekening en risico van de SBD. Enkele maanden geleden, ruim een half jaar na de opening van het kuuroord, bleek de SBD voor een verlies van twee miljoen gulden te staan. Dorint bleek uiteindelijk niet bereid in het project in Domburg te investe ren. De gemeente Domburg staat voor zes miljoen gulden garant voor de exploitatie van Dorimare/Hof Domburg. De gemeenteraad zal zich deze maand nog uitspreken over verdere maatregelen rond de ontwikkeling van de oorden. De SBD stelde donderdag avond nadrukkelijk dat de be staande arbeidscontracten voor de bijna 200 personeelsle den zullen worden nagekomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 9