Meeste omwonenden voorzichtig positief over snookercentrum 0 J. van IJsseldijk T oktober, 25 jaar indienst. ^QUIST SUPE TAXA TIE? 250 gram BIEFSTUK Jugendstilgevel toch afgebroken Aanhoudingen na onderzoek naar verdovende middelen C 3'2fcs ft Wt&llOok voor isolerend W&f.l Ïï'xy/ ondertapijt naar Zonnemaire? Jazeker!! 'Als er geen geluidsoverlast komt en ive de auto voor onze eigen deur kunnen blijven parkeren' NMB-directeur Waayenberg: „Hij wordt in de originele staat terug gebracht 2 POLITIESTERKTE 3 KABEL TV 4 MILIEUBELEID 10 VOLLEYBAL Gespreks groep voor sexueel misbruikte vrouwen JJodelbVSS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 4 OKTOBER 1991 148e JAARGANG NR 25028 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 P W' ZIERIKZEE - Al naar gelang de hoorzitting vorderde lieten steeds meer omwo nenden en andere belanghebbenden merken dat zij geen overwegende bezwaren hebben tegen de vestiging van een snooker- en bowlingcentrum in de binnenstad van Zierikzee. Daarbij werd wel duidelijk aangegeven dat men geen geluids overlast wil en dat er voor omwonenden voldoende mogelijkheden moeten blij ven om de eigen auto in de straat te parkeren. Ongeveer dertig belangstellen den kwamen donderdagavond naar het stadhuis te Zierikzee voor de openbare hoorzitting waarin het plan van de heer H. W. M. Dikmans uit Zierikzee aan de orde kwam. Dikmans wil in de panden Meelstraat 28- 30 een elk-weer-voorziening realiseren in de vorm van een snooker- biljart- en bowling centrum met koffieshop en ver gaderruimte. De gemeentelijke adviescommissie ruimtelijke ordening heeft zich hierover positief uitgesproken omdat men denkt dat in Zierikzee best behoefte is aan een derge lijke voorziening. Uit een on derzoek van de VNG (Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten) naar de juridische aspec ten is gebleken dat het plan niet strijdig is met het terug houdende beleid van de ge meente Zierikzee ten aanzien van de vestiging van nieuwe horecagelegenheden. De voorzitter van de hoorzit ting, burgemeester mr J.. J. P. M. Asselbergs verklaarde dit positieve advies omdat het snookercentrum geen horeca- maar een recreatievoorziening is. De koffieshop die er in is ge pland omschreef hij als horeca- ondersteunend. „Als de heer Dikmans ooit uit het centrum zou gaan blijft het onmogelijk dat er een ander bedrijf met een horecabestemming in komt". Uit een toelichting van Dik mans bleek dat het snooker/ bowlingcentrum een capaciteit van ongeveer 50 personen zou krijgen, van 10.00 tot 24.00 uur kocht geeft dat overlast. Ie mand kan wel behoefte hebben aan 10 of 20 drankjes". Zij gaf aan bang te zijn voor overlast door nachtelijke herrie op straat. Directeur dienst ge meentewerken D. D. J. van der Poel benadrukte dat Dikmans Zierikzee heeft zich mogen uitspreken over de mogelijk toekomstige bestemming van twee panden in de Meelstraat. (Archieffoto). geopend zou zijn en naar ver wachting zal worden bezocht door 18- tot 86-'tangen. In eerste instantie kwam van uit het publiek vooral de angst voor geluidsoverlast naar vo ren. „Nu is er nog wel een hore- castop in Zierikzee, maar dat beleid kan over vijf jaar wel anders zijn. Stel je voor dat er over een aantal jaren een disco in komt", aldus A. van Hese. Voorzitter Asselbergs probeer de hem op dat punt nogmaals gerust te stellen door nadruk kelijk te stellen dat dat niet het geval zal zijn". Mevrouw M. de Bree vond de binnenstad van Zierikzee geen geschikte plaats voor een snoo ker/bowlingcentrum. „U zegt dat het èen sport- en spel-ac- commodatie is. Maar als er ook een drankje kan worden ge- zich moet houden aan isolatie voorschriften, zodat; vanuit zijn zaak geen geluiden kun-.., nen doordringen naar buiten. Maar mevrouw De Bree bleef er op hameren dat een derge lijk bedrijf toch e.en grotere concentratie mensen in de bin nenstad veroorzaakt. Zij was de enige die argumen ten bleef aanvoeren tegen het plan. „Waarom moet het gewin van één persoon ten koste gaan van de hele woonomgeving". Maar toen uit een toelichting van Dikmans bleek dat hij eventueel bereid was om zijn bedrijf op zondagavond geslo ten te houden en burgèmeester Asselbergs de tegenargumen ten stuk voor stuk weersprak lieten steeds meer mensen blij ken ook wel positieve kanten te zien in het initiatief van Dik mans. Snooker- en biljartlief hebbers lieten weten heel graag een dergelijke recreatie ve voorziening te willen in Zie rikzee. En ook een vertegen woordigster van de buurtver eniging Onder de Dikke Tbren juichte het plan toe. „Dan heb ben we eindelijk een gelegen heid in de buurt waaï we te recht kunnen voor vergaderin gen of kaartavondjes". „Als buurtbewoner hoop ik dat het centrum er komt. Maar ik hoop wel dat er een oplossing wordt gevonden voor mogelij ke parkeerproblemen", aldus de heer J. A. van der Linde. As selbergs wees hem op de nabu rige parkeerterreinen op de Balie, het Havenplein en de Beddeweeg. „Bij de evaluatie van het betaald parkeren in de binnenstad zal ook worden be keken of er voor inwoners van de binnenstad belanghebben den parkeren moet worden in gevoerd". De diverse meningen die tij dens de'hoorzitting naar voren werden gebracht zullen worden doorgespeeld naar de advies commissie RO (waarvan de le den overigens bijna allemaal in de zaal aanwezig waren). Zij brengen tijdens de openbare -commissievergadering in het stadhuis op 4 november een de finitief advies uit. Vervolgens wordt het voorstel in de ge meenteraadsvergadering be handeld. En als dat allemaal positief uitvalt voor Dikmans moet een artikel 19-procedure worden gestart om het plan te kunnen goedkeuren. Daarbij kan door belanghebbenden op nieuw bezwaar worden ge maakt tegen de plannen. Als het aan Harrie Dikmans ligt hoeft dat niet te gebeuren. „Het is tegen mijn printtipes om overlast te bezorgen. Ik wil met iedereen rekening hou den". ZIERIKZEE - De uit ongeveer 1910 daterende Ju- gendstilgevel die, geflankeerd door stalen balken als enige overeind werd gehouden tijdens de afbraak van het NMB-bankgebouw in de Lange Nobelstraat te Zierikzee, is toch afgebroken. Volgens bankdirecteur B. Waayenberg heeft men dat be sluit tijdens de laatste bouw- bespreking genomen omdat de gevel, en met name aan de bo venzijde bij de kapconstructie, scheuren vertoonde. „Het was aanvankelijk de be doeling om de gevel te laten staan en in de nieuwe gebou wen er om heen te bouwen. Maar we zagen het toch niet zit ten om een gevel die zo slecht was tussen de nieuwbouw te hangen". Het overeind houden van de Jugendstilgevel was een van de voorwaarden die Monu mentenzorg stelde toen de NMB-bank met zijn nieuw- bouwplannen kwam. Volgens directeur Waayenberg komt de oude gevel inderdaad weer terug op zijn oude plaats aan de Lange Nobelstraat. „Het komt er precies weer zo uit te zien. De gevel is heel voorzichtig.afgebroken en alle onderdelen zijn genummerd en opgeslagen. Tijdens de bouw activiteiten wordt het onderste gedeelte van de gevel weer met de originele materialen op pre cies dezelfde wijze herbouwd. De stukken in het bovenste ge deelte, die slecht waren, moe ten we vervangen. Maar wel door onderdelen die er hetzelf de uitzien". Het besluit om de gevel alsnog af te breken werd genomen in overleg met Monumentenzorg. De instantie die ook toezicht houdt op de wijze waarop de monumentale onderdelen van het bankgebouw in oude luister worden hersteld. Na een periode van afbraak kan volgende week, donderdag 10 oktober, met de nieuwbouw worden begonnen. Dan wordt de eerste paal officieel de grond 'ingedraaid'. Ingedraaid omdat heien in de binnenstad van Zierikzee met zijn vele mo numentale gebouwen veel te riskant zou zijn. VLAARDINGEN - Het bedrij venpark De Vergulde Hand in Vlaardingen-West is vrijdag morgen ontruimd nadat am moniak was vrijgekomen bij het bedrijf HBV. De oorzaak van de ammoniak-ontsnapping is nog niet bekend. Het bedrij venpark is na de melding van het milieu-incident ontruimd en tot nu toe volledig afgeslo ten. Inwoners van Haamstede, Serooskerke en Zierikzee gearresteerd De gevel aan de zijde van de Lange Nobelstraat is verdwenen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Door de Rijks politie Schouwen-Duiveland is in samenwerking met de Rijkspolitic Middelburg een onderzoek ingesteld met be trekking tot de invoer van hasj vanuit Marokko naar Neder land. Toen werden huizockin- gen verricht in Serooskerke, Haamstede, Zierikzee, Brui- nisse. Boskoop, Dordrecht en Ede. Bij deze huiszoekingen werden een tiental kilo's hasj, een pers voor het vervaardigen van ver dovende middelen, een vuur wapen en een hoeveelheid mu nitie aangetroffen. Uit het onderzoek is gebleken dat getracht is een hoeveelheid van 37 kg hasj naar ons land over te brengen. Het transport werd echter onderschept bij controle door de Spaanse doua ne. Daarbij werden een man uit Haamstede en een uit Dor drecht afkomstige vrouw aan gehouden. De vrouw werd na verhoor weer vrijgelaten, doch de man zit nog in een Spaanse gevangenis. Tijdens het onderzoek werden zeven personen aangehouden. Hiervan werden er zes voorge leid bij de Rechter-Commissa- ris te Middelburg. De personen zijn afkomstig uit Serooskerke SD, Haamstede, Zierikzee, Dordrecht, Boskoop en Ede. AMSTERDAM - De haven van Amsterdam ligt compleet stil nadat leden van de vervoers- bond FNV vrijdagochtend massaal gehoor gaven aan de oproep om 48 uur te staken. Bij geen van de bedrijven in de ha ven wordt gewerkt, aldus bestuuder Koning van de Ver- voersbond FNV. Pas aan het eind van het spel weet men wie gewonnen heeft. Spreekwoord Regen 1 m HET WEER SP In het algemeen veel bewolking en later op de dag regen. fyS Minimumtemp. rond 10, middag- v V. 1 N temp. rond 16 graden. Overdag tot matig toenemende wind, kracht 3 4, uit zuid tot zuidwest. 1 D66-Tweede Kamerlid Kohnstamm wil in de zomer meer politie op Schouwen-Duiveland. Het aantal abonnementen op de kabel blijft achter bij de verwachtingen. Er is sprake van een kentering in het provinciaal mi lieubeleid volgens de ZMF. De volleyballers van Kwiek kunnen weer echte thuis wedstrijden spelen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's MIDDELBURG - Fiom-Zee- land start dinsdag 29 oktober met een gespreksgroep voor vrouwen die sexueel mis bruikt zijn. Het is de bedoeling dat de ge spreksgroep gedurende 15 we ken wekelijks bij elkaar komt. De bijeenkomsten worden ge houden in het Fiom-gebouw aan de Bellinkstraat in Mid delburg en beginnen om 20.00 uur. Sexueel misbruik heeft vaak als gevolg een scala van (lichamelijke) klachten. De er varing heeft geleerd dat het helpt wanneer vrouwen die hetzelfde hebben meegemaakt met elkaar praten. Herken ning, steun, begrip en het uit wisselen van ervaringen staan centraal. Wie deel wil uitma ken van de gespreksgroep kan zich melden bij Fiom-Zeeland. (01180-27311) Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. BUR0 VISSER ELLEMEET 01117-1875 Erkend Lid V.E.B. Advertentie Makelaarskantoor HANSE VERBEEK ZIERIKZEE. TELEFOON 01110-16888 Advertentie Dat gaan we a.s. zaterdag 5 oktober vieren, en U als vaste klant profiteert daarvan. Want onze vakman chef-slager, Jan van IJsseldijk heeft voor U een aanbieding die wel heel mals Is.. Alleen zaterdag, voor maar.... HAVENPLEIN2-ZIERIKZEE-TE L: 01110-12889

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1