Volleyballers Kwiek kunnen weer échte thuiswedstrijden spelen Vertrek spelers bezorgt eerste herenteam VV Delphi Mevo '80 de nodige problemen Jurgen de Lang in nationale top tien Grote overwinningen voor Scaldina 1 en 2 Door realisering sportzaal De Vanger Sport programma's Ploegen Den Helder verliezen 10 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - Voor het eerst na ongeveer tien jaar zijn de volleyballers van VV Kwiek weer in de gelegen heid een échte thuiswedstrijd te spelen. Door realisering van de nieuwe sportzaal in Bruinisse, kan weder om in eigen dorp op verantwoorde wijze competitie-volleybal worden gespeeld. Zaterdag, morgen, vinden in die sportzaal De Vanger tijdens de eerste competitieronde meteen al thuiswedstrijden plaats. Juist de nieuwe accommodatie moet ervoor gaan zorgen dat spelen bij VV Kwiek een grotere aantrekkingskracht krijgt. Vele nieuwe leden hebben overigens reeds de weg naar de Bruse club gevonden. Vooral aan de jeugd gaat bij de VV Kwiek veel aandacht geschonken worden. Het Kwiek-blok pareert succesvol een aanval van Delphi Mevo'80, dat deze derby vorig seizoen wist te winnen met 1-3. (Foto: Joop van Houdt). HAARLEM - Tijdens de Nationale Kampioenschap pen Meerkampen eindigde AV Delta Sport-atleet Jurgen de Lang op een scherpe 8e plaats. De kam pioenschappen werden afgewerkt te Haarlem onder auspiciën van de KNAU. Het eerste herenteam van VV Kwiek ziet zich dit seizoen be hoorlijk versterkt. Hoewel ei genlijk maar één nieuwe speler aan de selectie is toegevoegd, worden juist aan hem hoge kwaliteiten toegeschreven. De aanwinst betreft volleyballer Tonie van Breda, die reeds eni ge jaren de dames- en heren training van Kwiek voor zijn rekening neemt. De eerste divi sionist-speler is vanwege zijn drukke werzaamheden nood gedwongen lager moeten gaan spelen. Vorig jaar behoorde hij nog toe aan volleybalvereni ging Rijnmond. Missen De in Rotterdam woonachtige Van Breda zal het komend sei zoen evenwel ook verschillende wedstrijden voor VV Kwiek moeten missen. Dit omdat hij vanwege zijn werk regelmatig in het buitenland vertoeft. Het zal er derhalve om spannen wélke wedstrijden hij juist ver stek moet laten gaan. Wanneer Van Breda tegen de sterker geachte tegenstanders opge steld kan worden verwachten de Bruenaren toch zeker in de bovenste helft van de tweede klas te kunnen meedraaien. De selectie is verder overigens grotendeels hetzelfde geble ven. Slechts Peter van de Boo- gert is vertrokken, omdat hij zich vanwege zijn werk in de regio Den Haag moest vesti gen. Het eerste herenteam be staat zodoende uit de volgende spelers: Jos Geluk (buitenaan valler), André Groenendijk (spelverdeler), Martijn Wolters (buitenaanvaller), Tonie van Breda (buitenaanvaller/spel verdeler), Kees Nederlof (buiten-, middenaanvaller), Joop Goedhart (spelverdeler), Henk Appel (buiten-, midden- aanvaller), Erik van Breda (middenaanvaller), Kees Arensman (middenaanvaller). Het vorig seizoen op een tegen vallende achtste plaats geëin digde VV Kwiek, heeft voor de komende competitie hogere verwachtingen. Zeker wanneer de spelers voldoende trainings- arbeid kunnen verrichten kan het goed partij geven. Door de aanwezige lengte en slagkracht kunnen de Bruenaren een snel en gedegen potje volleybal voor het voetlicht brengen. Be kend is wel dat de rallypass in principe nóg beter zou kunnen. „Maar dat is trainbaar", aldus aanvoerder Kees Arensman. Ook blokkerend kunnen feite lijk nog meer punten gepakt worden. Ondanks de optimistische ge luiden heeft het eerste heren team van VV Kwiek geeiy vlek- keloze voorbereiding achter de rug. Diverse spelers hebben verschillende trainingen ge mist, terwijl spelverdeler An dré Groenendijk momenteel geniet van een drie weken du rende vakantie. Hij is er zater dag tegen Ibis derhalve rneteen al niet bij. De eerste wedstrijd in de eigen sportzaal De Van ger wordt zodoende afgewerkt volgens het zogenaamde 1-5 sy steem, waarbij dus één spelver deler wordt ingezet. De beker wedstrijd deze week tegen Haaften Kwiek werd trouwens wel in een 3-1 overwinning af gesloten; 15-10, 15-13, 13-15, 17- 15. Het eerste herenteam van VV Kwiek is ingedeeld in de 2e klasse D. De tegenstanders welke ze het komende seizoen tegenkomen zijn: Ibis 2, Delphi Mevo '80 2, Vovero 2, Ekspalvo 4, DVO 2, Bernisse, Volley, Ro- wido 2, Apollo, Intermezzo 2, Libanon '50 2. Dames De dames van volleybalvereni ging Kwiek Rebben dit seizoen een nieuwe trainer, te weten de 45-jarige Ton Goossens uit Zwartewaal. Vorig jaar was hij nog trainer van kampioen Vo vero. Vanwege zijn liefhebberij voor de marathon kon hij de ei gen training en het trainingge ven bij Vovero niet gemakke lijk meer combineren. Aange zien de Bruse club andere trai ningsavonden heeft, greep hij deze kans met beide handen aan. De korte tijd dat Goossens nu betrokken is bij VV Kwiek- dames heeft een positieve in druk op hem gemaakt. „Het is een enorm enthousiaste groep, waar ik gaarne mee aan de gang wil gaan", aldus de ge brilde volleybaltrainer. Om dit seizoen ook het tweede da mesteam aan de competitie te kunnen laten deelnemen, be staat de selectie momenteel uit zeven speelsters. Door-verschil lende zwangerschappen is het spelerspotentieel namelijk even gereduceerd. Het eerste damesteam bestaat zodoende uit: Marjo Arensman (spelverdeelster), Liselore Groeneveld (buitenaanvalster), Lidewij Vleugel (middenaan valster), Janita de Ronde (bui tenaanvalster), Els Munter (spelverdeelster), Marian Schikker (middenaanvalster) en Els Kik (spelverdeelster). "lévens worden bij thuis wedstrijden ook de tweede teamspeelsters Edith Kik en Lia Slager bij de selectie be trokken. Tegenstanders Evenals de heren komt ook het eerste damesteam van VV Kwiek uit in de 2e klasse D. Als tegenstanders ontmoeten zij de komende maanden: Ibis, Kangoeroes 2, Vovero, Vierpol- ders, Schovocomca 2, TOP 2, Rijnmond 3, VCO 2, Vriend& Nuijen/V 2, DVO 2 en Ervea. VV Kwiek doet aan de NeVoBo- competitie mee met: twee he renteams, twee damesteams, twee meisjesteam A en C en één jongensteam. Eén heren en één damesteam doen nog mee aan de recreatiecompeti tie. Nu VV Kwiek een volwaardig- de sportzaal tot haar beschik king -heeft, wordt langzaam maar zeker het stof van de in het verleden opgestelde ambi tieuze plannen geblazen. De in tentie is in ieder geval het ge heel op een hoger niveau te krijgen. Binnen de club wordt nu gedacht een een periode van ongeveer drie jaar. Dan moet de stap hogerop gemaakt kun nen gaan worden. De vereni ging welke nog altijd groeit, telt momenteel zo'n 140 leden. Vooral aandacht voor de jeugd staat de komende tijd voorop. De 13-jarige D-junior De Lang verbrak maar liefst drie per- sonnlijke records. Op de 80 me ter horden liet hij^ de klokken stilstaan op een tijd van 13.2 seconden. Bij het verspringen liet hij 4,71 meter opmeten. Met 4092 punten kon hij zijn derde persoonlijke record laten optekenen. Een verbetering van 18 punten van zijn oude re cord. Dat betekent dat hij voor de tweede keer dit jaar het door hemzelf gevestigde club record heeft verbroken. In de thuiswedstrijd van Scal- dina 1 tegen MZ 6 speelde Hans Beukert zijn eerste competitie wedstrijd voor Scaldina (na een rustpauze van 2 jaar). Beu kert, afkomstig van MZ, speel de daar ook 4e divisie, won zijn 3 partijen vrij gemakkelijk. Ook Holm won al zijn enkel spelen, alleen Bom liet tegen A. Sanden een puntje liggen. Gemakkelijk In Middelburg had Scaldina 2 een vrij gemakkelijke klus op te knappen. Tijdens deze avond bleven Smalheer en Volkeri weer ongeslagen en moest Kik het enige tegenpunt weggeven tegen R. van Belzen. Ook nu weer had Volkeri een partij die net zo goed verloren had kun nen gaan, namelijk tegen R. van Belzen; 19-21, 22-20, 20-22. Ook het dubbel Smalheer/Vol- De andere Zeeuwse deelnemer, Erwin Simpelaar, afkomstig van de Goese atletiekvereni ging AV'56 eindigde op een uit stekende tweede plaats met een totaal van 4336 punten. Eerste van de kampioenschap pen werd Chiel Warners met het fantastische aantal van 5019 punten. Alle deelnemers kregen een officieel diploma van de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie mee naar huis. keri won simpel, zodat een 1-9 eindstand tot stand kwam. Scaldina 3 haalde een zwaar bevochten 5-5 uit het vuur te gen MZ 9. Rita v. d. Zande, die steeds beter in haar eigen spel komt, won twee enkelpartijen. Bram Vroegop won 1 keer en ook invaller Rob v. d. Noord, die verdienstelijk inviel, won eenmaal. Door het dubbel ook te winnen werd de eindstand 5-5. Scaldina 4 bleek ook in haar tweede wedstrijd ongeslagen. Nu werd Big Smash 5 met 4-6 verslagen. Miranda Kristalijn had met drie overwinningen een groot aandeel in de winst. Wim Renes die aan een goed seizoen bezig is, wist tweemaal zijn enkelspel te winnen. Rob v. d. Noord bleef wat achter ge zien zijn twee verliespartijen. Het dubbel Renes/Kristalijn verloor in drie games van Koets/Joosten. ZIERIKZEE - Zowel Scaldina 1 als Scaldina 2 boek ten grote overwinningen op MZ 6 en MZ 8, de eind stand was bij beide 9-1. Scaldina 3 speelde 5-5 tegen MZ 9 en Scaldina 4 boekte een 4-6 overwinning op Big Smash 5. UTRECHT - Na Sturm Graz wil FC Utrecht in de tweede ronde van het UEFA-beker- toernooi het liefst Rot Weiss Erfurt als tegenstander. Het bereiken van de derde ronde is de Nederlandse nummer vier liever dan een „topper" als Real Madrid. „Het stadion zit toch wel vol", bromde voorzit ter Theo Aalbefs. UTRECHT - De ijshockeyclub Utrecht zal het eind volgende week tijdens het toernooi om de Europacup in Milaan zonder steunpilaan Tonny Collard moeten doen. De commissie van beroep van de bond be paalde dat de eind vorig sei zoen opgelegde schorsing van zes duels voor Collard geldt voor bindende wedstrijden, en niet voor oefenduels, zoals Utrecht dacht. Collard stond pas één officieel duel aan de kant. Hij mist ook het competi- tiebegin. HV Delta Sport Heren: 6/10 15.40 uur Saturnus '72-Delta Sport. VV Delphi Mevo '80 Heren: 5/10 18.30 uur Delphi Mevo '80-Smash '60; 19.45 uur Delphi Mevo '80 2-RVC/Liba- non '50 2. Dames: 18.30 uur Delphi Mevo '80-Spirit; 19.45 uur Delphi Mevo '80 2-RVC/Li- banon '50 5. Jongens: 18.30 uur Delphi Mevo '80-Kangoeroes 2. VV Kwiek Heren: 5/10 16.15 uur W Kwiek-Ibis; 17.45 uur VV Kwiek 2-HJPV 6. Dames: 17.45 uur W Kwiek 1-Ibis; 16.15 uur VV Kwiek 2-Ibis 2. Jongens: 13.45 uur VV Kwiek-Ibis. Meis jes: 13.45 uur VV Kwiek B-Ibis; 15.00 uur VV Kwiek C-Slie- drecht Sport. HSD Heren: 6/10 14.30 uur Vlissingen-HSD; 14 00 uur Push 5-HSD 2; 14.30 uur HSD 3-Prinsenbeek 4. Dames: 12.45 uur HSD-Middelburg. Jon gens: 5/10 15.00 uur Zevenber gen Al-HSD Al; 14.00 uur HSD Bl-Vlissingen B2; 11.00 uur HSD Cl-Pelikaan C3; 11.15 uur Vlissingen-HSD D8. Meisjes: 14.00 uur Témpo A2-HSD Al; 13.00 uur Made Bl-HSD BI; 13.30 uur HSD B2-Témpo B4. ZIERIKZEE - Door de bijna-leegloop waarmee met name het eerste herenteam van volleybalvereniging Delphi Mevo '80 te maken heeft, wordt het waarschijnlijk geen gemakkelijke competitie 1991/1992, welke komend weekend wederom van start gaat. Door het vertrek, om uiteenlopende redenen van vier selectie spelers, is het belangrijkste te proberen zich te handhaven in de promotieklas. Een niet geringe taak voor de nieuwe trainer van de heren, te weten Arie de Kreij, die dit seizoen Bruenaar Kees Arensman opvolgt. Wel heeft De Kreij reeds zo zijn voorwaarden gesteld, waardoor onder andere spelverdeler Peter Daver bui ten de boot is gevallen. ,,Ik paste niet in het plaatje dat Arie voor ogen had", aldus Daver, trainer van de dames. Ook de dames hebben enkele veranderingen ondergaan. Zo wordt de komende competitie in plaats van met tien met acht speelsters aangevangen. Terwijl over de gehele linie het NeVoBo-volleyballers de laat ste jaren al aan het dalen is, lijkt ook de Zierikzee VV Delp hi Mevo '80 daarvan nu last te ondervinden. Veel beoefenaars kiezen de laatste tijd voor de recreatie-competitie, welke we kelijks wordt gespeeld in sporthal Onderdak. Delphi Mevo '80 dat hierdoor de bezet ting van haar hoogst spelende team in gevaar ziet komen, is derhalve bezig haar - al eerder gestartte - jeugdplan verder uit te bouwen. Hiertoe wordt on der andere de 'hulp' ingeroe pen van de Zeeuwse Sportraad. Goede richting „Wij denken daarmee nu een stap in de goede richting te hebben gezet. Het vertrek van spelers blijkt namelijk niet op te vangen door het aantrekken van andere spelers van elders. De spoeling in deze regio is nu eenmaal dun. Je moét het der halve helemaal van de eigen jeugd hebben. Daarom gaan wij daaraan nu alle aandacht schenken", vertelt bestuurslid en ccrste-teamspelers Koos Vrolijk. Het eerste herenteam van VV Delphi Mevo '80 bevindt zich momentcel qua basis reeds in de problemen. Dit komt mede voort uit het vertrek van vier belangrijke spelers. Zo is Mi chel van Sluys naar Vlissingen verhuisd en vond de afstand te ver om nog lid te blijven van de blauw-witten. Verder is Lau rens van der Wekke gestopt en is Wim de Nokke vertrokken naar een andere vereniging. Verder is spelverdeler Peter Daver door de nieuwe trainer Arie de Kreij gepasseerd, om dat hij niet in het door hem voor ogen staande plaatsje past. Het damesblok van VV Delphi Mevo'80 in actie. (Foto: Joop van Houdt). De nieuwe trainer van Delphi Mevo '80, woonachting in Mid- delharnis, is vorig seizoen door vorige trainer Kees Arensman gevraagd hem op te volgen. Dit omdat beide oefenmeesters on geveer dezelfde denkbeelden hebben over het spelletje. „Maar toen Kees mij vroeg had Delphi nog kampioensaspria- ties, Door het vertrek van voor al Michel (Van Sluys), dat als een gigantisch verlies moet worden beschouwd, kunnen we alleen maar proberen het ko mende seizoen zo goed moge lijk door zien te komen", legt de 35-jarige gym-coördinator op Hemesseroord uit. Overgehaald Arie de Kreij is uiteindelijk door voormalig coach Roel Kok overgehaald toch te ko men. Omdat de in Krimpen aan de IJssel geboren volley baltrainer er een voorstander van is zowel de coaching als training voor zijn rekening te nemen, heeft voornoemde Kok zich vrijwillig teruggetrokken. „Het is gunstiger wanneer ik ook zelf coach. Je kan zodoen de beter inspelen op dingen die je tijdens wedstrijden ziet", vindt De Kreij. Genoodzaakt De Kreij zal het komende sei zoen geen drastische verande ringen doorvoeren. Wel is hij min of meer genoodzaakt vol gens het zogenaamde 1-5 sys teem te werk te gaan. Wel wil hij de driemeteraanval wat ver rassender maken door deze te verplaatsen naar de midachter- positie. „Verder gaan we ge woon ballen. Het positieve van deze groep is in ieder geval dat iedereen bereid is zijn schou ders eronder te zetten", zegt de nu drie jaar in Middelharnis woonachtige trainer.. Ploegen in de promotieklasse die gaan strijden om de kampi oenstitel zijn ongetwijfeld Slicdrccht Sport 2, Spivo, Smash en Ekspalvo 3. Tévens worden ook Schovocomca en Rowido in de kop verwacht. Hierna volgt een grijze mid denmoot waarin volgens ver wachting ook de Zierikzeeëna- ren zich tussen zullen mengen. Ploegen als Vollido, Alcazar en Ibis zullen het volgens de insi ders behoorlijk zwaar krijgen. De samenstelling van de pro motieklasse ziet er als volgt uit: Delphi Mevo '80, Ibis, Ro wido, Ekspalvo, Vollido, Sprengelmeijer, Rijnmond 4, Sliedrecht Sport 2, Spivo, Al cazar, Smash '66 en Schovo comca. De selectie van VV Delphi Me vo '80 is onder trainer Kees Arensman vooral in aanval lend opzicht op een hoger peil komen te staan. Trainer Arie de Kreij heeft meer het spel- verdelen als specialiteit. „Dat zou dan in principe de goede aanvulling betekenen voor de ploeg, de kampioensaspiraties te kunnen bewerkstelligen. Door het vertrek van spelers is dat echter de grond ingeboord. We moeten blij zijn dat het de komende tijd gaat lopen en dat we erin kunnen blijven. Maar misschien kunnen we toch nog de rol van gevaarlijke outsider gaan spelen", aldus De.Kreij, die in uiterste noodzaak ook zelf binnen de lijnen zal tre den. De selectie van W Delphi Me vo '80 bestaat momenteel uit de volgende spelers: Ralph Koper (buitenaanvaller), Koos Vrolijk (buitenaanvaller), Bram Mou- rik (buitenaanvaller, hoofd stopper), Jacob Korsuize (mid denaanvaller), René Maas (spelverdeler), Gerrit van Splunder (middenaanvaller), Leendert van Hattem (diago naal achter spelverdeler), Regi nald Weber (buiten-, midden aanvaller). Nieuw zijn Koper en Vrolijk, die uit het tweede team zijn doorgestroomd. Mou- rik is afkomstig van Intermez- Dames Het eerste damesteam van VV Delphi Mevo '80, uitkomende in de eerste klase, heeft drie speelsters zien vertrekken. Co- by de Looff en Krianne van Doorn zijn in de recreatiecom petitie gaan spelen, terwijl good-old Lydia Mol vrijwillig naar het tweede team is ge gaan. Juist door haar inzet kon zodoende toch met een tweede damesteam aan de competitie worden deelgenomen. Térwijl de selectie vorig seizoen uit tien speelsters bestond, moet trainer Peter Daver het deze keer doen met acht sterren. Het eerste damesteam bestaat zodoende uit: Lieske van de Velde (middenaanvalster), Els Schroevers (buitenaan- valster/speelverdeelster), Hen- nie van Liere (middenaan valster), Rianna van de Velde (spelverdeelster), Annet van Wanrooy (buitenaanvalster), Connie van de Velde (spelver deelster), Wilma Janssen (bui tenaanvalster) en Jeanet Vlees houwer (middenaanvalster). Van Wanrooy is de nieuweling welke vanuit het tweede team is doorgestroomd. Doelstelling De doelstelling voor de compe titie 1991/1992 is om zo hoog mogelijk te eindigen. „Het voordeel is dat we nu met acht dames zijn, waardoor het niet mogelijk is je te verschuilen. Iedereen moet scherp zijn, ook de twee wissels", legt trainer Peter Daver uit. Hoewel hij voornemens was het modieuse 1-5 systeem met mondjesmaat in te gaan voeren, moet nu min of meer noodgedwongen deze speelwijze worden gehanteerd. „Ik heb eigenlijk maar twee spelverdeelsters, vandaar". De voorbereiding bij dc dames is verre van ptimaa 1 verlopen. Eigenlijk is er nog maar én keer compleet gespeeld. Bij de meeste oefenwedstrijden was er wel iemand verhinderd. Tbch zijn de drie gespeelde toernooien naar Daver's vol doening verlopen. „Alleen de eerste bekerwedstrijd was een regelrechte ramp. Door proble men met de bezetting hebben we kansloos met 3-1 verloren van Libanon", klinkt het treu rig. De indeling van de 2e klasse D is: Ibis 2, Delphi Mevo '80, Vo vero 3, Ekspalvo 4, DVO 2, Ber nisse, Volley, Rowido, Apollo, Intermezzo 2, Libanon '50 2, W Kwiek. DEN HELDER - De vrouwen- en de mannenploeg van Den Helder hebben donderdag avond op het Europees front verloren. De vrouwen leden in eigen huis een nipte nederlaag van 55-58 (23-22) tegen Wlokni- De mannen moesten in Jeruza lem veertien punten toegeven op de Israëlische kampioen Maccabi 89-75 (49-41). De Noordhollandse vrouwen maakten een bliksemstart, maar na de eerste flitsen, die resulteerden in een voorsprong van 11-2, klaarde de lucht voor de Poolse tegenstander weer snel op. Dat gebeurde mede door onbegrijpelijk balverlies en slordig afspelen. De partij en hielden elkaar in de tweede helft goed in balans in de mati ge wedstrijd. Uiteindelijk sloeg de weegschaal in het voordeel van de Poolse tegen stander uit. De mannen van Den Helder hadden last van de hitte. De thermometer in de sporthal wees 35 graden aan. In de slotfase leken de Nederlan ders echt door de hitte bevan gen. In 21 tellen groeide de draaglijke achterstand van acht tot veertien punten. Den Helder had het verlies echter geheel aan zichzelf te wijten. MOSKOU - Twee weken voor de start is de Zesdaagse van Moskou afgelast. De wedstrijd stond van 16 tot 21 oktober op het programma en zou worden gehouden op de Olympische piste van Krilatskoje. Oorzaak van de afgelasting is de maat schappelijke onzekerheid in de Sovjetunie. Financieel was het evenement gedekt door Duitse sponsors.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 10