Makelaarskantoor Hanse Verbeek vestigt zich in centrum Zierikzee Videopresentatie van te koop aangeboden woningen in de etalage 'Mini-campinghouders gaan regelgeving aan hun laars lappen' Museum- wetebeesje- show Vergadering FNV-Zeeland STICHTING TER BEVORDERING VAN KOMISCHE EN KRITISCHE NOTEN Waarde lozers Notenkraker t t t DINSDAG 1 OKTOBER 1991 NR 25026 5 ZIERIKZEE - Het zul de mensen die door het centrum van Zierikzee lopen niet ontgaan dat daar een nieuw makelaarskantoor is gevestigd. Voor de ramen van het monumentale pand Havenpark 15 is doorlopend een video-presentatie te zien van de huizen op Schouwen-Duiveland die te koop zijn via Hanse Ver beek. De nieuwe naam voor het assurantiën- en makelaarskantoor Hanse bv dat in 1958 in Brouwershaven werd opgericht door Jan Hanse. Makelaar Rinus Hanse. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Wester- schouwen moet er niet op rekenen, dat een groep mini-campinghouders in de gemeente volgend zomerseizoen nog gasten doorstuurt naar bijvoorbeeld Ellemeet, omdat de maxi maal toegestane grens van vijf eenheden is overschreden. Dat stelde landbouwer en sinds kort mini-camping houder W. P. de Vrieze tij dens een bijeenkomst van de Westerschouwse VVD over landinrichting. De Vrieze maakte die opmer king ontegenzeggelijk om het gemeentebestuur uit haar tent te lokken. Maar dat doet niet af aan het feit, dat er onvrede bestaat over de beperkte mogelijkheden van de minicampings. De wet laat slechts vijf een heden toe en in het hoogsei zoen nogeens vijf. Vaak is er meer plaats en meer behoef te aan deze vorm van ver- blijfsrecreatie. Maar de ge meente regeert volgens De Vrieze met harde hand. „Kunt u mij zeggen hoe een uitkeringsgerechtigde ge controleerd wordt? Nou, mini-campinghouders op z'n minst iedere week", al dus De Vrieze: Maar een groep van vijftien mini-campinghouders in de Westhoek lapt wat hem be treft de regels komend zo merseizoen aan haar laars. ,,We zijn niet van plan om mensen - vaak met kinderen - na uren zoeken alsnog door te sturen naar Elle meet. Dat doen we niet Bijeenkomst-voorzitter drs H. B. Eenhoorn (burgemees ter van Voorburg) noemde De Vrieze's stellingname gekscherend „burgerlijke ongehoorzaamheid" en speelde de opmerking door naar recreatie-wethouder ir C. W. Veerhoek, die samen met andere sprekers een fo rum vormde. Veerhoek noemde het „ge makkelijk om alvast te we ten wat de plannen zijn, zo dat we ook weten hoe we u straks kunnen tackelen". Hij kwam terug op de op merking van De Vrieze over de uitkeringsgerechtigden en vergeleek de regelgeving met de WAO. „We moeten zorgen dat de recreatie blijft bestaan en daarom worden er regels gesteld. Datzelfde geldt voor de WAO". „Er zijn er overigens meer, die zich wel aan de regels houden. Als gemeentebe stuur zullen we de kampeér- wet hanteren". Maar Veer hoek hield De Vrieze even als H. Te.es, burgemeester van Westerschouwen, voor dat het gemeentebestuur ook pleit voor meer eenhe den bij een mini-camping. Tfees: „De val ligt bij de on dernemers". Die kunnen druk uitoefenen op de lan delijke overheid, zodat er wijzigingen komen in de wet openluchtrecreatie. De opening van de nieuwe vestiging in Zierikzee betekent dat de beide activiteiten van het bedrijf zijn uitgesplist. Het kantoor aan de Haven Noord zijde in Brouwershaven is voortaan de hoofdvestiging van de verzekeringsactivitei ten van Hanse Verbeek. Er is nog steeds de fotogids verkrijg baar van de koopwoningen die via het bedrijf worden aange boden en de foto's van die hui zen hangen aan de wand. Maar de activiteiten op makelaars- gebied vinden voortaan vooral plaats vanuit de nieuwe vesti ging aan het Havenpark in Zie rikzee. Zij worden daar verzorgd door de nieuwe directeur van de vestiging, makelaar Rinus Hanse en mevrouw A. Struyk- van de Hoek. Volgens Rinus Hanse is voor de nieuwe opzet van het bedrijf gekozen omdat men in Zierikzee centraler zit wat betreft de huizenmarkt. „Wij werken al langere tijd over het hele eiland. Voor de klanten is het ook aantrekke lijker dat het makelaarskan toor hier is gevestigd omdat in Zierikzee de notarissen zitten en de meeste banken". Voor de naamsverandering werd geko zen omdat de naam Hanse zo veel voorkomt op Schouwen- Duiveland. ,.In de Westhoek zit ook een makelaar die Hanse heet en in Zierikzee heb je een verzekeringskantoor met die naam". Hanse Verbeek dus. Verbeek is de achternaam van een van de nieuwe directeuren van het bedrijf: Debby Hanse-Verbeek. Samen met haar echtgenoot Pe ter Hanse nam zij de leiding van het bedrijf over van haar schoonvader Jan Hanse uit Brouwershaven. Overigens blijft Jan Hanse deel uitmaken van de vijf mensen die in het verzekeringskantoor in Brou wershaven werken. Zowel het aantal-huizen dat via (toen nog) Assurantie- en ma kelaarskantoor Hanse bv werd verkocht als het aantal taxaties dat werd verricht groeide vorig jaar met ongeveer vijftig pro cent. Een groei die de makelaar toeschrijft aan de algemene be staande trend dat mensen, on danks de nog steeds vrij hoge rente, geneigd zijn een huis of bedrijfsgebouw te kopen. En aan het plezier waarmee hij zijn werk verricht. „Ik houd van mensen. Daaróm besteed ik altijd veel tijd en aandacht aan hen. Ik vind het leuk om 'een stuk werk af te leveren waarmee de klant tevreden is". De makelaar weet uit ervaring dat het verkopen van een huis heel moeilijk kan zijn. „Daar bij kun je te maken krijgen met gevallen van overlijden, echtscheiding of mensen die de hyphotheek niet meer kunnen betalen. Dan is er behoefte aan begeleiding. Dan moet zo'n verkoop stapje1 voor stapje kunnen verlopen zodat men aan het idee kan wennen". De woningen die via Hanse Verbeek te koop worden aange boden worden constant gepre senteerd via videobeelden in de etalage. Daarbij wordt de gevel van de woningen ge toond, maar ook de omgeving en de indeling binnen. Een pre sentatie van koopwoningen die uniek is in Zeeland. De video wordt constant aangepast aan de collectie huizen die te koop is. Elke twee maanden wordt ver der een woningkrant gemaakt waarin ook een overzicht wordt gegeven van het onroe rend goed dat te koop is via Hanse Verbeek. Die krant is verkrijgbaar in beide kantoren van het bedrijf en wordt de eer ste keer huis-aan-huis ver spreid. Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vestiging heeft het bedrijf ook een wedstrijd uitgeschreven onder de titel Maak uw droomhuis. Jong en oud kan zijn droomhuis uit beelden via een zelfgekozen techniek. Knippen, plakken, tekenen, schilderen, borduren, figuurzagen, airbrush of op een andere manier. Men kan er een geldprijs mee winnen die va rieert van 75 tot 250 gulden. Nadere informatie over de wedstrijd is te verkrijgen in het nieuwe makelaarskantoor. UTRECHT - Bij een steekpar tij in de Utrechtse binnenstad is in de nacht van zaterdag op zondag een 20-jarige taxi chauffeur uit de Domstad op het leven gekomen. Kort na de ruzie hield de politie twee Utrechtenaren aan, de 21- jarige E. van G. en de 31-jarige B.S. Eén van hen is de vermoe delijke dader. Een woordvoer der van de Utrechtse politie heeft dat zondag bekend ge maakt. ZIERIKZEE - In het kader van de kinderboekenweek wordt het boek Op zoek naar het Beulszwaard uitgegeven. Het boek bestaat uit een verhaal van het museumwetebeesje, dat op zoek gaat naar een beulszwaard, een aantal bouw elementen waarmee de lezer zelf een reis kan maken en een 'onderwaterpanorama'. Door bibliotheek De Stolpe wordt een wedstrijd georgani seerd voor kinderen van 10 tot 12 jaar. Twintig winnaars be zoeken woensdag 9 oktober o.m 14.00 uur het Maritiem Mu seum en krijgen een exemplaar van het boek Op zoek naar het Beulszwaard uitgereikt. Om 15.00 uur is er een museum- wetebeesje-show in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Kinderthea ter Het hondje van de Ruyter geeft een op het boek geënte theatervoorstelling en daarna kunnen de kinderen gezamen lijk knippen, plakken en vou wen om het 'apparaat van pro fessor Polyzinsky' in elkaar te zetten. Kinderen kunnen zich gratis aanmelden, onder meer via de musea. Vrijwilligers die willen helpen tijdens de mu- seumwetebeesje-show in de Nieuwe Kerk kunnen contact opnemen met de Educatieve Dienst van hét Zeeuws Mu seum, telefoon 01180-26655. MIDDELBURG - Zaterdag 12 oktober wordt in Hotel Arne- ville in Middelburg een extra vergadering van de FNV-Zee land gehouden. In de Federatieraad is eerder in grote lijnen ingestemd met de voorstellen aangaande de ver nieuwing van het regionale en lokale werk. Op 9 december wordt een congres gehouden waar verder gepraat wordt^ over de ontwerp-reglementen voor FNV-districten en afdelin gen. De speciale bijeenkomst in Middelburg is bedoeld als voorbereiding van dat congres. De bijeenkomst begint om 10.15 uur. JAARGANG 2 NO 3 HOOFDREDACTEUR: NICOLAAS NOTENBAERD en allen die met ons in de noot verbonden zift Sinds enige tijd zijn ive beka- beld. Enkele weken lang mochten we ons vergapen aan de nieuwe wereld die ZEKA- TEL voor ons opendeed. De eerste dag heb ik een kwartier met het nieuwe speelgoed ge speeld. Maar achteraf toch ook snel weer in de hoek gewor pen. Want toen er deze week een brief van ZEKATEL kwam, met de vraag of we nu eindelijk eens wilden zeggen of we ons volledig aan de vol tallige zegeningen van de ka bel wilden onderwerpen of niet, was ik eigenlijk het hele speelgoed vergeten. RTL Plus, RTL 4, Eurosport... of toch maar het ouderwetse pakket bestaande uit de drie Neder landen en een enkele Belg. Na deze proefperiode moest er be slist worden. Plotseling besef te ik dat we eigenlijk vergeten waren te proeven. Eén mo ment hebben we naar RTL 4 gekeken, maar reeds na enkele minuten waren we onwel ge worden. En daar was het bij gebleven. Ik besefte dat de nieuwe mogelijkheden van ZEKATEL ons niet gelukkiger Ineke de Feijter Ze is de trouwste inzender van onze puzzel, ze is lid van twee koren, ze heeft zangles, ze heeft orgelles, ze verzamelt voorwer pen met muzieknoten en vrij dagavond zingt ze als soliste werken van Handel en Fauré tijdens het kerkconcert in de Lutherse kerk. In het dagelijks leven verstrekt ze poeders en pillen in de Apo theek Zierikzee. Maar de beste medicijn, zegt ze, is muziek. Daarover gaat het volgende vraaggesprek. Jullie leveren pillen en poe ders. Is er wel eens een arts ge- wees' die een cassetteband met de Brandenburgse Concerten van Bach voorschreef? hadden gemaakt. Wat heb je aan meer van hetzelfde? En toen was daar die filosofische ingeving. 'Als we geen RTL ne men bespaart ons dat geld. Stel je voor dat je nooit meer naar RTL 4 kunt kijken, maar in plaats daarvan krijg je f 50 - per jaar voor het kopen van mooie boeken bij Herman de Vries. Wat zou je dan doen?' vraag ik aan de oudste. Er kwam geen antwoord. Twee schouders worden opgehaald en de brief van ZEKATEL was weer vergeten. De volgende morgen schrik ken we wakker. De deur van de slaapkamer vliegt open: 'Het voorstel is aangenomen klinkt het. Al vroeg in de mor gen hebben de kinderen over leg gevoerd en kozen voor boe ken boven RTL 4. Glimlachend draai ik me om. Dat gaat me 150,- kosten. Maar het is een goede investe ring. Je hebt er leuke boeken voor, toegang tot prachtige tentoonstellingen of mooie opera's. En zelfs 5 abonnemen ten op Ars Musica. Iets voor u? Gegroet. NOTENBAERD - Bij mijn weten niet. Het lijkt me ook wat moeilijk om die in te nemen of als zetpil toe te die nen. Ik ben bang dat de arts ook gelijktijdig een middel te gen verstopping zou moeten voorschrijven. Het lijkt me ge zonder om er alleen maar naar te luisteren. De arts zou dit voor kunnen schrijven met als gebruik: 2-3 maals daags beide oren (2-2 dd ADS) Bestaat er verband tussen het maken van medicijnen en het maken van muziek? - Dat denk ik wel; het gebeurt allebei met veel plezier en het is beide goed voor lichaam en geest. Ik neem aan dat jullie tijdens het werk in ieder geval het pro gramma arbeidsvitaminen' hebben aanstaan... - Vitaminen hebben we genoeg staan, maar aanstaan hebben we ze niet. Je hebt overigens al lerlei soorten vitaminen: Vita mine B of C. Maar een avondje koormuziek is ook weer goed voor een nieuwe dosis vitami nen. Bestaat er ook een medicijn te gen valse noten? - Nee? Tegen valse noten is nog geen medicijn gevonden; alleen als dat ook nog een hoge nood(t) is, wil Norit wel eens helpen. Heb je een verklaring waarom het woord 'ziek' in muziek zit? - Ik zou het niet weten, mis schien om het ziek-zijn te voor komen en te helen en de tijd van het ziek-zijn wat te veraan genamen. Heb je, nu je verkering hebt, al een meubelstuk gekocht? - Een orgel. Voor m'n dagelijk se portie vitaminen. Heb je nog een pqjrsoonlijk re cept voor onze lezers? - Meermalen daags een vrolijk lied, afgewisseld met flink (g)orgelen, een beproefd recept tegen vele kwalen. Win een abonnement! Ars Musica viert feest. Elders in deze krant kunt u lezen over een aantal bijzondere produk- ties die in' Zierikzee zullen plaatsvinden: o.a. een beroem de opera van Purcell en een bij zonder programma met mu ziek en historische dans. Tbr gelegenheid van dit jubileum feest stelt Het Nootverband een gratis abonnement voor zes concerten beschikbaar (waarde 30,-) aan de winnaar van een speciale Ars Musica-puzzel. De antwoorden op de puzzel kunt u in de diverse perspubli- katies aantreffen. De procedu re is eenvoudig: u beantwoordt acht vragen en de eerste letters van de antwoorden vormen sa men de naam van een compo nist, van wie werken tijdens de concertserie worden uitge voerd. Schrijf de naam van de componist op een briefje en stuur dit aan ons secretariaat: Jannewekken 11. De antwoor den dienen binnen een week bij ons binnen te zijn: De vra gen: 1. Hoeveel jaar bestaat Ars Mu sica? 2. Wie is dirigent van het Zeeuws Vokaal Ensemble? (achternaam) 3. Welke opera schreef H. Pur cell? 4. Hoe noemt men een kleine groep spelende of zingende mensen? 5. Wie is de componist van 'Frauenliebe und Leben'? 6. Welk instrument speelt Frank Wakelkamp? 7. Wie is de dirigent van het Strijkersensemble van de Zeeuwse Muziekschool? (ach ternaam) 8. Wie kan er een abonnement kopen voor Ars Musica? Het racende koor De puzzel van de vorige keer toonde een aantal racende mo toren. Welk koor stelde dit plaatje voor? Slimme lezers ontdekten dat de nummers op de motoren weieens letters zou den kunnen voorstellen. Zo was no. 26 natuurlijk de Z. De vier motoren vormden zo de naam: V.Z.O.S. hetgeen, over gezet zijnde, betekent: Vooruit gang Zij Ons Streven (Ooster- land). Graag hadden we de prijs ook naar Oosterland zien gaan, maar daar kwamen helaas geen inzendingen vandaan, vandaar dat P. Speelman, Meeldijk 18 uit Burgh, de ge lukkige winnaar is van deze puzzel. Als prijs krijgt u een bon toegestuurd evenals de verzekering dat u binnenkort bij een uitvoering van VZOS een solopartij mag zingen. Muziekfeest in Malta Deze week kwam ik in bezit van het programmaboekje van een muziekfeest dat meer dan veertig jaar geleden in Zierik zee gehouden is. Op het terrein Malta waas op Hemelvaarts dag 1950 een reusachtige tent neergezet, alwaar het 31e con cours van de Christelijke Zang verenigingen afdeling Zeeland werd gehouden. Op de eerste bladzijde lees ik de waarschu wing dat het verboden is op het terrein 'te bedelen, te venten of propaganda te maken'. Daarna blader ik het boekje door en zie dat er een derde afdeling is, een tweede, een eerste en een afdeling uitmuntendheid. En natuurlijk deden ook koren van Schouwen-Duiveland mee. Maar... waar zijn ze gebleven? 'Laudate Deum' Brouwersha ven (derde afdeling), 'Soli Deo Gloria' Noordgouwe (derde af deling), 'Looft den Heer' Kerk- werve (derde afdeling), Kin derkoor 'De kleine Lofstem' Zierikzee (twee afdeling), 'Looft den Heer' Haamstede (eerste afdeling)... Slechts twee koren bestaan nog steeds; V.Z.O.S. Oosterland (tweede afdeling) en 'De Lofstem' Zierikzee (afdeling uitmuntenheid A). Ook toen al werd het boekje betaald door adverteerders. Maar waar zijn ze gebleven? De palingbroodjes van W. P. A. Brouwer, de bolussen van E. A. de Looff, de ijsjes van R. P. Ho- gerheide of de patatjes van Bakkerij Vogelaar. Vluchtig als muziek is, zijn ook de klan ken van Hemelvaartsdag 1950 verwaaid. Maar dankzij' wat aantekeningen, die met pot lood erbij geschreven staan, kan ik na 41 jaar toch nog de uitslag van het concours geven. Kerkwerve (30 leden!) en Oos terland (26) kregen een derde prijs, Noordgouwe en Brou wershaven en De Lofstem (Zie rikzee) een tweede prijs. Een prima prestatie leverde Haam stede (eerste prijs), maar de kinderen van 'De kleine Lofstem' moeten met hun eer ste prijs en promotie naar de afdeling Uitmuntendheid heel trots geweest zijn. Op de laat ste bladzijde van het boekje ontdek ik een merkwaardige advertentie. Tbgenwoordig we ten we dat roken slecht is voor het zingen. Zoniet in 1950. Want wat lees ik daar: Bij aankomst van het hele koor: eerst om 'n rokertje naar de Rookende Moor! Nog nooit schreef een arts de Brandenburgse Concerten van Bach als medicijn voor (zie Mensen in Noot). Tbch brandt een patiënt eens een heel merk waardig recept mee: KEBNIX tab. No. C. S. 3 maal daags 1 tabl. Opschudding in de apotheek. Niemand had er ooit van gehoord. Tblefoontje naar de arts. Jben men het re cept nog een keer las begreep men dat de patiënt niets man keerde en gezond was als een vis. Na zoveel opschudding stuurt de arts de volgende dag maar een bloemetje. Aan het boeket hangt een nieuw recept: KEBBLOEME S. a.c„ d.c. en p.c. Sorry, maar KEBNIX was bedoeld als Placebo (uit het boekje "Ibt aangename smaak'). Een on-zinnige brief ditmaal over fouten in puzzels en een slapende heer Notenbaerd. Voor kennisgeving aangeno men en versnipperd in de prul lenmand. In de apotheek wordt afgewogen of Fauré voor het concert van aanstaande vrijdag niet al te zware muziek is. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5