Everstein dolt met VV Bruse Boys Ruime zege DFS zsc SKNWK boekt winst SHnnHn Brouwershaven zonder aanvallers Knappe zege WIK overtuigt weer niet 1 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - Nog altijd niet heeft het eerste elftal van VV Bruse Boys haar draai gevonden in de tweede klasse KNVB. Voor de derde achtereenvolgende keer moest het buigen voor een beduidend betere opponent. Afgelopen zaterdag dolde het bezoekende Everstein negentig minuten lang met de Bruenaren. Een uitein delijke 0-4 overwinning was derhalve niet meer dan verdiend. Bruse Boys oogde als een beginneling en kwam telkens één stapje tekort. Door bij balbezit te weinig rust te betrachten, ging er bij het aannemen en passen meer fout dan goed. ,,Het gaat allemaal te gejaagd. Ze moeten leren rustiger te voetballen en kalm op te bouwen in plaats van telkens de bal wild naar voren te trappen", deed trainer Cees van Dijk na afloop uit de doeken. linksback Egbert van Unen met een gekwetste hamstring uitvallen. Hij werd vervangen door Leo Burgers. Vier minu ten voor rust waè het ander maal de onder nummer veer tien spelende Everstein-spits John de Wit die triomfeerde in het doelgebied van de gasthe ren: 0-2. Griep Na de rust kwam de zojuist van een griep herstelde Tbnny van den Berge erin voor Johan Nieuwersteeg, die in de eerste helft geen potten wist te bre ken. Even kende Bruse Boys nu een korte opleving. Een paar keer gelukte het invaller Jbnny van den Berge enkele fraaie voorzetten te lanceren. Spits Jacob van den Berge kon er echter niets nuttigs mee uit richten. Het kortdurende herstel duur de slechts een tiental minuten. Hierna nam Everstein het heft weer in handen. In de 17e mi nuut kreeg de rechter midden velder Theo van Zuilen een dot van een kans, maar had niet op de met katachtige reflexen ge zegende Bruse doelman gere kend. Acht minuten later werd Mul ler echter wel weer afgetroefd. Uit een voorzet vanaf links door Rob Barendregt wist we derom John de Wit iets aan zijn scoringsgemiddelde te doen. De goed uitkomende Jacob Muller kwam net één stap te laat, waardoor De Wit middels een bekeken lob de stand op 0-3 kon brengen. Publiekswissel Niet voor niets kreeg De Wit tien minuten voor tijd een pu bliekswissel aangeboden door zijn trainer Gerrit de Heus. Ze ker in die slotfase werden de gastheren helemaal dolge draaid door Everstein. Een wilde trap van Tonny van den Berge, die hopeloos richting Zijpe verdween, sprak op dat moment boekdelen. In de 42e minuut bracht de linksbuiten Andy de Jong een 0-4 eind stand op het scorebord. Weder om was het Barendregt die vanaf links voorgaf, waarna De Jong met het hoofd kon sco ren. -- Peter Willemse (midden) in actie tijdens de thuiswedstrijd tegen Everstein. Op alle fronten kwam Bruse Boys te kort. (Foto: Joop van Houdt). A - v Ï".-,- ,,We lopen achter de feiten aan. Het gaat allemaal nog te snel voor ons. Bruse Boys is ook ei genlijk nog geen team", ver volgde Van Dijk zijn kritiek. Anders dan veel van zijn colle ga's, die hun elftal steeds zien mislukken, kan de Bruse oefenmeester wél precies aan geven waar het bij zijn selectie aan schort. „Ze moeten veel agressiever worden. Nu staan ze vaak gewoon te slapen". Zielsgelukkig Onlosmakelijk met de sport verbonden was bij Everstein- trainer Gerrit de Heus een ge heel andere reactie te beluiste ren. „Ik ben zielsgelukkig met deze winst. Zeker ómdat ik vandaag onze beste cen trumspits, Walter van Putten, op disciplinaire gronden aan de kant heb gehouden. Die twee winstpunten zijn natuur lijk ook belangrijk, maar min stens zo gunstig is te constate ren dat het zonder Van Putten ook goed ging vandaag", aldus de uit Nieuwendijk afkomstige oefenmeester. De Heus, voor het derde sei zoen verbonden met SC Everstein, had overigens in Bruse Boys een geheel andere tegenstander verwacht. „Ik ben niet echt onder de indruk geraakt. Ze missen mijns in ziens snelheid en tactisch in zicht. En dat heb je toch in deze klasse minstens nodig, om mee te kunnen draaien", liet de be zoekende trainer desgevraagd weten. Inderdaad maakten de paars- hemden geen bijzonder sterke indruk zaterdag. Het spel oog de slordig en de mogelijkheden die gecreëerd konden worden waren amper op de vingers van één hand te tellen. Steeds maar weer werd geprobeerd een ope ning te vinden door middël van de lange bal. Maar of keeper Jacob Muller deze trap nu ver zorgde of een verdediger, tel kens opnieuw was het de tegen stander die hieruit in balbezit kwam. Verre trappen „Daar heeft Bruse Boys de ploeg niet voor. Omdat ze de bal bij die verre trappen niet hebben moeten ze juist rustig vanuit de achterhoede opbou wen. Dat is de beste manier van spelen voor hen", weet trai ner Cees van Dijk. Tbrwijl de Bruenaren het eerste kwartier toch enige kansjes kregen, te kenden de bezoekers voor de eerste treffer. Door niet adequaat ingrijpen in de verdediging kon John de Wit een klutsbal achter doel man Muller trappen: 0-1. Everstein leek door deze goal vleugeltjes gekregen te heb ben, en dicteerde vanaf dit mo ment het verdere verloop van de wedstrijd. Bruse Boys werd nu alle hoeken van het veld ge toond. Na een half uur spelen moest BROUWERSHAVEN - ASV Brouwershaven, dat het de laatste weken reeds met een minimaal aantal voorwaartsen moet doen, kon afgelopen zaterdag ook niet over haar laatste overgebleven aanvaller Steef Kloet beschikken. Die was met vakantie. Zodoende dienden de Brouwenaren uit pure armoede enkele verdedi gers in de voorhoede te posteren. Hoewel op de uiteindelijke nederlaag (0-3), te gen Middelburg, niets viel af te dingen werd reeds bij voorbaat gevreesd voor wéér een verliesbeurt. Ondanks de donkere wolken, welke zich de laatste weken meer en meer boven de selectie van ASV Brouwershaven lij ken samen te pakken, gloort er toch één sprankje hoop aan de horizon. Afgelopen week bleek één van de beste aanvallers, Arjan Visser, werk op de vaste wal te hebben gekregen. Om dat hij zich namelijk veel op zee begaf kon Visser amper trainen en had zodoende een stapje terug (naar het tweede elftal) moeten doen. „In no vember kan Arjan weer twee keer per week komen trainen en een hele wedstrijd meespe len. Dat zal zeker schelen, want het is een goede voetballer", liet aanvoerder Leo Nou wen weten. Twee verdedigers Tijdens de wedstrijd, zaterdag, tegen Middelburg moesten de Brouwse elf het echter doen met de twee (vleugel)verdedi- gers Ton Schults cn nieuwko mer Glijn de Masier in de voor ste lijn. Schults bleek daar ech ter al snel niet tot zijn recht te komen, waardoor reeds vlot zijn plaatsje werd overgeno men door Marcel Duinhouwer. De spitspositie werd bezet door de jeugdige Arjan van der Meer. Meteen na de eerste aftrap kwamen de gastheren al be hoorlijk onder druk te staan. Middelburg nam het initiatief en trachtte zo snel mogelijk de openingstreffer te forceren. De Brouwse defensie, met nu Mar cel van Grunsven als laatste man en Leo Nouwen als voor stopper, kon zich toch nog een half uur overeind houden. Cees Kraayenbrink was hierdoor overigens doorgeschoven naar het middenveld. In die 30e minuut kon Middel burg dan toch op 0-1 komen, mede dankzij een verkeerde ac tie van Ton Schults. Déórvoor was reeds Kraayenbrink verde digend in de fout gegaan, waar- Cees Kraayenbrink (l.) in actie voor ASV Brouwershaven, dot niet opgewassen bleek tegen het sterkere Middelburg. (Foto: Joop van Houdt). door een overtreding begaan moest worden: 0-1. Brouwers haven kreeg in het eerste be drijf eigenlijk zelf geen moge lijkheden. Meer dreiging Na de hervatting kwam Arjan Visser erin voor Marcel Duin houwer. Dit betekende toch meer dreiging. Geruime tijd hing eigenlijk de gelijkmaker in de lucht. Visser geraakte nog alleen voor de keeper maar werkte het speeltuig langs de verkeerde kant van de paal over de achterlijn. In de 20e minuut viel de twee de tegentreffer, waarna de wed strijd eigenlijk gespeeld was. Hoewel door de Brouwenaren, deze keer onder leiding van Ro nald Lievense omdat trainer Van Tiggelhoven werkverplich- tingen had, nog geprobeerd werd het tij te keren, lukte dit vooralsnog niet. Zo schoot Nouwen op de lat en zag Remi Lievense een schot net over gaan. Middelburg wist nog wel één keer te scoren, waardoor er een 0-3 eindstand tevoorschijn kwam. EINDHOVEN - Tien dagen Brazilië zijn voor Romario de Souza Faria niet voldoende ge weest om van zijn enkelblessu re af te komen. De Braziliaanse spits kwam zaterdagavond, volgens afspraak, terug in Ne derland. Maandagmiddag dient hij zich voor de training op de Herdgang te melden. Daar nu heeft de 25-jarige aan valler geen zin in. Hij wil zo snel mogelijk weer terug naar Rio de Janeiro om zich op nieuw te laten behandelen door Petrone Nilton, de fysio therapeut die hem ook de afge lopen dagen onder handen heeft gehad. MEXICO STAD - Het Neder landse David Cupteam heeft in Mexico ongeslagen de wereld- groep bereikt. Paul Haarhuis en Mark Koevermans gaven zondag in Mexico Stad hun respectievelijke tegenstanders Henrique Herrera en Leonardo Lavalle in de vierde en vijfde wedstrijd geen schijn van kans. De Nederlanders waren zondag na de derde confronta tie al zeker van promotie naar de wereldgroep. De overwin ning van het koppel Kracij- ek/Siemerink op het Mexi caanse duo Lozano/Lavalle had de overstap naar de hoogste af deling al tot een feit gemaakt. SCHAREND1JKE - Door een 3-1 overwinning op het bezoe kende Cadzand heeft de uiterst jonge ZSC-ploeg van trainer Sjaak Dorreman een prima re sultaat neergezet. Een resul taat welke Dorreman uiterst tevreden stemde. Hoewel Dor reman voor aanvang van het nieuwe seizoen te kennen gaf, een rooskleuriger seizoen dan het vorige tegemoet te zien be seft hij echter ter dege dat het irïpassen van een zevental A- junioren niet niks is. Na de 1-0 nederlaag bij DFS herstelde de ploeg zich door het bezoe kende Cadzand met lege han den naar het Zeeuws-Vlaamse land terug te sturen. Met Kees Snoek, Harry Lin- ders en Ko Louwerse als oudge dienden, bestaat de ploeg van Dorreman voor het overige uit louter jonge spelers. Spelers die qua voetbal aardig mee kunnen komen, maar op het fy sieke vlak in sommige situa ties nog wel eens wat te kort komen, zoals dit ook afgelopen zaterdag het geval was tegen het fors spelende Cadzand. Met name in de beginfase lieten de jongelingen zich nog al eens de kaas van het brood eten door hun robuustere tegenstanders, dit veranderde echter plots klaps nadat in de 18e minuut Harry Linders zijn ploeg mid dels een welgericht schot op voorsprong had gebracht: 1-0. Schroom Tben de jongelingen hierna de schroom van zich gooiden, toonde de thuisploeg zich ster ker dan hun opponent. Met na me Niels van de Moezel bleek een handenbindertje te zijn voor de Cadzand-verdediging, alleen het verzilveren van de kansen was vooralsnog niet weggelegd voor de thuisploeg. Ruststand derhalve 1-0. Ook in de tweede helft bleef de thuis ploeg het betere van het spel behouden, zonder overigens echt gevaarlijk te worden. In de 20e minuut was het uitein delijk dan toch raak voor de thuisploeg. Allard van de Rijk stoomde met de bal aan de voet richting Cadzand-doel en schoot deze vanaf even buiten het strafschopgebied in de rechter bovenhoek: 2-0. Drie minuten later stond het echter alweer 2-1, doordat een geheel vrijstaande Cadzand- speler de bal uit een voorzet in een keer op de slof nam en daarmee ZSC-doelman Johan van der Horst volstrekt kans loos liet. Twee minuten later had de ZSC-ploeg de marge van twee doelpunten alweer her steld, het was rechtervleugel verdediger Jan Meganck die een vrije trap van Niels van de Moezel op zijn juiste waarde schatte en achter de Cadzand- doelman kopte: 3-1. Behoudens een vrije trap op de lat en een hachelijk moment voor het doel van Johan van der Horst kwamen de bezoekers niet tot meer, zodat de eerste overwin ning in het nieuwe seizoen een feit is voor de Scharendijkena- ren. EINDHOVEN - Romario's fysi otherapeut Petrone Nilton heeft ernstige kritiek op de medische begeleiding bij PSV. Hij vindt zelfs dat Monne de Wit, Niltons vakbroeder in dienst van PSV, zijn beroep niet volledig beheerst. KOUDEKERKE - Middels goed voetbal heeft het in de eerste klas debuterende SKNWK wederom een overwinning geboekt. De uitwedstrijd tegen VCK kwam op overtuigende wijze en geheel verdiend op naam van de Nieuwer kerkers: 1-3. ,,Het had net zo goed zes of zeven-één kunnen worden", aldus een te vreden trainer Kees Kommer over de eenvoudige winst. Omdat VCK van meet af aan langzaam vnauit de achterhoe de probeerde op te bouwen, kon SKNWK relatief gemakke lijk haar verdedigende taken uitvoeren. Tblkens opnieuw kon de opbouw op het midden veld onderschept worden. Wan neer de blauw-zwarten een maal in balbezit kwamen werd in hoog tempo een aanval opge zet. Eerste treffer Op die wijze kon in de 12e mi nuut reeds de eerste treffer worden genoteerd. Het was Er- win Theunisse die enkele te genstanders uitspeelde om ver volgens de bal breed te spelen op Peter van de Cingel. Alleen voor de keeper maakte die geen enkele fout: 0-1. Hierna was het SKNWK dat de dienst verder uitmaakte. In de 25e minuut viel geheel volgens verwachting het twee de doelpunt voor de mannen van Kommer te aanschouwen. Uit een dieptepass van mid denvelder Frans Kommer be landde de bal bij Michel Flik- weert. Hij kapte zijn man uit en zette voor op Ronnie de Bruine, die voor 0-2 zorgde. SKNWK bleef de wedstrijd controleren. Peter van de Cin gel kreeg in de slotfase van de eerste helft nog een prima kans de voorsprong te vergroten. Hij werkte de bal echter langs de verkeerde kant van de paal. In de 46e minuut maakte VCK dan toch goed gebruik van een verkeerde terugspeelbal van Laurens Kik op zijn keeper Le on Quik: 1-2. Korte opleving VCK. dat net voor rust een be hoorlijke opsteker had, pro beerde hiervan na de hervat ting gebruik te maken. Even kende het een korte opleving, maar werd in de 7e minuut ech ter wéér een illusie armer. Een schot van Ronnie de Bruine werd door de VCK-kceper niet klemvast gestopt. De losgela ten bal werd door Erwin Theu nisse makkelijk binnen getikt: 1-3. SKNWK kon de wedstrijd vervolgens heel rustig uitspe len. Het aangeslagen VCK werd niet meer gevaarlijk. Ondanks 1-1 zege NIEUWDORP - Met een 1-2 overwinning van het veld stappen en toch niet tevreden zijn, dat over kwam WIK's oefenmeester Jaap de Ridder afgelo pen zaterdag na de zege in Nieuwdorp. „We hebben behoudens het eerste kwartier bar slecht gespeeld", zo luidde de conclusie van De Ridder na afloop van het duel. „Voor aanvang van de competitie zijn we door de buitenwacht min of meer in een favorieten- rol gedrongen. Op zich denk ik dat dit ook wel een beetje terecht is want we hebben een goede ploeg, maar het omgaan met deze rol schijnt voor de spe lers niet eenvoudig te zijn". Evenals in de wedstrijd tegen Brouwershaven bleken de WIK-spelers te veel hinder te ondervinden van de druk die op hun schouders rust. En juist het leren omgaan met die druk ziet De Ridder als belangrijk ste factor in het verdere ver loop van de competitie. Afgelo pen zaterdag kon de ploeg in ie der geval de druk nog niet aan, behoudens het eerste kwartier waarin de Kerkwervenaren hun tegenstander overklasten kon de ploeg niet imponeren. Toch had de ploeg in het eerste kwartier al met 3-0 voor kun nen staan. Niet scherp Met name Erik-Jan Kort en Joost Rotte stonden niet op scherp, om de talloze mogelijk heden te verzilveren. Zo pres teerde Kort het om tot drie maal toe voor open doel te mis sen. Tbch was het diezelfde Kort die in de 28e minuut van de tweede helft zijn ploeg naar 0-1 schoot. Lang plezier aan de ze voorsprong beleefden de be zoekers echter niet, want drie minuten later stond het alweer gelijk: 1-1. Dat de overwinning toch nog mee ging naar Kerk- werve dankte de ploeg aan Marco Ganzeman, die in de al lerlaatste minuut van de wed strijd een vrije trap vanaf 25 meter van het doel laag en hard inschoot: 1-2. Jaap de Ridder: „We hebben twee uitwedstrijden gespeeld en daarin vier punten behaald en met de wetenschap dat we veel beter kunnen dan we tot heden hebben laten zien, moet het toch mogelijk zijn om hoge ogen te gaan gooien in de strijd om het kampioenschap. Het zal alleen zaak zijn om zo snel mo gelijk onder druk te leren spe len en niet zoals in deze wed strijd een goed eerste kwartier te spelen en daarop niets meer te laten volgen. LONDEN (Rtr) - Newcastle United, zesvoudig F.A.Cup- winnaar, houdt wellicht aan het einde van het seizoen op te bestaan. De schulden van de club lopen op tot bijna vijf mil joen pond sterling (17 miljoen gulden). „Als het aantal toe schouwers onder de 20.000 per wedstrijd zakt en de club on deraan de tweede divisie blijft hangen, is het voorbij", aldus directeur Bob Young, die zelf bijna twee en een half miljoen gulden in de vereniging heeft gestopt. ALMELO - Hans Voskamp neemt na zestien jaar afscheid van het betaalde voetbal. De speler van SC Heracles onder vindt zoveel problemen met een enkel dat spelen op profni veau niet meer verantwoord is. Voskamp, eerder jarenlang in dienst bij Go Ahead Eagles, hoopt nog wel als amateur bij een club in zijn woonplaats Borculo of omgeving actief te kunnen blijven. BURGH-HAAMSTEDE - Het thuisspelende DFS boekte afgelopen zaterdag een ruime overwinning op het bezoekende Wissenkerke. Na een 2-0 rust stand werd het uiteindelijk 6-3 in het voordeel van de mannen van trainer Nico Kind. Na rust leek het even mis te gaan met de thuisploeg, nadat DFS- doelman Edwin van de Zande wegens het onderuit halen van een tegenstander vroegtijdig de kleedka mer moest opzoeken, zakte de thuisploeg in elkaar en liep het zelfs tegen een 2-3 achterstand aan. Een grote portie vechtlust leidde echter alsnog tot de verdiende winst. DFS opende de wedstrijd ove rigens erg slapjes, het keek te veel de kat uit de boom en pak te te weinig initiatief om het de tegenstander echt moeilijk te maken. De eerste goede kans was daarom ook voor het be zoekende Wissenkerke, een der Wissenkerke-aanvallers zag echter zijn ingeschoten bal via de onderkant van de lat terug het veld in stuiten. Deze waar schuwing bleek voldoende voor de thuisploeg en onder aanvoering van Edwin Kriens en de goed spelende Arco Dek ker zocht de thuisploeg de aan val. Voorsprong Nadat Edwin Kriens en Wim Boogerd, deze laatste zelfs tot tweemaal toe, verzuimd had den hun ploeg op voorsprong te brengen was het in de 40e mi nuut Arco Dekker die middels een goed geplaatste schuiver de stand op 1-0 bracht. Drie mi nuten later was het andermaal raak, op aangeven van Huib Nortier was het Wim Boogerd die voor 2-0 zorgde. Pal na rust kwam Wissenkerke via Marcel van Hekke op 2-1 en vanaf dat moment ging het mis met de ploeg van Kind. Doelman Van de Zande werd uit het veld ge stuurd (speler Arnold van de Have nam zijn plaats in, later gevolgd door Simon Blom) en Wissenkerke profiteerde van de chaos in de DFS-ploeg. Peter Geelhoed en Marcel van Hekke bogen binnen enkele minuten de 2-1 achterstand om naar een 2-3 voorsprong. Met tien man gaf de thuisploeg de strijd echter nog niet op en na dat Arco Dekker zijn ploeg in de 21e minuut langszij had ge bracht, kwam het geloof in ei gen kunnen weer terug. Lin kermiddenvelder Peter Beije bracht vier minuten later zijn ploeg zelfs weer op voor sprong: 4-3 en het was diezelfde Beije die in de 30e minuut ook voor 5-3 zorgde. Huib Nortier tenslotte bepaalde in de 40e minuut de 6-3 eindstand. DFS boekte eindelijk weer eens een overwinning Het bezoeken de Wissenkerke werd verslagen met 6-3. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6