M.C. J. Mol uit Dreischor wordt commandant Brouwse brandweer Groen licht voor reconstructie van Dijkstraat en Dorpsstraat 0 1 Een landelijke wetenschapsdag r DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS 326s A-C ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE® voor luxe gordijn ophangsystemen naar Zonnemaire? Jazeker!! Gemeente Brouivershaven heeft voortaan één brandweerkorps bestaande uit twee bluseenheden Karwei van bijna drie ton nog dit jaar van start in Scharendijke TAXA TIE? SS j dé krant van schouwen - duivdand! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1901 148e JAARGANG NR 25020 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 1 BROUWERSHAVEN - De twee zelfstandige brand weerkorpsen in de gemeente Brouwershaven, Drei schor en Brouwershaven, worden samengevoegd tot één gemeentelijk brandweerkorps bestaande uit twee blusploegen. Namelijk het brandweerkorps Brouwershaven bestaande uit de blusploegen Drei schor en Brouwershaven. De centrale commandant van het brandweerkorps wordt M. C. J. Mol uit Drei schor. De leiding van de blusploegen blijft in handen van de huidige korpscommandanten, J. de Jonge uit Dreischor en M. de Boer uit Brouwershaven. Dat is het resultaat van onder handelingen die ruim ander half jaar hebben geduurd. Het plan van het Brouwse college van b en w om de brandweer te reorganiseren tot een gemeen telijk brandweerkorps onder leiding van een commandant stuitte namelijk op veel weer stand en onbegrip bij de brand weerlieden. Met name rondom de vraag wie de centrale com mandant zou worden liepen de emoties hoog op. Volgens de burgemeester van Brouwershaven L. N. Labruyè- re speelde daarbij de competi tie die van oudsher tussen bei de korpsen bestaat een grote rol. Tijdens de persconferentie in het Brouwse stadhuis, waar bij de centrale commandant en de beide postcommandanten werden gepresenteerd, liet hij zijn blijdschap over het onder handelingsresultaat dan ook duidelijk blijken. ,,Ik ben ver schrikkelijk blij dat het nu zo ver is. Dat deze drie mensen zich willen inzetten om de Brouwse brandweer tot een ge meentelijk korps te smeden. Het zal nog even duren eer het zover is, maar ik ben er van overtuigd dat het zal lukken". ding krijgen voor hun werk zaamheden. In plaats van de brandweercommissie wordt een kaderstaf geformeerd die bestaat uit de staf van beide blusploegen onder leiding van commandant Mol. De nieuwe brandweercomman dant begon zijn carrière bij de bi^andweer in 1963 toen hij als aspirant brandwacht bij het brandweerkorps Dreischor kwam. Sinds 1980 is hij onder commandant van dat korps. Bij de presentatie van zijn nieuwe functie 'benadrukte de heer Mol dat hij de jarenlange ervaring en deskundigheid op brandweergebied van de beide postcommandanten zeker no dig zal hebben. ,,Van de heer De Boer op het gebied van de GO- taken (Grootschalig Optreden) en bij de heer De Jonge op het gebied van preventie en in structie". De werkzaamheden van de nieuwe centrale commandant omvatten vooral beleidsmatige en bestuurlijk ondersteunende taken. Hij wordt het aan spreekpunt voor de burge meester en het gemeentebe stuur (waarvan hij zelf deel uitmaakt als VVD-raadslid, red.) Uiteraard blijven de beide blusploegen opereren vanuit hun eigen brandweerkazernes in Dreischor en Brouwersha ven. Via de nieuwe organisatie zullen wel vaker gezamenlijke oefeningen worden georgani seerd. Het Brouwse college begon de onderhandelingen omdat men vindt dat de gemeentelijke vrijwillige brandweer in de nieuwe opzet effectiever en doelmatiger kan werken. ,,Of de nieuwe organisatievorm in derdaad succesvol zal zijn hangt vooral af van de bereid willigheid en inzet van de brandweerlieden", aldus de burgemeester. Volgens Labruyère was de ma nier waarop de Brouwse brandweer tot nu toe was geor ganiseerd nog een overblijfsel van voor de gemeentelijke her indeling in het begin van de ja ren zestig. In de gemeenten Middenschouwen en Wester- schouwen bestaat al langere tijd een organisatievorm zoals die nu in Brouwershaven wordt ingesteld. De overige ge meenten op Schouwen-Duive- land hebben een brandweer korps dat een blusfiloeg omvat. De reorganisatie van de Brouwse brandweer houdt te vens in dat de rechtspositie van de brand\yeèr)i eden opnieuw wordt vastgesteld en dat zij een betere financiële vergoe- De leiding van de Brouwse brandweer. Van v%s,.naar rechts J. de Jong, command(ffl.t:.pande blusploeg Dreischor, M. C. J. Mol, de nieuwe centrale commandant en M. de Boer, commandant van de blusploeg Brouwershaven. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - Nog dit jaar wordt een begin ge maakt met de reconstructie van Dijkstraat en Dorpsstraat in Scharendijke. Dat maakte burge meester W. den Boer gisteravond, donderdag, tij dens de gemeenteraadsvergadering in het gemeente huis in Scharendijke bekend in antwoord op vragen uit de raad. De raad ging met algemene stemmen ak koord met het voorstel van het college om voor dat karwei bijna drie ton uit te trekken. In het dorpsplan voor Scharen dijke is aangegeven dat het ge bied Dijkstraat, Dorpsstraat, Baken en Zwarte Plein geïnte greerd aangepakt zou moeten worden. Met andere woorden: het hele gebied moet op de schop. Inmiddels zijn Zwarte Plein en Baken al gereconstru eerd. Hoog tijd om ook Dijk straat en Dorpsstraat een face lift te geven. Meer functies Uitgangspunt van de plannen van de gemeente is dat de Dorpsstraat als verblijfsge- bied aantrekkelijker gemaakt dient te worden. In de praktijk houdt dat in dat er meer ruimte voor voetganger en fietser en minder ruimte voor de auto ge creëerd moet worden. Ook is het de bedoeling dat er meer ruimde komt voor terrasjes, displays van winkels en het stallen van fietsen. PvdA-raadslid G. A. M. Cobus- sen stelde in een eerste reactie op het plan dat er wat zijn frac tie betreft best een parkeervak voor auto's opgeofferd mag worden ten gunste van meer stallingsmogelijkheden voor fietsen. ,,Ik heb daar al eerder op aangedrongen, maar op de tekening kon ik geen fiets-stal- lingsmogelijkheden ontdek ken". aldus Cobussen. CDA-woordvoerder C. W. Boot stelde dat reconstructie van beide straten zeker een kwali teitsverbetering betekent. Hij drong er bij het college op aan om voor wat betreft de terras jes en de uitstallingen bij win kels een aantal regels op schrift te stellen. „Ik zou graag het terrasgebruik wat geor dend zien", aldus Boot. Hij op perde de mogelijkheid tot in voering van precario-rechten. Cobussen sloot zich later bij die suggestie aan. Wethouder L. C. Hart ant woordde op vragen uit de raad dat campers niet uit de straat geweerd kunnen worden. Hij stelde dat deze 'home-cars' vol gens de wettelijke regels niet anders zijn dan andere auto's en dus dezelfde rechten heb ben. Net als andere auto's mo gen ook campers niet langer dan een uur in de Dorpsstraat geparkeerd worden. Wie zijn mobiel vakantiehuis, of perso nenauto, langer dan een uur laat staan loopt kans dat zijn voertuig door de politie wegge sleept wordt. Infrastructuur Kerkwerve Naast de reconstructie van Dijkstraat en Dorpsstraat is de gemeente Middenschouwen ook in andere kernen druk be zig. Met algemene stemmen schaarde de gemeenteraad zich achter het voorstel van het col lege van b en w om in totaal 269.000,- beschikbaar te stel len voor de eerste fase van de verbetering van de infrastruc tuur van Kerkwerve. In het dorpsplan voor Kerk werve wordt op dat gebied een aantal knelpunten op een rijtje gezet. De overgang van het bui tengebied naar de bebouwde kom is onduidelijk en (jat heeft tot gevolg dat met name op de Kerk weg behoorlijk hard gere den wordt. Bepaalde kruispun ten worden hierdoor door de inwoners van het dorp als ge vaarlijk ervaren. Om het autoverkeer te dwin gen het wat rustiger aan te doen wil de gemeente aller eerst de Kerk weg aanpakken. Het is de bedoeling dat er meerdere verkeersdrempels worden aangelegd. Verder wil men de 'poortfunctie' verster ken. Met andere woorden: het moet voor iedereen duidelijk zijn waar de bebouwde kom van Kerkwerve begint. Elkerzeese hobbels CDA-woordvoerder P. W. Berrevoets-Ringelberg liet we ten in haar nopjes te zijn met de plannen van de gemeente. Wel plaatste zij de kantteke ning dat er in haar visie ele ganter manieren te bedenken zijn om de automobilist te dwingen de rechter voet wat in bedwang te houden. ,,Ik heb begrepen dat daar Elkerzeese hobbels komen, en dat hoeft voor mij eigenlijk niet", aldus mevrouw Berrevoets. Zij doelde daarmee op het feit dat op de Elkerzeeseweg ter hoogte van Eikerzee vrij fors drempels zijn aangelegd ter- Dorpsstraat en Dijkstraat (foto) moeten aantrekkelijker worden gemaakt als verblijfsgebied. (Fo to: Joop van Houdt). wijl wat verderop in Scharen dijke de drempels wat lager en derhalve autovriendelijker zijn. PvdA-woordvoerder G. A. M. Cobussen liet een heel an der geluid horen. Hij zei geen enkele moeite te hebben met de aanleg van forse verkeers drempels. „Het is de enige ma nier", aldus de sociaal democraat. SGP/RPF/GPV-woord voerder J. L. F. Bolleman schaarde zich geheel achter de plannen van de gemeente. Wel drong hij er bij het college op aan erop toe te zien dat het karwei in Kerk werve niet langer duurt dan noodzakelijk is. ,,Ik hoop niet dat het net zo lang duurt als het werk aan de Elkerzeeseweg" aldus Bolleman. Parkeervakken In Kerkwerve staat nog meer op stapel. Met algemene stem men schaarde de gemeenteraad zich gisteren achter het voor stel van het college van b en w om 16.000,- uit te trekken voor de aanleg van een aantal parkeervakken aan de Vloed straat. Twee plannen lagen wat dat betreft klaar: één voor dwarsparkeren en één voor langsparkeren. „Aangezien het dwarsparkeren slechts één parkeerplaats meer oplevert en hiervoor tevens een flink stuk openbaar groen moet worden opgeofferd geven wij de voorkeur aan parkeer vakken in het verlengde van de rijrichting", aldus het college. Daar komt bij dat het realise ren van langsparkeervakken een stuk goedkoper is dan de aanleg van dwarsparkeervak- ken. Het scheelt om precies te zijn 11.000,-. De aanleg van langsparkeervakken aan de Vloedstraat komt op 16.000,- Ook de kern Ellemeet heeft de aandacht van het gemeentebe stuur. De raad schaarde zich tijdens de gemeenteraadsver gadering met algemene stem men achter het voorstel van het college om vijfentwintig mille uit te trekken voor het laten opstellen van een dorpsplan voor Ellemeet. Hét is de bedoe ling dat het dorpsplan opge steld wordt door een extern ad viesbureau. „Een extern des kundige kijkt toch dooreen an dere bril naar het dorp dan ge meente, provincie en dorpsbe woners", aldus het college. „Bovendien heeft een externe deskundige een onafhankelij ke positie, waardoor de accep tatiegraad van het dorpsplan wellicht wordt vergroot". Menige berekening kwam niet uit omdat er teveel rekening bij was. Sirius Droog HET WEER In de ochtend plaatselijk mist, üaar- na zonnige perioden. Later op de dag meer bewolking, maar droog. 1 Minimumtemp. rond 8 graden, mid- dagtemp. ongever 22 graden. Wei- f j nig wind, later zwakke tot matige - zuidelijke wind, rond kracht 3. 7 OMSTREDEN SPEELTERREIN Het besluit over de aanleg van een speelterrein in Scharendijke is uitgesteld. GRONDVERKOOP In Oosterland is zoveel bouwgrond verkocht dat plan Leeuwenburg verder bouwrijp moet worden gemaakt. EENMAAL ANDERMAAL In slot Moermond worden opnamen gemaakt voor het televisie-veilingprogramma Eenmaal andermaal. GOUDEN PLAKKEN De pupillen van AV Delta Sport behaalden vijt keer goud bij de Ir Knaap-pupillencompetitie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BURGH-HAAMSTEDE - In het kader van de lande lijke wetenschapsdag Wetenschap op Zicht die op zondag 6 oktober plaatsvindt is ook op Neeltje Jans een aantal activiteiten. Om 13.00 uur wordt een buiten excursie over het eiland gehou den. Daarbij..kan men deelne men aan een wandeling door de nieuw aangelegde duinen en het vogeleiland. Om 14.30 wordt door J. W. Jeremiasse in formatie gegeven over het ge-' bruik en onderhoud van de Stormvloedkering door Rijks waterstaat. Om 16.00 uur vindt een evenement plaats dat wordt aangeduid als een ver- rassingsonderwerp. Advertentie BEVEILIG ZEKER met ING. BURO VISSER ELLEMEET 01117-1875 Erkend Lid V.E.B. Advertentie Hoge Kerkstraat 16, 4306 CD Nieuwerkerk Telefoon 01114-1518-2658 dag en nacht Al meer dan 25 jaar.... ZIEKENFONDSRITTEN BRUIDSAUTOVOLGAUTO'SGR0EPSVERV0ER KLEINBUS ROLSTOELVERVOER Advertentie Makelaarskantoor HANSE B.V. BROUWERSHAVEN. TELEFOON 01119-2015 Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een kwartaalabonnement 1 45.— C jaarabonnement a 1 169 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam adres postcode plaats: telefoon handtekening: 2Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, O! Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee ~~l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1