Fietsende dienders op bezoek bij garage Braai in Zierikzee Nieuwe kledij voor senioren All-Ready rJ63:50.' Schrijfbijeenkomsten Amnesty International Alle teams Ouwerkerk in nieuwe tenues Succesvol verlopen tocht Korenavond in kerk Dreischor Verkoping Adullam ANBO Zierikzee Kerkbazar Verkoping 'de Schutse' Interkerkelijk koor Adonai zoekt versterking Prijsjesdagen bij Hema Openbare werken in Wester- schouwen Jazz op zee voor derde keer Braamfeest in Nieuwerkerk Kiekieres in Concertzaal Najaars- kinderkleding- beurs Jeugdhengel- wedstrijd in Zierikzeese gracht Sport Overdag weer van start Nationale Zwemvierdaagse in zwembad Dol-fijn WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1991 3 ZIERIKZEE - Zierikzee was onlangs even de gast vrouw van een groep fietsende dienders die zich in zetten voor een goed doel. Plaatselijke gastheer was garage Braai in de Grevelingenstraat. Dit omdat Re nault één van de hoofdsponsors van deze actie is en Braai een Renault-dealer is. Tijdens het bezoek kwa men er zo'n 21 fietsers en nog een groep begeleiders. Deze werden ontvangen met koffie, palingbroodjes en gewone broodjes om de nodige energie op te doen voor de volgende kilometers. Al zo'n acht achtereenvolgende jaren ondernemen perso neelsleden van de dienst lucht vaart van het korps rijkspoli tie en de Algemene Verkeers dienst Rijkspolitie te Drieber gen een fietstocht van ongeveer duizend kilometer ten behoeve van een goed doel. Dit jaar is het goede doel de Stichting Vrije tijdsbesteding Geestelijk Gehandicapten voor de Haar lemmermeer en omstreken ge naamd De Aanloop. In totaal zijn er zo'n dertig fiet sers die deel uitmaken van de groep. Tbch fietst niet iedereen constant mee. Omdat alles in de vrije tijd gebeurt moeten er ook diensten worden gedraaid, waardoor er dagen zijn dat er maar eenentwintig mensen meefietsen, zoals bij dit bezoek aan Zierikzee. Toen waren en kele van de politiemannen af wezig door deelname aan de Nederlandse f ietskampioen schappen van de politie. Herbergen en legerplaatsen De tocht verplaatst zich van Zuid-Limburg, door Noord- Brabant, Zeeland, Zuid- Holland en Utrecht via Gelder land en de Flevopolder naar Noord-Holland. Daar is het centrum X>e Aanloop waar de ploeg finished. Tijdens de tocht wordt overnacht in jeugd herbergen en op legerplaatsen, dit om de kosten zo laag moge lijk te houden. Zodat de op brengst voor het centrum ho ger blijft. De ploeg wordt tijdens de gehe le tocht intensief begeleidt. Zo is er politiebegeleiding te mo tor, is er een grote bus beschi k- baar gesteld die materiaal en dergelijke vervoerd en is er ook een begeleidingsauto die ervoor zorgt dat iedereen goed rijd. Voor de avonden zijn er twee sportmasseurs die de vermoei de spieren weer enigszins op krachten terugbrengt. Een noodzakelijk iets, maar vol gens één van de deelnemers aan de tocht, Willem Fris, ook iets dat gewoon wordt gedaan omdat de mannen het lekker en ontspannend vinden. „Zodra we op de plaats komen waar we gaan overnachten worden alle spullen voor de massages te voorschijn geto verd en schreeuwen de mannen om hun dagelijkse massage", aldus Willem Fris. Volgens hem is er erg veel aandacht be steed aan de begeleiding van de fietsers. ,,Ze hoeven maar om iets te kikken en ze krijgen het al. Ook op het gebied van het eten wordt het de mannen zo plezierig mogelijk gemaakt, 's Morgens kunnen ze zelf be palen wat ze willen hebben en daar wordt ook voor gezorgd". Een andere begeleider, Loek Klück, vertelt dat iedereen die buiten de organisatie met de groep te maken krijgt tot dus ver erg behulpzaam is geweest. „Neem het personeel van de jeugdherbergen; die moeten extra vroeg opstaan om voor ons eten te zorgen omdat we al weer vroeg op weg moeten. En de avond ervoor moeten ze ook al extra hard werken om voor De eenentwintig fietsende mannen van de Dienst Luchtvaart korps Rijkspolitie. (Foto: Joop van Houdt). zo'n grote groep het eten klaar te maken". Gastvrije ontvangst De ontvangst in Zierikzee ver liep zeker gastvrij. Zodra de groep aankwam werden zij ontvangen in de showroom van Renault-dealer Braai. Daar kreeg de groep koffie, werden zij vergast op een palingbrood je, ze waren ten slotte niet voor niets in Zeeland, en kregen daarna nog een broodje. Zoals bij iedere stop werd van de groep fietsers eerst een foto gemaakt voor de archieven. Toen het weer tijd was om te vertrekken kreeg iedereen nog een cadeautje van de garage met daarin een flesje eau de toilette en aftershave. Een klein aandenken aan hun be zoek aan Zierikzee. Waarna na het bijtanken van de bidons met dexter-energy en Isostar en de nodige haps en snacks voor energie de tocht weer werd voortgezet. De finish van de tocht vond plaats op zater dag, toen kwam de groep aan bij centrum De Aanloop. Voor de duizend kilometer die door de dertig mannen is afge fietst hopen zij dit centrum een bedrag van vijftienduizend gulden te kunnen overhandi gen. De Dienst Luchtvaart korps Rijkspolitie heeft al eer der voor het centrum gefietst en wel in 1986. Zij vinden ech ter dat ze nog een keer voor het centrum moesten fietsen om dat de opbrengst, zevendui zend gulden, aan de lage kant was. In de afgelopen jaren is er ech ter een vast team ontstaan dat zich intensief bezighoud met het zoeken van sponsors zodat de opbrengsten ieder jaar weer iets hoger worden. Dit dankzij de hoofdsponsors van het team, Renault en Seceurop Ne derland, maar zeker ook dank zij het bedrijfsleven dat zich enthousiast achter de fietsende, dienders heeft geschaard. De tocht van dit jaar zit er weer op, maar nu is er al weer ge start met de voorbereidingen van de negende tocht. Mis schien mag de stad Zierikzee ze dan weer verwelkomen. Wie weet. Advertentie DREISCHOR - Het is inmid dels traditie geworden om in september een grote koren avond te houden in de Neder landse Hervormde kerk te Dreischor. Zaterdag 21 septem ber wordt deze traditie voort gezet in de vorm van een muzi kale presentatie van drie ko ren, alsmede fanfare Crescen do onder leiding van Johan dé Witte. Een aardig aspect bij dit alles is een ontmoeting tussen twee koren van Schouwen-Duive- land en de Hervormde Zang vereniging Jeduthun uit Mid- delharnis. In het kader van uit- wisseling van mogelijkheden en het brengen van goede pro gramma's, ook van buiten de eigen regio, is het koor uit Mid- delharnis uitgenodigd. Er is een formule bedacht, waarbij elk koor afzonderlijk met enkele werken optreedt, waarna Crescendo volgt met enkele instrumentale num mers. Dit gebeurt zowel voor als na de pauze, waarin koffie en thee kan worden verkregen. De zangvereniging Jeduthun wordt bijgestaan door de so praan Willy Feytel-Bout, die enkele liederen ten gehore brengt met het koor. Als organisten treden op Bart Jaap de Bakker en Wim de Raad. De entree is gratis en de korenavond begint om 19.45 uur. NIEUWERKERK - Woensdag 18 september houdt de Stich ting Adullam een verkoping van lingerie, keukentextiel en nachtkleding. De verkoping begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. De verkoping wordt gehouden in de zaal van de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Nederland aan de. Stati onstraat in Nieuwerkerk. Ie dereen is van harte welkom. ZIERIKZEE - De afdeling Zie rikzee van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen houdt donderdag 19 september weer een themamiddag in haar onderkomen aan de Paternos terstraat. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur en deze keer is gekozen voor een spelmid- dag. BRUINISSE - De Gerefor meerde Kerk van Bruinisse heeft voor zaterdag 21 septem ber een bazar op haar agenda staan. Met behulp van veel vrijwilligers is er een rommel markt, kledingbeurs en koffie- terras en worden oliebollen, cakes, slaatjes en soep ver kocht. Onder het motto Samen doen wordt deze startdag van het ko mende kerkelijk seizoen inge luid. Een groot deel van de op brengst komt ten goede aan Foster Parents Plan en dan met name een onderwijsproject in Mali. Ook andere organisaties, zoals Amnesty International, Unicef en de Wereldwinkel ge ven acte de présence tijdens de bazar. De activiteiten aan de Noorddijk beginnen om 10.00 uur en eindigen omstreeks 16.00 uur. Parkeren kan bij de Vissershaven. Voor nadere in formatie kan gebeld worden met 01113-1399. OOSTERLAND - Dinsdag 24 september is er ten huize van de familie De Bruine-Bcvcrloo aan de Lage Maireweg in Oos- terland een verkoping van De Schutse. Het betreft de maandelijke verkoop van linnengoed, on dergoed, huishoudelijke arti kelen en zelfgemaakte spullet jes waaronder babykleren, ge breide sokken en klompen. Men kan terecht op de verko ping van 9.30 tot 11.30 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Dc op brengst van de verkoping komt ten goede aan dc gehandicap tenzorg. ZIERIKZEE - Het interkerke lijk ko.ar Adonai onder leiding van dirlgente Liesbeth Fran ken zoekt nieuwe leden; men sen die graag zingen en die door en met de stem een bood schap uit willen dragen, als mede enkele muzikanten. Van oorsprong is het koor Ado nai opgezet als 'jongerenkoor', maar al spoedig bleek dat er ook bij al wat ouderen behoef te bestond om in een dergelijk koor te zingen, zodat er thans geen leeftijdslimiet bestaat en iedereen die graag zingt, wel kom is. Momenteel bestaat er vooral behoefte aan man nenstemmen, bassen en teno ren dus, maar ook vrou wenstemmen zijn welkom. Het repertoire van het koor be staat voornamelijk uit evange- lisatie-gerichté liederen en gospels, zowel Engels- als Ne derlandstalig. De muzikale on dersteuning wordt gevormd door een combo, dat bestaat uit; elektronische piano, drums, basgitaar en dwars fluit. Oplangs is de fluitist ech ter, wegens een drukke studie,, gestopt met het begeleiden van het koor en wat betreft de pia nist; deze zou het graag ook wat rustiger aan doen. Dus: speelt u piano of dwarsfluit en denkt u dat het repertoire van het koor voor u of jou geen pro blemen oplevert, schroom dan niet om eens langs te komen. Wekelijks op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur wordt op een ontspannen wijze gewerkt aan stemvorming en muziek- /zangonderricht alsmede het instuderen van het zeer afwis selende liederenrepertoire. Ook voor het komende seizoen staat weer een aantal optre dens op het programma. De groep repeteert, zoals eer der genoemd, op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in een zaal van Buurt- en Klubhuis De Lichtboei, Poststraat 37 te Zierikzee. Voor nadere infor matie kunt u ook bellen naar de voorzitter, Kees Jobse, tele foon 01110-12548. ZIERIKZEE - In de maand sep tember organiseert de Am- nestygroep Schouwen-Duive- land weer een aantal schrijf bijeenkomsten ten bate van gewetensgevangenen. Am nesty noemt iemand gewetens- gevangene. als deze wordt vast gehouden vanwege geloof of overtuiging en hij/zij geen ge weld heeft gebruikt. Deze maand wordt voor drie van zulke mensen actie gevoerd. Dat zijn: a. Salman 'Abdallah in Syrië, een 61-jarige econoom en voor malig lid van het Nationaal Commando van de Ba'ath Par tij. Hij wordt al meer dan 20 jaar zonder aanklacht of proces vastgehouden nadat hij in april 1971 werd ontvoerd na een machtswisseling. b. Thmdin Sithar, een 45-jarige Tibetaan die in China een ge vangenisstraf uitzit van 12 jaar, opgelegd omdat hij in be zit zou zijn van een verklaring van de Dalai Lama. c. Goodluck Mhango in Mala wi, een 45-jarige dierenarts die sinds september 1987 in admi nistratieve hechtenis wordt ge houden. Aangenomen wordt dat men hem wil straffen voor een artikel dat zijn broer publi ceerde in een buitenlands tijd schrift, waarin kritiek werd geleverd op de regering van Malawi. De schrijfbijeenkomsten wor den gehouden op maandag 23 september in de Gereformeer de kerken van Haamstede en Brouwershaven en in dc pasto rie aan dc Ring in Ouwerkerk. V Vervolgens op dinsdag 24 sep tember in Noordgouwe, Dr. Wortmanstraat 23 (van 10.00 tot 12.00 uur) en 's avonds in de Ge reformeerde kerken in Scha- rendijke en Nieuwerkerk. Tot slot is er op donderdagavond 26 september gelegenheid om te schrijven in de Prinses Julia- naschool in Zierikzee. Alle schrijfavonden zijn van 19.00 tot 20.30 uur. In Bruinisse worden voorlopig geen schrijfbijeenkomsten meer gehouden. Bij wie dat wil worden de voorbeeldbrieven thuisbezorgd, zodat men thuis kan schrijven. Inlichtingen hierover zijn te krijgen bij Lia de Keijzer, telefoon 01113-2436. ZIERIKZEE - Inhakend op de miljoenennota, zoals die van daag door het kabinet is gepre senteerd, start de Hcma in Zie rikzee haar eigen prijsjesda gen. Van woensdag 18 tot en met za terdag 21 september is er in de feestelijk versierde winkel een speciaal actie-assortiment met aanbiedingen. Die worden da gelijks - volgens zeggen van de Hema - spectaculair onthuld. In de meeste Hema-vestigingen is er een speciale entertainer, die de klanten uitnodigt om spelletjes tc doen. Kinderen kunnen deelnemen aan een kleurwedstrijd. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie openbare werken van de gemeente Westerschou- wen komt donderdag 19 sep tember om 19.30 uur bijeen in het gemeentehuis te Burgh- Haamstede. Op de agenda staan de herin richting van de voortuin van het gemeentehuis, een beplan tingsplan en kredietaanvraag, de aanbesteding reconstructie Maireweg, de herinrichting van de begraafplaats Haamste de en een passend herinrich tingsplan voor het middelste gedeelte van de oude begraaf plaats. Mogelijk, dat zich voor de vergadering nog andere agendapunten aandienen. ZIERIKZEE - Voor de derde keer heeft Zierikzee Aktief een Jazz op zee-avond op de agenda staan en wel voor za terdag 21 september om 20.00 De Tin Pan Alley Jazzband uit Enkhuizen speelt die avond aan boord van de Stad Zierik zee. Aan boord zijn zoals ge bruikelijk drankjes en kleine hapjes verkrijgbaar. Kaarten kunnen gekocht worden bij de VW in Zierikzee. NIEUWERKERK - Op vrijdag 27 september wordt in dc Openbare Basis School De Dobbelsteen te Nieuwerkerk het jaarlijkse braamfeest ge houden. Het feest heeft dit jaar het thema Zuid-Amcrika meegekregen. De kinderen mogen verkleed naar school komen, 's Morgens doet men behendigheidsspel letjes, 's middags wordt het programma ingevuld met een filmvoorstelling. Nadat de braamdiploma's zijn uitge reikt treden alle groepen van de school op. Leerlingen en oud-leerlingen verzorgen een demonstratie Latijns-Ameri kaanse dansen. Er kunnen al lerlei spelletjes worden gedaan zoals het stokkenvangspel, een elektrische spiraal van twee meter, eendjes vangen, rad van avontuur en het catus- stekeltrekspel. Uiteraard zijn er weer de nodige lekkere hap jes te koop. De opbrengst van het het braamfeest is bestemd voor de aanschaf van oen nieu we video voor de school. Het avondprogramma van het feest begint om 19.00 uur. AMERSFOORT - Het geboor tehuis van de schilder Piet Mondriaan (1872-1944) in Amersfoort wordt binnenkort gerestaureerd. Op 27 septem ber start de officiële sloop van overtollige, later toegevoegde muurtjes. In mei van het vol gend jaar moet de restauratie gereed zijn, zo blijkt uit een be kendmaking vrijdag van de 'Stichting Mondriaanhuis. ZIERIKZEE - 'Theatersportge nootschap' Kiekieres speelt vrijdag 20 september om 20.00 uur in de Concertzaal te Zie rikzee haar eerste improvisa tiewedstrijd van het nieuwe seizoen tegen een team van theatersport Amsterdam; win naars van het Nederlands kampioenschap in Nijmegen, waar Kiekieres een vierde plaats behaalde. Geen kampioen dus, maar Kie kieres heeft in Nijmegen en in augustus tijdens een speciale trainingsweek veel ideeën op gedaan. Tijdens de improvisa tiewedstrijd wordt twee keer drie kwartier gespeeld. Voor de eerste keer zijn er natte sponsen voor het publiek. Daarmee kan naar de rechters (jury) of spelers gegooid wor den als men het met een beslis sing niet eens is of als het spel onder de maat blijft. ZIERIKZEE - Vrijdag 27 en za terdag 28 september is er weer een kinderkledingbeurs. Deze zal gehouden worden, in de openbare basisschool 't Kof schip aan de Scheldestraat in Zierikzee. Vrijdag tussen 19.30 uur en 21.30 uur kunnen men sen tereeht om maximaal 25 stuks kleding per persoon in te leveren vanaf maat 86 tot en met 182. Er is nu ook de mogelijkheid om 15 stuks babykleding in te leveren in de maten 56 tot en met 80. De kleding dient heel en schoon te zijn. Er worden geen leren schoenen, ondergoed en luiertruitjes aangenomen, wel kaplaarzen, gymschoenen, schaatsen, sneeuwboots en rol lerskates. Zaterdag 28 september kunnen belangstellenden terecht tus sen 10.00 uur en 11.30 uur om kleding te kopen. Diezelfde dag kan tussen 14.00 uur en 15.00 uur de niet verkochte kle ding afgehaald worden, tevens wordt dan afgerekend. Niet af gehaalde kleding gaat naar Po len of Roemenië. Van de ver koop komt 10 ten goede aan de Stichting Kledingbeurs Zie rikzee. De circa 25 vrijwilligers hopen op een grote belangstelling. In lichtingen bij R. Duinhouwer, telefoon 01110-15244 of Y. van Marion, telefoon 01110-14143. ZIERIKZEE - Zaterdag 21 sep tember houdt de HSV Ooster- schelde haar jaarlijkse vis wedstrijd voor de jeugd in de gracht van Zierikzee. Er wordt gevist in twee groepen, name lijk jeugd van 4 t/m 8 jaar en jeugd van 9 t/m 12 jaar. De deelname is geheel gratis en men behoeft geen lid van een hengelsportvereniging te zijn. De deelnamekaarten kunnen op de dag van de wedstrijd om 13.30 uur worden opgehaald bij het houten bruggetje over de gracht. De wedstrijd zelf is van 14.00- 16.00 uur en er wordt gevist op centimeters. De meest, succes volle deelnemer in elke groep ontvangt een beker, maar ook de minder fortuinlijke henge laars gaan niet met lege han den naar huis, want iedere deelnemer krijgt een prijs. De prijsuitreiking is direct na af loop. ZIERIKZEE - Nu dc lange zo mermaanden weer voorbij zijn is ook voor de recreatieve sportvereniging Sport Over dag dc tijd aangebroken voor haar wekelijkse sportbeoefe ning. Sport Overdag is sinds kort weer actief. Sport Overdag is een vereniging van mannen en vrouwen die sporten onder dc deskundige leiding van Esther goedhart uit Zierikzee. Er wordt veel aandacht besteed aan allerlei loop- en grondoefe- ningen, zodat vrijwel alle spie ren in aktie komen. Ook diver se sporten komen aan de orde zoals onder andere volleybal, slagbal en korfbal. Sport Over dag heeft nog ruimte voor nieu we leden. Voor meer informa tie: Ada Rengen (01110 12729) ZIERIKZEE - Zierikzee BI is dit jaar gesponsord door de plaaU'-- lijke dans- en balletschool Kramer. (Foto: Joop van Hbudt). Zowel het eerste elftal, de reserves als de jeugd van SV Ouwer kerk is onlangs geheel in nieuwe shirts, broekjes, kousen en trai ningspakken gestoken. De selectie kreeg dit uit handen van Res taurant De Vierbannen. Het tweede elftal ontving-de kledij van RPF-administraties. De jeugd tenslotte, die tevens.nog sporttas sen kregen, heeft als sponsor ATTA-Makelaars Rotterdam. (Foto: Joop van Houdt). 8 VI De seniorenteams van de Zierikzeese korfbalvereniging All- Ready zijn geheel in het nieuw gestoken door har nieuwe spon sor, Zentra Sport Deuvloo. (Foto: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Van 23 t/m 27 september 1991 wordt de 14e Nationale Zwemvierdaagse gehouden. In vijf dagen moet men dan vier keer 500 meter (30 baantjes) zwemmen. Voor kinderen tot 10 jaar is dit de halve afstand. Tijdens het zwemmen mag men wel uitrusten maar het water niet verlaten. Kinde ren moeten minimaal een A-diploma hebben. Er kan van maandag tot en met donderdag van 15.30 uur tot 21.30 uur gezwommen worden, met dien verstande dat het zwembad na 20.15 uur alleen voor volwassenen is geopend. Op vrijdag 27 september, de in- haaldag, is er zwemmen van 15.30 uur tot 18.00 uur. Bij inschrijving ontvangt men een deelnamesticker en een sponsorkaart. De sponsoractie is dit jaar ten bate van de Ro nald McDonaldhuizen. Dege nen die meedoen aan dè spon soractie t/m 15 jaar ontvangen een certificaat voor gratis Mc Donald's produkten. .Stempels De deelnemerskaarten worden op de eerste dag uitgereikt. Wanneer deze kaart is voorzien van vier stempels ontvangt men tevens een herinne ringsmedaille. Formulieren zijn verkrijgbaar aan de kassa DEN HAAG - De verkoop van alcoholhoudende dranken in benzinestations wordt verbo den. Het verbod wordt opgeno men in de nieuwe Alcohol wet. aan de vormgeving waarvan momenteel gewerkt wordt op het ministerie van WVC. Staatssecretaris Simons van volksgezondheid heeft dat aan de Tweede Kamer laten weten. •1 van het zwembad. Nadere in formatie bij het zwembad. De formulieren moeten uiterlijk op 19 september ingeleverd zijn. Advertentie WARENHUIS nbiediW BEKEND aai PATS. oe we-etóbe.°en>d* ML stars 99.5° r ft en Vila - Alle merken sportschoenen legen inlevering van deze "adverieniie 20% KORTING Geldig t/m 28 sept 1991 WARENHUIS RENESSE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3