Camel Trophy editie 92 naar Brazilië en Guyana Volta met Barok in Middelburg te zien AUTO STRIPING Een goede nachfrust is de basis voor energie overdag Vriendjes zoeken thuis Minder kans op lekke banden met speciaal rubber Inschrijving tot 1 december Opening adviesburo Open dag in Goes Band in 't Beest Clouseau in Goes Lezing van Rozen kruisers k y Trein Model ruilbeurs WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1991 11 uit Nepal en Burkina Faso door mevrouw G. van Elsac- ker-Brandt in het Tbnnenma- gazijn voor NBvP-Brouwers- haven. 20.00 uur. Donderdag 19 september Zierikzee ANBO-spelmiddag in ANBO- gebouw, Paternosterstraat. 14.00 uur. Open huis clubhuis de Licht boei, 19.00-21.00 uur. Scharendijke Gemeenteraadsvergadering Middenschouwen. In gemeen tehuis. 19.30 uur. Zaterdag 21 september Zierikzee La Lupa. Brogum. 23.00 uur. Brouwershaven Boerenboeldag. Loodsen nieu we jachthaven. Vanaf 9.00 uur. Maandag 23 september Haamstede Schrijf avond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, recreatiezaal. Van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag 28 september Dreischor Concert korpsen van Brou wershaven en lampionoptocht. Ring. 19.00 uur. Middelburg Country Tbernee. Evenemen tenhal De Kruitmolen. Van 20.00 tot 24.00 uur. Workshop. Van 13.30 tot 16.00 uur. Maandag 30 september Zierikzee Uitreiking onderzoeksrapport Voorlichting aan ouderen aan gedeputêerde A. J. Dijkwel. 14.00 uur. Dinsdag 1 oktober Zierikzee Verkoop Welfare artikelen. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Donderdag 3 oktober Burgh-Haamstede .-Spreekbeurt D66-Kamerlid Ja cob Kohnstamm in hotel Bom. 20.00 uur. Zaterdag 5 oktober Advertentie uitgeb. ass. v.a. 5,75 Middelharnis. Tel. (01870) 6366 Goes. Tel. (01100) 32570 BLOEMENDAAL - De inschrijving voor de Camel Trophy 1992 is van start gegaan. Sinds kort zijn bij de vestigingen van Free Record Shop, de verkoop punten van Camel Boots, Collection en Camel Tro phy Watch, de tabakswinkeliers en benzinestations inschrijfformulieren verkrijgbaar voor dit grootse avontuur. De Stichting Camel Trophy, die de Neder landse selectie organiseert, heeft bepaald dat de in- sehrijvingstermijn sluit op 1 december. (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overtlakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GQEREE-OVERFIAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 1514. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek ha afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. S HEER HENDRIKSKINDE REN - Na groot succes van de vorige beurs wordt zaterdag 28 september in dorpshuis 's Heer Hendrikshuis en 's Heer Hendrikskinderen. De beurs gaat om 10.00 uur van start en duurt tot 16.00 uur. Op de beurs is gewoontege trouw weer een testtafel aan- weizg waar men gratis de loc's Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst van de postzegel vereniging Flakkee, in zaal ca fé de Kok, Kaai 49. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- Tonge komt samen. School straat 28. Van 13.30 tot 16.30 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tonge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. T/m 23 september Middelharnis Expositie Kijk op de Delta. Ge meentehuis. Tijdens kantoor uren. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Verkoopbeurs van Vogelvereni ging Nachtegaal van 10.00 tot 12.00 uur in het clubgebouw aan Molenweg 10. Opkopers aanwezig. September Zierikzee Expositie schilderijen N. Ne- lisse-Jumelet. Corneliastich- ting. Van 10.00 tot 17.00 uur. Goes Expositie Op Water Gebouwd, Vestën van Goes, dagelijks ge opend. T/m 28 september Burgh-Haamstede Expositie Schouwen aan schouwd (selectie afbeeldingen uit de Zelandia Illustrata). Be- waerschole. T/m 31 oktober Brouwershaven Tentoonstelling Brouwersha ven Berijmd; tentoonstelling Zeeuwse klederdrachten en Zeeuws houtsnijwerk. Mu seum De Vergulde Garnaal, Markt 5. Maandag t/m zater dag 9.00-12.00 uur en 13.15-14.15 uur. Woensdag 18 september Brouwershaven Lezing over leven van vrouwen of wagons kan testen. Uit een eerder gehouden enquete on der de bezoekers is gebleken dat de beurs een echt streekge- beuren is. Maar liefst negentig procent van de bezoekers kwam uit Zeeland. In het restaurant-gedeelte van het dorpshuis wordt deze keer de nieuwe video van Rail Art ver toond. Voor meer informatie; 01100-20493. Brouwershaven Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, Bostonplein. Van 19.00 tot 20.30 uur. Ouwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Pastorie, Ring 19. Van 19.00 tot 20.30 uur. Dinsdag 24 september Zierikzee Meer Bewegen voor Ouderen in kruisgebouw Jannewekken, 10.30 uur, 14.00 uur en 15.00 uur. Scharendijke Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, consistorie. Van 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Schrijf ochtend Amnesty Inter national. Dr. Wortmanstraat 23. Van 10.00 tot 12.00 uur. Dreischor Meer Bewegen voor Ouderen in gymzaal Schoolstraat, 09.00 uur. Nieuwerkerk Schrijfavond Amnesty Inter national. Gereformeerde kerk, zaaltje Badhuisstraat. Van 19.00 tot 20.30 uur. Donderdag 26 september Zierikzee Schrijfavond Amnesty Inter national. Prinses Juliana- school, Jannewekken 19. Van 19.00 tot 20.00 uur. Vrijdag 27 september Zierikzee Vos en Vesuvia. Brogum. 21.00 uur. Burgh-Haamstede Openbare afscheidsreceptie S. Meerhof in het gemeentehuis. 16.30 uur. Nieuwerkerk Afscheidsreceptie C. Joziasse van Plantenziektenkundige dienst in Ons Dorpshuis, 15.00- 17.00 uur. Braamfeest. Obs de Dob belsteen. 19.00 uur. GOES - Op vrijdag 20 septem ber vindt de opening plaats van het nieuw kantoor in Goes van het Pedagogisch hulp- en adviesburo. Dit kantoor be vindt zich aan Vlasmarkt 8. Mensen kunnen hier terecht voor opvoedingsvoorlichting, opvoedingsproblemen, opvoe- dingsvragen, ontwikkelings problemen, onderwijs leerpro blemen en onderwijs en'studie begeleiding. Pedagogen Ijier zijn drs P. M. Dreyer en drs M. K. Stoutjesdijk. GOES - Op zaterdag 5 oktober houdt de afdeling Zeeland van de Nederlandse Stomavereni ging Harry Bacon in samen werking met de Zeeuwse afde ling van de Crohn en colitis Ul- cerosavereniging Nederland een open dag in het Oostef- scheldeziekenhuis te Goes. Een en ander begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. De bijeenkomst is voor de eerste keer samen georgani seerd, omdat mensen met een chronische darmziekte soms voor de aanleg van een stoma komen te staan. Het ligt in dat opzicht voorde hand, dat beide verenigingen proberen hun le den wederzijds zo uitvoerig mogelijk te informeren. Tijdens de open dag kunnen vragen gesteld worden aan dr G. den Hartog (internist), dr C. M. Dijkhuis (chirurg), dr S. Ge luk (uroloog). J. Aarts (stoma- verpleegkundige), J. Eversdijk (diëtiste) en E. de Mul (maat schappelijk werkster). Ook is er een bandagist uit Rotterdam met allerlei stoma-materiaal. Zierikzee Muskee. Brogum. 23.00 uur. Vrijdag 18 oktober Zierikzee Poppentheater Don Gionvanni. Brogum. 20.00 uur. Zaterdag 19 oktober Zierikzee Big Bam Boom Band. Brogum. 23.00 uur. Woensdag 23 oktober Brouwershaven Diapresentatie in Tbnnenma- gazijn door A. Rommers over De Natuur van maand tot maand voor NBvP-Brouwers- haven. 20.00 uur. Vrijdag 24 oktober Zierikzee Voorronde Zeeuws Popcon cours. Brogum. 21.00 uur. Zaterdag 2 november Dreischor Solistenconcours (leden van Crescendo). Dorpshuis. 14.30 uur. Dinsdag 5 november Zierikzee Verkoop Welfare artikelen. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 13 november Brouwershaven Bezoek NBvP-Brouwershaven aan expo Het sterke geslacht in Zeeuwse Bibliotheek Middel burg. Zaterdag 16 november Dreischor Reünie en tentoonstelling har monie Crescendo. Dorpshuis. 14.30 uur. Woensdag 27 november Brouwershaven Demonstratie gefingeerde ver keersslachtoffers o.l.v. Tj. Heij- boer in het Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Er wordt gedanst op live uitge voerde muziek van beroemde Franse hofcomponisten uit de Barok, zoals Lully, Campra en Marais. In een rijk gekostu meerde voorstelling komt het Franse hof uit de tijd van Lode- wijck de veertiende tot leven; theater- en gezelschapsdansen begeleid door luit, théorbe en traverso en de daarbij onont beerlijke etiqette schetsen. Dans was aan de hoven in vroe ger eeuwen een zo belangrijke zaak, dat elk hof van enig aan zien beschikte over een dansmeester. Wie van adel was of het zich op andere wijze kon permitteren liet zich scholen in de dans. Immers, de dans weer spiegelt het innerlijke van de mens en was soms zelfs een cri terium voor de keuze van de huwelijkspartner. Het niveau was hierdoor bij zonder hoog. Veel van de in strumentale muziek uit de vijf tiende tot en met de achttiende eeuw, die de vele liefhebbers van oude muziek inmiddels goed kennen, is oorspronkelijk geschreven als dansmuziek. Over de bij die muziek beho rende dansen is echter veel minder bekend. Dansnotatie Dat omdat voor dans in tegen stelling tot het muziekschrift in die jaren nog geen sluitend systeem voor dansnotatie be stond. Dankzij diepgaande stu- UTRECHT - De Reclame Code Comissie (RCC) heeft een ver nietigend oordeel geveld over de brochure, waarmee het mi nisterie van WVC het Genees middelen Vergoedingssysteem (GVS) aan het publiek presen teert. De brochure is op veel punten misleidend, onjuist en ongenuanceerd, zo stelt de co- missie naar aanleiding van een klacht van de overkoepelende organisatie van de farmaceuti sche industrie, Nefarma. GOES - Op podium 't Beest in Goes zijn zaterdag 21 septem ber twee Nederlandse bands te gast. Beide bands zijn geen on bekende meer voor het po dium. Het betreft hier de Eindhoven- se band Alabama Kids, zij was al twee maal eerder in 't Beest. De Haagse Abba's waren hier ook al twee maal eerder. Waar van een keer onder de naam Hallo Venray. De Alabama Kids spelen ter promotie van hun nieuwe lp/cd 'Eartman Su- persmell'. Het vijftal steekt hun voorliefde voor artiesten als Neil Young en Dinosaur jr. nog steeds niet onder stoelen of banken. Ze leggen een inventi viteit aan de dag waar meqig concurrent een puntje aan kan zuigen, zo vindt de leiding van 't Beest. De Abba's spelen nog steeds covers van de legndari- sche zweedse groep Abba, al zijn deze nummers niet direkt als zodanig te herkennen. De meest uiteenlopende stijlen passeren de revue. Dit alles op ludieke wijze aangekondigd door zanger Henk. Aanvang 22.00 uur, entree 8,50 gulden CJP 7 gulden. GOES - Op zaterdag 28 septem ber treedt in de Zeelandhallen de Belgische groep Clouseau op. Het concert begint om 20.30 uur, maar de zaal gaat 19.00 uur al open. Kaarten worden verkocht bij Opus Sound/Zeelandhallen aan de Nobel weg 6 te Goes, te lefoon: 01100-13313, verder bij Rabobank Goes, Grote Markt 1, telefoon 01100-39000 en VW Goes, bij het station, telefoon 01100-20577. die van notities van diverse dansmeesters wordt toch steeds meer bekend over de verfijnde en rijk versierde dan sen uit die tijd. Bakermat Dat is belangrijk omdat het de bakermat van de klassieke dans betreft. In het programma dat historisch dansensemble Volta brengt over de Franse Ba rok (begin achttiende eeuw) zijn naast gemoedelijke gezel schapsdansen ook de virtuoze theaterdansen uit die tijd. De sfeer van de Barok is onder meer terug te vinden in de geo metrische vormen en de vele versieringen in de vorm van ca- brioles, battu's en entrechats. Docente dansnotatie en histori sche dans Vera Baris doet veel dansresearch voor Volta. Het ensemble legt in zijn uitvoerin gen de nadruk op authentici teit van de dansen. Eerder al bracht Volta programma's voor het voetlicht met dansen uit de vijftiende eeuw. Muziek Gedanst wordt er door Erik Doemar, Alfons de Jong, Sas- kia Meulenkamp, Neela Muller en Miriam van Steenhoven. De, muziek wordt verzorgd door Frédérique Chauvet (traverso en piccolo), Eveline Juten (luit) en Ciska Mertens (théorbe). I De Camel Trophy 1992 wordt van 27 april tot 15 mei verreden in de jungle van Brazilië en Guyana. Beide Zuidameri- kaanse landen staan bekend om hun moeilijk begaanbare wegen, die worden doorkruist door .vele rivieren. Hierdoor zullen de deelnemers voor ex tra grote uitdagingen worden geplaatst. Achttien landen Maar liefst achttien landen uit alle delen van de wereld nemen volgend jaar deel aan Guyana 1992, zoals de dertiende editie van de Camel Trophy officieel is genoemd. Als vervoermiddel wordt Wederom de oersterke Daarnaast voegt Boulain nog een bijzondere vinding aan la tex toe, het zogenaamde Sup'air, dat het natuurrubber luchtdicht en zeer sterk maakt. Het bijpompen is praktisch niet meer nodig. Bovendien heeft de zogenoemde Air-B binnenband daardoor nog en kele bijkomende voordelen. De binnenband heeft meer dan een traditionele binnenband een groot absorberend vermo gen. Het sterk terugdringen van vibraties bij kuilen en hob bels in de weg maakt het rijden met Air-B zeer comfortabel. Bovendien blijkt uit metingen dat Air-B een zeer geringe rol- weerstand kent. In de praktijk betekent dit dat rijden met de ze binnenband een voordeel van 5 km op een afstand van 100 km oplevert. In combinatie met een high-tech buitenband loopt dit voordeel zelfs op tot 9 km. en betrouwbare Land Rover Discovery ingezet. Het binnenland van Guyana is puur jungle: een eldorado van regenwouden, bergen (de ke tens van de Rupununi en Kana- ku), grote rivieren, stroomvers nellingen en watervallen. Eén van de rivieren is de Essequi- do, de langste rivier van het land. De Essequido wordt ge voed door veel zijrivieren, waaronder de Potaro met de Kaieteur-waterval. Deze is de grootste van Zuid-Amerika, vergelijkbaar met de Niagara. Selecties Iedereen die op zoek is naar avontuur, in het bezit is van Op elke fietsententoonstelling is de demonstratie van Robert Boulain werkelijk verbluf fend. Hij neemt plaats op de fiets en rijdt doelbewust over een plank, waaruit zeven spij kers steken. Geen gesis, de banden blijven hard. Boulain beweert niet, dat zijn wonder- band nooit lek kan. Via uitge breide tests is gebleken dal met Air-B dc kans op lekrijden met 90 procent verminderd ten opzichte van de zwarte butyl binnenbanden. Mocht er door grove inrijding toch een lok ontstaan, dan is de band met de bekende reparatiemiddelen te plakken. Dc Air-B binnenband in com binatie met zo'n high-tech bui tenband, die voorzien is van een anti-lekstrook, zou plak ken wel eens voorgoed verle den tijd kunnen maken. een geldig rijbewijs en geen professionele ervaring heeft in de autosport, kan zich aanmel den voor de selectie. Elk jaar schrijft een groot aantal men sen zich in. Uit deze groep kiest de organisatie duizend deelnemers die meedoen aan de selectie. De selectie bestaat uit vier ron den. In januari nemen 1000 kandidaten deel aan de regio nale voorselecties. Van deze groep plaatsen de beste 96 zich voor de landelijke voorselectie. Hieruit komen twintig kandi daten naar voren die doorgaan naar de nationale selectie. Uit dit kwartet wordt het Neder lands Team voor de Camel Trophy 1992 geformeerd. De voorselecties en de nationa le selectie staan onder auspi ciën van de KNAC Nationale Autosport Federatie. De voorselecties worden op het terrein van de Beekse Bergen gehouden. De nationale en fi nale selectie vindt respectieve lijk plaats in België en Frank rijk. Eind maart volgend jaar is bekend welke twee avontu riers Nederland vertegenwoor digen in de Camel Trophy 1992. MIDDELBURG - Het Rozen kruisers Genootschap houdt maandag 23 september een le zing over de geestelijke schat der Katharen. Deze lezing wordt gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek en be gint om 20.00 uur. Het Rozenkruisers Genoot schap houdt een drietal lezin gen over Graal, Kathaar en Ro zenkruis. Deze vormen samen een drievoudige weg. Een weg van nat uurgeboorte tot zielege- boorte, van zielegeboorte tot zielegeboorte en tenslotte tot de geboorte van de Geest. Advertentie Lattenbodem. spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Mei die keus legt u de basis voor komfort en gezondheid. Bedspecialist Deurloo geeft u graag persoonlijk advies. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4. Zienrtee Tel. 01110-12946 's Maandag* ges'oian Donderdagavond koopavond In Dierenasiel Schouwen-Duiveland zitten momenteel twee dik ke vrienden te wachten op een nieuw thuis. Deze rode kater en witte kater van ongeveer anderhalf jaar zijn gek op elkaar en zouden dus het liefst bij elkaar worden geplaatst in een uieuu? thuis. De rode is heel lief en aanhalig, maar is vergeleken bij de witte 'kroelkat' een beetje terughoudend. Ze kunnen het goed vinden met soortgenoten en ook honden kunnen ze wel velen, maar dan moet dat wel van beide kanten zijn. Omdat de jongens met elkaar zijn opgegroeid zou het asiel het liefst zien dat ze sa men werden geplaatst. Voor meer inlichtingen kan men bellen naar het asiel, 01110-17013. MIDDELBURG - Het historisch dansensemble Volta (met deelnemers van Schouwen-Duiveland) verzorgt een programma in de Wandelkerk te Middelburg en wel op 5 Oktober om 20.30 uur. Alleen door samenwerking is de eindstreep van de Camel Trophy te behalen. Nieuwe fietsbinnenband ZIERIKZEE - Goed nieuws voor de bandenplakkers. De Franse ingenieur Robert Boulain heeft vanaf 1977 continu gewerkt aan de ontwikkelling van een fietsbinnenband, warbij de kans op iek rijden met maar liefst 90 procent wordt verminderd. Deze idea le binnenband is dus niet gemaakt van het gebruike lijke butyl. Dit uiterst elastische materiaal geeft volledig mee en raakt dus niet lek, wanneer een scherp voorwerp door de buitenband naar binnen dringt. Zodra het scherpe voorwerp verdwenen is, neemt het latex weer de normale plaats in en de bin nenband is onbeschadigd gebleven. De binnenband vormt als het ware een „cocon" om het voorwerp dat wil binnendringen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 11