Modehuis Holty toont najaarsmode van klasse GRATIS ADVERTENTIE Speciaal boek Museumwetebeestje voor gedeputeerde G. de Vries Gevolgen brand nog onduidelijk Perenverkoop Actie Kindershow in Nieuwe Kerk van Zierikzee Mode met hier én daar 'n knipoog naar de jaren zestig Omzet perso nenauto- branche met 6,3 procent gestegen nieuwsbodes! VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1991 NR 25016 3 blikvangers. Deze hebben dit seizoen wel wat weg van de tu niek, een heerlijk comfortabel kledingstuk dat ook aan de ja ren zestig doet terugdenken. Narist de effen pullovers zijn het dit jaar toch vooral bontge kleurde truien en vesten die de aandacht krijgen. De modema kers hebben wat dat betreft zeer vrijmoedig gebruik ge maakt van het kleurenpakket. Een jasje of pullover met een rood, groen en geel blokdessin of met groene, koaltblauwe, ro se en paarse vlakken lijkj meer op de outfit van een clown maar is in de juiste dose ring en op een zwart of anthra- cietgrijs fond wel gedurfd maar ook smaakvol, al is het even durven. Is de belijning sober, de dessins en kleurcombinaties treden dit jaar wat meer op de voorgrond, ook bij de deux pièces voor de rijpere vrouw. Naast de nieuwe tint residagroen, die in allerlei gradaties is verwerkt doet zwart het ook goed. Vooral met een combinatie van felgroen, fuchsia, paars en rood. Daar naast is ook bruin, of dat nu beige is of chocoladebruin weer helemaal terug van weg geweest. Iets dat ook geldt voor het altijd gedistingeerde camel. Werd deze kleür vroeger vooral gecombineerd met bruin of flessegroen, dit jaar wordt het zonder schroom gekoppeld met zwart en met marineblauw. Een combinatie die met name in enkele ensembles voor de wat rijpere vrouw werd ge toond. Speciaal ook voor de vrouw die zich niet gauw waagt aan dergelijke modieuze snufjes toonde mannequin Ma rina een altijd weer mooi Cha- nelkostuum in blauw wit, want ook dit geesteskind van Coco is dit seizoen weer hele- "maal in beeld. Niet alleen richtten de ogen zich op de vaak rechte rokjes, pullovers, mantels en ensem bles, ook het been en de acces soires werden genoemd. De hoeden, sjaals en sieraden van de mannequins kwamen uit de collectie van Holty zelf. De kousen, dit jaar in alle mogelij ke unitinten verkrijgbaar, wa ren door de Wolbaai van Wil brink beschikbaar gesteld. Zo als altijd ook was er voor de aanwezigen een „zoethouder tje", in de vorm van dessertcho colaatjes Maak dan nu je keuze uit onze grote kollektie originele en moderne trouwkaarten, en... wij plaatsen je huwelijksaankondiging gratis* bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Je trouwdag is pas kompleet met trouwkaarten van: drukkerij lakenman ochtman Jannewekken 11 Zierikzee Tel. 01110-16551 aanbod geldt tot 31 december 1991 AMSTERDAM - In een brief aan de Tweede Kamer dringen de vier grote steden er op aan in de begroting voor de volks huisvesting een bedrag van mi nimaal 150 miljoen gulden op te nemen voor verbetering van oud particulier bezit. Aanlei ding tot het schrijven is de bespreking binnenkort in de Kamer van de begrotings voorstellen voor 1992. ZIERIKZEE NCVB De afdeling Zierikzee van de NCVB begint het vergadersei zoen op woensdag 25 septem ber met een bijeenkomst in de plaatselijke Gereformeerde kerk. Ds D. R. Jonker uit Drei- schor spreekt over Palestijnen en Israel; De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. Technica 10 In clubhuis de Lichtboei te Zie rikzee is er woensdag 18 sep tember een open middag van Technica 10. Meisjes van tien tot twaalf jaar en hun ouders kunnen dan kennis maken met het werk van Technica 10. Er wordt een video getoond en ge werkt aan onder meer fietsre- paratie. Er is ook een houten werkblad en een zogenaamde stroomkring. Technica 10 is in 1986 opgericht om meisjes in de voornoemde leeftijdsgroep te interesseren voor techniek. De achterstand in technische vaar digheden op jongens ontstaat al op jonge leeftijd. Tijdens de clubavonden wordt de meisjes duidelijk gemaakt, dat tech niek niet eng of gevaarlijk is. Wel leuk en boeiend. Aanslui tend op de open middag wordt dit najaar een cursus gehou den. De werkgroep van Techni ca 10 in Zierik^ge is naarstig op zoek naar extra begeleidsters voor de technische clubs. Ze zoekt enthousiaste vrouwen met interesse voor techniek. Kennis is niet persé noodzake lijk, die wordt middels trainin gen bijgebracht. De open mid dag duurt van 14.00 uur tot 16.00 uur. Collecte Ten behoeve van de Nederland se Kankerbestrijding is in Zie rikzee een bedrag van 10.092,70 gulden opgehaald. De organi satie bedankt zowel de gevers als de geldinzamelaars. Verkoop De dameskrans Tryféna in Zie rikzee houdt zaterdag 14 sep tember haar jaarlijkse ver koop in de zaal van de Christe lijke Gereformeerde kerk in de Zevengetij straat. Er zijn kle derdrachtpoppen, bijbelstan daards en allerlei handwerken. Natuurlijk zijn er lekkere din gen, zoals advocaat, babbe laars en oliebollen. Een van de leden verkoopt diverse soorten kaas en voor de kinderen is er een grabbelton. De verkoop ten bate van het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Ge meente in Nederland is van 10.00-16.30 uur. Koffie en cake staan klaar. BURGH - In Burgh vindt za terdag 21 september de traditi onele perenverkoop weer plaats. Zoals gebruikelijk be gint deze om 09.30 uur. De pe ren hangen nog aan de bomen langs de Ring van Burgh. Van kopers wordt verwacht, dat de ze de peren zelf van de bomen halen. De WAO-problematiek wordt dinsdag 17 september (Prins jesdag) op het spits gedreven middels werkonderbrekingen in de diverse beroepsgroepen. Op Schouwen-Duiveland zal er - zo leert de ervaring - niet echt veel te merken zijn van de acties. Behalve voor degenen, die deze dag tussen twaalf en twee gehoopt hadden op de bus te stappen. Die rijden dus niet. En iedere keer als medewerkers van het openbaar vervoer actievoeren (wie kent niet de discussie rond de stakingsacties van het NS-personeel?) wordt ineens een beroep gedaan op het ge weten van deze beroepsgroep. Werkonderbrekingen in het vervoer, dat kan toch niet....? Toch wel, stakingsrecht is ook deze werknemers terecht toe bedeeld. In de discussie hier over gaat het niet om de al dan niet acceptabele WAO- en ziek tewetplannen, maar ook de te genstand daarbij. Die is maat schappelijk erg groot. Terecht is gekozen voor een publieks vriendelijke actie. Natuurlijk, de bussen staan stil, maar een afgepaste tijd en uiteindelijk maar twee uur. Daarnaast is het zo, dat dit het rustige mo ment in het streekvervoer is. Als de 'ZWN-ers' graag uiting geven aan hun ongenoegen, dan moet dat met zo'n actie toch geen enkel probleem zijn? AvdW Mondriaan-achtige dessins spelen een belangrijke rol in de nieuwe najaars- en wintermode. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het is vooralsnog onduidelijk wat de financiële consequenties zijn voor de gemeente van de brand in de Willibrordusschool te Zierikzee. Zoals bekend is er onlangs brand geweest, ver oorzaakt tijdens een diefstal. De commissie onderwijs is door wethouder J. Groen geïnformeerd over de zaak. De gemeente is verzekerd tegen nieuwwaarde en ook is de expert van de verzekering inmiddels langs geweest. Maar het schadebedrag is nog onbekend en ook is ondiddelijk of de ge meente Zierikzee voor bijkomende kosten moet opdraaien. De ter discussie staande groenvoorzie ning rond de school (volgens buurtbewoners aanleiding voor vandalisme) is niet ter sprake geko men. De voorzitter van de school en tevens hoofd plantsoenendienst van de gemeente, J. J. Does- wijk, zette zich tijdens de vergadering af tegen het artikel dat onlangs in deze krant werd afge drukt. In dat artikel sprak een aantal buurtbewoners de bezorgdheid uit over toenemende crimina liteit in deze buurt. Volgens Doeswijk werd de situatie door de omwonenden in de krant buiten pro porties uitaemeten (archieffoto). plaats in maar speelt dit sei zoen zeker nog een rol. Naast de legging, waarvan het dragen wel enige zelfkennis vereist zijn de pantalons die seizoen voorzien van de zogenaamde sigarettepijp, een naar onder wat smaller toelopende pijp. De gladde skibroek, gedragen onder een vlot blazertje of on der een tuniekachtige pullover hebben soms als extraatje een omslag waardoor het onvermij delijke hielbandje wat wordt gecombineerd. Hoe mooi die wat slanker ge sneden pantalon staat toonde een van de mannequins met een juweeltje van een broek- pak, een belangrijk element in de nieuwe mode die evenals de „ribbeltrui met col" doet te rugdenken aan de jaren zestig. Dit pak bestaande uit een kort jasje met ritssluiting en een slankgesneden pantalon was qua belijning zo fraai dat je er zo in naar huis zou willen stap pen. Tuniek Die jaren zestig kwamen ook nog op een andere manier om de hoek kijken. De pullovers en vesten of men wil vest jasjes zijn^dit najaar de absolute BIJ HUWELIJKS KAARTEN Montycoat Een absolute topper dit seizoen is de wat kortere wijdklokken- de swagger of A-lijn mantel. Een jas die qua zwierigheid op valt tussen de veelal sobere maar daardoor zo mooi strak ke belijning van onder meer ensembles en rokjes. Verstokte Bouwelementen (2 tot en met 12 oktober) vinden in Zeeland diverse activiteiten rond het boek plaats. Buiten gewoon en voor de jeugd bij zonder aantrekkelijk zijn de drie Museumwetebeestjes- hows. Deze wordt ook gehou den in Zierikzee op 9 oktober in de Nieuwe Kerk. Tijdens de show wordt door kindertheater Hondje van de Ruyter een speciale op het boek geënte theatervoorstel ling opgevoerd. Verder is in de show opgenomen het gezamen lijk knippen, vouwen en plak ken van het apparaat van pro fessor Polyzinsky en een tafe reel dat erin past. Ieder kind dat aan de show deelneemt, krijgt daarvoor een pakketje. De shows worden ge organiseerd door het Provin ciaal Overleg Museumeduca tie. De Stichting Museumjaar kaart verleende een financiële bijdrage. Verder organiseren de meeste bibliotheken naar aanleiding van de kinderboe kenweek speciale activiteiten. De bibliotheek van Zierikzee haakt in op het museumwete- beestjeboek. Het tweede onderdeel van het boek bestaat uit een groot aan tal bouwelementen, waarmee de lezer zelf een reis als van het museumwetebeestje kan on dernemen. Eerst moet een mo del van het apparaat van pro fessor Polyzinsky in elkaar worden geknutseld. Door te knippen, te vouwen en te plak ken ontstaan er vijf zeer ver Het Museumwetebeestje. de. En dit alles voorzien van het commentaar van ladyspea ker Gerda Heemskerk en ach tergrondmuziek van Holthoff Sound Productions. Hoewel de nieuwe najaars- en wintermode gekenmerkt wordt door een elegantie ont breekt ook het sportieve ele ment niet en zelfs de Schotse plooirok, door de een geroemd en door de ander verguisd, is weer terug in het modebeeld. Engelser dan Engels was het ensemble van een groene klas sieke blazer met daaronder een maïsgele coltrui en een spor tief geruite pantalon. Pantalon De pantalon neemt weliswaar niet meer zo'n prominente ZIERIKZEE - De cultuur-gedeputeerde G. de Vries- Hommes neemt vrijdag 27 september in de openbare bibliotheek te Goes het eerste exemplaar van het boek 'Op zoek naar het Beulszwaard, het museum wetebeestje in Zeeland'. De overhandiging gebeurt tijdens de bijeenkomst, die om 17.00 uur begint. ZIERIKZEE - ,,Wat is mode? Dat is iets dat van een jurk een japon maakt, van een broek een pantalon en van elke vrouw een dame". Daarmee zei lady speaker Gerda Heemskerk donderdag niets te veel. De drie modepresentaties van de nieuwe najaars- en wintermode die modehuis Holty in Zierikzee don derdag toonde, vormden het bewijs hiervoor: met de nieuwe najaars- en wintermode wordt elke vrouw een dame. Behaaglijk warme pullovers en comfortabele tricotpakjes, ele- gante ensembles en zwierige swaggers. Ze verleidden deze of gene donderdag wellicht tot het doen van een schietgebedje, dat het toch altijd zo gekoester de zonnetje nu eens een paar maandjes met vakantie gaat en plaats maakt voor najaarsstor men en lange winteravonden, waarbij dergelijke kleding stukken goed van pas komen. Monty-coat draagsters zullen een warm gevoel hebben gekre gen bij het zien van mannequin Carolien, die een one-woman show ten beste leek te geven. Jawel, die goeie ouwe Monty coat is terug, zij het met wat andere accenten, zoals een gro te capuchonkraag. Heel mooi maar wat gekleder was de kor tere versie van de blazermantel die Sevanja met elegantie toon- Wat het modebeeld voor dit na jaar betreft zijn er legio combi natiemogelijkheden, waardoor iedere vrouw of ze nu nog een jonkie is of niet, een eigen in breng heeft. Die persoonlijke keuzevrijheid, inmiddels een verworven goed van de mode bewuste vrouw bleek onder meer uit de omvangrijke col lectie mantels van onder meer Ara die modehuis Holty, dat dit jaar driekwart eeuw be staat in huis heeft. Naast de al tijd weer schitterende blazer mantel, dit jaar veelal voorzien van een dubbele knoopsluiting zijn er ook volop korte coats die zowel op een rok als op een pantalon kunnen worden ge dragen. Deze bijzondere uitgave is het derde doe-boek dat in het ka der van de kinderboekenweek op initiatief van de Koperen Tuin is uitgegeven. Eerder ver schenen Kijk, kras en kleur met 12 Zeeuwse kunstenaars en Land- en zeezicht, boerenbe drijf in Zeeland. Op zoek naar het beulszwaard is een geza menlijke uitgave van voor noemde boekhandel, het Zeeuws Museum en de Vereni ging van Zeeuwse Musea. Fi nanciële bijdragen werden ver leend door de provincie, het Anjerfonds en Mc Donalds. De inhoud van het boek valt in drie delen uitéén. In de eerste plaats is er het spannende ver haal van het museumwete beestje dat op zoek gaat naar een beulszwaard. Tijdens de zoektocht wordt het ontvoerd door een merkwaardige geleer de, professor Polyzinsky. Deze beschikt over een geheimzin nig apparaat, waarmee door het Zeeuwse verleden kan wor den gereisd. Ibgen wil en dank wordt het museumwetebeestje in het apparaat gezet. Dit ver haal is geschreven door Wim Hofman en geïllustreerd door B. Vranken. schillende taferelen uit het Zeeuwse verleden. Deze passen precies in het apparaat van de professor. De lezer komt zo in een Middel eeuwse gevangenis terecht, maakt een overstroming mee, gaat uit vissen, ontmoet Neha- lennia en geniet ook nog eens van kunst. Behalve het Poly- zinsky-apparaat met de vijf ta ferelen zit er in het boek een geheel uitneembaar Onderwa terpanorama. De lezer dit dit tafereel opzet, heeft een met water gevulde glazen pot of fles nodig. De taferelen zijn ge maakt door B. Vranken, Pauli ne van Dort, Frans Dingeman- se, Marjan de Vrie, Ramon de Nennie en Jeltje Ratsma. In het boek is tenslotte ook infor matie over de Zeeuwse musea te vinden. Tijdens de kinderboekenweek IVerwachting t/m dinsdag 17 septembei WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 20 graden Windkracht west 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht z.west 3 Dinsdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 23 graden Windkracht z.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 sept.Zon op 07.11, onder 19.58 Maan op 14.46, onder 22.09 15 sept.Zon op 07.13, onder 1956 Maan op 15.43, onder 22.56 16 sept.Zon op 07.15, onder 19.53 Maan op 16.29, onder 23.54 Eerste Kwartier: 15 sept. (24.00) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komende etmaal wordt ons weer nog bepaald door een hogedrukgebied boven Oost- Europa. Vannacht kunnen bi) weinig wind opnieuw enkele mistbanken ontstaan. Met zo'n graad of 8 wordt het echter lang niet zo koud als de afgelopen nacht. Op zaterdag voert een zwakke tot matige wind uit zuid tot zuidwest tamelijk warme lucht uit Frankrijk aan, waarin flinke perio den met zon voorkomen. In de mid dag kan het daarin rond 23 graden worden. In de nacht van zaterdag op zondag bereikt een zwak front ons land. VOORBURG - De geldomzet van de personenautobranche is in de eerste helft van dit jaar met 6,3 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. Bij de importeurs van perso nenauto's steeg de omzet met 6,1 procent, de autobedrijven met 6,4 procent, de bedrijven die carrosserie herstellen met 0,7 procent en de detailhan delsbedrijven in auto- accessoires en onderdelen met 4,8 procent. De geldomzet van de auto- en motorrijscholen steeg in het eerste halfjaar met 14,1 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. In de tweewielerbranche steeg de omzet in het eerste halfjaar met 7,6 procent. ZIERIKZEESCHE (SS Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van der Wouden Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierik zee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110- 17314. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071, 01110-12449. (niet voor bezorging) Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1575 Abonnementen Per 3 maanden bij vooruitbetaling) f 45,00: per jaar f 169,00; losse nummers 1 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementspe riode schriftelijk bij de Zierik zeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dins dag. donderdag en vrijdag. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11-30 uur Advertentietarieven Advertenties 01110-16551. 62 cent per mm; „succes ses" (t/m 4 regels) f 650. Contracttarieven op aan vraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 3