Clubkampioenschappen Loting voor Eilandbokaal Monique Schipper weer in actie Fraai debuut amazone Liesbeth van Oosten 3 Dames atletiekploeg vijfde in Dordrecht All-Ready na verlenging ronde verder in beker Pupillen- wedstrijd DINSDAG 10 SEPTEMBER 1991 NR 25014 7 ZIERIKZEE - All-Ready startte met het aanvalsvak: Arjan Hage, Ronny Pantekoek, Anita in 't Veld en Hetty Melissant. Verdedigingsvak: Jaco Stoutjes- dijk, Wouter van Marie, Anne-Marie van Goudoever en Esther Scherpenisse. Trainer Jaap van Gastel kon nog niet beschikken over Martin Rijn (triathlon Zie rikzee) en Wim in 't Veld (geschorst). Het werd met name een spannende bekerwedstrijd met veel doel punten (33), door de invoering van het twee vakken korfbal. Na 2 keer 30 minuten was de stand 13-13, waarna er 2 keer 10 minuten werd verlengd. All- Ready won met 17-16. Tjoba nam het initiatief met twee doelpunten: 0-2. Jaco Stoutjesdijk speelde zijn te genstander zoek: 1-2. Anne- Marie van Goudoever scoorde van afstand de gelijkmaker: 2- 2. In deze fase van de wedstrijd waren de afstandsschoten van Tjoba beter verzorgd, waar door ze uitliepen naar 2-5. Na dat Jaco Stoutjesdijk nog een strafworp had gemist was het Esther Scherpenisse die All- Ready wat dichterbij bracht: 3-5. Gelijkmaker Anita in 't Veld volgde haar voorbeeld: 4-5. Ronny Pante koek nam de gelijkmaker voor zijn rekening: 5-5. Jaco Stout jesdijk gaf All-Ready voor het eerst in deze wedstrijd voor sprong: 6-5. All-Ready leek het ritme van het twee vakken korfbal opge pakt te hebben. Het spel ging nu veel sneller op en neer, om dat het middenvak verdwenen is. Ook voor de toeschouwers is het spel veel aantrekkelijker. Met een omdraaibal bracht Anne-Marie van Goudoever de stand op 7-5. Maar vlak voor de rust wist Tjoba toch weer aan te sluiten. Na de rust liep Tjoba uit naar 7-10. Anita in 't Veld benutte een kansje onder de paal: 8-10. Nadat Tjoba 8-11 had gescoord, wat het Jaco Stoutjesdijk die een strafworp verzilverde: 9-11. Een goed uitgelokte strafworp van Arjan Hage werd door hem in een doelpunt omgezet: 10-11. Met nog 10 minuten te spelen kwam aan het doelpunten- festijn nog geen einde. Tjoba kwam op 10-12, maar de strijd was nog niet gestreden. Jaco Stoutjesdijk scoorde van af stand: 11-12. Anne-Marie van Goudoever liet de aanhang weer juichen: 12-12. Met nog één minuut te spelen gaf de goed leidende scheidsrechter Tjoba een strafworp: 12-13. In de allerlaatste aanval legde Ar jan Hage al zijn zuiverheid in het laatste schot. Hij sleepte er een verlenging uit: 13-13. Verlenging In de verlenging weer twee driftig scorende ploegen: Tjoba nam een voorsprong uit een strafworp: 13-14. Arjan Hage mikte van afstand raak: 14-14^ Esther Scherpenisse gaf All- Ready voorsprong: 15-14. Maar weer werd er met gelijke stand gewisseld: 15-15. Het aanvals vak Arjan, Ronny, Anita en Hetty gaf All-Ready de beslis sende voorsprong via Arjan en Ronny: 17-15. Nog kwam Tjoba terug: 17-16. In de allerlaatse minuut miste Tjoba een straf worp, waardoor er geen straf- worpen hoefden te worden ge nomen. Vandaag, dinsdag 10 septem ber, Volharding 1-All-Ready 1; zaterdag 14 september Schel- devogels-All-Ready 1. EINDHOVEN - PSV laat Ro- mario tien dagen naar Brazilië gaan. De spits meent bij de Braziliaanse fysiotherapeut Petrone Nilton beter te kunnen herstellen van zijn enkelbles sure. OUD-BEIJERLAND - De Zierikzeese amazone Lies beth van Oosten heeft tijdens haar eerste dressuur- wedstrijd in de klasse DM1 meteen haar visitekaart je afgegeven. Het debuut, met Voac's Ampère, op dit landelijke niveau leverde haar direct een eerste plaats op en één winstpunt. De 29-jarige Zierikzeese hoopt nu definitief een punt te hebben gezet achter een mindere periode. Twee jaar lang is Liesbeth van Oosten met haar 9-jarige ruin Voac's Ampère op hetzelfde ni veau blijven hangen. Dit door allerlei blessures van het paard. Onlangs wist zij even wel succesvol tot de landelijke DMl-klasse door te dringen. Haar eerste optreden tijdens een dressuurwedstrijd in Oud- Beijerland, tussen vijftien an dere gerenommeerde combina ties, pakte meteen goed uit. Zij wist een scoringspercentage van 64,25 te behalen. Hiermee mocht zij de eerste prijs gaan afhalen en één winstpunt note ren. ,,Ik zag er wel enorm tegenop. Je start nu eenmaal niet zo maar op dit niveau", aldus Van Oosten. Nu het de Zierikzeese combinatie eindelijk weer voor de wind gaat worden inmid dels ambitieuze plannen ge smeed. ,,Het zal niet gemakke lijk zijn, maar de mogelijkhe den om een eind te komen zijn er, naar mijn idee. Als het paard maar gezond blijft, dat is het belangrijkste", vertelt de amazone die op 20 en 21 sep tember opnieuw aan de start komt tijdens haar volgende dressuurwedstrijd. ,,Ik moet nu nog tien winstpunten halen om weer te promoveren, dus we zijn nog wel even bezig". Liesbeth van Oosten wist tijdens haar eerste optreden voor de DMl-klasse, met Voac's Ampère, meteen de eerste prijs te pak ken. Archieffoto '£S De sterk spelende Wilco Hoogerhuis. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Onder uitstekende weersomstandighe den zijn de afgelopen twee weken de clubkampioen schappen van TV Scelveringhe in Renesse gespeeld. De wedstrijden werden soms op het scherpst van de snede gespeeld, echter de sportiviteit stond bij een ieder voorop waardoor de sfeer ook prima bleef. Ook nu bleven de verrassingen niet uit, zoals bijvoorbeeld de uitschakeling van veelvuldig clubkampioene Marit van der Vet door Thea van Kluyven en de overwinning van de routi- ROOSENDAAL - Vier atleten van atletiekvereni ging Delta Sport waren uitgenodigd om deel te ne men aan de vijf-district ontmoeting op de kunststof- baan in Roosendaal. Een atletiekwedstrijd waarbij de beste Nederlandse junioren tegenover elkaar uit komen. Delta Sport was in district West 2 (Zeeland en Zuid-Holland) een grote leverancier aan deelne mers. De 16-jarige Monique Schipper kwam na haar tegenvallende prestaties op de Europese jeugd atletiek-kampioenschap- pen in Griekenland weer voor het eerst in actie. De talentvol le werpster liet zien dat zij nog steeds bij de top van Neder land hoort. In Roosendaal boekte zij twee overwinningen. Hoewel de prestaties wat van minder niveau waren was de behaalde afstand van 42 meter met de discus toch acceptabel. De winnende stoot met de ko- gelwerd genoteerd op 13 meter en 65 centimeter. De Nederlands kampioen op het kogelslingeren, Werner Lo- dewijk uit Zierikzee kreeg in Roosendaal geduchte concur rentie van Ronald Grem uit Breda. Met eén achterstand van 49. centimeter-werd Liode- wijk tweede-met een, afstand van 44 meter en 16 centimeter. De atleet uit Breda eiste de overwinning op met 44 meter en 65 centimeter. Liesbeth Oud, lid van Delta Sport en woonachtig in Middelharnis liep enigszins een wat tegen vallende 800 meter. Oud, die als persoonlijk record 2.17 mi nuten heeft staan, kwam in Roosendaal niet verder dan 2.27.3 minuten. Tbnslotte com pleteerde Harold Blom de Del ta Sport-equipe met het ko gelslingeren (20,96 m). Het dis trict West 2 eindigde in Roosen daal als tweede achter district West 1 (Noord-Holland en Utrecht). niers Ria van der Roest en Lidy Blom op het tweede geplaatste dubbel Marjan de Willigen en Annelies Slootweg. Afgelopen zondag werden de finalepartijen gespeeld, maar echte verrassingen bleven nu uit. Het damesenkel werd weder om gewonnen door Corrie Hoo gerhuis, hoewel zij zeer veel moeite had met de verrassend sterk spelende Thea van Kluy ven, die zelfs in de tweede set een voorsprong van 5-2 had, maar uiteindelijk toch verloor met de setstanden 6-4 en 7-5. In de damesdubbelpartij gaven de outsiders Ria van der Roest en Lidy Blom zeer sterk partij tegen het eerste geplaatste duo Corrie Hoogerhuis en Marit van der Vet. Deze moesten alles geven om de partij naar zich toe te trekken en hadden zelfs in de tweede set een tie-break nodig om de zege veilig te stel len. Minder moeite had Wilco Hoo gerhuis in de herenenkelfinale met Eef Schönberger die, hoe wel winnaar in de halve finale over Lenz Hoogerhuis (6-0, 7-5), niet opgewassen bleek tegen de sterk spelende_Wilco Hooger huis. De setstanden waren 6-2, 6-0. Peter Moerland, de win naar van vorig jaar, kon helaas zijn titel niet verdedigen door een langdurige knieblessure. Door omstandigheden kon de herendubbelfinale niet ge speeld worden, waardoor het als tweede geplaatste koppel Arthur van der Vet en Eef Schönberger clubkampioenen werden. Deze hadden in de hal ve finale de strijd aangebon den met het zeer geroutineerde duo Paul Verspeek en Chris Schoneman en de spannende partij in drie sets kunnen win nen (6-2, 5-7 en 6-3). ZIERIKZEE - Deze week heeft de Tennisstichting Schouwen-Duiveland (TSD) de loting verricht voor het tennistoernooi Zierikzee-bokaal-nieuwe-stijl, ofwel het Eilandbokaaltoernooi, onder welke naam het evenement met ingang van dit seizoen wordt voortgezet. De wedstrijden worden gehouden in het weekend van 14 en 15 september aanstaande. De finales staan gepland op zaterdag 21 septem ber. Door de vernieuwde opzet is de drempel van dit eilandelijke toernooi ver laagd en kan een groot aantal deelnemers op het eigen niveau hun balletje slaan. Ongeveer vijftien jaar geleden is een start gemaakt met een snelle onderlinge competitie tussen alle Schouwen-Duive- landse tennisverenigingen. Als inzet gold de Zierikzee-bokaal. In die jaren was het aantal ver enigingen echter nog beperkt en was het goed mogelijk mid dels een halve competitie, waarbij alle spelers van de di verse clubs onderling tegen el kaar uitkwamen, de winnaar tevoorschijn te laten komen. Negen tennisverenigingen Nu Schouwen-Duiveland mo menteel evenwel negen tennis verenigingen telt deed noodge dwongen de poulevorm haar intrede. Eén van de grootste na delen van een dergelijke opzet is echter altijd geweest dat, de meer kleinere clubs bij voor baat reeds geen schijn van kan sen hadden. Twens zorgde dit té grote krachtsverschil ervoor dat steeds meer spelers steeds minder plezier beleefden aan dit toernooi. De animo voor het toernooi daalde dientengevol ge zienderogen. En dat terwijl het Zierikzee-bokaaltoernooi juist bedoeld was voor het gro te tennispubliek. Ongeveer een half jaar terug heeft derhalve een aantal en thousiaste racketgebruikers de spreekwoordelijke knuppel in het hoenderhok geworpen. Via de TSD is a«n de hand van voornoemde problematiek een geheel nieuw opzet bedacht. De Eilandbokaal wordt nu een mengeling tussen een indivi dueel toernooi én een competi tie tussen de negen Schouwen- Duivelandse verenigingen, dit om het uitgangspunt achter het toernooi te handhaven. Ten behoeve van het individue le gedeelte gaat er gespeeld worden in de categorieën Dl (herenenkel, gemengd-, heren en damesdubbel), D2 (idem). Cl (herenkel), C2 (idem), Cl/2 (damesenkel, gemengd-, heren- en damesdubbel) en Bl/2 (he renenkel). Zodoende kan een ieder in zijn of haar speelsterk- te inschrijven. Punten Om nu te kunnen bepalen wel ke club in aanmerking komt voor de Eiland-bokaal wordt het KNLTB-puntenwaarde- rings-systeem gehanteerd. De door de eigen leden verdiende punten worden na afloop van het evenement op het conto van de betreffende vereniging bij geschreven. Hiedoor komt au tomatisch de beste eilandelijke club bovendrijven. De finales vinden 21 september plaats op het gravel van de LTC Zierik zee. De plaatsingscommissie heeft de volgende spelers een favo- rietonrol toebedeeld: Heren- enkel B/C: (poulevorm) Mar- tijn Bijdevaate (LTC Zierik zee), René Schimmelpenninck (LTC Zierikzee), André Goede- gebure (TV Duiveland), Peter Coppoolse (TV Bru Tèn). Heren-enkel C2: 1) Michel de Vlieger (LTC Zierikzee), 2) Hans-Jan Goedegebure (TV Duiveland). Heren-dubbel B/C: 1) Martijn Bijdevaate/Mi- chel de Vlieger (LTC Zierik zee), 2) André Goedegebuu- re/Hans-Jan Goedegebure (TV Duiveland). Dames-enkel B/C: 1) Corry de Waal (TV Bru Tèn), 2) Berbel Korenhof (TV Duive land). Gemengd-dubbe) B/C: 1) Lianne de Looff/Peter Cop poolse (TV Bru-Tén) 2) Erwin Peters/Marcel van de Berge (TV Westenschouwen). Hcrcn- enkel Dl: 1) Cers Stouten/TV Bru Tèn, 2) Wimred van de Pol, 3) Ronald Haze (LTC Zierik zee), 4) Robert Kort (TV Westenschouwen). Hcrendub- bel Dl: 1) Gerrit Kort/Hennie den Ouden (TV Westenschou wen), 2) Winfred van den Pol/Wim van Dijke (TV Duive land), 3) Ronald Haze/Frank van de Vliet (LTC Zierikzee), 4) Erwin Verbraak/René van Dijk (TV Duiveland). Dames dubbel Dl: 1) Riet Bijdevaa- te/Erna Tbrwisscha (LTC Zie rikzee), 2) Nel Bos/Gerda Min naar (LTC Zierikzee). Gc- mengddubbei Dl: 1) Gerrit Kort/Truus Kort (TV Westen schouwen), 2) Hans Minnaar/ Gerda Minnaar (LTC Zierik zee), 3) René van Dijke/Jopie van Dijke. Damesdubbel D2: 1) Tbn Haaf. DORDRECHT De dames- ploeg van atletiekclub Delta Sport is tijdens de districtsfi nale 2e klasse clubkampioen schappen op een vijfde plaats geëindigd. Ondanks de aardige prestaties van het zes dames tellende Del ta Sport-equipe was op de kunststof accommodatie in Dordrecht de vijfde plaats van de twaalf finalisten het hoogsti haalbaar. Atletica uit Vlissin- gen werd kampioen en Energie uit Barendrecht werd tweede. Beide ploegen promoveren naar de le klasse districts. Liesbeth Oud uit Middelharnis nam twee loopnummers voor haar rekening. De 18-jarige at lete kwam op de 400 meter tot een tijd van 61.76 sec. en bracht bij de 800 meter een tijd op de klokken van 2.26.05 min. Ascha Kikstra uit Zierikzee behaalde heel wat punten op de 100 meter horden (17.89 sec.) en het hoogspringen met 1 me ter en 55 centimeter. Joke Winkelman uit Spijkenis- se behaalde met de 600 gram speer een afstand van 28 meter en 30 centimeter terwijl de dis cus landde op 31 meter en 50 centimeter. Greet Schipper combineerde het verspringen met de 100 meter sprint. Op het verspringen sprong zij 3 meter en 85 centimeter en het sprint nummer werd afgerateld in 14.48 sec. De Nederlandse vete ranen kampioen, Jannie Schot, liet bij het kogelstoten een af stand van 10 meter en 28 centi meter opmeten. Jolien Bek- kenk liep een keurige tijd van 12.25 min. op de 3000 meter. Tenslotte ging de 4 x 100 meter estafette (Greet Schipper, Ascha Kikstra, Liesbeth Oud en Joke Winkelman) in 55.67 sec. Einduitslag 1. Atletica Vlissingen 7260 pnt.; 2. Energie Barendrecht 7192 pnt.; 3. Fortuna Vlaardin- gen 7190 pnt.; 4. AVR Rotter dam 6922 pnt.; 5. Delta Sport Zierikzee 6718 pnt.; 7. AV '47 Delft 6413 pnt.; 8. Typhoon Go- rinchem 6177 pnt.; 9. AV'56 Goes 5344 pqt.; 10. AAA Al- blasserdam 5183 pnt.; 11. Haag Atletiek Den Haag 4326 pnt.; 12. Gouda 2028 pnt. ZIERIKZEE - Atletiekclub Delta Sport houdt zaterdag (14 september) een pupillen atle tiekwedstrijd op de kunststof accommodatie Bannink in Zie rikzee. Vanaf 11.30 uur kunnen ver schillende categorieën pupil len aan verschillende atletie- konderdelen deelnemen. Alle Zeeuwse pupillen zullen strij den om de Ir. Knaap troffe. Programma Meisjespupillen C: 40/bal/ver.; meisjespupillen B: 40/kogel/ ver en 4x40 meter; meisjes pu pillen Al: 60/kogel/hoog en 4x60 m; meisjes pupillen A2: 60/kogel/ver en 4x60 m; jon gens pupillen C: 40/bal/ver; jongens pupillen B: 40/bal/ hoog en 4x40 m; jongens pupil len Al: 60/bal/hoog en 4x40 meter; jongens pupillen A2: 60/bal/ver en 4x60 meter. ZIERIKZEE - Ook voor de Schouwen-Duivelandse jeugd is afgelopen weekend de nieuwe competitie 1991/1992 van start gegaan. Gezien de enthousiaste ontvangst het voorbije seizoen wordt ook de komen de maanden de rubriek Jeugdvoetbalhoek voortge zet. Hierbij de eerste editie. veelvuldig in balbezit. Na tien minuten -ging Zierikzeeënaar Richard van de Meer in de fout door na te trappen. Dat bete kende voor hem uitsluiting. Uit de toegekende vrije trap, rand zestienmetergebied, ge lukte het de Oosterhoutse ploeg een 1-0 voorsprong te ne men. Ondanks de man-minder- situatie bleef Zierikzee tot aan de rust goed overeind. Na de hervatting kregen de rood zwarten zelfs nog kansen op de gelijkmaker. In de 20e minuut sloeg opnieuw het 'noodlot' toe voor Zierikzee Al. Wilfred Ne- lissen raakte dermate ernstig geblesseerd aan zijn arm dat hij zich onder doktersbehande ling moest stellen. Then TSC andermaal uit een vrije trap wist te scoren, was de Zierik zeese tegenstand definitief ge broken. In de resterende 25 mi nuten liep TSC zodoende pro bleemloos uit naar een 4-0 overwinning. A-junioren: TSC Al-Zierikzee Al 4-0. Beker: DFS Al-Bruse Boys Al 1-7, Wolfaartsdijk Al-SKNWK Al afg. B-junioren: Zierikzee Bl-'t Zand BI 10-0. Beker: ZSC Bl-Goes BI 0-7, Brouwershaven Bl-Seroosker- ke BI 0-6, Renesse Bl-Bruse Boys BI 3-1, Mevo Bl-Wissen- kerke BI 14-0, SKNWK Bl- Colpl. BI 1-1 (SKNWK w.n.s.), Dauwendaele Bl-DFS BI 9-4. C-junioren: Kapelle Cl- Zierikzee Cl afg. Beker: WIK Cl-Colpl. Boys Cl 4-2, Mevo Cl-'s-Heer Arends- kerke Cl 4-8, Duiveland Cl- DFS Cl 8-0, Bruse Boys Cl- Zierikzee C2 7-2, SKNWK Cl- Wolfaartsdijk Cl 6-3, Brou wershaven Cl-Wissenkerke Cl 3-3 (Wissenk. w.n.s.). D-pupillen: SKNWK D2-Mevo D2 3-12, Zonnemaire Dl-DFS D2 4-5, Bruse Boys D2-Brou- wershaven Dl 8-3, Colpl. Boys Dl-WIK Dl 0-7, Renesse Dl-Be- velanders D 1 2-1, Mevo Dl- Cortgene Dl 4-11, Zierikzee Dl- ZSC Dl 4-1, Duiveland Dl- SKNWK Dl 0-12, Meeuwen Dl- DFS Dl 8-1, Borssele D2-Zie- rikzee D2 5-3. E-pupillen: Brouwershaven El- Bruse Boys El 1-7, Zierikzee El-DFS El 13-1, Dreischor EI- WIK El 6-6, Ouwerkerk El- Zonnemaire El 5-8, Mevo El- Duiveland E2 12-0, DFS E2- SKNWK El 1-14, Kapelle E2- Zierikzee E2 afg., Dauwendae le El-Duiveland El 4-5, Cortge- ne El-Renesse El 5-0, ZSC EI- Wissenkerke El 2-2. F-pupillen: Renesse Fl-Zierik- zee F1 3-4, Bruse Boys Fl-Mevo F1 5-0, DFS F2-Renesse F2 afg., Duiveland Fl-Cortgene F1 7-3. Dames: SKNWK-Heinkens- zand 3-2. TSC Al-Zierikzee Al 4-0 Een gebrekkige voorbereiding (werken en vakantie) is er me de de oorzaak van dat de A- junioren van Zierikzee tegen hun eerste verliesbeurt zijn op gelopen. Het thuisspelende TSC toonde zich een fysiek sterke ploeg en bevond zich Zierikzee Bl- SC 't Zand BI 10-0 Gestoken in een gloednieuwe outfit hebben de B-junioren van VV Zierikzee hun eerste wedstrijd in een klinkende 10-0 overwinning beëindigd. Vooral het spitsenduo Lars van Zwie- ten en Gerben Kuyten waren zeer goed op dreef en namen ie der vier doelpunten voor hun rekening. In de 5e minuut opende Kuyten de score door een dieptepass van René Wil- lemse koelbloedig af te ronden: 1-0. Lars van Zwieten was hier na twee keer op rij succesvol, waardoor Zierikzee na nog geen tien minuten voetbal reeds met 3-0 leidde. Het ging de rood-zwarten klaarblijke lijk te gemakkelijk af, want het spel werd hierna te slordig. Pas op slag van rust kon René Willemse weer wat aan de sco re doen: 4-0. Na de thee brak er een 'Kuytens kwartiertje' aan. Binnen vijftien minuten reali seerde hij een onvervalste hat trick: 7-0. Tbrecht stond het trainersduo Ko Berrevoets/Ed- dy Kiesenberg hem vlak voor tijd een publiekswissel toe. De glansrol van Gerben Kuyten werd moeiteloos overgenomen door Lars van Zwieten die de achtste en negende goal voor zijn rekening nam. Het mooi ste doelpunt kwam op naam van Jarna Vermeulen die vanaf 20 meter middels een fraaie lob de keeper verschalkte: 10-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7