525 239 198 239 100 259 WITTE DRUIVEN streeknieuws Zóveel voordeel loot je toch niet lopen.. week van de gekookte ham 725 625 398 Schouder Ham Boerenham Gegrillde Ham Achterham Gekruide Ham Groente specialist C. LEGEMAATE DINSDAG 10 SEPTEMBER 1991 NR 25014 5 ZIERIKZEE Verkoping De dameskrans Tryfena van de Oud-Gereformeerde Gemeente in Nederland houdt zaterdag 14 september haar jaarlijkse ver koping in de zaal van de Chris telijke Gereformeerde kerk aan de Zevengetijstraat. Tfe koop aangeboden worden ad vocaat, babbelaars, koekjes, oliebollen en tevens is er een boekenstand, kaas van de boer derij, fruit en bloemen. De ver koop is van 10.00 uur tot 16.00 uur. Borstvoeding La Leehe League houdt donder dag 12 september een borstvoedingsinformatie avond aan de Schouwenbank 11 te Zierikzee. Een en ander begint om 20.00 uur. De organi satie richt zich op vrouwen, die zelf borstvoeding geven of die voornemens hebben. Er komen verschillende onderwerpen aan bod, zoals de voordelen van borstvoeding, problemen in de kraamtijd en het afwen nen. Moeders (eventueel al met kind) zijn van harte welkom. Telefonische informatie kan ook gevraagd worden via 01189-1691 of 01180-16812. BURGH-HAAMSTEDE NCVB Het zomerseizoen zit er weer op voor de leden van de Neder landse Christenvrouwen Bond in Haamstede. De eerstkomen de bijeenkomst is dinsdag 17 september in de zaal van de Ge reformeerde kerk te Haamste de, aanvang 19.45 uur. Spreker is ds Wassenaar. Origami Zeeland Origami Zeeland verzorgt het komende seizoen een cursus Japanse vouwkunst in onder meer De Schutse in Burgh- Haamstede. Deze cursus, die gegeven wordt door Lydia Goedegebure-Dybala, begint dinsdag 17 september. In acht lessen leren de cursisten de ba sistechnieken en toepassingen van deze vouwkunst. Diegenen die deze cursus willen volgen dienen zich vooraf aan te mel den bij Origami Zeeland, tel 01102-43207. NOORDWELLE Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken heeft voor het jaar van haar 35- jarig bestaan een uitgebreid af wisselend programma voorbe reid. Een van de hoogtepunten zal ongetwijfeld de viering van het 35-jarig bestaan zijn. Dit gebeurt op donderdag 24 okto ber in restaurant Le Rabot met naast een diner verschillende verdere festiviteiten. Voor het echter zover is wordt het ver enigingsseizoen op woensdag 25 september geopend met een bijeenkomst in het dorpshuis van Renesse. Op deze avond, die om 19.30 uur begint zal me vrouw De Rijke van bloemen- shop Melody in Renesse de aanwezigen wegwijs maken in de kunst van het bloemschik ken. Een week later, op 2 okto ber staat een bezoek gepland aan de tentoonstelling van de Plattelandsvrouwen in de Der de Wereld. Deze tentoonstel ling wordt onder de titel Het Sterke Geslacht, gehouden in de bibliotheek te Middelburg. In het dorpshuis te Noordwelle zal op maandag 18 november een bijeenkomst worden ge houden waarop mevrouw An- nemarie Romviel zal vertellen over haar werk als natuurge neeskundige, iriscopiste en electro-acupuncturiste. De jaarlijke kerstavond zal op vrijdag 20 december worden gehouden in het dorpshuis te Ellemeet. De heer Brosens, oud-secretaris van de schrijver Godfried Bomans, zal dan iets over zijn voormalige werkge ver vertellen en paar kerstver halen van hem voorlezen. Op 7 januari 1992 staat de nieuw jaarsreceptie gepland in Apol lo te Renesse. De jaarvergade ring zal op 22 januari gehouden worden in het dorpshuis van Serooskerke. Mevrouw De Haan van het Waterschap Schouwen-Duiveland komt op 25 februari in het dorpshuis te Scharendijke vertellen over het reilen en zeilen van het wa terschap. Een maand later op 26 maart vertelt mevrouw Miep Spierings uit Den Bosch over 1000 jaar Vrouw en Mode. De laatste bijeenkomst van het seizoen staat gepland voor 28 april en evenals de openings avond is de plaats van hande ling het dorpshuis van Renes se. De heer Meerman uit Zie rikzee zal op die avond vertel len over zijn reis naar Spitsber gen met de Plancius. Overigens is met deze laatste bijeenkomst Deep Blue Fancy Pink Zalm O/LO 213 gram Mm*Tm Deep Blue Makreel 1 IQ 196 gram I I JF Diamant Frituurvet 1 Ofl 500 gram I jf Hero Cassis/cerise O AO 1,5 liter AO 7 woensdag Gehakt Halfom OOft 500 gram mZw O de hele week •- Haaskarbonade 500 gram Ribkarbonade 500 gram Schouder Karbonadei 500gram VLEESWAREN 1 Gevuld Varkensfilet 1 Oft diverse soorten. 100 gram I 70 Kalkoen Tournedos 1 ftO 100 gram I v Varkensoesters 1 QO 100 gram I 07 Slaspek kilo 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram griekenland. kilo James Grieves O AO uil eigen boomgaard, kilo mAJfw Gesneden Andijvie Oft 5(a) gram jr V Blank Witlof 1 /|Q 500gram I Mooie Komkommer QQ persluk O/ WEEK 37 HAVENPLEIN 2-ZIERIKZEE-T EL. 01110-12889 het seizoen nog niet afgesloten, want in mei volgt nog het jaar lijkse reisje. Over de invulling hier van zal de excursiecom missie zich deze winter buigen. In juni hoopt men dan nog een buitengebeuren te organiseren in de vrije natuur. Naast het uitgebreide programma dat het bestuur van de afdeling voor het komend seizoep heeft voorbereid zijn er ook verschil lende clubs binnen de vereni7 ging die de komende weken weer gaan draaien. De afdeling heeft een bowlingclub, een koortje, maar liefst drie lees kringen en als er voldoende be langstelling bestaat een wan delclub, waarvan de eerste wandeling gepland staat voor 19 september. KERKWERVE, NOORDGOU- WE EN SCHUDDEBEURS Oud papier SV WIK haalt zaterdag 14 sep tember oud papier op in Kerk- werve, Noordgouwe en Schud debeurs. Men gaat om 9.30 uur uit de startblokken. Verzocht wordt het papier gebundeld ge reed te zetten. OOSTERLAND Lingerie-verkoop In de consistorie van de Oud Gereformeerde Gemeente in Oosterland wordt woensdag 11 september tussen 19.30 en 21.00 uur een verkoop van lingerie gehouden. De opbrengst van deze verkoping komt ten goede aan Adullam. Opbrengst collecte De collecte ten bate van de kan kerbestrijding heeft in Ooster land een bedrag van 2397,70 opgeleverd. De collectanten en de gulle gevers worden voor hun bijdrage bedankt. BRUINISSE Bevolking In de gemeente Bruinisse zijn in de achterliggende periode overleden Dingena van Oeve- ren w/v Kesteloo, Adriana Martina Zwager w/v van den Berge, Adriana Elenbaas w/v van den Berg en Pieter Antho- nie van Driel. In het huwelijk getreden zijn Baukje Hou- kamp met Arie Gootjes en Ma rina Jumelet met Nicolaas Jo hannes Verschuure. GOES VVD De Kamercentrale Zeeland van de VVD heeft voor maandag 16 september een algemene bestuursvergadering op de agenda staan. De bijeenkomst in de Prins van Oranje te Goes begint om 19.45 uur. De libera len spreken onder meer over het provinciaal afvalstoffen- plan. Korenfestival De koorkring Noord- en Midden-Zeeland houdt vrijdag 27 september een korenfestival in de Rooms-katholieke Mag- dalenakerk te Goes; aanvang 19.30 uur. De koorkring bestaat nu ruim een jaar en wil door deze bijeenkomst koren in de regio een stimulans geven in hun streven goedverzorgde kerkmuziek ten gehore te bren gen. Vanuit Zierikzee wordt deelgenomen door het ge mengd koor St. Willibrordus onder leiding van T. Faber. Elk koor krijgt tien tot vijftien mi nuten de tijd om drie werken te presenteren. Een en ander wordt muzikaal gecoördineerd door Evert Heijblok, directeur van de Zeeuwse Koorschool. Internationaal Barbershopkorenfestival Zaterdag 14 september wordt in Goes het internationaal Bar bershopkorenfestival gehou den. Dit muzikale gebeuren speelt zich tussen 14.00 en 22.00 uur af in de Prins van Oranje. Aan dit festival doen koren uit Nederland, België, Engeland en Duitsland mee. VEERE Delta-Cultureel Het interkerkelijk mannen koor Comt nu met Sangh uit Middelburg verzorgt zaterdag 14 september onder leiding van Jac. Suurmond een optreden in de Grote Kerk van Veere. Het concert, dat om 20.00 uur be gint, wordt op de fluit begeleid door Willy Feytel-Bout en op de piano door Leny Stokman- de Graaf. De organisatie is in handen van de Stichting Delta- Cultureel. MIDDELBURG Expositie Fedde van der Velde exposeert van 14 september tot en met 10 oktober in Balans 17 tc Middel burg. De openingstijden zijn van woensdag tot vrijdag van 12 00 17.00 uur en op zaterdag van 11.00-16.00 uur. De opening is zaterdag 14 september om 16.00 uur. COC Vrijdag 13 september houdt COCOV van het COC Midden- Zeeland haar eerste avond van het nieuwe seizoen. Er is geko zen voor een disco. Een en an der begint om 21.00 uur en is in het eigen onderkomen aan de Eigenhaardstraat 2 tc Middel burg. Boekenmarkt De Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt zaterdag 21 september tussen 09.00 en 15.00 uur een boekenmarkt ten bate van de Collectieve Israël Actie, een organisatie die zich toelegt op het inzamelen van gelden voor de opvang van immigran ten. De opbrengst van deze boekenmarkt komt ten goede aan de opvang van Joden die vanuit de Sovjet-Unie en Ethi opië naar Israel zijn gevlucht. De boekenmarkt die dit jaar voor de tweede keer wordt ge houden is te vinden onder de Graanbeurs (Dam) in Middel burg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 5