Yerseke deelt flink pak slaag uit aan de VV Bruse Boys: 1-4 Duiveland pakt punt WIK pakt goed uit Opsteker Ouwerkerk i Verdiende zege DFS Nieuwkomer SKNWK pakt meteen de volle winst tegen Mevo: 1-2 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BRUINISSE - Na een voorbeeldige oefencampagne te hebben afgesloten is de nieuwe competitie voor het eerste elftal van VV Bruse Boys minder rooskleurig begonnen. Op het eigen sportveld aan de Dijkstraat leken de Bruenaren alles te hebben verleerd en kon tegenstander Yerseke de eerste succesvolle klap uitde len. De mannen van trainer Cees van Dijk moesten dientengevolge een 1-4 nederlaag incasseren. Tijdens de korte evaluatie na afloop bleek dat vooral de Bruse verdediging deze keer niet goed in elkaar stak. „We moeten echter ook aan het zelfvertrouwen werken, want het zit denk ik ook met name tussen de oortjes", oordeelde oefenmeester Van Dijk na afloop. Klaas Verspoor (midden) en Harold van den Berge (r.) trachten de hal te bemachtigen. (Foto: Marij ke Folkertsma). HEINKENSZAND - Het eerste elftal van SV Duive land heeft tijdens haar openingswedstrijd van het nieuwe seizoen haar eerste puntje gepakt. De uit wedstrijd in en tegen Heinkenszand eindigde in een 1-1 gelijkspel. ,,We hadden naar mijn idee eigenlijk twee punten moeten hebben. Vooraf teken je uiter aard voor zo'n uitslag, maar er had vandaag meer voor ons ingezeten", verklaarde trainer Cees Wil- lemse na afloop. De defensie van Bruse Boys, rechtsback John van Dijke, laatste man Jaap van den Ber ge, linksback Leo Burgers en voorstopper Martin Verspoor, had eigenlijk de gehele wed strijd problemen met het stui ten van de opkomende midden velders en de spitsen van Yerse ke. Tevens bleef die achterhoe de, maar ook een groot gedeel te van het middenveld te ver achter de bal, zodat de aanslui ting met de twee 'eenzame' spitsen, Jacob van den Berge Pas nadat WIK-uitblinkerTheo Wittenberg in de 80c minuut zijn ploeg naar 1-3 had gescho ten, liep de formatie van tainer Jaap de Ridder in de laatste tien minuten uit naar een iet wat geflatteerde 1-6 eindstand. Ook De Ridder moest na af loop erkennen dat zijn ploeg niet zo had gespeeld zoals hij vooraf voor ogen had gehad. ..Competitievoetbal is toch dui delijk anders dan vriendschap pelijk voetbal en dan de zenu wen hè, de ploeg stond er stijf van maar de eerste punten zijn gelukkig binnen." Beide ploegen kozen overigens A en Harold van den Berge, ont brak. Onrustig Verder speelden de Bruenaren té onrustig en kon men elkaar niet goed in de voeten aanspe len. Toch ging de strijd in de eerste helft, gezien het score-, verloop, nog aardig gelijk op. Eigenlijk geheel tegen de ver houding in kwamen de paars- hemden na een half uur op voor een voorzichtige start. Zo wel De Ridder als zijn collega Tbon van Tiggelhoven lieten hun formatie in een 4-4-2 opstelling opereren. Een speel wijze die in het begin van de wedstrijd de thuisclub beter op het lijf leek geschreven dan de bezoekers. Kansjes waren er in het begin van de wedstrijd aan twee kanten, hoewel de iets be tere kansen aan WIK-zijde te noteren vielen. Zo wist Brouw-doelman Henk: Jan Slager in de 20e minuut Erik-Jan Kort van de openings treffer af te houden. Tbch kwam WIK in de 26e minuut voorsprong. Het was Tonny van den Berge die uit een vrije trap op 20 meter van het doel, de bal perfect rond de muur kromde en zodoende zijn eerste sei zoenstreffer liet noteren. Yerseke, dat reeds verschillen de kansen had gecreëerd kwam even later dan toch succesvol langszij: 1-1. Na de hervatting kwam Bruse Boys wat beter uit de startblokken. Het spel oog de wat rustiger, terwijl nu ook de diverse combinaties eruit Mevo, zonder de geblesseerden Maurice Lamberigts, Johan Heikamp en Cees de Ruiter en de afwezige Friso de Jonge, wist van meet af aan het tempo laag te houden, door rustig via verschillende schijven in de achterhoede aan de opbouw te werken. SKNWK, dat liever meer vaart in het spel ziet, had het hiermee behoorlijk lastig. Zenuwachtig Na wat zenuwachtig aftasten en veel middenveld-voetbal kwam SKNWK in de 18e mi nuut op voorsprong. Het was Erwin Theunisse die achter een dieptepass van Jacky de Brui ne aan sprintte en via de paal de eerste seizoenstreffer voor zich opeiste: 0-1. Hoewel de grensrechter zijn vlag onbe roerd liet, werd door velen bui tenspel geconstateerd. Ook door scheidsrechter Maarten Bruynes, die echter niet floot omdat er niet werd gevlagd. Hierna kreeg Mevo enkele pri ma kansen op de gelijkmaker. Toon Wandel kopte echter naast en René Dekker wachtte te lang met inschieten, waar door keeper Leon Quik de bal van zijn schoen kon plukken. Een afstandsschot van Dekker in de 33e minuut werd opnieuw door Quik nu fraai uit de krui sing gered. verdiend op voorsprong. Een vlagsignaal van Brouwersha ven-grensrechter Kafoe wegens vermeend buitenspel werd door scheidsrechter Bouterse genegeerd. De aarzeling in de Brouw-defensie die door bo- venvernoemd voorval ontstond was voor de uiterst actieve Theo Wittenberg voldoende om zijn ploeg naar een 0-1 voor sprong te schieten. Bevrijdend Een treffer die bevrijdend bleek te werken voor de ploeg van De Ridder. Onder aanvoe ring van Remy Lievense en Marcel van Grunsven probeer de Brouwershaven evenwel de bakens te verzetten, dit ging echter ten koste van de mid denveldbezetting en het waren dan ook de bezoekers die vanaf dat moment heer en meester werden van het middenveld. Door de plotseling ontstane be wegingsvrijheid die met name de WIK-middenvelders en - aanvallers van hun directe op ponenten kregen zag het er naar uit dat de bezoekers met 1 kwamen. Iedereen zat in prin cipe op de volgende treffer van de gastheren te wachten. Spits Harold van den Berge kwam alleen voor de keeper, maar schoot de bal tégen deze op de grond zittende sluitpost aan. Ook Klaas Verspoor kreeg alleen voor de Yerseke-doel- man aangekomen een uitgele zen mogelijkheid, maar faalde in zijn afwerking. De bezoe kers kwamen hierna langzaam maar zeker terug in de wed strijd en konden nu op hun beurt Bruse Boys in het nauw drijven. Dekkingsfout Binnen een tijdsbestek van amper twintig minuten werd nu een 1-4 voorsprong genomen door Yerseke. Door een dek- kingsfout werd het 1-2, terwijl het volgende doelpunt uit een penalty tot stand kwam: 1-3. Bruse Boys dat steeds verder wegzakte kon ook een vierde tegengoal niet meer voorko men. „Door zenuwen en angst heb ik vanmiddag een onherkenbaar Bruse Boys gezien. Ze lieten nu al bij 1-2 de kopjes hangen, ter wijl ze er anders toch om be kend staan te knokken tot het laatst", aldus een teleurgestel de Van Dijk. Na deze eerste ne derlaag is er volgens hem ech ter nog geen reden tot paniek. ,,We gaan er nu hard aan wer ken om er weer bovenop te ko men. Vooral op rechts hadden we vandaag problemen met het overnemen. Peter Willemse heeft zich zowat 'kleurenblind' gelopen. Dat hoort niet", gaf Van Dijk nog aan. In de 40e minuut van de eerste helft moest Toon Wandel ge blesseerd uitvallen. Invaller Patrick Renger wist echter meteen een slecht weggewerkte bal van de Nieuwerkerkse.de- fensie op te pakken, zijn man uit te spelen en voor te geven. Daar stond de debuterende Mare Tiggelman om fraai in te koppen: 1-1. Terugdringen Na de hervatting liet SKNWK zich bijna helemaal terugdrin gen op eigen helft. Het was vanaf nu één al Mevo dat de klok sloeg. In de 8e minuut werkte Mare Tiggelman de bal rakelings over de lat. Halver wege het tweede bedrijf moest tot twee keer toe een bal van de lijn worden gehaald op inzet ten van Tiggelman en Renger. Met nog ongeveer één kwartier te spelen kreeg Mevo via - we derom - Tiggelman de beste kans. Vier meter voor doel schoot hij echter te gehaast in, waardoor het leer de verkeerde kant van de paal passeerde. Het groot aantal toeschouwers zag SKNWK in de 43e minuut toch nog één uitval uitvoeren. Hieruit werd een corner ver kregen, waarna Erwin Theu nisse als man-van-de-wedstrijd kon worden beschouwd, daar hij succesvol de genomen hoek schop in de winnende treffer omzette: 1-2. „Daarbij werd echter wel Dick van Splunder naar beneden gedrukt", oor deelde Mevo-trainer Tiggel man. een riante voorsprong konden gaan rusten. Nonchalance en Brouw-verde- diger Glijn de Masier zorgden er evenwel voor dat er met een 0-1 stand gerust werd. Doordat WIK in de eerste helft ver zuimd had om een ruime voor sprong te nemen leek de thuis club direct na de hervatting voor een verrassing te gaan zorgen. In de tweede minuut moest WIK-verdediger Eric van de Sande een bal van de doellijn koppen (inzet Leo Nou- wen) alvorens René Dalebout in de 6e minuut zijn ploeg ver diend langs de onnodig uitge lopen doelman Tbny Hendrikse schoot: 1-1. Strafschop De bezoekers leken hierna even het spoor bijster te zijn. Hoe wel ze na de tegentreffer het iets betere voetbal bleven spe len hadden ze echter de hulp van Brouwershaven-verdedi ger Cees Kraayenbrink nodig om op voorsprong te komen. Kraayenbrink haalde onnodig NEW YORK - De show van Jimmy Connors was nog niet over of Stefan Edberg nam de honneurs waar. De 25-jarige Zweed werd zondag winnaar van de US Open in een lange, gave demonstratie. Jim Cou rier speelde naar beste vermo gen. Hij haalde de vorm die hij had getoond in zijn voorgaande zes wedstrijden, waarin hij geen set afstond. Maar stond absoluut machteloos tegen de briljante one-man-show van Edberg. ZWOLLE - Ruud van Maurik heeft tijdens het finale- weekeinde van de KNAU- competitie de 110 meter horden gelopen in 13,85 seconden. BURGH-HAAMSTEDE - Na dat er de laatste twee seizoe nen niet of nauwelijks meer was gewonnen, hebben de spe lers van het Burgli-Haam- steedse DFS het zoet van een overwinning weer eens mogen proeven. In de onderlinge der by tegen het Scharendijkse ZSC trokken de mannen van trainer Nico Kind met het kleinst mogelijke verschil aan het langste eind: 1-0. Met name voor de nieuwe trainer Kind een aardig succes. „Ondanks dat de hoogte van de score ietwat tegenviel hebben we toch verdiend gewonnen", was de reactie van de tevreden Kind na afloop van het duel. Een uitspraak die ZSC-trainer Sjaak Dorreman alleen maar kon bevestigen, hoewel deze laatste er lange tijd op mocht hopen en er zelfs rekening mee hield, dat zijn ploeg een ver dienstelijk 0-0 resultaat mee naar Scharendijke kon nemen. Een foutje van ZSC-doelman Johan van der Horst (overigens de beste man van het veld) werd de ploeg van Dorreman echter fataal. Aanspraak Enige aanspraak op een over winning kon de ploeg uit Scha rendijke in geen geval maken. Welgeteld één doelrijpe kans wisten de bezoekers zich te creëren en deze werd door Ko Louwerse om zeep geholpen. Toch was ZSC-trainer Dorre man niet geheel ontevreden over het presteren van zijn ploeg. „We zitten momenteel door het inpassen van een aan tal A-junioren in een opbouw fase en een ieder weet dat dit niet de makkelijkste periode is, vooral op het fysieke gedeel te komen deze jonge jongens nog het één en ander te kort maar ik heb er het volste ver trouwen in dat dit mettertijd goed komt". Tevredenheid heerstte er ook bij DFS-trainer Nico Kind. „Door onder meer een 4-0 over winning op Noormannen en een 3-0 overwinning tegen Zie- rikzee 2 in de voorbereiding is het zelfvertrouwen bij de spe lersgroep gelukkig iets toege nomen en juist dit laatste was vorig seizoen het grootste euvel bij DFS, het gebrek aan zelf vertrouwen dus. Tfen tweede is het belangrijk dat alle neuzen dezelfde kant op staan en dat er collectief gedacht en ge speeld wordt, dit laatste was hedenmiddag in ieder geval aanwezig, het was alleen jam mer dat we niet allé scorings kansen benut hebben, anders was de uitslag zeer zeker hoger uitgevallen," aldus Kind na af loop van het duel Vrije trap Het enige doelpunt viel overi gens twintig minuten voor het eiride van de wedstrijd en kwam van de voet van Dagmar van der Salm. Van der Salm schoot een vrije trap vanaf on geveer achttien meter langs de verkeerd opgestelde muur in de touwen: 1-0. Al met al een verdiende overwinning voor de thuisclub. de doorgebroken Joost Rotte binnen de beruchte lijnen on deruit en het was daarna voor Patrick de Broekert een koud kunstje om de terecht toege kende strafschop te verzilve ren: 1-2. Nadat Erik-Jan Kort om on duidelijke redenen een treffer zag afgekeurd was het uitein delijk Theo Wittenberg die in de 80e minuut na een goed uit gespeelde WIK-aanval voor 1-3 zorgde en daarmee de wed strijd besliste. In een alles of niets offensief probeerde de thuisclub alsnog de aanslui tingstreffer te realiseren. Laat ste man Leo Nouwen ging voor in spelen en achterin hield men vanaf dat moment open huis. Geflatteerd De WIK-aanval profiteerde hier dankbaar van en zo kon het daarom gebeuren dat ach tereenvolgens Erik-Jan Kort (1- 4), Theo Wittenberg (1-5) en de voor Erik-Jan Kort ingevnllen Elmar Verhagc de toch wel enigszins geflatteerde 1-6 over winning mee naar Kerkwerve konden nemen. Meteen na de aftrap probeerde Heinkenszand in een hoog tem po het spel naar de hand te zet ten. De verdediging van Duive land stak echter goed in elkaar en kon de furieuze gastheren vooralsnog van het lijf houden. Zodoende kwam Heinkens zand eigenlijk niet verder dan het zestienmetergebied. Uitgeraasd Nadat de Heinkenszandse 'wervelwind' wat was uitge raasd kwamen ook de Ooster- landers wat beter in hun spel. Gevaar werd voornamelijk gesticht via de aanvallers An- dré van de Berge en René van de Werf. In de 20e minuut kon Jaap Brekelmans, uit een pass van André van de Berge, voor geven aan René van de Werf, „Kijk, qua voetballend vermo gen ben ik niet ongerust in mijn ploeg, het enige wat mij zorgen baart is de uiterst smal le selectie die ik tot mijn be schikking heb. Vandaag had ik met elftalleider Eugène Tbtté meegerekend precies dertien man op de been en dat is in principe een beetje weinig". Enige weken geleden leek het erop dat Goedegebuure over een vijftiental spelers kon be schikken, doch door het stop pen van Peter Hillebrand, het intrekken van de overschrij ving van Zierikzee-speler Wim Ravia en het geblesseerd raken van Michel Schoenmakers is de Ouwerkerk-selectie aardig uit gedund. Overwicht Vanaf het eerste fluitsignaal van de goed leidende Cees Da lebout gelukte het de thuis ploeg een licht veldoverwicht op te bouwen, hetgeen in de 7e minuut reeds resulteerde in de openingstreffer. Goed doorzet ten van Ouwerkerk's beste aanvaller Johnny Hage werd door Peter Bezemer simpel af gemaakt: 1-0. Een snelle voor sprong dus en een aardige opsteker voor de thuisploeg. Ook na deze treffer bleef Ouwerkerk het beste van het spel behouden. Nadat Ouwcrkerk-spits Erik Bleiji op aangeven van Peter Bezemer de lat op zijn weg vond, duurde het tot de 33e mi nuut eer Jakkoo Brouwer de thuisaanhang opnieuw kon la ten juichen. Brouwer pikte een afgeslagen voorzet op het rand je van de zestienmeterlijn op cn haalde met de rechtervoet hard en onhoudbaar voor do Noormannen-doelman uit: 2-0. Spelbreker Evenals vorig seizoen bleek de rust spelbreker te zijn voor de thuisploeg. In plaats van zelf initiatief te pakken lieten de die met het hoofd de openings treffer scoorde: 0-1. Duiveland kreeg hierna meer zelfvertrouwen en trok het ini tiatief geheel naar zich toe. Van de Berge kreeg nog een prima mogelijkheid de stand te ver groten, maar knalde het leer op de paal. In de 40e minuut resul teerde teveel twijfel in de Oosterlandse achterhoede ech ter in de gelijkmaker: 1-1. In de tweede helft was het tem po vervolgens een eind uit de wedstrijd. De kansen die er werden gecreëerd kwamen met name op naam van Duiveland, dat meer snelheid in de voor hoede liet zien. Ook Heinkens zand wist evenwel het nodige gevaar te stichten. Het uitein delijke gelijkspel gaf zodoende eigenlijk goed de juiste ver houdingen weer. Ouwerkerkers zich in het begin van de tweede helft de kaas van het brood eten. Noorman nen hanteerde in deze fase veel al het spelen van de lange bal, een speelstijl die de Ouwerker kers niet echt ligt. Hoewel Oli vier Verwest in het centrum heer en meester was kon hij toch niet voorkomen dat een kwartier voor tijd Henk Wiele- maker middels een kopbal de iets voor zijn doel staande Ri- nus Boogert wist te passeren: 2-1. Voordien echter had Johnny Hage de strijd definitief kun nen beslissen. Hage vond ech ter de Noormannen-goalie op zijn weg. Een achttal minuten voor tijd behoedde Ouwer- kerk-doelman Rinus Boogert zijn ploeg voor de gelijkmaker. Boogert reageerde echter even wel attent op de inzet van één der Noormannen-aanvallers na een te korte terugspeelbal van aanvoerder William Remeeus. Drie minuten voor tijd had Erik Bleyi de strijd definitief kunnen beslissen, Bleyi zag echter geen kans om op aange ven van Johnny Hage vanaf drie meter van het lege doel raak te schieten en derhalve bleef de 2-1 stand bij het laatste fluitsignaal gehandhaafd. DEN HAAG - Het Dutch In- door tennistoernooi krijgt geen vervolg. Het evenement, dat de afgelopen twee jaar in Valkenswaard en Den Haag plaatsvond, werd door de ATP niet opgewaardeerd tot Euro pese finale van het Challenger- circuit. DEN HAAG - Neptunus opent de play-offs van de hoofdklas- éecompetitie honkbal woens dag in Rotterdam tegen lands kampioen Pirates. Op dezelfde avond ontmoeten Nicols en HCAW elkaar. Het zijn de eer ste ontmoetingen uit een reeks van ten hoogste vijf. De win naars spelen tegen elkaar in de Holland Series om de landsti tel, die op 21 september begint. ZIERIKZEE - Eén van de het voorbije weekeinde in totaal drie gespeelde streekderby's ging tussen de selecties van Mevo en de nieuwkomer in de eerste af delingsklas SKNWK. De promovendus won deze eerste uitwedstrijd met 1-2. Mevo-trainer Toine Tig gelman kon zich hierin geenszins vinden. „Dit ver lies was geheel tegen de verhouding in. Mevo heeft de beste kansen gehad, terwijl, vind ik, aan beide doelpunten van SKNWK een luchtje zat", was hij de mening toegedaan. „Ik weet niet of we wel of niet te recht gewonnen hebben. Wij waren in de eerste helft meer in balbezit en Mevo was na de rust meer in de aanval", vond SKNWK-trainer Kees Kommer. Erwin Theunisse l.) op weg naar de eerste treffer voor SKNWK, dat de derby tegen Mevo uiteindelijk won met 1-2. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSHAVEN - Zelfs de meest fervente WIK- supporter moest na afloop van de zeer aantrekkelij ke derby tussen de ASV Brouwershaven en het Kerkwerfse WIK beamen, dat ondanks de ruime 1-6 overwinning de ploeg uit Kerkwerve in de eerste 80 minuten van de wedstrijd geen enkele aanspraak mocht maken op het torenhoog favoriet zijn inzake het kampioenschap in de eerste klas afdeling van het zaterdagvoetbal. OUWERKERK - „Een mentale opsteker," zo noemde Ouwerkerk-trainer Peter Goedegebuure de 2-1 thuis overwinning die zijn ploeg zondag behaalde in de tweestrijd met de aartsrivaal van het vorig seizoen Noormannen. „Perfect was het allemaal nog niet, doch één van de belangrijkste facetten, namelijk de wil om te winnen was gelukkig aanwezig en daar mee kun je een heel eind komen" aldus Goedegebuu re na afloop van het duel. Peter Bezemer trapt de openingstreffer voor SV Ouwerkerk er in, terwijl de grensrechter vlagt voor een vermeende handsbal. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 6