De competitie gezien door de ogen van Erik Bleiji Start zaalvoetbal Juniorenploeg Delta Sport zilver bij districtsfinale Grote belangstelling Triathlon Zierikzee Clubkampioenschappen van LTC Scharendijke Uitslagen PV Zierick Seizoenstart SV TOG Trophy-team klimt naar tweede plaats k k VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1991 NR 25012 11 SCHARENDIJKE - In het weekend van 24 en 25 augustus en 31 augustus en 1 september zijn de club- kampioenschappen van de Tennisclub Scharendijke gespeeld. In het le weekend werden de enkelspelen afgewerkt. De favorietenrol bij de dames lag bij de kampioene van 1990, Angela van der Horst. Bij de eerste partij tegen Ludie Bomer maakte Angela al snel duidelijk, dat alleen zij recht had op die titel. Alle partijen in damesenkel werden door haar in winst omgezet. Een terechte kampioene ook in 1991. Tweede werd bij de dames Ludie Bomer. Angela van der Horst sleepte maar liefst drie titels in de wacht. ZIERIKZEE - De kop is eraf. De eerste wedstrijden ten behoeve van de eilandelijke zaalvoetbalcompeti tie zijn verspeeld. Hieronder de eerste uitslagen en het programma voor volgende week. ZIERIKZEE - Deze week be wees M. C. Bolle op de wed vlucht uit Orleans weer over duiven te beschikken die in su- pervorm zijn. Met een uitslag van 1, 2, 3, 5, 11 enz. en met 14 van de ingekorfde duiven in de prijzen zette hij de voltallige concurrentie op achterstand. De duif van Bolle (gelost om 08.00 uur) werd geklokt om 13.34 uur met een snelheid van 1309 meter. De enige die nog in het spoor kon blijven was W. M. Blom met een uitslag van 6, 7. 10, 15 enz. en 7 van de 12 duiven in de prijzen. De vlucht uit Cambrai (gelost om 07.40 uur) werd gewonnen door J. den Hengst. Deze klok te om 09.24 uur de eerste duif met een snelheid van 1640 me ter. Dat ook hij over duiven in vorm beschikt, blijkt uit 9 prij zen van de 18 ingekorfde dui ven. De tweede plaats was voor C. J. Berrevoets die ook 50 prijs pakt met 10 van de 20 dui ven. M. C. Bolle eiste de derde plaats op en speelde ook op de ze vlucht sterk met 4 duiven bij de eerste 10. Uitslagen Cambrai, 171 km, 291 dui ven: J. den Hengt 1, 4, 10, 20, 39, 52, 56, 58, 67 (18); C. J. Berre voets 2, 12. 15, 18, 22, 25, 36, 45, 59, 73 (20); M. C. Bolle 3. 5, 6, 9, 23, 64 (31); C. Groenleer 7, 13, 14. 29, 32, 53, 54, 55. 63 (57); P. Hillebrand 8 (20); Comb. v. d. Kamp 11, 16, 35. 37, 42. 44, 50, 60. 61. 62 (38); E. Kloet 17, 31, 33, 47. 57. 70. 71 (11); Kaaysteker-den Boer 19, 24, 26, 38, 43, 46, 48, 49 (17); Patrick Kouwenberg 21; J. Wesdorp 27, 28 (7); P. Kouwenberg 30 (4); M. K. Krijger 34, 41 (5); J. Remijn 40 (5); A. Schoormans 51 (14); René Krijger 65, 68, 69 (3); G. Hogervorst 66, 72 (8). Orleans, 437 km, 272 duiven: M. C. Bolle 1, 2, 3, 5, 11, 16, 17, 21, 23, 31. 32, 46, 51, 65 (20); C. J. Berrevoets 4, 14, 25, 53, 55 (19); W. M. Blom 6, 7,10,15, 27, 33, 36 (12); Comb. Snijders 8, 22, 29, 30, 37, 38, 48, 57, 66 (21); Comb, v. d. Kamp 9, 12, 28, 35, 40, 44, 47, 49, 52, 68 (35); M. K. Krijger 13, 41, 58 (10); P. Kouwenberg, 18, 26, 34, 39, 59 (13); G. Hoger vorst 19, 50 (13); W. Roggeband 20, 42, 63 (8); René Krijger 24, 45, 60 (8); G. Flikweert 43, 62 (16); P Hillebrand 54 (25); Kaaysteker-den Boer 56 (5); Pa trick Kouwenberg 61; Comb, de Bruijn 64; J. den Hengst 67. BRUINISSE - Vrijdag 6 sep tember (vandaag) start SV TOG met het schaakseizoen 1991-1992. Er zal een toernooi- tje gespeeld worden om er weer een beetje in te komen. De plaats van handeling is, zo als altijd, in het keldertje van het dorpshuis en er wordt om 20.00 uur begonnen. Tevens is er een open avond voor niet- leden, die belangstelling heb ben voor schaken in het alge meen en voor SV TOG in het bijzonder. KIRCHEIM BOLANDEN - Le- ontien van Moorsel heeft don derdag de tweede etappe in de Ronde van de Europese Ge meenschap gewonnen. Bij de herenenkel was het al snel duidelijk dat de titelkan didaat uit een heel andere hoek zou moeten komen. De kam pioen van 1990, Reinier Lou- werse was door omstandighe den niet in een al te beste vorm. Kandidaten om de titel van Reinier over te nemen wa ren onder meer Wijnand Ren den, Folkert van Sinderen en Marcel Louwerse. Vooral Mar cel Louwerse, een juniorenspe ler met een groot talent, kan zich met zijn spel meten met de beste spelers van Schouwen- Duiveland. Jeugdig enthou- saisme en het toch nog onder de indruk zijn van de oudere spelers speelde zo af en toe mee in zijn spel. Wijnand Renden had na de le dag de beste papieren om de kampioensbeker in ontvangst te nemen. Helaas speelde bij hem de minder goede voorbe reiding op deze wedstrijden parten. Folkert van Sinderen werd de nieuwe clubkampioen, door met degelijk en goed ten nis alle partijen in winst om te zetten, tweede werd Wijnand Renden. Dubbels Zaterdag 31 augustus was de dag dat de damesdubbel en he- rendubbel op de banen ver schenen. In een gloeiend heet decor werden de wedstrijden gespeeld. De warmte zal zeker bij veel speelsters en spelers van invloed zijn gweest. De ko peren ploert aan de hemel no digt meer uit voor een bezoek Op de atletiekaccommodatie van Vlaardingen ontstond een spannende finale tussen zes verschillende verenigingen. De Delta Sport equipe wist in de eindfase door een sterke 60 me ter sprint van Mariëlle Huis man (8.8) en een prima hoog- tesprong van 1,40 m door Anja Stouten, van een vierde plaats naar een tweede te klimmen. AA'40 uit Delft won de finale met 100 punten voorsprong op Delta Sport. Hercules uit Dor drecht werd met 12 punten ver schil op de Zierikzeese ploeg derde. Sterk De estafetteploeg van Delta Sport begon de dag erg sterk. Marcha van Dissel. Leonie aan het strand of een zeiltocht op de Grevelingen, maar een stevige partij tennis en een smash wordt met een felle oranje zon heel wat moeilijker. Bij de damesdubbel was er sprake van een vol program ma. 09.00 uur betraden de eer ste paren de baan. Favorieten waren hier moeder (Diana en dochter (Angela) van der Horst. Zij moesten de titel van 1990 verdedigen. Gevaarlijke outsiders bleken al snel het ge routineerde gelegenheidsduo Gré Conijn en Annet Koot. Al leen door 1 partij te verliezen tegen de kampioenen kwamen zij niet in aanmerking voor de beker. Zij werden eervol 2e in deze warme strijd. Overtui gend werden hier kampioen, moeder en dochter Van der Horst. Bij de herendubbel was door een minimum aantal van drie deelnemers ingeschreven. Toch waren alle belangstellenden benieuwd, wie winnaar zou worden. De routiniers Wim Koot en Jan Conijn legden veel ervaring op de baan. Joop Rib- bens en Folkert van Sinderen zijn voor de club een bekend duo, maar ook de jonge spelers Reinier en Marcel Louwerse zouden aanspraak kunnen ma ken op de titel. Uiteindelijk werd de strijd gewonnen door Joop Ribbens en Folkert van Sinderen, tweede werden Jan Conijn en Wim Koot. Zondag 1 september was het de dag van de mix. En weer was het warm. Zelfs warmer dan- zaterdag. Het publiek had me- Klompe, Anja Stouten en Ma riëlle Huisman werden tweede op de 4 x 60 meter. Maar tevens wist het succesvolle kwartet het clubrecord te verbreken in een mooie tijd van 33.5 secon den. Anja stouten verzamelde opnieuw veel punten op het ko- gesltoten. De talentvolle atlete uit Ouwerkerk won het onder deel met een afstand van 11 me ter en 30 centimeter. Ihnja Ge- rards moest met 8 meter en 20 centimeter genoegen nemen met een achtste plaats. Bij het verspringen werd Mar cha van Dissel derde met 4 me ter en 12 centimeter. Mariëlle Huisman kwam in het losse zand tot 4 meter en 3 centime ter. Het moeilijkste atletiekon- derdeel, de 60 meter horden, werd gelopen door Marcha van Dissel (12.2) en Anja Stouten delijden met de speelsters en' spelers. Vele liters water is de ze dag door de kelen gegaan. Zoals verwacht zou de ti telstrijd gaan tussen het kop pel Jeannet Dogger en Folkert van Sinderen tegen Angela van der Horst en Reinier Louwerse. Jeannet en Folkert hadden daarvoor Magda en Wijnand Renden uitgeschakeld. Angela en Reinier kwamen in de finale door te winnen van Annet en Wim Koot. De finale werd een spannende strijd. De le set ging naar Jeannet en Folkert. Maar Angela en Reinier gaven niet op en de 2e set werd op hun naam geschreven. En met jeug- kwam bij het hoogspringen liit op 1,40 m. Mariëlle Huisman liep een keurige 60 meter in 8.8 seconden en de tweede loopster van Delta Sport, Leonie Klom- pe zorgde voor een tijd van 9.1 seconden. Leonie* Klompe raakte overigens op dit onder deel geblesseerd zodat zij het hoogspringen moest afmelden. Coach/trainer Hans Saman mocht na afloop ook trots de beker in ontvangst nemen en zijin meisjes kregen van de or ganisatie allemaal een bos bloemen. BARCELONA - De Spaanse scheidsrechtersvereniging heeft Johan Cruyff een boete opgelegd van tienduizend gul den. De trainer van FC Barce lona had zich tijdens een wed strijd van twee maanden gele den om de Spaanse beker tus sen Atletico Madrid en Real Mallorca nogal laatdunkend uitgelaten over de prestaties van de scheidsrechter. dig elan werd ook de 3e set, dus de kampioenstitel op hun naam geschreven. De verlie zersfinale ging tussen Dina van der Horst en Marcel Louwerse tegen Marian Bezuijen en Mark Gaanderse. Winnaars werden hier Dina en Marcel. Een compliment is zeker op z'n plaats voor Mark Gaanderse. Ruim 1 jaar lid en dan zo goed spelen. Dat belooft alleen maar goeds voor de LTC. Al met al een zeer geslaagd kampioensfeest voor de LTC Scharendijke. Met als uitschie ter Angela van dei- Horst die met 3 titels naar huis ging. POVAZSKA BYSTRICA - De ene dag nog In zSk en as, de volgende ineens serieus gega digde voor de eindoverwin ning. Dat overkwam het Ne derlands Junior Trophy team op de vierde dag van de inter nationale motorzesdaagse in het Tsjeehoslowaakse Povazs- ka Bystrica. Jan Martens, algemeen secreta ris van de KNMV, wist gedaan te krijgen dat de diskwalifica tie van Rinie Streppel en Peter Lenselink alsnog ongedaan werd gemaakt. De twee rijders zouden hebben getankt met lo pende motor. Geen enkele offi cial bleek die overtreding ech ter met eigen ogen te hebben geconstateerd. De jury was op geruchten afgegaan. De rehabi- liatie had een stimulerend ef fect op de overige rijders. Ook op die van het Trophyteam. Daarin rijden Simon Schram (500cc 4 takt) en Henk Knui- man (125cc) sterk. Zij staan in, hun klasse respectievelijk tien de en elfde. Met betrekking tot de bestraf fing van teams die om wat voor reden dan ook niet komen op dagen, is dit seizoen een be hoorlijke verandering geko men. Terwijl vorig seizoen slechts een reglementaire 5-0 uitslag werd genoteerd, wordt de 'zaak' nu aan de KNVB- tuchtcommissie voorgelegd. Een en ander houdt in dat be trokken teams het voortaan vooral in de portemonnee gaan voelen. Het team dat niet komt opdagen hangt in het vervolg een hoge boete boven het hoofd, terwijl tevens alle kos ten moeten worden bekostigd wanneer in het belang van de competitie de wedstrijd alsnog moet worden gespeeld. Dit kan betekenen dat dit de ploeg een slordige tweehonderd gulden kan gaan kosten. De eerste ploeg die een dergelijke rege ling boven het hoofd hangt is tweede klasser Garage Slager dat tijdens de wedstrijd tegen De Keien niet van de partij was. De uitslagen van de eerste twee Voor de 1/8 triathlon, 750 me ter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlo pen, heeft de organisatie van tevoren gesteld dat er niet te veel deelnemers mogen komen. Om het overzichtelijk te kun nen houden en een chaos te voorkomen is het maximum aantal deelnemers op 175 ge steld. Enkele weken geleden was dit aantal reeds bereikt en moest de inschrijving worden gesloten. De grote belangstel ling wordt toegeschreven aan de fraaie entourage van de Zie rikzeese haven en binnenstad en de gezelligheid bij de voor gaande edities. Voor de jeugdtriathlon met kortere, voor de jeugd verant woorde afstanden kunnen nog wel enkele deelnemers worden bijgeschreven. Jeug-dtriathlon Om 10.00 uur begint 's och tends de jeugdtriathlon in sporthal Onderdak voor de jeugd van 10 tot 17 jaar. Zij starten in 4 verschillende leef tijdscategorieën. De 1/8 triath lon start om 14.00 uur in de Nieuwe Haven bij 't Luitje, het speelavonden waren: PTT- Coen Honig 1 4-3; Delta Cate ring D-Stella Boys 2 0-2; Knippie-Zeelandia 1-8; Sport- huis Zierikzee-Toren Boys 3-2; De Steeg-FC Kerkwerve 6-2; De Roo&vd Veen-Bijmakelaardij 1-4; Pinky Boys-Rijschool Del ta 3-6; Droptiek Passage-L&O 4-2; Mevo-Nola Boys 2-4; Gara ge Slager-De Keien, Garage Slager n.o.g.; Coen Honig 2- Rinus Roon Banden 4-3; Res taurant De Beuze-Sportsurf Jonker 3-5. Het programma voor de vol gende week ziet er als volgt uit: Maandag 9/9; Delta-Braber Groenvoorziening; Neffen d'Eule-WIK; Steilóore PJZ- Stella Boys 1; Bijmakelaardij- Knippie; Toren Boys-PTT; FC Kerkwerve-Delta Catering D. Woensdag 11/9: Nola Boys- Sporthuis Zierikzee; Rijschool Delta-De Steeg; L&O-De Roo&VD Veen; Sportsurf Jonker-Mevo; De Keien-Pinky Boys; Rinus Roon Banden- Droptiek Passage. zwemmen eindigt in de Oude Haven bij het Kraanplein. Op het Kraanplein is ook de cen trale wisselplaats voor het fiet sen en het lopen en de uiteinde lijke finish. Tijdens de wedstrijd wordt het parkoers voor een groot deel voor het verkeer afgesloten. De organisatie probeert de over last voor omwonenden zoveel mogelijk te beperken en hoopt wederom op de medewerking van alle betrokkenen. Als par- koerswaeht, verkeersregelaar en jury zullen er zo'n 60 vrij willigers actief zijn. Val In de organisatie van dit evene ment bleek overigens enige im provisatie nodig omdat voor zitter en wedstrijdleider Adri Gerards na een val met zijn racefiets in het ziekenhuis moest worden opgenomen. NEW YORK - Paul Haarhuis is zeker van een plaats in het tweede toernooi om de Grand Slam Cup, half december in München. VLAARDINGEN - De D-meisjes van atletiekvereni ging Delta Sport zijn bij de districtsfinale om de clubkampioenschappen 2e klasse op een tweede plaats geëindigd. Zaterdag 7 september ZIERIKZEE - De derde Triathlon Zierikzee kan re kenen op een record aantal deelnemers; 175 deelne mers en deelneemsters zullen zaterdag 7 september om 14.90 uur bij 't Luitje in Zierikzee in de Nieuwe Haven springen. Voor de jeugdtriathlon om 10.00 uur hebben zich 50 sportievelingen ingeschreven. Spits Erik Bleiji (24): „Ik vind het grote flctuwekul om een be paalde speler van de tegenstander in de gaten te houden(Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - Via Rotterdam, Ridderkerk, Papendrecht en Burgh-Haamstede is spits Erik Bleiji elf jaar geleden in Ouwerkerk neergestreken. Begonnen met voetbal bij DFS staat de 1,92 meter lange aanvaller inmiddels alweer vijf seizoenen in de selectie van het naar de eerste klas gepromoveerde Ouwerkerk. Bleiji verwacht in de hoogste zondags-afdelingsklas meer voetballende tegenstanders te treffen, waardoor ook Ouwerkerk de ruimte krijgt voor haar spelletje. Ploegen die verzorgd voetbal spelen liggen Ouwerkerk gewoon het best", is de 24-jarige voetballer van mening. Na een mislukte studie aan de Delftse Technische Universi teit volgt Erik Bleiji momen teel architectuur aan de HTS te Rotterdam. Na voltooiing van deze opleiding wil hij later gaarne werk vinden bij een bouwonderneming in den lam de. Ook in de voetballerij kan Erik zich het beste vinden in de (op)bouw van een aanval. ,,Ik zie liever dat er vanuit de ach terhoede wordt gevoetbald, in plaats van die lange halen naar voren", is derhalve zijn motto. DFS Op zijn tiende jaar is Erik Blei ji bij sportvereniging DFS voor de eerste keer in aanra king met de voetbalsport geko men. Toen de familie Bieiji naar Ouwerkerk verhuisde sloot zoon Erik zich aan bij dc plaatselijke voetbalclub. Tij dens die jaren als jeugdspeler werden hem voornamelijk ver dedigende taken toebedeeld. Zodoende bezette hij zowel de posities van laatste man als rechtsback. ,,Maar op een gegeven moment zag mijn trainer Piet Vreeke meer een aanvaller in mij. En toen ik in het eerste kwam werd ik zodoende in de voor hoede gezet", legt Erik uit. Vanaf dat moment heeft hij zich weten te ontwikkelen tot de beste spits van Ouwerkerk. Wanneer het eventueel nodig is, is Erik Bleiji ook inzetbaar op de mid-mid positie. ,,Ik weet eigenlijk niet of ik een an dere positie beter kan. Ik weet wel dat ik voor de spitspositie bij ons de meest geschikte per soon ben". Een groot voordeel van het spitszijn vindt Erik Bleiji dat je de gehele wedstrijd geen bal kan raken, één keer echter kan scoren en zodoende toch de man van de wedstrijd wordt. ,,Maar het is ook zo wanneer je onvoldoende werkt en niet meer kan scoren je heel snel binnen het team verguisd wordt", geeft Erik de keerzijde van de medaille aan. ,,Ik scoor zelf ook niet zo gemakkelijk, maar ik laat wel vaak iemand anders scoren. Dat is net zo be langrijk". Onder de vorige trainer, Bram Coomans, is bij SV Ouwerkerk het opbouwende en verzorgde spel geïntroduceerd. De huidi ge trainer Peter Goedegebuure heeft dit verder voortgezet, met de promotie naar de eerste klas als gevolg. „Terwijl we bij Bram geen punten konden pak ken, hebben we dat met het zelfde spel vorig seizoen wél gedaan. Dat is denk ik toch de verdienste van de trainer ge weest", vertelt Erik. De verwachtingen van Erik Bleiji voor het komende sei zoen zijn best optimistisch. „Je krijgt natuurlijk wel sterkere ploegen, maar die zijn qua voetbal ook beter denk ik. Hierdoor krijgen wij waar schijnlijk ook meer ruimte om te voetballen. En dat heeft Ouwerkerk nodig, dat ligt ons het best", legt hij uit. Wanneer de ploeg compleet weet te blij ven denkt Bleiji dat een plaats je in de middenmoot mogelijk moet zijn. Met betrekking tot de verschil lende tegenstanders zegt Erik het 'grote flauwekul' te vinden om bepaalde personen speciaal in de gaten te gaan houden. „De tegenstander moet zich maar aan ons aanpassen", zegt de rechtsbenige voetballer. „Wij gaan lekker die wei in en proberen vanuit onszelf te spe len en te winnen". Sterk punt Een sterk punt van spits Erik Bleiji is onder meer de één te gen één situatie. Meestentijds weet hij daarbij als winnaar te voorschijn te komen. Ook heeft de HTS-student een behoorlijk schot in de benen. Minder sterk is zijn techniek en koppend vermogen. „Maar daar wordt momenteel hard aan gewerkt. Mede omdat ik zo lang ben gaan we proberen het koppen toch meer uit te buiten", zegt Bleiji. Erik Bleiji weet ook van zich zelf dat hij best een 'lastige jongen' kan zijn. „Wanneer ik het ergens niet mee eens ben doe ik eerst mijn mond open en pas daarna ga ik er over naden ken. Dat is natuurlijk ver keerd". Op die wijze loopt de aanvaller nogal eens tegen een boeking op van de scheidrech- ter wegens 'opmerkingen op de leiding', zoals dat dan heel. „Maar ik ga proberen hierin verandering te brengen", is zijn plechtige belofte. Om nog meer ervaring te krij gen in het spelen in de kleine ruimtes, is Erik dit seizoen be gonnen met zaalvoetbal, bij Steilöóre PJZ. „En het is ook goed voor je techniek". Hoewel Bleiji geen bijgelovig type is zou hij nooit zonder scheenbe schermers aan een wedstrijden beginnen. „Wanneer ik ze aan heb, heb ik het gevoel onkwets baar te zijn. Voor mij is het een soort veiligheidsgordelaspect". In de nu volgende edi ties. tot aan de start van de nieuwe voetbalcom petitie (weekend 7 en 8 september), wordt tel kens één speler, van de dertien eilandelijke clubs, in de schijnwer pers gezet en hem onder andere gevraagd naar zijn verwachtingen met betrekking tot het sei zoen 1991/1992.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 11