De competitie gezien door de ogen van Arco Dekker Tennis Robin Verdam voor tweede keer clubkampioen in Westerschouwen Veteraan Van de Kreeke heer en meester tijdens Zeeuws skeelerkampioenschap Afsluiting Zomeravond drives Magere vangst bij vis wedstrijd HSV De Krabbe Bridge instructie-avonden DINSDAG 3 SEPTEMBER 1991 NR 25010 7 De winnend finalisten, Wim Dettingmeyer en Patrick Meuldijk in actie. (Foto: Marijke fol- kertsma). BURGH-HAAMSTEDE - Onder prima weersom standigheden, soms tropisch, vonden de afgelopen drie weken de clubkampioenschappen plaats van TC Westerschouwen. Aan de Duinweg werden in totaal 140 partijen afgewerkt, welke merendeels in de wee kenden plaatsvonden, dit i.v.m. de vele recreanten die de club rijk is. De veteranen en de plaatselijke leden zorgden er echter voor, dat de wedstrijdlei ding, in handen van Giljam Bil en Wim Hart, de ba nen overdag en 's avonds eveneens redelijk vol kreeg. De vereniging overigens heeft een veer moe ten laten door het vertrek naar Zwitserland van Marja en Wim Hart, zodat het evenement aan het eind noodgedwongen uitsluitend in handen was van Giljam Bil, die zich echter voor volgend jaar verze kerd weet van de steun van Frans Verspeek. GOES - Het open Zeeuwse skeelerkampioenschap is dit jaar een prooi geworden voor de veteraan Arjaan van de Kreeke uit 's-Heer Arendskerke. Nadat mede-favorieten Kees Hoogerland en Frans van de Berge beiden een serieuze vluchtpoging hadden on dernomen was het uiteindelijk de listig en rustig af wachtende Van de Kreeke die vier ronden voor het einde succesvol wegsprong en wegbleef. Evenals vorig jaar was ook nu gekozen voor een gescheiden opbouw in de categorieën, ten einde de uiteindelijke kam pioenen te bepalen. Werden de enkelpartijen volgens het af- valsysteem gespeeld, behou dens Dames Enkel Veteranen waar de kampioene uit een poule voortkwam, de dubbels konden zich verheugen in het optreden in poulevorm, het geen uiteraard als voordel met zich meebrengt, dat een verlo ren partij nog geen directe uit schakeling behoeft te zijn. Zowel in de Dames- als de He ren Enkel werd gespeeld in twee speelsterkten, A en B, ter wijl, zoals gebruikelijk, bij de- Veteranen Enkels alle speelsterkten verzameld wa ren. Bij de Dubbels was de lijn van gescheiden speelsterkten eveneens aangehouden, met uitzondering van de Dames Dubbel, zodat uiteindelijk af gelopen zondag tien finalepar tijen werden afgewerkt. Finales De eerste partijen werden ge speeld door Wil Wels tegen Wil lie Bil in Dames Enkel B, Cor- rie Roda tegen Erna Peters in Dames Enkel A en door Aad Neijen contra Cor Blonk in He ren Enkel B. Wil Wels had eer der de finale bereikt door over tuigend Marga Boekholt met 6- 1/6-0 te verslaan. Willie Bil op haar beurt had niet veel meer moeite gehad om haar finale plaats zeker te stellen, zij scha kelde met 6-0/6-2 Ida van de Polder uit. Kortom beide da mes waren aan elkaar ge waagd, hetgeen uiteindelijk ook bleek uit de slotpartij, waar Wil-Wels-de eerste set met 7-5 wist te pakken. In het twee de bedrijf was het verzet van Willie Bil gebroken, Wil Wels kwam met 3-0 voor, het werd nog 3-2, maar dat was dan ook het laatste wapenfeit van Wil lie Bil, met 6-2 werd ook de tweede set gewonnen door Wil Wels, die zich derhalve de te rechte kampioene mocht noe men. Bij Dames Enkel A werd een prima partij neergezet door de eerder genoemde Erna Peters tegen Corrie Roda. Beide da mes wisten in de halve finale Bianca den Ouden respectieve lijk Francie Peters achter zich te houden. Het was Corrie niet gegeven hetzelfde resultaat neer te zetten als tegen dochter Francie. In de eerste set was de tie-break nodig om de setwinst te bepalen, welke door Erna werd opgeëist (7-1). De tweede set bood genoeg mogelijkhe den voor Corrie om een drieset ter te bewerkstelligen, dan weer een kleine voorsprong, dan weer een achterstand, Er na had toch de langste adem, met 6-4 besliste zij de match. Slechts twee sets ook had Aad Neijen nodig om Cor Blonk van het kampioenschap af te houden. Aad liet het niet op een marathonpartij aankomen, iets wat wel in de lijn der ver wachting lag. Immers Cor Blonk had al eerder tegen Sam Kerstens laten zien over een uitstekende mentaliteit en in zet te beschikken. Aad Neijen had overigens de finale bereikt door eerder in het toernooi Louw Meuldijk achter zich te houden. De eerste set werd met 6-4 verzilverd en in de^weede moest Cor wellicht de tol beta len voor zijn tomeloze inzet in de voorgaande partijen, met niet minder dan 6-0 haalde Aad de titel binnen. Bij de Heren Enkel A een repri se van vorig jaar. Robin Ver dam diende het op te nemen te gen Wim Dettingmeijer jr. Maar het was niet alleen dit treffen wat een herhaling be trof; Wim wist zich te plaatsen ten koste van Ivo Schoots wat verleden jaar precies zo ge beurde. Robin Verdam vond als laatste obstakel op zijn weg Je roen Schras, die echter, hoe ta lentvol dan ook, in Robin een te goede tegenstander vond. Hadden beide heren verleden jaar nog drie sets nodig om het pleit te beslechten, dit keer la gen de zaken anders. Een for midabel spelende Robin kpn zich na twee sets voor de twee de keer de clubkampioen noe men. Het was niet zo zeer dat Wim niet voldoende tegenspel bood, maar tegen Robin op dit niveau was geen kruid gewas sen. De eerste set pakte hij met 6-3, terwijl de tweede met 6-2 door Wim werd ingeleverd. Met name de laatste slagenwisse ling gaf aan hoe sterk Robin speelde, met Wim aan het net die in principe winners plaat ste zag Robin alsnog kans met een prima lob het punt en der halve de match te pakken. Nauwelijks In de Heren Enkel Veteranen kende Ger Kort nauwelijks enig probleem tegen Kees Rijn berg. Met 6-2/6-0 schoof Ger zijn opponent terzijde, in feite op dezelfde overtuigende wijze als hij in de halve finale Sam Karstens had verslagen. Kees daarentegen had alle zeilen bij moeten zetten om deze finale te bereiken, in een slopende drie setter had hij Jaap Kievit ach ter zich weten te houden, maar in Ger Kort vond hij zijn meer dere. Connie den Ouden-Corrie Ro- da/Marja Hart-Truus Kort vormden het kwartet om de fi nale in Dames Dubbel A te spe len. Beide koppels waren als poulewinnaars tevoorschijn ge komen. Het lag wellicht niet zo voor de hand, doch in korte spanne tijds wisten Truus en Marja de wedstrijd naar zich toe te trekken, met 6-3/6-2 kon den zij zich de nieuwe kam pioenen noemen in deze catego rie. Bij de Dames Veteranen werd het kampioenschap behaald door de poule-winnaar. Na eni ge jaren van afwezigheid was het dit keer wederom Marian ne Keitel die met de eer ging strijken. Het al sinds enige ja ren optredende koppel Corrie Roda/Henny den Ouden moest het racket opnemen tegen Erna Peters/Marcel v. d. Berge. De eerste set ging met 6-3 naar Er na en Marcel. In het vervolg van de partij wisten Corrie en Henny weliswaar met 4-3 een voorsprong op te bouwen, maar zij konden het tegen het gedegen koppel toch niet bol werken. Uiteindelijk gingen zij met 6-3/6-4 eervol ten onder. Het slot van de finaledag was weggelegd voor de Heren Dub bels in de A en B categorie. En.... het was een waardig slot, Patrick Meuldijk-Wim Detting meijer jr. contra Paul Coehoorn-Mark Neijen kwa men in het veld voor de beslis sende slag in A, terwijl Cor Blonk-Giljam Bil/Aad Neijen- Dick Dool in de B categorie de prijzen mochten verdelen. Pa trick en Wim gingen dermate voortvarend van start dat de eerste set niet alleen werd ge wonnen, maar dit zelfs zonder enig gameverlies (6-0). Patrick en Wim bleven de wed strijd controleren, zodat zij de tweede set eveneens naar zich toehaalden en wel met 6-3, waarmee zij zich de dubbel- kampioenen konden noemen. Iferwijl dit alles al lang achter de rug was stond daar nog steeds op de hardcourtbaan het tandem Cor Blonk-Giljam Bil, de eerste set dreigden zij te ver liezen op de stand van 2-5, maar zij wisten zich te herpak ken en via 3-5, 4-5, 5-5 zelfs met 6-7, via de tie-break, de set te veroveren. De tweede set werd met 6-3 ingeleverd bij Aad en Dick en... het doek was geval len, de derde set werd eveneens verloren en wel met 6-1, zodat Aad Neijen zich verzekerd wist van twee titels, één in de Heren. Enkel B en één samen met partner Dick Dool in Heren Dubbel D. De prijsuitreiking werd ver zorgd door Giljam Bil, die al len bedankte voor hun inzet en medewerking, Waarna de ge zelligheid nog enige uren hoog tij vierde in het clubhuis aan de Duinweg. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de 9e en tevens laatste drive in de serie Zomeravonddrives de den 33 paren mee waarbij de ti tel Koningskoppel werd ver worven door de heren Schoe- maker die met 67.92% de hoog ste zaalscore behaalden. In totaal deden er dit seizoen 325 paren mee hetgeen ten op zichte van vorig jaar een stij ging was van 31 paren. In per centages uitgedrukt is het aan tal deelnemers te verdelen in 42.92% toeristen, 30.31% Zie- rikzee en omgeving en 26.77% clubleden. Groep rood: 1. Heren Schoema- ker 67.92%; 2. echtp. Van Lint 57.50%; 3. dames v. Wingerden- v. d. Werken 56.67%; 4. heren v. Houwelingen-König 52.08%; 4. echtp. Stokla 52.08%; 6. echtp. Holterhues 51.25%; 7. heren v. Krimpen-v. Veen 49.58%; 8. da mes Hogerheyde-v. d. Wekken 46.67%; 9. echtp. Stouten 46.25%; 10. dames Leonard-Van Schuppen 42.08%; 11. echtp. Evenwel 41.67%; 12. mevr. Flohil-heer Hogerheyde 36.25%. Groep geel: 1. dames Kort- Reijdon 59.58%; 2. heren Van Eek-De Troije 55.83%; 3. echtp. Mes 53.33%; 4. echtp. Roskam 52.08%; 5. dames Kwak- Parlevliet 51.25%; 6. dames v. d. Brug-Veldhoven 50.42%; 6. echtp. V^n de Broek 50.42%; 8. heren Reijdon-Schubert 49.17%; 9 mevr. Groart-heer Akerboom 47.92%; 10. echtp. Soeters 45.42%; 11. mevr. Plaating-heer Schot 43.33%; 12. dames Fokker-Roskott 41.25%. Groep blauw: 1. Mevr. Den Tbom-heer Kortleven 63.33%; 2. mevr. Böhm-heer Gedrojc 60.00%; 3. mevr. Gedrojc-mevr. De Vries 57.50%; 4. dames Henderson-Offenbach 54.17%; 5. heren Lansdorp-Van Went 49.31%; 6. dames Van Oeveren- Ttennekes 49.17%; 7. dames Lievense-Jongmans* 43.75%; 8. dames Lansdorp-Van Went 40.83%; 9. echtp. Kuipers 36.11%. MÜNCHEN - De Europese kampioenschappen schieten met luchtdrukwapens, die voor 1992 aan Sarajevo waren toege wezen, zijn verplaatst naar Hongarije in verband met de situatie in Joegoslavië. Het ti- teltoernooi wordt nu van 26 fe- brurai tot 2 maart in Budapest gehouden. MOSKOU - Na Sergej Joeran van Dynamo Kiev verhuist ook Vassili Koelkov, de 25-jarige aanvoerder van Spartak Mos kou, naar de veelvoudige Por tugese kampioen Benfica. Net als zijn landgenoot, die met een transferbedrag van tien miljoen gulden de duurste Rus sische profvoetballer is, teken de Koelkov voor drie jaar. MOUTIER - Zuid-Afrika kan wat de internationale federatie (FIG) betreft meedoen aan de wereldkampioenschappen, die 7 september in Indianapolis beginnen. De Zuidafrikaanse turners hebben alleen toestem ming nodig van het nationale Olympisch comité. ,,Wat ons betreft zijn er geen proble men", zei FIG-secretaris Nor- bert Büche. Als eerste B-rijder eindigde John van Dijk uit Amstelveen, die op een tweede plaats achter Arjaan van de Kreeke finishte. De eerste Zeeuw in de B-cate gorie was Kees Hogerland uit Yerseke. De eigenlijke A-rijder kwam als vijfde over de meet op het Goese industrieterrein De Poel. De enige Schouwen- Duivelandse deelnemer, Leon van der Wielen uit Zierikzee, had nog wel één demarrage ge plaatst maar finishte uiteinde lijk achterin het peloton. Nederlands kampioenschap Arjaan van de Kreeke komt nu samen met Frans van den Ber ge over veertien dagen uit op het Nederlands kampioen- KERKWERVE - Tijdens de tiende viswestrijd van de hen gelsportvereniging De Krab be, uit Burgh-Haamstede, wer den door de 25 deelnemers slechts drie visjes gevangen. Vooral door het mooie zomer weer bleken de vissen weinig zin te bijten. De wedstrijd werd vervist aan het strand te Kerkwerve. KERKWERVE - De Bridge- groep Middenschouwen start woensdag 4 september weer met het nieuwe bridgeseizoen. Verschillende signalen vanuit de deelnemersgroep heeft voornoemde club besloten van af het seizoen 1991/1992 als niet-rokersclub verder door het leven te gaan. Ook is het mogelijk, in navolging van het vorig seizoen, wederom deel te nemen aan een bridgecursus voor beginners. Als docent is de heer Kloet uit Zierikzee we derom bereid gevonden. Nadat met veel animo vorig seizoen, uit twee cursusgroe pen, één oefengroep werd ge vormd welke de verschillende drives leuke resultaten behaal den, is het komend seizoen op- schap dat dit jaar gehouden wordt in het Friese Joure. Aan het open Zeeuws skeelerkam pioenschap deed dit jaar een totaal aantal deelnemers van 80 rijders mee. Hiertussen werd veel strijd geleverd. Evenals voorgaande jaren was het tegenvallende toeschou wersaantal ook nu opnieuw een enorme teleurstelling voor zowel rijders als organisatie. Bij de dames wist de sterk rij dende Roemeense deelneem ster Machaela Dascalu op over tuigende wijze de titel voor zich op te eisen. Hoewel het een open Zeeuws kampioenschap betrof kwamen er geen provin ciale rijdsters in de einduitslag voor. Het jeugd-kampioen- schap werd gewonnen door de nog jonge Marco Mulder uit Zwolle. De uitslag van de tiende wed strijd was: 1) Chris de Graaf, 745 gram; 2) Wim van de Panne, 519 gram; 3) Hans Wandel, 245 gram. De volgende wedstrijd voor leden van HSV De Krabbe is op 15 september aanstaande. Tferwijl de visplaats nog moet worden aangewezen geldt als verzamelplaats in ieder geval De Schelphoek. nieuw mogelijk een dergelijke cursus te gaan volgen. De in structie per avond bedraagt veelal niet meer dan tien a vijf tien minuten. Ook bridgers met. enige ervaring en die even tueel andere cursussen hebben gevolgd, kunnen eveneens te recht. Oefengroep Bij voldoende deelname ligt het ook nu weer in de bedoe ling uit de cursisten een specia le oefengroep te vormen. Deze cursisten gaan dan onder lei ding van docent Kloet vervol gens deelnemen aan het brid gespel in het volgend seizoen. Zodoende wordt veel ervaring opgedaan en behoeft niet altijd weer genoegen genomen te worden met een laatste plaats. In de nu volgende edi ties, tot aan de start van de nieuwe voetbalcom petitie (weekend 7 en 8 september), wordt tel kens één speler, van de dertien eilandelijke clubs, in de schijnwer pers gezet en hem onder andere gevraagd naar zijn verwachtingen met betrekking tot het sei zoen 1991/1992. omdat ze nieuw zijn wordt er ook beter geluisterd", vindt Dekker. Tijdens de diverse oefenwed strijden zijn de door de trai ners geconstateerde foute za ken genoteerd en hier wordt tijdens trainingen dan weer ex tra aandacht aan geschonken. ,,Dat is natuurlijk veel beter dan maar eindeloos rond het veld te lopen, daar leer je niets van", vertelt de aanvaller die verre vies is van het pingelen. ,,Als ik eenmaal iemand voor bij ben wil ik graag alleen doorgaan, maar dat ga ik toch wat minder proberen te doen en me meer ten dienste van de ploeg bezighouden". BURGH-HAAMSTEDE - Jaren achtereen maakte de snelle rechtsbuiten Arco Dekker deel uit van de basis selectie bij sportvereniging DFS. Wegens diverse mening verschillen met de toenmalige trainer Kees Rijn berg liet Dekker het voetbal vorig seizoen echter even voor gezien. Terwijl de nu 21-jarige Arco Dekker des tijds buiten het voetbal om privé best met zijn trainer overweg kon, klikte het tijdens wedstrijden geens zins. ,,En toen heb ik de eer aan mezelf gehouden en ben er mee gestopt. Maar ik zat ook in het examenjaar van de MEAO. en kon mijn tijd derhalve goed gebruiken", vertelt Dekker, die het komend seizoen wel weer van de partij zal zijn. Hoewel hij nog slechts enkele oefenwedstrijden heeft gespeeld, heeft de in Hellevoet- sluis geboren aanvaller nu reeds duidelijke verschillen waargenomen tussen het voetbal in de vierde klasse en tweede klas afdeling waarnaar DFS in twee jaar tijd is afgezakt. ging, waar ik veel zin in heb. Wanneer ik dan weer uit dienst kom ga ik alsnog mijn certifi caten halen", aldus Dekker over zijn toekomstplannen. Graag zou hij dan werk willen vinden in de commercieel toe ristische sector. „Ik ben graag onder de mensen", motiveert Dekker. In verenigingsverband trapte Arco Dekker als zesjarig ventje voor de eerste keer tegen een voetbal. Begonnen bij de E'tjes werkte hij zich via alle eerste teams op naar de basisselectie, waar hij nu een vijftal jaren ge leden zijn debuut maakte. Ge zegend met een fraaie techniek is Dekker min of meer op de wereld gezet voor de aanval. Hierdoor werd hem derhalve voornamelijk een taak als rechtsbuiten of rechterspits toegeschoven. Goaltje meepikken „Een beetje net achter de voor hoede spelen, dat ligt me wel. En wanneer ik dan zo nu en dan ook mijn goaltje kan mee pikken ben ik dik tevreden". legt de Haamstedenaar uit. Ook werd hij evenwel nogal eens op het middenveld ge posteerd. ,,Op het middenveld moet er vaak gewerkt wqpden en dat lag mij minder. Omdat ik nu voor de Mariniers over nogal wat conditie moet be schikken denk ik straks echter op het middenveld ook beter uit de voeten te kunnen". Kijkend naar de voorbije, voor DFS weinig aantrekkelijke pe riode, fronst ook Arco Dekker de wenkbrauwen. „Het is alle maal heel snel gegaan. Tben ik stopte speelden we nog in de vierde klasse KNVB en nu in eens in de tweede klas afde ling", klinkt het bedenkelijk. Als geen ander weet hij één van de grootste verschillen qua voetbal aan te wijzen. „In die vierde klasse werd er veel meer getikt en ging het al lemaal veel sneller. Nu in deze klasse is het meer bikkelen en hard voetbal. Geef mij maar dat spel in de vierde klasse, dat gaat met veel meer overleg", spreekt Dekker zijn voorkeur uit. Tbch is hij realistisch ge noeg te beseffen dat aan één en ander vooralsnog weinig valt te veranderen. Vertrouwen „Het is natuurlijk niet zo leuk maar we hebben er nu eenmaal mee te maken". Het momenteel nieuwe nagenoeg onherken baar geworden DFS schept, volgens Dekker, echter het no dige vertrouwen. „Met het in brengen van A-junioren en tweede en derde elftalspelers is het een geheel nieuwe ploeg geworden. Ik verwacht toch wel dat we in de middenmoot kunnen meedraaien. Belang rijk zal zijn dat we in het begin meteen punten pakken. Het is niet gunstig voor deze groep als direct al een achterstand moet worden weggewerkt", schetst Dekker zijn voorspel ling. Als groot voordeel ziet Arco Dekker, naast de verjonging, tocht ook het optreden van het trainers-duo Jos Brands cn Ni co Kind. „Hel zijn twee nieuwe trainers die niets van je welen. Dus je moet elke training be zoeken, als je wilt laten zien wat je kan. Je moet nu echt knokken voor een plaatsje. En De van een Zeeuws accent ge vrijwaard gebleven Arco Dek ker is overigens toch al op drieëneenhalfjarige leeftijd in Burgh-Haamstede komen wo nen. Vooral omdat veel vrien den en kennissen van hem af komstig zijn uit de Randstad voelt Dekker zich geen echte Schouwen-Duivelander of Haamstedenaar. Hij voelt zich derhalve echter toch geen vreemde eend in de bijt. „Ik heb ook gewoon vrienden die hier uit Haamstede komen", zegt hij. Gezakt Met zijn 21-jaar is Arco Dekker één van de nog slechts vier over gebleven oudgediendendie nog stammen uit de periode toen DFS voor de laatste keer optrad in de vierde klasse KNVB. Fo toMariike Folkertsma). Ondanks het feit dat Arco Dek ker vorig schooljaar vanwege het niet voetballen 'voldoende' lijd in zijn MEAO-studie kon steken, moest hij evenwel met leedwezen vernemen dat hij ge zakt was voor het examen. Aangezien de 1,88 meter meten- ^*de voetballer inmiddels goed gekeurd is voor het Korps Ma riniers, stort hij zich daar nu met hooi zijn hebben en houden op. „Dat is een hele andere uitda

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7