'Schrijnend gebrek aan fietspaden in gemeente' Begin bouwactiviteiten laatste fase bungalowpark Port Greve Geen loods in Sirjansland DE EERSTE TWEE WEKEN GRATIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE® OPROEP! bezorger(ster) Voor zomerseizoen 1992 hele complex met bijna 700 recreatiewoningen gereed Najaars programma NVvH-Wes- terschouwen CDA-Middenschouwen vraagt aandacht voor mobiliteit Vernielingen aan auto 3 BESCHOUWINGEN 4 FILMFESTIVAL 5 POLITIE 7 VOETBAL "I I dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 3 SEPTEMBER 1991 148e JAARGANG NR 25010 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BROUWERSHAVEN - Vlak voor de bouwvakvakantie zijn in Den Osse bij Brouwershaven de bouwactiviteiten begonnen waarmee de laatste fase van het bungalowpark Port Greve wordt gerealiseerd. Het betreft de bouw van nog zo'n 150 recreatiebungalows in het gebied tussen de Grevelingendijk en de Schouwse Dijk die van Brouwershaven naar Den Osse loopt. Naar verwachting van project-ontwikkelaar R. Coltof uit Zierikzee zullen de werkzaamheden aan de laatste huizen en de centrumvoorzieningen in het bungalowpark grotendeels ge reed zijn voor het zomerseizoen 1992. Het park dat in totaal zo'n 700 recreatie koopwoningen omvat nadert zijn voltooiing. 1992 worden opgeleverd en ge durende het hele jaar worden opengesteld voor iedere be langstellende. ,,A1 onze cen trumvoorzieningen zijn voor iedereen toegankelijk, Dat is leuk voor de mensen die in de omgeving wonen en in het park zelf brengt het gezelligheid aan de linkerzijde van de Schouwse Dijk bouwde vol tooid. Plus een flink aantal van de centrumvoorzieningen zoals winkels, tennisbanen en een Indisch restaurant. Aan het overdekte subtropische zwem bad wordt nog gewerkt. Dat zal naar verwachting in januari met zich mee. Een druk cen trum waar steeds mensen slen teren is aantrekkelijker", al dus Coltof. Naast jachthaven Den Osse wordt aan de Grevelingendijk bij het bungalowpark een strandje gemaakt van 500 600 meter lang en ongeveer tien meter breed. Ook bij die voor ziening is er rekening mee ge houden dat inwoners van Brou wershaven en elders van Schouwen-Duiveland er ge bruik van zullen maken. De jachthaven zelf wordt op initia tief van de watersportvereni ging Den Osse en met mede werking van de gemeente Brouwershaven uitgebreid met ongeveer 200 ligplaatsen. Van- Daarmee verrijst naast de ruim 1500 inwoners tellende kern Brouwershaven een va kantiebungalowpark waarin, als de meeste huizen worden bewoond, zo'n 4000 a 5000 men sen verblijven. Volgens Coltof moet dat kunnen. ,,Het is be langrijk dat er gebieden voor verblijfsrecreatie zijn waar mensen kunnen recreëren". Niettemin is hij van mening dat er nu voldoende parken voor verblijfsrecreatie op Schouwen-Duiveland zijn. ,,Er moet een juist evenwicht zijn tussen natuur en recreatie". Volgens de project-ontwikke laar brengt een park voor ver blijfsrecreatie ook de nodige positieve ontwikkelingen met zich mee. „Er is een giganti sche wisselwerking. De i-e- creanten besteden hun geld ook in Brouwershaven en in de andere gebieden op Schouwen- Duiveland". De project-ont wikkelaar zegt verder zo'n mil joen gulden bij te dragen aan de aanleg van een nieuwe ont- sluitingsweg vanaf Den Osse naar de Delingsdijk die moet voorkomen dat bij Brouwers haven en op de Schouwse Dijk overlast ontstaat vanwege re- creatieverkeer van en naar het bungalowpark. Een financiële bijdrage die ook voor andere infrastructurele maatregelen in de omgeving wordt ge bruikt. Op dit moment zijn de 500 re creatiebungalows die Hené In Den Osse is men begonnen met de bouw van de laatste 150 woningen van het recreatiebungalow- Coltof bungalows bv sinds 1987 park Port Greve. af Port Greve komt een vaste bootverbinding met het bunga lowpark Port Zélande dat aan de anderé kant van de Greve- lingen langs de Brouwersdam ligt. Volgens Coltof hebben veel mensen die in Port Greve een recreatiewoning hebben gekocht daar een ligplaats voor hun boot. „Tben we in 1987 begonnen met de verkoop van huizen in Port Greve boden we daarbij ook ligplaatsen in de jachthaven van Den Osse aan. Maar daar bleek toen nauwelijks belang stelling voor te bestaan". De verkoop van recreatiebunga lows en de belangstelling voor ligplaatsen in jachthavens is volgens verkoopdirecteur J. Sebek sindsdien flink toegeno men. Alle 500 bungalows die Coltof bv de afgelopen jaren aan de linkerkant van de Schouwse Dijk bouwde zijn in middels verkocht en ook al een gedeelte van de nog in aan bouw zijnde recreatiewonin gen aan de rechterkant van de Dijkweg. „De lokatie aan zo'n helder, schoon zout meer is heel aantrekkelijk". Volgens de heer Coltof komt daarbij dat de mensen steeds meer vrije tijd hebben en daar ook steeds meer geld aan wil len uitgeven. „De mensen wil len een eigen plekje waar ze kunnen recreëren. Het liefste in de omgeving van het water en met de nodige centrumvoor zieningen zoals restaurants, winkels, sportaccommodaties en een zwembad in de buurt". Hij schrijft de grote belangstel ling voor Port Greve (en de an dere recreactieparken die Col tof bungalows bv in Nederland ontwikkelt) ook toe aan gun stige financieringsvoorwaar- den die men de kopers kan bie den en de zekerheid dat de par ken snel worden gerealiseerd zodat de recreanten niet te lang in de bouwrommel hoeven te zitten. De meeste recreatiewoningen werden gekocht door Neder landers die buiten Zeeland wo nen. Ongeveer een vierde ge deelte van de woningen werd verkocht aan Duitsers en Bel gen. De bezetting van de hui zen is tot nu toe hoog. Volgens verkoop directeur Sebek 65 procent. „We verwachten dat dat op zal lopen tot 85 procent wanneer het bungalowpark volgend jaar helemaal klaar UTRECHT - De vijf landelijke organisaties van ouderen ko men in het geweer tegen de plannen van minister D'Anco- na (WVC) om volgend jaar fors het mes te zetten in de subsi dies. BURGH-HAAMSTEDE - Het najaarsprogramma van de af deling Westerschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is uit. Op het programma staat onder meer een fietstocht door de bos- wachterij. De diverse clubs die zich bezig houden met aquarelleren, brid ge, volksdansen, zang, bow ling, Engels, kraaltjes breien en pergamano gaan alle begin september van start. Hetzelfde geldt voor de leesgroep en de cursus calligrafie. Er is geko zen voor een nieuwe opzet van de maandelijkse activiteiten. Voorheen speelden deze zich af op de dinsdagmiddag. Om ech ter werkende vrouwen met kleine kinderen de gelegen heid te geven deze activiteiten te bezoeken is één middag naar de avond verschoven. De mid dagen beginnen steeds om 14.00 uur, de avonden om 20.00 uur. Verder is men overgegaan tot het aanstellen van gast vrouwen. Deze gastvrouwen assisteren het bestuur tijdens de bijeenkomsten. Voor dinsdag 10 september staat een fietstocht door de boswachterij gepland. Deze tocht gaat om 10.00 uur van start bij presidente mevrouw T. Gakes de Neef. Op dinsdag 24 september verzorgt Mar van der Veer een lezing over Mo zart. Dit gebeurt in dorpshuis De Schutse. De lezing begint om 20.00 uur. Op vrijdag 6 sep tember start de landelijke le denwerfactie onder het motto: Denk mee, doe mee, met de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen. SCHARENDIJKE - Volgens het CDA-Middenschou wen bestaat er in die gemeente een schrijnend tekort aan fietspaden en kan de toerist al evenmin veilig wandelen in Middenschouwen. ,,Het is een feit, of men dat een prettig gegeven vindt of niet, dat de re creatie één van de pijlers is van de bedrijvigheid in onze gemeente. En dat heeft consequenties. Mensen verplaatsen zich en van ons wordt verwacht dat we daarop anticiperen", aldus het CDA. De christen-democraten haas ten zich te zeggen dat men daarbij niet alleen tegemoet dient te komen aan de wensen van hen die zich per auto wil len verplaatsen, maar ook moet streven naar het realise ren van veilige fiets- en wan delpaden in de gemeente. En niet te vergeten een goed open baar vervoersnet. „Onze bur gers kunnen ook profiteren van deze mogelijkheden", stelt het CDA. Mobiliteitsplan „Ook in onze buurgemeenten staat de mobiliteit ter discus sie", zo wordt gesteld. Als het aan het CDA ligt gaat de ge meente Middenschouwen sa men met die buurgemeenten aan de slag om een gezamen lijk mobiliteitsplan op te stel len. „Ieder voor zich geeft geen kans van slagen", aldus de christen-democraten. „Tbvens is de kans groot dat als men dit niet goed op elkaar afstemt on ze gemeente hiervan de dupe is. Onze gemeente ligt er name lijk, geografisch gezien, pre cies middenin". Vorig jaar bezigde het CDA de uitdrukking 'De zonzijde van Zeeland heeft een schaduw kant'. „Signalen uit de bevol king benadrukten dat", aldus het CDA. „Veel is terug te voe ren op onzekerheid met betrek king tot wat ons te wachten staat als alle plannen verwe zenlijkt worden. Het CDA is van mening'dat de plannen on duidelijk zijn voor wat betreft de mogelijke overlast. Met een helder beleid kan groeiende antipathie voorkomen wor den". Tevreden toont het CDA zich over de aanpak van het illegaal kamperen. De aanpak, meer controle, moet in de visie van het CDA voortgezet worden. Het CDA zegt verder te twijfe len aan het nut van overloop terreinen. „Voor de direkt om wonenden betekent een derge lijk terrein in de regel veel overlast en in het kader van kwaliteitsverbetering passen dergelijke terreinen niet in het beleid". Ook niet bijster en thousiast is het CDA over Plan de Bout zoals het er nu ligt. „Onze kritische opmerkingen tijdens de commissie Alge meen Bestuurlijke Zaken heb ben niet geleid tot enige aan passing van de plannen. Op ba sis van de huidige invulling krijgt u van ons in elk geval nog geen groen licht". Groen Voor wat betreft het gemeente lijk groenbeleid neemt het CDA een wat tweeslachtig standpunt in. Aan de ene kant stelt men dat wat het CDA be treft de gemeente niet groén ge noeg kan zijn. Aan de andere kant tonen de christen-demo craten niet zo ingenomen met het groen-beleid. „Het is nog wennen aan al dat groen. Het onkruid tiert welig tussen de stenen van de straat. Inder daad, het milieu krijgt nieuwe kansen. Maar nogmaals, het is wel wennen...Volgens het CDA krijgt niet elk tuintje van de inwoners van de gemeente Mid denschouwen de aandacht die het verdient. De fractie vraagt zich hardop af of er mogelijk heden zijn om burgers aan te zetten tot onderhoud van hun tuintjes. In de algemene beschouwingen van het CDA ontbreekt een duidelijke visie op het door het college aangekondigde land schapsbeleidsplan. „Er wor den voor ons gebied vele plan nen gesmeed. Onze fractie vraagt of u uit kunt leggen wat precies uw bedoelingen zijn. Wij zijn door al deze plannen het spoor enigszins bijster", al dus het CDA. In de algemene beschouwingen van het CDA ook aandacht voor de leefbaarheid in de buurtschappen binnen de ge meente. „Zou het in het kader van de leefbaarheid niet moge lijk zijn in de^e mini-kernen in de toekomst enige nieuwbouw te plegen in de vrije sector", zo vraagt het CDA het college. Daarbij tekent men meteen aan dat het wat het CDA be treft dan om 'mini-aantallen' mag gaan. „Eén woning per twee jaar of iets dergelijks. Nu wordt er totaal niets gebouwd. en stilstand betekent nu een maal achteruitgang". Commissie Als het aan het CDA ligt heeft de commissie algemeen be stuurlijke zaken (abz) in Mid denschouwen haar langste tijd gehad. „Wij vinden het belang rijk dat de bevolking wordt geïnformeerd en vooral ge hoord. Hoorzittingen en in spraakavonden voor de bevol king zijn voor ons voldoende", aldus het CDA. Zij koppelt daar de opmerking aan vast dat de invloed van de commis sie abz niet merkbaar is in de latere voorstellen aan de raad. „De commissie abz mag dus wat ons betreft verdwijnen", aldus de slotconclusie van het CDA. DEN HAAG - De 46-jarige za kenman R. J. D. uit het Gooise 's Graveland is vrijdag uitgele verd aan Zwitserland. Het is voor het eerst dat een Neder lands staatsburger is uitgele verd aan een andere overheid. BURGH-HAAMSTEDE - Za terdag of zondag werden aan de Kampweg te Burgh-Haam- stede vernielingen aangericht aan een personenauto. Het betrof de auto van de heer V. uit Burgh-Haamstede. Het voertuig stond geparkeerd ter wijl hij aan het vissen was. Bij terugkomst kwam V. tot de ontdekking dat de antenne en de ruitenwissers van zijn auto waren afgebroken. Een nieuw huis is soms als brilleglazen zonder mensenogen erach ter. Ingerborg Maria Sick Zonnig HET WEER Vannacht weinig bewolking, kans op een mistbank en minimum- temp. omstreeks 13 graden. Over dag zonnig. Middagtemp. van 21 graden aan zee tot 27 graden in het zuidoosten. Noordoostenwind, zwak tot matig, rond kracht 3. o De Middenschouwse raadsfracties geven hun visie op de begroting voor '92. Binnenkort wordt in Middelburg de derde editie van het Filmfestival Zeeland gehouden. Morgen, woensdag, komen hoge ambtenaren naar Zierikzee voor een gesprek over de politiesterkte. DFS-aanvaller Arco Dekker geeft zijn visie op de ko mende competitie. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's SIRJANSLAND - Gedeputeer de staten van Zeeland hebben b en w van Duiveland meege deeld te weigeren verklarin gen van geen bezwaar af te ge ven voor de bouw van een be- drijfsloods in Sirjansland. Het gaat om een uitbreiding van het Staalconstructiebedrijf fa. Hanse. Het argument van gs is dat de werkzaamheden die in deze forse loods zijn voorzien teveel hinder voor de woon/recreatie omgeving zouden opleveren. Ook zou de ijsbaan moeten ver dwijnen. Voor activiteiten op het gebied vanstaalconstructie dient, uit een oogpunt van goede ruimte lijke ordening, een zorgvuldige afweging plaats te vinden, in relatie tot woon- en recreatie bebouwing, aldus het college. Ook kijkend naar de ingedien de bezwaarschriften, is de maatschappelijke uitvoerbaar heid en acceptatie van het bouwplan niet aangetoond. Aan de belangen die door het bouwplan worden geschaad, kent het dagelijks bestuur van de provincie een zwaarder ge wicht toe. Met hun beslissing volgen gs het advies van de provinciale subcommissie voor de stads- en dorpsvernieuwing en de. ge meentelijke bestemmingsplan nen alsmede dat van de inspec teur voor de ruimtelijke orde ning. Tegen het bouwplan zijn nogal wat bezwaren ingediend, onder meer van het comité Sir jansland Vooruit en van geza menlijke kampeerders. Advertentie Aan onze lezers te Zonnemaire of omgeving Wij zoeken met spoed een nieuwe in uw woonomgeving voor het rondbrengen van de Zierikzeesche Nieuwsbode en Nieuwsbode Extra. Wij bieden u een uitstekend bezorgloon. Heeft u interesse? Bel 01110-16551 of 01110-17314 en vraag naar de heer Th. Oirbans en hij geeft u alle informatie. Al het nieuws van Schouwen-Duiveland in de bus. JA, ik wil een C kwartaalabonnement a f 45,— C jaarabonnement a f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst pw bericht af. naam adres postcodeplaats: telefoon handtekening: 2C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. fiO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. Iff"-'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 1