Brouwershaven; nieuw spel VV Bruse Boys; voetbalspektakel Ouwerkerk; sterker SV Renesse; sfeer terug Duiveland; meer scoren DFS; puinruimen Zonnemaire; hogerop SV Dreischor; promoveren MAANDAG 26 AUGUSTUS 1991 NR 25004 7 OUWERKERK - Het toverwoord bij de sportvereni ging Ouwerkerk lijkt verdacht veel op 'Peter Goede- gebuure'. Werd onder hem in het seizoen 1983/1984 reeds promotie naar de hoogste afdelingsklas van het zondagvoetbal bewerkstelligd (wat overigens slechts één seizoen duurde), ook vorig jaar toen hij, na een onderbreking van vijf jaar, opnieuw de Ou- werkerkers kreeg te trainen is de stap andermaal ge zet. „De groep is in vergelijking met zeven jaar gele den vooral in de breedte sterker geworden. Er is meer voetbalvermogen aanwezig, maar er moet niet vergeten worden voldoende trainingsarbeid te ver richten", aldus Goedegebuure. Kijkend naar de laatste keer dat in de eerste klas werd ge voetbald, verwacht Goedege buure dat het voetbal hetzelfde is gebleven. ,,In vergelijking met vorig seizoen moet Ouwer kerk denk ik nu wel het sy steem aanpassen, wil je niet onderuit gaan. Vooral tactisch moet er sterker gespeeld gaan worden. Als je resultaten wilt boeken moet er misschien soms met twee of zelfs met maar één spits gevoetbald wor den". Goedegebuure start in principe vanuit het 4-3-3 systeem. ,,,Daar heb ik de ploeg voor. Je moet altijd uitgaan van je sterkste punten". Met het aan trekken van Rinus Boogerd als doelman denkt de Ouwerkerk- se oefenmeester zijn kee- .persprobleem te hebben opge lost. ,,Maar hij zal npg wel de concurrentieslag aah moeten gaan met Jan de Vrieze". Veel kansen op het kampioen schap schuift Peter Goedege buure toe aan voornamelijk Zeeland Sport. „Zij hebben nogal wat spelers van Vlissin- gen en Jong Ambon aangetrok ken. Voor het overige verwacht ik dat veel ploegen van dezelf de sterkte, zullen zijn als Ouwerkerk", aldus Goedege buure. De gegevens Trainer: Peter Goedegebuure uit Zierikzee. Voorlopige selectie: Michel Be- geman, Rinus Boogerd, Jan de Vrieze (keepers), Erik Bege- man, Peter Bezemer, Erik Bleyi, Jakkoo Brouwer, Erik- Jan van Dongen, Johnny Hage, Jacky Renters, Gert-Jan Kunst, Erwin van de Maas, Re- né Manni, Juri Pankow, Willi am Remeeus, Michel Schoen makers. Eugéne Totté, Olivier Verwest. Nieuw: Rinus Boogerd, Jacky' Renters (beiden Zierikzee). Vertrokken: Peter Hillebrand (gestopt). Indeling: zondag le klas. Tegenstanders: Com Boys, Zeeland Sport, Graauw, Zee- landia, Ria W., Aardenburg, Hansweertse Boys, Noorman nen, Robur, Jong Ambon, Vlis- singen. RENESSE - Naar nu pas ruiterlijk binnen de vereni ging wordt toegegeven is de sfeer bij de SV Renesse de laatste jaren enorm achteruit geboerd. Een mini male trainingsopkomst en de daaruit voortvloeien de tegenvallende prestaties deden de club niet goed. En daar is meteen de eerste taak weggelegd voor de nieuwe trainer Patrick Boussen uit Terneuzen, die de enigszins zonderlinge oefenmeester Nico de Win ter opvolgt. „Eerst moet de sfeer terugkomen en dan gaan we pas weer aan een eventueel kampioenschap denken", legt Boussen uit. Met ervaringen opgedaan bij - voornamelijk - de jeugd van onder meer Com Boys, Sluis kil, Groede, Oostburg en Bier vliet is SV Renesse voor de 36- jarige trainer Patrick Boussen eigenlijk zijn eerste senioren- team. De in Tbmeuzen woon achtige sportinstructeur vindt de afstand vooralsnog geen probleem. „Tijdens mijn stu dietijd moest ik ook veel reizen en ben dat zodoende gewend. Ik heb een radio en een boek in de auto en kan me hiermee goed vermaken". De in IJzendijke geboren Pa trick Boussen, in bezit van het oefenmeester drie-diploma met tevens in zijn bagage een vijftien jaar lange trainingser varing, wenst zich met SV Re nesse komend seizoen een pres tatie te kunnen neerzetten, want: „Zodoende hoop ik me zelf zo te profileren waardoor ik gemakkelijker hier bij ons in de buurt aan de bak kan. Ik wil me graag bewijzen en zal proberen meteen mijn visite kaartje af te geven", vertelt Boussen, die een overeenkomst van één jaar heeft getekend. Omdat bij de SV Renesse een groot aantal A-junioren over komt heeft trainer Patrick .Boussen het probleem nu een elftal te bezitten welke voor 60% uit aanvallers bestaat. „Er zullen dus wat spelers tot ver dedigers moeten worden omge bouwd", aldus Boussen die vol gens het 4-3-3 systeem te werk zal gaan. De gegevens Trainer: Patrick Boussen uit Ifemeuzen. Voorlopige selectie: Leon Bak ker, Peter Bouterse, Peter Mes- semaker, Peter Moerland, Mau rice Simmerok (keeper), Rém- co Canters, Arjan van de Stol- pe, Ad Hendrikse (keeper), Bert van Keulen, Kees Ver- weel, Wilco Hoogerhuis, Mi- scha van de Hoek, Jaap Boer- ma, Jeroen Verboom (keeper), Ringo Ossewaarde, Marco van Leeuwen, Arjan Kraayen- brink, Femand van der Have. Nieuw: Remco Canters, Arjan van de Stolpe, Jeroen Ver boom, Ringo Ossewaarde, Mar co van Leeuwen, Arjan Kraay- enbrink, Femand van der Have (allen eigen jeugd). Indeling: zondag 2e klas A. Tegenstanders: Philippine, Sluis, Volharding, Oostburg. Schoondijke, Biervliet, Hulsterloo, Domburg, Groede, Kwadendamme, SDO. OOSTERLAND - Hoewel SV Duiveland in haar voorbereiding tot nu toe alle oefenwedstrijden heeft gewonnen, verbindt trainer Cees Willemse daar vooralsnog niet teveel conclusies aan. Na vorig sei zoen bij de Oosterlandse zaterdag eerste klasser zijn debuut te hebben gemaakt als hoofdtrainer, hoopt Willemse het komend seizoen vooral het scorend ver mogen van de ploeg naar boven te krijgen. Een hoofdrol in deze wordt door hem toegeschreven aan René van de Berge. De 'slechts éénentwintig ver zamelde punten, vorig seizoen, word door oefenmeester Cees Willemse veel te laag geacht. „Het aantal goals moet naar boven. En: dhérvoor moet voor- hl René van de Berge, de beste speler van Duiveland, gaan zorgen. En als zijn instelling goed is kén hij ook alles, maar dat zie je wel meer bij de betere spelers". Tijdens het vorig seizoen heeft voormalig jeugdtrainer Wil lemse voor zichzelf veel ge leerd, zowel binnen als buiten het veld. „Het was wel een leuk seizoen, maar je leert bij voorbeeld dat het heel iets an ders is om jeugd iets hén te le ren en ouderen iets éf te leren. Maar ik denk dat het wel goed gelukt is", aldus de Bruse trai ner, die Duiveland een goede kans geeft bovenin-mee te kun nen draaien. Vorig jaar reeds sprak Willem se zijn onvrede uit over de vele derby's in die eerste klas. Nog altijd is hij niet gecharmeerd van de veelal felle duels tegen streekgenoten. „Ik ben er nog steeds niet blij mee, nee. We ko men toch allemaal voor het voetbal, maar bij een derby zie je dat niet. Het enige wat dan wel leuk is, is het vele pu bliek". De gegevens Trainer: Cees Willemse uit Bruinisse. Selectie: Adrie Bal, André van de Berge, Jaap Brekelmans, Henk de Bruine, Jacco de Brui- ne, Hans Capelle, Marco van de Linde (keeper), Rob Wijnste kers, Bart van der Hulle, Mar co Pannekoek, Toon van der Hulle, Johnny Dorst, Erik Beye, Jan de Jonge, Sjaak Ver hoek (keeper), René le Comte. Nieuw: Bart van der Hulle, Toon van der Hulle (eigen jeugd). Indeling: zaterdag le klas. Tegenstanders: Mevo, Krab- bendijke, Nieuwdorp, Hein- kenszand, Brouwershaven, Waarde, WIK, Duiveland, Mid delburg, VCK, SKNWK. BURGH-HAAMSTEDE - Het voor het tweede achtereenvol gende jaar gedegradeerde DFS heeft het komende jaar weer het nodige 'puin' te ruimen. Door het opnieuw wegvallen van diverse vaste krachten én trainer Kees Rijnberg, dient er wederom een nagenoeg geheel nieuw elftal op de rails gezet te worden. Twee personen bin nen de vereniging zijn enthou siast van plan de schouders er onder te zetten en zijn vastbe raden die kar te gaan trekken. De twee 'puinruimers' die en kele weken geleden hiermee zijn begonnen zijn Jos Brands en Nico Kind. In principe is Kind verantwoordelijk voor het eerste elftal, terwijl Brands de begeleiding van het tweede elftal en - voorlopig - de A-junioren voor zijn rekening neemt. „Vorig jaar is geen één wedstrijd gewonnen. De moti vatie is zodoende helemaal weg. Er moet eerst weer eens gewonnen gaan worden", ver telt Brands, sinds één jaar woonachtig in de Westhoek. Door middel van het aantrek kelijk maken van de trainin gen hopen Brands en Kind de spelers weer het plezier in de sport terug te kunnen geven. „Er moet ook meer flair in het elftal gebracht worden. Er pra ten nu veel te weinig jongens binnen de lijnen. Wat DFS écht mist is een aantal routiniers die het geheel op sleeptouw kan nemen. Naar die spelers zijn we op zoek", aldus Brands. De gegevens Trainers: Jos Brands en Nico Kind uit Burgh-Haamstede. Voorlopige selectie: Peter Beye, Wim Boogerd, Kees Dijk man, Eddy Dijkman, Arnold van der Have, Marco van der Have, Edwin Kriens, Anco van de Linde, Henk van Nieuwen- huize, Huub Nortier, Dagmar 'van de Salm, Jan-Piet van Wa- veren, Marco van de Zande, Ed win van de Zande, Michel Bouwman, Arco Dekker. Vertrokken: Peter Fooy, Marco Bijdevaate, René Soer (allen Mevo), Leo Rj-jnberg, Clement Rijnberg (beiden gestopt). Indeling: zaterdag 2e klas A. Tegenstanders: SVD, Wol- faartsdijk, Spui, Kats, Borsse- le, Apollo, Wissenkerke, Hoe- dekenskerke, ZSC, Cadzand. BROUWERSHAVEN - Bij het vorig seizoen ternauwernood in de eerste klas ge bleven ASV Brouwershaven is het roer nu in handen gegeven van de Zierikzee- trainer(jeugd) Toon van Tiggelhoven, die hiermee collega Arend Krijgsman op volgt. Het belangrijkste voor Van Tiggelhoven is te proberen de komende com petitieperiode de Brouwse voetballers 'zijn' spelletje onder de knie te laten krijgen. „Deze klasse is geheel nieuw voor mij. We zullen proberen mee te draai en in het midden en als dat onverwacht bovenin kan is dat mooi meegenomen", vertelt de gebrilde oefenmeester. Hét spelletje dat Toon van Tig gelhoven bij ASV Bouwersha ven heeft geïntroduceerd vergt nogal veel kracht en conditie van de spelers. De bedoeling is vlot de bal rond te laten gaan en wachten op het juiste mo ment de twee spitsen Steef Kloet en Arjan van de Meer te lanceren. „Als je dat echter goed wilt uitvoeren moet de conditie en dergelijke nog stukken beter worden. Want ook moet steeds de verdedi ging inschuiven en de even tueel ontstane gaten indui ken". Omdat Brouwershaven nogal veel en langdurig blessureleed kent onder de spitspelers was dén ook de bezetting van de voorhoede het grootste strui kelblok voor Van Tiggelhoven. Wanneer hij eventueel met drie spitsen had willen spelen had hij daarvoor nog niet eens de spelers gehad. De aanvulling met-Marcel van Grunsven, Ed win van Oeveren en Glijn de Massier kwam dan ook als een geschenk uit de hemel. „Die aanvulling hadden we ge woon nodig, anders had het al lemaal veel moeilijker gewor den", realiseert Van Tiggelho ven zich. Vooral de versterking met Marcel van Grunsven, die na jaren niet te hebben ge speeld weer zijn voetbalschoe nen heeft gevonden, moet als routinier op het middenveld, samen overigens met -Remy Lievense, de lijnenjgaan uitzet ten. En met betrekking tot de vele derby's. „Dat is alleen maar leuk. Je weet in ieder ge val van tevoren dat je op een flinke tegenstand moet reke nen". De gegevens Trainer: Toon van Tiggelhoven uit Zierikzee Voorlopige selectie: Henk-Jan Slager (keeper), Tbnny Schults, Marcel Duinhouwer, Johnny Jonker, Glijn de Masier, René Dalebout, Marcel van Gruns ven, Edwin van Oeveren, Remy Lievense, Steef Kloet, Arjan van der Meer, Martin Quist, Jacco de Jonge, Cees Kraayen- brink, Leo Nouwen. Nieuw: Glijn de Masier (Mevo), Marcel van Grunsven (weer be gonnen), Edwin van Oeveren (ZSC), Henk-Jan Slager (Zie rikzee). Vertrokken: Arjan Visser (2e elftal). Indeling: zaterdag le klas. Tegenstanders: Mevo, Krab- bendijke, Nieuwdorp, Hein- kenszand. Waarde, WIK, Dui veland. Middelburg, VCK, SKNWK. ZONNEMAIRE - Vorig seizoen had het er alle schijn van dat VV Zonnemaire eindelijk eens die vierde klas zou kunnen ontvluchten. Geruime tijd koesterde Schouwen- Duivelands kleinste voetbal vereniging kampioenaspira ties. Het ging ze op een gege ven moment zo gemakkelijk af, dat vergeten werd dat de prijzen pas aan de meet wor den verdeeld. Verrassende ver- liesbeurten tegen mindere go den waren het gevolg, waar door jammerlijk de kansen op promotie verdwenen. Trainer Wim Kommer denkt niet dat Zonnemaire nu weder om dezelfde fout begaat als vo rig seizoen. „Ik hoop dat het nu wel lukt. We hebben nu acht tien man en iedereen is erop ge brand hoger te gaan voetbal len", legt Kommer uit. Wel zal volgens hem ook veel liggen aan het wel of niet geblesseerd raken van bepaalde spelers. „Hopelijk blijven we gespaard van blessures, vooral bij Marco Duinhouwer. Als die wegvalt weegt dat altijd zwaar bij Zon nemaire". De gegevens Trainer: Wim Kommer uit Dreischor. Selectie: Ruud de Bruin, Marco Duinhouwer, Hans Goemans, Robin Gramberg, Peter 't Hart, Denny Jonker, Jan Kaspers, Arjan van Leersum, Erlin Lou- werse, Sander Menten, Roberto Risco, Edward Schenk, Erik Stoel, Piet Stouten, Marco Tb- nis, Edwin de Vlieger, Marcel de Vlieger. Nieuw: Sander Menten. Vertrokken: Pieter Alkemade (gestopt). Indeling: zondag 4e klas D. Tegenstanders: Dreischor 2, Patrijzen 5. Lewedorpse Boys 5, Robur 3, Zeeland Sport 5, Renesse 4, Ouwerkerk 3, Vol harding 4, Cortgene 2, Luctor '88 5. DREISCHOR - Een nagenoeg onveranderd eerste elftal van sportvereniging Dreischor gaat dit jaar andermaal trach ten promotie te bewerkstelli gen. Werd vorig seizoen op cu rieuze wijze de overstap naar de tweede klas misgelopen, nu is naar verluidt de gehele op zet gericht op slechts één doel: promoveren. Over de wens te promoveren kan de opvolger van Ko Wil lemse, trainer Tony Tettero, heel kort zijn. „Er zitten bij Dreischor teveel spelers die hoog kunnen gaan spelen". De verwachtingen voor de komen de competitie zijn derhalve hoog gespannen. Wel zal er ge ruime tijd zonder de inzet van de geblesseerden Erik Dijst (scheenbeen), Marco Dijst (knie) en Johan Remeeus (en kel) gedaan moeten worden. De twee nieuwelingen Ronald van Dongen (Mevo) en Niels Mein- tema worden door Tbttero als 'heel bruikbaar' omschreven. De gegevens Trainer: Tbny Tbttero uit Drei schor. Voorlopige selectie: Serge van de Bos, Norman Dijst, Luck Heijboer, Hans Hoek, Jan Kip, Johnny Kommer, Peter van de Linde, Wim van de Linde, Bon ne Meintema, Jan PankoSv, Ad Romijn, Marcel Schouls, Nico Schouwenaar, Chris Tbttero, Kees Westdorp, Jan Witte, Ro nald van Dongen, Niels Mein tema, Richard Drubbel. Nieuw: Ronald van Dongen (Mevo), Niels Meintema (weer begonnen). Vertrokken: Luciën Vroegh, Jo han Remeeus. Indeling: zondag 3e klas A. Tegenstanders: Renesse 2, Luc tor '88 3, Volharding 2, Lewe dorpse Boys 3, RCS 6, Jong Ambon 3, Hansweertse Boys 3, ,Goes 3, Cortgene, Zierikzee 4, Patrijzen 4. BRUINISSE - Als op één van de eilandelijke voetbalvelden komend seizoen het nodige schouwspel mag worden verwacht zal dat ongetwijfeld in Bruinisse te vinden zijn. Het enkele maanden geleden naar de tweede klasse gepromoveerde Bruse Boys is hard op weg één van de toonaapgevenste verenigingen op Sehouwen-Duiveland te worden. De binnenkort in Bruinisse op het programma staande Zeeuwse derby's tegen Kloetinge, Yerseke, Hoek, Bevelanders en Arnemuiden zullen geheid borgstaan voor veel voet balspektakel. Met de 3-2 overwinning op eersteklasser NSW, afgelopen zaterdag, hebben de paarshemden hierop alvast een voorproefje genomen. „Iedereen bij Bruse Boys is realistisch genoeg om te beseffen dat we een moeilijk jaar tegemoet gaan. Maar ik denk dat we een goede middenmoter kunnen zijn", blikt de nieuwe trainer Cees van Dijk vooruit. De gegevens Trainer: Cees van Dijk uit Sir- jansland. Voorlopige selectie: Jacob Mul ler, Jaap Knop, Martin van der Have (keepers), Jaap van den Berge, Leo Burgers, Johnny van Dijke, Jeroen Klink, Mar tin Verspoor, Jos van Unen (achterhoede), Tbnnie van den Berge, Johan Nieuwersteeg, Je roen Hoep, Egbert van Unen, Klaas Verspoor, Peter Willemse (middenveld), Jacob van den Berge, Harold van den Berge, Kees-Jan van Nieuwenhuize, Marcel van de Ouden (voorhoe de). Nieuw: Marcel van de Ouden, Jos van Unen (tweede elftal). Indeling: zaterdag 2e klasse A KNVB District Zuid I. Tegenstanders: Achilles Veen, Kloetinge, Herovina, Roda Boys, Arnemuiden, SC Ever- stein, Wilhelmina '26, Yerseke, Oranje-Wit, Hoek, Bevelan ders. Een echte verwachting durft Van Dijk eerlijkheidshalve niet uit te spreken „Eigenlijk kan ik er niets van zeggen. Ik hoop alleen dat het allemaal goed uitpakt". Daar er reeds in de tweede klasse min of meer verwacht wordt dat je voor el ke positie twee nagenoeg kwa litatief gelijke spelers bezit, valt Bruse Boys daarbij met een al buiten de boot. „We zijn maar een kleine ver eniging en hebben niet zo'n grote keus. Natuurlijk hebben we voor elke positie wel meer mensen, maar die schaduwspe- lers hebben vaak mindere kwa liteiten", vertelt Cees van Dijk. Hoewel het team inmiddels een eind is voorbereid op de nieu we competitie, ontbreekt voor alsnog het evenwicht. Cees van Dijk, die trainer Piet Roks opvolgt, is echter tevre den. „Er wordt keihard ge werkt en de trainingsopkomst is goed. Voor het komende sei zoen hebben we het midden veld verder versterkt omdat je op je klompen kan aanvoelen dat je nu meer onder druk komt te staan". Verder blijft .Bruse Boys gewoon met twee spitsen opereren, terwijl te vens nog twee opkomende mid denvelders voor het nodige ge vaar dienen te gaan zorgen. Voor zover hij daar achter kon komen heeft Van Dijk zich in middels geïnformeerd over de toekomstige tegenstanders. „Maar ik ben van mening dat je niet je spel moet aanpassen aan een bepaalde spits of zo. Ie der aanvaller moet gewoon uit geschakeld worden door de verdediging. Wanneer die ta ken goed worden uitgevoerd maakt het niet uit wie je als te genstander hebt", klinkt het bijna kinderlijk eenvoudig. Evenals in de verschillende wandelgangen reeds is verno men schrijft ook trainer Cees van Dijk tegenstanders Hoek en Roda Boys de grootste favo- rietenrollen toe. „Maar er degraderen pok drie ploegen,. Dus het is belangrijk ieder puntje te pakken en als het nodig is op zeker te spelen. Dat is voor Bru denk ik wel eens een gevaar, omdat ze al tijd willen winnen. Daarom is het zaak het koppie erbij te houden".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7