Brouwershaven scoort weer De competitie gezien door de ogen van Cees Kraayenbrink Luis Herrera kondigt zijn afscheid aan Dekker mist finale in recordzwemrace Johnny Quaak en Corrie den Boer winnen trimloop in Haamstede Kuiper weg bij Telekom Krajicek stijgt vier plaatsen Belgische wegselectie DINSDAG 20 AUGUSTUS 1991 NR 25001 7 JFDÏSf STUTTGART - Hennie Kuiper verlaat aan het einde van dit seizoen de Duitse wielerploeg Telekom. Dit heeft manager Winfried Holtmann maandag in Stuttgart bevestigd. Voor de zakelijke leider van het enige Duitse professionele team is na 31 december ook geen plaats meer. Kuiper wordt vrijwel zeker op gevolgd door Walter Godef- root. De Belg heeft mondeling al een overeenkomst bereikt met de telefoonmaatschappij. Plannen Volgens Holtmann verdwijnen Kuiper en hij niet uit het me tier. De 50-jarige journalist en organisator van wielerevene- menten heeft vergevorderde plannen een tweede Duitse wielerploeg te formeren. ,,Op dit moment onderhandelen we met sponsors. Kuiper wordt ook bij de ploeg betrokken, maar niet als ploegleider." Holtmann ontkende dat Kui per zou overstappen naar Tu lip, waar zijn vroegere meesterknecht José de Cauwer chef d'equipe is. CALX - Met tranen in zijn ogen heeft de Colombiaan Luis Herrera maandag in zijn geboorteland zijn af scheid van de wielersport aangekondigd. De 31- jarige klimspecialist maakte zijn besluit om te stop pen bekend na zijn triomf in de „Classica del Valle". Herrera veroverde in Cali de eindzege dankzij een overwin ning in de afsluitende tijdrit over acht kilometer. Zijn land genoot Federico Munoz werd tweede met een achterstand van dertig seconden. ,,Dit was mijn laatste wedstrijd in Co lombia", meldde ,,Lucho", die in september zijn loopbaan beëindigt na met zijn Postobon-ploeg aan de Ronde van Catalonië te hebben deel genomen. „Voor mij is de tijd gekomen om te stoppen. Zon der wielrennen ga ik verder met mijn leven." Herrera ein digde bij de laatste Ronde van Frankrijk op de 31ste plaats, zijn slechtste Tour-klassering in zijn carrière. In 1984 debu teerde hij in de belangrijkste ronde. In 1987 (vijfde) en 1988 (zesde) streed Herrera in Frankrijk mee om de topposi ties. Twee keer won hij de Dauphiné Libéré. In 1987 schreef Herrera de Ronde van Spanje op zijn naam. Op grond van zijn klimkwaliteiten ver wierf hij de bijnaam de Ade laar van Fusagasuga". ATHENE - Wereldkampioen Norbert Rozsa heeft dinsdag de toon gezet voor de Europese zwemkampi- oenschappen in Athene. Op de eerste dag zwom hij in de series van de 100 meter schoolslag met 1.01,29 een wereldrecord. Het oude stond sinds januari van dit jaar al op zijn naam met 1.01,45. In juni evenaar de Sovjet Vasili Ivanov tijdens wedstrijden in Mos kou die tijd. Ron Dekker werd een van de vele slachtoffers van het enor me tempo dat in de series werd ontwikkeld. De Nederlandse recordhouder verloor in zijn se rie van ex-wereldrecordhouder Adrian Moorhouse en de Hon gaar Karoly Guttler. Het nega tieve verschil van 0,04 secon den ten opzichte van de Oosteu ropeaan duwde Dekker uitein delijk - net als vier jaar gele den in Straatsburg - buiten de A-finale. De race van Rozsa was een spektakel. In het mid den van het bad jaagde de 19- jarige Hongaar als een kat op zijn prooi. Zijn extreem gebo gen rugpartij schoot ver voor de anderen door het water. Hij keerde in 28,67 en tikte aan na 1.01,29, zestienhonderdste on der het oude record. Michael van Rijn volgde het adembene mende duel tussen Rozsa en de Italiaan Mervini van dichtbij en pakte met zijn beste sei- zoentijd van 1.03,46 eveneens een optreden in de B-finale mee. In de series van de 100 m vrije slag vrouwen won Karin Brienesse het rechtstreekse duel met de Europese jeugd kampioene Evgenia Ermako- va. MONTE CARLO - De overwin ning op Stefan Edberg in de derde ronde van het toernooi in New Haven heeft Richard Krajicek vier plaatsen doen stijgen op de wereldranglijst. De nationale kampioen is nu 34ste. Krajicek trok zich in de kwart finales van het toernooi tegen de Amerikaan Derrick Rostag- no terug wegens een blessure aan de rechter knie. De Hage naar zal in de loop van de week beslissen of hij uit zal komen in de open Amerikaanse ti telstrijd, die maandag op Flus hing Meadow begint. Vier Nederlanders maken deel uit van de top vijftig op de computerlijst. Naast Krajicek, Mark Koevermans (39ste), Jan Siemerink (42ste) hoort daar nu ook Paul Haarhuis bij. Hij steeg tiep plaatsen naar de 44ste positie. HAAMSTEDE - Johnny Quaak heeft de wekelijkse trimloop in Haamstede op zijn naam gebracht. De 31-jarige atleet uit Burgh-Haamstede was de winnaar van de vorige editie, Arjan Beije, ruim één minuut voor op het 9900 meter lange parcours. Bij de dames legde Corrie den Boer beslag op de eerste plaats. BROUWERSHAVEN - De selectie van ASV Brouwershaven heeft de eerste oefenwedstrijd er inmiddels ook opzitten. Zaterdag trof de nieuwe club van trainer Toon van Tiggelhoven als sparringpartner de A-junioren van VV-Zierikzee. Het vorig jaar zo moeilijk scorende Brouwershaven liet nu een hoopvolle uitslag van 7-2 aantekenen. De eerste treffer viel reeds in de 5e minuut en kwam van de schoen van Arjan van de Meer. De A'tjes lieten vooralsnog niet meteen al het kaas van hun brood eten. Zij wisten zich in die eerste helft nog aardig te weren. Vooral met de rappe rechtsbuiten Mark Evertse had de Brouwse verdediging haar handen vol. Via een afstandsschot van Remy Lievense werd het na een half uur 2-0. Leo Nouwen trapte tien minuten voor rust de derde treffer binnen: 3-0. Via een succesvolle kopbal van Richard van de Meer kwamen de Zierikzeeënaren net voor rust op 3-1. Na de theepauze en nu met wind tegen liepen de combinaties bij de Brouwenaren nog beter, waardoor de scores zich in een razendsnel tempo opvolgden. Leo Nouwen (4-1), Jacco de Jonge (5-1 en 6-1) en Marcel van Grunsven (7-1) lieten de overige doelpunten aantekenen. Barry Schoute was voor Zierikzee Al nog succesvol: eindstand 7-2. (Foto: Marijke Folkertsma). STUTTGART - Bondscoach Eddy Merckx heeft dertien be roepsrenners aangewezen voor de strijd om het wereldkam pioenschap op de weg van zon dag in Stuttgart. België mag een man meer opstellen omdat Rudy Dhaenens titelverdedi ger is. De selectie is: Cricquielion, Van den Abbeeten, Museeuw, Van Itterbeeck, Peeters, Roo- sen, Vermote, De Wolf, Van Hooydonck, Dernies, Ver- donck, Van Lancker en Dhae nens. Reserves: Moreels en Ba- guet. De trimloop, die weer veel deelnemers op de been bracht was op de langste afstand van bijna tien kilometer een aange legenheid voor de inwoners van Haamstede. Want ook de derde plaats werd door een plaatselijke favoriet, Kees Dijkman, in beslag genomen. Vrouwen Corrie den Boer uit Renesse won bij de vrouwen. In een spannende strijd bleef zij op de 9900 meter Marjo Sutton uit Puttershoek 44 seconden voor. Erika Kramer uit Maassluis werd tenslotte derde met een achterstand van vier minuten op de winnares. Badgasten Dat de badgasten ruim de gele genheid nemen tijdens hun va kantie de sportschoenen aan te trekken bleek wel uit de uit slag, die toont dat de deelne mers uit alle windstreken ko men. De 133 deelnemers, die al lemaal gelijk starten, konden weer kiezen uit verschillende afstanden. Bij de jongste deel nemers won Ralph van de Hei den uit Hilvarenbeek en Sonja Klimmer uit Duitsland was het snelste meisje. Op de 3300 me ter liep de 18-jarige Michel Pleune uit Haamstede naar de eerste plaats en Ceryl Gierman (Arnhem) was de snelste vrouw. Ed Janshen uit Genep was Nico Nieuwehuijze uit Zonnemaire te snel af op de 6600 meter. Berta Boot (Haam stede) won hier bij de vrouwen. Uitslagen Jeugd: Jongens: 1. Ralph v. d. Heide, Hilvarenbeek 7.17; 2. Arjan v. d. heide, Hilvaren beek 7.23; 3. Joost Deville, Rot terdam 7.33. Meisjes: 1. Sonja Kummerer, Una-Maschen (W.D.) 9.28; 2. Leonie van Nieu- wenhuijzei Noordwelle 9.48; 3. Aline Boot, Westerschouwen 10.10; 4. Janneke Ses voort, Westerschouwen 10.28. 3300 meter: Heren: 1. Michel Pleune, Haamstede 11.34; 2. Robert-Jan Smid, Arnhem 12.04; 3. Jurgen de Lange, Zierikzee 12.39. Da mes: 1. Ceryl Gierman, Arn hem 14.53; 2. Marion v. d. Brul, Houten 16.30; 3. Annemarie Landegent, Haamstede 17.13. 6600 meter: Heren: 1. Ed Jans hen, Gennep 26.10; 2. Nico van Nieuwenhuijzen, Zonnemaire 27.20; 3. Hans Thale, Sommels- dijk 27.45. Dames: 1. Berta Boot, Haamstede 35.49. 9900 meter: Heren: 1. Johnny Quaak, Haamstede, 35.00; 2. Arjan Beije, Haamstede 36.24; 3. Kees Dijkman, Haamstede 36.47; 4. Simon Hertur, Bever wijk 38.17; 5. René Baartse, Se- rooskerke 38.28; 6. Wim Schou ten, Rotterdam 38.38. Dames: 1 c Corrie den Boer, Renesse 48.10; 2. Ma'rjo Sutton, Putters hoek 48.54; 3. Erika Kramer, Johnny Quaak schitterde tijdens de zesde trimloop in zijn woon- Maassluis 52.24. plaats Haamstede. (Archieffoto). In de nu volgende edi ties, tot aan de start van de nieuwe voetbalcom petitie (weekend 7 en 8 september), wordt tel kens één speler, van de dertien eilandelijke clubs, in de schijnwer pers gezet en hem onder andere gevraagd naar zijn verwachtingen met betrekking tot het sei zoen 1991/1992. Hoewel Cees Kraayenbrink als middenvelder een meer aanval lende taak krijgt opgelegd, vindt hij zijn verdedigende capacitei ten echter één uan zijn sterkste punten. (Foto: Marijke Fol kertsma). BROUWERSHAVEN/NOORDWELLE - Eén van de ploegen die komend seizoen in de door Schouwen- Duivelandse verenigingen druk bezette eerste klas afdeling uitkomen is onder andere ook ASV Brouwers haven. Het elftal promoveerde het voorlaatste seizoen naar de hoogste klas van het zaterdag afdelingsvoet bal, dit ten koste destijds van SKNWK. Tijdens het eerste optreden in die klas konden de Brouwenaren zich maar ternauwernood handhaven. Toch hebben de zwart-witten serieuze aspiraties ooit op KNVB-niveau te gaan acteren. Iemand die daar alles voor over zou hebben en zich geen mooiere promotie kan indenken is de zowel als voorstopper als middenvelder in te zetten ex-Renesse speler Cees Kraayenbrink. De wieg van Cees Kraayen brink stond drieëntwintig jaar geleden aan genezijde van de Grevelingen. Het eerste le venslicht zag hij namelijk in het Flakkeese Middelharnis, oftewel beter bekend onder de plaatselijke benaming 'Men- heerse'. Veel weet Cees daar evenwel niet meer van. Reeds op driejarige leeftijd verhuisde het gezin Kraayenbrink naar Neerlands bekendste bad plaats Renesse. Eerste balcontact Het was ook in die plaats dat de sympathieke voetballer zijn eerste balcontact had in vereni gingsverband. Vlot ontwikkel de de jonge Kraayenbrink zich bij de sportvereniging Renesse tot een volwaardig en bruik baar eerste elftalspeler. Even als zoveel collega-verdedigers startte ook Cees Kraayenbrink zijn voetballoopbaan in de voorhoede. ,,Ik schopte de bal len er nogal gemakkelijk in, dus vandaar", motiveert hij. Al snel bleek echter dat Cees Kraayenbrink eigenlijk meer in de wieg gelegd was verdedi gend zijn steentje bij te dragen aan het welzijn van zijn elftal. Als jeugdspeler bezette hij af wisselend de positie als laatste man cq. voorstopper. Eenmaal geselecteert voor het eerste elf tal van SV Renesse, werd Cees ook op het middenveld ge- posteert. Een positie die hij momenteel bij ASV Brouwers haven opnieuw toegedicht heeft gekregen. In dat elftal behelst zijn taak op het middenveld vooral in aènvallend opzicht de voorhoe de te ondersteunen. ,,En dat be valt me wel. Maar mijn sterk ste punt vind ik, is toch wel het verdedigen", weet Cees van zichzelf. Vandaar ook dat het niet vreemd is dat de nummer zes van Brouw ook vaak inge zet wordt als voorstopper. Hoewel hij ook daarin plezier ondervindt gaat de voorkeur toch wel naar het middenveld uit. ,,Je bent dan overal en je mist bijna niks van het spel. En dat vind ik belangrijk". Overstap De overstap van SV Renesse naar ASV Brouwershaven, in het seizoen 1988/1989 is door Cees Kraayenbrink snel ver klaard. „Ik wilde graag wat hoger gaan spelen en omdat Arjan Visser een goede vriend van mij is ben ik via hem bij Brouw terecht gekomen". Daar Cees het bij SV Renesse enorm naar de zin had gehad, dacht hij niet het bij een andere club ooit nog zo te treffen. ,,Maar Brouw is een enorm fijne ver eniging. Ook andere dingen er omheen. Het zijn eigenlijk al lemaal vrienden van elkaar. De sfeer is heel apart. Dat is ook wel aan de trainers te merken, want die blijven toch meestal gemiddeld een jaar of vier", steekt Kraayenbrink de lof trompet over de club uit de Schouwse Smalstad. Ook sportief gezien niets dan tevredenheid bij de één maand geleden in het huwelijk getre den voetballer. „Vorig jaar zijn we natuurlijk met enig geluk net in de eerste klas blijven hangen. Maar ook toen is de sfeer gebleven. Ik hoop dat we ons het komend seizoen kun nen handhaven. De nieuwe spe lers passen zich goed aan en ook de samenwerking met de nieuwe trainer Tbon verloopt prettig", aldus de in Noordwel le woonachtige Kraayenbrink. Met betrekking tot de moge lijkheden. kansen en verwach tingen voor het nieuwe seizoen houdt Cees Kraayenbrink er een andere mening op na dan zijn trainer Van Tiggelhoven. „Tbon heeft gezegd dat we bij «Ie bovenste kunnen meedraai en. Zover wil ik niet gaan. Ik hoop dat we in de middenmoot kunnen meespelen. In zo'n si tuatie is Brouw op zijn best. Ik denk dat1 dat wel gaat gebeu ren", luidt de mening van de bij een aannemingsbedrijf als werkvoorbereider actief zijnde voetballer. Moeilijk Cees Kraayenbrink kan ook trouwens precies aangeven waarom zijn team het vorig sei zoen zo moeilijk heeft gehad. „Brouwershaven is een vrij technische ploeg met drie snel le spitsen die meestal scoren, te weten Werner Kafoe, Martin Quist en Arjan Visser. Maar vo rig seizoen zijn die drie, in mijn ogen wereldspitsen, eigenlijk allemaal weggevallen. Zodoen de werd er niet gescoord. Via 'omscholing* van andere jon gens wordt geprobeerd daar nu wat aan te doen", vertelt Kraayenbrink. Uit het gehele beleid van be stuur en kader van de Algeme ne Sportvereniging Brouwers haven blijkt dat in de nabije toekomst graag de overstap naar de 'grote' KNVB gemaakt wil gaan worden. Ook Cees Kraayenbrink ondervindt aan den lijve deze ambitieuze plan nen. „De opzet leeft om inder daad ooit in de KNVB te voet ballen. Er wordt nu met de trainingen al enigszins reke ning meegehouden. Bijvoor beeld op een simpele ingooi wordt vaak intensief getraind. Ook andere situaties worden net zolang geoefend totdat het een keer goed gaat. Hopelijk zien we dat binnekort ook te rug tijdens de wedstrijden", klinkt de vurige wens van Cees Kraayenbrink.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1991 | | pagina 7